uropa de stem AC met RKC in gesprek over Alfred Schreuder Hockeyers zoeken nieuwe wegen RKXl rwereld Vijf Nederlanders zeker van Tour Krajicek verliest op gras Winst beste medicijn voor zieke Jordan [Krachttraining in aanloop naar 5-1-zege op Zuid-Afrika Bitok in geest van Nurmi wijk, tel. 0416-336300 i en vrijdag koopavond 'Ze wil alleen gerechtigheid' Bjarne Riis schrikt van Alpen-ritten De Goey komt terug naar Kuip B1 SPORTNIEUWS KORT Dick van Burik naar Hertha BSC Ook Real Madrid meldt zich voor Ronaldo Gerhard Berger start niet in Canada (KX RELO! Sport [(an onze verslaggever Breda - NAC en het nog in de nacom- betitie verwikkelde RKC maken Leruren aan de onderhandelingsta fel De Bredase club doet namelijk Oerwoede pogingen Alfred Schreuder U de Waalwijkers over te nemen. Nadat RKC eerst een te hoge prijs had ....■-agd voor de 24-jarige Schreuder, zijn de clubs gisteren volgens NAC-voor- zitter John Peek toch een stapje dichter bij elkaar gekomen. „Maar het verschil is nog altijd heel serieus." Vandaag praten de partijen verder. NAC trok in het Waalwijkse al eerder aan de bel voor de linkermiddenvelder. „Toen hebben we gepolst hoe ze tegen over een eventuele ruil met Geert Brusse- lers stonden. De reactie was negatief, dus zo'n deal is nu in het geheel niet meer aan de orde." Brusselers, ook een linkermiddenvelder, gaat NAC mogelijk verlaten, zijn nog langdurige contract en het vooruitzicht op een baan in het management van de Bredase club ten spijt. Als NAC en RKC het eens worden over Schreuder, zal het maken van afspraken met de voetballer zelf geen problemen opleveren. „Dat heeft zijn zaakwaarne mer ons meegedeeld," aldus Peek. De RKC'er maakte zichzelf dit seizoen in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen zo ongeveer onsterfelijk door van vlot zestig meter afstand raak te schieten. Behalve op Schreuder hoopt NAC onver minderd op de komst van de Belgische international Bart de Roover. Indien zij beiden worden ingelijfd, stopt NAC met winkelen. Dan is het beoogde zevental compleet. Achtereenvolgens trok NAC immers John Feskens (Willem II), Erwin van de Looi (Vitesse), Kevin van Dessel (Ekeren), Nebosja Gudelj (Logrones) en Ante Milisic (Sydney United) aan. Naast Zlatko Arambasic (naar Charleroi) en Je- an-Claude Mukanya zullen echter nog wel een stuk of vier huidige selectiespe lers hun biezen moeten pakken. Badkamer Kriste' It met ligbad, één wastafel err wane closet, kranen en accessoires in wit ■vervol 0,-, af- de app. 16296. FZUIG- 75,-. Eiken KAST zeer ma h 130 lang 230 br 225,-. 0164-250890 HANGLAMP klassiek 2 a.n. 75,-. 0162-422457 Standaard met Standin leur kijvoorteelj. Maar u kunt ziek troos* gedachte dat de Rover 600 stand**" 5 van airconditioning (m.u kestuurdersairkag, elektrische ramrs rhekracktiging, alarminstallatie met start ng, centrale portiervergrendeling, rsteihare stuurkolom, 4 speakers en met rnhout afgewerkt dashboard. De exclusieve Rover tA Connolly Collection tevens uitgerust met lederen IJb I bekleding, metallic lak 00 A extra wortelnotenhout cruise control voor slech nf 499,- (inch inbouw). V least al een Rover 600 v.»"J 1.039,- p/mnd*. Drie ia»'0 150.000 km. garantie op J» selmotoren. Rover Tevred beidsgarantie. Kom nu bii Dn langs voor een proefrit. De Rnvev 600. Het enUSJBS# mtra's oo zit Is z'n prljsjjirB5- boor Wilber Hack Breda - Het Nederlands [mannenhockeyteam is na [et goud van Atlanta op zoek naar nieuwe wegen. Een krachttraining in de 'ochtenduren vormde een [essentieel onderdeel in de voorbereiding op de inter land, gisteravond in Breda tegen Zuid-Afrika. Oranje [won het eerste duel van het vierlandentoernooi om de [International Trophy tegen Zuid-Afrika met 5-1. [Wie voorop wil blijven, moet in- fventief zijn, zo luidt de filosofie van bondscoach Roelant Olt- Hij trok lering uit het ver leden. Na het gewonnen WK in Lahore in 1990 leunden de hock eyers tevreden achterover. Tot de Spelen van Atlanta wonnen ze ilgens geen prijs meer. nieuwe benadering om de ittraining dichter naar de wedstrijd toe te brengen, bedacht 'tmans samen met Jos Gijsel, de taspanningsfysioloog van Ajax en het Nederlands voetbalelftal. '„Aan hockeyers worden steeds hbgere fysieke eisen gesteld. Het spel wordt ook sneller. De balans tassen kracht en techniek is es sentieel," aldus Oltmans, die zegt nog even tijd nog te hebben om de resultaten via metingen in kaart te brengen. Juiste katlans Gisteravond in Breda brachten de oefeningen met gewichten op het sportcentrum van KNVB in Zeist Oranje snel in de juiste ca dans, Het Bredase publiek hoefde maar acht minuten op de ope ningstreffer te wachten. Dat Wam van de stick van de plaat selijke held Bram Lomans. In het verdere verloop van de wedstrijd haalde hij met zijn sleeppush nog Bram Lomans (midden) haalt uit voor een van zijn strafcomers. Rechts kijkt Remco van Wijk, net als Lomans Bredanaar van origine, gespannen toe. foto cor viveen tweemaal verwoestend uit. Met een percentage van 37,5% toonde hij zich maar matig tevreden. „Er had er eentje meer in gemoeten," aldus de Bredanaar, die van Olt mans geen minuut veldspeeltijd kreeg. Zuid-Afrika, dat zich niet kwali ficeerde voor het WK in Utrecht, was een speelbal voor Oranje. Het land kreeg de invitatie voor het vierlandentoernooi toen het snel de top leek te bestormen. „En als je eenmaal iemand uitge nodigd heb, kun je niet meer te rug," kent John Wakkie, de di recteur van de hockeybond, de fatsoensnormen. De bond telde vier ton neer voor het evenement dat als een reizend circus door Nederland trekt. In Breda kwa men tweeduizend mensen op het gouden Oranje af. Serieus De spelers nemen het evenement uiterst serieus. „Het is de eerste keer dat we ons na het behalen van het goud aan de Nederland se hockeyfans presenteren. Dan kun je je er niet zomaar van af maken," vond Jacques Brink man, in Breda al toe aan zijn 243e interland. Voor de Amster dammer, die in het nieuwe Oranje de rol van Mare Delissen Autobedrijf Van der l.'ndvn Jj_ f J Beider 41, Autostrada Borat Roosendaal Telefoon 01Ó5 - 5743L VERVOLG VOORPAGINA Be 20-jarige vrouw meldde zich de na het voorval in mei al bij de Amsterdamse politie. Nadat zij haar verhaal had gedaan en er ook lichamelijk onderzoek was gedaan, Concludeerde de recherche dat er geen reden was om er een zaak van temaken. Afgelopen dinsdag werd °P aandrang van de vrouw alsnog FPjprês verbaal opgesteld, zodat e cfficier van Justitie de zaak nu behandeling moet nemen. Nader Werzoek zal moeten uitwijzen of t°t strafvervolging is. e feitelijke aangifte kwam overi gens pas tot stand nadat het ver meende slachtoffer al uitvoerig met een verslaggeefster van het week- Privé had gesproken. eze, hoofdredactrice Wüma Nan- i!a' "®vestigt dat Privé niet tot lcat'e zou ziin overgegaan zoiT^' W ®een fe'tehjke aangifte 11 ®en- ..Maar dit meisje dacht aa i ^aar eerste bezoek wist v°ld°6nde was. Ze fflet da'er °°k proces verbaal Pgemaakt moet worden."" ®mnga zegt bij de publicatie „aa_ov® a® nacht ijs te zijn ge- het bebben uitvoerig met toe w'S'l §esProk®. tot vijf keer haar e, ben ook wel degelijk Wii o^igronden nagetrokken, pigeloven daarom haar verhaal. ujje otkk®t bij monde van Nan- alsm ook.nacirukkelijk geruchten excli, W zi^n betaald V(wr het blarÏB„leVe verbaab Soortgelijke uen vertellen dat het verhaal «er 15-000 tot 20.000 gulden M was geweest. Nanninga: cent i hebben absoluut geen ook betaald. Dat wil ze weet eefnaa' niet- Voor zover ik schadev 2S Ook helemaal geen wil aii0 goedmg van Kluivert. Ze alleen gerechtigheid," Van onze verslaggever Luxemburg/Katrineholm Drie weken voor het begin van de Tour de France is de strijd om de beschikbare plaatsen binnen de Nederlandse equipes in volle hevigheid losgebarsten. Bij TVM zijn vijf renners (Blijle- vens, Den Bakker, Roux, Hambur ger en Van Petegem) al zeker van uitzending. Acht renners (Vos kamp, Knaven, Hoffman, Van Dy- ck, Capiot, Petilleau, Skibby en Michaelsen) komen in aanmerking voor de overige vier plekken. Het jeugdige talent Ivanov gaat zeker Dippach (anp) - Bjarne Riis is ta melijk geïmponeerd geraakt door de Alpenetappes dit jaar in de Ronde van Frankrijk. De Tour winnaar van vorig jaar verkende afgelopen week met ploeggenoot Brian Holm de drie bergritten. Bovendien inspecteerde de Deen ook het het traject van tijdrit (55 km) rond Saint Etienne. De tocht door de Alpen is zwaarder dan in 1996, was zijn conclusie. „Extreem zwaar," zei de 33-jari- ge Scandinaviër gisteren voor de start van de Ronde van Luxem burg. „Vooral de veertiende etap pe naar Courchevel met de Glan- don en Madeleine en de aankomst op 2000 meter is ontzettend moei lijk. De dag daarna naar Morzine wordt een slagveld, volgens mij. Het eerste deel heb ik per auto ge daan, het laatste per fiets. Ik ben er best wel een beetje van ge schrokken, maar uiteindelijk ma ken de coureurs toch de koers en niet de parcoursbouwers." nog niet mee naar de Ronde van Frankrijk. Rabo wees Boogerd, Luttenberger, Jonker, Bruyneel, Sörensen en Van Bon al aan voor de Ronde. Vijf renners mogen hopen op een van de drie resterende plaatsen. Dat zijn Nelissen, Dekker, Piziks, McEwen en Blaudzun. Bruyneel gaf overigens gisteren zelf aan nog lang niet klaar te zijn voor de Tour. „Hij is inderdaad gebles seerd en misschien valt hij nog af," zei ploegleider Theo de Rooy. Erik Breukink is volgens De Rooy niet zijn eerst aangewezen vervanger. „Met elf renners voor negen plaat sen is dat nog niet nodig. Servais Knaven zette zijn aanval op een Tour-ticket woensdag in met de overwinning in de proloog van de ronde van Zweden. „Die was weliswaar maar 1,8 kilometer lang, maar toch. Iedere zege telt, zeker als het al twee jaar geleden is dat je hebt gewonnen. Blijlevens miste zijn negende sei zoenstriomf gisteren op 'een haar tje'. In de finale van de tweede etappe van de Ronde van Zweden joeg TVM op een kopgroep van vier amateurs. De sprinter kwam tot op het wiel van de nummer vier, maar toen had de Noor Vestöl de rit al gewonnen. Knaven, die zijn leiderstrui woensdagavond al weer verspeel de in de eerste etappe, acht zich zeker van zijn Tour-zaak. „Ik rijd het hele jaar al goed," vindt hij. De moordende concurrentie binnen de ploeg is volgens hem aan de ene kant een goede zaak voor de huidi ge scherpte binnen de ploeg. „Maar aan de andere kant is het beter om nu krachten te sparen." UITSLAGEN Dauphiné Libéré. Bédarrides, vierde etappe, tijdrit: 1. Eki- mov (Rus) 45 km in 53,02 (gemiddeld) 50,901 km/u), 2. Olano (Spa) 0.33, 3. Mei er (Zwi) 1.26, 4. Bolts (Dui) 1.27, 5. Boardman (GBr) 2.00, 6. Lance (Fra) 2.00, 7. Maignan (Fra) 2.10, 8. Kasputis (Lit) 2.10, 9. Garcia (Spa) 2.19, 10. Mor- eau (Fra) 2.31, 11. Boogerd (Ned) 2.36, 15. Zülle (Zwi) 2.46. Algemeen klassement: 1. Ekimov 16.56.10, 2. Olano 0.49, 3. Meier 1.49, 4. Bolts 1.57, 5. Boardman 2.49, 6. Moreau 2.51, 7. Boogerd 2.57, 8. Zülle 2.59, 9. Ba- ranowski (Pol) 3.07, 10. Kasputis 3.10, 20. Dekker (Ned) 4.05. Halle/Londen (anp) - Richard Krajicek en Paul Haarhuis namen gisteren alle tijd om weer te wen nen aan het tennissen op gras. Beide Nederlanders stonden twee uur op de baan in het Duitse Hal le. Met dien verstande dat Kraji cek verloor en Haarhuis won. Krajicek, als derde geplaatst, won de eerste set tegen de Amerikaan Richey Reneberg met 6-4. De vol gende twee sets eindigden in tie breaks, Reneberg won de eerste met 7-2, de tweede na een span nende strijd met 8-6. De Ameri kaan belette daarmee een Neder lands onderonsje in de kwartfina le. Hij speelt nu tegen Haarhuis die eveneens twee tiebreaks moest afwerken tegen de Tsjech Damm. De Eindhovenaar won met 6-7 (2- 7), 6-3 en 7-6 (7-5). UITSLAGEN Halle. Mannen, 1,7 miljoen gulden. Tweede ronde: Reneberg (VSt) - Krajicek (Ned/3) 4-6 7-6 7-6, Haarhuis (Ned) - Damm (Tsj) 6-7 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/1) - Kiefer (Dui) 7-6 7-6, Stich (Dui/7) - Stafford (ZAf) 6-3 3-6 7-6.; Londen. Queens. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Courier (VSt/7) - Nainkin (ZAf) 6-3 6-2, Björkman (Zwe/8) - Her- rera (Mex) 7-5 7-5. Derde ronde: Philippoussis (Aus/6) - Bay- ron Black (Zim) 6-3 6-3, Ivanisevic (Kro/3) - Lee (GBr) 6-1 7-5, Rusedski (GBr/16) - Draper (Aus) 6-3 6-2, Golmard (Fra) - Fleurian (P>a) 2-6 6-1 6-4, Knip- pschild (Dui) - Henman (GBr) 7-6 6-3, Sampras (VSt/1) - Steven (NZe) walk over wegens blessure Steven, Björkman (Zwe/8) - Simian (Fra) 6-4 7-5, Rafter (Aus/9) - Courier (VSt/7) 4-6 6-3 6-3. Birmingham. Vrouwen, 300.000 gulden. Derde ronde: Spirlea (Roe/1) - Arendt (VSt) 6-3 6-4, Kunce (VSt) - Sidot (Fra/5) 6-4 6-2, Raymond (VSt/3) - Oremans (Ned) 6-3 7-6, Van Roost (Bel/6) - Helge- son-Nielsen (VSt) 6-2 6-4. Bologna. Mannen, 625.000 gulden. Tweede ronde: Berasategui (Spa/1) - Por tas (Spa) 6-2 6-3, Kuerten (Bra/8) - Diaz (Spa) 6-4 6-2. heeft overgenomen, komt het re cord van Cees Jan Diepenveen (286 interlands) langzaam in zicht. Gisteravond zorgde Brinkman voor een van de twee velddoel- punten van Oranje. Van dichtbij rondde hij een voorzet van Van Wijk, die zelf voor 2-0 had ge zorgd, af. Het was de 55e goal van Brinkman voor Nederland. Pas in de laatste minuut kon Clark indi rect uit een strafcorner wat te rugdoen. Doelman Ronald Jansen had toen al plaatsgemaakt voor Guus Vogels. Op Lomans ha - al leen ingezet bij de corner - gunde Oltmans ook al. zijn veldspelers speeltijd. Hij kon het zich in het opwar mertje voor het WK over een jaar in eigen land best veroorloven. Oranje lijkt in het evenement toch op weinig tegenstand van betekenis te stuiten. Morgen wacht in Rotterdam de confron tatie met Engeland, dat eerder deze week bij een oefenwedstrijd in Groningen met 6-2 werd opge rold. De Engelsen haalden op hun beurt een streep door de geplande 'finale' tussen Nederland en Pa kistan zondag in Amstelveen. Ze klopten - mede door twee goals van strafcornerkanón Caulum Giles - met 4-3 de regerend we reldkampioen. Breda. Mannen, International Trop hy, eerste dag. NEDERLAND - ZUID-AFRIKA 5-1 (3-0). 8. Lomans 1-0 (sc), 16. Van Wijk 2-0, 22. Lomans 3-0 (sc), 47. Lomans 4-0 (sc), 57. Brinkman 5-0, 70. Clark 5-1. Scheidsrechters: Brooks (Eng) en Deo (Spa). Toe schouwers: 2000. Opstelling Nederland: Jansen; Van der Weide, Jazet, Delmee en Van Pelt; Veen, Brinkman en Bree; Buma, De Nooijer en Van Wijk. Vliegende wissels: Vogels, Lomans, Eikelboom, Nieuwe Weme en Van 't Hek. ENGELAND - PAKISTAN 4-3 (0-2). 15. Ashraf 0-1 (sc), 19. Ashraf 0-2, 40. Giles 1-2 (sc), 42. Giles 2-2 (sc), 56. Lee 3-2 (sc), 64. Danish 3-3, 65. Garcia 4-3 (sb). Scheidsrechters: Idenburg (Ned), Bolil (ZAf). Toe schouwers: 1000. Ronde van Luxemburg. Eerste etappe, Luxemburg-Dippach: 1. Zabel (Dui) 179 km in 4.43.39, 2. Wust (Dui), 3. Vogels (Aus), 4. Kirsipuu (Est), 5. Hoffman (Ned), 6. Michaelsen (Zwe), 7. Fondriest (Ita), 8. Van Heeswijk (Ned), 9. Sgnaolin (Ita), 10. Riis (Den). Nederlanders: 26. Luppes, 31. Den Bak ker, 62. Nelissen, 76. Breukink, 111. Vierhouten 1.37, 124. Voskamp 5.36. Algemeen klassement: 1 Zabel 4.43.29, 2. Wust 0.04, 3. Vogels 0.06, 4. Bruyneel (Bel) 0.09, 5. Joachim (Lux), 6. Kirsipuu 0.10, 7. Hoffman, 8. Michaelsen, 9. Fondriest, 10. Van Heeswijk, 12. Riis, Nederlanders: 28. Luppes, 33. Den Bak ker, 64. Nelissen, 78. Breukink, 111. Vierhouten 1.47, 124. Voskamp 5.42. Ronde van Zweden. Tweede etappe, Uppsala - Katrineholm: 1. Vestöl (Noo) 175,7 km in 3.51,47, 2. Reuss (Dui), 3. Nielsen (Den), 4. Oester- ling (Zwe), 5. Blijlevens (Ned), 8. Den Braber, 9. Cornelisse, 10. Talen, 11. De Leeuw, 15. De Jongh, 16. Van de Werff, 29. Ernst-Jan Oudenampsen, 44. Kna ven, 46. Van den Akker, 69. Weierink, 71. Bouma, 74. Harms, 79. Bart Oude nampsen, 85. Hordijk 1.51. Algemeen klassement: 1. Mondini (Ita) 7.07.09, 2. De Clercq (Bel) 0.09, 3. De Jongh 0.12, 4. Bayfield (GBr) 0.13, 5. Walzer (Dui) 0.14, 18. Comelisse 0.22, 20. Bart Oudenampsen 0.23, 27. Knaven 2.19, 28. Blijlevens 2.20, 40. Talen 2.27, 51. Van den Akker 2.30, 62. Harms 2.33, 67. Weierink 2.34, 70. Bouma 2.35, 71. Den Braber, 76. De Leeuw 2.37, 77. Ernst-Jan Oudenampsen, 78. Van de Werff 2.39, 85. Hordijk 4.27. Rotterdam - Ed de Goey is komend seizoen in elk geval nog één keer in de Kuip te zien. De nieuwe doelman van Chelsea wil op een nog nader te bepalen tijdstip af scheid nemen van het Rot terdamse legioen. De 30-ja- rigé Gouwenaar voelt zich daartoe moreel min of meer verplicht. „Ik heb bij Feye- noord zeven mooie jaren be leefd," aldus De Goey. „Mijn relatie met de fans is altijd goed geweest. Ze heb ben mij door dik en dun ge steund. Daarom vind ik dat ik volgend seizoen nog een keer moet terugkeren in het stadion. Voor mezelf en voor de supporters." Turku - In de geest van de legen darische Paavo Nurmi won de Keniaanse atleet Paul Bitok gis teren in Turku de 1500 en 5000 meter in iets meer dan een uur. Bitok legde eerst de 1500 meter af in 3.36,87. Hij nam een uurtje pauze en won vervolgens de 5000 meter in 13.26,32. Op 19 juni 1924, 73 jaar geleden dus, pres teerde de Fin Nurmi hetzelfde in Helsinki. Het verschil was dat de veelvoudig olympisch kampioen de afstanden in wereldrecords af legde. Eerst 3.52,6 op de mijl, daarna 14.28,2 op de 5000. Des tijds behaalde hij een maand la ter in Parijs olympische titels op beide afstanden. Overigens ge beurde ook dat op dezelfde dag, 10 juli 1924. VRIJDAG 13 JUNI 1997 Utrecht - Dick van Burik heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij Hertha BSC. De 23-jarige verdediger speelde afgelo pen jaargang voor FC Utrecht. Hertha, dat zijn thuisduels in het Olympisch Stadion van Berlijn speelt, promoveerde onlangs naar de Duitse Bundesliga. Van Burik, begeleid door Sport Promotion, stond nog onder con tract bij FC Utrecht, maar had in zijn contract een gelimiteerde transfersom op laten nemen. De voorstopper, afkomstig uit de op leiding van Ajax, brak door in de eredivisie bij NAC. Vorig jaar vertrok hij van Breda naar Utrecht waar hij weer onder zijn voor malige trainer bij NAC, Ronald Spelbos, kwam te werken. On langs probeerde de leiding van NAC nog Van Burik terug te halen naar Breda, maar moest afhaken vanwege de extreem hoge sa- lars-eisen van Van Burik. Piet Schrijvers wordt de nieuwe keeperstrainer van PSV. De oud-doelman van het Nederlands elftal en PSV zijn gisteren een eenjarig contract^overeengekomen. Schrijvers volgt bij PSV voor malig NAC-doelman Jan Formannoy op, die bij de club materi aalman wordt. Trainer Jan Everse blijft langer bij FC Zwolle. Hij had nog een contract tot medio 1998, maar dat is tussentijds verlengd tot me dio 1999. Carlos van Wanrooy blijft volgend seizoen bij Vitesse. De mid denvelder was met Willem II al tot een persoonlijk accoord geko men. Vitesse en Willem II konden het echter na lang onderhande len niet eens worden over de vergoedingssom. Jerrel 'Jimmy' Hasselbaink heeft een vierjarig contract gete kend bij Leeds United. De aanvaller was in dienst van het Portu gese Boavista. Leeds kocht de nog twee jaar doorlopende verbin tenis af voor 6 miljoen gulden. Alfred Nijhuis vertrekt na zes jaar bij MSV Duisburg. De ver dediger heeft een tweejarig contract getekend bij Urawa Reds uit de Japanse J-League. Hij had nog een contract tot medio 1998 in Duitsland. De volgende spelers uit het betaalde voetbal zijn geschorst voor de eerstvolgende wedstrijd: Hendriksen, De Roo (Cambuur), Vogelaar, De Vreede (ADO Den Haag), Verhoeven (NEC), Schreu der, Muller (RKC), Corneille, Graef, Van de Roer, Schol. Madrid - In de klucht met de naam 'Ronaldo's nieuwe club' heeft Real Madrid zich als koper gemeld. Voorzitter Lorenzo Sanz wierp tijdens een praatje met Ronaldo's manager Branchini een balletje op over de mogelijke transfer van Barcelona naar de Spaanse hoofdstad. „Als de overgang naar Inter niet doorgaat, zijn wij geïnteresseerd." Jupp Heynckes is rond met Real Madrid over een tweejarig contract. De 52-jarige Duitser wordt de opvolger van trainer Fa- bio Capello. Dat schreef althans de doorgaans goed geïnformeer de Madrileense sportkrant As gisteren. Heynckes wilde een drie jarige verbintenis, maar ging akkoord met een tweejarige. Londen - Formule 1-coureur Gerhard Berger doet zondag niet mee aan de Grand Prix van Canada. Artsen hebben de Benetton- rijder afgeraden te starten. De Oostenrijker heeft last van een in fectie aan oren en neus. Twee weken geleden wérd hij geopereerd. Het herstel duurt langer dan gedacht. Zijn landgenoot Alexander Wurz is zijn vervanger. Normaal is Wurz testrijder voor het team. Salt Lake City (rtr) - Michael Jordan had een mysterieus virus in het koortsige lichaam, maar zijn schothand bibberde zelden in de vijfde wedstrijd tegen de Utah Jazz. De 34-jarige super ster voerde in Salt Lake City een one man show op. Met 38 pun- ten trok hij de Chicago Bulls over de streep, 88-90. Met een vrije worp bracht Jordan 46,5 seconden voor het einde de Bulls langs de Jazz, dat een voor sprong van zestien punten uit han den gaf, 85-85. De tweede vrije worp miste hij, maar via Kukoc belandde de bal weer in zijn han den. Vijftien tellen later vonniste hij Utah met een driepunter, 85- 88. De 19.911 hysterische fans in het Delta Center huiverden, hun droom werd in luttele seconden een nachtmerrie. Center Ostertag (13 punten, 15 re bounds) bracht Utah nog even te rug, 87-88, maar de Australiër Longley stelde zes seconden voor het einde de zege voor de Bulls de finitief veilig met een lay-up. Door de overwinning namen de Bulls de leiding in de best-of-seven met 3- 2. Nog één zege en de ploeg is zeker van de vijfde titel in zeven jaar. Vannacht staan beide ploegen in Chicago weer tegenover elkaar. Hoe ziek was Jordan? Die vraag stond na de thriller centraal in het Delta Center. „Hij zag er absoluut niet ziek uit," vond Jazz-forward Russell. „Een zieke maakt geen 38 punten." Geen speler bij de Jazz was ervan op de hoogte dat Jordan de nacht en dag in bed en (bra kend) op het toilet had doorge bracht, en dat hij de laatste trai ning had gemist. Maar de Bulls wisten dat Jordan die de 38 punten combineerde met 7 rebounds, 5 assists, 3 intercepties en 1 blockshot, nauwelijks kon lo pen. „Ik speel al vele jaren met Mi chael," keek Scottie Pippen terug, „maar ik heb hem nog nooit zo ziek gezien. Ik had zelfs de indruk dat hij niet zou spelen." In de rust (53-49) vroeg Jordan coach Jacks on hem alleen in noodgevallen in het veld te sturen. „Ik had soms het idee dat hij zou flauw vallen," wist Pippen. „Hij was uitgedroogd, slap omdat hij geen voedsel binnen hield en werd tijdens de wedstrijd met vloeibaar voedsel, drinken en ijszakken in de nek op de been gehouden." Het beste medicijn voor de zieke Jor dan was zijn gedrevenheid, zijn onbegrensde ambitie om te win nen. De guard haat verhezen. Voor winnen doet hij alles, zelfs zet hij zijn gezondheid op het spel. Voor de Jazz betekende de neder laag de eerste in de laatste 24 thuiswedstrijden. „Wij gaven de Bulls een tweede leven," wist ster speler Karl Malone. „Zestien pun ten voorsprong hadden wij niet uit handen mogen geven." Voerendaal. NedCar Open NK voor profs en amateurs. Stand na tweede ronde: 1. Steenka mer 141 slagen (73 68), 2. Derksen en Gee 142, 4. Smits van Waesberg- he 143, 5. Miller (amateur), Woof en Janbroers 144. Lausamie. Zwitsers Open, vrouwen. Stand na eerste ronde: 1. Lunn (Aus) 66 slagen, 2. Morley (GBr) 67, 3. Jo hnson (GBr), Mills (GBr), Radford (GBr) en Pike (Aus) 68, 7. De Boer (Ned) 69, 35. Hageman (Ned) 73. HONKBAL Hoofdklasse: Pioniers - RCH 2-3. VOLLEYBAL Heino. Oefenwedstrijd, vrouwen: Nederland - Japan 3-1 (15-4 11-15 17-15 15-6). Kiel (Dui). Round Europa Race. Derde etappe Arendal (Noo) - Kiel (Dui). Open 50', 60' en W60: 1. EF Lan guage (schipper Nimmervoll/Zwe), 2. BrunelSunergy —(Van Berge- ijk/Ned) 0.20, 3. Saupiquet (Mau- rel/Fra) 1.03.29. Stand: 1. BrunelSunergy, 2. EF Language, 3. Saupiquet. Omya 80: 1. BIL (Field/Eng), 2. Group 4 (Heiner/Ned) 0.36, 3. Ni- corette (Ingval/Zwe) en Russian Team (Borodinov/Rus). Stand: 1. BIL, 2. Group 4, 3. Nico- rette. 380.000: 1. Corum (Vatine/Fra), 2. Fujicolor II (Peyron/Fra) 0.03, 3. Banque Populaire (Joyon/Fra) 2.28. Stand: 1. Fujicolor II, 2. Banque Populaire, 3. Primagaz (Bourg- non/Zwi).

de Stem | 1997 | | pagina 9