'Meer motorrijders in koers' Nieuwe WK-stadion in Parijs net zo duur als drie Arena's 'Dit jaar zat gelukkig echt alles mee Voorzitter stichting Zeeuws-Vlaams Wielerweekend neemt kritiek serieus Getreuzel kost Feyenoord Costaricaanse spits Snelle junioren naar wielerkoers in Kapelle Succes voor duo Van Putte/De Theye sportnieuws KORT wieler SPATTEN DE STEM SPORT ZEELAND B2 ^ielerweekend Week later ?*iMSf3gdinmlddBl' 't Halve Maantje uit Goes strijdt komend weekeinde voor het landskampioenschap Van Immerseel snelste Zeeuws-Vlaming Skeelerwedstrijden in Schoondijke WOENSDAG 11 JUNI 1997 poor Henri van der Steen parijs - Frankrijk krijgt een nieuw nationaal stadion. Volgend jaar wordt er de finale van het WK voet bal gespeeld. Alles aan het fabuleu ze Stade de France is enorm, vooral ook de prijs. Menigeen vindt dat ze het in Amsterdam hoog in de bol hadden met die Arena. Net voor Pa rijs, pal aan de snelweg, wordt een stadion gebouwd waarbij de Arena bijna verbleekt. Hoe lang de Fran sen gaan pronken met hun nieuwe Stade de France, is de vraag. Of je buiten staat en tegen het gevaarte aankijkt of je gaat binnen op een van de kuipstoeltjes zitten: je bent geïmpo neerd. Frankrijk krijgt er een prachtig nieuw sportstadion bij. Het mag na tuurlijk ook wel voor dat geld; het ding kost zomaar 2,7 miljard Franse francs. Dat is drie keer zo veel als het nieuwe Ajax-stadion. Brussel had er een stuk vijftien nieuwe Heizel-stadions voor kunnen bouwen... In het Stade de France kunnen straks 80.000 liefhebbers plaatsnemen, van rijk tot arm. Niet te arm natuurlijk, want een kaartje voor het WK voetbal zal wat kosten, ook als je ver weg in de nok van het stadion zit, op zeventig me ter van de dichtstbijzijnde zijlijn. En je zult behoorlijk rijk moeten zijn voor de beste plaats. Die kost een miljoen gul den. Daar mag je dan wel, in een mooie loge, alle negen wedstrijden zien van het WK, inclusief de finale. En dan mag je ook nog wat vrienden en familie uitno digen. Het is onder meer via deze peperdure lo ges dat het stadion zich moet terugver dienen. Daar zullen wel wat jaren voor nodig zijn. In het eerste seizoen na het WK staan er vooralsnog niet meer dan 21 evenementen gepland, vooral wed strijden van de nationale ploegen voet bal en rugby. Een vaste bespeler heeft het Stade de France niet. Meer dan 300 dagen per jaar staat het schitterende bouwwerk dus leeg, financieel-econo- misch gezien geen geweldig vooruit zicht. Misschien dat de winkels, die in en om en aan het stadion komen, voor winst gaan zorgen. Zo komt er 'de grootste sport-shop' van Europa, eentje van 12.600 vierkante meter. De voetbalsupporter kan zich waar schijnlijk wel alvast verheugen op een stadion dat goed bereikbaar lijkt, al valt het aantal parkeerplaatsen tegen: 6000 stuks. De Franse overheid ontmoedigt echter het gebruik van de auto, vandaar dat de bereikbaarheid per openbaar vervoer vele malen beter is. Twee trein stations op respectievelijk 650 en 1000 meter van het stadion en een metro-sta tion op 450 meter moeten de meeste toe schouwers aanvoeren. De duurdere klanten kunnen bijna op het veld lan den; vliegveld Charles de Gaulle ligt op vijftien kilometer afstand. Binnen zijn drie tonen grijs gebruikt, een kleur die het stadion heel snel de il lusie zal geven vol te zijn. Over een jaar, bij het WK, zal geen illusie nodig zijn. Daarna misschien wel. Als er dan nog iets te doen is in het Stade de France. Door Eddy de Schrijver Aardenburg - Ronald Apers, preses van de stich ting Zeeuws-Vlaams Wie lerweekend, gaat maatrege len nemen om de veiligheid van de Zeeuws-Vlaamse wielermeerdaagse te vergro ten. Hij trekt zich de kritiek, die ploegleider Henk Zon neveld in deze krant spuide naar aanleiding van het on geval met zijn renner Pascal Hermes in Vogelwaarde, terdege aan. „Wij betreuren het dat er geen vlagger met gele vlag op het punt in Vogelwaarde stond op het mo ment dat de laatste renners in de karavaan daar aan kwamen rij den. Dat is een fout. De vlagger had moeten bhj ven staan totdat de laatste renner voorbij was. Maar men mag niet zeggen dat wij niet hebben nagedacht over dergelijke punten. Ik heb persoonlijk zater dag nog voor de start een üjst met gevaarlijke punten erop, waar een motorrijder met gele vlag en een fluitje moest staan, aan iedereen meegegeven. De donderdag voor de wedstrijd hebben we de ge vaarlijke punten, waarbij ook de verkeerszuil in Vogelwaarde, doorgesproken. Wij, als organisa tie, hebben natuurlijk aan de vei ligheidvan de renners gedacht." Volgens Apers is het gebrek aan voldoende motorrijders het grote probleem. „We moeten meer mo torrijders hebben om de koers in goede banen te leiden. We hebben ons suf gebeld om er voldoende te knjgen. Ik doe dan ook een oproep aan wielermindende motorrijders om zich bij ons te melden, want dit willen we dus nooit meer meema ken. Ik vind de kritiek van ploeg leider Zonneveld aan de ene kant terecht, maar om te stellen dat wij niet meer in de topcompetitie thuishoren, dat vind ik onterecht. Als organisatie valt ons niets te verwijten En iedereen mag aanne men dat wij voor de volgende uit gave alles uit de kast zullen halen om meer motorrijders te krijgen in de wedstrijd," aldus Apers. De organisatie had het afgelopen weekeinde duidelijk 'last' van een optreden in Clinge van de bekende groep Rowwen Hèze. Tijdens de tijdrit in Vogelwaarde moesten tel wat extra vlaggers gecharterd worden, omdat de mensen die dat doen allemaal naar het i gingen in Clinge. Uitein delijk kwam alles voor elkaar door roder meer de medewerking van Mwielercomité Hengstdijk, volgens Apers wordt het steeds moeilijker een wedstrijd veilig te ™®en laten verlopen vanwege de obstakels op de weg. „Dat wordt fc echt een probleem. Je ziet het rok bij andere organisaties. Maar e: Proton uitsluitend over de Polderwegen laten rijden, daar Possen we voor. Dat is geen top wedstrijd waardig. Je moet door 0JFies kunnen rijden. Maar ik lijkerWorc't e'k daar moei- Overigens kunnen sommige ploeg- rs hand ook in eigen boe- vin s£ek®- Ploegleider Zonne- u van de gevallen renner Pascal I daT"185 ket ze££ voiteriijk toe, l, e® aantal renners aan de H Jer kleefde van zijn ploeglei- o. Hij was zo geconcen- 7iin met de renners achter ont vH.0' dat kii °°k die zuil niet Ph]d had opgemerkt. Zeeuws- voC Wiel®weekend wordt 'eden i?aar °P 13 en 14 ver" laar week later dan ken'dat hee£t alles te ma te 1 de T°ur de France en het dat do P>at betekent ook dhedaJntemationale iunioren- danrln een week later valt Wieier, laa,r'Het Zeeuws-Vlaams den onn end za^ °Pn'euw wor- titie T?™omen in de topcompe- Het kampioensteam van 't Halve Maantje: van links naar rechts Harold Schipper, Dennis van 't Westeinde, Marcel Schouw en Arno Jongsma. Door Henk van de Voorde Goes - 't Halve Maantje uit Goes werd kampioen van de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor man nen. Samen met de twee overige afde lingskampioenen en de beste nummer twee, maakt de Goese formatie zich op voor de kruisfinales. Deze vinden za terdag 14 en zondag 15 juni plaats op het tennispark van Bastion Baselaar in Den Bosch. TENNIS Begeleider Frans Schouw van 't Halve Maantje ziet de play-offs met vertrouwen tegemoet. Samen met Halfweg uit Spijke- nisse, Bastion Baselaar uit Den Bosch en Polanen uit Klundert (beste nummer twee) moeten de Goesenaren uitvechten wie landskampioen wordt. „We leven positief naar de kruisfinales toe," zegt speler Den nis van 't Westeinde. Schouw is nog reso luter: „We hebben er geweldig veel ver trouwen in. De jongens spelen goed. Onbe vangen, ze hebben al meer bereikt dan vooraf verwacht werd." Doelstelling voor 't Halve Maantje was dit jaar 'behoud', terwijl men voorgaande ja ren steeds mikte op de kruisfinales maar telkens de boot miste. De ironie wil dat het dit jaar wel gelukt is. „Het kampioenschap is schitterend. Een beloning voor de jon gens na vijf jaar eerste klasse. Dit jaar hadden we ook het geluk eindelijk eens aan onze zijde. Ais onze spelers meedoen aan toernooien wordt hen regelmatig ge vraagd om elders, voor een paar centen, te gaan spelen. Desondanks zijn ze steeds 't Halve Maantje trouw gebleven, al vangen ze niks. Het is een echte vriendenploeg. Alles verloopt in goede harmonie," stelt Frans Schouw. Dit wordt beaamd door Dennis van 't Wes teinde. Hij werd een paar keer als eerste man opgeofferd. „Ja, om tactische redenen heb ik een paar keer eerste man gestaan. Ik was dit jaar de minste. We kunnen goed met elkaar opschieten en lossen het zo op. Telkens was ik blij dat het eindresultaat positief was." Van 't Westeinde won één keer zijn single en zag drie keer zijn partij middels een drie-setter de mist ingaan. Onder andere tegen Boas Bierings van het Terneuzense Animo. „Die partij had ik ei genlijk moeten winnen. In de derde set stond ik met 5-4 achter, maar had vervol gens op 0-40 drie break-kansen. In het be gin van de competitie verloor ik twee keer via de tie-break van de derde set. Als ik die partijen gewonnen had was dat goed voor mijn zelfvertrouwen geweest en had ik de overige wedstrijden ook beter gespeeld." De overige spelers van het kampioen steam, Harold Schipper, Marcel Schouw en Arno Jongsma, verloren slechts een en kele keer him partij. Allen verkeerden in een blakende vorm. Jongsma speelde de hele competitie 'super-service-volley'. Hij is student aan de Universiteit van Amster dam en maakte van de gelegenheid ge bruik om mee te trainen bij het hoofdste delijke Popeye Goldstar. Hij fungeerde daar als sparringpartner van A-spelers. Dat was aan zijn spel te zien. Hij is moei lijk te passeren aan het net en zijn tweede service is beduidend verbeterd. Marcel Schouw tennist vanaf de achterlijn op tempo. Hij slaat hard en vlak: alles of niks. Aanvoerder Harold Schipper kan als ten- nisleraar gemakkelijk overschakelen van spelpatroon. „Ik pas me aan de tegenstan der aan. Ik speel niet echt op tempo want ik sla de bal wat later met topspin." Schipper beschikt over sterke wapens zo als een gave 'return'. Van 't Westeinde speelt op tempo vanaf de baseline en loopt pas op bij een korte bal. Zelfs full-time tennisser en A-speler Tim Blondeel had het lastig tegen Harold Schipper. „Harold was niks minder tegen die Belg. Ik ben ervan overtuigd dat als onze Bl-spelers van 't Halve Maantje va ker dergelijke tennissers tegenkomen, zij dat niveau ook aankunnen. Die Belg is ge woon erg 'vast'. Als Harold de rally zes slagen volhield, deed Blondeel er bij de ze vende bal nog een schepje bovenop," lich ten Frans Schouw en Dennis van 't Weste inde toe. Zonder geluk vaart niemand wel. Dat ondervond 't Halve Maantje de ach terliggende competitie. Men startte met een klinkende 5-1-zege op Frisselstein uit Veghel. De sterke A-speler Remco Heet- huis was er deze wedstrijd, fortuinlijk ge noeg voor 'Goes', niet bij. Ook landskam pioen Duno werd met 5-1 aan de zegekar gebonden. De Arnhemmers misten even eens hun beste speler. Frans Schouw: „Eindelijk zat het eens mee. De jongens hebben ook meer routine opgebouwd. Op de beslissende momenten stonden ze er. In het verleden ging het dan nogal eens mis. De kracht van 't Halve Maantje ligt in de teamgeest. In de dubbels zijn we bijna niet te kloppen. De basis voor het kampioen schap is gelegd in Kerkrade. Wij wonnen daar met 4-2 van Simpelveld, terwijl con current Z'67 met 5-1 verloor van Duno. Dat team had vast een paar sterkere spe lers van stal gehaald om degradatie te voorkomen." Inderdaad, alles zat mee de ze competitie voor 't Halve Maantje. „Maar denk nou niet dat we alleen door geluk kampioen geworden zijn," lacht Dennis van 't Westeinde. San José (anp) - In de kamer van zijn ouderlijk huis in een buitenwijk van de Costari- caanse hoofdstad San José hangt een grote poster van de Kuip aan de muur. De Feye- noord-krant ligt op een stoel en op een kast staat een foto van het Rotterdamse elftal. Toch verdedigt de 19-jarige spits Froylan Ledezma van de Costaricaanse club Alajuela binnenkort de roodwitte kleu ren van Ajax. De club van zijn hart. Hij krijgt rugnummer 21. „Dat heeft mij bij Alajuela altijd geluk gebracht," zegt het voetbaltalent uit het Midden-Amerikaanse land. Ajax en Feyenoord voerden de af gelopen weken een 'voetbaloor log' om Froylan. Een oorlog die tevens alle trekken had van een Latijns-Amerikaanse soap-opera. Achter eikaars rug voerden verte genwoordigers van beide Neder landse topclubs onderhandelin gen met de speler en zijn zaak waarnemer, maakten ze elkaar uit voor rotte vis en werd Froylan zowaar nog 'ontvoerd'. Maar toen er werkelijk knopen moesten worden doorgehakt, toonde Ajax zich net iets doortastender. Aar zelend optreden van Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik deed de spits uiteindelijk voor Ajax kiezen. Althans, dat is de visie van Fer nando Ulloa, waarnemer van Froylan. Hij tekende vorige week namens de spits en Alajuela het 'supercontract', zoals in Costa Ri ca de transfer van de jonge speler naar Nederland wordt genoemd. „Ajax was veel agressiever. De Amsterdammers wilden Froylan per se hebben," zegt ir. Ulloa, te vens een persoonlijke vriend van de pleegouders van de spits. Ulloa vertelt zijn verhaal. Tijdens het toernooi in het Amerikaanse Dallas speelde Froylan onder meer in een wedstrijd tegen de Amsterdammers de sterren van de hemel. In opdracht van Ajax benaderden twee Argentijnse scouts Ulloa. Ze zorgden ervoor dat Ledezma een korte stage liep bij de Amsterdamse club. „Maar ik vertrouwde die Argen tijnen niet. Het zijn haaien. Ze wilden Froylan voor zichzelf hou den en bij een eventuele transfer naar Ajax forse winst opstrij ken," zegt Ulloa. „Ze kwamen niet met concrete voorstellen en gebruikten nooit briefpapier van Ajax. Een van de twee vertelde allerlei leugens. Ze namen beslis singen waarvan Ajax niets af wist." Froylan keerde terug naar Costa Rica en was inmiddels door Feye noord uitgenodigd om aan een in ternationaal jeugdtoernooi in Rotterdam deel te nemen. Een zelfde uitnodiging van Ajax nam Ulloa niet serieus, omdat die van Argentijnse scouts afkomstig was. Na wildwesttaferelen op Schiphol en hevige woordenwis selingen tussen Ajax- en Feye- noordbestuursleden in een Am sterdams hotel, belden Froylan en een Alajuela-delegatie in paniek Ulloa in San José op. „Ze vroegen me wat te doen? Ik heb toen Froy lan naar Feyenoord gestuurd, om dat hun aanbod het meest serieus was." De Costaricaanse spits scoorde Leiden - Carlo van Immerseel uit Hulst was de snelste Zeeuws- Vlaming in de door de hitte loodzware marathon van Leiden. Hij bereikte na 3 uur 6 minuten en 32 seconden de verlossende eind streep. Han Gerritsen eveneens uit Hulst noteerde een tijd van 3.20.45 terwijl Ronny de Martelaere uit Philippine 3.25.30 nodig had voor de 42 kilometer en 192 meter. Schoondijke - De Schoondijkse ijsclub De Molenkreek laat zich ook onder andere temperaturen dan het vriespunt zien. Op vrij dag 20 juni houdt de club op een fraai geasfalteerd parcours de tweede uitgave van de 'Grote Prijs van Schoondijke'. De jeugd gaat om 19.00 uur van start op het terrein van de IPC plant aan de Beatrixstraat. Om 20.00 uur worden de senioren verwacht. Vorig jaar kwam de sterke Kees de Goffau uit Riland de openingseditie PETER MOL uit Kapelle reed bij de elite-amateurs in het Belgische Waarschoot naar een vijfde plaats. DANNY SCHAUT uit Sas van Gent werd vijftiende in Machelen- Zulte. Bij de WAOD in Belsele- Waas was er een negende plaats voor WIM DE WAAL uit Axel. ARD VAN HOUTEN uit Roosend aal werd er achttiende en RUDI RABOUT uit Koewacht negen tiende. Van onze wielermedewerker Kapelle - In de wielerronde van Kapelle, op zaterdag 14 juni, klinkt het eerste startschot om 16.00 uur voor de nieuwelingen, die 45 kilometer moeten afleg gen. Om 17.30 uur gaan junioren op pad voor hun klus over 70 ki lometer. Er zijn drie plaatselijke renners van de partij. Bij de junioren ac teert Richard Slabbekoorn en bij de nieuwelingen vertrekken Lex Luteijn en Danny Langenberg. In beide categorieën komen ruim veertig renners in actie. Richard Slabbekoorn, goed her steld van een opgelopen blessu re, start als een der favorieten. Bij de junioren verschijnen na melijk renners met klinkende namen. Zoals Robert van der Stelt uit Aalst, winnaar van de vierde etappe in de driedaagse van Axel en Arno Wallaard, die in dezelfde wedstrijd eveneens tot de toppers behoorde. Bij de nieuwelingen kunnen Ma rio de Ritter (Hoek) en Danny Langenberg (Kapelle) een eerste viool gaan spelen. Het parcours is 1500 meter lang. Start en finish zijn in de Bieze- lingse straat. VOLLEYBAL Door Willy van Leeuwen Sas van Gent - Het duo Harry van Putte en Elly de Theye van volleybalvereniging Morres was zeer succesvol tijdens het ge slaagde duo-volleybaltoernooi in Sas van Gent. blok en een puike verdediging overtuigend met 15-9. Bij de vrouwen werd de finale een Mor- res-aangelegenheid. Het sterke duo Elly de Theye-Annick Eeck- hoaudt won de eerste set tegen de zusjes Kerekaert met 15-11. De tweede set ging naar de beide Hulster zusjes toe, maar die moesten in de laatste set met 15- 12 de winst aan de Theye/Eeck- hoaudt laten. In de categorie gemengd bleken bij de landelijk spelende teams Harry van Putte en Elly de Theye het sterkste koppel te vormen. Zij klopten in de finale het duo Rood- zant/Inklaar met 15-9 en 15-10 en wonnen niet alleen de Zuid-Che- mie prijs, maar ook een uitstapje naar een bungalowpark in België. De derde plaats kwam terecht bij Bram de Bliek en Tiny van de Calseijde van YVC. Bij de dis trictsteams kwam de winst te recht bij het duo Bonte/Baert, die in de finale won van Langerae- rt/Wieland. Gisteren streden de districtsteams om de ABN AM- RO-prijs. Bij de mannen werd Peetoom/Lambert in de finale ge klopt door Heyblom/Herman uit Amsterdam met 9-15 en 4-15. Bij de vrouwen bleken de routiniers Marja Geelhoed en Marjan van Kerkhoven nog steeds over uitste kende kwaliteiten te beschikken. Beide speelsters, die volgend sei zoen weer actief zullen zijn voor volleybalvereniging Mytilus uit Goes, wonnen de finale tegen Baert-van Damme op hun slofjes met 15-9 en 15-3. vier keer voor de Rotterdammers en Ajax heropende de onderhan delingen. Feyenoord en Alajuela konden het niet eens worden en Ulloa kreeg van de Costaricaanse club de toezegging als enige on derhandelaar op te treden. Hij vertelde Van den Herik dat hij op maandagmorgen 2 juni om half elf een nieuwe ontmoeting met Ajax-penningmeester Van Os zou hebben en dat de Amsterdammers serieus zaken wilden doen. Ulloa: „Van den Herik belde om zes uur 's ochtends en vroeg me om niets te tekenen. Na terugkomst van een trip naar China zou hij in Costa Rica het contract definitief bezegelen. Hij gaf mij zijn woord, maar dat was voor ons niet ge noeg. Stel je voor dat zijn vlieg tuig was neergestort. Dan waren wij met lege handen blijven zit- Harry van Putte won samen met zijn maat Erwin Lambert bij de mannen en de Hulster volleybal ler herhaalde zaterdagmiddag dat huzarenstukje in de gemengde ca tegorie. Hij wist samen met Elly de Theye bij de landelijk spelende duo's nogmaals beslag te leggen op de eerste plaats. Elly de Theye was ook tweemaal succesvol. Zij won ook samen met haar teamgenote Annick Eeck- hoaudt bij de vrouwen. Bij de dis trictsteams ging gisteren de winst naar het duo Heyblom-Herman bij de mannen en Marja Geelhoed en Marjan van Kerkhove bij de vrouwen. Het duo-volleybaltoernooi kende deze keer wat minder inschrijvin gen dan vorig jaar, maar volgens mede-organisator Theo Sarneel was de sfeer en de kwaliteit van het vertoonde spel er zeker niet minder om. „Sommigen geven de voorkeur aan beaehvolleyba1, an deren vinden wellicht dat de tijd tussen het einde van de competi tie en ons toernooi te lang is om dat er dan niet meer wordt ge traind. Toch kijken we terug op een zeer geslaagd toernooi," aldus Sarneel. Vrijdagavond begonnen de lande lijk spelende teams aan deze unieke volleybaldriedaagse in sporthal de Vlaanderen in Sas van Gent. Zij streden om de Out- okumpu-prijs. Bij de mannen A kwamen Harry van Putte en Er- win Lambert van Morres in de fi nale tegen het Belgische duo de Beule/Dewachtere. Van Put- te/Lambert won de eerste set met 15-12, maar moest in de tweede set de eer aan de Belgen laten met 7-15. In de tie-break won van Putte/Lambert dankzij een sterk ten. "Ajax had bovendien al een aanbod van Alajuela voor een contract van vier jaar geaccep teerd en was bereid nog eens de beurs te trekken voor een jaar ex tra. „Het is meer dan ik ooit ge hoopt had," zegt Froylan over de 3,2 miljoen dollar die hij aan sala ris krijgt en de aanvullende 1,8 miljoen dollar voor zijn club. Maar het grote geld is onderge schikt aan zijn wens om bij Ajax te spelen. „Het is een droomteam. Elke voetballer in Costa Rica wil bij Ajax spelen," aldus de spits. Froylan Ledezma is een beschei den jongen. Een man van weinig woorden. Maar de doelen die hij zichzelf stelt, zijn helder. Excelleren in Amsterdam en dan de wereld ver overen. Stapje voor stapje, eerst onderdak bij de A-selectie van Ajax en vervolgens een basis plaats. Ulloa: „Hij is vastbesloten de beste van Ajax te worden." EINDSTANDEN: Outokumpu-prijs: Vrouwen A: 1. de Theye-van Eeck- hoaudt, 2. Kerckaert-Kerckaert, 3. Verschueren-Verschueren, 4. Diele- man-Wieland, 5. Gelderland-Wee- maes, 6. Inklaar-Inklaar, 7. Kuperus- Berkhout, 8. Schoonen-Licumahua, 9. Van Drongelen-Govers. Mannen A: 1. Van Putte-Lambert, 2, De Beule-Dewachter, 3. Gielen-Tael- man, 4. Roobroek-de Boever, 5. Roodzant-Hamelink, 6. Verdonk-van Heusden, 7. De Clerck-Wiersum, 8. De Gucht-Ferket, 9. Becht-Van Pelt, 10. Boeije-Boeije Zuid-Chemie-prijs: Gemengd A: 1. Van Putte-De Theye, 2. Roodzant-In- klaar, 3. Bliek-Van de Calseijde, 4. Lambert-Govers, 5. Schepper-Ker- ckaert, 6. Kuperus-Verschelling, 7. Van der Laar-Schoonen, 8. Sandkuil- De Kort, 9. Van Pelt-Inklaar, 10. De Leeuw-Harts. B: 1. Bonte-Baert, 2. Langeraert- Wieland, 3. Steyaert-Pattijn, 4. Cols- Kodee 5. Boehle-Seghers, 6. Augusti- nus-Dierick, 7. 't Gilde-de Jaeger, 8. Van de Wege-Bakker, 9. De Blaey- Loof, 10. De Moor-Mijnsberg. ABN AMRO-prijs:vrouwen B: 1. Geelhoed-Van Kerkhoven, 2. Baert- van Damme, 3. Snijder-Kardol, 4. In- klaar-Inklaar, 5. Schoonen-Licuma hua, 6. De Bakker-Dierick, 7. Van de Boom-Ranschaert, 8. Samijn-van Waes, 9. Buyze-Schillemans, 10. De J aeger-Grevelink. Mannen B: 1. Heyblom-Herman, 2. Peetoom-Lambert, 3. Schut-Schut, 4. Roegiest-Koudstaal, 5. Becht-Ble- ijenberg, 6. Louwerse-Berk, 7. De Leeuw-Vermunt, 8. Van de Laar-van Pelt, 9. Van der Hart-Louwerse, 10. Baert-De Schepper.

de Stem | 1997 | | pagina 11