Sport 't Halve Maantje pakt brons Fikse tegenvaller voor De Loos Akko lidsta over Francois Franse soleert naar overwinning Op landelijke tennistitelstrijd op park Bastion Baselaar in Den Bosch Underdog De Kort zet Van den Berg te kijk Nieuweling De Ritter wint koers in Kapelle Koele reacties op meevaller f2.300. Angel is uit E DE STEM ZEELAND Toppaard succesvolle ruiter door ziekte geveld op concours in Hulst Willem III van troon gestoten 11111 MAANDAG 16 JUNI 1997 Van onze wielermedewerker 's-Heerenhoek - Francois Franse triomfeerde gisteren in de 50e Regenboogkoers in 's- Heerenhoek, waarin slechts negentien amateurs van start gingen. Franse had de slag ge maakt samen met zijn clubge noot Mario van Vlimmeren en Theo Akkermans. WIELRENNEN De beide Middelkampers over heersten toen de laatste ronde van 2200 meter inging. Eerst de marreerde Van Vlimmeren, maar hij werd nog gestuit door Akker mans, die echter het hoofd moest buigen toen Franse op zijn beurt aan de haal ging. De renner uit Kwadendamme, die de laatste weken steeds beter draait, sloeg een behoorlijk gat en bereikte als solist de finish. Bij de junioren incasseerde Ed win Jongeneelen uit Hoeven de bloemen, voor Jean-Pierre Vers traten (Roosendaal) en Tjitte den Hoedt (Ridderkerk). De Zeeuws-Vlaming Mario de Ritter liet er opnieuw geen gras over groeien bij de nieuwelingen. De renner uit Hoek, die een dag eerder zegevierde in Kapelle, pakte opnieuw de hoofdprijs en onderstreepte daarmee zijn uit stekende vorm. De jubileumkoers in 's-Heeren hoek verliep eigenlijk teleurstel lend voor de organisatie. Bij de amateurs kwamen slechts negen tien renners opdraven. De beide Zeeuwse wielerclubs Theo Mid delkamp en WV Zeeuws Vlaan deren moesten op dezelfde dag, elk met zes man acte de precense geven in een wedstrijd voor de nationale clubcompetitie, die in Limburg werd afgewerkt. Weinig Zeeuwen waren daarom in 's- Heerenhoek van de partij. Daar kwam nog bij dat diverse renners uit andere provincies zich had den afgemeld. Van het kleine clubje amateurs dat op pad ging was Francois Franse reeds zeer bedrijvig in de eerste koershelft, maar de koers kwam pas goed op gang nadat 65 kilometer waren afgelegd. Van Vlimmeren en Akkermans zoch ten de ruimte op, maar kregen spoedig gezelschap van een at tente Franse. Het drietal pakte al gauw 35 seconden winst en ach ter hen kon geen echte vuist meer worden gemaakt. De leiders pak ten dan ook steeds meer winst en gingen uitmaken wie op de hoog ste trede van het erepodium mocht plaats nemen. Dat was, zo als reeds werd vermeld, Francois Franse, die met ruime voorsprong zegevierde. UITSLAGEN Amateurs: 1. F. Franse (Kwadendam me), 88 kilometer in 1.49.07; 2. T. Ak kermans (Woensdrecht), op 16 secon den; 3. M. van Vlimmeren (Hoeven); 4. E. de Crom (Hoogerheide), op 1.25; 5. R. Visscher (Dordrecht); 6. M. Re- mijn (Wilhelminadorp); 7. J. Suijker- buijk (St. Willebrord), op 2.02; 8. N. van de Klundert (Woensdrecht); 9. D. Raadtgever (St. Willebrord); 10, J. den Engelsman (Sint Annaland); 11. M. Simons (Wouw); 12. H. Loonen (Etten-Leur); 13. J. Rovers (Breda); 14. C. Vroonland ('s-Gravenpolder); 15. V. Villerius (Middelburg); 16. R. Gabriels (Roosendaal); 17. I. Velter (Roermond). Junioren: 1. E. Jongeneelen (Hoeven), 60 kilometer in 1.17.12; 2. J.P. Vers traten (Roosendaal); 3. T. Den Hoedt (Ridderkerk); 4. E. van Leijen (Ewijk); 5. A. Wallaard (Noordeloos); 6. F. Engelen (Maurik); 7. D. Sanders (Rotterdam); 8. E. Segers (Made); 9. D. Hofstede (Gouda); 10. J. Hol (Hoe ven); 11. B. Williams (Berkel); 12. F. Koen (Hulst); 13. D. de Dreu ('s-Gra venpolder); 14. S. van der Peijl (Hel- levoetsluis); 15. R. Slabbekoorn (Ka pelle); 16. F. den Hoedt (Ridderkerk); 17. R. Doedee (Kloosterzande); 18. P. van der Valk (Noordeloos); 19. E. van der Peijl (Almkerk). Nieuwelingen: 1. M. de Ritter (Hoek), 40 kilometer in 1.02.17; 2. E. van Lei- jen (Ewijk); 3. P. van Agtmaal (Huij- bergen); 4. D. Langenberg (Goes); 5. H. Engelen (Maurik); 6. J. Ermens (Breda); 7. S. Minderhout (Woensd recht); 8. D. Lubbers (Nieuwegein); 9. D. Palings (Oudenbosch); 10. K. Agt maal (Huijbergen); 11. A. Williams (Berkel); 12. W. van Zimmeren (Kruisland); 13. W. Kooien (Ossend- recht); 14. J. Blummel (St. Michiels gestel); 15. J. Luteijn (Kapelle); 16. J. Minderhout (Woensdrecht); 17. J. Dekker (Oostburg); 18. S. Akkermans (St.Michielsgestel); 19. M. Hol (Eri- chem); 20. B. van Hoove (Hulst). Cyclosportieven: 1. M. Korten (Steen bergen); 2. M. Gunst (Yerseke); 3. R. Kole (Heinkenszand); 4. J. Broeren (St. Willebrord); 5. P. Bierkens (Stampersgat); 6. R. Rabout (Koe wacht); 7. J. van Dijke (Scherpenis- se); 8. L. Weststrate (Goes); 9. H. Slabbekoorn (Kapelle); 10. R. Meijer (Putte). Door Henk van de Voorde Den Bosch - 't Halve Maantje uit Goes is derde van Ne derland geworden in de landelijke tenniscompetitie voor mannen. Tijdens de play-offs op het park van Bastion Ba selaar in Den Bosch verloren de Goesenaren in de halve finale fors van KTV Van Polanen, maar in de strijd om de derde plaats herstelden de Zeeuwen zich. Schipper leverde echter de twee- de set door concentratieverlies TENNIS Tegen Polanen uit Klundert wa ren de spelers van 't Halve Maantje overgeconcentreerd. Dat vertaalde zich in de einduit slag: 6-0 voor Polanen. De Goese Bl-spelers waren zo 'geblok keerd' dat alle partijen in straight-sets verloren gingen. In de eerste partij was sprake van een Zeeuws onderonsje. De 'op geofferde' Dennis van 't Weste inde moest hierin aantreden de oud-Middelburger Joost Thore- naar. Polanen verloor de finale met 4-2 van Halfweg. Het team uit Spijkenisse mag zich derhal ve kampioen van Nederland noemen. Tegen gastheer Bastion Baselaar om de derde plaats haalde 't Halve Maantje weer 't gebruike lijke niveau. Dit keer stond Arno Jongsma als eerste man opge steld. Hij zette zijn tegenstander Jacobs goed onder druk. Vanuit de verdediging schakelde hij goed over tot de aanval. Het be trof een aantrekkelijke partij die beide spelers het talrijke publiek voorschotelden. Jongsma won uiteindelijk via twee keer 7-5. Kunsten Speler-trainer Harold Schipper versloeg in drie sets De Kok. Hij speelde in de eerste set sterk. Hij keek wellicht teveel met 'een scheef oog' naar de baan naast hem waar Jongsma zijn kunsten etaleerde. Harold Schipper haal de de beslissende set wel binnen. In dit derde bedrijf was hij er op de 'big points'. Dennis van 't Westeinde speelde een prima partij tegen Toon van Morsselt. De eerste set werd door Van 't Westeinde freewhee lend gewonnen: 6-0. Vervolgens kwam er meer evenwicht in de partij. Onder meer doordat Van Morsselt beter ging serveren. Een tie-break moest de beslis sing brengen in de tweede set. Van 't Westeinde won deze ver lenging met 9-7. De Goese ben jamin speelde tactisch goed. Hij sloeg laag over het net. De logge Van Morsselt had hier veel pro blemen mee. Alleen Marcel Schouw verzaakte tegen Hendrik-Jan Kamerbeek. In een partij die bol stond van de scheidsrechterlijke dwalingen verloor Schouw in drie sets. De dubbels werden over beide par tijen verdeeld. UITSLAGEN HALVE FINALE: 'T HALVE MAANTJE-KTV VAN POLANEN 0-6 - Dennis van 't Westeinde- Joost Thorenaar 3-6, 0-6; Marcel Schouw-Marc Wanrzyniac 4-6, 2- Sfeerbeeld van een cruciale fase in de wedstrijd tussen 't Halve Maantje en Bastion Baselaar. Op de voorgrond wint Harold Schipper in drie sets van De Kok, op de achtergrond staat Arno Jongsma op het punt met 7-5 7-5 te winnen. foto jan verhoeff 6; Arno Jongsma-Ton van Rijtho ven 1-6, 0-6; Harold Schipper- Paul Nymeyer 3-6, 1-6; Schouw/Jongsma-Wanrzy- niae/Nymeyer walk over Wanrzy- niac/Nymeyer; Schipper/Van 't Westeinde-Van Rijthoven/Thore- naar 1-6, 5-7. 3e/4e plaats: BASTION BASE- LAAR-'T HALVE MAANTJE 2-4 - N. Jacobs-Arno Jongsma 5-7, 5- 7; M. de Kok-Harold Schipper 3- 6, 6-3, 4-6; Toon van Morsselt- Dennis van 't Westeinde 0-6, 6-7 (7-9); Hendrik-Jan Kamerbeek- Marcel Schouw 6-3, 3-6, 6-1; De Kok/Van de Akker- Schouw/Jongsma 4-6, 6-2, 3-6; Jacobs/Van Morsselt-Van 't Wes teinde/Schipper 6-0, 3-6, 6-4. Door Jan Murre Hulst - Het was even slikken voor Ilyo de Loos. De belang rijkste kandidaat voor de ING-trofee met het daarbij horende prijzengeld kon tij dens de tweede wedstrijddag niet meer in actie komen met zijn toppaard Nadir. Dat werd geveld door kolieken en daardoor zag de ruiter een zo hoopvol begonnen concours van zijn eigen ruitervereni- ging Hulst in een deceptie eindigen. PAARDENSPORT Hij was zaterdag uitstekend op dreef in de klasse ZZ-springen en leek de toon gezet te hebben voor een succesvolle afloop. Daarom was de pil zondagmor gen erg bitter toen bleek dat hij af moest haken op het hoogste niveau. Tijdens die eerste wedstrijddag op het sfeervolle terrein van de organiserende vereniging moest hij het beter doen in de ZZ-klas- se dan zijn belangrijkste concur rent Bram Landa. Die zette een snelle tijd neer in dit zinderende treffen, maar moest later consta teren dat vier strafpunten hem opbraken. Hyo de Loos, die eerder ook al met Esmiralda het L-springen won, reed met Nadir een foutloze rit en pakte verdiend de zege in die ZZ-klasse. Een dag later werd zijn dierbare paard geveld door helse pijnen en zijn het mo menteel angstige dagen voor zo wel ruiter als paard hoe deze spontaan ontstane kwaal af zal lopen. In de L-klasse spitste de strijd zich ook toe tussen De Loos en Landa. Opnieuw toonde de Hul stenaar zich de betere. De ING- troffe, de strijd over de de klas sen M-, Z- en ZZ was nu een prooi voor Anouk de Bot met Mocino uit Roosendaal. Opvallend gegeven in de B-klas se paarden was het feit dat alleen Bastiaan Broeksma met Kaytana (Gouwe Reijers) op een totaal van 38 combinaties foutloos reed en er dus geen barrage nodig had om de dagzege veilig te stellen. UITSLAGEN PAARDEN ZATERDAG B-klasse: 1. Bastiaan Broeksma met Kaytana (Gouwe Reijers), 2. Stefaan Scheerders met Quilina (St.-Egidius), 3. Thomas Polfliet met Pickwick (St-Egidius). L-klasse: 1. Ilyo de Loos met Esmiralda (Hulst), 2. Bram Landa met Pitia (Prins Karei), 3. Ellen Briquet-De Kok met Twister (Hulst). M-klasse: 1. Sanja Dingemanse met Inter D (Paardebloem), 2. Maarten Weemaes met Darco (Meerdonk Kieldrecht), 3. Maar ten Weemaes met Marshmallow. Z-klasse: 1. Christiaan van de Plasse met Evident (Zuid-Beve land), 2. Stefan Weemaes met Gu- rano (Zuid-Beveland), 3. Mare Broodman met Gobert (Zwinrui- ters). ZZ-klasse: 1. Ilyo de Loos met Na dir (Hulst), 2. Bram Landa met Lanciano (Prins Karei), 3. Angeli- que Vergauwen met Aston Village (Sprundel). ZONDAG KLASSIEK EERSTE PAR COURS B-klasse: 1. Kelly d'Hert met Go- dila (Hulst), 2. Bart Penneman met Krea (Lowegruiters), 3. Jan Mertens met Iphissintels (Oranje- ruiters). L-klasse: 1. Wendy Vlaeminck met Naturist (ROV), 2. Kristof Vermeiren met Insburg van Leut (Lowegruiters), 3. Patrick Lattey- ne met Arlen (Kruisridders) M-klasse: 1. Johan Rooms met Pa pilion, 2. Stanny Bral met Givana, 3. Johan Rooms met Prima Don na. Z-klasse: 1. Mare Broodman met Gobert (Zwinruiters), 2. Magreet Walraven met Holiday Surprise (Oranjezon), 3. Anouk de Bot met Mochino (Roosendaal). ZZ-klasse: 1. Johan Kerstens met Enduro, 2. Johan Rooms met Kal- belsse, 3. Kris van Bunder met Olanka de Karkondo. TWEEDE PARCOURS B-klasse: 1. Sabine van Eist met Quite, 2. Bianca de Moor met Ka tapult, 3. Sjoerd de Bot met La Codetbejac. L-klasse: 1. Ellen Briquet-de Kok met Twister, 2. Ilya de Loos met Esmiralda, 3. Benny van de Walle met Oriel. M-klasse: 1. Sandy den Exter met Frisbee, 2. Emiel Sleeuwenhoek met Cadans, 3. Roy de Nijs met Elute. Z-klasse: 1. Anouk de Bot met Mochino, 2. Ivo Bezemer met His torie, 3. Stefan Weemaes met Gu- rano. B-klasse spiegelparcours: 1. Ellen Briquet-De Kok met Twister, 2. Ilyo de Loos met Esmiralda, 3. Benny van de Walle met Oriel. M-klasse jachtparcours: 1. Sandy den Exter met Frisbee, 2. Emiel Sleeuwenhoek met Cadans, 3. Roy de Nijs met Elute. Z-klasse: 1. Albert Vermue met Blom's Goodbye V, 2. Veronica Bolders met Henriette, 3. Anouk de Bot met Mochino. ZZ-klasse: 1. Johan Kersten met Enduro, 2. Johan Rooms met Ka- blesse, 3. Kris van Bunder met Olanko de Karakondo. Z- en ZZ-klasse: 1. Anouk de Bot met Mochino, 2. Jos Bezemer met Historie, 3. Stefan Weemaes met Gurano. PONY'S EERSTE PARCOURS L-klasse categorieën A/B: 1. We sley Pauwels met Tosca (Haas donk), 2. Dieter Laheyne met Dai sy (Haasdonk), 3. Kim Goris met Sneeuwvlok (Wuustwezel). Categorie C: 1. Gudrun Patteet met Shaka-Zulu (Haasdonk), 2. Tim de Grim met Sunny Blue (Haasdonk), 3. Louis Geyzen met Karmelita (Wuustwezel). Categorie D: 1. Kirby Moeskops met Pang de Max (Wuustwezel), 2. Sam Panis met Olaf (Haasdonk), 3. Monique de Jonge met Bonita (Kleppert j es). B-klasse categorie A/B: 1. Liselot- te de Waele met Bastrid (St.-Is- idoor), 2. Ilse Brunsom met Bert (Wuustwezel), 3. Jill Goris met Sneeuwvlok (Wuustwezel). Categorie C: 1. Ayinda Sponselee met Ilyo B (Hulst), 2. Annelies Nuytemans met Obelex (Wuust wezel), 3. Amber de Grim met Viano (Haasdonk). Categorie D/E: 1. Tim de Grim met White Star (Haasdonk), 2. Colinda Cornelissens met Layka (Hulst), 3. Sofie Verheyen met Darco (Haasdonk). M-klasse categorie A/B: 1. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst), 2. Rilana Ruissen met Tara (Paar debloem). Categorie C: 1. Gudrun Patteet met Orestes (Haasdonk). Categorie D: 1. Angelique de Beu le met King of Diamonds (Hulst), 2. Angelique de Beule met Shining Starr, 3. Nele de Vleeshouwer met Zilvervos (Moerbeke). Z-klasse: 1. Carolien van de Plas se met Quarry Hill (Zuid-Beve land), 2. Kirbey Moeskops met Elon (Wuustwezel), 3. Carolein van de Plasse met Deltamossel Ambassador (Zuid-Beveland). ZZ-klasse: 1. Annelies Vorsel- mans met De Hofstede Halesius, 2. Annelies Vorselmans met Bren- dy, 3. Kelly van Wezenbeek met Sylvie (allen Wuustwezel). TWEEDE PARCOURS B-klasse categorie A/B: 1. Michiel Patteet met Riebedebie (Haas donk), 2. Annelies Nuytemans met Tenerife (Wuustwezel), 3. Koen- raad van de Bossche met Polly (Haasdonk). Categorie C: 1. Ayinda Sponselee met Ilyo (Hulst), 2. Annelies Nuy temans met Obelex (Wuustwezel), 3. Nele van Hecke met Victor (Moerbeke). Categorie D: 1. Stieven van Bun-/ der met Song of Mermade (Hulst), 2. Dave Brunsoms Met Unica (Wuustwezel), 3. Colinda Corne lissens met Layka (Hulst). Ellen Briquet stijlvol in actie. L-klasse categorie A/B: 1. Michiel Patteet met Poppelin (Haasdonk). Categorie C: 1. Louis Geyzen met Renner, 2. Louis Geyzen met Kar melita, 3. Jelly Geyzen met Jum per (Wuustwezel). Categorie D: 1. Ilse Pleysier met Utopia, 2. Kirby Moeskops met Pang de Max, 3. Annelies Vorsel mans met Rambo (Wuustwezel). M-klasse categorie A/B: 1. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem Kloetinge), 2. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie C: 1. Gudrun Patteet met Orestes (Haasdonk). Categorie D: 1. Kirby Moeskops foto wim kooyman met Elon (Wuustwezel), 2. Angeli que de Beule met Shining Starr Rebel (Hulst), 3. Colinda Cornelis sens met Au Revoir (Hulst). Z-klasse: 1. Carolien van de Plas se met Quarry Hill (Zuid-Beve land), 2. Kirby Moeskops met Elon, 3. Carolein van de Plasse met Deltamossel Ambassador. ZZ-klasse: 1. Annelies Vorsel mans met Brendy, 2. Kelly We zenbeek met Sylvie (Wuustwezel). Nieuwelingen: 1. Stefanie de Frel met Jolly HH (Kleppertjes), 2. An- ja van der Linden met Kelly van Puresea (Weelruiters), 3. Carlo Kerckhaert met Daimond (Hulst). Van onze tennismedewerker Hulst - In het Rabo Reynaert tennistoernooi te Hulst verraste Laurens de Kort C2-schema-aanvoerder Reggie van den Berg De jeugdige Hulstenaar won van zijn plaatsgenoot met 6-1 r 2. Evert-Jan de Kort-Ronald de Me»», 6-4, 7-5; Philip de Baets-Niek Haat TENNIS In de kwartfinale moet De Kort aantreden tegen Ronald de Poot- er. Alain Hiel en Koos Alberda schaarden zich eveneens bij de laatste acht. Guido van Poecke plaatste zich met moeite voor de halve finale-B2. Hij versloeg Alexander Bauwens via 7-5 in de derde set. Tom Huis schakelde verrassend de als tweede ge plaatste Onno van Quekelberghe uit. In de Cl-klasse maakten Jacky de Paepe, Rudi Martens en Ronny van Kessel het overstapje naar de laatste acht. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: tweede ronde: Guido van Poec- ke-Alexander Bauwens 2-6, 6-2, 7- 5; Tom Huis-Onno van Quekelberg he 3-6, 6-3, 6-0. Cl: eerste ronde: Jacky de Paepe- Stanny Verstraeten 2-6, 7-6, 6-4; Rudi Martens-Gino Roctus 6-4, 6-3; Ronny van Kessel-Stephan Buijsse 6-3, 6-2. C2: eerste ronde: Laurens de Kort- Pieter de Klerk 6-2, 6-2; Roel Neve- Riny Deij 5-7, 6-3, 6-1; Maikel van Jole-Krijn de Vries 6-7, 6-4, 7-5; Willem-Jan van Doeselaar-Erik van Tatenhove 2-6, 6-2, 6-1; Gert-Jan Louweret-Toine Bun 6-3, 7-6; Koos Alberda-Bob Hamelink 6-1, 6-0; Ludo de Bakker-Kees de Putter 6-4, 6-3; tweede ronde: Laurens de Kort- Reggie van den Berg 6-1, 6-2; Ro nald de Pooter-Wouter Herrewegh 5-7, 6-3, 6-3; Alain Hiel-Roel Neve 7-6, 6-0; Koos Alberda-Bart Bou- wens 1-6, 6-3, 7-5. Dl: eerste ronde: Gino van de Broecke-Anton Thoen 6-2, 6-2; Mark Triest-Honny van Dorsselaer 7-6, 6-4; Koen van de Berg-Willem Bouwens 7-6, 6-7, 6-1; John Huis- Ronald Vael 7-6, 6-2; tweede ronde: Fonny Verstraeten-Jos Saman 6-3, 6-1; Frank Broeders-Patrick de Roeck 6-3, 6-0; Maikel Pieters-Ro- land de la Ruelle 7-5, 4-6, 6-4; Ma rio Scheffers-Mark Triest 6-4, 6-3; Breda - Het snookerteam van Willem Hl uit Halsteren is giste ren in IJmuiden onttroond als landskampioen in de eredivisie. Wilfred Dijkstra, Pascal Houke en Niels Jongbloed kregen niet eens de kans hun titel in de finale te verdedigen, aangezien zij in de halve eindstrijd onderuit gingen tegen Snookercafé Vlaardingen. De Vlaardingers versloegen Wil lem III met 5-4 en verloren later de finale van Holtkamp Ensche de, de nieuwe landskampioen derhalve. De Halsterse equipe heerste de afgelopen twee seizoenen in de vaderlandse snookercompetitie. Dit jaar pakte Willem III nog wel de hoofdprijs in de eredivisie Zuid. Maar in de play-offs met drie andere topteams ging het 6-2, 6-2; Eddy van PameTen-fet van der Staal 2-6, 6-3, 7-6; WoutPr Herrewegh-Maarten van Goethem 6-4, 1-6, 6-4; Jans Boes-PenyS Heese 6-0, 6-4; Koen van de Berg Peter van Halteren 6-0, 6-1; Rainh Zegers-Aart van der Staal 6-2 6 Wilfried de Roeck-Wilfried Stofte' ris 7-5, 7-5; Erwin Claassens-Paui van Graefschepe 3-6, 6-3, 6-3 D 35+: eerste ronde: Harry van QUe kelberghe-Arie Schakel 6-0, 6-3- Wilfried de Roeck-Frans Billiét 6-3' 6-3; John Huis-Peter van Halteren 6-4, 6-4. D 50+: eerste ronde: Alois van de Voorde-Eddy van der Veeken 6-1 6 1; Antoine Rodrigo-William CaÜuy 6-0, 6-0; tweede ronde: Antoine Ro- drigo-George Burggrave 6-2,6-1 D2: eerste ronde: Michel van Leu ven-Roei Mulder 6-0, 6-0; Carlos Puylaert-Jos van Denderen 6-1 6-1- Patrick Willemsen-Nico van' der Heyden 6-4, 7-5; Koen van de Berg- Ronald de Meyer 6-1, 6-0; Tonny Verwer-Siegfried Jeangout 7-5,6-Q- Philip de Baets-Dennis Vlassenrood 5-7, 6-3, 6-2; Edwin Steyaert-Alex de Nijs 6-1, 6-4; Paul van Graef- schepe-Aart van der Staal 7-6,7.5- Wilfried Stofferis-Patrick de Roeck 6-4, 6-1; Mathieu Mortier-Charly Heiszier 6-1, 6-1; tweede ronde: Pa trick Willemsen-Carlos Puylaert 6- 1, 6-1; Philip de Baets-Tonny Ver- wer 6-2, 7-5; Peter van Remoortere- Edwin Steyaert 5-7, 6-1, 6-0; Wilf ried Stofferis-Paul van Graefschepe 6-4, 6-1; Mathieu Mortier-Desiré de Schepper 6-2, 2-6, 7-6. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Bun/De Smet- Buysse/Van de Voorde 3-6, 6-3,6-1, C2: tweede ronde: Alberda/De Kort- Bauwens/Vercruysse 7-6, 7-5. Dl: eerste ronde: Van Broekho- ven/Harms-Van Jole/Van de Voorde 6-1, 6-4; Cappendijk/De Schepper- Calluy/Maas 6-0, 6-1; De Block/De Block-Van der Staal/Van der Staal 6-2, 6-2. D2: eerste ronde: Steyaert/Vlassen- rood-Faas/Meyer 7-6, 6-7, opgave Faas/Meyer; tweede ronde: Vlae- minck/Willaert-Luteyn/Mulder 7-5, 6-3; De Smit/Sponselee-Cappe- tijn/Roodhuizen 6-0, 6-2; de Bae- ts/Stofferis-Post/Statujew 6-2,1-6, VROUWEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Karin Geus-Vero- nique Verhaegen 6-4, 6-4; Pascalle Pieters-Cindy van Goethem 7-5,6- 3; Annick van de Walle-Fanny Kool 6-2, 6-3; Martine Simonse-Claudia Vermunt 6-3, 6-2. Dl: eerste ronde: Sylvie Dees-Lie- neke Schanssema 7-6, 7-5; Lenneke Beckers-Ria Eshuis 7-5, 6-2. D2: eerste ronde: Maieta Bogaert- Sandra Mangnus 4-6, 6-0, 6-3; Anja van Drongelen-Tilly Everaard 6-2, 3-6, 6-3. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Verhaegen/Ver- haegen-Bleyenberg/Kriekaard 6-0, 6-0; Kool/Kool-Morcus/V erhaegen 6-1, 7-6. D2: eerste ronde: Bogaert/Van Ta- tenhove-De Bakker/Van Zwol 7-6, 7-6; Asselman/Verlinde-d'Hoog- he/Picavet 6-1, 7-6; tweede ronde: Van Cauteren/Wouters-Van Bellen- Campfens 6-3, 6-0; Van Eck/Vlas- senrood-Asselman/Verlinde 6-2,6- 3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Geus/De Witte-De Bokx/Kouwijzer 6-3, 6-1. C2: tweede ronde: De Moor/Vlas- senrood-Van Goethem/Van de Voorde 6-7, 6-2, 6-2; Adriaan- sens/Hensen-Gommers/Wijland 6- 3, 6-1; Kool/Kool-Dees/Maas 6-3,6- 1. Van onze wielermedewerker Kapelle - In de wielerronde van Kapelle triomfeerde de Zeeuws-Vlaming Mario de Ritter bij de nieuwelingen. Bij de junioren eiste de Roosendaler Jean-Pierre Verstraten de zege voor zich op. WIELRENNEN Van de 27 junioren die op pad gingen, waren de eerste onrust stokers Bas van der Donk, Erwin Segers en Björn Jansen, maar zij werden al snel tot de orde geroe pen. De strijd ontbrandde pas goed na 35 kilometer toen in de frontlijn vijf man opdoken die er flink de zweep over legden. Opnieuw zaten daarbij Segers, Van der Donk en Jansen, die ge zelschap hadden van Jean-Pierre Verstraten en Coen Loos. Zij pakten al snel 25 seconden winst, een voorsprong die geleidelijk werd opgevoerd. Onder de ren ners die de slag hadden gemist, behoorden onder meer de talent volle Tjitte den Hoedt en de plaatselijke favoriet Richard Slabbekoorn. Laatstgenoemde poogde nog wel om samen met Frank Gulik de schade te herstellen, maar het tweetal slaagde niet en werd weer opgeslokt door het peloton. De koplopers joegen in hoog tem po voort op het 1500 meter lange parcours en bleven dan ook vrij gemakkelijk buiten schot. In de slotfase wipte Robert van der Stelt nog uit het peloton en kon op zijn eentje de zesde positie vasthouden. De eindsprint tussen de vijf koplopers werd grandioos gewonnen door Jean-Pierre Vers traten. Hij zegevierde met 30 me ter voorsprong. Bij de nieuwelingen (44 vertrek kers) werd de beslissende slag in geluid door Erik Verrijt en Leon van Hoek. Een tweetal dat werd bijgebeend door de Zeeuwen Ma rio de Ritter en Rein-Jan Elen- baas, die na een fraaie jacht de aansluiting tot stand brachten Het genoemde viertal moest flint op de tanden bijten om het fel ja gende peloton op afstand te hou den, maar dat lukte. In de eind sprint bleek Mario de Ritter de meeste reserves in petto te heb ben en eiste de zege voor zich op. Zijn tweede overwinning in di seizoen. UITSLAGEN Junioren: 1. J.P. Verstraten (K«® endaal), 70 kilometer in 134 Loos (Bergeijk); 3. Björn Jap (Druten); 4. E. Segers (Made);»;» van der Donk (St. Michielsgestel), van aer Donk (si ïviiuuci.p-- - R. van der Stelt (Aalst), op 11?; den Hoedt (Ridderkerk), op LA Slabbekoorn (Kapelle), °P. Vi ïn F van der Pluijm (Hank), op 1-40, van Leijen (Ewijk); 11 F. van-..,, (Rotterdam); 12. F. Engelen gmtt 13. J. Verrijt (Heeze); 14. A-Wdia» (Noordeloos), 15. J. Ewijk (Den JA" gen); 16. D. de Dreu ('s-<fraSft der); 17. W. van Gils (Schande), R. Mouthaan (Nieuw Lekke 19. D. Sanders (Hellevoetsluis), Koen (Hulst). ra..M Nieuwelingen: 1. M. de Uittor 45 kilometer in 1.07.09; 2. E- (Heeze); 3. R. Elenbaas (Goes), van Hoek (Hoogerheide); 5. f hoeven (Schijndel), op 8 seco;n E. Veerman (Maasdijk); 7- U' B meijer (Poortugaal); 8. P. v maal (Huijbergen); 9._E^ V^,. meijer (Poortugaal); o- r. maal (Huijbergen); 9. E. V (Made); 10. B. Verkooien (ChM» S. Minderhoudt (Woensdrech J. van Leijen (Ewijk); 13. M. Mgjj. (Dordrecht); 14. J. Huisman g wijk); 15. K. Seis (Waarloos), 1^. van der Velde (HardmOTeld-bi^, dam); 17. J. van Ast (Rilland), Lems (Papendrecht);."(^en). berg (Goes); 20. T. Punt f tabak speciaal-\ zaak 0EN everse UW SIGAREN ADVISEUf WESTKADE 97 SAS VA 137e JAARGANG 2 katernen ne Binnenkrant A2 A3/A4 A5 A6 A7 BI t/m B3 C1 t/m C3 Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland RTV-programma's D1 Door Paul Kokke en Marianne Wuite Amsterdam - De angel is uit c ders sloten gistermiddag in Ai zogeheten stabiliteitspact. Daa nomische Monetaire Unie (EM Een opgeluchte premier Kok deelde mee dat het stabiliteits pact tijdens de top zal worden getekend. Kok vreesde dat dit niet zou lukken door de opstel ling van de Fransen. Zij dreig den het verdrag niet te onderte kenen als er niet meer zou wor den gedaan aan een Europees werkgelegenheidsbeleid. De Franse regering-Jospin heeft de kiezers 700.000 nieuwe banen beloofd. Het stabiliteitspact, dat de EU-lidstaten die aan de EMU willen deelnemen een strikte be grotingsdiscipline oplegt, zou die belofte in de weg kunnen staan. Om de Fransen tegemoet te komen, hebben de regerings leiders een aparte resolutie aan genomen voor een betere Euro pese samenwerking op het ge bied van werkgelegenheid. Ver der is afgesproken dat er het ko mende half jaar tijdens het Luxemburgse EU-voorzitter- schap een extra top over de werkgelegenheidsproblematiek in de EU-lidstaten wordt gehou den. Volgens premier Kok moeten van de top in Luxemburg geen 'mirakelen' worden verwacht. ,,Er moet worden gekeken hoe Europa op dit punt beter kan presteren en hoe we van elkaar kunnen leren. Los van het Euro pa van de monetaire unie, gaat het ook om een Europa met een goed sociaal gehalte." Le Europese Investeringsbank (EIB) krijgt een belangrijke rol toebedeeld in dit proces. De "ank moet leningen verstrekken (ADVERTENTIES) 'lüiUUS ['RAYhMH-iM FB ,U] i-V-jf i HOY/ fiv' N/.Ü?! ^at,s voor informatie 'l'WCl. BPM/RTW excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijl Met 3 jaar Multigarantu t

de Stem | 1997 | | pagina 18