DE STEM en Martina Hingis kan weer lachen Spoedoverleg bij Vitesse over tekorten Romario en Santos blijven liefst in Brazilië ikaart. Laatste Nederlanders pakken hun biezen 0. Zwitserse na winst op Monica Seles verlost van twijfels over kleine medische ingreep Prins Filip steunt Filip UITSLAGEN standen rein VOLVO 1ifa fietsen Irs en bromfietsen fweewielers Leisteen tegels Containerverhuur- A. HELMER B.V. TEL: 076-5140857^ sportnieuws KORT Laudrup: 'Ajax heeft onze voorkeur' Tweede nederlaag hockeysters Jordan wint van Utah Jazz Marko Koers vierde in Rome Sport 111 11 VRIJDAG 6 JUNI 1997 B1 Boor Henri van der Steen yjllefranche - Romario slaat even een training over. „Beet je last hier," zegt hij, over de lies wrijvend. „Beetje maar. Niet erg." Hij wil er maar I mee zeggen dat hij er zondag ;n Italië gewoon weer bij is'Gewoon? Hij was er sinds het glorieuze, gewonnen WK van de Verenigde Staten niet zo vaak meer bij. Sterker: Romario was afgeschre ven. Voorbij de 30, slechts geïn teresseerd in strand en vrouwen, GOLF Turbo Dsl. '87 APK 4-'98 D.bl. met l.m. sch.d. trhk. p.n.o.t.k. tel. 0114-362256/06-54911777 VOLVO 480 Turbo bj.'8l rood, vr.pr. 12.500,-. Tel. 0165-553468. YAMAHA Virago. '94. 750cc. Blauw. 5000 km. Vf. pr.f 11.500. 0117-454581.; 2 MOTORHELMEN t.k. nieuw grijs/rood GTS 225,-0164-241020. J KAWASAKI GPZ500S bj'93 wegens verh. built 19.000m vrpr ^-/7.000,- 0165-512752. i HONDA M.T.X. te koop Vraagprijs 450,- Tel. 0115-616079 1 prijs en kwaliteit ■prijzen MET HOGE INRUIL ^rg/Grogtdijk Breda .-5711560 lin 78 Tilburg .-5432343. bonje met vrouw Monica, mis lukt bij Valencia, uit het natio nale elftal gespeeld door Ronal- do, zijn opvolger. Die jongen die alles kan wat Romario ook kon, alleen nog beter. Maar zie: een jaar voor het WK van Frankrijk is Romario terug in het gouden Braziliaanse shirt. Inmiddels nog weer een seizoen ouder. En dat is te zien. Hij geeft dat grif toe. Staccato, in dat eeu wig grappig Nederlands van hem. „Die eerste meters, hè, niet meer zo snel. Dat vind ik ook. Maar ik ben 31. Ouwe lui, haha. Maar met de bal kan ik het nog. Jaja." Hij hoopt het allemaal te rekken tot het WK van volgende zomer, dat schijnt ook nodig te zijn. De scheiding met Monica moet hem een vermogen hebben gekost. Een contract bij Nike levert hem nu een nieuw vermogentje. De voorwaarde is wel dat hij voor de Braziliaanse ploeg speelt. Monica? Die komt op het ogen blik met een boek over haar le ven met de playboy. „Ik heb gis teren in de krant een stuk erover gelezen," zegt Romario. „Ik praat al jaar niet meer met Mo nica." Er zal geen vrolijk ver haal over hem in dat boek staan. Hij grijnst uitbundig. „Jullie heb twee jaar niets gehoord van mij. De mensen in Brazilië wel. Die hebben heel veel van mij ge hoord, haha." De geboren deug niet weet dat zijn reputatie als lady-killer ook in Nederland nog bekend is. Dat hij nog even moet voetballen voor het geld, zal hij niet erg vinden. Dat hij onder contract staat bij Valencia vindt-ie wel erg. Liefst bleef hij bij Flamen- go. „Maar ik moet me straks weer melden bij Valencia," zegt hij, treurig kijkend. Hij is niet de énige in de Brazili aanse selectie. Marcio Santos kijkt al net zo treurig als je hem vraagt waar hij volgend seizoen speelt. „Ik moet me 1 augustus bij Ajax melden," zegt de we reldkampioen. Vreemd is dat wel, want dat zou betekenen dat Santos de hele voorbereiding mist. „De huurovereenkomst met At letico Mineiros loopt tot 1 au gustus," verduidelijkt de centra le verdediger. Marcio Santos verdedigt zijn kansen op het WK liever in de Braziliaanse compe titie. - Boor John Hoofs Parijs - Wie zich met zes tien jaar oprecht zorgen maakt of ze na een kleine medische ingreep weer haar plek aan de tennistop kan innemen, redeneert als een veteraan die drie sme- oorlogen heeft meege maakt en op alles is voor bereid. Maar Martina Hin gis zei het echt na haar hal ve finale tegen Monica Se- les (6-7, 7-5, 6-4). Twijfel of 'ze het nog wel kon' had haar dagen in Parijs be heerst. Set verklaarde de wisselvallig- ieid waarmee ze door haar favo riete toernooi wandelde en waar om ze 'nooit zo blij' was geweest met een benut wedstrijdpunt. Zelfs een paar maanden geleden niet in de finale van de Australi an Open, haar eerste en enige Grand Slam-titel. 3e opluchting na haar 37e op- «nvolgende zege in 1997 was enorm. „Je weet nooit wat je mnt verwachten als je terug- somt na een operatie of blessure. 3e voorbeelden van degenen die het nooit meer gered hebben de oude te worden, zijn talrijk. Ik ben geweldig blij dat ik het wel gered tfebj" zei Hingis. Op 21 april was ze zo hard van haar paard gevallen dat een chi rurg in haar linkerknie moest snijden. Parijs was haar eerste toernooi na haar gedwongen pauze. De hele wereld keek mee toen ze haar eerste voetafdruk ken in het gravel plantte. Op haar spel was veel af te dingen, maar ze won. En bleef winnen. Hoe haar prestatiecurve ook op en neer schoot, ze belandde uit eindelijk in haar eerste halve fi nale op Roland Garros, waar ze als juniore al twee keer won. Na de kans- en roemloze aftocht van Steffi Graf, werd haar partij van gisteren tegen Monica Seles geafficheerd als de finale die twee dagen te vroeg werd ge speeld. De verwachtingen waren hooggespannen, ondanks Hingis' 3-0 voorsprong in onderlinge confrontaties. Seles werd in staat geacht het toernooi opnieuw een grote naam te ontfutselen en on derschreef die inschatting door de eerste set te winnen. In de tie break waarmee het eerste bedrijf werd besloten, maakte Hingis vijf fouten. Het was een verre van hoogstaand begin. Het ni veau van beide speelsters was aanvankelijk teleurstellend en dat klonk door op de volgepakte tribunes. Het regende missers die je in een halve finale niet ver wacht. Pas na achttien minuten werd de eerste balwisseling van betekenis genoteerd. Hingis: „Na de eerste set kon het alleen maar beter gaan." Beide speelsters vochten verbe ten duels uit vanaf de achterlijn, kwamen zelden naar het net. Se les sloeg in de aanvangsfase vas ter en harder, maar het verwach te vuurwerk bleef vooralsnog uit. De winnende slagen van Seles zaten dicht op de lijnen, maar het Parijs (Belga) - Staatssecre taris Terpstra moeten ze weer missen dit jaar op Ro land Garros. Desondanks zal 'er vandaag belangrijk Be-" zoek in het Bois de Boulogne neerstrijken. Prins Filip van België zal dan de halve-fina- lepartij van Filip Dewulf bij wonen. 'Koning' Dewulf is dè ver rassing van Roland Garros. De Belg staat 122e op de we reldranglijst en was al blij met elk potje dat hij tijdens de kwalificaties in Parijs won. In het hoofdschema sloeg hij vervolgens Caratti, Meligeni, de Spanjaarden Portas en Corretja en Sam- pras-bedwinger Norman naar huis. Vandaag speelt Dewulf tegen de Braziliaan Gustavo Kuer ten. De andere halve finale gaat tussen Sergi Bruguera en Patrick Rafter. Paul Haarhuis 1 Jacco Eltingh Div. soorten en maten, v.a. 25,- p.m2. 0162-682874 600 nwe GEVELSTENEN kl. brons ƒ225,-, 0165' 302898. JUSKOM Meastr. ceranji- que Butterfly 3Ur 076-5421720 - 100 BIDPRENTJES. 75,-. Tel. 076-5021417. p "iarige Bollegraf heeft drie nd Slam-titels achter haar „nT'i11 won ze met landge- flnul i m Ni'ssen het gemengd 2. van Roland Garros. Twee Z ater won ze met dezelfde P ner m New York. In januari Or,i,„Ze ?let keeeh de Australian Haii, 0 EltinSh en Paul Haarhuis verloren in de halve fi- waren er te weinig om de wed strijd een beslissende wending te geven. Hingis kwam beter in de wedstrijd. De Zwitserse ontbeert de supervorm van voor haar ope ratie, maar compenseert heel veel met haar fenomenale tacti sche inzicht. De zeven jaar oude re en veel geroutineerdere Seles werd stilaan gesloopt door drop shots en met timmermansoog ge slagen passeerballen. Hingis pakte de tweede set met 7-5 en brak in de derde snel Seles' op slag. Het verlies van de Ameri kaanse begon gestalte te krijgen. De fouten stapelden zich ineens pp. Hingis speelde koel haar punten uit, was nooit meer in ge vaar en finishte verdiend en dol blij op 6-4. De computer had toen al feilloos blootgelegd waar het verschil lag tussen beide speelsters: Hingis had 50 ballen fout geslagen, Seles 71. Vijftig procent meer is op dat niveau do delijk. Seles draaide er na afloop niet omheen: „Hingis speelde beter tennis. Soms verbazingwekkend goed. Ze kan alles, is mentaal ij- zersterk en ze heeft zoveel ple zier op de baan dat het gewoon van haar afstraalt. Dat werkt echt aanstekelijk. Alle lof voor haar." Hingis speelt morgen de finale tegen Kroatische Iva Majoli, die de favoriete Amanda Coetzer in een doodsaai baseline-duel vim dik twee uur uitschakelde: 6-3, 4-6, 7-5. De tweede halve finale was van van bedroevende kwali teit. Het leek wel of beide speel sters een verbod hadden gekre gen een volley te slaan. Samen maakten ze 135 fouten die niet door de ander waren uitgelokt. Met name Coetzer was geen schim van de speelster die dins dag Steffi Graf uit Parijs had ge jaagd. Geen wonder dat Hingis na het povere duel boordevol zelfvertrouwen naar haar eerste eindstrijd in Parijs uitkijkt. „Waarom? Ik was mijn hele leven al de beste. Waarom zou het me dan aan zelfvertrouwen ontbre ken? Coetzer of Majoli, het maakte me allemaal niet veel uit. Ik heb ze allebei al geklopt." Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Vrouwen, halve finales: Hingis (Zwi/1) - Seles (VSt/3) 6-7 7-5 6-4, Majoli (Kro/9) - Coetzer (ZAf/11) 6- 3 4-6 7-5. Mannen dubbel, halve finales: Ka- felnikov/Vaeek (Rus/Tsj/4) - El- tingh/Haarhuis (Ned/2) 7-6 7-6, Woodbridge/Woodforde (Aus/1) - Arnold/Orsanic (Arg) 4-6 6-4 6-3. Gemengd dubbel, halve finales: Raymond/Galbraith (VSt/1) - Bolie- graf/Leach (Ned/VSt/3) 4-6 6-2 6-3, Hiraki/Bhupathi (Jap/Indo/16) - Sukova/Suk (Tsj/4) 6-4 6-4. 1 Martina Hingis springt een gat in de lucht na haar zege op Monica Seles. FOTO REUTER |>ar'is (anp) - Voor Manon Bollegraf en het dubbel El- HUnW tagh/Haarhuis is Roland Garros 1997 voorbij. De Ennelose \erloor woensdag in de kwartfinales van het dubbelspel. In het gemengd dubbel vormde gisteren de halve finale het eindsta- iom Bollegraf verloor aan de zijde van Rick Leach van het als 66 3 8^aatSte Amerikaanse koppel Raymond/Galbraith: 4-6 nales van het dubbel in de avond uren op het court central in twee tiebreaks van Kafelnikov/Vacek, de winnaars van vorig jaar. De als nummer twee geplaatste Neder landers waren in 1996 niet van de partij door een blessure van El tingh. In de gelijkopgaande strijd gingen de tiebreaks naar de Rus en de Tsjech met 7-4 en 7-3. Door Rob van der Velden Arnhem - Het bestuur van Vi tesse heeft dit weekeinde een spoedoverleg gepland in een uiterste poging de groeiende financiële tekorten het hoofd te bieden. De Arnhemse eredi visieclub heeft steeds meer moeite de eindjes aan elkaar te knopen en loopt zelfs een reële kans binnenkort de spelerssa larissen niet meer te kunnen betalen. Vitesse loopt al sinds de promotie naar de eredivisie, acht jaar gele den, in financieel opzicht op zijn tenen. De grootste gaten konden steeds gedicht worden door de verkoop van topspelers. Zo ging Van den Brom naar Ajax, Glenn Helder naar Arsenal en vertrok ken Philip Cocu en Chris van der Weerden naar PSV. De afgelopen twee seizoenen trok Vitesse de be groting op naar ruim tien miljoen, zonder dat daar substantieel gro tere inkomsten tegenover ston den. Ook het Bosman-arrest liet de club niet onberoerd. Enkele duur opgeleide talenten als Huub Loef- fen en Erwin van de Looi verlie ten Vitesse, zonder dat de club er een gulden voor beurde. Om de ergste financiële nood te lenigen speculeert de club al zeker een jaar op de verkoop van zijn groot ste talent, Roy Makaay. Vitesse rekende en rekent nog steeds op een bedrag van rond de 10 miljoen gulden voor zijn spits. Zowel binnenlandse (Ajax) als buitenlandse clubs (Manchester United) wilden tot nog toe niet meer dan ongeveer vier miljoen gulden betalen voor de aanvaller. De Arnhemmers hebben nu hun hoop gevestigd op Betis Sevilla. De Spaanse subtopper is bereid ver te gaan, maar de transferon derhandelingen verlopen uiter mate stroef. Vitesse heeft nog al tijd geen keiharde bankgarantie, terwijl bovendien Makaay en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen aan- hikken tegen de lengte van het contract. Dé Spanjaarden willen Makaay, net als Ajacied Mare Overmars, voor maar liefst negen jaar vastleggen. Voor Vitesse is de ramp niet te overzien als Roy Makaay onver hoopt mocht blijven. Dient de 22- jarige international zijn nog een jaar doorlopende contract bij de Arnhemmers gewoon uit, dan vangt de club geen cent voor zijn aanvaller. Voor Rob Jansen is dit een serieuze optie. Bij een tran- fervrije status zou Makaay vol gend jaar een financiële slag van jewelste kunnen slaan. Vitesse zit niet alleen verlegen om geld vanwege de explosief toege nomen personeels- en salariskos ten, maar ook door de aanstaande huurkosten van het Gelredome. Momenteel betaalt Vitesse geen huur voor stadion Nieuw Monni kenhuize. Het in aanbouw zijnde multi-functionele stadion in Arn hem Zuid gaat de club echter rond de twee miljoen gulden per jaar aan huur kosten. Daar staan naar verwachting ook ruimere entree- en sponsorinkomsten te genover, maar ook in dit geval gaan de kosten voor de baat. Teneinde de liquiditeit te vergro ten hebben enkele bestuursleden van de club zich zelfs met een deel van hun persoonlijk vermogen garant gesteld bij de bank. Dat de club het water inmiddels tot aan de lippen staat wordt overigens ten stelligste ontkend door voor zitter Karei Aalbers. „Ik sta per plex," zo liet Aalbers gisteravond weten. „Dit is bullshit. Ik weet niets van spoedoverleg. Wij kun nen nog steeds aan alle financiële verplichtingen voldoen. Ook als Makaay niet verkocht zou wor den." „Wij hebben zelfs Ferdi Vierklau een nieuwe aanbieding gedaan. Dat doe je niet als je met de rug tegen de muur staat. Maar altijd wanneer het Vitesse goed gaat duiken er weer van dit soort be richten op. Er zijn blijkbaar nog altijd figuren die ons het succes misgunnen en dit soort verhalen de wereld insturen." „Dat wij in financieel opzicht op onze tenen lopen is juist. Maar dat doen we al jaren. Er is ook in derdaad een tijd geweest waarin we hier en daar wat geld hebben moeten lenen om de zaak draaiende te houden. Maar dat geld is inmiddels allemaal netjes terugbetaald. Als we echt proble men hadden, zouden we Makaay allang aan Ajax verkocht hebben. Maar zo hoog is de nood dus niet." Kopenhagen - Michael en Brian Laudrup geven de voorkeur aan Ajax. Maar rond met de club zijn ze nog niet. Ajax moet bovendien nog tot een akkoord komen met Glasgow Rangers, de werkgever van Brian Laudrup. Michael Laudrup (33) wil nog één jaar als profvoetballer door het leven gaan. Dat seizoen wil hij niet door brengen bj zijn Japanse club Vissel Kobe, maar bij een club op ni veau. Geld is belangrijk, maar sportieve kwaliteit geeft de door slag. Hij heeft een aanbieding van Ajax en Olympique Marseille op zak. Bovendien wil de oudste Laudrup zijn laatst seizoen door brengen met zijn vijf jaar jongere broer Brian. Die wil na drie jaar vertrekken bij Glasgow Rangers. De Schotse kampioen vraagt een schappelijke prijs, 4,5 miljoen pond (14 miljoen gulden), voor zijn sterspeler. Feyenoord heeft de eerste van twee wedstrijden in China verlo ren. In Shanghai won Shen Hua met 1-0 van de Rotterdammers. Even voor tijd maakte Stantchev uit een strafschop het enige doel punt. Vooral in de eerste helft had Feyenoord een paar kansen om te scoren. Een doelpunt van Pablo Sanchez werd wegens buiten spel afgekeurd. Shen Hua speelde erg verdedigend en het was voor Feyenoord lastig goede aanvallen op te bouwen. In de tweede helft zakte het niveau van de wedstrijd. Even voor tijd kreeg Shen Hua een strafschop. George Boateng legde een doorgebroken speler neer. Stantchev maakte geen fout en passeerde doelman Dudek. Bij Feyenoord onbraken Ed de Goey, Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel. Ze speelden met het Nederlands elftal woensdag tégen Zuid-Afrika. Ook Henryk Larsson maakt de trip naar China niet mee. De Zweed speelt komend weekeinde een WK- kwalificatie-interland. Zaterdag speelt Feyenoord de tweede wedstrijd in Kanton. Shanghai (Chn). Vriendschappelijk. ShEN HUA - FEYENOORD 1-0 (0-0). 85. Stantchev 1-0 (strafschop). Toe schouwers: 18.000. Gele kaart: claeys (Feyenoord). FEYENOORD: Dudek; Boateng, Fernando, Fraser en Graf; Koeman (45. Tati), Van Wonderen, Claeys (45. Schuiteman) en Sanchez; Taument (45. Glaucio) en Vos. Ronaldo is mondeling akkoord met Internazionale. De 20-jarige Braziliaanse aanvaller heeft zijn jawoord gegeven aan de club uit Milaan. Begin juli tekent hij in Milaan een contract dat hem tot de zomer van 2006 aan Internazionale bindt. Hij gaat per jaar zes mil joen gulden netto verdienen. Als tekengeld ontvangt hij 28 miljoen gulden. Internazionale betaalt aan FC Barcelona de transfersom van 54 miljoen gulden. Besiktas verlost Barcelona wellicht van een delicaat probleem. Het bestuur van de Turkse club heeft de geplaagde coach Bobby Robson een contract voor twee jaar aangeboden. De Britse trainer kan in die periode een bedrag van acht miljoen gulden verdienen. Indien Robson ingaat op de voorstellen van Besiktas, kan het be stuur van Barcelona eindelijk een nieuwe coach (Louis van Gaal?) benoemen. Het contract van Robson loopt in de Spaanse metropool nog een jaar door. Ondanks de triomf in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, wil Barcelona van Robson af. Atletico Madrid-voorzitter Gil y Gil is door de Spaanse voetbal bond drie maanden geschorst. Na de competitiewedstrijd tegen Be tis Sevilla had Gil y Gil in felle bewooordingen uitgehaald naar het arbitrale trio en de Spaanse voetbalbond. De scheidsrechter zou in de ogen van de voorzitter drie spelers van Atletico ten onrechte te zwaar hebben gestraft. Daardoor misten ze het bekerduel tegen Barcelona. Hij dreigde toen met een boycot van die wedstrijd. Op het laatste moment kwam Gil y Gil na over leg met de voetbalbond terug op zijn dreigement. Straffen betaald voetbal Geschorst voor vier wedstrijden: Wilson (Emmen), Schultz (De Graaf schap). Geschorst voor één wedstrijd: Meijer (ADO Den Haag), Berghuis, Gou- looze (Cambuur L), Uneken (Emmen), Waslander (Go Ahead Eagles), Ver hoeven (NEC), Schol (VW), Van der Haar, De Waal (FC Zwolle). Berlijn - De vrouwenhockeyploeg heeft in het strijd om de Cham pions Trophy de tweede nederlaag geleden. Gisteren werd in Ber lijn met 2-0 verloren van Zuid-Korea. Bij de rust leidde de Aziati sche ploeg, winnares van het olympisch zilver in Atlanta, met 1-0. Eerder verloor Oranje van olympisch kampioen Australië. Het won van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. Door het verlies moet de nationale ploeg zaterdag in de laatste groepswedstrijd winnen van Duitsland om een plaats in de finale af te dwingen. Vandaag is er een rustdag in Berlijn. Berlijn. Champions Trophy vrouwen. NEDERLAND - ZUID-KOREA 0-2 (0-1). 17. Eun-Kyung Park 0-1, 68. Kwan-Sook Choi 0-2. Toeschouwers: 400. Straf corners Nederland 4; Zuid-Korea: 8. NEDERLAND: Touw; Duyster, Van den Boogaard, Veenstra en Deiters; Van den Broek, Thate en Smabers; Van de lCieft, Van der Wielen en Kui pers. Vliegende wissels: Boomgaardt, Kooien, Mulder. Duitsland - Groot-Brittannië 3-0 (1-0), Australië - Verenigde Staten 5-0 (2-0). i; Stand: 1. Australië 4-10 (11-1), 2.~Duitslgnd 4-8 (Ö-5), 3. Zuid-Korea 4-6 (6-4), 4. Nederland 4-6 (4-4), 5. Verenigd^Staten 4-4 (3-10), 6. Groot-Brit tannië 4-0 (0-9). Chicago - Michael Jordan versloeg woensdagavond in de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA Utah Jazz vrijwel in zijn een tje. De beste basketballer aller tijden maakte 38 punten, met 13 re bounds, 9 assists en 2 steals. Ongelofelijke cijfers die de Chicago Bulls in eigen huis met 97-85 langs Utah brachten. In de eindstrijd is de stand 2-0. Wedstrijd drie, vier en, eventueel, vijf zijn in Salt Lake City. Kome - Bij Grand Prix-atletiekwedstrijden in Rome is Marko Koers op de 800 meter als vierde geëindigd in 1.45,14. De zege ging gisteren naar de Keniaan Wilson Kipketer in de beste jaartijd van 1.43,54. Rome. Grand Prix. Mannen. 100 m: 1. Christie (GBr) 10,20, 2. Aliu (Nig) 10,20, 3. Davidson Ezinwa (Nig) 10,20. 100 m: B-groep: 1. Obikwelu (Nig) 10,15, 2. Osmond Ezinwa (Nig) 10,21. 110 m horden: 1. Crear (VSt) 13,32, 2. Garcia (Cub) 13,34, 3. Schwarthoff (Dui) 13,35. 800 m: 1. Kipketer (Den) 1.43,54 (beste jaarprestatie), 2. Tellez (Cub) 1.44,35, 3. Longo (Ita) 1.44,40, 4. Koers (Ned) 1.45,14 800 m: B-groep: 1. Koncellah (Ken) 1.45,82. 110 m horden: 1. Crear (VSt)13,32, 2. Garcia (Cub) 13,34, 3. Schwarthoff (Dui) 13.35. 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.30.59, Hakkimi (Tun) 3.33,54, 3. Tanui (Ken) 3.35,10. Vrouwen. 200 m: 1. Trandenkova (Rus) 22,79, 2. Frazer (Jam) 22,84, 3. Cuthbert (Jam) 22,90, 6. Ottey (Jam) 23,18. 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.58,70, 2. Afanasjeva (Rus) 1.58,79, 3. Masterkova (Rus) 1.58.89. GOLF Newcastle. European Grand Prix. Stand na eerste ronde: 1. Webster (Eng) 66, 2. Harringron (Ier), An- dersson (Zwe) 67, 4. Bottomley (Eng), Pinero (Spa), Hallberg (Zwe), Canonica (Ita) 68. Praag. KB Challenge Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Cronin (Eng) 65, 2. Wechgelaer (Ned), Owen (Eng), Howly (Ier) 67, 39. Derksen 72, 43. Steenkamer (Ned) 73,116. Lovey (Ned) 79. VOETBAL Fenton (VSt). Oefenwedstrijd. Verenigde Staten - Paraguay 0-0. Toulon. Onder 21 jaar. Finale: Frankrijk - Portugal 2-1 nv (1-1 0-0). 64. Carlitos 0-1, 73. Afanou 1-1, 91. Mouret 2-1. Eindstand: 1. Frankrijk, 2. Portu gal, 3. Mexico, 10. Nederland. Koeweit. WK-kwalificatie. zone Azië, groep 7: Koeweit - Singapore 4-0 (3-0). Stand: 1. Koeweit 3-9, 2. Libanon 3-4, 3. Singapore 4-1. Koeweit naar tweede ronde. ZEILEN Kopenhagen. Europe. Spring Re gatta. Eerste dag: 1. Montilla (Spa) 4 punten, 2. Brouwer (Ned) 6, 3. Glinkiewicz (Pol) 11.Uitslag voet bal

de Stem | 1997 | | pagina 9