Sport Belg Roesems grijpt de macht Het regent zand in het gehucht Zandberg Chao justiti comp Profrenner troeft Wilco Zuij derwijk af in Zeeuws-Vlaams Wielerweekend 'Ach, je moet eigenlijk een beetje gek zijn Nieuwe onthullir Maak kans op één van de 80 gratis Carisma's. DE STEM ZEELAND Goede helm hoofdzaak voor Hermes Eerste rit Sluiskil-Hulst vanwege flinke storm geschrapt WIELER SPATTEN Wielerfanaat Adri d'Hont werkt zich rot voor in juiste banen leiden wielerweekend Eerst naar fiets, dan naar renner Speelgoedbeesten Ikea gevaarlijk: verkoop gestaakt dL 11111 MAANDAG 9 JUNI 1997 M Door Eddy de Schrijver Breskens - De 24-jarige prof Bert Roesems uit de Belgische formatie 2002 zette alle Hollanders een hak in de tiende uitgave van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. Roesems pakte onderweg kostbare seconden terug op Zuijder- wijk die zaterdagavond de tijdrit in Vogelwaarde op zijn naam schreef. Zondag liet Zuijderwijk een lelij ke steek vallen, al had hij de pech dat het achtervolgende peloton bij het oprijden van de Maagd van Gent volledig de weg kwijt raakte. Drie begeleidende motor rijders hadden zich zo goed 'ver stopt' dat het hele peloton inclu sief de eerste ploegleidersauto's rechtdoor in plaats van rechtsaf reden. Toen dat peloton weer op het juiste karrespoor zat, waren er zeker al anderhalve minuut ver streken. Zuijderwijk baalde als een stekker en de negentien kop lopers met Roesems in him mid den konden zodoende uit de greep blijven van het peloton. „Dit is mijn eerste overwinning bij de profs. Ja, ik ben nog nau welijks een jaartje bezig met koersen. Toen er vorig jaar mei een klassieker in mijn woon plaats Halle werd gereden, wilde ik eens meedoen. Nou, het resul taat is er nu. Ik ben blij, maar er waren natuurlijk geen echte profs hier. Dat maakt toch een groot verschil. Daarnaast heb ik na tuurlijk geluk gehad dat die rit in Hulst werd geneutraliseerd, want ik zat er vooraan niet bij. Maar het was wel een mooi koerske," aldus laureaat Roesems. Matthew Hayman werd keurig vierde en Van Steen zesde. De Leeuw In Breskens werd de laatste rit gewonnen door Godert de Leeuw. Hij droeg de overwinning op aan zijn vorig jaar overleden vader. De Foreldorado-renner was er zo blij mee als een kind. Martin van Steen werd op een lengte tweede en De Groot derde. In de door Zuijderwijk gewonnen tijdrit in Vogelwaarde werd Roesems tweede. De jubileumuitgave van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend kende een wel heel eigenaardig verloop doordat zaterdag de rit tussen Sluiskil en Hulst werd ge annuleerd door een kleine torna do. De renners werden bijna van de weg gevaagd en daarom be sloot wedstrijdleider Van Gestel de wedstrijd eerst te laten neu traliseren en even later zelfs te schrappen. Zondag stond in Breskens de ko- ninginnerit Breskens-Breskens op het zware menu. De zwaarte zat hem deze keer niet in de vele kasseienstroken die in het par cours waren opgenomen, maar de de wind werd scherprechter. Veel renners hadden niet gerekend op een bliksemstart en de vele waai ers. John Talen, Bennie Gosink, En gels en een nog voor de start opti- Van onze wielermedewerker Vogelwaarde - Pascal Her mes reed in de eerste rit van het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend bij het binnenrij den van Vogelwaarde tegen een paaltje van een vlucht heuvel op. Hermes, uit de ploeg van Van Vliet, knalde met grote snel heid op die paal en daarbij brak zijn helm geheel door midden. Volgens ronde-arts Zwartelé is het een geluk ge weest dat hij een helm droeg. Per ziekenauto werd de ren ner naar De Honte gebracht. De ambulance stond op nog geen kilometer van de plek des onheils klaar en was daardoor erg snel ter plekke. Hermes werd onder het bloed weggebracht. Nader onderzoek in De Honte bracht aan het licht dat hij een hersenschudding had op gelopen. In zijn hoofd moesten negen tien hechtingen worden aan gebracht. Zondagochtend mocht Hermes het zieken huis verlaten. Godert de Leeuw is de snelste in Breskens. mistische Patrick van Passel, kwamen al na amper tien kilome ter in een derde groep te rijden. In die groep ook de meeste Zeeuw en. Johan van Schaik reed een sterke wedstrijd en reed de koers uit. Dat gold ook voor de wat zie ke Murray. Eerst zag het er naar uit dat de groep der gelosten terug zou ke ren, maar in Retranchement was de achterstand al opgelopen tot anderhalve minuut. Bij de eerste doortocht stapten de meesten van hen dan ook af en kropen onder de douche. Na Retranchement meldden Pronk, Zuijderwijk, Lugtenberg, Mikli, Kemna, Regeling en Hay man zich aan het front. Maar de ze renners kregen geen vrijheid en werden in de kraag gegrepen. Toen was het de beurt aan de Belg Kurt van Lanker. Hij kreeg maximaal dertig seconden voor sprong. Het peloton brak in tweeën en in het tweede deel de den vooral de mannen van De Winnaar Bert Roesems. Jonge Renner het vuile werk om terug vooraan te komen. Dat luk te door vooral het sterke rijden van Wilfried Bastiaanse. Bij de eerste tussensprint, waar bonifi catieseconden te verdienen wa ren, werd Giant-renner Ypen- burg eerste met Bruinsma en Roesems als tweede en derde. Hierdoor kwam de Belg Roesems lelijk in de buurt van Zuijder wijk. „De eerste keer dat ik aanging, was Zuijderwijk nog zeer attent, maar de tweede keer niet meer. En toen reden we erg gemakke lijk weg van de rest van de groep. Ik vond het onbegrijpelijk," aldus Roesems. Leiding Bij de eerste doorkomst in Bres kens, na 80 kilometer koers, re den Ypenburg, Van Pelt, Van der Velden, Bruinsma, Godert de Leeuw, De Wael, Roesems, Mikli, Post, Koppers en Kroon aan de leiding. Later sloot nog een aan tal renners aan, onder wie Froe- ling, Rinkel, Van Steen, Lust, Hoedemakers, Venenburg, de Belgen De Buyst, Van Slijke en Erwin Thijs, Matthew Hayman en de Duitser Skelde. Deze elite groep had bij het binnenrijden van Sluiskil al een voorsprong van 40 seconden opgebouwd. In Sas van Gent pakte Roesems nog eens een seconde terug en daar mee kwam hij virtueel in de lei derstrui. De koplopers liepen binnen enkele kilometers naar meer dan twee minuten uit. Daarna stak Zuijderwijk zijn neus opnieuw, aan het venster en er leek terug schot in de grote groep te komen. Bij het oprijden van de Barbarapolder naar de Maagd van Gent gebeurde het al lemaal. Daar reed het complete peloton grandioos verkeerd. „Ik weet niet waar dat aan lag, maar de ene keer moet je weer een mo torrijder van de jury naar achte ren dirigeren en de andere keer naar voren. Op den duur weet je het zelf ook niet meer," aldus Freddy Scheele, de man die de parcoursen uitzet. Lossen In elk geval liep toen de voor sprong van de leiders naar vier minuten uit en kon het peloton er een kruisje over maken. Bij de leiders bleven Ypenburg, De Groot, Van Steen. Van Pelt, Lust, Van de Velden, Venenberg, Hay man - hij moest even de rol los sen, maar kwam toch weer aan sluiten nabij Biervliet -, Godert de Leeuw, De Buyst, Van Slijke, De Wael, Roesems, Thijs en Skel de vooraan en een spurt moest de beslissing brengen. Roesems, die het meer van grote halen moet hebben getuige zijn titel op het nationaal kampioenschap tijdrij den bij de amateurs vorig jaar en de zevende plaats in de Grand Prix des Nations, had in ploegge noot Erwin Thijs en Ypenburg zijn zwaarste tegenstrever. Thijs had zich al verzoend met een an dere trui. „Het ploegenspel heeft duidelijk gezegevierd in deze koers. En wat me opvalt is dat er in Nederland veel ontspannender wordt gereden. Bij ons werken ze geweldig met hun ellebogen. Hier heeft niemand me aangeraakt. Ja, behalve die mooie miss dan," al dus Roesems. Zaterdagavond was het wielercomité Vogelwaarde gastheer in het wielerweekend. De individuele tijdrit verliep bij na vlekkeloos. Alleen Frits Schür, hij kreeg in de eerste rit gezel schap van Davy Dubbeldam, ging wat al te heftig tegen de jury te keer en dat werd als onbehoorlijk gedrag aangemerkt. Betalen wordt dat dus. Tijdrijder pur sang Roesems stond lange tijd aan de leiding. Totdat in het laat ste blok Wilco Zuijderwijk van start ging. Zuijderwijk reed de 8,5 kilometer in 10.45.75 en dat betekende een gemiddelde snel heid van 47.387 kilometer per uur. Roesems had ruim twee tel len meer nodig en Remco van der Ven werd derde op 2.42 sec. van de winnaar. Een goede prestatie was er ook voor Guns met een knappe tijd van 10.53.56 en dat was goed voor de zesde plaats. Hayman reed 10.59.22, Bastiaan se 10.59.92, Cordes 11.06.50 en Van Elven 11.07.41 Zoals bekend werd eerste rit van Hulst naar Sluiskil er eentje die de geschie denisboeken in zal gaan. Er ge beurde veel, maar er was geen winnaar. De grootste verliezer was de jubilerende organisatie. Zeeuws-Vlaams Wielerweekend Uitslag derde etappe - Breskens- Breskens: 1. Godert de Leeuw (Forel- dorado/Golff) 189,5 km in 4.21,00, 2. Martin van Steen (Jonge Renner), 3. Bram de Groot (Tegeltoko), 4. Mi chael Skelde (Duitsland), 5. Franky de Buyst (Tonissteiner/Saxon/Col- na), 6. Patrick de Wael (Bayer/Wor- ringen), 7. Peter van de Velden (Agu), 8. Erwin Thijs (Vlaanderen 2002), 9. Renger IJpenburg (Giant), 10. Mat thew Hayman (Rabo), 11. Thorwald Veneberg (Agu), 12. Rik van Slycke (Asfra), 13. Jurgen van Pelt (Jonge Renner), 14. Bert Roesems (Vlaande ren 2002), 15. op 4 min. 20 sec. Rem co van de Ven, 16. Jurgen de Jong (beiden Agu), 17. Mikael Kyneb (Koln), 18. Daniël van Elven (Rabo), 19. Gerard Kemper (Tegeltoko), 20. Johan van de Akker (Foreldora- do/Golff). Zeeuwen: 33. op 4.25 Vital Timmer mans (Asfra), 63. op 11.32 Johan van Schaik, 72.' op 18.35 Darren Murray (beiden Zeeuws-Vlaanderen). Individueel eindklassement: 1. Bert Roesems 4.31,45, 2. op 5 sec. Erwin Thijs, 3. op 6 sec. Renger IJpenburg, 4. op 14 sec. Matthew Hayman, 5. op 14 sec. Thorwald Veneberg, 6. op 31 sec. Martin van Steen, 7. op 33 sec. Bram de Groot, 8. op 42 sec. Godert de Leeuw, 9. op 46 sec. Franky de Buyst, 10. op 54 sec. Michael Skelde, 11, Jurgen van Pelt, 12. Rik van Sly cke, 13. Patrick de Wael, 14. Peter van de Velden, 15. Remco van de Ven, 16. Harrold Dat (Europolis), 17. Jur- FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE gen de Jong, 18. Wilfried Bastiaanse (Jonge Renner), 19. John van de Ak ker, 20. Daniël van Elven, 21. Paul van Schalen (Golff), 22. Nico Ren ders (Vlaanderen 2002), 23. Dennis Heij (Golff), 24. Sander Olijve (Giant), 25. Jeroen Slagter (Te geltoko). Zeeuwen: 34. Vital Timmermans, 68. Johan van Schaik, 74. Darren Mur ray. Ploegenklassement: 1. Agu/Abus/Koga/Cordo, 2. op 10.sec. Vlaanderen 2002, 3. op 36 sec. De Jonge Renner, 4. op 5 min 13 sec. Fo- reldorado/Golff, 5. op 5.14 Te geltoko, 6. Köln, 7- Rabo, 8. Giant/Löwik/P&O, 9. RDM/Asfra, 10. Bayer Worringen. Puntenklassement: 1. Erwin Thijs, 2. Bert Roesems, 3. Remco van de Ven, 4. Renger IJpenburg, 5. Godert de Leeuw. Sprintklassement: 1. Renger IJpen burg, 2. Bert Roesems, 3. Johan Bruinsma. Tijdrit Vogelwaarde: 1. W. Zuijder wijk (Van Vliet) 8,5 kilometer in 10.45.75, 2. B. Roesems (Vlaanderen 2002) 10.47.92, 3. R. van der Ven (Agu) 10.48.17, 4. J. Bruinsma (Rabo) 10.49,71, 5. Thijs (Vlaanderen 2002) 10.50.77, 6. S. Guns (Rooftop) 10.53.56, 7. R. IJpenburg (Giant) 10.56.08, 8. H. Dat (Europlois) 10.58.63, 9. R. Post (Europolis) 10.59.06, 10. J. de Jong (Agu) 10.59.13, 11. M. Hayman (Rabo) 10.59.22,12. W. Bastiaanse (De Jonge Renner) 10.59.92, 13. T. Veneberg (Agau) 10.59.98, 14. J. van den Akker (Foreldorado) 11.01.03, 15. W.J. Lambregts (De Jonge Renner) 11.05.61, 16. P. de Boer (Alemaria) 11.05.71, 17. T. Cordes (Tegel) 11.06.50, 18. R. Kemna (Giant) 11.07.02, 19. D. van Elven (Rabo) 11.07.41, 20. C. van Dartel (Agu) 11.07.76. 32. E. de Crom (Van Vliet) 11.17.98, 37. M. van Steen (De Jonge Renner) 11.22.95, 52. E. Farenhout (Zeeuws-Vlaanderen) 11.34.43, 55. E. Schurer (Rooftop) 11.35.73, 76. M. den Ouden (de Jonge Renner), 11.45.20, 84. T. Schalk (Golff) 11.49.70, 97. F. Zwaneveld (Zeeuws- Vlaanderen) 11.57.12, 99. D. Murray (Zeeuws-Vlaanderen) 12.01.56, 101. K. Hopmans (Tönissteiner) 12.01.33, 102. M. Remijn (Rooftop) 12.02.94, 123. D. Mesu (Zeeuws-Vlaanderen) 12.13.15,129. V. Timmermans (RDM) 12.21.73,135. J. van Schaik (Zeeuws- Vlaanderen) 12.26.05, 137. M. de Ja ger (Zeeuws-Vlaanderen) 12.31.96, 140. P. van Passel (Zeeuws- Vlaande ren) 12.34.87, 143. P. van de Velden (Agu) 12.37.32, 145. E. Enthoven (Oostakker) 12.55.18. Door Eddy de Schrijver Hulst - De eerste rit in de jubileumuitgave van het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend werd geschrapt vanwege een kleine tornado en onweer. De renners wisten op een bepaald mo ment niet meer waar ze reden. „Dit is een regelrechte ramp." Dat waren de eerste woor den die preses Ronald Apers kon uitbrengen toen hij op het parcours van aankomst in Hulst arriveerde. Een flinke storm heette het in KNMI-termen met windsnel heden van ruim 130 kilometer per uur. De tornado raasde als een bezetene over het polderland schap vlak na het uitrijden van het gehucht Zandberg. Het regende echt zand in Zandberg, op zo'n vijf kilometer van Hulst. De renners waren niet meer te onderscheiden en reden als schimmen over de weg. Wedstrijdleider Jan van Gestel uit Dommelen wist ook niet meer meteen wat hem te doen stond. Hij gaf de ploegleiders opdracht om de wagens als een soort schild voor de renners te laten rijden. „Het was echt niet meer te doen en daarom hebben we be sloten de wedstrijd in eerste instantie te neutraliseren. Maar waar moest ik met de renners heen op de Tivoliweg. Die stonden allemaal te klappertanden. Na overleg met de ploegleiders hebben we besloten de rit te annuleren, Voor de organisatie niet leuk, maar dit was de beste oplossing," aldus Van Gestel. Zandberg. Het gehucht zal de organisatie nog lang heugen. Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend kende vorig jaar ook al zo'n helse laatste lus in Hulst. Toen liet de NOS iedereen in de huiskamer meegenieten van de spekgladde kinder kopjes en de uitglijdende motorrijders. Dit jaar was het nog veel erger. Toen de renners rond de klok van twee uur van uit Kloosterzande richting Kruispolderhaven reden, lagen Wel (verregende) bloemen in Hulst, maar geen win naar. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 31 sterke renners voorop. Van Giant reden Theus en Ypen burg in de kopgroep. Verder Reinerink, Kemper, Stobbe- laer, Van Schalen, Pronk, De Crom, Appeldoorn, Porsius, Lust, Schurer, Van Passel, Hayman, Veenstra, Boerman, Engels, Van Elven, Kroon, Van den Akker, Godert de Leeuw, Hordijk, Hopmans, Torrekens, Van Slijke, Dal- gaard, De Wael, Omloop, Verstrepen en Schmidt. Een elite groep die bij het voetbalveld van Graauw 25 seconden voorsprong had. Daar stond een nog glunderende Ronald Apers. Maar even later vertrok zijn gezicht en werd wat witjes. De hel van Zandberg brak los. Aan de finish op de Tivoli weg was het ook raak. Daar vlogen de dranghekken je bij- PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed in het Belgische Krui- beke naar een negentiende plaats bij de elite-amateurs. De WA- OD kwam in actie in Eksaarde. Jacky Fortrei uit Breskens uerj er tweede, Wim de Waal uit Axel zevende, Pascal de Rijcke mt Sas van Gent veertiende en Ard van Houte uit Roosendaal twjn. tigste. Door Eddy de Schrijver Hulst - „Sommige mensen ver dienen een standbeeld. En dat meen ik echt," aldus Tonnie Veerman, de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse atletiekbond, die als gast in het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend mee reed. „Wat sommigen mensen voor een gemeenschap allemaal doen, grenst tegen het onwaar schijnlijke. In mijn eigen dorp is dat Albert Galle. Vorige week deed die er alles aan om een dik ke- bandenwedstrijd te laten slagen. De opkomst was niet overweldigend, maar er was wel weer wat te doen in het dorp," aldus Veerman. In het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend lopen ook van die men sen rond waar je altijd een be roep op kunt doen. Achter de schermen werken en het op de voorgrond willen treden, staat niet in hun woordenboek. Eén van hen is Adri d'Hont uit Kuitaart. Dit jaar werd zijn taak danig uitgebreid, omdat Julien de Vilder uit Oostburg afhaakte. De postbode uit Kuitaart is een echte wielerfanaat en niemand doet vergeefs een beroep op hem. „Maar dit jaar komt er wel erg veel op mijn dak. Ik moet zorgen dat overal de strepen op de weg komen te staan. En niet zomaar een streep. Nee, die moet vol doen aan de eisen van de UCI. Dat betekent twee keer een dikte van 34 centimeter en daartussen een witruimte van vier centime ter. Voor de pers worden er dan twee schuine strepen getrokken. Daar moeten de fotografen en de schrijvende pers en de camera- lieden achter blijven. Maar de jongens van de NOS storen zich hier niet aan. Die staan altijd heel kort op de eindstreep." Vorig jaar in Hulst moest de fi- nishstreep twee keer getrokken worden, d' Hont: „Ik weet het nog goed van vorig jaar. We wa ren klaar met die streep trekken in Hulst en ineens komt de man met het fotofinishapparaat. Ik had keurig een streep getrokken, maar die man kon dat apparaat niet kwijt. Hebben we dus zwar te verf moeten halen en de streep weg moeten poetsen. En dan maar weer een nieuwe streep trekken. Vorig jaar kalkten we er ook nog een sponsornaam bij. Eigenlijk mag dat niet, want als de jury dat ziet keuren ze de streep af. Gelukkig stond er deze keer wel een goede streep op de weg, alleen jammer dat ze nu niet nodig was vanwege dat rot weer," aldus d'Hont. d'Hont springt waar het kan bij. De postbode uit Kuitaart stond tijdens de eerste rit vlak bij het oprijden van de Tivoliweg ook nog eens met een rode vlag in de hand om alles in leiden. Met een jas over hoofd. „Ik stond daar in mijn Niks aan de hand totdat het hif echt ging spoken. De dranghek ken vlogen je rond de oren. 1 hebben ze tot twee keer toe tt ruggeplaatst, maar er was g« houden aan. Daarna ben ik j; naar mijn post om te vlaggen gi gaan. Een oude man zag i staan en gaf onmiddellijk zij jas. Dat is klasse. Maar ik te wel doorweekt nu. Dit heb ikdi nog nooit zo meegemaakt," i] dus Adri d'Hont. „Mijn mi heeft het beter gedaan. Die ij naar zijn vrouw die op de Filip pijnen woont. Daar zal het wl niet zo hard geregend hebben- Zaterdagochtend in alle vroegli moest het aankomstparcoursop gebouwd worden. En direct u de geplande finish moest dan al les weer afgebroken worden „Nu vertrekken we naar waarde om daar de boel te maken. En dan 's avonds wee afbreken en op de vrachtanl leggen. Op zondag dan hetzelfè scenario," zegt d'Hont. „Dit allemaal puur vrijwilligerswerk Geen cent wordt er betaald. \1 krijgen consumptiebonnen een maaltijd." Zijn grootste passie was het organiseren van een teurkoers in Lamswaarli „Maar dat is op den duur vo« een dorpje als het onze niet na op te brengen. Ik denk dat ki dit jaar ook onze laatste Toer wordt. Maar wielrenne moet er wel blijven op het dorp Al moet ik zelf wat bijleggen, zegt Adri d'Hont. Tijdens 1 laatste dag in Breskens zit 1 Hont weer al monter achter zij kop soep. „Het was krap aan, maar de klus is ww geklaard. Nu trek ik snel ee schone broek aan en stap in gasten wagen. Op die manier kal ik vandaag tot nog een glimp op vangen van de renners..."In j® staat de volgende klus weer o| het programma. „Dan houdet we de Kuitaartse feesten mefea worstelgevecht tussen tw vrouwen en een optreden Wendy van Wanten. Dat is ws helemaal wat anders dan wi» na om te oren. De bordjes met reclameteksten lagen her en der verspreid over de weg en de spandoeken waren ineens vaatdoeken geworden. Achter de Tivoliweg werden tiental len boompjes uit de grond gerukt. Op Schuddebeurs wist Rudi Kemna niet meer waar hij het had. Hij stapte af, dook achter de ploegleiderswagen en hoorde toen dat alles ge neutraliseerd zou worden. Kemna pakte de moed weer 'op' en stapte toch maar weer op de fiets tussen de lichtflitsen van het onweer. In de achterhoede was het leed bijna nog erger. Acht ren ners reden voor de bezemwagen uit. Eén van hen was Mar tin de Jaeger. „We moesten vluchten. Even plat liggen in een sloot en daarna zijn we in de bus gestapt. Een renner' wilde niet luisteren en vloog met fiets en al van de weg. Toen we in de bezemauto zaten moest de chauffeur zijn busje recht op de weg zetten, want het leek erop of we zou den kantelen. Het was een raar gevoel. Eng zelfs. Dit hoop ik niet meer mee te maken," aldus De Jaeger. In het Reynaertcollege likte iedereen zijn wonden. „Maar dit is de enige juiste beslissing van de jury. Ik heb het van ochtend nog gezegd. Mannen, als er zich taferelen la Olympia's Tour afspelen, grijp dan in. Laat de renners niet verder rijden. Veiligheid staat bij ons voorop. Laat dat dui delijk zijn," aldus Apers. De echte wielerliefhebbers snapten er zaterdagmiddag rond de klok van 15.00 uur niets van. Geen renners meer te zien op de Tivoliweg. Alleen de omgewaaide dranghekken waren het stille bewijs van een onheilspellend spektakel. Het ereschavot bleef akelig leeg. Ja, de emmers liepen over het het regenwater en de bloemen stonden er ook nog. Een huldiging was niet nodig. Het prijzengeld hoefde niet te worden uitgekeerd, maar de organisatie schonk elke ploeg dan maar honderd gulden als pleister op de wonde. Adri d'Hont met collega's aan het werk. foto camile schelst" Breskens - Voor Martijn Lust uit Tuitjenhorn eindigde het Zee»* Vlaams Wielerweekend rampzalig. De renner van de Piels-P kwam in de laatste rit naar Breskens zwaar ten val en bleef beweg» loos liggen. (j De mecanicien reageerde direct en rende naar... de fiets, r® kreeg hij oog voor de renner, die nog steeds roerloos op de grond 1 bij wie ploegleider Van Doornmalen inmiddels ook gearriveerd' Lust is per ambulance naar ziekenhuis De Honte gebracht. Daar een zware hersenschudding geconstateerd. 8innenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Gids rtv-pfogramma' Van onze verslaggevers Den Haag - De chaos over wetten eij verzuimde bij de Europese Commisi pleet. Sommige rechtbanken willen! de gewraakte wetten doorzetten, anj zaken op. Vanavond komt de Tweede Kamer i een debat met de verantwoordelijke Gisteravond kwam NOVA met lijk! nieuwe onthullingen over deze NO] zaak. Zo zou het departement anafl van Economische Zaken de zaak mas bewust hebben getraineerd. Het mae ministerie van Buitenlandse Za- als j ken had al in januari bij minister resli Wijers aangedrongen op een snel- adv| le afhandeling bij 'Brussel'. schq Een woordvoerder van Wijers In c vindt de nieuwe beschuldiging penl een 'gotspe'. „Wijers is bij uitstek meij de man geweest die in het kabinet wob aandacht heeft gevraagd voor de- sleq ze ernstige zaak," aldus zijn hieijj woordvoerder. De minister ziet in de de beschuldigingen een 'persoon- Voll - uit Amsterdam (anp) - Het Zweedse nisl woonwarenhuis Ikea gaat dui- aan' zenden speelgoedbeesten terug- pit' halen. De oogjes van onder meer van pinguïns, elanden en dolfijnen de blijken makkelijk los te laten en de kunnen daardoor gevaarlijk zijn geil voor kleine kinderen. holf De verkoop van de pluchen bees- reg ten was al sinds eind mei opge- inl schort. Na een onderzoek vorige Ma week bleek van de speelgoed- gei beesten 10 procent, afkomstig del van één leverancier, ondeugde- pra lijk. Wereldwijd gaat het om val 141.000 beesten; in Nederland om D ongeveer 7000 dieren. Bil (ADVERTENTIE) Mitsubishi bestaat 80 jaar en viert dat met 80 gratis Carisma's. Zo'n Carisma l-w.v. 35.395,- kan van u rijn. Het enige wat u moet doen is de Carisma-adver- tentie van woensdag 11 juni °f de Carisma-poster uit uw brievenbus op 12, 13 en 14 juni goed zichtbaar voor uw raam plakken. U kunt de Poster ook ophalen bij de Mitsubishi dealer. MMC Auto Nederland B V. tel- (0252) 26 61II. vel nol opl rof 'ba aal Va' bJ ja| OTj h£ V£ d1 Pt bJ O D hi hi pi

de Stem | 1997 | | pagina 20