Geld voor Kalashnikov Terneuzen VVV veert extra 'Terneuzen moet veel meer aandaeht krijgen voor leegstand' Reynaertcollege wint video-wedstrijd van Dow Kermis in Graauw start met schieting| Zeeuwse streekproducten laten zich smaken Gehandicapten doen computertoets Renovati 'Othene niet kleiner Vlissinge maandei KORT VERBAAL DE STEM ZEELAND DB STEM Verbouwing soos in de zomer Terneuzen bouwt feestje van een ton Voetbal en kermis in Zuiddorpe 4Het riet in gestuurd' Dronken Axelaar Zakkenroller Botsing Gewond aan enkel Dronken rijder Klap en schoppen Brommer gestolen Inbraken Konijnen gestolen Botsing Botsing met bükschade Blauw oog Second Avenue heeft cd-single EXAMENS Zwincollege, Oostburg Om toekomst r! Aantal woningen blijft gelijk Serie woninginl Kunstenaar aan graansilo ha i i i i i VRIJDAG 13 JUNI 1997 Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen moet meer aandacht schenken aan de kwaliteit van wonen en de leef baarheid in bestaande wijken van de Scheldestad. Deze leefbaarheid staat immers momenteel onder grote druk vanwege de forse leegstand van huurwoningen in sommige wijken. Dat is de mening van D66 in Terneuzen. De fractie meent dat in de ambtelijke or ganisatie en bij de politieke bestuurders onvoldoende aandacht is voor dit zeer grote probleem. D66 pleit daarom voor een discussie om deze problematiek aan te pakken. Zo moet de gemeente in de komende ja ren volgens D66 meer ruimte maken in haar begroting om de kwaliteit van be paalde wijken op peil te houden. „De af gelopen vier jaar zijn gedomineerd door de grote projecten Stadskantoor en Stee- nen Beer. Er zal ook nog veel geld gere serveerd moeten worden om de exploita tie van de nieuwbouw in Othene in ba lans te houden. Dit alles heeft er toe ge leid dat er te weinig aandacht is voor de ontwikkelingen in de bestaande, oudere wijken van Terneuzen," stelt D. Tamis van D66. D66 ziet in sommige wijken een groeien de leegstand die ten dele structureel is. „Wij weten uit ervaring met name ook van de grote steden, dat leegstand van huurwoningen, vooral als er een concen tratie is op bepaalde plekken, de voorlo per is van een reeks problemen die de leefbaarheid van een wijk ernstig kun nen aantasten. Sinds oktober vorig jaar vraagt D66 hier op gezette tijden aan dacht voor, maar tot nu toe heeft het col lege nog niet aangegeven dat ze het pro bleem onderkent, laat staan dat ze werkt aan mogelijke oplossingen. En in de tus sentijd groeit het probleem." De landelijke norm voor aanvaardbare leegstand is twee procent. In Terneuzen bedraagt dat percentage vier procent en er zijn volgens D66 geen betrouwbare in dicaties dat dit percentage binnenkort zal dalen. D66 juicht nieuwbouw toe maar dan moeten de negatieve effecten die hiervan uitgaan op oude wijken niet worden genegeerd. „Wij zouden het daarom zeer op prijs stellen als er bin nenkort initiatieven zouden komen om tenminste de probleemstelling met el kaar te bespreken," aldus Tamis. Wethouder C. de Mol-Marcusse deelde gisteravond tijdens een commissieverga dering mee dat het volkshuisvestingsbe leid in oktober wordt besproken. „Dan zijn we dus in totaal een jaar verder," constateerde Tamis wrang. Van onze verslaggever Terneuzen - De stichting Kalashnikov uit Terneuzen krijgt twintigduizend gulden van het Juliana Welzijn Fonds. Dit be drag is bedoeld voor de verbouwing van de ruimte van het jon gerencentrum in welzijnsgebouw De Triangel in de binnenstad. Deze renovatie is nodig omdat de huisvesting van Kalashnikov in De Triangel nu definitief is ge worden. Er is geen sprake meer van een tijdelijke huisvesting. De verbouwing van de soosruim- te kost in totaal 78.000 gulden. De Terneuzense gemeenteraad besloot vorige maand dertigdui zend gulden beschikbaar te stel len. Daar komt nu dus de donatie van het Juliana Welzijn Fonds van twintig mille bij. De stichting heeft zelf door mid del van diverse acties ook tien mille bij elkaar gebracht. Een van deze acties is 'Iedere steen is er een' die overigens nog steeds loopt. De stichting heeft nu nog ongeveer achtduizend gulden no- Van onze correspondent Terneuzen - De officiële inge bruikname van het stadskan toor/stadhuis en het gebied Steenen Beer moet een feest worden voor en door de inwo ners van Terneuzen. De raads fracties gingen gisteren, met uitzondering van de SGP, ak koord met een 'feest'krediet van honderdduizend gulden. J. Schrier (CDA) betreurde in de commissie Financiën dat de festi viteiten in het eerste weekend van september samenvallen met het Dorpsfeest in Zaamslag. „Moeten wij als gemeente nu de kern Zaamslag in de wielen rij den vroeg Schrier zich hardop af. Volgens wethouder K. van der Hoofd was er echter geen andere mogelijkheid in verband met de opening van het stadkantoor door staatssecretaris A.van de Vondervoort. „Er is ambtelijk overleg geweest met Zaamslag. Ik zal ook namens het college in Zaamslag uitleggen waarom wij noodgedwongen voor dit week end gekozen hebben. Het is de bedoeling om er jaarlijks een te rugkerend feest van te maken rond Steenen Beer. Dan zullen we zeker rekening houden met het Dorpsfeest." Schrier vroeg zich ook af hoeveel de bijdrage van de City Terneu zen en Steenen Beer bedraagt in het geheel. Van der Hoofd gaf geen rechtstreeks antwoord Ik ga geen bedragen noemen. Het is echter een royaal bedrag dat in verhouding staat tot de ton die de gemeente erin steekt." Even botsten de belangen in de commissie. P. Broekhuysen (WD) pleitte er voor om het weekend van de zevende septem ber ook de winkels op zondag open te stellen „Anders vind ik het anti reclame." SGP en GPV/RPF gaven op religieuze gronden aan hier juist tegen te zijn. Het voorlopig programma vermeld muzikale optredens, straattheater en vereniging- en rommelmarkt. Van onze correspondente Zuiddorpe - De stichting Jeugd raad Zuiddorpe houdt zaterdag een voetbalwedstrijd. Ook is er dan de jaarlijkse kermis tussen de Hoofdweg-Noord en Hoofd weg-Zuid/Overslag. Vooraf gaand aan deze activiteiten vin den er diverse wedstrijden voor de jeugd plaats. Het voetballen speelt zich af op het veld achter de lagere school en begint om 14.00 uur. dig om de totale verbouwing te financieren. „We bekijken nog diverse moge lijkheden om dit bedrag bij el kaar te krijgen. Zo zouden we be drijven kunnen benaderen met de vraag of ze tegen een gereduceerd tarief materialen kunnen leve ren," aldus voorzitter W. Verher- brugge. „We zijn in ieder geval zeer tevreden over de bijdrage van het Juliana Welzijn Fonds." Het is volgens Verherbrugge de bedoeling de soosruimte tijdens de zomervakantie te verbouwen. De renovatie is dan achter de rug zodra het nieuwe seizoen half september begint. „We wachten nog op de bouwvergunning van de gemeente. Zodra die binnen is kunnen we beginnen." De verbouwing bestaat in grote lijnen uit een uitbreiding van de soosruimte en een aanpassing van de toiletgroepen. Door deze ver groting kan een professioneler po dium worden neergezet. Dat maakt de noodzaak om van de grote zaal in De Triangel gebruik te maken een stuk kleiner. Tevens wordt de nodige aandacht besteed aan geluidsisolerende maatrege len. „Zodat met name de geluids overlast in het gebouw zelf be hoorlijk wordt teruggebracht. Te vens wordt de ingang verplaatst naar een plek wat verder van de bewoning vandaan. We proberen met de verbouwing zowel de kwa liteit van de eigen activiteiten als de kwaliteit richting de omgeving te verbeteren. Tevens wordt de programmering breder opgezet. De nadruk lag vroeger op punk maar nu komen ook andere mu- ziekstromen aan bod. Daar zijn we overigens het laatste anderhalf jaar al mee bezig." Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeentebesturen nemen geen genoegen met het antwoord van de provincie op de kritiek die er is over de hoogte van de veerta- rieven. Op de kanttekening van de dage lijkse gemeentebesturen in Zeeuws-Vlaanderen dat die ta rieven met name voor toeristen aan de hoge kant zijn, antwoor den GS dat die dan maar een abonnement moeten nemen. „Wij voelen ons niet met een kluitje maar wel met een pond boter in het riet gestuurd," aldus burge meester R. Barbé gisteren na af loop van de vergadering van het Intergemeentelijk Samenwer- kings Orgaan Zeeuws-Vlaande ren (ISOZ). De zeven Zeeuws- Vlaamse gemeenten sturen nu namens dat overleg opnieuw een brief naar GS. Zeeuws-Vlaamse notabelen samen in alle vroegte aan tafel voor de Dag van de Landbouw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Turkeye - Met volle mond praat hij niet, burgemeester G. Noordewier van Oost burg. Da's ongemanierd. Hé, daar neemt burgemeester C. van Liere van Sluis- Aardenburg nog maar eens een plakje spek. En zie, daar laat landbouwvoor- man J. Ramondt zich een bolus goed smaken. Een overvloedige dis, gistermorgen aan de ontbijttafel van akkerbouwer Th. Wijffels in het West-Zeeuws-Vlaamse buurtschap Tur keye. Want 'een stevig boerenontbijt levert energie op voor een hele dag', luidt een ge zegde in de landbouwwereld. Maar meer is: een dis met louter producten van eigen bodem. De bolus natuurlijk, Zeeuws Vlegelbrood uiteraard. Gekende lekkernijen inmiddels. Maar ook huisge- maakte confitures, een gelei van kweperen, appelstroop, honing, diverse kazen. Een ontbijt in de traditie van Zeeuws- Vlaanderen: gastvrij en rijkelijk. En met ge paste trots op het eigeii product. Éénmaal per jaar - in het kader van de Dag van de Landbouw - bij het ochtendkrieken aan ta fel met vertegenwoordigers van onder meer gemeenten, waterschap, toeristisch be drijfsleven en landbouw. Kortom: het boe renontbijt van de Federatie Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen. Dat ontbijt is er om twee redenen. Enerzijds om op informele wijze met elkaar van ge dachten te kunnen wisselen. Aan de andere kant om het Zeeuws-Vlaamse boerenpro- duct eens extra in de schijnwerper van de publiciteit te plaatsen. Dat laatste lukt trouwens steeds beter. Het succes van het Zeeuwse Vlegelbrood is er één van de spre kende voorbeelden van. Twaalf cursisten met een verstandelijke han dicap hebben gisteren op het ROC Westerschel- de in Terneuzen hun eerste computertoets afge legd. Ze hebben de cursus 'eenvoudig compu- ter-tekstverwerken' doorlopen. De twaalf deel nemers aan deze cursus, die samen met dagcen trum Eeckenstein uit Sint Jansteen is opgezet, komen uit Terneuzen en Oostburg. De eerste toets werd gisteren afgenomen in de computer afdeling van het ROC. Na afloop van de lessen kunnen de deelnemers omgaan met een compu ter. Als de cursus goed is doorlopen krijgen de twaalf deelnemers een certificaat. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Terneuzen - Chemie Is dat met be hulp van een bollenboos een voldoen de halen voor die repetitie scheikunde Is dat met een dronkenmanshoofd een vlammetje houden bij een benzi netank van een brommer? Of is het misschien de kunst om water te veran deren in wijn Of is chemie wellicht met wat onduidelijke stoffen mede scholieren bedwelmen om te voorko men dat zij rapportcijfers vervalsen Hoe kijkt de middelbare scholier in Zeeuws-Vlaanderen aan tegen chemie Welke relatie ziet hij tussen chemie en maatschappij Hoe denkt hij over de che mische industrie Een reeks vragen op een rij, maar voor de Terneuzense chemiegigant belangrijk ge noeg om er een antwoord op te willen heb ben. Waarom Omdat onderzoek zo'n twee jaar geleden heeft aangetoond dat in de leeftijdsgroep tot 35 jaar het imago van de chemische industrie niet echt hoog scoort. Dow poogt daar verandering in te brengen. Te beginnen aan de basis. Eén van de methodes die het bedrijf daarvoor heeft bedacht is de instelling van het Dow Filmfestival voor middelbare scholieren. Met als hoofdprijs 'De Gouden Camera' zijn maanden geleden de vijf middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen uitgeno digd om geheel naar eigen inzicht een vi deofilm te maken over het thema Chemie en Maatschappij. Leerlingen uit de bovenbouw hebben zich met dit project beziggehouden. Zeg maar: van het bedenken van het script via acte ren en filmen tot en met de montage. Het resultaat - filmpjes van een kleine tien mi nuten - werden ten overstaan van een heu se jury vertoond in het Zuidlandtheater. Uit de voorstelling is duidelijk geworden dat de filmmakers zich in elk geval aan het thema weinig hebben gestoord. Scholieren blijven in de video's vooral in hun eigen belevingswereld: huiswerk, cijfers, vrije tijdsbesteding. Chemie lijkt daar nauwe lijks onderdeel van uit te maken, zo valt uit de films te concluderen. Of het moet zijn de wetenschap dat kunststof voorwer pen -aansteker, afstandsbediening, tele foon- er mede dankzij de chemie zijn. Maar de afdeling Communications van Dow steekt in dit verband de hand ook in eigen boezem, aldus woordvoerders W. van Loon en P. van der Wijs. „De opdracht is duidelijk te ruim gegeven. Maar wij wil den volstrekt niet sturen, mening noch film op wat voor manier dan ook beïnvloe den, Achteraf gezien hadden we wat toch meer parameters moeten geven," aldus Van der Wijs. Van Loon echter is meer ver bijsterd dat in enkele video's chemie is be nut voor het realiseren van ontploffinkjes. „Chemie is boem! Da's weer de ongeloof- Axel - De politie heeft afgelo pen woensdagmiddag een 57- jarige dronken Axelaar gear resteerd die op de Van der Moe- restraat mensen lastig viel en bedreigde. De man werd inge sloten. Terneuzen - Een 31-jarige vrouw uit Nieuw-Namen is af gelopen woensdagmiddag het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Tijdens het win kelen werd haar een portemon nee met daarin enkele tientjes ontfutseld. IJzendijke - Een 22-jarige vrachtwagenchauffeur uit Tielt is afgelopen woensdagmiddag op de Turkeijeweg tegen de au to van een 54-jarige autobe stuurder uit Blankenberge ge botst. De vrachtwagenchauf feur hield niet voldoende rechts. De auto raakte fiks be schadigd. Axel - Een 20-jarige vrouw aJ Axel is afgelopen woenakl avond op de Vaartwijk in haul woonplaats door de ster<J wind van haar bromfiets ge.| waaid. Bij de val liep ze ep 1 fikse wond op aan haar entól De vrouw werd overgebrachtl naar het ziekenhuis in Teme('ï zen. 1 Axel - Een 20-jarige autobe-1 stuurder kreeg in de nacht vaol woensdag op donderdag e bekeuring van 350 gulden o dat hij met een alcoholpromil-1 lage van ruim 0,7 over dj Sportlaan reed. Terneuzen - Een 23-jai vrouw uit Delft kreeg afgelo-1 pen woensdagavond een kljpl en enkele schoppen van een on- bekende vrouw terwijl zeo Alvarezlaan liep. De vrouw liep 1 een pijnlijke rug en een f gezicht op. Terneuzen - De brommer van een 55-jarige Terneuzense is afgelopen woensdag in de loop van de middag gestolen vanaf de Beethovenhof. De blauwe Vespa Bravo is naar schatting 1300 gulden waard. Sluiskil - Uit een schuur aan de Baljuwlaan zijn in de nacht van woensdag op donderdag negen konijnen gestolen. De 68-jarige eigenaar van de beesten schat de waarde op zo'n 145 gulden. Terneuzen - Bij inbraken in II twee antiekwinkeltjes in dJI binnenstad is in de nacht van I woensdag op donderdag uiteen j van de winkeltjes een antieke klok en zilveren bestek gi len. De waarde is nog onbe- II kend. Vogelwaarde - Een 67-jai autobestuurder uit Rupelmon ll de gaf gisterochtend op de penburg geen voorrang aan eet I 35-jarige automobilist. Gevolg I was een aanrijding met lc blikschade. Terhole - De auto's van een 77- jarige vrouw uit Graauw en een 20-jarige man uit Lamswaarde raakten afgelopen woensdag middag volledig vernield na een botsing op de Notendijk. De automobilist uit Lamswaar de hield onvoldoende rechts en knalde frontaal op het voertuig van de vrouw uit Graauw. De beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Terneuzen - Een 15-jarige jon-1 gen uit Terneuzen kreeg gist ren op de Axelsestraat e vuistslag in het gezicht en e kopstoot van een leeftijdge-1| nootje. De reden van de n handeling is niet bekend. I slachtoffer heeft een blauwoog opgelopen. Van onze correspondente Axel - De zeskoppige band Second Avenue heeft woens dag in het Molenhof in Axel haar eerste cd-single gepre senteerd. De leden Ad, John, Rita (oprich ters), Robbie, Peter en Lilian zijn trots op het resultaat, maar zijn niet van plan de regio 'plat te spelen'. „Onze ambitie is gewoon door te gaan met de huidige bezetting en we willen vooral eigen nummers brengen. We spelen een combina tie van Brit-pop en symfonische rock." De single bevat drie nummers: Atlantis Calling en instrumentaal nummer van John en Ad, Cambo dia, een cover van het bekende Kim Wilde lied en Seemed so Good, de gecommercialiseerde versie van het nummer dat Carlos Matthijs schreef. Met deze drie uiteenlopende nummers wil Second Avenue de luisteraar een idee geven van het genre waar men zich ook in de toekomst aan wil wijden. In mei werden de opnamen gemaakt en een cassette werd gestuurd naar de Soundmix-show. De uitnodi ging om daar het Kim Wilde- nummer te brengen is nog niet binnen, maar de band verwacht toch mee te kunnen doen. Bij de examenuitslagen van het Zwincollege in Oostburg zijn gis-1| teren vier geslaagd onvermeld gebleven. HAVO: Ook Mare Geernaert, Zuidzande; Nils Gruson, Oostburg; Jons j| van Hee, Oostburg en Marcel van der Hooft, Oostburg hebben hun di ma op zak. Technische Universiteit Eindhoven: geslaagd voor het examen Technische Natuurkunde is L. P. Bakker uit Terneuzen. Het evenementencomité van de fanfare Nooit Gedacht organi seert het volksfeest in samenwer king met andere verenigingen en café Van Grol. De meeste activi teiten zijn rond sportpark De Boomwai. De kermis staat op het parkeerterrein en in de straten. Zaterdag om 13.30 starten de deelnemers aan de Volkskoers en worden de Graauwse straten au tovrij gemaakt. Prijskaarting en schieting zijn vaste onderdelen van de vierdaagse kermis. lijke conclusie." Na jury-beraadslaging blijkt het Reynaertcollege met straatlengte voorsprong winnaar te zijn van De Gou den Camera. De jury is duidelijk: de Huls ter scholieren hebben goed nagedacht over het script voor hun film. Die handelt over de verbazing en verbijstering van een mid deleeuwse jongeling die plots in de moder ne tijd belandt en daar dus kennis maakt met producten die uit chemie zijn voortge komen. 'Een duidelijke link naar de che mie en de beste invulling van het thema', is het oordeel, naast termen als origineel en hoge amusementswaarde. En bovendien: 'de enige van de vijf die is losgekomen van school'. Dow denkt na of er een vervolg komt. In elk geval heeft het project voor twee leer lingen van De Rede al vrucht opgeleverd: zij besloten gaande het maken van de vi deo na het eindexamen naar de Filmaca demie te gaan. honderd woningen, tot het jaar 2006. „Wij zien geen enkele reden nu van dat getal af te wijken. We streven immers naar een even wichtige verdeling tussen het aantal huur- en koopwoningen in Terneuzen," aldus wethouder C. de Mol-Marcusse gisteravond tij dens een commissievergadering. Met name D66 stelde gisteravond vraagtekens bij het totaal aantal te bouwen woningen in Othene door de gewijzigde woningbouw- behoefte. Het inwonertal loopt volgens T. Tamis van D66 immers terug terwijl tijdens de vaststel ling van het aantal maximaal te bouwen woningen nog werd uit gegaan van een groei van het in wonertal. „De cijfers zijn niet gunstig. De exploitatie van Othe ne komt dus onder druk te staan. Van onze verslaggever Retranchement De rior veringsinstallatie in Retr ondergaat binnenkort ee lijke verbouwing. De r< nodig om iets te doen a lasting en stank door de en ze te laten voldoen aai eisen. i toekomst ;-Aardenbur; Van onze correspondente Graauw - De kermis van Graauw is uitgegroeid tot eenvofcl evenement. Naast de vele kermisattracties zijn er tal van ande-l re activiteiten. De kermis start vanavond met een schietingop| blokvogels. Volgens het comité wordt het ab-i solute hoogtepunt van het feest! het optreden zaterdag van 'Elvis,! the King is back', een artiest ujl België. Borderline brengt van£| 21.30 uur popmuziek uit de zestT ger jaren tot hedenI De slotdag, maandag 16 juni, he-i gint met een mis voor de overli-l denen en na de middagschietiijl wordt het feest in het gemeen-1 schapshuis afgerond met het to-1 misbal met muziek van The SïJ| Riders. v mi er v Van onze verslaggever Terneuzen - De leegstand van een groot aantal huurwoning I in Terneuzen is voor B en W geen aanleiding minder koopW°J ningen in de nieuwe stadswijk Othene te laten bouwen. In maart 1992 is de grootte van de De overige commissieleden deel wijk vastgesteld op zeventien den de mening van Tamis ove gens niet. De algemene mei®. was dat er niet gesleuteld worden aan in gang gezet „De inwoners moeten vol keuze hebben in het aantal koop woningen in Terneuzen. Voor ze stad zou het een slechte2 zijn als we die mogelijkte1" kunnen bieden," aldus W. Walraven (PvdA). „Ik hoop de sombere kijk van Tam's wordt bewaarheid." Wethouder De Mol-Marc - bracht nog het gegeven in he Van onze verslaggeefster Sluis - Om de tranchement- is dan ook in overleg meer geld los te krijgen duizend gulden. De oorzaak van het tekort te maken met de uitbreidin het dienstenpakket. Langer ningstijden, informatiever king, verkoop van toeris routes en kaarten, VW-bc reserveren van theater- i certkaarten of het boeken rangementen. Groei Het gevolg was een gestage van het aantal handelinge wel aan de balie als telefr en schriftelijk. De VW haar personeelsbestand ui den en dat leverde een extr tenpost op. Daarnaast he1 fusie met Retranchement p gevonden en is inmiddels t VW-folderpost te Aarde toegevoegd. Voorzitter van de VW-Slu tranchement-Aardenburg Daele: „Om dit alles moge maken is een contributie' ging doorgevoerd. Het lid schap is gestegen van 55 n gulden. Helaas is deze mac niet voldoende om de toe met vertrouwen tegemoet t Daarom zijn er onderhan gen gestart met de gemeer afspraken die over onze si zijn gemaakt, te herzien. I komst zal bepalend zijn vc succes in de komende jarer Hogere omzet Uit het jaarverslag blijkt VW over 1996 een iets omzet heeft geboekt dai 1995. „Weliswaar geen boekingsresultaten, maar v er ook dit jaar weer in ge een negatief begroting: toch positief af te sluiten, h me in de kaartverkoop is e ke van een flinke stijging, omzet van de VW-Gesche Van onze rechtbankmedewerke Middelburg - Tegen de Middelburg een gevangt talen van 3550 gulder kondigde de officier aai L. stond terecht voor enk< mnginbraken en joy-ridr een vuilniswagen, plus eei veertig 'ad informandum Ad informandum betekenl zaken niet afzonderlijk behandeld maar, als de ze erkent, wel worden men in de strafmaat. Voor L. betekende gaat oen dikke veertig inbra diefstallen, allemaal vorig Middelburg en omgevu Pleegd. Op de zitting ontk de "ad informandum Daar zal hij later nog ijk voor worden vei zÜn strooptocht gezeld door een 13- uit Middelburg. De 24-jarige A.A. uit hoorde een gevan achttien maanden sen- Hij wordt ervan vei m< J af: vervolgd werd -jarig 1 Vli gevangenisst tegen verc nering dat een paar jaar f, er onvoldoende bouwgrond in Terneuzen. j Dat was de grondslag waaraP j nieüwe stadswijk Othene va grond is gekomen. „Overigens hebben we er maand netto 39 bewoners kregen." Van onze correspondente «reskens - Tijdens «n rond de HerdenJ «eslag Schoneveld Publiek vergast op Menswaardigheid. Kunstenaar Jol uangt zaterdag meie grond en beschildert van de graansilo bavendam. Hij is weken bezig met en rekent op handigheden. -jde fe Herdenking 11 WO een e: Johnny meters b de o aan de 1 nog we het ku gunstige w

de Stem | 1997 | | pagina 16