.29 los Nuenen wint 'beachspektakel' S A'S Vermeule oppermachtig in Port Zelande-loop Yereecken snelste renner in klassieker Tweede plaats voor zwemmers De Schelde urmet 1.49 3.19 1.75 1.55 5.49 7.95 foetvolleybaltoernooi in Vogelwaarde slaat aan bij deelnemende teams Motorcrosser Van Espen pakt weer eerste plaats 'TTER: tis VORST ILLADE K ICORENG GRATIS 4-313016 DELTA I HL. SPORT ZEELAND B5 ATLETIEK VOETVOLLEYBAL Onderspit MOTORCROSS Zware koers Zuid-Beveland WIELRENNEN sportnieuws KORT Het Zeeuwse Honk verliest van Beveren De Bounty pakt eerste plaats Duo Yan Laatum/Van Vaalen wint NK Luctor levert achterhoedegevecht Vierde wedstrijd Zeeuws baancircuit wieler SPATTEN ZWEMMEN PËSTEM .69 onze atletiekmedewerker Lwersdam - John Vermeu- jltffam op de Brouwerdam jj tweede editie van de Port ande Run over Tien Engel- gijl winnen. De Middel- Juger, vorige week achter jjtco Gielen nog tweede op Ijl nationaal kampioenschap jjlve marathon in Enschede, jjj in Michel de Maat een jlstekende gezel. /m 5 juli 1997. 1 lij k. NUTSBEDRIJVEN an (0113) 232333 ou kunnen ;chuwd. I I MAANDAG 16 JUNI 1997 'Hl JS ï-'H Showroom zaterdag opntotlfo. Hfilsl, Industriéterr. .-0- Akfowes* Te'.Q:i4-3-^0 I tweetal beheerste deze loop die op een fraai parcours rondom Port Zelande werd gelopen en waarvoor het duo Willem van Hanegem en Nellie Cooman het startschot kwamen lossen. Ook qua belangstelling was het dui delijk beter dan vorig jaar. Nu kwamen er ruim 300 deelnemers het startnummer afhalen voor deze van een rijke premiepot voorziene wedstrijd. John Ver meule, die vorig jaar in Amster dam afscheid heeft genomen van de marathon, en Michel de Maat kennen elkaar door en door. Ook De Maat zat evenals Ver meule jarenlang in de nationale wegselectie. De Vlaardinger haakte een paar jaar geleden we gens werkzaamheden af, maar keerde dit jaar weer terug. Ook hij is niet meer van plan zich nog een keer in het marathon-avon tuur te storten. In de slotfase liep Vermeule vrij gemakkelijk weg bij De Maat en haalde het met een tiental seconden voorsprong op de blonde Vlaardinger. Wim Padmos, in het verleden lid van het organiserende Delta Sport, maar nu lopend voor Voorne Atletiek werd op ruim vier minuten van Vermeule der de. Edwin de Leeuw was na Ver meule de tweede Zeeuw. De Dy- namica-atleet passeerde als vijf de de finish. Wim Besuyen van Dynamica was de snelste vete raan, terwijl Mieke Hombergen van PAC de eerste vrouw was die de finish bereikte. Uitslagen 10 EM Port Zelande: Mannen senioren: 1. John Vermeule (Achüles) 50.14, 2. Michel de Maat (Fortuna) 50.24, 3. Wim Padmos {Voorne Atletiek) 54.44, 4. Pieter Heg gen (Sprint) 55.22, 5. Edwin de Leeuw (Dynamica) 55.23, 6. Martin Hazel- horst (Duitsland) 55.39, 7. Alwin Ver meulen (AV'56) 55.41, 8. Erik Peeman (Flakkee) 56.56, 9. John Quaak (Delta sport) 57.22, 10. Johan de Vlieger (Vlissingen) 57.33, 11. Jan Ars (AV'56) 57.38, 12. Peter Louwerse (Dynamica) 58.46, 13. Jan van Hassent (Flakkee) 1.00.43, 14. Wim Barentsen (LPK) 1.01.05, 15. Piet Oostdijk (AV'56) 1.01.19. Mannen 40:1. Wim Besuyen (Dynami ca) 57.50, 2. Eef Kooman 58.33, 3. Jan Zuidweg (beiden Flakkee) 1,00.09, 4. Koen Schouten (PAC) 1.00.50, 5. John Overweel (Dynamica) 1,01.15. Mannen 50: 1. Freek Boers (Thor) 59.56, 2. Wout van Brugel (Spark) 1.01.52, 3. Henk van de Heuvel (PAC) 1.01.58. Mannen 60: 1. Stan Verleysen (Vet.Ned.) 1.07.57, 2. Aad van Nus (Parthenon) 1.09.27, 3. Frans Albers (Waterweg) 1.13.49. Vrouwen senioren: 1. Mieke Hom bergen (PAC) 57.49, 2. Martine Lust (Voorne Atletiek) 1.04.14, 3. Eva de Kraker (Dynamica) 1.09.53, 4. Annet Joustra (Flakkee) 1.14.59, 5. Petra Rasenberg (Scheldesport) 1.18.40. Vrouwen 35:1. Jannie Brabers 1.12.36, 2. Adri van Hove 1.13.29, 3. Sonja Kipping (allen Flakkee) 1.14.57. Vrouwen 45:1. Rita Ohlenroth 1.09.32, 2. Ellie Westerweele 1.10.33, 3. Hu- quette Declercq (allen Dynamica) 1.13.01. morPeter Snelders fogelwaarde - Ondanks het feit dat het toernooi duidelijk jdomineerd werd door twee van de drie deelnemende Brabantse ploegen, Nuenen 1 en 2, konden er toch alleen jaar positieve geluiden opgetekend worden tijdens en na let eerste beach-voetvolleybaltoernooi van zaalvoetbal- ïeniging Wentzler-Pauwels uit Vogelwaarde. regionale teams toonden aan de juiste techniek te bezitten om aardig mee te draaien. Dat werd reeds duidelijk in de poulewed strijden. In poule 1 werd het team De Klepzeikers 1 uit Kloos- terzande eerste voor Vogelvlucht uit Vogelwaarde. In poule 4 pak te Vervaet 2 de eerste plaats ten koste van het thuis spelende Vo gelwaarde. In de andere poules voerden de teams van Nuenen de boventoon, maar stroomden Kleppies uit Clinge en Klepzie- kers 2 uit Kloosterzande mee naar de kwartfinales. j)it moeten we nog een keer ioen," en „zeker voor herhaling ar," waren teksten uit de van de organisatoren en fainemers die er niet om logen. Dt parkeerplaats voor het sport- jirk van de voetbalvereniging fogelwaarde was omgetoverd in strandachtig toneel. Een gi- tische hoeveelheid zand, ingebracht door bedrijven die je organisatie een warm hart agen, was uitgestort om he velden te creëren waarop je 24 deelnemende teams van wel veld- als zaalvoetbalvere- tigingen actief waren. Iet zat de organisatie niet tegen. deelnemende teams kwa len zich mooi op tijd melden, er wen geen geblesseerden en de pelde regenbuien hadden besloten een andere route te kie- itn dan die boven het Oost- Zteuws-Vlaamse dorp. Er werd lanatiek strijd geleverd, maar tok ontbrak vaak het komische tn het na een vrij enerverend «tbalseizoen zo noodzakelijk stukje ontspanning niet. Het ging er dan ook erg relaxed aan toe en de sportiviteit stond hoog in het vaandel. Hoge ogen De 24 deelnemende ploegen wer- ien onderverdeeld in vier poules en daarvan stroomden de eerste twee door naar de kwartfinales. Ms snel werd duidelijk dat Nue nen 1 en 2 hoge ogen zouden {ooien naar de eindzege. Die vereniging had een aardig arse naal aan bekwame voetballers afgevaardigd, een must om in een dergelijk technisch en veel vaardigheid vragend gebeuren loog te scoren. Maar ook enkele Die kwartfinales gaven een vrij afgetekend beeld te zien. De Klepzeikers 1 was te sterk voor 'broeder' De Klepzeikers 2 (22- 15) en Vervaet 2 rekende op dui delijke wijze (15-29) af met Vo gelvlucht. Nuenen 2 won afgete kend (18-26) van De Kleppies en de plaatselijke hoop Vogelwaar de moest, na een overigens even wichtig begin, toch nog ruim het onderspit delven (26-13) tegen Nuenen 1. In de halve finales waren het op nieuw de teams van Nuenen die het wedstrijdgebeuren domi neerden. Nuenen 1 rekende met 18-25 af met De Klepzeikers 1 en Nuenen 2 was met 19-24 te sterk voor Vervaet 2. De regionale strijd om de derde plaats tussen Vervaet 2 en De Klepzeikers 1 werd door eerstgenoemde forma tie met 23-18 gewonnen. De fi nale was een bijzonder enerve rend treffen met nauwelijks krachtsverschil. Toen de wed- strijdduur van twaalfeneenhalve minuut verstreken was, zag Nue nen 1 dat het eigen reserveteam een punt meer gescoord had: 19- 18. Een speler van Temeuzense Boys (voorgrond) probeert de bal over het net te spelen. Een speler van de Klepzeikers kijkt gespannen toe. FOTO WIM KOOYMAN EINDSTANDEN POULES Poule 1: 1. De Klepzeikers 1 (Kloos terzande), 2. Vogelvlucht (Vogel waarde), 3. Temeuzense Boys, 4. De Afzakkers (Kloosterzande), 5. Went zler-Pauwels (Vogelwaarde), 6. Ros Beijaert 1 (Hulst). Poule 2: 1. Nuenen 1, 2. De Kleppies (Clinge), 3. De Krakers (Terneuzen), 4. 't Ros Beijaert 2 (Hulst) 5. De Rei zende Man (Kloosterzande), 6. Bos- sepiel 2 (Vogelwaarde). Poule 3: 1. Nuenen 2, 2. De Klepzei kers 2 (Kloosterzande), 3. Tieleman (Kloosterzande), 4. Vervaet 1 (Kloosterzande), 5. SDO, 6. Bosse- piel 1 (Vogelwaarde). Poule 4: 1. Vervaet 2, 2. Vogelwaar de, 3. Juventus (Vogelwaarde), 4. Hontenisse, 5. Barcelona (Vogel waarde), 6. Breda Noord. TOTALE EINDSTAND 1. Nuenen 2, 2. Nuenen 1, 3. Vervaet 2, 4. De Klepzeikers 1. UITSLAGEN Kwartfinales: De Klepzeikers 1-De Klepzeikers 2 22-15, Nuenen 1-Vo- gelwaarde 26-13, Vogelvlucht-Ver- vaet 2 15-29, De Kleppies-Nuenen 2 18-26. Halve finales: De Klepzeikers 1- Nuenen 1 18-25, Vervaet 2-Nuenen 2 19-24. Derde vierde plaats: De Klepzeikers 1-Vervaet 2 18-23. Finale: Nuenen 1-Nuenen 2 18-19. Van onze motorcrossmedewerker Axel - De winst was op nieuw weggelegd voor André van Espen uit Axel bij de RES-clubcross in Axel, Hij domineert dit sei zoen de klasse van de licen tiehouders en kende ook za ag nauwelijks tegen stand. Na zes van de tien wedstrijden kan hem de titel al bijna niet meer ontgaan. fe kaarten zijn dus al in een woeg stadium geschud. Ronald ti°ens uit Biervliet bezette de tweede plaats en daarna was «et lang wachten op de Vlaming 'an van Dijck, die als derde eindigde, maar dat wel deed op een 125 cc-machine. in de andere klassen deden «e favorieten wat er van hen 'erwacht werd. In de 500 cc- t'asse is Herman van de Bos uit wacht oppermachtig en ua de twee reeksoverwin- u van zaterdag fier aan de eiding in het tussenklasse- ®cnt. In de 125 cc is het de Vla- ®"ig Kevin Reijnaert, die het 'e veld zijn wil oplegt. Hij 'in tot nu toe elf van de in to- aal twaalf verreden reeksen. n be 250 cc-finale was Terneu- «naar Jan de Feij ter goed weg de start. Hij nam de kop, aar moest al spoedig de twee ''anungen Guy D'Haene en erge Put voorlaten. Daarna een uitputtingsslag, arbij ook Johan Schelleman Een motorcrosser uit de 80 cc-klasse aan het werk. "ette en Ronnie Doppe- ler Hoofdplaat betrok- ®aren. Vooral Doppegieter nde aan over een goede con- 'e te beschikken en kwam dol?aar v°ren tot aan een vier- vpb c s' De twee Belgen ble- echter onbereikbaar. "rende woensdagavond wordt er op het Smitsschorre- terrein een supercross verre den, meetellend voor het Zeeuwse supercrosskampioen- schap. De start van de eerste wedstrijd vindt plaats rond 16.30 uur. De finale wordt verwacht rond half acht. Er wordt gereden in drie klassen: 60/80 cc, 125 cc en een open klasse. UITSLAGEN 80 cc: 1. Björn Deketelaere, 2. Sven Ottevaere, 3. Dieter Lo- sfeld (Allen België), 4. Dion Ver hulst (Sluiskil), 5. Kris Kimpe (België) 125 cc: 1. Kevin Reijnaert, 2. Tim Goovaert, 3. Jaimy Nevelsteen, 4. Rohald Vrijelinck (Allen Bel gië), 5. Kris Alewijnse (Vlissin gen). 250 cc: 1. Guy D'Haene, 2. Serge Put (Beiden België), 3. Johan Schelleman (Magrette), 4. Ron- FOTO WIM KOOYMAN nie Doppegieter (Hoofdplaat), 5. Jan de Feij ter (Terneuzen). 500 cc: 1. Herman van de Bos (Koewacht), 2. Ad Geldof (Oost- kapelle), 3. Kees van Rumpt (Dirksland), 4. Hendrik'Schout eden, 5. Jan Hebbelinck (Beiden België). Licentiehouders: 1. André van Espen (Axel), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. Jan van Dijck, 4. Jurgen Trimiri (Beiden België), 5. Edwin Menue (Sluis). Van onze wielermedewerker Borssele - Eric Vereecken is evenals vorig jaar winnaar gewor den van de EPZ-klassieker voor trimmers en cyclosportieven, die zaterdag op Zuid-Beveland werd verreden. De A-trimmer uit Hulst hield in de eindsprint vier medevluchters (allen cyclosportieven) achter zich. Dat waren achtereenvolgens Johan Pemen, Ton Keiler, Dirk van Beelen en Peter Bierkens. Een fraaie triomf dus voor Vereecken, die een week eerder in een derge lijke klassieker op Noord-Beve land in de slotfase door pech werd geplaagd en toen geen rol van be tekenis meer kon spelen. „Ik stond daarom vandaag op scherp en wil de me bewijzen," verklaarde de Zeeuws-Vlaming na afloop. „Dat kostte me overigens veel moeite," voegde hij er aan toe. „Want ik had in de laatste kilometer, toen ik even voorop kwam, al flink wat van mijn krachten gegeven. Dat sprongetje mislukte, maar ik beet flink op mijn tanden en kon daar na in de eindsprint toch aan het langste eind trekken." De vijfde editie van de EPZ-klas sieker was weer perfect georgani seerd en trok 136 deelnemers, af komstig uit het gehele land. Reeds in de eerste tien kilometer konden heel wat renners het hoge tempo niet volgen en werd het deelne mersveld in vijf groepen gesplitst. Bij Baarland, na 15 kilometer, waar Eric Vereecken de eerste van de drie premiesprints won, be stond de hoofdmacht uit zo'n zes tig man, die op ruim een minuut werd gevolgd door een groep van twintig renners. Even voorbij 's- Heerenhoek, na 40 kilometer ont stond er een breuk in de kopgroep. Er kwamen 34 man aan de leiding, die 15 seconden winst boekten op Beveren - Het Zeeuwse Honk maakte een slechte beurt in de Belgische softbalcompetitie bij de mannen. De nummer twee in de rangschikking verloor geheel tegen de verwachtigen in met 12-7 van degradatiekandidaat Beveren. Voordat de werpers en de slagmensen van de Temeuzense formatie het juiste ritme ge vonden hadden was Beveren al uitgelopen naar een flinke, en naar later bleek, te grote voorsprong. Home-runs van Gilbert van Lamoen en Allejandro Mendoza konden niet voorkomen dat Het Zeeuwse Honk aan het kortste eind trok. Door die neder laag zakt die ploeg van de tweede naar de vierde plaats. Breskens - De zeilwedstrijd in het kader van de festiviteiten rondom de herdenking van de 'Slag om Schoneveld' in Breskens werd gekenmerkt door een goede deelname, uitstekend zeilweer en een vrij enerverend wedstrijdverloop. In de zwaarste klasse, tot 12 meter, trok De Bounty van de Belgische schipper Peter Huisman de winst naar zich toe. In de categorie tot 10 meter was de hoogste eer voor Isaak Boidin uit Breskens met The Eagie en in de klasse tot 9 meter pakte individualist Jac Jacobs met Ri- dendo uit Breskens de winst voor Jac Paniek. Beide schepen ein digden overigens op gelijke hoogte, maar omdat Jacobs alleen voer, werd hem de eerste plaats gegund. EINDSTAND Tot 12 meter: 1. De Bounty, 2. Passion, 3. Zwinneblomme (allen Bel gië). Tot 10 meter: 1. The Eagle (Breskens), 2. Dolce Vita (Breskens), 3. 't Boeike (België). Tot 9 meter: 1. Ridendo (Breskens), 2. Jac Paniek (Breskens), 3. Zephyr (België). Vlissingen - Zoals op voorhand te verwachten viel, pakte het tweetal Gozewijn van Laatum en Remco van Vaalen de eerste officieuze Nederlandse titel in de gecombineerde eindstrijd schaak-snooker. In biljartcentrum Cue Action te Vlissingen maakte dat tweetal de door de jaren heen opgebouwde reputatie waar. Al drie keer eerder won dit duo dit voor de zesde keer ge houden gecombineerde gebeuren en ook nu was het te sterk voor de overige deelnemers. Voor het eerst had de organiserende schaakvereniging Souburg er, omdat het de enige gecombineerde schaak-snookerstrijd in Nederland is, er het predikaat NK aan gegeven. Dit overigens alleen voor de zogenaamde meesterklasse waarin de veertien sterkste koppels uitkwamen. In die klasse werd het Middelburg- se/Souburgse duo René Tiggelman en Paul van Dijke knap tweede. De Zeeuws-Vlamingen Ralf Gommers en Jordi Gernae- rt uit Terneuzen finishten op de achtste plaats. In de 'amateurklasse' ging de eindzege naar Dirk Pullens en Wijnand den Dekker. In die klasse namen maar liefst 22 koppels deel. Met het totaal van 36 teams was dit gebeuren maximaal bezet. Dit geeft tevens aan dat deze gecombineerde toernooi- vorm sterk groeiende is. EINDSTANDEN Meesterklasse: 1. Gozewijn van Laatum/Remco van Vaalen 9 match- punten, 30 rondepunten, 2. René Tiggeiman/Paul van Dijke 7-26, 3 Eric Knoppert/Mark Jonker 7-26, 4. Joost Hoogendoorn/Ard van Beek 6-22, 5. Stefan Paternotte/Bart Weststrate 6-22, 6. Collin en Marcel Boelhouwer 6-20, 7. Wim Looten/Frederick Roels 5-21, 8. Ralf Gom- mers/Jordi Gernaert 4-23, 9. Wim van Sluijs/Frans Rikumahu 4-18,10. Bas Rouw/Roger van Gemert 4-17. Amateurklasse: 1. Dirk Pullens/Wijnand den Dekker 9-35, 2. Eric Moerman/Johan van de Velde 9-26, 3. Martin Koolhoven/Jean-Pierre van Gemert 8-25, 4. Albert Vermue/Eric van Dijk 7-24. Terneuzen - De Temeuzense korfbalvereniging Luctor heeft op het toernooi om het Nederlands Kampioenschap voor afdelings kampioenen te Borculo in de Achterhoek geen potten kunnen breken. Er ontbraken vijf van de tien selectiespelers, waarbij de spelbepalende. Daardoor boette Luctor teveel aan kwaliteit in. Ondanks dat had er een betere klassering ingezeten. Luctor startte tegen SDO uit Kamerik met goed spel en won met 6-5. Tegen De Boemerang uit Schijndel leed Luctor een onnodige 5- 2-nederlaag. Het speelde wel goed, maar verspeelde teveel kan sen. Hetzelfde verlies boekte Luctor tegen Ermelo. Ditmaal was het wel terecht. Ook de laatste wedstrijd ging verloren. Nikan- tes uit Hoogvliet bleek een sterke ploeg, vooral aanvallend. Het werd 8-4 voor de latere finalist. Goes - Op het Goese sportpark 't Schenge wordt dinsdag de vierde en voorlaatste wedstrijd van het Zeeuwse avondbaancir- cuit afgewerkt. Dit voor de categorieën senioren en ABCD-ju- nioren. Voor de mannen en vrouwen senioren/veteranen staat er een sprinttweekamp over 100 en 200 meter, een 1500 meter, 5000 meter en kogel, discus en ver op het programma. De orga nisatie is in handen van AV'56. Men begint er om 18.45 uur. ERIC VEREECKEN, de A-trimmer uit Hulst, heeft op de open Nederlandse kampioenschappen voor cyclosportieven in Venlo de eerste plek gepakt. Vereecken reed 24 ronden alleen op kop. Tien renners vonden uiteindelijk aansluiting, maar werden in de spurt geklopt door de snelle Hulstenaar. 23 naaste volgers, die kilometers lang tevergeefs poogden de aan sluiting tot stand te brengen. Dicht bij Wolphaartsdijk dunde de kopgroep wat uit, maar de gro te slag viel langs het Veerse Meer, toen er nog zo'n 25 kilometer voor de wielen lagen. Ton Keiler joeg het reeds hoge tempo nog op. Hij kreeg gezelschap van Johan Pe men, Peter Bierkens, Dirk van Beelen en een attente Eric Ver eecken. Dit kwintet, werkte voor beeldig samen en dwong de beslis sing af. Een volggroep van dertien man kon geen echte vuist meer maken. Bij de leiders kreeg Eric Vereecken het in de laatste kilo meter op zijn heupen. De solist kreeg echter niet genoeg ruimte en maakte daarna het karwei maar af in de eindsprint. De Hulstenaar deed dat gedecideerd en klopte zijn naaste rivalen Pemen en Kei ler met enkele fietslengten. UITSLAGEN 1. E. Vereecken (Hulst), 100 kilometer in 2.12.14; 2. J. Pemen (Rijsbergen); 3. T. Keiler (Nieuw-Vossemeer); 4. D. van Beelen (Katwijk); 5. P. Bierkens (Stam persgat); 6. S. Newberry (Zevenber gen), op 22 seconden; 7. W. van Meteren (Nieuwegein); 8. A. van Loon (Ooster hout); 9. R. van Vlimmeren (St. Wille- brord); 10. M. Gunst (Yerseke); 11. M. Hendriks (Krimpen aan de IJssel); 12. R. Oomen (Etten-Leur); 13. R. Zorge (Breda); 14. R. Koole (Heinkenszand); 15. P. Tolhoek (Giessen); 16. J. Kraak (Zevenbergse Hoek); 17. W. Hoondert (Heinkenszand); 18. P. van de Broecke (Goes); 19. M. Kamerling (Amsterdam), op 1.10; 20. H. Ceelen (Ouderkerk aan de IJssel). Eerste B-trimmer werd Wim Hoondert (Heinkenszand) en eerste C-trimmer Peter Peijl (Rotterdam). Tot strijdlus- tigste renner werd uitgeroepen Steve Newberry (Zevenbergen) en de pech- prijs kreeg Adri Hazen (Lewedorp). Het premieklassement werd gewonnen door Eric Vereecken. Van onze zwemmedewerker Veenendaal - Tijdens een revanchewedstrijd van het NK spee- do- jaargangzwemmen legde het team van De Schelde uit Ter neuzen beslag op een knappe tweede plaats. Direct na de onlangs voor De Schelde zo succesvol verlopen nationale Speedo Meet Finale in Groningen kreeg de ploeg uit Terneuzen de uitnodiging om een revanchewedstrijd te zwemmen in Veenendaal. De beste zes clubs werden hiervoor uitgenodigd. Hoewel alle clubs hadden toege zegd om met de volledige ploeg in Veenendaal uit te komen zagen toch drie clubs daarvan af. Maar de nummers één (VZC Veenend aal), twee (De Devel Zwijnd- recht) en vier (De Schelde Ter neuzen) waren wel aanwezig, zo dat er toch sprake was van de ab solute Speedojaargangtop van Nederland. De ploeg van De Schelde kwam onder de bezielen de leiding van Jac van der Hooft tot goede prestaties en eindigde achter de nationaal kampioen VZC op de tweede plaats. Stefan de Die zwom zijn eigen Zeeuws record naar de tijd van 1,08,2. Verder waren er overwin ningen voor Karlijn Cappendijk, Bernd van Broekhoven, Dennis Cappendijk (2x) en Stefan de Die. De jongens-estafetteploeg van De Schelde, die vorig jaar nog Ne derlands clubkampioen werd, liet zich ook nu niet verrassen en won de afsluitende wisselslag estafet te in de goede tijd van 2.27,0. BESTE PRESTATIES DE SCHELDE MEISJES 50 meter schoolslag 1987 en later: 1. Karlijn Cappendijk 46,0, 3. Marian ne van Zuuren 50,7. 50 meter rugslag 1987 en later: 3. Marianne van Zuuren 45,2. 50 meter schoolslag 1986: 2. Igora Hondsmerk 45,0. 100 meter vrije slag 1985: 2. Jessica Koster 1.12,7. JONGENS 50 meter schoolslag 1987 en later: 1. Bernd van Broekhoven 47,6. 50 meter vlinderslag 1985: 3. Jeroen Bleijenberg 37,9. 100 meter vrije slag 1986: 2. Stefan de Die 1.08,2. 100 meter wisselslag 1985: 1. Dennis Cappendijk 1.18,9. 50 meter schoolslag 1986: 1. Stefan de Die 41,0. 50 meter vrije slag 1987 en later: 2. Kevin Hondsmerk 36,4. 100 meter vrije slag 1985: 1. Dennis Cappendijk 1.09,6. 100 meter wisselslag 1986: 3. Remco Kint 1.22,0. ESTAFETTE 4x50 meter vrije slag mix 1985: 2. De Schelde 2.11,2. 4x50 meter wisselslag meisjes 1985 en later: 2. De Schelde 2.39,8. 4x50 meter wisselslag jongens 1985 en later: 1. De Schelde 2.27,0. EINDSTAND 1. VZC 1456,7 seconden, 2. De Schel de 1509,3, 3. De Devel 1530,1. NEN BALANCEREN

de Stem | 1997 | | pagina 17