'Armoede in 20 jaar uit te bannen' HETSUPER KHMER- NUMMER! Doodstraf geëist tegen Tim McVeigh LAATSTE LOTEN! Kijken naar 't vogeltje Zijn cadeau voor zi/it dag: UUItil Italianen lopen niet warm voor Europa Ook dokters zijn wel eens slap in de benen Ouders slachtoffers Dutroux dienen klacht in bij Europees Hof A4 COMMENTAAR 'Pol Pot is in Bangkok' BUITENLAND A5 INENLAND KORT becue-vlees anbieding' ptip. er een fuif is! Jaarrapport VN: Leger Italië misdroeg zich in Somalië Koop dus snel uw Staatslot met Jackpot. Trekking 17 juni. Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. HayboyV BUITENLAND KORT DAG 13 JUNI 1997 DB STEM I I I II VRIJDAG 13 JUNI 1997 Jar van die geschiedenis wordt [ter Deetman het systeem van i%| ifgeschaft. Daarvoor in de p|aatJ Of pa nu veel of weinig verdiende I ^eeds minimaier wordende, studief|l| erd niet gevonden in het huishoud! Ëdgeest. Jong volwassenen moesteJ s. Om de minister van Financiën niet I kertijd het recht op kinderbiislaa J ken afgeschaft. desondanks niet goed. Minister Dit. ^mogelijkheden en op zijn verzoek Ins naar het systeem van studiefinan-l Jadvies nog uitbrengen, maarwoend luier op: ze willen voorstellen hetou-J Alleen een beurs als het ouderlijk id chte natuurlijk, want waarom zou del In? Dat het idee tegen de moderne| voor Hermans en zijn commissie van I prdeling van een kleine groep teltl ontwikkelingen in. de huidige maat- L i het toverwoord en vandaar dat ze led in de markt liggen. Een klassiek! En het is zelfs zo goed als onuitvoer-l werken voor de beperkte groep die| rren, als het niet opnieuw voorzien! erbijslag en herinvoering van de kind-1 der vuur en voor meer en langer kin-1 iin warm. Hermans en vrienden heb-j :en bedacht, voor de fiscale en maat-1 ien ze evenwel veel minder oog, Verenigde Staten willen de uit- VS: 'Navo met maar drie landen uitbreiden' breiding van de Navo voorlo pig beperken tot slechts drie landen: Polen, Tsjechië en Hongarije. pit heeft de Amerikaanse minis ter van Defensie William Cohen gisteren in de vergadering van de Navo-raad in Brussel meegedeeld aan zijn veertien collega's. Kleiner is beter", zei hij. Hij maakte duidelijk dat president Clinton niet van zijn standpunt al afwijken. De Navo beslist op 8 'niet aanscherpen' sgezondheid) is niet van plan de I kankerverwekkende dioxine aan m de Gezondheidsraad om de re- [ich neer. Het kabinet streeft wel Sierpere normen. Mensen krijgen I il; om de norm van de Gezond- ïs Borst nu tal van voedingsmid- :n genomen. ^ig processierups van chemische bestrijdingsmid- de eikenprocessierups her en der He lopen uiteen van huidiiritaties ijdingscoördinator Jenniskens. In beheerders in Noord-Brabant en strijdingsmiddelen soms onzorg- kman waarnemen ad van de politie Rotterdam-Rijn- Dttevanger een goede waarnemer die tot 1 augustus met buitenge- nger is plaatsvervangend korps- jr de rust in het korps kan herstel- P. de Witte. tekort lort moet in de volgende kabinets- het bruto binnenlands product en irengt een ambtelijke studiegroep iciën. Het tekort komt dit jaar uit procent zou betekenen dat de vol- Iljard aan besparingen moet wor- villen dat om er zeker van te zijn ch minder gunstige tijden aan de anders naar Bosnië id augustus 240 tot 270 extra sol- e verkiezingen in dat land te bege- oeve (Defensie) in Brussel gezegd, eptember lokale verkiezingen ge- te leiden wil de Navo de SFOR- met vijf bataljons. CTENTIE) -■ ■■■■■- émméIM het barbecue-vlees is in de dan? Juist, je zorgt dat je 3s van Duyvis in huis hebt. barbecuen, kun je lekker Paté Royal. en 9 juli in Madrid welke landen zullen worden uitgenodigd om te praten over toetreding in 1999. Beslissingen moeten altijd una niem genomen worden. Een aantal Europese landen - Duitsland, Frankrijk, België, Ita lië, Spanje en Luxemburg - vindt uitbreiding met drie landen te be perkt. Zij willen ook Roemenië en Slovenië een kans geven in de eer ste uitbreidingsronde. Dat zou een stabiliserende invloed hebben op de Balkan. Het Nederlandse kabi net moet zijn definitieve stand punt nog bepalen. De Italiaanse minister van Defensie Andreatta noemde het Amerikaanse stand punt meteen 'een vergissing'. Minister Voorhoeve sprak in Brussel zijn zorg uit over de dis cussie die is ontstaan over de uit breiding. Hij noemt het 'niet han dig' dat een aantal Navo-landen openlijk naar buiten is getreden met zijn standpunt. „Ik vrees voor een verschil van mening tussen de bondgenoten." Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden stemde woensdag voor uitbreiding van de Navo en noemde Roemenië en de Baltische staten als landen die ook in aan merking komen voor Amerikaan se steun bij het aanvragen van het lidmaatschap. Navo-secretaris-generaal Solana zei na afloop van de vergadering dat de keuze van landen die uitge nodigd worden voor toetreding nog open blijft. „De definitieve keus moet nog worden gemaakt." De uitbreiding van de Navo met de drie Oost-Europese lidstaten kost Nederland de komende tien jaar tenminste 130 miljoen gulden en alle Navo-landen samen onge veer anderhalf miljard dollar. Dat bhjkt uit een studie die de minis ters in Brussel bespraken. Volgens minister Voorhoeve valt het be drag 'erg mee' gezien de veel hoger uitgevallen eerdere kostenramin gen, die in de tientallen miljarden dollars liepen. In de laatste raming is geen reke ning gehouden met het geld dat de nieuwe leden zelf moeten investe ren in de modernisering van hun defensie. Het bedrag kan echter veel hoger uitvallen. Zo is pas na de Navo-top in Madrid duidelijk of er meer dan drie landen worden uitgenodigd toe te treden. Boven dien vragen met name de VS zich af of er niet meer geld nodig is om de militaire structuur van de nieu we leden te moderniseren. 1 Door Ben Ackermans Den Haag - Extreme armoede kan in de eerste tien of twintig jaar van de nieuwe eeuw de wereld uit zijn. De financiële in spanning daarvoor is haalbaar. Dat zegt een groep geleerden en ontwikkelingsdeskundigen die voor de UNDP, het Ontwikke- i van de Verenigde Van onze correspondent Rome - „Eerst zaten we aan haar en daarna bonden we haar vast aan een tank. Een van ons pakte een lichtkogel en smeerde die in j met jam om hem er beter in te la ten gaan. Het meisje schreeuwde, niet van de pijn maar omdat ze niet wilde." Kort en zakelijk omschrijft sol daat Stefano de verkrachting van een jong Somaliseh meisje door le den van het Italiaanse leger. De I gebeurtenis speelde zich af in 1993, tijdens de Internationale in terventie-actie Restore Hope, en staat beschreven in het nummer van vandaag van het Italiaanse weekblad Panorama. Het artikel dat met weerzinwek- I kende fgto's is geïllustreerd, is het tweede In een reeks die in Italië I veel verontwaardiging heeft ver oorzaakt. Vorige week publiceerde Panorama foto's die een voormali- ge parachutist had gemaakt van Somalische krijgsgevangenen die door Italiaanse militairen werden mishandeld. Een van hen is inmid dels geïdentificeerd en werkt nog steeds als beroepsmilitair. Zowel het ministerie van Defensie als de rechtbank van Livorno hebben een onderzoek ingesteld. Amnesty international dringt aan op een onafhankelijk internationaal on derzoek. Volgens de destijds verantwoorde lijke generaal Vulvio Vezzolini be wijzen de foto's 'helemaal niets'. (ADVERTENTIE) mil»»!!»»mflBBi Naties, het jaarrapport 1997 sa menstelden. Dit Human Develop ment Report werd gisteren gepre senteerd. Wereldwijde bestrijding van de ergste armoede zou de komende tien jaar jaarlijks 80 miljard dol lar kosten. Voor dat bedrag kan iedereen in ontwikkelingslanden toegang tot basisvoorzieningen én een inkomen boven de armoede grens krijgen. Tachtig miljard dollar is minder dan het nettobezit van de zeven rijkste mannen ter wereld, merkt UNDP op. Ook is het bedrag slechts een tiende van de militaire uitgaven op wereldschaal. R. Jolly, hoofdauteur van het jaar rapport, is niet zwartgallig over het armoedeprobleem. „Het is al lemaal nog lang niet perfect. Maar we hebben wereldwijd een opti mistischer verhaal te vertellen dan we zelf dachten", zei de Brit in Den Haag. Index Om de armoede op de wereld be ter in kaart te brengen, ontwik kelden de samenstellers van het lVt UNDP-rapport een nieuwe meet methode. In deze Menselijke Ar moede Index (HPI) gaat het niet meer alleen om het inkomen. Drie andere variabelen zijn erin ver werkt: de kans om op vroege leef tijd te sterven, analfabetisme en een minder dan fatsoenlijk geach te levensstandaard. „Die index past veel beter bij hoe mensen zelf hun armoede zien", aldus Jolly. „Als je ze daarnaar vraagt krijg je antwoorden die niet over geld gaan, maar over 'waardigheid', het gebrek aan schoon water of over het feit dat hun kinderen niet naar school kunnen." De nieuwe index toont dat Niger de grootste armoede kent, gevolgd door Sierra Leone, Burkina Faso, Ethiopië en Mali. Meer dan driekwart van de we reldbevolking heeft nu een levens verwachting van boven de 40. An alfabetisme is met bijna de helft teruggedrongen, zuigelingensterf te met bijna drievijfde. Er zijn echter nogal wat verschil len in economische vooruitgang tussen groepen mensen, landen en regio's. Armoede treft vooral vrouwen en kinderen. Veel van de armste en minst ontwikkelde landen in vooral Afrika ten zuiden van de Sahara hebben veel minder voor uitgang geboekt dan de ontwikke lingslanden in totaal. De bestrij ding van ondervoeding aldaar verloopt de laatste jaren minder voorspoedig. In veel landen eisen conflicten hun tol en ook aids heeft uiteraard effect op de levensverwachting. De Franse premier Lionel Jospin gebaart naar fotografen als hij samen met zijn nieuwe kabinet poseert voor de officiële groepsfo to. De Franse Nationale Vergadering heeft gisteren tijdens de eer ste vergadering sinds de parlementsverkiezingen de socialist Lau rent Fabius (50) tot voorzitter gekozen. Van 1984 tot 1986 was hij premier onder president Mitterrand. Een communistisch lid van de Franse Nationale Assemblee, Patrice Carvalho, woonde giste ren de eerste bijeenkomst van het parlement in overall bij, terwijl het reglement voorschrijft dat de parlementsleden een das dragen. Carvalho wil naar eigen zeggen 'zijn arbeidersafkomst niet verloo chenen'. FOTO REUTER Denver (dpa) - De openbare aanklager heeft gisteren in het proces tegen de dader van de bomaanslag in Oklahoma City in 1995 de doodstraf geëist. Volgens aanklaagster Beth Wilkinson heeft Tim McVeigh zo'n afschuwelijk daad op zijn geweten dat 'de enige passende straf de dood is'. De advocaten van de 29-jarige verdachte vroegen om levenslan ge gevangenisstraf. Bij de voortzetting van het proces gaat het alleen nog om de vraag of McVeigh de doodstraf of le venslang krijgt. Twee weken geleden verklaarde de jury de verdachte al schuldig aan het plegen van de bomaan slag, die 168 mensen het leven kostte. De verwachting is dat de juryle den - zeven mannen en vijf vrou wen - snel beginnen aan het be raad over de strafmaat. Een be slissing over de doodstraf kunnen ze alleen unaniem nemen. Tijdens de beraadslagingen worden ze af geschermd van de buitenwereld. Dat meldt de Belgische krant Het Belang van Limburg giste ren. Het spaghetti-arrest be paalde vorig jaar dat onder zoeksrechter Jean-Marc Conne- rotte zich niet meer mocht bezig houden met het onderzoek naar de bende-Dutroux. Het gaat om de families Marchal, Lejeune, Russo (allen met kinderen ver moord door Mare Dutroux) en de familie van het Marokkaanse meisje Loubna Benaïssa, die ver moord is door Patrick Derochet- te. De termijn van zes maanden waarbinnen een klacht kon wor den ingediend bij het Hof in Straatsburg, verstreek woens dag. Volgens de advocaat van de familie Marchal is tot het laatste (ADVERTENTIE) HH y bieding voor Vaderdag: ayboy piüs de opwindendste e)scheurkalender voor -extra! Attainment for men. Door Aart Heering Rome - In Brussel zetelt een nieuwe Ge stapo van meedogenloze eurocraten die hun dagen vullen met het bedenken van nieuwe treiteringen in het kader van de grootste zwendel uit de geschiedenis. Althans, volgens de komiek Beppe Grillo, een van de meest uitgesproken stemmen in het snel groeiend koor van Italiaanse euros ceptici. Nu de prijs die daarvoor betaald moet worden wel erg hoog blijkt, is in Italië de geestdrift voor de Europese eenwording snel dalende. In een deze week gepubliceerde enquête bleek zestig procent van de onder vraagden niet bereid om nog meer offers te brengen voor Europa. Voor het eerst zijn de eurosceptici daarmee in de meerderheid. In Amsterdam zullen de Italianen niet dwars gaan liggen over de plannen tot uitbreiding en de herstructurering van de Europese Unie, die in de Italiaanse politiek en media nauwelijks aan de orde zijn gekomen. Maar dat wordt anders zodra de monetaire unie ter sprake komt. Premier Prodi heeft de Itali aanse deelname aan de eerste EMU - groep in 1999 tot hoeksteen van zijn economisch beleid gemaakt. De vele bezuinigingen die daarvoor nodig zijn, zullen zich volgens hem terugbetalen in de vorm van een lagere ren tevoet en nieuwe economische groei. Het staat inderdaad buiten kijf dat de in 1991 in Maastricht opgestelde strakke toela tingsvoorwaarden voor de EMU Italië heb ben gedwongen tot een bitter noodzakelijke sanering van de staatshuishouding. Maar terwijl in Brussel de bezuinigingen nog te weinig structureel worden geacht, vinden steeds meer Italianen dat de opgelegde so berheid nu ook averechts gaat werken. De econoom Enrico Deaglio legde in zijn co lumn in La Stampa 'het duivels recept van Maastricht' uit. De gedwongen bezuinigin gen leiden tot minder belastinginkomsten, meer werkloosheid en hogere sociale uitga ven. Zodoende stijgt het begrotingstekort en is er weer een bezuinigingsronde nodig, met dezelfde neergaande effecten. Zijn betoog wordt in grote lijnen onder steund door de president-directeur van Fiat, Cesare Romiti, die er daarom voor pleit om nog maar even te wachten met de EMU. Volgens de communisten is er in het Europa van de EMU 'geen plaats voor armen en ar beiders' en ook president Scalfaro trok on langs van leer tegen de 'harteloze reken meesters' die in Brussel de dienst uitmaken. De grote boosdoener voor de eurosceptici is de Duitse minister van Financiën Waigel, die vaak laatdunkend praat over de Italiaanse EMU-kansen. Groot was de voldoening, toen bleek dat Waigel zelf zijn toevlucht wil de zoeken tot bedenkelijke trucs om aan de Maastrichtse criteria te voldoen. De wens van de kersverse Franse minister van Economie Strauss-Kahn om een time out in te lassen in het monetaire eenwor dingsproces is in Italië enthousiast ontvan gen. Eenzelfde verzoek had Prodi al eerder tevergeefs gedaan, met als gevolg dat Italië als lastpost en vijfde wiel aan de Unie-wagen werd beschouwd. Maar nu ook de Fransen het rustiger aan willen doen, 'is Italië niet langer de Calimero van Europa', schreef La Repubblica. Bangkok (dpa/anp) - De voormalige leider van de Ro de Khmer in Cambodja, Pol Pot, bevindt zich in de Thaise hoofdstad Bangkok en is op weg naar China waar hij in ballingschap wil gaan. Dat meldde de Engelstalige krant Bangkok Post gisteren. De regering in Peking heeft het bericht tegengesproken. Zij is niet van plan de 69-ja- rige oud-dictator, die verant woordelijk wordt gehouden voor de moord op twee mil joen mensen, politiek asiel te verlenen. De krant beroept zich op bronnen in Cambodja, die melden dat de 69-jarige Pol Pot met zijn familie en naaste getrouwen zondag al vanuit de Cambodjaanse jungle in Thailand is gearriveerd. Thailand steunde de maoïsti sche Rode Khmer tot het be gin van de jaren negentig en heeft nog altijd goede con tacten binnen de organisatie. Pol Pot is al meerdere keren dood verklaard, de laatste keer vorig jaar juni. Hij leid de tussen 1975 en 1979 het barbaarse communistische regime in Cambodja. In die periode kwamen wellicht meer dan twee miljoen men sen om het leven. Na de machtsovername door Viet namese troepen in 1979 trok de Rode Khmer zich terug in de jungle en begon daar een guerilla-oorlog. Pol Pot trok zich in 1985 officieel terug als leider van zijn beweging. Door Aart Heering Rome - Specialistisch onderzoek voorschrijven zonder nood zaak. Nooit uitgevoerde radiologische onderzoeken factureren. Strooien met steekpenningen onder huisartsen, gewestelijke ambtenaren en politici. Dat was het drievoudige recept waarmee de 62-jarige Milanese radioloog Giuseppe Poggi Longo- strevi maandelijks naar schatting een half tot drie kwart miljoen gulden gemeenschapsgeld wist te innen. Sinds eind vorige week in Milaan jarenlange grootscheepse medische fraude aan het licht is gekomen, zijn twintig mensen ge arresteerd, onder wie professor Poggi en zijn vrouw en de voltalli ge medische staf van de door hem geleide kliniek Centro di Medicina Nucleare. Tegen driehonderd me deplichtige huisartsen is een ge rechtelijk onderzoek ingesteld, vierhonderd artsen hebben er nooit een been in gezien om de royale geschenken van Poggi aan te nemen. De formule waarop de specialist zijn imperium had gebouwd, was simpel. Drie van zijn assistenten werkten als artsenbezoekers en boden huisartsen geld als zij hun patiënten naar het door Poggi ge leide centrum verwezen. De grote winst kwam terecht bij Poggi zelf, die zijn patiënten ook zelf nog eens een serie kostbare onderzoeken voorschreef, die in negen van de tien gevallen echter niet werden uitgevoerd. De recht bank van Milaan heeft 1.471 ge factureerde behandelingen (voor een gemiddeld bedrag van 1.300 gulden) gecontroleerd, waarvan er in werkelijkheid slechts 146 ble ken te zijn uitgevoerd. Een secretaresse van Poggi beken de dat haar voornaamste activiteit bestond uit het vervalsen van re cepten en stempels. De financiële leiding van de onderneming be rustte bij de echtgenote van de professor, de 35-jarige ex-actrice Lia Zanca die het smeergeld ver deelde en de winst naar buiten landse bankrekeningen sluisde. Brussel (belga/anp) - De families van vier vermoorde meisjes hebben bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg een klacht ingediend tegen het zogeheten 'spaghet ti-arrest' van het Belgische Hof van Cassatie. ogenblik gewacht om beroep aan te tekenen. „Premier Dehaene had ons beloofd dat de wetge ving zou veranderen in het voor deel van de burgerlijke partijen, maar dat is nog altijd niet ge beurd", aldus de advocaat. Connerotte werd in oktober 1996 van het onderzoek naar de ben de-Dutroux afgehaald omdat hij een 'spaghettifeestje' had bijge woond voor de bevrijde meisjes Laetitia en Sabine en er een ge schenk had aanvaard. Dat had twijfels gezaaid over zijn onpar tijdigheid. Het arrest van het Hof van Cas satie leidde tot groot ongenoegen bij de bevolking. De ouders gingen in verzet bij datzelfde Hof van Cassatie, maar tevergeefs. Toen lieten ze al weten dat ze de stap naar Straatsburg zouden bekijken. Britten nemen strenge wapenwet aan Londen - Het Britse Lagerhuis heeft woensdagavond een van de strengste wapenwetten ter wereld aangenomen, waardoor ook kleinere handvuurwapens worden verboden. De Labourregering van premier Tony Blair wil met de nieuwe wet een herhaling uit sluiten van de tragedie vorig jaar maart in het Schotse Dunblane. Toen schoot een man zestien schoolkinderen en hun onderwijzeres dood. De dader was lid van een schietvereniging en had een ver gunning voor de vier wapens die hij bezat. De nieuwe wet verbiedt handvuurwapens en pistolen van het kaliber .22 en lager. Eigena ren hebben tot september de tijd hun wapen in te leveren. Daarna kunnen ze een gevangenisstraf van tien jaar krijgen. Robinson Commissaris VTN Mensenrechten New York - VN-secretaris-generaal Kofi Annan heeft de Ierse pre sident Mary Robinson benoemd tot nieuwe Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de volkerenorganisatie. Annan wil dat Ro binson haar functie al in september aantreedt. Haar ambtstermijn als president van de Ierse Republiek loopt pas in december af. Ro binson gold als de belangrijkste kandidaat voor de post, maar lan den uit de Derde Wereld verzetten zich, omdat zij uit Europa af komstig is. De post van Hoge Commissaris voor de mensenrechten wordt op dit moment tijdelijk bezet door de Brit Ralph Zaeklin. Schietincident tijdens toespraak Berisha Tirana - Tijdens een toespraak van de Albanese president Sali Berisha op een verkiezingsbijeenkomst in El- basan zijn gisteren schoten gelost. '"Volgens het ministerie wan Binnen landse Zaken zijn daardoor een agent, vier burgers en drie lijfwach ten van Berisha gewond geraakt. Het staatshoofd is ongedeerd. Zeker twee van de gewonden zijn er ernstig aan toe. Volgens de politie zijn de scho ten van een afstand van ongeveer vijfhonderd meter afgevuurd. De da ders zijn nog spoorloos. Volgens oog getuigen hebben de bodyguards van de president het eerst geschoten. Op 4 juni is ook al een aanslag gepleegd op Berisha.Afgelopen week vond driemaal een aanslag plaats op de troonpretendent Leka Zogu die de monarchie wil herinvoeren. Minister verhoogde straf ten onrechte Londen - De voormalige Britse minister van Binnenlandse Zaken Michael Howard is zijn boekje te buiten gegaan toen hij in 1993 de minimumstraf voor de jeugdige moordenaars van de kleuter James Bulger verhoogde van acht tot vijftien jaar. Dit heeft de hoogste rechterlijke instantie in Groot-Brittannië, een commissie van vijf rechters in het Hogerhuis, gisteren vastgesteld. Howard heeft volgens de Law Lords tegen de wet gehandeld toen hij gebruik maakte van zijn bevoegdheid de strafmaat aan te pas sen. Hij had zich niet mogen laten beïnvloeden door de media en de publieke opinie. Een Britse rechtbank veroordeelde in 1993 John Venables en Robert Thomson, nu allebei veertien jaar, tot een ge vangenisstraf van minimaal acht jaar voor de ontvoering en de moord op de twee-jarige James Bulger in 1992. Zware gevechten in Angola Luanda - In Angola zijn zware gevechten aan de gang tussen het regeringsleger en eenheden van de vroegere rebellenbeweging Uni- ta. De gevechten brengen volgens diplomaten en militairen het broze vredesproces in het Afrikaanse land in gevaar. In 1994 kwam officieel een einde aan de burgeroorlog tussen de regering en de Unita, maar sindsdien is het herhaaldelijk tot gevechten tussen beide partijen gekomen. Israël treedt hard op tegen Palestijnen Khan Younis - Twee Palestijnen van de Gazastrook zijn gisteren in Kahn Younis gewond geraakt toen Israëlische soldaten het vuur op hen openden. Een derde, 70-jarige Palestijn overleed na de con frontatie aan een hartaanval. In een ander deel van de Gazastrook verwondde een jonge kolonist twee Palestijnen toen hij in het wil de weg begon te schieten. Het Israëlische leger kwam in actie nadat honderden Palestijnen een hek hadden verwoest om een stuk grond terug te pakken dat vorige maand door kolonisten van de Morag- nederzetting was geconfisqueerd. Jospin niet naar top G-7 Parijs - De nieuwe Franse premier Lionel Jospin gaat wegens drukke werkzaamheden niet naar de topconferentie van de belang rijkste zeven industrielanden (G-7) in de Amerikaanse stad Den ver, van 20 tot 22 juni. Jospin moet op 19 juni de regeringsverkla ring van het nieuwe linkse bewind afleggen in het parlement. Op 21 juni houdt hij een toespraak ter afsluiting van de luchtvaartshow van Le Bourget. Frankrijk zal nu alleen zijn vertegenwoordigd door president Chi rac. De andere landen van de G-7 zijn de Verenigde Staten, Cana da, Japan, Duitsland, Groot-Brittannië en Italië. Ook Rusland zal in Denver meepraten. Chirurg steelt nier tijdens operatie Cairo - Een chirurg uit de Egyptische stad Tanta heeft tijdens een operatie bij een vrouw een nier weggehaald zonder dat hij haar om toestemming had gevraagd. Volgens de oppositiekrant Al Wafd had de 48-jarige vrouw de hulp van de arts ingeroepen, omdat zij pijn had aan de rechterzijde van haar buik. De arts vertelde haar dat zij moest worden geopereerd omdat zij een niersteen had. Na derhand bleek dat haar rechternier bij de operatie was wegge- haald.De laatste tijd is in Egypte opschudding ontstaan over de il legale handel in nieren. Arme Egyptenaren verkopen hun nieren aan rijke patiënten.

de Stem | 1997 | | pagina 5