'Sfeervolle dag het belangrijkst' 'Als i 1 Boekweitronde heeft sterk deelnemersveld Uitgebreid programma Regenboogkoers Tachtig wielrenners van start in Kapelle Leenhouwers wil titel in Hulst prolongeren Knieblessure atleet Marcel Laros valt meel Simpelaar op jacht naar records en titels De Rijk en Van Vlierberghe enthousiast voor beach-voetvolleybaltoernooi DE STEM SPORT ZEELAND Organisator Harrie de Mul rekent op 'volle bak' in Zuiddorpe NK bandstoten in Wissenkerke SPORTNIEUWS KORT WV Zeeuws-Vlaanderen naar Zuid-Limburg I Luctor naar afdelingskampioenschap Zeeuwen kansrijk bij NK triatlon Tien Engelse Mijl van Port Zélande Mart Smeets Kampioenschappen voor AB-junioren i i i i i VRIJDAG 13 JUNI 1997 (jll DE STEM Door Eddy de Schrijver Zuiddorpe - Het wielercomité van Zuiddorpe viert dit jaar het vijftigjarig bestaan. Deze mijlpaal wil het comité niet zomaar voorbij laten gaan, want Zuiddorpe is altijd al koersgek geweest. Aan het hoofd van de 'bende' van Zuiddorpe staat Harrie de Mul. In totaal kan De Mul op dertig man rekenen. Maandag 16 juni wordt om 18.45 uur een groot aantal elite-renners zonder contract weggeschoten voor de 27e Boekweitronde. „Ik denk dat we het grootste wie lercomité hebben dat er in de streek bestaat. Geen problemen bij de afzetting van de wegen en ook geen problemen wat de fi nanciën betreft. Deze jubileum uitgave wordt een echte feest- koers met twee mille aan premies en elke renner krijgt van ons vijf tig gulden als hij vertrekt. In ons budget hebben we daar extra geld voor uitgetrokken. Geld was ook nu weer geen probleem," al dus voorzitter De Mul. Het geheim van dit succes wil De Mul wel even uitleggen. „Wij hebben elk jaar een zware feest avond met de nadruk op zware. Dan verwennen we onze leden echt op een manier die je nergens zult tegenkomen. Ook de spon sors krijgen van ons genoeg eten en drinken op die jaarlijkse bij eenkomst. Op deze manier weten we zowel sponsors als leden aan ons te binden. Deze keer is die feestavond extra leuk vanwege het vijftigjarig bestaan. We vie ren die mijlpaal met ons comité in oktober en dan houden we ook een receptie," legt De Mul uit. Het bestuur van het comité be staat verder uit secretaris Annie van Houcke en penningmeester Jo van Houte. De man van het eerst uur is Laurent Belaert. Dat klinkt aardig Belgisch. „Ja, maar alles klinkt hier tegen de grens Belgisch. Dat is geen enkel pro bleem. We hebben trouwens de Belgische verenigingen uit de grensstreek aangeschreven en ik denk dat op de dag zelf dus zeker een groot aantal Belgen extra van de partij zullen zijn. Momenteel zitten we op zestig inschrijvin gen. Voor deze streek zowaar een groot aantal," zegt De Mul. Annie van Houcke houdt de in schrijvingen bij en zij steekt niet onder stoelen of banken dat Nico van de Klundert haar grote favo riet is. Vorig jaar riep Harry de Mul op de jurywagen dat er met het jubileum profs zouden star ten in zijn dorp. Daar heeft hij toch maar vanaf gezien. „De tij den van weleer komen niet terug denk ik. We hebben hier ook alle grote profnamen aan de start ge had tijdens onze profkoers en het omnium. De mensen stonden rij en dik langs de kant van de weg om een glimp op te vangen van de renners. Ja, dat is nu allemaal an ders. Ik verwacht echter deze keer weer flink wat mensen op de been te krijgen. Het deelnemers veld is uitstekend." Daarin heeft De Mul zeker gelijk. Theo Akker mans, Wilfried Bastiaanse, Toine den Braber, Jurgen de Jong, Eric de Crom, Edwin Enthoven, Fran cois Franse, Paul Coehorst, de Belgen Dechamps en De Waele, Wilfred Geijs, Antoine Goense, Henk van Hees, Dennis Mesu, Martin de Jaeger, Danny Schaut, Patrick van Passel, Darren Mur ray, Peter Mol, Herman Muller, Patrick van de Vijver, Ludo van Overveld, Mario van Vlimmeren, Michel Rommers en Jeroen Noor- dermeer kunnen voor een span nend koersverloop zorgen. De renners dienen 90 kilometer af te leggen en de start is in de Hoofd weg Zuid. Het rondje is 3700 me ter lang. De permanence is in de Boekweitsporthal gevestigd. Van onze sportmedewerker Vogelwaarde - Twee velden uitgezet op een laag zand, omzoond door stro moet het decor vormen van het eerste beach-voetvolleybaltoernooi dat in de regio gehouden wordt. Een evenement dat op zaterdag 14 juni op het par keerterrein van de voetbalclub Vogelwaarde wordt ge houden. Gastheer en organisator, in samenwerking met Het Feest is de zaalvoetbalclub Wentzler/Pauwels. „Het wordt een gigantisch evene ment," zegt Harold de Rijk, sa men met Marco van Vlierberghe onder andere verantwoordelijk voor de p.r. rond het beach-voet volleybaltoernooi, dat hun vere niging op poten heeft gezet. Hun enthousiasme wordt gesteund door de razendsnelle inschrijving van clubs uit de regio. „Binnen de kortste keren waren we volgeboekt. We hebben door die animo nog heel wat clubs achter de hand voor het geval er eentje het alsnog af laat weten," aldus het 'Bossche' duo. Twee mannen die in samenwerking met knapen als Frank Mangnus, Pa trick Vonk, Jos Vael, Elmer van Troost en Theo Pauwels het hart van de 15 man sterke organisatie vormen. Een groep die zich ge steund weet door Patrick Roe- landt, die als ceremoniemeester op zal treden. Dat beach-voetvol- leybal 'het' evenement van zaal- voetbalvereniging Wentz ler/Pauwels zou worden, verraste zowel Harold de Rijk als Marco van Vlierberghe. „We waren op zoek naar een evenement. De ge dachte iets speciaals naast het voetballen te doen, leefde al lang. We wisten alleen niet wat. Tot we voetvolleybal op de televisie za gen. De lamp ging toen branden en om kort te gaan, hebben we contact gezocht met Veronica, die Wissenkerke - In het Zeeuwse Wissenkerke start vanmorgen de finale van het Nederlands kam pioenschap bandstoten klein bil jart eerste klasse. De finalepar tijen duren tot zondagmiddag. Aan dit kampioenschap op Noord-Beveland nemen de vol gende biljarters deel: P. de Jongh uit Oss (DOS'71), J. Zeelen uit Cuyk (Ons Genoegen), R. Mans uit Venlo (BC Tegelen), J. van den Heuvel uit Mariahout (De Zwaantjes'82), J. van Glabbeeck uit Maastricht (Ulestraten), T. van de Ven uit Sittard (De Oase), I. Stolting uit Roosendaal (BV De Distel) en J. Klomphouwer uit Nijkerk (Princesse). De wedstrijden beginnen elke dag om 13 uur. De prijsuitreiking is zondag om 16.30 uur. dat evenement organiseerde. Van die club kregen we de spelregels en zijn we aan de slag gegaan," aldus het koningskoppel van Wentzler/Pauwels. Dit hield tevens in dat er een goe de accommodatie gezocht moest worden. De parking van het plaatselijke voetbalveld leende zich daar uitstekend voor. Bijko mend voordeel was en is dat daar tevens een kantine aanwezig is. Het 'veld' gaf daarnaast andere problemen, want zoals het woord 'beach' al aangeeft, is er zand no dig. Tonnen zand. „Zo'n slordige 150 ton," weet Harold de Rijk. Dit betekent dat er minimaal zes grote vrachtauto's geladen en ge lost zullen moeten worden. Ge leend wordt dit alles van AZV. Een firma die tekende voor de omstreeks dertig centimeter dik ke onderlaag die als speelveld dient. Speelvelden die 9x18 me ter meten met een net op een hoogte van 2.43 meter als te ne men hindernis. Aan beide zijden van dit net staan teams bestaan de uit drie spelers, die alles van het lichaam mogen gebruiken om de bal te beroeren, behalve han den en armen. De speelduur is 12,5 minuut per duel. Dit alles onder arbitrage van leidsmannen als Loek Zaman, William Taelman, Floyd de Vries en Brigitte Mangnus. Een kwar tet dat samen met nog enkele ar biters de afvaardigingen van clubs als Clinge, Hontenisse, Vo gelwaarde, Terneuzense Boys, SDO, 't Ros Bijaart, De Reizende Man, Vervaet, een equipe uit Bre- da-Noord en twee foramties uit Nuenen, in het gareel moet hou den. Dit volgens de initiatiefne mers onder toekijken van tal van bezoekers. „Want daar rekenen we op. Zeker als het goed weer is," aldus Van Vlierberghe en De Rijk, die dit evenement niet als ééndagsvlieg zien, maar een jaar lijks terugkerend evenement. Een ontmoeting die door de spon soring in commercieel opzicht nu al geslaagd mag worden ge noemd. „Als de rest net zo perfect verloopt als het werven van spon sors, dan komen we volgend jaar zeker terug met een nog grotere happening waarbij een barbecue zal behoren," aldus het duo uit Vogelwaarde, die hun evenenemt om 10.00 uur in gang gezet weten door burgemeester Steenkamp van de gemeente Hontenisse. WIELRENNEN Er zijn drie plaatselijke renners van de partij. Bij de junioren ac teert Richard Slabbekoorn en bij de nieuwelingen vertrekken Lex Luteijn en Danny Langenberg. In beide categorieën komen ruim veertig renners in actie. Richard Slabbekoorn, goed her steld van een opgelopen blessure, start als een der favorieten, maar het Zeeuwse talent komt toch voor een zware opgave staan om eventueel als winnaar Rondemiss Marjan Ganseman in de armen te kunnen sluiten. Bij de junioren verschijnen na melijk renners met klinkende na men. Zoals Robert van der Stelt uit Aalst, winnaar van de vierde Vijf van de vijftien organisatoren van het beach-voetvolleybaltoernooi in Vogelwaarde. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Kapelle - In de wielerronde van Kapelle, op zaterdag 14 juni, klinkt het eerste startschot om 16.00 uur voor de nieuwelingen, die 45 kilometer moeten afleggen. Om 17.30 uur gaan junioren op pad voor hun klus over 70 kilometer. Van onze sportmedewerker 's-Heerenhoek - De 50e Regenboogkoers in 's-Heerenhoek, die op zondag 15 juni wordt verreden, biedt voor elk wat wils. Junioren en nieuwelingen, die samen rij den, openen het programma om 13.00 uur. Om 14.30 uur komen cyclosportieven in actie en het laatste startschot klinkt om 16.15 uur voor de amateurs. WIELRENNEN Tussen de bedrijven door worden dikke-ban- denwedstrijden gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar. De deelnemers daaraan kunnen vanaf 14.30 uur hun rugnummer af halen in De Kroon. Bij de amateurs, die 88 kilometer moeten af leggen, verwacht de organisatie zo'n veertig vertrekkers, waaronder als favorieten Theo Akkermans, Eric de Crom, John Leijs, Nico van de Klundert en Mario van Vlimmeren. Als Zeeuwen zijn van de partij: Arjan van Haaf- ten, Martin de Jaeger, Walter Schmid, Chris Vroonland, Roald Wielders, Danny Schaut, Darren Murray en Vincent Villerius. De Zeeuwse inbreng is helaas beperkt omdat diverse renners van de ZRTC Theo Middel kamp en de WV Zeeuws-Vlaanderen op de zelfde dag voor hun vereniging in Limburg in actie moeten komen tijdens een wedstrijd die meetelt voor de nationale clubcompetitie. Bij de junioren, die 60 kilometer voor de wie len krijgen, gaan de Zeeuwen Richard Slab bekoorn en Dennis de Dreu het onder andere opnemen tegen kleppers van formaat als Arno Wallaard, Eric van Leijen, Pim van der Valk en Tjitte den Hoedt. Laatstgenoemde staat momenteel als vierde geklasseerd in het lan delijk Rabo-klassement en is dus een geduch te kanshebber. Maar ook Slabbekoorn be hoort tot de favorieten. In de koers voor nieuwelingen over 40 kilo meter worden de Zeeuwen Mario de Ritter, Danny Langenberg en Jackey van Ast in staat geacht om op het voorplan te strijden. Hun voornaamste concurrenten zijn Koen van Agtmaal, Hans Engelen en Jan-Wouter Roos. Bij de cyclosportieven/trimmers zijn goede bekenden John Akkermans, Robbie Meijer, Theo van der Velde, Peter Hofland, Pierre van Est en de Zeeuwen Rudi Rabout, Martin Stroosnijder, Marcel Gunst en Johan van Dij- ke. Hun wedstrijd gaat over 40 kilometer. Start en finish zijn zoals gewoonlijk op de Molendijk. De 50e editie van de Regenboog koers is een bewijs dat men in de loop der ja ren niet heeft stil gezeten in 's-Heerenhoek wat wielerbedrijvigheid betreft. Meerdere ke ren organiseerde men daar twee koersen per jaar. Want behalve de befaamde wedstrijden voor profs, waarin renners met klinkende na men zoals Jan Raas, Cees Priem, Joop Zoete melk, Bernard Hinault en Freddy Maertens, om er maar enkele te noemen, aan de start verschenen, verloor men ook de andere cate gorieën (amateurs, junioren en nieuwelingen) niet uit het oog. Tevens heeft 's-Heerenhoek naam gemaakt met de klassieker Omloop van Borsele voor junioren en nieuwelingen. Het staat dan ook als een paal boven water dat men daar in de loop van de tijd een grote steen heeft bijgedragen om de wielersport in Zeeland populair te maken. „Dat willen we graag zou houden, vandaar onze activiteiten die we nog steeds ontplooien," zegt Cees Raas, voorzitter van de huidige Wielerstich- ting 's-Heerenhoek, die in 1976 werd gevormd en momenteel uit tien man bestaat. Daarvoor timmerde het comité aan de weg dat in de na oorlogse jaren gestalte kreeg in samenwer king met de supportersclub van Jan Westdorp en Kees Oosthoek (twee renners uit 's-Hee renhoek die toen furore maakten). Piet de Vos (61) en Kees de Winter (60) beho ren niet alleen tot de oudste, maar tevens tot de mannen die de langste zittingsperiode ach ter de rug hebben in een organiserend comité van wielerkoersen in 's-Heerenhoek. Echte routiniers dus op dit gebied, die smakelijk kunnen vertellen over hun belevenissen in de wielersport. Dat kunnen trouwens ook Cees Raas, die al 27 jaar betrokken is bij de organi satie en de volijverige secretaris Rinus van 't Westende, die er inmiddels 23 jaar heeft op zitten. „Met zijn tienen vormen we een hecht team," ventileert Cees Raas. „Iedereen kent zijn taak en volvoert die ook in het stichtings bestuur. Daarnaast kunnen we op de wed strijddag beschikken over een groot aantal medewerkers, die erg belangrijk voor ons zijn. Dat geldt uiteraard ook voor onze spon sors, die ons steeds een hart onder de riem blijven steken. Ook nadat we helaas moesten afzien van het organiseren van profkoersen omdat dit nu eenmaal te duur werd. Niette min blijven we stug doorgaan en blijven steeds naar nieuwe impulsen zoeken om de wielerkoersen in ons dorp levendig te hou den." etappe in de driedaagse van Axel en Arno Wallaard, die in dezelfde wedstrijd eveneens tot de toppers behoorde. Kanshebbers zijn verder Wilant van Gils, Tjitte den Hoedt en Frank Engelen. Naast Slabbe koorn zijn verder als Zeeuwen van de partij de Zeeuws Vlamin gen Ferry Koen en Evert Doedee en Dennis de Dreu ('s-Graven- polder). Bij de nieuwelingen kun nen Mario de Ritter (Hoek) en Danny Langenberg (Kapelle) een eerste viool gaan spelen. Gevaar lijke concurrenten zijn echter Pe ter van Achtmaal (Huijbergen) en Jan-Wouter Roos uit Middelhar- nis. Het parcours is 1500 meter lang. Start en finish zijn in de Biezelingse straat. Hulst - Mario Leenhouwers uit Sluis is de te kloppen man op het negen namen tellende B2-schema van het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst. Het onder de vlag van tennisclub Huls ter Ambacht staande evenement start zaterdag. TENNIS Als alles conform de prognoses verloopt, krijgt Leenhouwers in de B2- finale te maken met Onno van Quekelberghe. Het betreft dan een ko pie van verleden jaar. De tennisser uit Sluis was destijds de sterkste. De overige namen op het B2-schema zijn Rinke van Remortel, Niek de Koster, Alexander Bauwens, Guido van Poecke, Paul Hendrikse, Pas cal van Poecke en Tom Huis. Bovengenoemde Bauwens is schema aanvoerder in de Cl-categorie, voor Reggie Bun. In de C2-afdeling is Reggie van den Berg de grote favoriet. De finale van de vrouwen-C2 belooft een jeugdige aangelegenheid te worden. Bianca Vlaeminck en Beatrix Verhaegen worden geacht deze eindstrijd te bereiken. Wedstrijdleider Piet Adriaansens heeft evenveel inschrijvingen mogen begroeten dan in '96. Van zaterdag 14 juni tot en met de finales op zondag 22 juni worden er op het Reynaertstedelijke tennispark een slordige 300 wedstrijden afgewerkt. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL B2: 1. Mario Leenhouwers, 2. Onno van Quekelberghe. Cl: 1. Alexander Bauwens, 2. Reggie Bun. Philippine - De WV Zeeuws-Vlaanderen reist zondag 15 juninA het Zuid-Limburgse land waar de Omloop van Margraten, f ste voorronde wedstrijd van de clubcompetitie, op het j ma staat. Een pittige opdracht met tien ronden van 15,5 kuomete waarbij de bekende Bemelerberg iedere ronde genomen moetwil den. Ploegleider Ab Verplanke gaat er naar toe met het vowl zestal: Patrick van Passel, Edward Farenhout, Peter Mol, Johan vj. I Schaik, Danny Schaut en Darren Murray. Op dit moment staal Zeeuws- Vlaanderen tweede met slechts veertien punten achten 1 stand op Middelkamp. Ook het als derde geplaatste Maaslandstf I kan nog in aanmerking komen voor de winst. Alle drie deze ploeger hebben zich overigens al in de finale gereden omdat de kloof met d. 1 rest dermate groot is dat ze niet meer kunnen worden achterhaald I De eerste zeven van de voorronde rijden later dit jaar de finale ir. Emmen. Terneuzen - De Terneuzense korfbalvereniging Luctor neemt terdag deel aan het toernooi om het kampioenschap van Nederland voor afdelingskampioenen. Het toernooi wordt gehouden op het terrein van Olympia'22 teBor- i| culo in de Achterhoek. Deelnemers zijn de negen kampioenen va de afdelingen van het korfbalverbond. Luctor is kampioen van dj afdeling Zuid-West. Terneuzen - De Zeeuwen reizen zeker niet zonder medaillekans® naar het Nederlands kampioenschap triatlon zondag 15 juni Ji Roermond. Terese van Lare uit Sluis, de kersverse wereldkampict I ne gehele triatlon bij de vrouwen 45 gaat ongetwijfeld op jachtnaa: een nieuwe titel. In de jeugdcategorieën staan de kansen op erems- taal voor Marjan van de Velde (Tholen), Remy Vasseur (Vlissingen) en Jochem Kuzee (St.Annaland) hoog genoteerd. Verrassingen zij i voorts niet uitgesloten van Frans Daalman (Breskens) bij de n nen 40, Wil de Nooyer (Serooskerke) bij de vrouwen 40, Cha Maat (Middelburg) vrouwen 18 en Martin Lensen (Oost Souburg) II jongens. Brouwersdam - Op en nabij recreatiecentrum Port Zélande op de II Brouwersdam wordt op zaterdag 14 juni de Tien Engelse Mijl van I Port Zélande gelopen. De start van deze wedstrijd waaraan een rijkgevulde prijzentafel verbonden is, is om 14.00 uur op Port Zé-1| lande. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven. aan de wedstrijd gaan er om 13.00 uur een tweetal trimlopen van start. Dit met afstanden van 2,5 kilometer (jeugd t/m 12 jaar)en: I kilometer (alle leeftijdscategorieën). De organisatie is in 1 van Delta Sport uit Zierikzee. Van onze verslaggever Breda - De knieblessure van atleet Marcel Laros is minder era-I stig dan aanvankelijk werd gevreesd. De Bredanaar die dins-l dagavond in Bratislava tegen de'balk van een hindernis bots'el op de 3000 meter steeple, hoopt over een week weer te kunm| trainen. Laros deed dinsdag in Slowakije mee aan een Grand Prix-wed- strijd. In het begin van het sei zoen had de Sprint-atleet nog wat last van een achillespeesbles sure. In Bratislava hoopte hij in elk geval onder de 8.30 te komen. Na 600 meter wilde de 25-jarige Bredanaar over een hindernis springen, maar in plaats daarvan botste hij hard met zijn rechter knie tegen de balk. „Ik voelde meteen de pijn en zag de rest van het seizoen al aan me voorbij gaan," aldus Laros, die een stevi ge mentale dreun kreeg. „Ik was bang dat er iets kapot zou zijn in mijn knie. IJs was er niet te krij gen op de baan. Er was alleen een man met een spuitbusje met dat spul dat voetballers ook vaak ge bruiken. Maar ja, daar had ik weinig aan. Bij zo'n blessure moet je knie meteen in een bak ijs. Een uur later waren we terug in het hotel en daar heb ik mijn knie gekoeld met ijs uit de bar." „Ik heb vooral de eerste nacht slecht geslapen omdat ik me flink zorgen maakte. Terug in Breda ben ik meteen naar mijn huisarts gegaan en die constateerde ge lukkig dat er alleen vanwege de klap vocht bovenop mijn knie zit. Er zit gelukkig geen vocht onder mijn knieschijf en er is ook niks met de slijmbeurzen aan de hand. Ik mag de knie licht belasten. Het ATLETIEK C2:1. Reggie van den Berg, 2. Beny IJsebaert, 3/4. Alain Hiel en Filip de Smet. Dl: 1. Leen Wijland, 2. Dennis de Block, 3/4. Mario Scheffers en Peter van Halteren, 5/6. Eddy van Pamelen en Wouter Herrewegh, 7/8. Maikel Pieters en Ralph Zegers. D 35+: 1. Jan Bogaert, 2. Etiënne Nachtegael, 3/. Rinus Witte en Hans van de Klooster. D 50+: 1. Hilaire van Puymbrouck, 2. George Burggrave. D2: 1. Gino van de Broecke, 2. D. de Schepper, 3/4. D. Cappendijk en Peter van Remoortere, 5/6. P. Pijpelink en Tonny Verwer, 7/8. Nico van der Heijden en Aart van der Staal. DUBBELSPEL Cl: 1. Martens/De Witte, 2. Van Cauteren/kouwijzer. C2: 1. Dutree/De Jonge, 2. Van Damme/Hiel, 3/4. Van Halteren/Neve en Van Goethem/Van de Voorde. Dl: 1. De Letter/Nachtegael, 2. Van Eerdenburgh/Kint, 3/4. Van de Kloos ter/Schakel en Huisman/Van Pamelen. D2: 1. Cappendijk/De Schepper, 2. Van Boven/Vernimmen, 3/4. Nannin- ga/Pijpelink en Post/Statujew. VROUWEN ENKELSPEL C2: 1. Bianca Vlaeminck, 2. Beatrix Verhaegen. Dl: 1. T. Vernimmen, 2. Marleen Blanckaert. D2: 1. Claudia Bun, 2. Tine Vereecken. DUBBELSPEL C2: 1. Adriaansens/Geus, 2. Kool/Kool. Dl: 1. Deruyck/Steyaert, 2. Ha verhals/De Moor. D2: 1. Van Meele/De Smit, 2. Van Eck/Vlassenrood. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: 1. Verstraeten/Roctus, 2. De Schepper/Van de Starre. C2: 1. Verhaegen/De Kort, 2. Adriaansens/Pijpelink, 3/4. Van Goethem/Van de Voorde en Vlaeminck/Lammens. Dl: 1. Bracke/De Bock, 2. Van Dierendonck/Van Dorsselaer. D2: 1. Vereecken/Pollet, 2. Van Esbroek/Nanninga. De Goesenaar behoort al jaren lang met kogel en discus tot de nationale top en komt zonder in cidenten ongetwijfeld met goud naar huis en daarbij wellicht een persoonlijk record. A-junior Simpelaar, lid van AV'56, kan ongedwongen de titelstrijd af werken want de kwalificatie voor het Europese kampioenschap is al binnen. Hij voert een vijfkop pige AV'56-delegatie aan die naar de hoofdstad afreist. Van dat vijftal is B-juniore Ma- ritza op 't Hof ongetwijfeld ook een klant voor het podium. De Wolphaartsdijkse liet tijdens de jongste Zeeuwse kampioen schappen regelmaat in haar pres taties zien en juist dat gaf coach Bert de Jonge het nodige vertrou wen. Peter van den Pol (A-junior) komt uit op het hinkstapsprin- gen, Joost de Klerk (B-junior) is Door Ton Verbeeten Amsterdam - „Als ik iema aardig vind, laat ik het mi ken ook. Het is heel wat mo lijker je gevoelens te verbi gen dan jezelf te zijn. Ik k voor de makkelijke weg, liever mezelf." Mart Smeets, groot, beweeglijk zeer ontspannen, grijnst. Ik 1 hem voor de voeten geworpen hij Patrick Jonker, de Austn sche wielrenner uit Amsterd; m zijn roman Een lange ontsm ping hemelhoog prijst. „Tja, als iemand aardig vind... Het lezen van Een lange ontsm. ping is een genoegen. M Smeets zet soepel een erotisr intrige op, kruidt die met flits- de anekdotes en strooit kwis met humor. Zelfs het venijn o breekt niet. Dat laatste is voor kenners. Daar hoor ik niet bij. moet mij zelf vertellen dat collega-sportverslaggever J: van Gelder er een eigen kledi lijn op nahoudt: For Fellows. Hoofdpersoon van Een lange o snapping en alter ego van M Smeets, Stijn Miller, - 'Nee, g autobiografie, Ja, natuurlijk ik uit eigen rijke ervaring' - 1 zich met opzichtige tegenzin een For Fellows-shirt. IV Smeets: „Geloof maar dat de h Van Gelder buitengewoon g zal begrijpen wat ik bedoel." Schrijven De schrijver zelf acht zijn 'boei de naam roman niet waari „Naar eer en geweten kan ik z gen dat ik redelijk bedreven is alleen nog licht pijnlijk als in de trap op loop," vertelt de atleitl Laros is na zijn bezoek aan dokter meteen weer beg< met werken. „Als ik thuis blijf,g| ik ook alleen maar zitten knieza I Dit is een goede afleiding vw| me. Vorig jaar had ik alleen i de sport. Ik merk dat deze co natie veel beter voor me is." Toch loopt het dit seizoen alle! maal nog niet zoals Laros dü| graag wil zien. Vorig jaar r hij onder barre omstandighedeil in Hengelo met een tijd vul 8.22,08 de olympische limietmc| slechts achthonderdste sec „Een paar weken geleden liepül in Hengelo 8.35. Dat is natuurlij! niet voldoende om me te kwaliüT ceren voor het WK van augnstïl in Athene. Daarvoor moet ik 8.2® lopen. Ik had gehoopt in Bratisla-| va een goede tijd neer te i zodat ik daarna gemakkelijkel bij GP-wedstrijden terecht zsi| kunnen." Laros vreest dat kwalificati'l voor het WK erg lastig zal woij den. „Nu zal ik, als ik tenn snel ben hersteld, op zoek m naar wedstrijden. Ómdat ik ge®| goede seizoentijd achter naam heb staan, wordt het moei-l lijk om invitaties te krijgen BI hoop over een week weer rustigtfB kunnen beginnen met trainen dan zien we wel verder." Smeets samen met Jean N Van onze atletiekmedewerker Goes/Hulst - Erwin Simpelaar is dit weekend ongetwijfel"®! grootste Zeeuwse troef op jacht naar eremetaal en records tij-l dens de nationale kampioenschappen voor AB-junioren wat«P| de accommodatie van het Amsterdamse AAC wordt bezig aan een sterk seizoen 8 zou wel eens positief kunnen v rassen op de 2000 meter s'e^.e,| C-juniore Antoinette van Wij I maakt het gezelschap van Goese club volledig. Zij kom J met kogel en discus en voorn» I is het nog een kwestie van rou111 op doen tijdnes een nooi. ...ij Van RKHAV uit Hulst reist ai I leen A-junior Rik van Laarhow-I naar Amsterdam. Hij komt ar tie op de 5000 meter. I toer- club Dynamica is maar r r mondj®' maat vertegenwoordigd. niore Veerle Vermaire heelt S I schreven op de 300 horden e I 400 meter terwijl ook CrW I Yvonne Wisse naar de hootas reist. Ook voor haar staat aan een groot toernooi nog traal al zijn gezien de resu van dit seizoen verrassinge De verwachtingen zi spannen: Een ex-we als bondstrainer bij springen. Zelf heeft in, maar, zo waarscb Jongejans op voorha geen tovenaar'. Een ouders, een gebrek a en de toekomst van springen in Nederla Door Maraine van Oosterhout Rotterdam - De steun vai heerlijk, vindt hij. Een tale niet genoeg. „Maar ja, die alle dagen van de week o trainingsveld van Ajax. D dat ze er op termijn tonn klinkt het cynisch. Edwin Jongejans heeft ove ders nooit te klagen gehad hij en zijn zus voor het sc den gekozen, was het enth ouders amper te stuiten, moeder Jongejans (vooi schoonspringwereld 'mevi inmiddels al weer jaren t sterdamse schoonspringve reedt bij wedstrijden ook Eoon Edwin wordt nu haa ™J begin dit jaar door de Z naderd om trainer te word- J°ngejans weten een punt succesvolle carrière. Een carrière waarin het reldtitel in 1991 in het Au onbetwiste hoogtepunt is. januari heb ik nog een gen in Perth. Het ging hee uitgesloten.

de Stem | 1997 | | pagina 10