4Ik kan moeilijk terug naar Lier' Go Ahead Eagles op de weg terug DESTEM 3AU Alex Zülle hard onderuit in Dauphiné Nieuwe tegenslag voor Marcel Laros Steffi Graf lange tijd buitenspel Romario zorgt voor overwinning iiVan lier Bekkers schoenen 'Wet van 78' allerlaatste hulpmiddel voor Bart de Roover op weg naar NAC Kleintje UITSLAGEN STANDEN B1 Excl. treinemplacement, met excl. treinen. Cöte d'Azur/Cannes Praag omgeving Maaskant Reizen Kleintje gebruikte caravans geld lenen? Zlatko Arambasic naar Charleroi Opschorting FIFA-regeling SPORTNIEUWS KORT x 51 VOLKSWAGEN GRQEP tfaiulnuult' men s shoes f?,WISPW*' maat 38 t/m 46 i Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport WOENSDAG 11 JUNI 1997 er dan helemaal niks dat i prijs. U rijdt al Octavia lichtstbijzijnde dealer. Inter- re gezicht van Skoda. I.s.t. 176- Hobby/Doe't Zelf Tel. 0165-564508. Tafeltennistafel op wieltjes I wedstrijdformaat Ketler 150,-, 076-5412360. PC kl.monitor kl.printer zgan vr.pr. n.o.t.k., 0165-365873 10 dgn per luxe touringcar j hotel met half-pension en j excursies inbegrepen! Vertrek 21, 28 juli, 4,11,25 augustus vanaf 1,119.* 6 dgn per luxe touringcar hotel met half-pension en excursies inbegrepen! Vertrek 21, 28 juli, 4,11,25 augustus vanaf 579,-- ANVR/SGR Vraag onze gratis reisgids aan! Tel. 0412-482828__ Watersport 2 PEDDELS voor roeibootje merk Freetime 1.30L j Tel. 0165-533894 Een plaatsen: resultaten boeken. in/Campers Roosendaal. Tel. 0165-549136- Chateau - Eriba - Kip e.a.. 2T 4p. voort., 2zitgr. 500,-. yerland 17 met e voort z.g.st. 19 n tot word. nog dan Bel tot 22.00 uur 078-618 08 66 Echt'Xnbfsgig^* Een nieuw pluspunt in u Le Puy en Velay (anp) - Vjats- jeslav Ekimov beleefde giste ren in Le Puy en Velay een goede dag. De Rus won de tweede etappe van de Dau- phiné Liberé. En passant ont troonde de Oost-Europeaan leider Chris Boardman. De Engelsman kende een slechte dag. In de slotkilometers ver loor hij veertig seconden op de laatste klim en raakte de eer ste plaats kwijt. Een pijnlijke dag had Alex Zülle. Hij raakte door een val in de laat- ste kilometer op achterstand. De Zwitser beëindigde met ernstige kneuzingen aan de rechterzij de rit. Met bebloede knie en arm passeerde de Zwitser de eind streep. De Tourfavoriet viel op het bochtige parcours van de aankomst. Op eigen kracht be reikte de Helveet de finish. Ron de-arts Porte constateerde na een eerste onderzoek de zware bloed uitstortingen. Hij sloot niet uit dat er ook iets is gebroken, maar kon daarover gisteren nog geen uitsluitsel geven. Röntgen-foto's zullen uitsluitsel moeten geven. Het ongeval ontlokte de Franse kampioen Stephane Heulot kri tiek. „Het traject was in de slot kilometers gevaarlijk. Maar dat interesseert niemand. We moeten wel voor onze gezondheid bloed- controles ondergaan," sneerde hij. „Maar niemand staat er bij stil aan welke risico's we worden blootgesteld onderweg." De bloedcontroleurs kwamen dinsdag inderdaad weer in actie. De UCI-vorsers controleerden de renners van drie ploegen (8 van Banesto, vijf van Kelme en Lot to). Allen bleven onder de toege stane hematocrietwaarde van 50 procent. De beslissing van de rit over 216 km viel pas op de laatste beklim ming op ongeveer 25 kilometer van Le Puy en Velay. Daar ont stond een groep van een kleine dertig coureurs met onder ande ren de Nederlander Michael Boo- gerd, de Spanjaarden Olano en Arrieta, de Zwitsers Dufaux en Zülle en Ekimov. Boardman moest afhaken. Ekimov bleek in de sprint de snelste voor de Fran sen Chanteur en Virenque. Boo- gerd finishte als negende in de zelfde tijd. In het algemeen klas sement staat de Hagenaar op de vijfde plaats. Dauphiné Liberé, tweede etappe, Champagne Mont d'Or-Le Puy en Velay: 1. Ekimov (Rus) 216 km in 6.13.22 (34,71 km/u), 2.Chanteur (Fra), 3. Virenque (Fra), 4. Dufaux (Zwi), 5. Brochard (Fra), 6. Olano (Spa), 7. Gougot (Fra), 8. Da vide Re- belline (Ita), 9. Boogerd (Ned), 10. In- durain (Spa). Algemeen klassement: 1. Ekimov 10.35.02, 2. Zülle (Zwi) 0.10, 3. Olano 0.13, 4. Brochard (Fra) 0.15, 5. Boo gerd (Ned) 0.18, 6. Moreau (Fra) 0.19, 7. Meier (Zwi) 0.20, 8. Meinert (Den) 0.22, 9. Chanteur 0.24, 10. Bara- nowski (Pol) 0.25. Door Ad Pertijs Hoogstraten - Bart de Roover is gisteravond vertrokken voor een vakantie van twee weken. „Daar was ik hard aan toe ook na alles wat er de afgelopen weken gebeurd is," zei de 29- jarige voorstopper van de Bel gische kampioen Lierse SK vlak voor zijn vertrek. De kans dat de international na zijn 'verlof' terugkeert bij de club uit Lier is volgens hem erg klein. Hij wil nog altijd het liefst naar NAC, maar het langzaam leeglopende Lierse SK laat hem niet zonder slag of stoot gaan. „De bal ligt nu in mijn kamp," weet de man uit Hoogstraten. Op 27 mei zegde hij zijn nog een jaar doorlopende arbeidscontract op. NAC vroeg de Belgen vervolgens naar de transfersom, maar die wezen de Bredanaars vorige week woensdag als zijnde te hoog van de hand. „Ik hoop echt dat beide clubs er de komende weken alsnog uitko men," zegt De Roover. „Na alles wat er de afgelopen weken ge beurd is, kan ik moeilijk terug keren naar Lier. Ik zou het dan ook op prijsstelten als Lierse vanaf nu een beetje milder zal zijn dan tot nu toe." Redmiddel De in België bekende 'Wet van 78' is het laatste redmiddel van de international. Dat bij Konink lijk Besluit aangenomen wetsar tikel stelt dat beroepssporters te gen een gelimiteerde transfersom te allen tijde van werkgever mo gen wisselen. Voor contracten tot 50.000 gulden is die limiet het jaarsalaris en dat loopt op tot driemaal het jaarloon voor spe lers die meer dan twee ton ver dienen. Maximaal zou De Roover in dat geval 600.000 gulden mo gen kosten. De FIFA heeft op verzoek van de Belgische voetbalbond inmiddels verklaard dat de Wet van 78 niet langer rechtsgeldig is en dat bij Bart de Roover (links), in het geel-zwart van Lierse (èn NAC), in actie tegen Standard Luik. een tussentijdse ontbinding de club volgens de nieuwe UEFA- normen een veel hoger bedrag mag vragen. Geen van de par tijen wil de vraagprijs van Lierse noemen. „Maar die is minder dan de 50 miljoen franken (ongeveer drie miljoen gulden, red.) die de kranten hier melden," aldus De Roover. De voetballer benadrukt dat hij tot dusverre de Wet van 78 nog niet in de strijd geworpen heeft. „Omdat ik wil dat beide clubs er eerst op de normale manier uit komen. Dat ben ik vooral aan Lierse verplicht. Ze mogen van mij meer dan het minimum van gen." Als over twee weken de zaak echter nog altijd niet opgelost is, dan overweegt De Roovers als nog naar de rechter te stappen. Het lijkt niet meer dan normaal dan dat de rechter de eigen wet boven een FIFA-regel plaats. „Alle kans dus dat De Roover in navolging van Mare Bosman in het gelijk wordt gesteld," zegt een woordvoerder van de Bel- Van onze verslaggever Breda - NAC neemt na een half seizoen alweer afscheid van Zlatko Arambasic. De Australische spits verhuist ondanks een nog twee jaar doorlopend contract van de Bredase club naar de Belgische eer steklasser Charleroi. Arambasic, afkomstig van Beerschot (Antwer pen), werd bij NAC te licht bevonden. Eerder deze week legde de club al een Australische opvolger voor Arambasic vast, de van Syd ney City afkomstige Ante Milisic, Over de vergoeding die Charleroi aan NAC moet betalen, wilde di recteur Martien Vreijsen geen mededelingen doen, wel meldde hij dat alle partijen een akkoord bereikt hebben. FOTO ANP gische voetbalbond, „Het enige nadeel is dat je op die manier de FIFA tegen je in het harnas jaagt." Tot dusverre heeft dan ook nog geen enkele speler de Wet van 78 getoetst bij de recht bank. NAC blijft voorlopig even langs de zijlijn staan. „Die Wet van 78 gaat alleen De Roover aan, niet ons," zegt directeur Martien Vre ijsen. Ondertussen kan Bart de Roover nog altijd niet de hem meest ge stelde vraag beantwoorden: Waarom wil hij de Belgische kampioen en daarmee deelname aan de Champions League inrui len tegen een Nederlandse mid denmoter? „Dat blijft voor mij moeilijk uit te leggen. Misschien dat ik later gedetailleerd in kan gaan op deze zaak. Ze is heel delicaat en ik ben iemand die zich altijd heel voor zichtig uitlaat en nooit iemand zal willen kwetsen. Ik heb respect voor wat de mensen bij Lierse vanuit een diep dal uiteindelijk op poten hebben gezet." Bij Lierse zijn tot dusverre zeven spelers (onder meer Menzo, Peet- ers, Snoeckx, Huijsmans en Ze- filho) en de trainer (Gerets) opge stapt. „Ik kan niet voor de ande ren spreken, maar ik zal er niet van staan te kijken dat, wanneer iedereen vrijuit zou kunnen pra ten, er veel gemeenschappelijke redenen worden aangevoerd," zegt De Roover over wat er moge lijk intern mis is binnen de club. Op dit moment is misschien de grote leegloop zijn grote pech. „Uiteraard speelt dat een rol. Maar nu Nico van Kerckhoven heeft besloten te blijven, valt er misschien weer wel te praten," zegt hij. „Aan een ding erger ik me. En dat is dat mensen deze gewenste transfer naar NAC uitleggen als een gebrek aan ambitie. Dat is het zeker niet. Als de kans krijg om bij NAC te spelen, zal ik laten zien ook hoe ambitieus ik nog ben." NAC is tot dusverre de enige se rieuze gegadigde voor de vijfvou dige international. „Natuurlijk zou ik graag in de top-drie van België (hij bedoelt Standard, Brugge, Anderlecht, red.) of Ne derland spelen, maar dat neemt niet weg dat ik er naar uit kijk om bij NAC te voetballen. Het is niet alleen lekker dichtbij, het 'Avondje NAC' is ook leuk. Weet je, eigenlijk is Lierse te vergelij ken met NAC. Het zijn beide volkse club met een positieve aanhang. Daarnaast slaat Lierse op dit moment dezelfde weg in als die NAC vorig jaar met de verhuizing naar een nieuw sta dion bewandelde. Inderdaad, en toch wil ik naar NAC." reclame: KLEINTJE*1vormleen zerilijke bijdrage to ^0. liseren van uw doe- DUIZENDEN lez§rHJ_ Bratislava (anp) - Het ziet er naar uit dat Marcel Laros voor het tweede achtereenvolgende jaar een atletiekseizoen vol kommer kwel moet doormaken. De 25-jarige atleet van Sprint uit Breda viel gisteravond tijdens de Grand Prix-wedstrijden in Bratislava op de 3000 meter steeple al na circa 600 meter uit toen hij met zijn rechterknie tegen de balk van een hindernis botste. In dit prille seizoen had Laros ?anvankelijk last van een lichte wtbeenblessure. Vrijwel bevrijd van fysieke klachten hoopte La ws in Bratislava in elk geval on- I 4e 8.30 te komen. Aan de nchttijd van 8.22 voor de WK van Ju®ustus in Athene dacht hij nog et Al na anderhalve ronde sloeg pechduivel toe. Laros, midden et veld lopend, wilde over een dernis springen, maar raakte ™rd met de knie de balk. jrmjl Laros strompelend zijn i,„! !0<;ht in 4e catacomben van stadion stevende de Keniaan- tCö? Vrripisclie titelhouder Joseph j ning afn "'^'43 °P de overwin- I W^s na be' voorval zo gede- eerd over de tegenvaller dat direct veronderstelde dat het festc V00r hem voorbij was. „Er aan a n°®, maar V)f weken om hii n f1 Ü4 te voldoen," zei ifc'ar/®dik"ooitmeer.Mocht h»l m11 r ,erste^en' 4an zal het los te T' worden een invitatie hoorliitriJgen °mdat ik §een be" »aam lïekseizoentijd achter mijn Y heb staan." barre Jaaf miste Laros tijdens met emTïandl§heden in Hengeio Pi hP v1J'3van8-22.°8deolym- ÏÏL'Tet met slechts acht- i r® van hVxTnnde' De keuzehe- 1 1 NOCNSF waren ge- nadeloos en lieten Laros niet naar Atlanta gaan. UITSLAGEN MANNEN 100 ra: 1. Ogunkoja (Nig) 10,24, 2. Cam pbell (GBr) 10,26. 400 m: 1. Thomas (GBr) 45,02, 2. Kamo- ga (Oeg) 45,05, 3. Bauleh (GBr) 45,21. 800 ra: 1. Kiptoo (Ken) 1.45,25, 2. Lelei (Ken) 1.45,44, 3. Malakwen (Ken) 1.45,45. 1500 m: 1. Komen (Ken) 3.31,29, 2. Kos- gei (Ken) 3.34,09, 3. Kiplagat (Ken) 3.34,81. 110 m horden: 1. Batte (Cub) 13,48, 2. Kovac (Slw) 13,49, 3. Jarrett (GBr) 13,61. 400 m horden: 1. Matete (Zam) 48,61, 2. Diagana (Fra) 48,90, 3. Matsjenko (Rus) 49,07. 3000 m steeple: 1. Keter (Ken) 8.14,43. Marcel Laros gaf wegens een blessure op. 5000 m: 1. Nyariki (Ken) 12.56,66, 2. Bi- tok (Ken) 13.20,99, 3. Denmmark (GBr) 13 24 39 Discus: i. Riedel (Dui) 66,40 m, 2. Ale- kna (Lit) 65,30, 3. Kaptijoek (WRu) 63,44, Hoog: 1. Poeloegin (Rus) 2,28 m Hinkstap: 1. Kapoestin (Rus) 17,38 m, 2. Edwards (GBr) 17,35, 3. Garcia (Cub) 16,95. VROUWEN 200 m: 1. Fomenko (Oek) 22,89, 2. Ogun- koya (Nig) 22,94, 3. Davis (Bah) 23,07. 800 m: 1. Holmes (GBr) 1.58,65, 2. Bus- chakova (rus) 1.59,93, 3. Mendes (Bra) 2.00,33. 400 m horden: 1. Knoroz (Rus) 55,38, 2. Szekeres (Hon) 55,46, 3. Lentsjaja (Oek) 56,26. Hinkstap: 1. Hansen (GBr) 14,70 m, 2. Kasparkova (Tsj) 14,29, 3. Tsjistiakova (Slw) 13,81. Kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 20,51 m, 2. Pavlish (Oek) 20,15, 3. Huang (Chn) 19,41. Polstokhoog: 1. George (Aus) 4,35 m, 2. Müller (Dui) 4,20, 3. Abramova (Rus) 4,00. Parijs (DPA) - De wereld voetbalbond FIFA heeft de afschaffing van transfersom men voor spelers van buiten de Europese Unie met een af lopend contract voorlopig opgeschort. De voetbalbond denkt dat de regeling pas over twee jaar kan worden ingevoerd. „We zijn er achter gekomen dat we te snel hebben gehan deld met de nieuwe wetge ving," zei secretaris Sepp Blatter, „Het is niet mogelijk alles in een korte tijd te rege len." De FIFA had de aan passing, een gevolg van het Bosman-arrest over vrijheid van personen- en werkver keer, per 1 april ingevoerd. Clubs en nationale bonden protesteerden echter fel te gen de snelle reglementswij ziging. Parijs (anp) - Alan Shearer - Ronaldo 0-0. De confrontatie tussen de twee duurste voet ballers ter wereld eindigde gisteren onbeslist. Anders dan de wedstrijd Engeland - Bra zilië (0-1), op de voorlaatste dag van het Tournoi de France niet meer dan een doorde weeks oefenpotje. Romario, ook een grootheid op voetbal schoenen, zorgde voor de be slissing. Newcastle United betaalde vorig seizoen 40 miljoen gulden aan Blackburn Rovers om Shearer te mogen contracteren, Ronaldo moet bij zijn vertrek uit Barcelona nog anderhalf keer die som kos ten. Internazionale is de gek die het ervoor wil geven. Gisteren, in het Pare des Princes in Parijs, toonde geen van beide mensen zich dergelijke bedragen waard. Engeland was na de overwinnin- Romario. FOTO REUTER gen op Italië en Frankrijk al win naar van het Tournoi de France, dat was bedoeld als generale repe titie voor het WK van volgend jaar. Liever waren de Engelse in ternationals al op vakantie ge gaan, de ploeg van Hoddle speelde de laatste wedstrijd zonder bezie ling. Brazilië heeft wel een doel, vandaag begint het Zuid-Ameri kaans landenkampioenschap, in Bolivia. Zaterdag speelt Brazilië tegen Costa Rica. Romario besliste het duel in de 61e minuut. Hij kreeg de bal op een presenteerblaadje na fraai voorbereidend werk van Ronaldo en Leonardo. De oud-PSV'er prikte de bal met de punt van de rechterschoen langs doelman Sea man. Het was de beloning voor het betere spel van de Brazilianen. Parijs. Tournoi de France. ENGELAND - BRAZILIË 0-1 (0-0). 61. Romario 0-1. Scheidsrechter: Toro Rendon (Col). Toeschouwers: 33.000. ENGELAND: Seaman; Phü Neville, Keown (21. Gary Neville), Southgate en Le Saux; Ince, Scholes (75. Lee), Gascoigne en Campbell; Shearer en Sheringham (75. Wright). BRAZILIË: Taffarel; Cafu, Celio Sil- va, Aldair en Roberto Carlos; Flavio Conceicao, Dunga, Denilson (22. Djalminha) en Leonardo (82. Ze Ro berto); Ronaldo en Romario. Stand: 1. Engeland 3-6 (3-1), 2. Brazi lië 3-5 (5-4), 3. Frankrijk 2-1 (1-2), 4. Italië 2-1 (3-5). Engeland winnaar. Resterend programma: 11 juni: Frankrijk - Italië. Deventer (anp) - Go Ahead Eagles is op de weg terug naar de eredivisie. De ploeg die vo rig seizoen uit de hoogste afde ling degradeerde, is na drie wedstrijden in groep B van de nacompetitie nog zonder punt verlies. Gisteren wonnen de Eagles de thuiswedstrijd tegen Cambuur met 3-2. Middenvel der Michels maakte twee van de drie Deventer treffers. Jan van Staa, na het ontslag van Leo van Veen de hoofdtrainer van Go Ahead Eagles, bleef na afloop voorzichtig. „Wij blijven nuchter, al groeien onze kansen om te promoveren natuurlijk." Collega Han Berger weet dat Cambuur na twee nederlagen voor een praktisch onmogelijke opgave staat. „Het is er voor ons niet gemakkelijker op gewor den." Cambuur was met een verdedi gende instelling naar Deventer gekomen. Die strategie pakte aanvankelijk goed uit. De Frie zen kwamen na negen minuten op voorsprong door een kopbal van Keizer. Michels maakte in de 33e minuut de 1-1, tien minuten na de rust maakte hij ook de 2-1. In de 66e minuut verhoogde Ro- rije de marge tot twee doelpun ten. Invaller Van Utrecht bracht de spanning nog wel terug, maar in de slotfase bleef de verdedi ging van Go Ahead Eagles met hangen en wurgen overeind. GROEP B GO AHEAD EAGLES - CAMBUUR 3-2 (1-1). 9. Keizer 0-1, 33. Michels 1-1, 59. Michels 2-1, 66. Rorije 3-1, 79. Van Utrecht 3-2. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 6500. Gele kaarten: De Roo, Hendriksen (Cambuur). GO AHEAD EAGLES: Scheutjens; Hulshoff, Boerebach, Verkuyl en Peelen; Michels (68. Leferink), Waslander en Krüzen; Rorije (89. Muhlack), Sikora (75. Obiekulu) en Klestsjenko. CAMBUUR: De Ron; Elzinga, Hendrik sen, Goulooze en Abma; Keizer (65. Van Utrecht), Arts en De Roo; Van der Laan (72. Marbus), Dijkhuizen (72. Van Rijs wijk) en Berghuis. Stand: GA Eagles 3-9 (8-4), NEC 2-3 (3- 3), Cambuur L 3-3 (6-7), VW 2-0 (3-6). Wenen (dpa/sid) - Steffi Graf is gisteren in een pri- vé-kliniek in Wenen aan haar knie geopereerd. De Duitse, die zaterdag haar 28e verjaardag viert, kan mogelijk een half jaar niet tennissen. Graf werd een week eerder in de kwartfinales van de open Franse kampioenschappen uitgeschakeld door de Zuid- Afrikaanse Coetzer. Een dag later klaagde de num mer drie van de wereldrang lijst weer over pijn in het ge wricht. Bij de ingreep bleek de knieschijf chronisch ontsto ken. Tussen februari en mei speelde Graf al 100 dagen geen wed strijd. „Ik betreur het ten zeerste dat ik dit jaar de Wimbledon-titel niet kan verdedigen," reageer de Graf na de twee uur duren de operatie per fax. „Het is ook hoogst onwaarschijnlijk dat ik in actie kan komen tij dens de US Open." Ronaldo moet terug naar Barcelona Barcelona - Voorzitter Nunez van FC Barcelona heeft Ronaldo opgedragen zich vóór de finale van de Spaanse beker tegen Be- tis Sevilla zich te melden bij de club. „Als hij niet verschijnt," dreigde Nunez gisteren, „pleegt hij contractbreuk." Ronaldo heeft gezegd zijn laatste wedstrijd voor FC Barcelona gespeeld te hebben. Hij wil in de zomer naar Internazionale Milaan verhuizen. Ro naldo start zaterdag met de Braziliaanse ploeg aan de Copa America. Op 29 juni staat de finale op de rol. Desondanks eist Nunez van Ronaldo dat de spits een dag eerder met FC Barcelona in Madrid meespeelt in de finale tegen Betis. Gwen Torrence niet naar WK Indianapolis - Gwen Torrence, wereldkampioene op de 100 me ter, kan haar titel in augustus in Athene niet verdedigen. De Amerikaanse meldde zich gisteren wegens een blessure af voor de nationale titelstrijd in Indianapolis. Eerder hadden Michael Johnson (200 en 400 meter), Dan O' Brien (tienkamp) en Mike Powell (verspringen) zich af afgemeld voor het toernooi, waar de startbewijzen voor de WK worden verdeeld. Pantani toch in de Tour Bologna - Marco Pantani start in de Ronde van Frankrijk. De Italiaanse klimmer moest onlangs in de achtste etappe van de Giro d'Italia opgeven na een spectaculaire val. De renner uit de ploeg Mercatone Uno startte zondag weer met de training. Pantani reed in het weekeinde vier uur op de fiets. „Met de bles sure aan mijn been gaat het steeds beter. Ik had nauwelijks te genslag na de training. Mijn moraal is nog niet terug, maar dat is begrijpelijk na zo'n tegenvaller in de Ronde van Italië," ver klaarde de coureur. AUTOSPORT Athene. Acropolis-rally. Eindstand: 1. Sainz (Spa) Ford 4.56.24, 2. Kankkunen (Fin) Ford 0.17, 3. Burns (GBr) Mitsubishi 2.07, 4. Makinen (Fin) Mitsubishi 5.03, 5. Radstrom (Zwe) Toyota 7.47.1 Stand WK: 1. Makinen 42 pun ten, 2. McRae (GBr) Subaru 32, 3. Sainz 28. BASKETBAL Hongarije, EK vrouwen. Zalaegerszeg. Groep A: Litouwen - Oekraïne 73-70, Duitsland - Tsjechië 85-65, Spanje - Joego slavië 86-71. Stand: 1, Spanje 4-7, 2. Duits land 4-7, 3. Litouwen 4-7, 4. Joe goslavië 4-6, 5. Oekraïne 4-5, 6. Tsjechië 4-4. Pees. Groep B: Rusland - Molda vië 68-53, Slowakije - Hongarije 54-73, Italië - Bosnië Herzegovi na 79-97. Stand: 1. Rusland 4-7, 2. Slowa kije 4-7, 3. Hongarije 4-6, 4. Bos nië Herzegovina 4-6, 5. Moldavië 4-5, 6. Italië 4-5. HOCKEY Groningen. Vriendschappelijk, mannen NEDERLAND - ENGELAND 6- 2 (3-0). 8. Buma 1-0, 20. Brink man 2-0, 30. Eikelboom 3-0, 37. Brinkman 4-0, 38. McGuire 4-1, 49. Buma 5-1, 63. Giles 5-2, 69. Van Wijk 6-2. Scheidsrechters: Peltzer/Siebrecht. Toeschou wers: 2500. Strafcorners Neder land: (5); strafcorners Engeland: (4). Opstelling Nederland: Jansen; Van der Weide, Jazet, Delmee, Van Pelt; Veen, Brinkman, Bree; Buma, Eikelboom, De Nooijer. Vliegende wissels: Lomans, Van Wijk, Nieuwe Weme, Van 't Hek, Vogels. HONKBAL Hoofdklasse: ADO - Neptunus 3- 14. SOFTBAL Hoofdklasse: TYBB - Pirates 0-7, Ducks - Robur '58 3-6, Sparks - Terrasvog. 3-2, TT Tigers - HCAW 5-7, DSC '74 - Twins 4-2. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 23: eerste prijs: 198 win naars, elk 90,40; tweede prijs: 1946 winnaars, elk 2,50; derde prijs: 8154 winnaars, elk 2,50. TENNIS Halle (Dui). Mannen, 1,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Eagle (VSt) 6-1 6-1, Haarhuis (Ned) - Medvedev (Oek) 7-6 6-3, Kafelnikov (Rus/1) - Schalken (Ned) 6-0 6-2, Becker (Dui/4) - Radulescu (Dui) 6-3 7-6, Korda (Tsj/8) - Carbonell (Spa) 7-5 2-6 6-2, Haas (Dui) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-2, Kief er (Dui) - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Escudé (Fra) - Spa- dea (VSt) 6-4 7-6, Kulti (Zwe) - Vacek (Tsj) 7-6 5-7 7-6, Reneberg (VSt) - Braasch (Dui) 6-1 6-7 6-3. Londen. Oueens 1,3 miljoen gul den. Eerste ronde: Simian (Fra) - Sie- merink (Ned/10) 6-4 6-0, Rafter (Aus/9) - Ran (Isr) 7-5 6-2, Wood- bridge (Aus/11) - Marin (Spa) 6-0 6-3, Steven (NZe) - Goellner (Dui/15) 4-6 6-1 6-4, Nestor (Can) - De Wulf (Bel) 6-7 6-4 6-2, Byron Black (Zim) - Marques (Por) 6-4 7-6, Flach (VSt) - Mac- Phie (VSt) 6-4 6-4. Tweede ronde: Henman (GBr/4) - Richardson (GBr) 4-6 6-3 6-2, Golmard (Fra) - Rosset (Zwi/5) 7- 6 6-3, Fleurian (Fra) - Pioline (Fra/12) 7-5 6-3, Lee (GBr) - O' Brien (VSt/13) 3-6 7-6 6-4, Knip- pschild (Dui) - Delaitre (Fra) 6-4 7-6, Philippoussis (Aus/6) - Stark (VSt) 7-6 3-6 6-3, Rusedski ((GBr/16) - Woodforde (Aus) 4-6 6-4 1-1 onderbroken wegens re gen. Bologna. Mannen, 625.000 gul den. Eerste ronde: Scala (Ita) - Gumy (Arg/7) 6-4 7-6, Mantilla (Spa/2) - Gorriz (Spa) 4-6 6-3 6-4, Squil- lari (Arg) - Ruud (Noo/4) 6-1 6-4, Alami (Mar/6) - Pescariu (Roe) 6- 3 6-1, Scala (Ita) - Gumy (Arg/7) 6-4 7-6, Gross (Dui) - Martin (Spa) 6-2 6-3, Meligeni (Bra) - Carretero (Spa) 6-3 6-4,.Lapentti (Ecu) - Carlos Costa (Spa) 6-4 3- 1 opgave Costa, Diaz (Spa) - Fre- deriksson (Zwe) 7-5 6-1, Gau- denzi (Ita) - Blanco (Spa) 7-5 6-4. Birmingham. Vrouwen, 300.000 gulden. Eerste ronde: Probst (Dui) - Fari na (Ita/10) 1-6 6-4 6-2, Fusai (Fra/12) - Van Lottum (Fra) 6-1 4-6 6-4, Serna (Spa) - Feber (Bel) 6-4 7-6, Smith (GBr) - Sung Park (ZKo) 6-4 6-4, Ahl (GBr) - Taylor (GBr) 6-4 6-1, Guse (Aus) - Ell- wood (Aus) 6-0 6-0, Kleinova (Tsj) - Olsza (Pol) 6-4 6-4, Cacic (VSt) - Siddall (GBr) 6-3 6-4, Torrens-Valero (Spa) - Hiraki (Jap) 1-6 7-6 6-3. Tweede ronde: Spirlea (Roe/1) - McQuillan (Aus) 7-57-6, Tauziat (Fra/2) - Brandi (VSt) 6-1 6-4, Magdalena Malejeva (Bul/7) - Cenkova (Tsj) 6-2 6-1, Basuki (Ino/4) - Kijimuta (Jap) 6-1 6-1, Sidot (Fra/5) - Cristea (Roe) 6-4 4-6 6-1, Helgeson (Zwe) - Nei- land (Let/16) 6-3 6-3, VOETBAL NK ZATERDAGAMATEUR- VOETBAL FC LISSE - GVVV 2-1 (1-1). 1. Beukers 0-1, 45. Lingen 1-1, 73. Lingen 2-1. Scheidsrechter: Dee- nen. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Beukers (GVW). Stand: FC Lisse 4-9 (9-5), WOG 3-6 (5-3), GVW 3-0 (1-7). Programma: zaterdag 14 juni: GVW - WOG. Lissabon. Finale, Portugese be ker: Boavista - Benfica 3-2 (2-1). VOLLEYBAL Gorinchem. Vriendschappelijk, vrouwen: Nederland - Japan 3-0 (15-8 15-8 17-15).

de Stem | 1997 | | pagina 9