195 Iflontenisse maakt twee miljoen winst Alweer een Delta-fooitje voor de Zeeuwen HAAR, Hontenisse effent weg voor sporthal Kloortje erg succesvol bij twirlwedstrijden DE STEM Lokale omroep Axel raakt zendrecht kwijt Analyse DAG KLAPPER GroenLinks wil dat NS loketten weer opent O :bare in. s! Leerlingen voeren Antigonè van Sophocles op 50% KORTING MaGa flJU europa )ESTEM ZEELAND C2 'rijzen voor bouwgrond in Hengstdijk, Westhof en Lamswaarde blijven voorlopig gehandhaafd Twee mille voor De Hoge Plaat Uitslag Zeskamp Markt 12 Oostburq iim 530 HelSupers per Steen It je de Jonge prandystraat 76 furg, 11 juni. Js Matthijssen lijssen-Jasperse Ijelierenlaan 48. Ikring plaatsgevonr|^ i Schriek lartebessestraat 25 pdijke, 11 junj. ge-van den Broek JS. de Jonge leren, Den Omloop lo |s, 12 juni. i der Weele llhelmina Versluis nusflat 1002. ps, 11 juni. ngen llngen-Notenboom fcnpolder. eurg, 12 juni. lana Krijna Schoonaard fulianastraat 28. pkerke, 10 juni. t Broeke kuntje Dingemanse |ingen. hgen, 11 juni. DINSDAG 10 JUNI 1997 tkker Jia Minderhoud (Maasstraat 13. Kerke, 12 juni. la Vermaire kus Jan Dekker 1,Cederhof", jlinge, 11 juni. fJanse-Brandt genis Janse I,Ter Weel", •inadorp, 11 juni. Ilpolder rrnella de Smidt lerke, „Poelwijck". pele, 11 juni. na Verduijn j Johannes Asard Itehuis „Rozenoord" Ikens, 10 juni. |r-van Domburg ■melis Wagenaar Isingen. >burg, 12 juni. tTaqg sbne ui Irdstraat fiarkt phtstraat bnmarkt Jrdstraat Zuidpolder Jvanonze verslaggever iKloosterzande - Als het tempo van ■uitgifte van bouwgrond blijft zoals fverwacht maakt de gemeente Honte- op de nu lopende uitbreidings plannen een winst van ongeveer Lee miljoen gulden. [vooruitlopend daarop heeft de gemeente L, jaar al drie ton van die winst afge- I snoept en in de algemene reserve gestopt en voor volgend jaar willen B en W nog eens een half miljoen overhevelen. Dat blijkt de toelichting bij de herzie ning van de exploitatie-opzetten van de verschillende uitbreidingsplannen. Een plotseling dalende belangstelling van kandidaat-bouwers of sterke stijging van de rente zijn zaken die het zonnige plaatje nog kunnen vertroebelen. De gunstige vooruitzichten betekenen dat de nieuwe cijfertjes geen aanleiding geven om de grondprijzen in de verschil lende uitbreidingsplannen te verhogen. Dat houdt in dat de bouwgrond in Hengstdijk 80 gulden per vierkante me ter blijft kosten, dat men in Westhof 115, 120 of 131 gulden betaalt en dat bouwers in Lamswaarde 91,50 gulden per vier kante meter betalen. Het bevriezen van de prijzen kan volgens B en W een posi tieve uitstraling hebben naar aspirant kopers van bouwgrond. De gemeenteraad wordt ook gevraagd om de prijzen vast te stellen voor het nieuwe uitbreidingsplannetje in Terhole, dat plaats biedt aan een tiental wonin gen. Om in de pas de lopen met bouwgrond prijzen in de regio stellen B en W voor om in Terhoie 125 gulden voor een vier kante meter bouwgrond te vragen en 30 gulden voor tuingrond. Verder stelt het college voor om het sys teem van tuinpremies ook dit jaar voort te zetten. Dit houdt in dat kopers van ge meentelijke bouwgrond, afhankelijk van het uitbreidingsplan, voor een bedrag van 1500 of 2000 gulden aan groen mo gen kopen bij twee tuincentra. De bouwgrondprijzen komen maandag 16 juni ter sprake in de raadscommissie Grondgebiedzaken. Die vergadert dan om 19.00 uur in het gemeentehuis te Kloosterzande. Van onze verslaggever Kloosterzande - Nadat de Hontenisser gemeenteraad tijdens zijn vorige vergadering besloot dat een eventuele nieuwe sport hal op de handbalvelden in Klossterzande komt, wordt de raad nu gevraagd daarvoor planologisch de weg te effen. .ai op deze plek een nieuwe ac- I commodatie ten behoeve van I sport-en sociaal-culturele activi teiten, zoals die officieel heten, te kunnen bouwen moet het be- I stemmingsplan gewijzigd wor den. De gemeente Hontenisse heeft jarenlang gespaard voor een sporthal en burgemeester en wethouders vinden dat 'de tijd rijp' is om 'een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan', i Hoewel niet iedereen het daar mee eens is vinden B en W de lo catie op de handbalvelden de beste keus. De inhoudelijke as pecten en financiële gevolgen van bebouw van de sporthal krijgt de gemeenteraad later nog in aparte voorstellen op het bordje. Voorlopig gaat het alleen nog maar om het planologisch regelen van de bouw van de sporthal op het handbalveld en meteen ook het mogelijk maken van woning bouw op de plaats waar nu nog sportzaal De Hinde staat. Als er straks een nieuwe sportac commodatie komt wordt De Hin de overbodig. Het is de bedoeling dat de, in niet al te beste staat verkerende sportzaal wordt ge sloopt en dat de vrijkomende gronden benut worden voor wo ningbouw. Ook daarvoor moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd. Om het straatbeeld in de J.F. Kennedysingel, een beeld van vrijstaande woningen, door te trekken vinden B en W dat er na sloop van De Hinde op de vrij komende bouwgrond zulk soort woningen moeten komen. De besluiten rond de nieuwe sporthal komen maandag 16 juni om 19.00 uur aan de orde in de gemeentelijke commissie Grond gebiedzaken. Van onze correspondent Kloosterzande - Een groot aantal leden van Showband Kloor tje heeft zondag deelgenomen aan de twirl wedstrijd van de Ne derlandse Twirlsport Bond (N.T.S/B.) in sporthal De Fakkel in Ridderkerk. Er waren in totaal 120 optredens en er waren mooie resultaten voor de leden van Kloortje: Da nielle Platjouw won in de catego rie twirling junior beginner een derde plaats met 5,05 punten en met haar danstwirl een tweede plaats met 5,075 punten. Dit be tekende bovendien voor beide onderdelen een plaatsing voor de Nederlandse Kampioenschappen (NK). Strutting Daphne Bussens eindigde op een derde plaats bij de twirling ju nior intermediate met 5,4 punten. Voor haar strutting in de catego rie junior beginner behaalde ze 5,0 punten. Dit betekende een derde plaats en plaatsing voor de NK. Djessica Goossens scoorde 4,375 punten en dat was een der de plaats bij de strutting senior beginner. Met haar danstwirl in I EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: 8el lezerscontact076-5312312 ma t/m vrij. 8.00 - 17.00 uur zst 8.00- 12.00 uur Redactie temeuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren'. Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: tees Maas (provincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770, fax 0114-372771 Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115-645751 tel zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie Oe Stem en ZVK Hulst: Baudeloo 16, Openingstijden: 8.30-17.00 Rubrieksadvertenties (Kleintjes), tel: 076-5312313, fax:076-5312340 familieberichten/dankbetuigingen/ geboorteadv., tel: 076-5312550, fax: 076-5312340 "^^-'Opleidingen Cursussen adv., fax: 076-5312242 Diensten-, B-to B, Uitgaans- tel. 0114-372772, fax: 0114-372771 nroerend Goed-/Financiele Diensten en vervoersadv. vf»0114"372772'fax; 0114-372771 vertegenwoordigers: ™y van den Brande, privé 0114-314570, jwian Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma'Vmvr. 8.30- 17.00uur de categorie senior intermediate eindigde ze op een vierde plaats met 5,5 punten. Talitha Buyze behaalde een derde plaats met haar danstwirl in de categorie primary beginner met 4,225 pun ten. Tamara Buyze eindigde bij de juvenille beginner met haar danstwirl op een vijfde plaats met 4,15 punten. Team Het duo Tamara Neeteson en Sa- brina Platjouw, uitkomend in ju venille beginner, eindigde met hun danstwirl op een tweede plaats met 4,125 punten. Het duo Danielle Platjouw en Rebecca Neeteson behaalde met hun danstwirl in de junior beginner categorie een eerste plaats met 5,325 punten en bovendien plaat sing voor de NK. Het duo Wendy en Cindy Burm behaalden in de senior beginner met hun danstwirl een tweede plaats met 4,55 punten. Het pri mary beginner team van Kloortje behaalde een eerste plaats met 42,65 punten met hun danstwirl. De senioren eindigden op een tweede plaats met 45,75 punten. Een van de repetities voor de uitvoering van Antigonè door leerlingen Grieks van het Reynaertcollege. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - In de vijfde klas Grieks van het Reynaertcollege in Hulst opperde lera res Hilde van Wassenhove om, als voor bereiding op de eindexamen, de vertaal de tekst van Antigonè van Sophocles uit te voeren. De gymnasiasten namen het voorstel aan en donderdag om 20.00 uur wordt het drama opgevoerd in het oude Janseniusgebouw aan de Tivoliweg in Hulst. „Het is een serieuze grap geworden, waar we een jaar keihard aan gewerkt hebben. Dinsdag krijgen we de uitslag van het eind examen en we hopen dat de uitvoering een feestelijke afsluiting wordt," stelt een van de leerlingen. Ondertussen zingt Barbara Audenaert een lied. De reien van het Griekse drama zijn vervangen door vier maal een gezongen solo en tweemaal een declamatie. De muziek is geschreven door oud-leerling Martin der Weduwe. Het 'orkest', bestaande uit Wouter Mahu (gitaar), Marieke Hillaert (dwarsfluit) en Simone Kroes (viool). Zij melden dat de muziek rustig, melodisch en sober is maar wel effectief. „Ik ben blij dat er nu eindelijk weer eens een toneelstuk wordt gespeeld op school, Het werd tijd ook. De z'a.al.is al bijna uitverkocht. Nog rond de vijftig kaarten en- de aula zit vol, dat is toch een mooi resul taat," grinnikt een 'Griek' op blote voeten die enkele vierkante meters wit laken in zijn kleding heeft verwerkt. De leerlingen van het Reynaertcollege heb ben alles zelf gemaakt en voorbereid onder leiding van de 'overenthousiaste lerares. Haar collega Bernice Van de Voorde ver zorgt de grime en Maarten Heijne souffleert. De rest, de kleding, decor en techniek is leerlingenwerk. Hilde van Wassenhove vond het regisseren een hele klus, „Zelf heb ik gespeeld met de lerarengroep De Intriganten, die club ligt al enkele jaren stil, maar volgend jaar nemen we de draad weer op. De leerlingenuitvoe ring is eenmalig maar als het moet of mag doen we het eind juni nog eens." Het toneelstuk is zeer dramatisch en de tekst vrij pittig. „Het vergt best wel wat van het publiek, het is en blijft een praatstuk en daarom zijn de muzikale intermezzo's een "uitkomst." Antigonè speelt in Thebe, waar de twee zo nen (Eteokles en Polyneikes) van Oedipus om beurten willen regeren. Dat wordt een fiasco en de broers doden elkaar. Kreon de zwager van Oedipus neemt plaats op de troon in en wil niet dat de dode Polyneikos weggehaald wordt. Antigone wil haar broer toch begraven en riskeert hiermee de dood straf. Er vloeit dus heel wat bloed en er vallen harde woorden in het stuk. Moord en zelf moord en menselijk lijden zijn schering en inslag. De leerlingen hebben er zichtbaar plezier in om dit drama levendig te brengen en hopen op een bomvolle zaal. Belangstellenden kunnen via het Reynaert college, locatie Tivoliweg, nog voor een rijksdaalder een toegangskaart kopen. Van onze verslaggever Axel - Het heeft er alle schijn van dat de Stichting Axelse Lokale Omroep (SALO) geen lang leven meer beschoren is. Het dagelijks gemeentebe stuur van Axel voelt er niets voor het Commissariaat voor de Media te adviseren de om roep nog langer, onbenutte, zendtijd te geven. Vijf jaar geleden kreeg de SALO na positief advies van de gemeen teraad van Axel wel zendtijd van het commissariaat. Nu is er op nieuw een brief gekomen van die instantie met het verzoek aan te geven of de Axelse omroep vol doet aan de eisen in de Mediawet. Het college van burgemeester en wethouders concludeert om te beginnen dat de omroep sedert de oprichting nog nooit in de ether is geweest. Waarschijnlijk, aldus B en W, is dat het gevolg van het feit dat de stichting niet over ac commodatie en voldoende geld beschikt. Daarnaast is er onvol doende mankracht en telt het be stuur van de stichting nog maar één persoon. Tel daar nog bij dat de programmaraad maar een Vaak laten de Zeeuwse politieke ont wikkelingen zich moeilijk voorspel len, vooral als het om de duiten gaat. In die sector gaat het er nogal dyna misch aan toe. Financiële meerjaren programma's worden keer op keer bijgesteld en begrotingswijzigingen regenen vrolijk het hele jaar door op de schrijfbladen van de Middelburgse bureaucraten. Maar één voorspelling met een waar schijnlijkheidskans van negen-kom- ma-negen op tien is gemakkelijk te doen: Zeeuwen zullen ook dit jaar weer geld terugkrijgen op hun ener gierekeningen bij Delta Nutsbedrij ven, en ook dit jaar zal het niet meer dan een fooi zijn. Een geheugenopfrissertje: de aandeel houders van Delta, de Zeeuwse gemeen ten en de Staten, besloten vorig jaar ne gen miljoen gulden uit de vette overwinst van Delta terug te betalen aan de gebrui kers van stroom en gas. Per Zeeuws gezin kwam dat neer op gemiddeld 65 gulden per jaar, zeg maar vijf gulden en vier dubbeltjes per maand. Het besluit werd politiek uiterst moei zaam en tegen de wil van een heftig te genstribbelende Delta-directie genomen. Want Delta moet reserve hebben om str aks op de vrije energiemarkt staande te kunnen blijven, zo luidde toen al het ar gument van de tegenstanders. Nu lijkt de geschiedenis zich te herhalen. Delta heeft een winst geboekt van 72 mil joen gulden, de aandeelhoudersvergade ring waarin beslist moet worden komt met de dag naderbij, en de Zeeuwse poli tiek loopt zich al warm om de kiezers een nieuw meevallertje te laten smaken. Een lekker hapje, want zo vaak gebeurt het niet dat de politiek geld terug kan geven aan de burgers. En, met de gemeente raadsverkiezingen van komend jaar voor de deur, en die van de Sta ten in 1999,scoren voor- - stellen voor lastenver lichting voor de burgers natuurlijk electoraal ook lang niet slecht. In de Staten heeft de Zeeuws-Vlaamse Volkspartij dan ook al dapper aangekon digd een motie in te zullen dienen met de strekking tien miljoen gulden onder de gebruikers te verdelen. De PvdA, ook al tijd bezorgd om de knip van de Zeeuwen, zegt de fractie zelf, heeft soortgelijke ge luiden laten horen. De WD met de president-commissaris van Delta, gedeputeerde Hennekeij, breed voorop, is mordicus tegen en wijst naar de vorig jaar gegeven garantie van Delta dat de Zeeuwse energietarieven vijf jaar niet boven een bepaald trendniveau zullen stijgen. Dat vindt de WD al ca deautje genoeg. Door Cees Maas Uit recente krantenberichten blijkt dat het in de raadszalen van de gemeenten heet toe gaat. Bijna geen enkele gemeente is tegen teruggave. Dus zal die er komen. En waarschijnlijk in de orde van negen, tien of elf miljoen gulden, 65 tot 75 gul den per Zeeuws gezin dus. Een zoethou dertje. Delta zelf is daarop voorbereid. Het be drijf ziet dit al lang aankomen en weet als de beste dat wanneer je een kwartje wilt, je een gulden moet vra gen. Daarom ook ligt er geen voorstel van Delta zelf, voor een heel gerin- - ge teruggave. Wat op zich een nobel bod was geweest. Een deel van de Zeeuwse politiek zal zich op de borst kloppen als teruggave weer wordt bereikt, maar de herinnering van de dames en heren is selectief. Want wie de discussie in de Statenzaal over de Delta-duiten in de voorgaande ja ren heeft gevolgd, weet dat er een motie is aangenomen waarin de Staten zich dap per uitspreken dat elk bedrag aan winst boven de 25 miljoen gulden aan de ge bruikers moet worden teruggeven. Delta, die toen een winst had geboekt van 50 miljoen, weigerde dat te accepteren, waarna GS met een tussenvoorstel van negen miljoen kwamen. En diezelfde Sta ten pikten dat, men legde het politieke hoofd neer. De motie is nog steeds van kracht maar heeft de power van een pa pieren tijger. Het werd een compromis, zoals zo vaak in dit soort kwesties. Tijdens die zeer lang durige discussie in de Staten vorig jaar, kondigden de PvdA en het CDA aan dat de teruggave nog lang niet ver genoeg ging. Het was niet meer dan een fooi, zei men. De twee partijen dienden een amen dement in, gemaakt door de PvdA, dat er op neerkwam dat er een korting van 150 gulden per huishouden zou worden uitge keerd. Dubbel zoveel. Het idee werd poli tiek gesteund door de ZVP, de RPF/GPV en Delta Anders, maar het haalde het niet. Uiteindelijk legden de Staten zich in meerderheid neer bij een teruggave van negen miljoen gulden, en zo geschiedde. Dit jaar zal het niet veel anders gaan. Delta heeft een enorm eigen vermogen opgebouwd van 800 miljoen gulden en de Zeeuwse politiek lijkt niet in staat dit machtige bolwerk aan te tasten door de Zeeuwen er meer van te laten mee-profi- teren. Het zal bovendien nog tien jaar duren voor de energiemarkt zo vrij is dat de kleinverbruikers tarieven kunnen gaan vergelijken en bepalen bij welk bedrijf ze hun gas en elekctriciteit gaan kopen. Het probleem blijft nog jaren spelen. Dus kunnen we nog heel wat Middelburgse moties over de centen van Delta én die van de energiegebruikers tegemoet zien. DIVERSEN AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur Toertocht TC Axel 15 en 25 km - café Cambrinus - 18.00-19.30 uur Zeeland Natuurmaand - cursus te kenen met krijt en schilderen op Biologisch Kruidenteeltbedrijf - Ou de Zeedijk 31 CLINGE Volksdansen en biljarten KBO - Malpertuus-13.30 uur Kaarting - Gouden Kroon - 14.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur HULST Dansen - zaal De Lieve - 20.00 uur Jokeren - zaal De Lieve -13.30 uur Competitiewedstrijd Bridgeclub Hulst - Den Dullaert -13.30 uur KLOOSTERZANDE Competitiewedstrijd Bridgeclub Lamswaarde - café De Reizende Man-19.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café Sint-Cecilia - 20.00 uur SAS VAN GENT Expositie mevrouw Liem - bur gerzaal stadhuis - 13,30-17.00 uur WESTDORPE Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Ouderengym - Concordia - 10.30 uur Koersbal - Concordia -13.30 uur ST JANSTEEN Bieden en Jokeren - café Zondags Vermaak -14.00 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute - puzzelrit voor au tomobilisten en fietsers, wedstrijd en beginnersklasse - Gasthof De Jonge Leeuw Kaai Aardenburg FILMS GOES Grand Theater Saint HULST 20.00 uur The Koning van Engeland - 20.00 uur Turbulence 20.00 uur All Stars 20.00 uur Liar Liar 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur The Fifth Element 20.00 uur The Saint BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur The Relic 20.00 uur The Crucible 20.00 uur Colpo Di Luna GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gaston's War 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 17.00 en 22.30 uur Turbulence 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30 en 20.00 uur The English Pa tient 20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs (ni) 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 22.30 uur Gridlock'd 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 20.00 uur Michael 14.30 en 17.00 uur Return of the Je- di 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Smilla's Sense of Snow 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Bor dello of blood 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ab solute Power 20.00 uur Private Parts (avant pre mière) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Absolute Power 20.00 uur Michael Collins 20.00 uur the Fifth Element 20.00 uur Arlette Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Temeuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Van onze verslaggever Middelburg - De Statenfractie van GroenLinks in Zeeland stélt de sluiting v8HEWHBg5fftal treinlokê¥ten"3bof "de NS aan cle kaak. In schriftelijke vragen aan het dagelijks provinciebestuur eist de fractie dat de provincie er bij de NS op aandringt de maatregel terug te draaien. keer - bij de oprichting - bij el kaar is geweest en het plaatje is volgens het gemeentebestuur compleet: „De meeste leden zijn al lang vergeten dat er nog een Axelse Lokale Omroep bestaat", meldt het ambtelijk advies over het voortbestaan van de omroep. Het laatste woord in deze is aan de gemeenteraad. De commissie Sociale Zaken en Welzijn geeft morgen in een advies aan het col lege te kennen hoe zij erover denkt. De vergadering begint om 19.00 uur in het stadhuis. NS heeft besloten om de dienst verlening bij een aantal loketten in Zeeland drastisch in te perken. Het nieuwe regime is het afgelo pen weekeinde ingegaan. De lo ketten van kleinere stations als Kapelle, Kruiningen-Yerseke en Souburg worden door de maatre gel bijna gesloten, terwijl Vlissin- Van onze correspondent Hoofdplaat - De fancy fair, die afgelopen zaterdag door rooms- katholieke basisschool De Hoge Plaat in Hoofdplaat werd gehou den, heeft een netto opbrengst van ruim tweeduizend gulden op geleverd. De leerlingen van de school na men tijdens de fancy-fair een door Davy Jonkman en Yannick de Bie onthuldt nieuw speel- werktuig in gebruik. De jeugd brandweer van Temeuzen gaf en kele demonstraties en had ook een oude brandweerwagen bij zich. „We hebben deze fancy-fair nu voor de zesde maal gehouden en we zijn tevreden. De bruto-op- brengst bedroeg 4200 gulden en we houden er ongeveer ruim tweeduizend gulden aan over," meldt Willy Spinnewijn, leer kracht van de Hoge Plaat. gen, Goes en Middelburg 's avonds eerder dicht gaan. GroenLinks vindt de maatrege len van de NS negatief voor de positie van het openbaar vervoer in Zeeland en de ontwikkeling van de automobiliteit. De fractie wil van het dagelijks provincie bestuur weten of er overleg ge weest is met de NS over de pro blematiek. Statenlid F. van Kollem vraagt of het college van Gedeputeerde Staten voldoende inspanningen heeft gedaan om de dienstverle ning op de Zeeuwse treinstations op peil te houden. Daarnaast wil de partij dat GS bij de NS aandringen op alterna tieven om de dienstverlening als nog te waarborgen. Bijvoorbeeld door het verpachten van de ge bouwen aan particuliere onder nemers en niet door het plaatsen van kaartautomaten. Van onze corrspondent Nieuw-Namen - Het feest- en sportcomité van Nieuw-Namen hield dit weekeinde een jeugdzes- kamp en een zeskamp voor buur ten. De uitslag van die laatste strijd was: 1. De Smetstraat en de Kerkpad 28 punten, 2. De Lege Wegel 24 punten, 3. De Polder trappers 22 punten, 4. De Harde Kern 15 punten (ADVERTENTIE) OP ALLE ARTIKELEN OPRUIMING! Alles moet weg! Waanzinnig hoge kortingen op alle dames-, heren-, kinder- en sportschoenen OP OP. Wees er dus snel bij.

de Stem | 1997 | | pagina 15