25 Jaar 25 Jaar GROTE CLUBACTIE 25 Jam 17c hoofdprijs van de lotenverkoperswedstrijd: 25 Jaar <<g) Gouden tips voor iedere vereniging aanspreekpunt voor verenitfingei MEER INFORMATIE prijzen. 250 lotenverkopers WMMlBil waanzinnige Consulente In ff rid van de Nitl Waar is de Era te Clubacti zander de krant? mi I GROTE CLUBACTII GROTE CLUBACTIE GROTE CLUBACTIE GROTE CLUBA( SPAARBELEG Deze pagina kwam tot stand mede dankzij: mm Doe mee met de Grote Clubactie, dat staat natuurlijk bui. ten kijf. Doe je niet mee dan verdien je niks; doe je wal mee, dan verdien je geld en daarmee kun je een heleboel leuke dingen doen, zo simpel is dat. Schrijf je dus NU in. Vraag je bestuur hoe het zit met dij inschrijving, want die moet natuurlijk wel op tijd op de bus. Zorg datje vóór 1 augustus inschrijft, dan doet je clel automatisch mee met de Surprise-loterij. Maak een opbrengst-barometer; het stimuleert de club leden enorm. Stel één clublid aan als organisator. Hij of zij kan zich bij laten staan door anderen en zo een commissie Grote Clubactie vormen. Maak gebruik van alle middelen in de club om de club actie bekend te maken. Praat erover in het clubhuis, htuig de posters centraal op, publiceer artikelen in je clubblad. Bundel de krachten met een andere vereniging, bij voorbeeld een fanfare met een voetbalvereniging of een seniorenclub met een theatergezelschap. Ed de Goey naar Chelsea Korting ÏOOO gulden op zuinige auto Een avonturenweekend met 14 menden of vriendinnen De jaarlijkse lotenverkoperswedstrijd kent deze keer wel een heel bijzondere prijs. Want drie lotenverkopers gaan dit jaar strijken met een hoofdprijs die bestaat uit een heel avontu renweekend met klimmen, abseilen en nog veel meer. Maar niet alleen zijzelf winnen die prijs, want ze mogen ook nog eens veertien vrienden en/of vriendinnen uitnodigen om mee te gaan. Is dat niet fraai? Iedereen die loten verkoopt voor de Grote Clubactie kan aan de wedstrijd meedoen. Het aantal loten is niet van belang (het gaat er dus niet om wie de meeste loten verkoopt), als je je maar inzet om voor jouw club loten te verkopen. Wie meedoet aan de wedstrijd moet verder een affiche maken waarop hij/zij kenbaar maakt loten te verko pen voor de Grote Clubactie. Alle mogelijke materialen mo gen voor deze poster worden gebruikt. In totaal zijn maar liefst 250 prijzen te verdienen met de wedstrijd. Dus ik zou maar gauw meedoen met de wedstrijd: je club weet er alles van! Kijk op de poster in het clubhuis. rj^"-r!ZZZ' 'Doorzettings vermogen helpt Jaar Grote Clubactie Door de actie, telkens in het najaar, hebben tienduizenden verenigingen in het land vele miljoenen guldens extra geld kunnen verdienen. Sportclubs, zangverenigingen, personeels verenigingen én de geitenfokvereniging hebben er zodoende hun voordeel mee gedaan. Sommige clubs hebben er nieuw materiaal van gekocht, andere zijn er van op reis geweest, veel is besteed aan jeugdafdelingen en een enkele vereniging heeft er zelfs zijn bestaan aan te danken. Maar wat een club er ook mee doet... de Grote Clubactie zorgt er ieder jaar weer voor dat het verenigingsleven in Nederland een forse extra financiële injec tie krijgt toegediend. En welke club is daar niet blij mee...? De Grote Clubactie wordt geor ganiseerd door de Nationale Stichting Grote Clubactie in Tilburg. Het is een stichting, dus die werkt zonder winstoog merk. Het enige doel dat wordt nagestreefd is verbetering van de financiële positie van de verenigingen in het land. Daarvoor organiseert men de jaarlijkse loterij. Verenigingen die mee willen doen moeten zich aanmelden, inschrijven en loten bestellen. Die loten kos ten vijf gulden per stuk; van ieder lot dat een club verkoopt mag de vereniging zelf vier gul den houden. Een club die zodoende vijfhon derd loten aan de man of vrouw brengt, houdt direct tweedui zend gulden over. Dus die Grote Clubactie... tikt lekker aan. Ondersteuning Alle deelnemende verenigingen kunnen tijdens de actie reke nen op een duidelijke en direc te ondersteuning door de orga nisatie in Tilburg. Zo krijgen de clubs, als ze dat willen, in september, ongeveer een maand voorafgaande aan de feitelijke lotenverkoop, 'n com pleet verkoperspakket 'thuis' ge stuurd. Daarin zit allerhande materiaal dat direct gebruikt kan worden voor de verkoop van loten. Zoals duidelijke informatie en instructies voor alle verkopers waaronder informatie over de actie, het doel ervan, de prij zen, wat mag wel en wat niet en wat gebeurt er met de opbrengst. Er zitten in het pakket ook deur zegels voor degenen die clublo- ten hebben gekocht èn er wor den intekenlijsten verstrekt. Daarmee kunnen de clubs men sen al van tevoren loten laten bestellen. Dat de loterij van de Grote Clubactie voor verenigingen een uitgelezen manier is om een aardig centje bij te verdie nen, behoeft eigenlijk geen nadere uitleg. Het is natuurlijk de kunst zovéél mogelijk loten te verkopen. Sommige mensen bezitten wat dat betreft de gave om in een mum van tijd een groot aantal loten 'kwijt' te raken. Anderen kost het wel licht iets méér moeite de loten aan de man of vrouw te brengen. "Op de eerste plaats moet de lotenverkoper natuurlijk wel een beetje doorzettingsvermo gen hebben, zich niet te snel uit het veld laten slaan", zegt Mike Haanappel, medewerker van de Stichting Grote Club actie. "Daarnaast helpt het vaak ook als degene die de loten verkoopt duidelijk uitlegt waarvóór de opbrengst van de loten bestemd is. Bijvoorbeeld voor de aankoop van materia len, voor een feestavond, voor de jeugd, een uitstapje of wat dan ook. Verder ken ik voor beelden van verenigingen die hun loten tijdens een toernooi of zelfs tijdens het optreden van een fanfareofharmonieverkoch ten. Dat is een formule die echt uitstekend blijkt te werken." Welke vereniging heeft nu geen haat bij de Grote Clubactie Sparen bij Spaarbeleg is goed voor jou en je dub Spaarbeleg steunt het idee achter de Grote Clubactie: met z'n allen op de bres voor de eigen vereniging. Daarom heeft Spaarbeleg een bijzondere actie die helemaal aansluit bij de Grote Clubactie. Want wie bij Spaarbeleg (een 100% dochter van AEGON) een RenteRekening opent, zorgt ervoor dat zijn of haar club auto matisch 25 gulden krijgt overgemaakt. Dat kan lekker oplopen, want als tien leden van een vereni ging een RenteRekening ope nen, krijgt die club dus 250 gulden overgemaakt. Plus een bonus van 100 gulden voor de eerste vier rekeningen die via de club zijn geopend. Totaal dus maar liefst 350 gul den. Als er zelfs vijftig leden zijn die een RenteRekening openen, loopt dat bedrag op tot 1350 gulden (1250 plus 100 gulden bonus). Al met al een behoorlijk bedrag. Overigens wordt ook de nieuwe rekeninghouder er zelf wijzer van. Want behalve dat de club 25 gulden krijgt, krijgt iedere nieuwe rekeninghouder ook nog eens 15 gulden op zijn RenteRekening gestort. Gratis en voor niets. Van Spaarbeleg! De RenteRekening is de beste spaarrekening van Nederland. Waarom? Omdat de Rente- Rekening de hoogste rente zonder beperkingen biedt. Bij geen enkele andere bank krijg je een hogere rente, terwijl er geen beperkingen gelden bij storten of opnemen. De reke ninghouder bepaalt zelf óf er wordt gespaard, wanneer en hoe vaak. Ook opnemen kan zoveel als je zelf wil. Eén tele foontje is voldoende. Spaarbeleg is al meer dan 75 jaar gespecialiseerd in sparen en beleggen. In totaal sparen al meer dan één miljoen men sen bij Spaarbeleg. Spaarbeleg is een 100% dochter van AEGON, één van de grootste financiële instellingen van Nederland. Wat moet een club doen om aan de actie ClubSparen deel te nemen? Heel eenvoudig: met het clubblad stuurt de Het nummer is (030) 602 56 00, club eenmalig een brochure bereikbaar van maandag tot en van de RenteRekening mee. met vrijdag van 8 tot 21 uur Daarnaast plaatst het bestuur een redactioneel artikel in het clubblad, waarin de actie onder de aandacht wordt gebracht. Zowel de brochures als een concept-artikel worden kant-en-klaar door Spaarbeleg aangeleverd. De actie loopt tot uiterlijk 30 augustus 1997. Een club die bekend is bij de Grote Clubactie èn wil deelne men aan ClubSparen kan hier voor bellen met Spaarbeleg. en op zaterdag van 9 tot 13 uur. 100% DOCHTER VAN AEGON Aanmelden kan uitsluitend schriftelijk via de deelname- kaart ClubSparen. Deze deelna- mekaart moet voor 15 juli aan staande teruggestuurd zijn naar Spaarbeleg. SPAARBELEG VAKANTIEWINKELS r V, Begin vroeg genoeg met de voorbereidingen, uiterlijk in augustus, maar liefst nog eerder. Een goede voorbereiding en organisatie is het halve werk. En ieder meer verkocht lot levert nou eenmaal rechtstreeks vier gulden op. Kassa tocb! Stel een doel voor de opbrengst! Het is voor de nieuwe shirts, vooreen computer, het jeugd reisje, etc. 0m de loterij nog beter te organiseren en het aantal de nemers verder uit te breiden, is de Stichting Grote Clubatt vorig jaar begonnen met het opzetten van een zogenaamd™ sulentensysteem. De bedoeling van het systeem is dat er in toekomst op verschillende plaatsen in het land een consult wordt ingezet die als een soort vraagbaak voor verenigingen de omgeving gaat fungeren. Op dit moment telt de stichting drie consulenten; één daarvan is Ingrid van de Niet uit Noord- wijk. "Ik ben eigenlijk het aan spreekpunt voor de verenigin gen in de regio", vertelt Ingrid. "In mijn geval gaat dat zo ongeveer om het gebied tussen Den Haag en IJmuiden. Behalve voor informatie over de actie kunnen mensen bij mij eveneens terecht voor het aan vragen van deelname-formulie ren. Verder komt het ook wel eens voor dat ik een ledenver gadering of een toernooi van een vereniging bezoek om daar uit te leggen hoe ze de actie het beste op kunnen zetten en hoe de leden gemotiveerd kun nen worden loten te verkopen. Ik kan daarbij eventueel een videoband laten zien of zelfs gebruik maken van een speciale opvouwbare informatiestand." Motiveren Volgens Ingrid van de Niet is er voor het bestuur van een ver eniging een aantal manieren om de leden te stimuleren tot het verkopen van de loten. "Op de eerste plaats kunnen ze de leden attent maken op de extra Ingrid van de Niet (bü.hlnS* actie, de speciale lotenver' perswedstrijd. Hierbij maken lotenverkopers ook zelf b op een fraaie prijs, zoals avonturenweekend of een reoset. Daarnaast helpt bet het bestuur het goede* beeld geeft door zelf loten gaan verkopen. In de praktijk komt dit edil meestal neer op dezelfde l< sen. Verder kan een verenigt ook nog een extraatje best baar stellen voor degene de meeste loten aan de brengt. Dat blijkt vaak erg! muierend te werken", weet consulente. Behalve de inzet van de dui zenden vrijwillige lotenverko pers is ook publiciteit van levensbelang voor het welsla gen van de Grote Clubactie. Gelukkig kan de actie al vele jaren terugvallen op de belange loze medewerking van krant' en tegenwoordig ook; k* kranten. Ook deze media s nen de vele verenigingen ons land kleur geven. En dat geldt natuurlijk voor deze krant. Iedere vereniging die meer informatie wil hebben over de Grote Clubactie 1997 of zich wil inschrijven kan zich in verbinding stellen met het centrale kantoor in Tilburg, telefoon (013) 463 53 70 of per fax (013) 463 66 62. De Grote Clubactie is ookoplnternettevinden: http://www.clubactie.nl *8> 137e JAARGANG 4 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Grote Gids RTV-programma's •Ed de Goey foto a Van onze verslaggever Rotterdam - Na Ronald Koeman (stopt) en Gaston Taument (naar Benfica) is Feyenoord gisteren een derde veelvoudig internatio nal kwijtgeraakt. Doelman Ed de Goey (30) teken de een contract voor liefst vijf seizoenen bij Chelsea, de Lon- dense club van manager Ruud Gullit, onlangs nog winnaar van de Engelse FA Cup. De Goey speelde zeven seizoenen bij Feyenoord, maar hoopte al langer op een Engels avontuur. „Mijn droom is uitgekomen," was zijn reactie. Zijn transfer levert Feyenoord naar verluidt liefst zeven miljoen gulden op, een record voor de Rotterdamse club. zie ook pagina bi Van onze verslaggever Den Haag - De koper van een zuinige auto kan volgend jaar ongeveer 1000 gulden korting krijgen. Het ministerie van Milieu wil de aanschaf van typen met een laag brandstofverbruik bevorderen door de belasting bij verkoop, de BPM, te verlagen. Volgens een woordvoerder van het ministerie staat de precieze hoogte van de korting nog niet vast. Die is afhankelijk van de waag hoeveel geld het ministerie van Financiën beschikbaar wil stellen. De woordvoerder verwacht wel dat het bedrag in verhouding staat tot de prijs van een nieuwe auto. „Ik denk dat de orde van grootte toch rond de 1000 gulden zal liggen." Het is de bedoeling dat de maat regel in het Belastingplan 1998 wordt opgenomen. De subsidie Ran dan in de loop van volgend jaar ingaan. Volgens de woordvoerder is nog Pret duidelijk welke modellen in aanmerking komen. Het crite rium is dat het gaat om auto's die Pinnen hun klasse 10 procent zui niger zijn dan gemiddeld. Daarbij gaat het uitsluitend om het brandstofverbruik. Het is nog niet duidelijk hoe de ooÜSC^ e klassen worden in- g deeld. Dat kan naar gewicht, aai kracht van de motor of op- Pwvlakte van de bodemplaat. De woordvoerder kan daarom nog met zeggen welke types in de prij- mTtvauen' Auto's met een auto matische versnellingsbak maken eren kans, omdat ze veel brand- stot gebruiken.

de Stem | 1997 | | pagina 28