Opkomst in Algerije wat minder BESCHERMDE DIERSOORT. Pausbezoek breekt tv-records in Polen Kok stuit op Britse bedenkingen over Verdrag Amsterdam Haastwerk Tribunaal in proces Blaskic icie komt iet meer Hoofd Surinaamse Rekenkamer ontslagen mmentaa nland KORT huurstijging af studiebeurs Je Maasvlakte et Vlaanderen DËSTEM BUITENLAND A5 'Verkiezingen vrij en eerlijk' N. euwe kleine planeet ontdekt Nederlandse vrouw in Vietnam doodgestoken buitenlandKORT Schietincident Noord- en Zuid-Korea Nachtelijk uitgaansverbod in Brazzaville Kanaaltunnel uren afgesloten Eisen voor luxe dierentransport Dubbelspion Nicholson krijgt 23 jaar Franse oud-minister veroordeeld Coupleiders willen Kabbah nog niet terug Veroordeelde artsen voortaan weren Brengt de gezondheid ernstige schade toe, k.b. 4.10.1994, Stb. 720. a ligt geplaveid met twijfel omende top van Amstenb erzien. Als er al een Verdr aarin de ambities zijn aano ijn te veel zaken waarover" an mening verschillen werd tot nu toe gedraqp, aast de vele onzekerhed» tunie moet er over twee ij landen moeten voldoen 2; tingseisen voldoet, valt uiti n beginners, dan een grot 'er druk komen te staan annië, Frankrijk en Duitslan j zouden slagen voor hun (o. t zeker. Duitsland - de gr0i Herlei kunstgrepen de beqn ging van minister Waigel va herwaarderen, heeft de repi en dat hij nog steeds wil mes an de EMU, maar dat dit nie heden in zijn land. De Engels de voorhoede van de EMU ee te zullen doen. e conclusie worden getrokka is opgeschreven. De basis voc un ijver om de daar vastgeste nden met succes aan de term erkt. sterdam niet heen om eenor keiharde toelatingseisen strik p tafel blijft, dan zal de datum id moeten worden uitgeste!; er de grote lidstaten Frankri de criteria lijkt onvermijdelijk ter dan de totstandkoming vai eelste maal naar de toekom nn vanaf volgend jaar niet [minimale, gemiddelde stij- Iningbezit. Staatssecretaris at besloten. De huren moes- 1 minimaal 3,5 procent om- gereengekomen dat dat per- Ie verhuurders beschouwen ■en belemmering in hun be- 1 stijgen. Omdat vrijwel alle eft Tommei besloten hen te- ij Ster het terrein van de Vuil Af- kntse Wijster heeft gisteren blledig in de as gelegd. De psen de vijftien en achttien I uit dat het vuur is ontstaan Inlijke ongevallen voor. vijs) laat een commissieon- veer afhankelijk moet wor- Opmerkingen van CDA-frac- [de bewindsman op die ge le denken aan een inkomens- In beurs, een renteloos voor- nderbijslag. Dat zou een te- bn voor CDA-minister Deet- geerde met instemming. bede Maasvlakte bij Voorne Financiën. Topambtenaren |gde miljarden beter kunnen proberen volgende week de I met de tweede Maasvlakte. BO hectare aanleggen met alle fentraal Planbureau heeft het (oguit 500 hectare aan te leg- k, Noord-Brabant en Zeeland Iring en provincies een code pdoeld om het lokken van be- vederzijdse grenzen tegen te Limburg is de code een heren- pttelijke rechten en plichten |elmatige concurrentie inzake pmse en Nederlandse provin- ter twijfelt aan de haalbaar Rijnmondgebied. Oorzaak is ran Burgemeester en Wethou- ir de Kamer stuurde. oegdheden aan de orde. folgens De Cloe (PvdA) en hem es (WD) draaien de Rotterdam- s bestuurders de zaken erst wilde de Maasstad lacht van de gemeenten zo vee' ïogelijk overeind laten. LaW ien de bevolking een opdeW an de stad afwees, moesten emeenten zo veel mogeW lacht inleveren ten behoeve va" !e stadsprovincie, let kabinetsvoorstel geeft vol' rens de Kamer Rotterdam W. in, maar nu blijkt dat het coW mg meer bevoegdheden bij tadsprovincie wil neerlegg® lat schiet de omliggende ge' aeenten in het verkeerde keelg3" o liet de Ridderkerkse wethoi' er merken. Rotterdam kreeg P' eren wel de steun van de provW' ie Zuid-Holland. I I I I I VRIJDAG 6 JUNI 1997 Zakopane (rtr/kna) - In Polen is de belangstelling voor het bezoek van paus Johannes Paulus II boven alle verwach tingen- De rechtstreekse tv- uitzending van de mis van af gelopen dinsdag in Poznan beeft alle records gebroken, geer dan 12 miljoen Polen, een derde van de bevolking, hebben ernaar gekeken. De Poolse televisie zendt gedu rende het elfdaagse pausbezoek bijna alle festiviteiten recht- streeks uit. Elke dag melden kranten uitgebreid over het paus bezoek. Zo drukken ze toespra ken en preken integraal af. Meer dan drie miljoen mensen hebben een van de vieringen bijgewoond. Gisteren, de zesde dag van het bezoek, heeft de kerkvorst de Zuid-Poolse wintersportplaats Zakopane bezocht, gelegen in de rustige omgeving van het Tatra- gebergte. De vrije dag was inge pland en de paus bleef afge schermd van de talrijke journa listen en fotografen die bij het bezoek aanwezig zijn. De rustdag van de paus geeft de Poolse bevolking even de tijd om alle indrukken van de laatste da gen op zich te laten inwerken. Sinds hij afgelopen zaterdag voet op Poolse bodem zette, is hij con stant met allerlei uitspraken in het nieuws geweest. Op de derde dag van zijn bezoek sprak de 77- jarige kerkvorst de hoop uit dat hij de Rooms-Katholieke Kerk ook na het jaar 2000 nog kan lei den. Woensdag veroordeelde hij in scherpe bewoordingen het Poolse abortusbeleid. Of abortus moge lijk moet blijven, zoals nu, is een heikel punt bij de Poolse verkie zingscampagnes. In september moeten de Polen naar de stembus en de katholieke partijen willen abortus aan banden leggen. „Een land dat zijn eigen kinderen doodt, is een land zonder toe komst", zei de kerkvorst in een zeer emotionele toespraak. Veel mensen zien het bezoek van de paus als een afscheidstoernee. Te meer omdat de paus de ko mende dagen plaatsen bezoekt, die voor hem zeer belangrijk zijn. Hij gaat nog naar Krakow, de plaats waar hij als bisschop en hoogleraar werkte. Hij gedenkt daar in de Wawelkathedraal zijn eerste misviering die hij vijftig jaar geleden opdroeg. Ook zal hij het graf van zijn ouders bezoe ken. Algiers/Rijswijk (afp/rtr/anp) - De parlementsverkiezin gen in Algerije zijn gisteren onder strenge beveiliging re delijk rustig verlopen. De enige bekende aanslag ge beurde in het dorp Aïn Mabed, 300 kilometer ten zuiden van Al giers. Daar raakten twee Alge rijnse Waarnemers gewond toen een bom naar hun auto werd ge- Om zeven uur gisteravond Ne derlandse tijd had 56,02 procent van de kiesgerechtigde Algerij nen zijn stem uitgebracht bij de parlementsverkiezingen. Dat maakte minister van Binnen landse Zaken Mostefa Benman- sour gisteravond bekend. Veel stembureaus waren om acht uur (Nederlandse tijd) dichtge gaan. in de grote steden en in sommife regio's bleven ze echter een uit langer open, omdat er nog vpel burgers stonden te wachtai om te stemmen. De opkomst wordt gezien als een van debelangrijkste graadmeters voor de geloofwaardigheid van verkieiingen in het Noord-Afri kaanse land. Bij de presidents verkiezingen in 1995 ging ruim 75 proient van de kiezers naar de stembus. Toen had de opkomst om zeten uur al ruim 64,5 pro cent tireikt. Radicale moslims, die nu 'an de verkiezingen waren uitgesl«tenJhebben opgeroepen te tot eer boycot van de gang naar de stenbus. De minister kondig de aar1 dat de eerste prognoses pas vanmorgen worden bekend gemaakt. Eerder hadden de auto riteiten de uitslag nog voor gis- teravold aangekondigd. Waarne mers vim de Arabische Liga heb ben gjsteren verklaard dat de parlementsverkiezingen in Alge rije in een vrije en eerlijke sfeer zijn verlopen. „Onze waarne mers, die over het hele land zijn verdeeld, hebben geen klachten ontvangen. Ik heb niet gezien dat er druk is uitgeoefend op kie zers," aldus Kamal Said, de lei der van de 61 waarnemers van de Liga. Sjeik Mahfoud Nahnah, de leider van de Beweging voor een Vreedzame Samenleving (MSP) ofwel de Hamas-partij, klaagde wel over onregelmatigeden. Zo zou een partijafgevaardigde in een stembureau in elkaar is ge slagen. Nahnah dreigde tijdens een persconferentie de verkie zingsuitslag niet te erkennen. In totaal zijn er circa tweehon derd buitenlandse waarnemers uit Arabische landen, de Verenig de Staten, Europa en Afrika. Hoge opkomsten werden gemeld uit het oosten van Algerije, waar veel leden van de Berber-minder heid wonen. Onder de Berbers zijn partijen als het Front van Socialistische Krachten (FFS) en de Verzamelbeweging voor Cul tuur en Democratie (RCD) sterk. De RCD zet zich in het Noord- Afrikaanse land nog het meest in yobr een op Westerse leest ge schoeide democratie. In de hoofdstad Algiers signaleerden waarnemers vrijwel lege stembu reaus in de oude binnenstad Cas- bah en in de wijk Bab El-Oued. In die districten, waar het FIS (Islamitisch Reddingsfront) ooit sterk was, gingen slechts enkele oudere mensen stemmen. Hans Prade in zijn kantoor in mei 1995, vlak voor de verkiezingen die de partij van Bouterse aan de macht brachten. Malmö (anp) - Premier Kok is er als EU-voorzitter niet in ge slaagd alle Britse bezwaren tegen het Verdrag van Amsterdam, dat op 17 juni moet worden gesloten, weg te nemen. Dat bleek gisteren na een ontmoeting met zijn Britse ambtgenoot Blair in het Zweedse Malmö, in de marge van een conferentie van Euro pese socialisten. Nev mer ons voo min von zomji dan mer York (ap) - Astrono- hebben aan de rand van zonnestelsel, een eind aij Pluto, een nieuwe ■planeet ontdekt. De 1st bevestigt dat het estelsel veel groter is vroeger werd aangeno- De ilaneet heeft een omtrek van ongeveer 480 kilometer, waai mee zijn oppervlakte on- geve ir zo groot is als Frankrijk. Het kleine hemellichaam is het helderste object in het zonne stelsel dat is ontdekt sinds de von st, in 1978, van Pluoto's maan Charon. Op Het verste punt van de el lipsvormige lus die hij in astro nomisch 'terra incognita' maakt, staat de mini-planeet driemaal zo ver van de zon ver wijderd als Pluto. De astronomen hebben bere kend dat zich een eind achter de buitenste planeten miljoe nen ijzige hemellichamen moe ten bevinden, waarvan de nu gevonden jolaneet er een zou zijn. De verzameling staat be kend als de Kuiper belt (gor del). De astronomen gaan ervan uit dat de nieuwe planeet net als de andere objecten aan de rand van het zonnestelsel be staat uit onder meer water, kooldioxide en methaan - alle in bevroren toestand. „De messen liggen niet op tafel, maar er zijn nog een aantal harde punten weg te werken," zei Kok over zijn onderhoud met Blair. De Britse premier prees de con structieve sfeer tijdens de discus sie. „Maar er moeten nog harde onderhandelingen gevoerd wor den tot Amsterdam", beklem toonde hij. De problemen tussen Londen en Groot-Brittannië gaan over de opname van de West-Europese Unie als defensiepoot van de EU, en de controle over de buiten grenzen van de EU. De Britten willen zelf de controle over hun grenzen houden en die niet onder het gemeenschappelijke Europe se beleid laten vallen. De Denen willen dat er resultaten in Amsterdam worden geboekt, „maar we zijn ook bereid er bui ten te blijven," onderstreepte de premier. Zonodig zal Kopenha gen zich beroepen op de uitzon deringspositie die het op de EU- top in Edinburgh heeft bedongen. Kok sprak in Malmö ook met de Oostenrijkse kanselier Klima en de Zweedse premier Persson, die woensdag heeft laten weten dat zijn land vooralsnog niet aan de Economische en Monetaire Unie zal deelnemen. „Ik had liever een ander besluit gezien," zei Kok, „maar we gaan er niet de politie en brandweer op afsturen." Van de Socialistische fractie van het Europese Parlement ontvin gen Kok en de overige socialis tische leiders een dringend be roep om zich sterk te maken voor democratische en sociale solida riteit in het Verdrag van Amster dam. Zij dringen aan op parlementaire controle over EU-maatregelen over justitie en binnenlandse za ken, die na Amsterdam onder het gemeenschappelijke Europese beleid moeten vallen. Door Helen Gorter, anp Den Haag - Het Joegoslavië-Tïibunaal is overhaast te werk gegaan met de aan klacht tegen de Kroatische generaal Ti- nomir Blaskic. Aan de vooravond van diens proces beschikt de aanklager nog steeds niet over essentiële bewijsstukken. »De manier waarop het tribunaal met kunst- en vliegwerk alsnog probeert oor logsdocumenten los te krijgen van Kroa tië, is ronduit schokkend." Dit zegt de advocaat van Blaskic, de Ameri kaan Russell Hayman. Het proces tegen de jonge generaal (36), die al meer dan een jaar jn Nederland wacht op berechting, gaat op 23 Juni m Den Haag van start, um tr'bunaal klaagde Blaskic in november D, samen met vijf andere Kroaten, aan we gens misdaden tegen de menselijkheid en oor- ogsmisdaden. Hij wordt als bevelhebber van Kroatische leger (HVO) onder meer ver antwoordelijk gehouden voor het bloedbad in net dorpje Ahmici, in het Lasva-dal in Mid- en-Bosnië, waarbij in april 1993 meer dan onderd burgers om het leven kwamen. Als oenmalige kolonel beraamde en voerde hij een systematische campagne uit van bombar- ementen, aanvallen en verwoesting van ste en en dorpen in het voornamelijk door mos- Jffls bewoonde gebied, aldus de aanklacht, e aanklager krijgt er een hele kluif aan om eskics schuld aan te tonen, aldus Hayman. «Als de aanklager bewijs heeft dat er aan- sbevelen zijn uitgevaardigd, dan is hij ver plicht dat aan de verdediging voor te leggen. Tot nu toe is dat niet gebeurd." Ook van di recte deelname aan de gepleegde gruwelda den is geen enkel bewijs, zegt hij. De beroepsofficier Blaskic, zelf afkomstig uit Kiseljak in Midden-Bosnië, trad in 1983 toe tot het Joegoslavische Volksleger JNA. Op verzoek van de regionale autoriteiten in zijn geboorteplaats organiseerde hij een leger dat het gebied moest verdedigen tegen de Ser viërs. Na het wegvallen van het JNA, bestond de territoriale verdediging slechts uit milities zonder enige militaire opleiding. „Blaskic had het bevel over een zooitje ongeregeld, voornamelijk boeren die er alleen in waren geïnteresserd hun eigen huizen en dorpen te verdedigen," aldus Hayman. Er waren geen verbindingslijnen, geen materieel. Alles moest worden opgezet. De verdediging wil via deskundigen aantonen dat je met behulp van slechts veertig beroeps officieren binnen één jaar van 50.000 boeren en dorpelingen geen effectief leger kimt op zetten. „Kijk maar hoe lang het duurt voor nieuwe staten als Estland een leger op poten hebben." En dan woedde er tegelijkertijd een gruwelij ke oorlog tegen de Serviërs. Daarbij kwam na januari 1993, na de breuk in de Kroatische- moslim-alliantie, ook nog eens de strijd tegen het Bosnische leger. Er heerste complete cha os. „Schietpartijen, moorden, ontvoeringen waren aan de orde van de dag. Huizen en soms hele dorpen werden uitgebrand. De spanningen waren tegen april 1993 zo hoog opgelopen dat er op alle fronten excessen wa ren." Vaak ging het om vergeldingsacties, gepleegd door individuen of kleine groepen, waarbij zowel onder moslims als Kroaten slachtoffers vielen. In die situatie is het ondoenlijk te be wijzen wie de bevelen gaf en is het maar de vraag of die van hogerhand kwamen. De ver dediging wil aantonen dat Blaskic de chaoti sche situatie niet onder controle kon hebben. Hayman, die samen met de Kroaat Ante No- bilo Blaskic verdedigt, gaat ervan uit dat zijn cliënt wordt vrijgesproken. „Succes is voor het tribunaal van vitaal belang. Maar voor de rechters hangt dat succes af van een recht vaardig proces, niet van het aantal veroorde lingen," zegt hij vol vertrouwen. Blaskic kwam op 1 april vorig jaar naar Den Haag en zit onder huisarrest op een geheime plaats in de omgeving. Hayman zegt niet te weten waar zijn cliënt leeft. „Ik spreek hem alleen in de gevangenis van Scheveningen." Toen de generaal besloot vrijwillig naar Den Haag te komen, was hij ervan overtuigd dat hij zijn onschuld zou bewijzen. „Het is een in telligent en gevoelig mens. Als militair wil hij zijn naam van alle blaam gezuiverd zien en niet als voortvluchtige door het leven gaan." Hem was een spoedig en kort proces beloofd, aldus Hayman. Sindsdien is het proces keer op keer uitge steld. Omdat bij het tribunaal ook nog een an der proces loopt, zodat de rechters om beur ten de rechtszaal moeten gebruiken, kan deze zaak wel een jaar duren. Paramaribo (anp) - De Suri naamse regering wil de voor zitter van de Rekenkamer Hans Prade wegens 'wange drag' de laan uitsturen. Dit heeft president Jules Wijden- bosch in,een besloten verga dering aan het parlement ^egedeelf}- De ministerraad constateerde eerder dat met Prade geen samenwerking meer mogelijk is. De coalitie in het parlement staat pal achter de regering. Regering en coalitie verwijten Prade dat hij met vertrouwelijke informatie strooit en misbruik maakt van zijn positie. De hou ding van Prade tegenover de re gering wordt als „zeer negatief ervaren". De voorzitter van de Rekenkamer heeft herhaaldelijk bezwaren geuit tegen het finan- Hanoi (dpa/rtr/anp) - De 26- jarige Nederlandse J.L. uit Meteren (Gld) is woensdag ochtend doodgestoken op een markt in Ho Chi Minh-stad in Vietnam. De vrouw was daar op zakenreis voor het bedrijf NDT-Pottery uit Huissen (Gld). Woordvoerder B. Jansen van het bedrijf zei gisteren dat het slachtoffer woensdag met de di recteur van NDT-Pottery en een vrouwelijke zakenrelatie de po pulaire toeristenmarkt Ben Thanh bezocht. De vermoedelijke dader is opgepakt. „Wat ons betreft is er geen sprake geweest van een roofoverval, maar van moord. Mijn vader heeft verklaard dat onze werk neemster zonder enige aanleiding recht in het hart is gestoken. Er was geen sprake van diefstal of een ander incident. Ze is één keer gestoken. Mijn vader heeft haar daarna op gepakt en is in een riksja gestapt, waar ze in zijn armen is overle den." Het stoffelijk overschot bevindt zich in het Cho-Ray-ziekenhuis. Daar wordt in de loop van deze week autopsie verricht. De repa triëring zal in het weekeinde of maandag plaatshebben. Jansen benadrukt dat het Neder landse bedrijf in Vietnam alle medewerking krijgt van de lokale instanties. „Op verzoek van de nabestaanden willen wij alleen de initiatialen van het slachtoffer publiceren. Onze collega werkte voor NDT- pottery als account-manager en ontwerpster. Zij laat in Neder land een echtgenoot achter," al dus de woordvoerder. ciële beleid en beheer van staats middelen, waarbij de regering zich niet houdt aan wettelijke be palingen. De onthulling van Prade dat de viering van de verjaardag van president Wijdenbosch met over heidsgeld is betaald, is het staats hoofd in het verkeerde keelgat geschoten. Het feest, dat op 2 mei werd gevierd, kostte bijna 130.000 gulden. Wijdenbosch is er ook niet over te spreken dat Prade melding maakte van een presidentiële re kening bij de Centrale Bank van Suriname, waarop dit jaar al 200 miljoen Surinaamse gulden (on geveer 1 miljoen) is gestort. De oppositie in het parlement is het niet eens met het voorgeno men ontslag. Zij vroeg vorige week een openbare vergadering aan om de kwestie te bespreken, maar kreeg nul op het rekest. Seoul - Drie Noord-Koreaanse patrouilleboten zijn gisteren de territoriale wateren van het rivaliserende zuiden binnengevaren en hebben een aantal schoten gelost op een Zuid-Koreaans mari neschip voordat zij vertrokken, zo heeft het zuidelijke ministerie van Defensie gezegd. Bij het incident, de ernstigste infiltratie sinds de noordelijke poging om in september vorig jaar spionnen met een onderzeeboot aan land te zetten, vielen geen gewonden. Brazzaville - In de hoofdstad van de Republiek Congo, Brazzavil le, is een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd. Dat heeft de staatsradio gisteren gemeld. Reden voor de maatregel zijn botsin gen tussen het regeringsleger en gewapende aanhangers van ex- president generaal Denis Sassou Nguesso. Het leger omsingelde gisterochtend met pantserwagens het privéhuis van Sassou Nguesso. Gistermiddag en -avond werden er schoten gehoord in de Congolese hoofdstad. Londen - Een stroomstoring heeft er gisteren voor gezorgd dat de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Groot-Brittannië enkele uren afgesloten is geweest. Twee passagierstremen mochten gistermid dag na een half uur stilstaan weer doorrijden. Vrachtverkeer kon pas 's avonds weer verder. Het vrachtverkeer in de tunnel werd pas vorige maand weer hervat, na de brand vorig jaar die voor ruim een half miljard gulden schade had aangericht. Brussel - De Europese Commissie heeft gisteren een lijst van aan vullende eisen goedgekeurd voor het transport van dieren over lange afstanden.Duurt een trip langer dan acht uur, dan moet de veewagen voorzien zijn van ligstro met voldoende absorptiever mogen. Aan boord moet er voldoende geschikt voedsel en water zijn, evenals materiaal om het de dieren te serveren. Voor varkens dient zelfs gedurende de hele rit permanent drinkwater beschik baar te zijn. De wagen moet ook beschikken over een behoorlijk ventilatiesysteem en gescheiden boxen, zodat het personeel ge makkelijk bij de dieren kan komen om hen te verzorgen. Bij zo'n luxetransport zijn vervoerders niet langer gebonden aan de ver plichte rusttijden voor vee. Alexandria - De vroegere CIA-agent Harold Nicholson is gisteren veroordeeld tot 23 jaar en zeven maanden gevangenisstraf voor spionage voor Rusland. Dat gebeurde in het Amerikaanse Alexa ndria. Nicholson (46) had op 3 maart al toegegeven schuldig te zijn aan het verkopen van geheime veiligheidsinformatie aan Moskou gedurende een periode van tweeëneenhalf jaar. Moskou betaalde hem er 550.000 gulden voor. Nicholson was de hoogste officier van het CIA, die ooit betrapt is op spionage. Hij spioneerde uit geldge brek na zijn scheiding in 1994. Lyon - De Franse oud-minister Henri Emmanuelli is gisteren door een rechtbank in Lyon veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 18 maanden, met aftrek van de tijd dat hij in voorarrest zat. Hij is schuldig bevonden aan frauduleuze praktij ken tijdens zijn periode als penningmeester van de PS, de socialis tische partij. De rechtbank maakte het vonnis bekend, enkele uren nadat de nieuwe Franse regering-Jospin haar werkzaamheden is begonnen. Het proces-Emmanuelli was een week uitgesteld door de parlementsverkiezingen in Frankrijk. Emmanuelli is zondag herkozen in zijn kiesdistrict. Freetown - De coupleiders in Sierra Leone hebben Nigeriaanse bemiddelaars gisteren gezegd er niets voor te voelen'de afgezette president Ahmad Tejan Kabbah terug te laten keren. Dat zou het nieuwe verbond tussen het leger en de rebellen in gevaar brengen. Pas over achttien maanden mag Kabbah terugkomen. De couplei- ding sprak met een onderhandelingsdelegatie van de Nigeriaanse militaire leider Abacha die woensdag in Freetown arriveerde. Tot een overeenkomst kwamen de partijen niet. Luxemburg - De Europese ministers van Volksgezondheid willen voorkomen dat veroordeelde artsen zich vestigen in andere EU- lidstaten. Artsen die in het ene land door een medisch tuchtcollege zijn ver oordeeld of is verboden hun beroep uit te oefenen, kunnen nu ge woon in andere landen aan de slag. De autoriteiten in andere EU- lidstaten vragen momenteel namelijk alleen of de desbetreffende medicus over de benodigde papieren beschikt. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1997 | | pagina 5