over ijfers olitie kloppen niet leesteroplichter 4Heer' Olivier betrokken bij witwassen drugsgeld Machtsstrijd Rotterdam liep uit de hand I )e^e|yd Zwaardere straf voor moord in bossen Dorst Britse organisatoren piramidespel met 12 miljoen aan de haal Koffieshops Tilburg dicht op last Brokx Open Dagen bij L Etentje als compensatie voor overlast Eurotop ESTEM BINNENLAND A3 iamer eist actie van Dijkstal Ook Peper laat Brinkman vallen Niet pinnen op zondag i>AG 6 JUNI 1997 ot-Brittannië Irgang naar wisselvalji Jr. Af en toe zon en én, waarvan sommige n,. leer. MiddagtemperatJ enlopend van een graad n het noorden tot rond 20 zuiden. fcië en Luxemburg: Wolken pen, maar ook af en toe zon dagen kans op enkeie mogelijk met onweer Idagtemperatuur rond Jen. »rd- en Midden-Frankriik. imirrvllrf selend bewolkt en van tijd |tijd enkele regen- en on rsbuien. Vrijdag in het oos. een kleinere buienkans Idagtemperatuur tussen |7 graden. d-Frankrijk: In het zuid. ^en perioden met zon ec vel overal droog. Eldem pr bewolking en enkele re. - of onweersbuien. Middag- |peratuur meest tussen 251 29 graden. Zaterdag langs jVtlantische kust iets minder trm. tugal: Wisselend bewolkt leen aantal regen- of on- trsbuien, vooral vrijdag met ptselijk veel neerslag en veel ld. Middagtemperatuur uit kopend van een graad of 20 i zee tot rond 25 in het bin- iland. pnje: Naast zonnige perio- vooral in het noorden en Jten ook enkele buien, soms onweer. Aanhoudend (ra. Maxima tussen 26 en 30 graden. In het noord- Iten iets lager, larische Eilanden: Eerst nog In toe zon. Geleidelijk meer polking en kans op enkele jen, mogelijk met onweer, ^dagtemperatuur rond 26 Iden. [llorca en Ibiza: Flinke zon- perioden en waarschijn- overal droog. Warm met :ima oplopend tot dicht bij raden. lië: Vrijdag eerst nog hier en pr een regen- of onweersbui. het westen uit opklarin- Zaterdag perioden met en droog. Vrij warm met [ia overal maxima tussen 25 30 graden. pekenland en Kreta: Wisse- 1 bewolkt en enkele regen- lonweersbuien. Middagtem- latuu r langs de kusten rond graden, landinwaarts iets ner. itsland: Perioden met zon. het westen en zuiden vooral l'dag kans op een regen- of iveersbui. Middagtqmpera-J Ir oplopend naar 2d graden'1 hoger op zaterdajg. litserland: lii' "het"1 oosten 1st nog kans op een (on- ers)bui. Middagtemperatuur td 25 graden, aan de zuid- nk van de Alpen iets hoger. Jstenrijk: Vrijdag nog enkele ten- of onweersbuien. Zater- geleidelijk meer zon en Kwel overal droog. Middag- Jperatuur tussen 24 en 28 Iden. I I I I I VRIJDAG 6 JUNI 1997 l(Ton de Jong Bosch - Meesteroplichter Arie [eer' Olivier is betrokken geweest bet witwassen van 685 miljoen Jjar (1,3 miljard gulden) vanuit tuba. criminele Arubaanse zakenman elde Olivier in voor het opzetten '"jen witwas-steunpunt in Europa, jt'staat in een 'staatsgeheim' rapport, it twee jaar geleden op verzoek van de ederlandse regering is opgesteld door Koerten, directeur staatsveiligheid de Binnenlandse Veiligheidheids- TELEFOONTJE A Br RS TUV spelletje bellen we een d persoon. Zijn of haar is in het telefoonnummer pt. Een 2 in het nummer /oor de letter A, B of C etc. Hen we? ■4-4-8-8-3 2-2-7-3-0-8 nngen van gisteren: igram: ntaal: 3. Koopman; 6. 8. trom; 11. rotor; 13. 14. lessen. aal: 1. Love; 2. sport; 4. Arno; val; 7. witvis; 9. raam; 10. 2. race. taartje: C.E. Hoes uit Mortsel olmeester'. id uba puej '>|aojq 'sppai 6u!U318i dienst (BVD). Hij concludeert dat Aru baanse zakenlieden op grote schaal ma nipuleren, frauderen en witwassen. De 63-jarige invloedrijke eigenaar van diverse Arubaanse ondernemingen is lid van een familie, die met haar zakenim- perium voortdurend in verband wordt gebracht met maffia-achtige praktijken. Hij wilde in 1993 fondsen witwassen die waren opgebouwd met de handel in wa pens en cocaïne. De man voerde volgens het geheime rapport in Amsterdam en op Aruba verschillende keren overleg met Olivier. Om te worden gewit lagen klaar: 20 miljoen dollar aan geldwissels bij de Investbank in Zagreb (Kroatië). 100 miljoen dollar aan valse bankga ranties op naam van de Arubaanse za kenman, voortbestemd om te worden geinvesteerd in een Amerikaanse keten van videotheken. 65 miljoen dollar aan effecten berus tend bij een bank in Ecuador. 500 miljoen dollar aan effecten bij een Zwitserse bank. Met het witwassen is gestopt toen de Amerikaanse opsporingsautoriteiten lucht kregen van de activiteiten. Het rapport vermeldt niet wat het aandeel van Olivier is geweest. Justitie heeft te gen de Arubaan nooit iets ondernomen. De 57-jarige meesteroplichter is zes we ken geleden in Frankfurt in Duitsland gearresteerd. De aanhouding houdt ver band met valse cheques. Het Arubaanse parlement heeft eind vo rig jaar anti-witwas-wetgeving aange nomen. Gisteren nog heeft het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken er bij de Arubaanse premier Eman op aangedrongen de daarin voorgstelde maatregelen zo spoedig mogelijk uit te voeren, BVD-chef Koerten concludeerde twee jaar geleden nog dat „het beeld dat het Arubaanse zakenleven oproept er een is van gebundelde dienstverlening ten be hoeve van regionale drugskartels. De za kenrelaties vormen tezamen een veelzeg gend tableau van internationaal bekende Colombiaanse drugsbaronnen." De Arubaanse openbare bestuurders willen of kunnen er volgens Koerten nauwelijks tegen optreden. De Verenigde Staten hebben vorige week gevraagd om de uitlevering van een an dere Arubaanse zakenman die betrokken is bij witwassen. De man is dinsdag op Curasao aangehouden. lan onze Haagse redactie Den Haag - Niemand weet hoe veel agenten er in Nederland op raat rondlopen. De gegevens die de korpsen daarover aanle ren, zijn te onbetrouwbaar om daaruit conclusies over de ndelijke politiesterkte te kunnen trekken, inister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) kan dan wel beloven lat er deze regeerperiode 3750 agenten bijkomen, maar of dit ik daadwerkelijk gebeurt valt niet te controleren, blijkt uit het gisteren gepre- concludeert de Rekenkamer. Mi- Dijkstal ienteerde rapport 'Ontwikkeling In herverdeling politiesterkte (994-19 9 5' van de Rekenkamer. Het is de vierde keer in drie jaar ijd dat de Rekenkamer de onbe trouwbaarheid van de cijfers over litbreiding van de politie aan de laak stelt. De Tweede Kamer eist van Dijk- Ital dat hij snel een einde maakt pan de onduidelijkheid over de oltiesterkte. De drie regeringsfracties PvdA, 7D en D66 vinden dat de minis ter in ieder geval voor het eind lan deze regeerperiode met solide cijfers over de uitbreiding van de tokte moet komen. „De Kamer fieeft recht op betrouwbare infor- natie," aldus PvdA-Kamerlid fcui Heemst. 'Blauw op straat' )e Rekenkamer probeerde via verschillende kanalen te achterhalen wat er in 1994 en terecht is gekomen van de ioelstelling van het kabinet voor fineer blauw op straat'. Ie drie de informatiebronnen leverden andere cijfers op, waar- ioor niet precies te achterhalen is hoeveel van het extra geld voor itbreiding van de politiesterkte )k daadwerkelijk tot meer Slauw op straat heeft geleid. is de Rekenkamer is het voor ieder korps verschillend wat Ier onder 'blauw op straat' moet worden verstaan. Het ene korps rekent ook de parkeerwachter tot de feitelijke sterkte, een ander korps telt de vrijwilliger mee. De gegevens over de politiesterk te die de korpsen aanleveren bij het ministerie van Binnenlandse [Zaken zijn dan ook 'vervuild', |l VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens burgemeester M.Jansen van Krimpen aan den IJssel, een van de bemiddelaars, heeft Brink man 'met zijn houding een oplos- van het conflict in de weg ge staan'. Burgemeester Peper, die Brink man overhaalde een glanzende militaire carrière te verruilen voor «e politie en hem destijds loofde a's topmanager', heeft tot gistera vond geprobeerd Brinkman te andhaven. In de vergadering van 8' horpsbeheer deed hij nog een voorstel waarmee Brinkman had Kunnen aanblijven. Zijn collega's geloofden echter niet meer dat rinkman, na alle aanvaringen en «roeten ruzies, nog zinvol zou aunnen functioneren. «per erkende daarop zijn neder ig. Hij gaf toe dat hij een 'beoor- mgsfout' gemaakt had door te ezen voor de ex-generaal als orpschef. Hij en de andere bur- nister Dijkstal is daarom 'nog steeds niet' in staat de ontwikke lingen goed te volgen en de Twee de Kamer volledig te informeren. In zeker één geval is de Tweede Kamer niet goed geïnformeerd over de uitgaven van de korpsen aan personeel en materieel, stelt de Rekenkamer. De minister ging er vorig jaar vanuit dat de korpsen gemiddeld 80 procent van hun budget in personeel staken en 20 procent in materieel. Op basis van de jaarre keningen van de korpsen conclu deert de Rekenkamer echter dat de korpsen 74 procent van hun budget aan personeel besteedden en 26 procent aan materieel. Minister Dijkstal heeft gisteren via zijn woordvoerder bevestigd dat de informatievoorziening over de politiesterkte nog niet op orde is. Binnenlandse Zaken wijst erop dat het onderzoek, van,j de Rekenkamer zich richtte op de jaren '94 en '95. „Er zijn sinds dien wel degelijk verbeteringen aangebracht," zegt de woord voerder. De Tweede Kamer vindt dat Dijkstal in ieder geval snel aan de korpsen duidelijk moet maken wat zij onder 'blauw op straat' moeten verstaan. De fracties toonden zich gisteren geërgerd over de aanhoudende 'loterij rond de politiecijfers'. D66-Kamerlid De Graaf vindt het 'bizar' dat er nog steeds geen fatsoenlijke cijfers beschikbaar zijn. „Elk normaal bedrijf weet feilloos hoeveel mensen ze in dienst heeft." De grootste oppositiepartij CDA vindt de situatie 'buitengewoon ernstig'. „Wij hebben geen enkel inzicht in de feitelijke sterkte. Dit kan zo niet," stelt CDA-Kamerlid Gabor. De Kamer praat volgende week met Dijkstal over de politie. Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - Het hoger beroep in de moordzaak op de 32-ja- rige Willem Lemei uit Delft is voor de twee verdachten op een enorme teleurstelling uit gelopen. In tegenstelling tot de Bredase rechtbank vindt het gerechtshof in Den Bosch dat Lemei ver moord is. De rechtbank zag slechts bewijs voor doodslag. De twee zijn op eigen initiatief in beroep gegaan. Zij hebben elkaar er steeds van beschuldigd te heb ben geschoten. Het hof veroordeelde de 27-jarige Bredanaar Joop C. en de 26-jari- ge Sandra S. uit Vlaardingen gis teren beiden tot twaalf jaar ge vangenisstraf. Het volgde daar mee de bewijsconstructie van procureur-generaal mr. P. Ben der. De Bredase rechtbank had de twee verdachten tot negen jaar veroordeeld. Joop C. reageerde kwaadrop de zwaardere „veroor deling, Sandra S. bleef, zoals tij dens elke zittingsdag tot nu toe, onbewogen. Voor het hof staat vast dat er sprake is geweest van kalm be raad, rustig overleg en de opzet om Lemei te doden. Op 27 juli van het vorig jaar wa ren C. en S. met Lemei in de bos sen van Dorst. Zij probeerden daar een pistool uit dat Lemei van C. had gekocht. Lemei was daar niet tevreden over. Volgens het hof heeft C. in het bos een flink aantal keren op de man ge schoten. „Hij wilde maar niet dood," heeft een van de twee verdachten later gezegd. Zij hebben de zwaarge wonde man een paar meter ver sleept, zijn naar de auto van C. teruggegaan, hebben het wapen herladen, zijn teruggegaan en hebben nog twee schoten in zijn hoofd afgevuurd. Voor het hof bestaat er geen twij fel over dat Sandra S. het gena deschot heeft gegeven, C. heeft dezelfde avond tegen een kennis gezegd dat hij Sandra ook had la ten schieten. Het hof verwierp de theorie dat de twee laatste schoten ergens anders en dan mogelijk door een ander zijn afgevuurd. De kogels zijn tien centimeter diep in de grond onder het hoofd van de we ken later gevonden Lemei aange troffen. Volgens een van de advo caten kunnen ze uit de schedel zijn gevallen toen de huid ver teerd was en door hun gewicht steeds verder in de grond zijn ge zakt. „Theoretisch misschien mogelijk, maar er is geen schijn van waar schijnlijkheid. En bosgrond is harder dan zand," stelde het hof. Het deelde ook de conclusie van de psychiater niet dat Sandra S. licht verminderd toerekenings vatbaar was: „Die conclusie wordt niet gedragen door de in houd van zijn rapport." Het gerechtshof achtte beide ver- ri Nan de regio Rotter e/Rijnmond zoeken een ver garing voor het mislukken van roikman als korpschef in grote u tuurverschülen tussen politie Militairen: Brinkman voelde de P° '-'■'"-cultuur van veel overleg aan en wilde bevelsgewijs zijn hl)3)'e®'en' Eerder deze week aa Peper Brinkman geadviseerd minder hard van stapel te lopen en Jn communicatie te verbeteren, geus Peper moet voor Brink- an overstap van een militaire ar een civiele organisatie te 8 oot zijn geweest. Ook 'miste hij antenne' voor het politiewerk. Politiebonden wezen er gister- knrü, i°? ^at de P°sitie van de onhf50?.6 van botterdam nu echt «houdbaar is geworden. Door Rinze Brandsma Rotterdam - Het was slikken of stikken. Als ex-generaal heeft de Rotterdamse korps chef van politie Brinkman dat machtswoord uiteinde lijk begrepen, maar wel laat. Het regionaal college van bur gemeesters, het feitelijke korpsbeheer van Rotter dam/Rijnmond, boog zich al over de vraag of het hem moest laten vallen. Ook daar had Brinkman, begin deze week, haast alle krediet en steun ver speeld. Zelfs met burgemeester Peper, die hem - ondanks alle tegen werking - naar de Maasstad haalde, had hij ruzie gekregen. Burgemeester M. Jansen van Krimpen aan den IJssel, bemid delaar in de hoog opgelopen ru zie om de macht bij de Rotter- dams/Rijnmondse politie, had gistermorgen via Radio 1 laten weten dat Brinkmans positie onhoudbaar begon te worden. Brinkman, zei hij, moest accep teren dat het college van burge meesters als korpsbeheerder de baas is. De korpschef moest op houden tegen hun voorstellen 'onaanvaardbaar' te roepen. En 'anders moet hij vertrekken'. De sfeer in zijn eigen korps ver pest. Het vertrouwen bij de korpsbeheerder zo sterk aange tast, dat dat 'moeilijk te repare ren is'. Ruzie met burgemeester Peper die hem door dik en dun steunde. Voor een ervaren mili tair heeft Brinkman strategisch slecht geopereerd: een oorlog ontketend, stellingen betrok ken, vijanden gemaakt, een hoofdbureau veranderd in een slagveld waar het schieten steeds heviger werd. De landmacht-generaal, die zich in een opzienbarende move vorig jaar oktober liet parachu teren als politiechef, móet wel van oorlog houden. Het bizarre is, dat hij daartoe ook werd aangesteld. Het zou een machtsstrijd worden, daar in Rotterdam. Vervolgens liep die strijd alle betrokken partijen uit de hand. Over Jan Willem Brinkman (49) klonk al snel het oordeel 'bre kebeen'. Iemand die met zijn militaire achtergrond 'niets be greep van de cultuur bij de po litie'. Maar dat de politiepet hem niet zou passen werd al geroepen nog voor hij in functie was. Het zijn ook de machtige politie vakbonden (80 procent van de 5000 korpsleden is lid) en de ondernemingsraad (OR), die het machtsspel hard gespeeld heb ben en het overleg in de korps leiding snel lieten vastlopen. Peper, ondersteund door minis ter van Binnenlandse Zaken Dijkstal, wilde een manager van buiten om de vorige korps chef Hessing op te volgen. Het moest een meesterzet wor den in de gestarte 'carrousel' om de korpschefs van politie landelijk op hun stoelen te la ten dansen. Het gesloten bol werk van politiebazen moest doorbroken worden. De poli tiek moest opnieuw richting ge ven aan de poiitie en niet an dersom. En vooral in het Rotterdamse korps diende een frisse wind te gaan waaien. Peper kreeg schoon genoeg van de ongebrei delde macht van bonden en OR en van de gegroeide praatcul tuur in het korps, waar Hessing de OR vergaande instemmings- en adviesrechten had toebe deeld. Brinkman had in de krijgs macht zijn sterren verdiend. Vaak functies waar hij het com mando voerde. Oprichter en commandant van de Luchtmo biele Brigade. Een topfunctie in het VN-leger dat diende in voormalig Joegoslavië, com mandant van de multinationale Navo-divisie. Hij deed wat van hem verlangd werd en gooide in Rotterdam meteen de knuppel in het hoen derhok. Snel kwam hij met het plan, de twaalf bestaande dis tricten te halveren en de in spraak van de OR te beperken. Zeven maanden na zijn aantre den zegden bonden en OR eind april het vertrouwen in de hoofdcommissaris op; een on gekend harde en unieke actie. Wat volgde waren weken van 'blijft 'ie wel of niet aan', rap porten, bemiddeling, voorstel len. Peper besloot tenslotte dat Brinkman, zoals geadviseerd was, zijn functie moest delen en een extra commissaris naast zich moest aanvaarden voor so ciale en personele zaken. Brinkman had eerst nee gezegd, daarna beterschap beloofd en verklaard de aanbevelingen te kunnen aanvaarden. Maar maandagavond had hij, zoals deelnemers aan het korpsbe heerdersberaad onthulden, als nog gezegd geen extra man naast zich te dulden, omdat hij dat voelde als ondermijning van zijn gezag. Gistermiddag liet Brinkman weten niet te denken aan op stappen en burgemeester Pe pers aanwijzing om iemand naast hem te plaatsen in de korpsleiding 'zonder voorbe houd loyaal uit te voeren'. Be vel is tenslotte bevel. Zijn buigen op Pepers eis kwam wel erg laat. Maar de hoofd commissaris was aangeschoten wild geworden. De sfeer ver pest. Het zat er in dat de bon den - ondersteund door de lan delijke bondsbestuurders - en de OR de prestigestrijd om de macht niet snel zouden opge ven. Al was het alleen al, omdat de politie-oorlog in Rotterdam een testcase is, die de andere korp sen, korpsbeheerders, bonden en 'Den Haag' in spanning vol gen. Genemuiden (anp) - De ING- bank in IJsselmuiden ver zoekt het publiek haar geld automaat in het centrum op zondag liever niet te gebrui ken. De bank heeft het verzoek bij de automaat opgehangen, omdat veel inwoners uit de overwegend christelijke ge meente vinden dat de zon dagsrust door het gepin wordt verstoord. Twee andere banken zetten hun pinautomaat in Gene muiden zondag buiten wer king. Bij de pinautomaat van de ING bank is dat technisch moeilijk. Bovendien wordt de pinautomaat op zondag maar mondjesmaat gebruikt. A 1 MS V? Leven is een vorm van permanente educatie. Zo leerde ik gisteren dat de achillespees kan verraden of je sek sueel opgewonden bent. Althans, dat veronderstelt een wetenschapper en om dat te bewijzen gaat hij in Tilburg een onderzoek houden. Proefpersonen krijgen erotische films te zien en vervol gens wordt de reflex van de achillespees gemeten. Nou maar hopen dat de meetresultaten en de daaraan gekop pelde conclusies niet op gespannen voet met de werke lijkheid staan. Stel dat opwinding aan de achillespees af te lezen valt, wat zou je daaraan dan kunnen hebben? Ik kan me voorstellen dat het in de horeca, voetjevrijend onder ta feltjes, een uitkomst kan zijn, maar verder? Wat ook zou kunnen is dat bepaalde uitdrukkingen door het onderzoek in een heel ander daglicht komen te staan. Ben je straks als je 'je hielen hebt gelicht' weg voor een vluggertje? En is de achilleshiel dan nog wel een zwakke plek? Houdt die meetbaarheid bij de achillespees op of is ook de rest van de voet een indicator en worden op die ma nier ook teenslippertjes verdacht? Hoed u hoe dan ook voor hielenlikkers. MERIJN Buurtbewoners dineren op een tijdelijk podium op de Amsterdamse Herengracht. Het podium is bedoeld voor een muziekfestival, dat plaatsvindt voor en tijdens de Europese top op 16 en 17 juni in Amsterdam. Het etentje is een compensatie voor de buurtbewoners voor de overlast, die de top veroorzaakt. foto anp dachten even strafbaar. Zij was het niet met mr. Bender eens dat Sandra S. de leiding over de moord heeft gehad. Om die reden had Bender tegen haar veertien jaar geëist en tegen Joop C. twaalf jaar. Mr. Hameleers, de raadsman van C., is direct in cassatie gegaan. Door Hans Bos Maastricht - De Britse organisatoren van Illuminati, de nieuw ste loot aan de stam van piramidespelen, zijn met de noorder zon vertrokken. Naar schatting hebben ze de duizenden deelne mers, verspreid over het hele land, ruim twaalf miljoen gulden afhandig gemaakt. In een brief aan enkele deelne mers werpen twee gedupeerden zich op als 'redders' van de inge legde gelden. Wie per bestaand II- luminati-contract 150 gulden op tafel legt, krijgt na 48 weken 1200 gulden terug. Ook kunnen belang stellenden nieuwe contracten af sluiten van 750 gulden per stuk. Die zijn na een half jaar 1200 gul den waard. Volgens de beide betrokkenen, Ben Hendriks en Peter Wehnes, gaat het hier om een 'investering' in het bedrijf Ecosynergy in Nieu- wegein. „Mr. Illuminati is hem gesmeerd, zonder een spoor achter te laten. Juridisch kunnen we de organisa toren weinig maken. We proberen nu een reddingsplan te ontwikke len, zodat de mensen nog iets van hun geld terugzien." verklaart Wehnes. De Britten hebben inmiddels hun kantoorruimte in het Amsterdam se Atrium-complex verlaten. Illuminati is de afgelopen maan den gepresenteerd als het 'finan ciële ei van Columbus' en de kort ste weg naar de rijkdom. Door het kopen van contracten a raison van 1500 gulden per stuk worden de deelnemers associates. Deze moe ten zien zo veel mogelijk frontli- ners om zich heen te verzamelen. De contracten geven na verloop van tijd recht op forse uitkerin gen. Opmerkelijk aan Illuminati is de cash back garantie. Na vier jaar en vijf maanden kunnen de deelnemers zich gedurende 28 da gen melden om hun oorspronke lijke inleg terug te krijgen. Het is vermoedelijk om deze reden dat justitie tot dat moment niet tegen de Britse organisatoren kan optreden. Tilburg (anp) - Op last van burgemeester Brokx van Tilburg moeten twee koffieshops in het centrum van de stad dicht. Eind vorige week werd koffieshop Blue Heaven al voor onbepaalde tijd gesloten, gisteren gelastte Brokx de sluiting van koffieshop Africa voor drie dagen. De actie tegen de twee koffie shops houdt verband met het on dertekenen van een convenant vorige maand door vijftien Til- burgse koffieshophouders. In de aanloop daarvan is ver scherpt gecontroleerd op afspra ken die burgemeester Brokx in mei 1994 met de koffieshophou ders maakte en vastlegde in een overeenkomst. Het gaat dan om bij voorbeeld maximale voorraad en minimale leeftijd van kopers. In het jongste convenant, een ver volg op dat van mei 1994, zijn strengere richtlijnen van het Openbaar Ministerie verwerkt. Overigens streeft Tilburg ernaar om maximaal 12 koffieshops in de stad te hebben. Koffieshop Blue Heaven is geslo ten, omdat de eigenaren niet over de vereiste vergunning beschik ken. De gemeente weigert die af te geven. Ondanks herhaaldelijke schriftelijke waarschuwingen houdt Blue Heaven zich niet aan de regels. Eind vorig jaar werd de koffieshop al drie dagen gesloten. Koffieshop Africa gaat komend weekeinde dicht, onder meer om dat de eigenaar via een adverten tie reclame maakte voor de ver koop van soft-drugs. (advertentie) Luzac College Rotterdam,Van Vollenhovenstraat 10 Luzac College Sittard, Dominicanenwal 1 Luzac College Breda, Parkstraat 12-14 ZATERDAG 7 JUNI 14.00 - 17.00 uur Het Luzac College is een particuliere school voor versneld onderwijs MAVO, HAVO en VWO. De belangrijkste kenmerl van het Luzac-onderwijs zijn: laatste twee klassen MAVO/HAVO ofVWO in veel aandacht voor de leerling intensieve examentraining les in kleine groepen studievaardigheidstraining indien nodig aanpak van faalangst diploma via schoolonderzoeken en centraal examen Geïnteresseerd? Kom dan naar onze Open Dagen! Bellen kan natuurlijk ook: 070 350 84 55 Vestigingen van het Luzac College: Alkmaar 072 Amsterdam 020 Arnhem 026 Bergen op Zoom 0164 Breda 076 Den Haag 070 Eindhoven 040 515 6511 428 65 60 442 81 68 23 33 90 522 09 45 358 83 23 246 59 78 Hilversum Rotterdam Sittard Utrecht Zwolle 035 010 046 030 038 685 4011 436 99 67 451 67 65 232 27 97 422 00 18 Schoten (B) 0032 368 511 05

de Stem | 1997 | | pagina 3