'Goede hoop op herstart vredesproces9 Het extraatje voor de vakantie. Helft van de Russische mannen haalt de zestig jaar niet Bouterse verliest miljoenen in piramidespel van NV Roep Echtelijke twist? 7 dagen huis uit... Paus sluit elfdaagse bezoek aan Polen af Marokko maakt zich op als partner van het Westen Alba wil weg uit Albanië Europees netwerk voor ruimtelijke ordening Weer hevige gevechten in Brazzaville ILAND KORT DE STEM BUITENLAND A5 Netanyahu en Arafat naar Cairo Maffia BUITENLAND KORT 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. CU! 1 JUNI 1997 tMMENTAAR ji-bank wil geld zien, cultu-1 an, eigenaar van de fabriek Het alleen geïnteresseerd in psofie'. Met de winsten uit h stichtte een wetenschap, ling met zijn firma, overleq- ■jieden zijn interesses bleken 1 met zijn verzamelingen als euwe bazen deelden de ge. fengers en van Ritman niet ging in de wereld van heil alle kunstvoorwerpen en de bege drukken te veilen. Een rd. Verder konden ze niet nister d'Ancona op basis van nationaal cultuurgoed ver- ngbare verzameling van ho er ontstond een patstelling. I geboord had, bood aan zijn I ip formele gronden. De ING j hans verzamelingen gewor-l jiemen uit te voeren. De Ne- ftaris alles bij elkaar een jaar Irzamelen om de intussen tot I (Philosophica Hermetica voor de beperkte middelen die de Jt, zeer de vraag. De kans dat hen gaat, is daarom groot, ostelling als een barbaarse in- j Ik is er natuurlijk om geld te i geldwolf te boek komen te t zo'n imago schadelijk. vergoeding aag heeft Helen van der 134.000 gulden toegewe- I horeca-familie Van der |aude en valsheid in ge- ouw, echtgenote van Lu- verdachte familieleden 1de de rechtbank Helen jrbeid. Het OM had toen Igenisstraf geëist. vastgelopen lieuwing van de VUT-re- de metaal- en elektro- kgelopen. Op grote lijnen ganisatie FME-CWM het 1 van 60 naar 61 jaar en beent naar 80 procent van |r een overgangsregeling ns worden. r* TT t T "y fT# srnietigd worden fct slachthuizen verboden filten van runderen te ver- destructor of ze moeten Volksgezondheid werkt daarvoor. In de organen (prion) van de gekke- fclijk de hersenaandoening Ingsraden I werknemers moeten vol- volledige bevoegdheden JlO werknemers. Onderne- J kunnen straks een perso- roepen die inspraak heeft feidsomstandigheden. Een I CDA is het daar gisteren pij het akkoord aansluit is 7alt verkeerd htie van de Orde van Me- pdelijke dagbladen, is niet iitie protesteren de specia- ietsvoorstel dat de verhou- fecialisten vrezen dat zij in lardoor de patiënten niet 1 Minister Borst (Volksge esten 'door de toonzetting rder Oudkerk vindt de ad- tig procent van de artsen e advertentie is: patiënten nt u ontvangt niet de zorg i ik me voor mijn collega s. Ijs Oudkerk. jan flarden gisteren zoals verwacht de uitzondering van Groen- stemden alle fracties te- i senaat is de voorgestelde [engel'. Dat is een regeling toestaat hun hengel uit te ling te hoeven kopen. Een vet zou daar een einde aan e Curasao ingen dat een buitenlands ;aald om de gunning toege- :t op Curapao. Dit blijkt uit itstalige dagblad Vigilia"te van een nieuwe water- en erij, die naderhand het ge- d heeft toegezegd onder be- gulden te zullen bijdragen, ructiekosten. lm opgenomen gesprekken n een plaatselijke off-shor ruit blijkt dat één miljoen onbekend bedrag. De zaak itiezaak tegen oud-gedepu- Nederland oningin Noor van Jordanië kenburg aangekomen ons land. Koningin Beatrix derland ook nog Frankrijk, e reis naar de vier landen s sproces in het Midden-CWS van Europa met Jordai aleis in de Jordaanse hoold i i WOENSDAG 11 JUNI 1997 jdjswijn (anp) - In Rusland is een demografische ramp aan de gang. pe sterfte onder mannen van mid delbare leeftijd heeft vormen aan genomen zoals in deze eeuw nog niet eerder is waargenomen. jjgeen enkel ander land is het verschil in levensverwachting tussen mannen en jrouwen zo groot als in Rusland. De le vensverwachting van vrouwen is 73 jaar, die van mannen 59. Slechts 54 pro- jent'van de Russische mannen boven de zestien zal de leeftijd van zestig jaar ha len. Russische mannen, zo schrijft de New York Times, roken en drinken veel te veel. De alcolholconsumptie per hoofd van de bevolking is het hoogste ter we reld. Mensen eten er zeer slecht. Boven dien trekt stress, die het gevolg is van de snelle economische veranderingen en sociale ontwrichting na de ineenstor ting van de Sovjet-Unie, diepe sporen. Deskundigen zeggen dat de achteruit gang al veel eerder is begonnen, maar de cijfers van de afgelopen zeven jaren zijn dramatisch. Het aantal zelfmoorden, maar ook moorden, neemt toe. Het sterftecijfer ligt op 15,1 per duizend personen. Ter vergelijking: het sterftecijfer in de VS is nu 8,8 per duizend. De sterfte onder de mannelijke beroeps bevolking is hoger dan honderd jaar ge leden. Het Russische bevolkingspro bleem wordt nog verergerd door één van de laagste geboortecijfers ter we reld. Alleen Spanje en Italië zitten la ger. Onlangs concludeerden onderzoe kers in een rapport, gericht aan presi dent Jeltstin, dat het sterftecijfer 'een duidelijke bedreiging betekent van de nationale veiligheid van Rusland'. „Al leen extreme maatregelen kunnen ons uit deze crisis halen." Desondanks trekt de Russische regering nauwelijks geld uit voor gezondheids zorg: 2,6 procent van het bruto natio naal product. Dat is veel minder dan in andere geïn dustrialiseerde landen. Tegen het einde van de vorige eeuw werd in een volkstelling de verwachting uitgesproken dat er nu zo'n vierhonderd miljoen Russen zouden zijn. Het zijn er echter nog geen honderdvijftig miljoen. En het rapport aan Jeltsin schrijft dat, als er niet snel iets wordt gedaan aan gezondheidszorg en onderwijs, het aan tal Russen over vijftig jaar nog eens dertig miljoen lager zal liggen. Vorig jaar nam het aantal Russen met 480.000 af, de grootste daling sinds de Tweede Wereldoorlog. Jeruzalem (rtr) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt dat Egypte het vastgelopen vredesoverleg tussen Israël en de Palestijnen weer vlot kan trekken. Morgen treffen Netan yahu en Yasser Arafat elkaar in de Egyptische hoofdstad Cairo. ,Ik ben bereid al het mogelijke te doen. Ik wil zelfs oplossingen zoeken die tegen adviezen van anderen indruisen. Er is goede hoop en ik hoop dat het lukt," aldus Netanyahu in een reactie op de bemiddelingspoging van De Israëlische premier veegde eerder een voorstel van de PLO, dat een tijdelijke stop eist van de uitbreiding en bouw van Israëli sche nederzettingen in Oost- Jeruzalem en op de westelijke Jordaanoever, van tafel, j De vredesonderhandelingen roor het Midden-Oosten kwa men stil te liggen, toen Israël in maart begon met de bouw van een nederzetting in Oost-Jeruza- lem. Netanyahu en Arafat spraken el kaar voor het laatst op 3 juni tij dens een telefonisch onderhoud, ter voorbereiding op de ontmoe ting in Cairo. De twee leiders Rome (rtr) - De internationale vredesmacht Alba is niet bereid na de parlementsverkiezingen van 29 juni in Albanië te blijven. Alba wil op verzoek van de Orga nisatie voor Veiligheid en Sa menwerking in Europa wel zorg dragen voor de veiligheid van de waarnemers en voor de orde tij dens de gang naar de stembus. Na de 'directe nasleep' van de ver gen moet de missie van Al ba echter eindigen. hadden voorafgaande aan het te lefoongesprek sinds 21 maart geen contact meer met elkaar. Drie Israëlische ministers en twee parlementariërs zullen bin nenkort door de politie worden verhoord in verband met ver meende connecties met de Russi sche maffia in Israël. De politici zijn afkomstig van de regerende Likud-partij, de oppositionele Arbeidspartij en Israël B'Alya, de partij van Russische immi granten. De betrokken politici, van wie de namen niet bekend zijn, zijn genoemd door de 47-jarige Tsvi Ben Ari, beter bekend onder de naam Grifori Lerner. Hij werd onlangs samen met vijf medever dachten gearresteerd op verden king van verduistering van mil joenen dollars van banken in Is raël en Rusland. Ook zou Lerner betrokken zijn bij de moord op verschillende bankiers. De Israëlische politie arresteer de in verband met dezelfde zaak al, eerder een actief li(Lvan<ie Li- k'iid-partij, Uhrbach. Die zou Lerner, in ruil voor een aanzien lijk bedrag, aan contacten in de Israëlische politiek hebben ge holpen. Volgens de Israëlische krant Ye- diot Aharonot schonk Lerner grote bedragen aan het Zionis tisch Forum en aan Olami, twee verenigingen van nieuwe Russi sche immigranten. Die staan on der leiding van Nathan Sharans ky, leider van Israël B'Alya en tevens minister van Handel en Industrie. Van onze Haagse redactie Noordwijk - Een Europees netwerk van onderzoekers gaat informatie uitwisselen over ruimtelijke ordening in de Europese Unie. "at is het resultaat van het gisteren afgesloten tweedaagse overleg van ie vijftien ministers van Ruimtelijke Ordening van de Europese Unie in Noordwijk. Naast de oprichting van dit Europees Ruimtelijk Waarne- ®®gscentrum, roepen de ministers de Europese Commissie op de moge- bjkheden te onderzoeken om het ruimtelijk beleid in Europees verband «versterken. Duiteland wil nog een stapje verder gaan, en stelt voor om van ruimtelijk Weid een Europese taak te maken. „Duitsland wil dat volgende week in W Verdrag van Amsterdam laten opnemen, maar zal daarvoor niet de """-n op elkaar krijgen. Er is in dat opzicht een te grote afstand tussen 1 en de burgers," aldus de Nederlandse minister De Boer. Met een openlucht-mis die door een half miljoen gelovigen werd bijgewoond, heeft paus Johannes Paulus II gisteren zijn elfdaagse bezoek aan Polen afgesloten. Bij zijn afscheid zei de paus dat zijn liefde voor Polen nog altijd brandende is, ondanks het feit dat hij bijna twintig jaar in het Vaticaan werkt. „De jaren die ik in Rome heb doorgebracht, hebben mijn liefde voor dit land niet gedoofd." Het pauselijk bezoek heeft naar schatting ruim zes miljoen mensen op de been gebracht. Tijdens de 26 toespraken die de paus in elf dagen hield, werd hij voortdurend door grote mensenmassa's bejubeld. Afgelopen zondag trok de mis in Krakow, de stad waar de paus meer dan twintig jaar woonde als priester, bisschop en kardinaal, de meeste mensen: anderhalf miljoen. foto epa Van onze correspondent Paramaribo - Ook ex-dicta tor en huidig adviseur van staat Dési Bouterse heeft geld verloren dat hij heeft be legd in het Surinaamse pira midespel. Om hoeveel geld het gaat, wil Bouterse, één van de rijkste mannen van Suriname, niet zeggen, maar het zou om miljoenen guldens gaan. Hij behoort tot de duizenden Su- rinamers die enorme bedragen dreigen kwijt te raken als gevolg van het bankroet van near-ban ker NV Roep. De omvang van de ellende die in Suriname wordt veroorzaakt door de ondergang van Roep, wordt steeds groter. Roep heeft meer dan zeventig miljoen gul den onder zijn beheer van dui zenden beleggers, maar is niet meer in staat de maandelijkse tien procent rente uit te keren, laat staan de ingelegde bedragen Desi Bouterse. foto anp terug te betalen. Roep heeft aan gekondigd zijn bezittingen te zullen verkopen om zoveel mo gelijk gedupeerden terug te kun nen betalen. Maar weinig men sen hechten daar geloof aan, te meer daar bekend is geworden dat de dochter van eigenaar Roe- par Ramtahalsing onlangs met twintig miljoen gulden richting Nederland is gereisd. Ook zou Ramtahalsing veel geld hebben geïnvesteerd in onroerend goed in Nederland. Hij voelt zich in middels zo bedreigd door woe dende beleggers, dat hij 24 uur per dag lijfwachten om zich heen heeft en politiebescherming ge niet. Vorige week gingen honderden mensen de straat op en eisten van de regering-Wijdenbosch dat deze maatregelen neemt en ervoor zorgt dat ze hun geld te rugkrijgen. Bouterse, partijge noot van Wijdenbosch, wil het in de financiële wereld dubieus ge achte beleggingssysteem legali seren. Volgens de ex-legerleider zou aan de organisatoren van dergelijke spaarsystemen een bankvergunning moeten worden verleend om op die manier het beleggingssysteem doorzichtiger te maken. ^oor Elaine Ganley (ap) MAROKKO maakt zich op voor een nieu- we rol in een nieuw tijdperk. Daarvoor raoet allereerst de bezem door het poli tieke bestel in de vorm van een hele reeks verkiezingen, die vrijdag begint met ge meenteraadsverkiezingen en in septem- er «gesloten wordt met parlementsver kiezingen. Het doel: het koninkrijk Marokko een aanvaardbare partner voor het Westen ■natal en de onderhuidse spanningen in taland sussen. 'aar mensen als de aan de universiteit gestudeerde, maar al jaren werkloze achid Bentahar en de moslimfunda- j alist Mohamed Abouhajar kunnen mooie plannen van koning Hassan II arsbomen. Net als de meesten van assans 26 miljoen onderdanen behoren met tot de elitaire club met het mono- Er 'e T en besluitvorming. ',s "e afgelopen jaren in Marokko een P osieve onderlaag ontstaan van werk loze ten die longeren en moslimfundamentalis- ■n toenemende mate hun mondje roeren. ze vormen een bedreiging voor tnn, y waarin Hassan aan alle touwtjes trekt. Z;L ^oninkrijk, dat de Arabische wereld ffront? ^Donald's gaf, maar ook de e moskee, is een chaotische men geling van het oude en het nieuwe. Is het het erfgoed van de koloniale tijd waar door Marokko het Westen beschouwt als anker van stabiliteit in een onzekere re gio? Maar het bezuinigingsbeleid van de regering heeft de legioenen werklozen vergroot en de woede gewekt van de fun damentalisten, die geloven dat hun land zijn islamitische wortels verraadt en te dicht tegen het Westen aanschurkt. In januari braken rellen uit op de univer siteit van Casablanca. De fundamentalis tische studenten lieten een nieuw mili tant gezicht zien. De betogers ontregel den colleges en dreigden mede-studenten met geweld als ze zich niet zouden aan sluiten bij de protesten. De rellen waren een eerste aanwijzing dat Marokko niet immuun is voor de enorme problemen die het buurland Algerije plagen, waar al zes jaar een bloedige fundamentalistische opstand gaande is. „Onze generatie is een bedreiging voor het systeem, dat alleen is afgestemd op de rijken," meent de 30-jarige Rachid Bentahar, die benadrukt dat hij geen moslimextremist is. Het systeem is voor al bedoeld om de macht in de handen van de koning en zijn hof te houden. De autoriteiten hebben beloofd dat de komende verkiezingen vrij en eerlijk zul len verlopen, dat in tegenstelling tot de parlementaire stembusgang in 1993. Al les wijst er zelfs op dat de oppositie in september een overwinning gaat beha len. En voor de eerste keer zal een funda mentalistische partij - de gematigde Be weging voor Vereniging en Hervorming - meedoen, ofschoon de beweging officieel verboden is. Toch zegt de fundamentalist Mohamed Abouhajar niet te zullen gaan stemmen: „De koning is de grote sultan. Als een partij wint, moet deze gehoorzamen aan de sultan. Onze leider is de Koran." Zo iets zeggen blijft in Marokko riskant. De grondwet schrijft dat de koning 'heilig' is en de meeste Marokkanen spreken fluis terend over Hassan als 'de Baas'. „Ons doel is om van deze officiële islam verlost te raken," meent Fathallah Arsa- lan, woordvoerder van de verboden Be weging van Rechtvaardigheid en Spiri tualiteit, de meest militante moslimbe weging, die veel aanhang geniet onder de vakbondsleden en onder de arme stads bevolking en die een islamitische samen leving nastreeft. Maar de Marokkaanse leiders voelen meer voor 'internationalisering' en zien het jaar 2008 met verlangen tegemoet, wanneer het tussen Marokko en de Euro pese Unie gesloten vrij-handelsakkoord ingaat. Om daarvoor klaar te zijn, is Rabat al be gonnen met het verbeteren van de men senrechten, de aanpak van de drugshan del en de privatisering van staatsbedrij ven. De dertien jaar geleden ingezette econo mische hervormingen hebben echter de laatste reserves gevergd van de armere lagen van de bevolking en er zijn geen aanwijzingen dat mensen als Bentahar in het nieuwe tijdperk ook nieuwe kansen krijgen. Officeel kent Marokko een werk loosheidscijfer van 18,7 procent, maar deskundigen schatten dat van de ge schoolde jeugd in de steden een derde zonder werk zit. Veel Marokkanen twijfelen aan het nut van de verkiezingen. „De oppositie kan een premier leveren, een minister van Buitenlandse Zaken of wat dan ook, maar dat hoeft niets te betekenen," meent de Amerikaanse Marokko-des- kundige Henry Munson jr., die in 1993 als internationaal waarnemer bij de ver kiezingen was. Ondanks alle ontevredenheid blijft ko ning Hassan II de bindende kracht. Vol gens Munson heerst er het algemene on behagen dat de regering kwestbaar wordt wanneer Hassan overlijdt. „De fundamentalisten kunnen daarvan profi teren." Van onze correspondent Wenen - Wie in Oostenrijk zijn vrouw - of man - lastig valt, met huisraad smijt of de boel kort en klein slaat, kan voor taan door de politie uit zijn of haar huis worden gezet. De Oostenrijkse politie heeft er sinds kort een nieuwe, verre gaande taak als vredestichter bij. Als echtelijke twisten zó hoog oplopen dat het servies goed sneuvelt of dat er rake klappen vallen, dan mag de po litie de schuldige het huis uit zetten. Voor maximaal zeven dagen. Daarna moet de rechter de 'huisuitzetting' bekrachti- gen. Sinds de invoering van de nieu we regeling - enkele weken ge leden - zijn alleen al in Wenen 49 mannen - en geen enkele vrouw - tijdelijk hun huis uit gezet. Ze moeten hun huissleu tels afgeven, mogen wat per soonlijke spulletjes in een tas stoppen en beslissen waar ze heen willen: naar familie of vrienden, of naar opvanghui zen. Wie eerder dan de opgeleg de wegzendtermijn weer op de huiselijke stoep staat of het huis probeert binnen te komen, moet op een boete van omgere kend achthonderd gulden reke nen. De maatregel is bedoeld als af- koelingstherapie. Maar de meeste vrouwenorganisaties twijfelen aan het blijvende ef fect van de regeling: 'Geweld binnen het gezin is een typisch herhalingsmisdrijf; wie begint met slaan en smijten, blijft dat doorgaans doen'. En misschien nog wel in heviger mate, omdat het wegsturen uit het eigen huis - vooral door mannen - als een vernedering en belediging wordt ervaren. Brazzaville (afp) - De gevechten in de Congolese hoofdstad Braz zaville zijn gistermiddag na een rustige ochtend doorgegaan. Frankrijk had maandagavond melding gemaakt van een begin selakkoord over een bestand. Regeringsmilitairen, die presi dent Pascal Lissouba steunen, en leden van de milities van ex-pre- sident Denis Sassou Nguesso le verden onder meer dicht bij het vliegveld van de stad bloedige ge vechten. Franse militairen en het Rode Kruis evacueerden opnieuw tientallen buitenlanders. Een woordvoerder van de Franse president Chirac maakte maan dagavond bekend dat de strijden de partijen in de vroegere Franse kolonie een 'principe-akkoord' over een staakt-het-vuren en be middeling in hun conflict hadden bereikt. Aanvankelijk leek het akkoord te werken, maar gister middag laaide het geweld, dat vorige week donderdag was be gonnen, weer op. Ooggetuigen zeiden dat de ge vechten zich zelfs hadden uitge breid. Volgens een BBC-verslag- gever trokken duizenden mensen met hun bezittingen naar delen van Brazzaville waar het nog rus tig was. Aanhangers van Nguesso be schuldigden het leger er gisteren van in de wijken die het beheerst een 'etnische zuivering' door te voeren. Er zouden honderden lij ken in de Congolese hoofdstad liggen. Ralston geen opperbevelhebber VS Washington - De Amerikaanse luchtmachtgeneraal Joseph Ralston heeft zijn kandidatuur voor de post van chef van staven ingetrok ken. Ralston was in opspraak geraakt wegens een buitenechtelijke affaire, dertien jaar geleden. Hij woonde toen apart van zijn vrouw, van wie hij later scheidde. President Clinton heeft gezegd Ralstons beslissing te respecteren. Premier Algerije biedt ontslag kabinet aan Algiers - De Algerijnse premier Ahmed Ouyahia heeft het ontslag van zijn regering aan president Liamine Zéroual aangeboden. Die heeft het ontslag geaccepteerd en Ouyahia gevraagd de lopende za ken te behartigen. De Constitutionele Raad van Algerije bevestig de maandag de uitslag van de parlementsverkiezingen van vorige week donderdag, waarbij de Democratische Nationale Verzamel- beweging (RND) van president Liamine Zéroual als grootste partij uit de bus is gekomen. De raad zal de komende dagen nog wel klachten overwegen tegen het verloop van de verkiezingen. Honderden doden bij Tamil-offensief Colombo - Bij een fel tegenoffensief van de Tamil-tijgers tegen op rukkende eenheden van het Srilankaanse regeringsleger zijn giste ren in het noorden van Sri Lanka meer dan tweehonderd mensen om het leven gekomen. In Colombo wordt de tegenaanval be schouwd als de belangrijkste sinds het regeringsleger op 13 mei met twintigduizend man begon met een operatie die moet leiden tot de inname van de strategische route tussen Vavuniya en het schier eiland Jaffna. Weer botsing Turks leger en regering Ankara - De islamitisch georiënteerde regering van Turkije heeft de hoogste rechters en openbaar aanklagers-verbioden. informatie bijeenkomsten van het leger over de gevaren van het moslimfunda mentalisme bij te wonen. Het is de zoveelste confrontatie tussen de regering en het leger, dat zichzelf beschouwt als beschermer van de seculiere staat. Het leger heeft nog niet gereageerd op het verbod. Strijd in Sudan eist honderden levens Khartoum - Het Sudanese leger en geallieerde milities hebben bij het afslaan van een offensief door het Sudanese Volksbevrijdings leger (SPLA) in het zuidwesten van Sudan meer dan zeshonderd rebellen gedood. Dat zegt Kerbino Kuayin Bol, de leider van een regeringsgezinde militie. Ook zijn 132 soldaten en leden van zijn groep gedood. De geallieerde troepen hebben het gebied nu weer volledig in handen, aldus Bol. De voormalige rebellenleider sloot samen met drie andere rebellen groepen in april een vredesakkoord met de regering. Met het pact moet een einde komen aan de veertien jaar oude burgeroorlog die al aan zo'n 1,3 miljoen mensen het leven heeft gekost. Frankrijk gaat inunigratiewetten wijzigen Parijs - De nieuwe Franse regering gaat veranderingen aanbrengen in de immigratiewetgeving. Premier Jospin heeft gisteren een coö rdinator aangesteld die zich gaat bezighouden met omstreden im- migratiegevallen. Jospin had tijdens zijn verkiezingscampagne be loofd de verscherpte immigratiewetten terug te schroeven. Bepaalde groepen illegalen kunnen volgens de nieuwe regerings plannen een legale status krijgen. Het gaat om ouders met kinderen die in Frankrijk zijn geboren, partners van immigranten met een legale status en studenten en immigranten die goed geïntegreerd zijn in de Franse maatschappij. Enorme schadevergoeding in MGM-zaak Los Angeles - Een rechtbank in de Amerikaanse staat Californië heeft de voortvluchtige Italiaanse zakenman Giancarlo Parretti veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 2,7 mil jard gulden in verband met de overneming van filmstudio MGM in 1990. Het gaat om een definitief oordeel in de zaak. Parretti kocht MGM indertijd met een lening van 1,3 miljard dollar van de Nederlandse dochter van de Franse staatsbank Crédit Lyonnais. De Italiaan kwam zijn financiële verplichtingen niet na en veroorzaakte een chaos bij MGM. (ADVERTENTIE) Slimme mensen nemen lekke re dingen van Unox, Calvé en Royco mee, als ze op vakantie gaan. Hollandse favorieten, die snel klaar zijn en waarnaar Je In een ver oord gewoon heimwee kunt krijgen. Handig en altijd wel ergens tussen te stoppen in de kofferbak. En nu nog extra voordelig ook UnoxSmac, i nn blikje 200gram^39 l.O? Unox sauzen in blik, d 420 gram O OQ alle smaken, Unox Uno soepen, alle smaken, 1 Oft blik 30 cl Leg'l.Zy Unox leverpastei, i qa 3 blikjes 56 g £39" 1.03 Calvé statubes, alle smaken o r\r\ 500 ml >99 C..C.V Royco Cup-a-Soup en Cup-a-Soup Maxx, alle smaken, qq per doosje Nu ±.£3 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 14 Juni aj

de Stem | 1997 | | pagina 5