Schaaktoppers naar Vlissingen jBH é—t Spanjaard Rubiera winnaar bergetappe Carol ie ii de Milliano zwemt Zeeuws jeugd record ZLM Ajax verliest oefenwedstrijd van Boca Juniors Klinsmann verbijsterd over weddenschap Matthaus en Hoeness Jaspers deelt eerste plaats met Blomdahl DE STEM Loek van Wely, Igor Giek en John van der Wiel geven acte de presence x 5 HYUI1DIÉ lering, ams De Stem pflSTEM SPORT ZEELAND B2 Beetje geluk Politie doorzoekt kamers MG-ploeg ZWEMMEN SPORTNIEUWS KORT lig te prijzen. Zo rijdt ur Iseprijs f 939,- per maand g of uiterlijk morgen o r. En profiteer in elk o| NIEUWE WERELOMER ICT VAN HYUNDAI MOTOR COMPAI lil toernooi heeft een enorme talit genomen. PR-man en in- lemationaal arbiter Paul van die samen met geeste- ïjke vader Hans Grof f en en me- ■bestuurders Corné Boogaard, Koolhoven, Peter Bikker, fes Rouw en Willem van der Mark, garant staat voor de orga- isatie van dit schaakspektakel ihstst de onwikkeling van dit toernooi: „Zeg maar bijna drie jaar terug kwam Hans Groffen iet het idee op de proppen om een toernooi in de zomermaan- den te houden, onder de noemer u.a. nodigt de leden "lijkse om 16.00 uur bshof 2 te GOES. van 25 juni 1996 ning batig saldo Is. ter inzage op gen te Goes. Jijwonen hiervan uiterlijk an het bestuur van I BA GOES verzekeringen Gewoon goed geregeld 12.340 12.340 112.242 72.771 72.771 I I I I VRIJDAG 6 JUNI 1997 [,enos Aires (anp) - Ajax heeft oensdagavond de eerste oefen- iidstrijd op de toernee door jjid-Amerika verloren. In Bue- E(Is Aires was Boca Juniors uit Argentinië met 3-2 te sterk. Za l/dag volgt de tweede oefen- «fdstrijd. In Chili speelt Ajax Jan tegen Universidad Catolica. Op 10 juni is Sao Paolo uit Bra- jjüë de laatste tegenstander. jet duel met Boca Juniors was een uur oud alvorens de eerste treffer viel. Roberto Pompei pas seerde Fred Grim, die doelman Van der Sar verving. Vijf minu ten later was het Peter Hoekstra die de stand gelijktrok. Martijn Reuser bracht Ajax twee minu ten later aan de leiding met een schot van afstand. In de 73e minuut maakte Cesar la Paglia de gelijkmaker voor de Argentijnen, waarna Pablo Islas zeven minuten voor tijd de eind stand op 3-2 bepaalde. Ajax houdt een oefentoernee door Zuid-Amerika, vooral om wille van de sponsor. Zonder Dani, Litmanen, Babangida (al len interland verplichtingen), Ronald de Boer (revalidatie), Veldman en Frank de Boer (pri- vé-redenen). Wel zijn de andere internationals erbij. Zij mochten van Ajax niet mee met Oranje naar Zuid-Afrika. Daardoor kon scheidend coach Louis van Gaal toch een repre sentatief team opstellen, waarin de twee Argentijnen Juan en Ga- brich in de basis begonnen. Juan speelde als rechtermiddenvel der, in de 83e minuut werd hij vervangen door Splinter. Ga- brich maakte de negentig minu ten vol. Na afloop bleek de spits, die bij Ajax nauwelijks speeltijd heeft gekregen, een blessure aan zijn rechterscheenbeen te heb ben opgelopen. Buenos Aires. Oefenwedstrijd. BOCA JUNIORS (ARG) - AJAX (NED) 3-2 (0-0). 60. Pompei 1-0, 65. Hoekstra 1-1, 67. Reuser 1-2, 73. La Paglia 2-2, 84. Islas 3-2. Scheids rechter: Sanchez (Arg). Ajax: Grim; Melchiot, Blind, Schol ten en Bogarde; Juan (83. Splinter), Reuser en Witschge (68. Musampa); Overmars (71. Wooter), Gabrich en Hoekstra. get duel met Boca Juniors was schot van afstand. Dani, Litmanen, Babangida (al- Louis van Gaal toch een repre- die bij Ajax nauwelijks speeltijd Hoeksti [oor Peter Snelders Vlissingen - Wat begon als een leuk initiatief is bin- drie jaar uitgegroeid lot een vooraanstaand ge beuren met internationale allure. Het 'Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi' is nu al verzekerd van een kwalitatief sterkere bezet ting dan de nationale titel strijd. Tal van internatio- grootmeesters, mees ters en FIDE-meesters ge ven acte de présence van saterdag 5 tot en met vrij- 11 juli in het Atrium de Hogeschool Zee- te Vlissingen. Klin kende namen zijn onder meer die van Loek van We- Igor Giek, John van der el en titelverdediger Arthur Kogan. vakantietoernooi. We hebben toen de 'Initiatiefgroep Schaak Walcheren' opgericht en zijn aan de slag gegaan. Zo'n vakantie- toernooi leek ons wel wat. In die periode is het meestal vrij rustig op de schaakkalender. We wil den de zaak toch wel serieus aanpakken. Met een behoorlijk prijzengeld schakers van enig niveau naar hier lokken. Daarin slaagden we dat eerste jaar aardig. Het was aanvankelijk de bedoeling dat we het om de twee jaar zouden houden, net zoals het ECI-toer- nooi in Sas van Gent. Maar door het succes van de eerste editie besloten we toch er een jaarlijks evenement van te maken. Vorig jaar waren we reeds verzekerd van een enkele internationale topper, maar nu overtreft het deelnemersveld qua kwaliteit onze stoutste dromen." Dit komt natuurlijk niet vanzelf. We hebben er als toernooicom- missie hard aan gewerkt om en kele toppers naar hier te krijgen. Links en rechts wordt natuurlijk ook startgeld betaald, vooral aan de grootmeesters. Maar we gaan ook op pad om die personen te benaderen. Zo wa ren we onlangs bij de play-offs van de nationale titelstrijd voor clubteams in Breda en hebben daar onder meer onze sterkste landgenoot Loek van Wely kun nen strikken. Een speler van die status waar deert het toernooi natuurlijk flink op. Zijn Elo-rating van 2645 spreekt voor zich. Maar ook een man als de Rus Igor Giek (2620) en John van der Wiel (2555) zijn natuurlijk spelers van internationaal topniveau. Daarmee heb ik overigens in één tijd de top-drie van ons toernooi genoemd. Maar er zijn nog tal van prominente schakers. Denk maar aan titelverdediger Arthur Kogan uit Israël. Hij brengt landgenoot en internationaal meester Finkei mee. We kunnen ook rekenen op de komst van internationaal mees ter Johanson uit Australië. Daarnaast is de Chinese Xie Jun van de partij. Zij was wereld kampioen bij de vrouwen van 1991 tot en met 1996. Tevens hebben toegezegd de Hongaar Grotszpeter, de Russen Tregu- bov en Ivanov en de Let Rausis. In laatste instantie meldde ook Barsov zich aan." We hebben ook wel een beetje geluk dat het Donner-memorial in Amsterdam ter ziele is gegaan en het sterk bezette toernooi in Leeuwarden niet meer bestaat. Daardoor krijgen de toppers meer ruimte op hun agenda en dat zal er ongetwijfeld mede de oorzaak van zijn dat we zo'n kwalitatief sterke toeloop heb ben. En vergeet natuurlijk niet dat we vorig jaar ook heel behoorlijk uitpakten met de aanwezigheid van de genoemde Kogan en de grootmeesters Ehlvest en Hort. Dan blijft zo'n toernooi wat lan ger in de herinnering hangen en doet de mond tot mond-reclame vaak de rest." Schaakgrootmeester Loek van Wely is ook van de partij in Vlissingen. foto de stem/johan van gurp Bonn (rtr/anp) - Vrienden zijn het toch al nooit geweest. Maar na de berichtgeving in de Duitse boulevardkrant Bild over een dubieuze weddenschap is het pas echt oorlog tussen de vedet ten Jürgen Klinsmann en Lothar Matthaus. „Ik ben sprakeloos. Matthaus kan ik nu echt niet meer serieus nemen," sprak Klin smann verontwaardigd. Wat bleek het geval? Aanvoerder Matthaus heeft het afgelopen sei zoen doodleuk gewed dat zijn jgenoot Klinsmann minder dan vijftien doelpunten zou ma ken voor kampioen Bayern Mün- cken. Met manager Uli Hoeness legde de routinier tijdens de win- terstop een bedrag van 10.000 mark (ruim 11.000 gulden) in bij 'en bookmaker. Matthaus en Hoeness gokten mis. Klinsmann scoorde precies vijf den keer voor Bayern. „Ik weet wl betere manieren om zoveel geld uit te geven," mokte de nieu we spits van Sampdoria. „Een weddenschap tegen een ploegge noot kan gewoon niet." Matthaus deed de hele affaire, onthuld in zijn 'Geheime Dag boek', luchtig af. Hij sprak van een verzekeringspolis voor het geval Bayern de titel zou verspe len. „Het was de eerste wedden schap die ik graag wilde verlie zen," verzekerde hij. „Want ik wist dat we met tenminste vijf tien doelpunten van Klinsmann zeker kampioen zouden zijn." tietoernooi driebanden, vierde ron de: Caudron (Bel) - Raymond Ceulemans (Bel) 36-50/22 beurten, Gieskens (Ned) - Jaspers (Ned) 25-50/27, Blomdahl (Zwe) - Sayginer (Tur) 50- 45/23, Dielis (Bel) - Zanetti (Ita) 40- 50/22. Stand: 1. Blomdahl 4-6 (moyenne 1,757), 2. Jaspers 4-6 (1,724), 3. Die lis 4-6 (1,637), 4. Sayginer 4-5 (1,875), 5. Ceulemans 4-4 (1,618), 6. Zanetti 4-4 (1,500), 7. Caudron 4-1 (1,034), 8. Gieskens 4-0 (1,034). r¥? -Ojta J .4 De Spanjaard Luis Rubiera soleert naar de dagwinst in de Ronde van Italië. foto reuter Falzes (rtr) - De Spanjaard Jose Luis Rubiera heeft giste ren de negentiende etappe in de Ronde van Italië gewon nen. De rit voerde over zes bergen in de Dolomieten en eindigde na 222 kilometer in Falzes. Rubiera had ruim drie munten voorsprong op de Italianen Conti en Guerini, die tweede en derde werden. Ivan Gotti, de leider in het klassement, kwam als vierde over de streep. Hij vergrootte zijn voorsprong op zijn Russische concurrent Pavel Tonkov tot 1 minuut en 32 seconden. Luc Leblanc dacht heel lang dat hij de Ronde van Italië kon win nen, maar gisteren kwam aan die illusie een einde. De Fransman stapte in de etappe van Predazzo naar Falzes over 222 kilometer af. Na 85 kilometer in de lood zware bergrit, met zes beklim mingen, gaf de nummer drie in het algemeen klassement op. Hij ondervond te veel last van de blessures die hij woensdag opliep door een val in de tijdrit. De in drukwekkende zwachtel om zijn dijbeen maakte duidelijk waar de pijn zat. Ook zijn rechter schou der had een flinke klap opgelo pen. Ronde van Italië. Negentiende etappe Predazzo-Fal- zes: 1. Rubiera (Spa) 222 kmin 7.00.02, 2. Conti (Ita) 3.06, 3. Guerini (Ita), 4. Gotti (Ita) 3.08, 5. Gonzalez (Col), 6. Noé (Ita) 3.33, 7. Garzelli (Ita) 4.01, 8. Tonkov (Rus) 4.03, 9. Petito (Ita), 10. Frigo (Ita), 11. Serra no (Ita), 12. Belli (Ita) 5.02, 13. Ko- nisjev (Rus) 5.39, 14. Miceli (Ita) 5.53, 15. Secchiari (Ita). Uitgevallen: Leblanc (Fra), Shefer (Kaz). Algemeen klassement: 1. Gotti 86.20.35, 2. Tonkov 1.32, 3. Guerini 6.00, 4. Miceli 8.33, 5. Gontsjar (Oek) 10.27, 6. Di Grande (Ita) 11.04, 7. Belli 12.44, 8. Serrano 14,00, 9. Gar zelli 15.09, 10. Rubiera 16.19, 11. Savoldelli (Ita) 16.19, 12. Garcia (Spa) 18.16, 13. Noé 19.11, 14. Frigo 26.40, 15. Piepoli (Ita) 26.47. Ronde van Oostenrijk. Zevende etappe St.Johann-Villach: 1. Nardello (Ita) 170 km in 4.23.22, 2. Schatti (Zwi) 0.05, 3. Van de Meu- lenhof (Ned), 4. Van de Wouwer (Bel), 5. Mattan (Bel) 0.12, 6. Gugga- nig (Oos), 7. Gabriel (Fra), 8. Anti (Fra), 9. Aerts (Bel), 10. Audehm (Dui). Algemeen klassement: 1. Nardello 29.20.02, 2. Vandenbroucke (Bel) 3.40, 3. Camenzind (Zwi) 3.48, 4. Bonca (Slo) 8.03, 5. Van de Wouwer 9.31, 6. Mörscher (Oos) 9.39, 7. Bouwmans (Ned) 9.48, 8. Roosen (Bel) 9.55, 9. Gebriel 9.55, 10. Aude hm 9.58. Mieres. Ronde van de Mijnvalleien. Vierde etappe. Gijon - Mieres: 1. Gonzales (Spa) 166 km in 4.09.52, 2. Kiko Garcia (Spa), 3. Hoffman (Ned) 0.57, 4. Etxebarria (Spa), 5. Flores (Spa), 6.Wolke Dui), 7. Marino (Spa), 8. Uria (Spa), 9. Bugallo (Spa), 10. Mejia (Col), 56. Van der Steen 24.35, 57. Dubbeldam. Opgegeven: De Koning. Eindstand: 1. Uria 16.44.34, 2. Cana da (Spa) 0.07, 3. Alonso (Spa) 0.20, 4. Osa (Spa)0.22, 5. Solaun (Spa) 0.43, 6. Laiseca (Spa) 1.08, 7. Perez (Spa) 1.21, 8. Uriarte (Spa) 1.29, 9. Jose Manuel Garcia, 10. Lopez (Spa), 27. Hoffman 17.03, 51. Dubbeldam 54.09, 53. Van der Steen 56.39. Cavalese (rtr) - De Italiaanse politie heeft gisteren bij het ochtendkrieken een inval ge daan in het hotel waar de wie lerploeg MG-Technogym ver blijft. De kamers van alle ren ners, ploegleiders, mecaniciens en medische staf werden door zocht. „In dertig jaar heb ik zo- Monte Carlo (anp) - Dick Jaspers is woensdag bij het presti- 8®ize Crystal Kelly-invitatietoernooi in Monte Carlo mede a® de leiding gekomen. De beste Nederlandse driebander won zonder veel moeite van landgenoot Aart Gieskens. Jaspers tik- tede 50 caramboles in 27 beurten bijeen. Gieskens kwam niet wder dan 25. Hij is laatste, nog zonder winstpunt. Jaspers achterhaalde Ludo Die 's- zijn bedwinger in de eerste wnde, in ,je algemene rangschik- lng- De Belg was nog ongeslagen aar trof woensdagavond de Ita- aan Marco Zanetti in topvorm. le'is kwam met een moyenne 1,818 bepaald niet slecht Wor de dag, maar Zanetti was ,e,er1/,272. Ook Torbjörn Blom- wam op zes punten uit vier s' De Zweed, die een beter al- i»23 beurten. Dzonder was ook de Belgische "«rijd tussen Raymond Ceu- ans en Frédéric Caudron. De drih 60"iariSe nestor van het eoandengezelschap begon met dedT*6 VM viiftien en herhaal- Parf een unieXe verrichting in L,!!.en van deze lengte - in zijn n. j 'ende beurt. De daaropvol- man8 J^khbïil miste Ceule- liikS daarvoor uiteinde- cL!°g Vifr Pogingen nodig. °n reikte tot 36 carambo- iets nog nooit meegemaakt," reageerde teammanager Ferret- ti op de inval. Hij had geen idee waarnaar de politie op zoek was. „Het was een eenheid van de NAS." Dat is een onderdeel van de carabinieri die is gespe cialiseerd in onderzoek en op sporing van vervalste levens middelen en medicijnenmis- bruik. Ferretti hoorde later dat de huiszoeking in verband stond met een onderzoek naar het gebruik van spierverster- kers in fittnescentra in Bari, Brindisi en Trento. De politie meldde zich om half zes met een huiszoekingsbevel bij de balie van het hotel. Twee uur later was de inval ten einde. Er werd niets in beslag genomen. Montg Carlo. Crystal Kelly-invita- Van onze sportmedewerker Kruiningen - Het waren op nieuw de Zeeuws-Vlaamse zwemsters en zwemmers die het lange afstandsgebeuren tijdens de slotdag van Zeeuwse zwemkampioen- schappen domineerden. Knap was de prestatie van de in medailles grossierende Ca- rolien de Milliano van Schel- destroom op de 1500 meter vrije slag vrouwen all-in. Zij won dat onderdeel op over tuigende wijze en zette te vens een nieuw jeugdrecord neer in een tijd van 19.26,8. Het oude record stond op 19.34,0. Het was toch een goede dag voor Scheldestroom uit Breskens. Bij de mannen 400 meter wisselslag pakte Arjan Buijsse van die ver eniging de eerste plaats voor zijn clubgenoten Martin de Milliano en Thijs Salomé. En bij de vrou wen op de 4x200 meter vrije slag estafette heerste de Breskense zwemvereniging opnieuw na drukkelijk. Scheldestroom A, bestaande uit Carolien de Milli ano, Sandra Temmerman, Ellen van de Velde en Judit Salomé, werd eerste en Scheldestroom B, geformeerd uit Sarian Kosten, Eveliene Buijsse, Ryan Verplan- ke en Martinique Jansen werd tweede. Het team van Stormvogel dat op deze afstand derde werd, zette een juniorenrecord neer in 10.17,1. Bij de mannen op de 800 meter vrije slag was Ronnie Ba- bijn van de Schelde duidelijk de sterkste. UITSLAGEN 400 meter wisselslag mannen all in: 1. Arjan Buijse (ZVS) 5.20,3, 2. Martin de Milliano (ZVS) 5.24,2, 3. Thijs Salomé (ZVS) 5.27,7. 800 meter vrije slag mannen all in: 1. Ronnie Babijn (SCH) 9.34,8, 2. Arjen van Oord (LUC) 9.57,9, 3. Thijs Salomé 9.59,8. 1500 meter vrije slag vrou wen all in: 1. Carolien de Milliano (ZVS) 19.26,8, 2. Sandra Temmer man (ZVS) 20.03,6, 3. Ellen van de Velde (ZVS) 20.37,3 4x200 meter vrije slag esta fette dames all in: 1. Scheldestroom A 9.56,7. 2. Scheldestroom B 10.09,1. 3. Stormvogel 10.17,1. Open snelschaakkampioenschap in Goes Goes - De schaakvereniging Goes houdt morgen het jaarlijkse 'Open Rapid Schaaktoernooi om het kampioenschap van Zuid en Noord-Beveland'. Dit kampioenschap wordt gehouden in wijkgebouw De Spinne te Goes en begint om 10.30 uur. Men speelt zes of zeven ronden volgens het Zwitsers systeem met een bedenktijd van 20 minuten per persoon per partij. Inschrijven kan tot 10.00 uur op de wedstrijddag. Het toernooi is omstreeks 16.00 uur afgelopen. Kampioenschap bandstoten teams Sas van Gent - In café Reseda te Sas van Gent wordt morgen het kampioenschap bandstoten voor teams van de regio Zeeuws- Vlaanderen betwist. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Deelnemende teams zijn SBC uit Sluiskil en Ed Horemans en NASA uit Axel. Voor SBC komen in actie Louis Dallinga (speelt naar 170 caramboles), Piet de Koeijer (100), Leen de Koning (69) en Guljaam Pladdet (50). Ed Horemans bestaat uit Bolly Linck (80), Nico Boileman (50), Jan van Doeselaar (44), Rien Janse (44) en Herbert Steinkamp (35). Voor NASA komen uit Paul Dimmers (47), Robert van Tiel (47) en Rinus Scheele (44). Jaarvergadering ZAVIO Oostburg - Het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal, vere nigd in het ZAVIO, houdt vandaag de jaarlijkse algemene leden vergadering in cafe De Tol in Oostburg, aanvang 20.30 uur. Op bestuurlijk vlak zijn Tonny de Jonge en Rik Henry aftredend maar herkiesbaar. Verder worden de kampioenen van de regulie re en bekercompetitie gehuldigd. Ronde Noord-Beveland voor trimmers Wissenkerke - De wielerronde van Noord-Beveland voor trim mers en cyclosportieven, die morgen wordt gehouden, zal naar wordt verwacht zo'n tachtig renners aan de start brengen. Er staan voor hen twee omlopen van 57,4 kilometer op het program ma, totale afstand dus 114,8 kilometer. Burgemeester Everaers van de gemeente Noord-Beveland lost het startschot om 14.00 uur in de Voorstraat te Wissenkerke. De aankomst wordt daar verwacht om 16.52 uur. Het wielerspektakel krijgt behalve een flinke, ook een sterke be zetting. Bekende renners die in actie komen zijn onder andere de Zeeuwen Eric Vereecken, Marcel Gunst, Jaap en Leon Weststra- te, Edwin Franse, Toon Vermeulen, Mare Blok, Jos Boot en Rudi Rabout. Van buiten de provincie verschijnen onder anderen John Akkermans, Robbie Meijer, Leo Beijer, Jan-Kees van de Dom melen en de Belgen Daniël Delchambre, Eric Claeys en Eric Ste- ijns. Voor de begeleiding zorgt de politie Oosterscheldebekken, het Motorbegeleidingsteam Zeeland, het wielercomité Kortgene, de Motorclub Noord-Beveland en een twintigtal volgwagens, die ter beschikking zijn gesteld door sponsors en ondernemers uit Wis senkerke. Het organiserend comité bestaat uit: Dirk Hage (voor zitter), Hugo Gravenstein (secretaris) en Peter de Looff (pen- ningsmeester). Als adviserende leden traden op Jan van Haneg- hem en Janus Vermeule van de stichting Trimbelangen Midden- Zeeland. Het is voor de eerste keer dat een wedstrijd van zo'n grote om vang op Noord-Beveland op poten is gezet. "Het was voor ons dan ook een hele klus om de zaak rond te krijgen," bekend Dirk Hage. „Vooral de invulling van het financiële plaatje gaf aan vankelijk wat problemen. Maar uiteindelijk is alles in kannen en kruiken gekomen. Dat de hoofdsponsors deze Ronde voor vijf jaar garanderen, moet gezien worden als een promotie voor de nieuwe gemeente Noord-Beveland. Als organiserend comité zul len wij onze uiterste best doen om alles perfect te laten verlopen. Dan maken we uiteraard ook promotie voor de wielersport op Noord-Beveland en in geheel Zeeland." Hieronder volgen een aantal plaatsen waar de karavaan passeert en doorkomstijden in de eerste ronde. Wissenkerke, Lombokweg (14.10 uur); Colijnsplaat, Havenstraat (14.15), eerste premie sprint; Kats, Noordlangeweg (14.23); Kortgene, Hoofdstraat (14.30), tweede premiesprint; Geersdijk (14.31); Kamperland Ruiterplaatweg (15.05), derde premiesprint, Schotsmanweg (15.14), Jacobadijk (15.18); Wissenkerke, Voorstraat (15.26), vierde premiesprint. Concours hippique in Hansweert Hansweert - Tijdens het concours hippique voor paarden en po ny's, dat de landelijke rijvereniging en ponyclub Zuid-Beveland uit Kruiningen zaterdag 7 juni in Hansweert houdt, komen ver schillende Zeeuws-Vlamingen in actie. Dit concours wordt afge werkt op het terrein 'Gedempte Sluizen'. De deelnemers aan de dressuur worden in de gelegenheid gesteld een tweede proef af te werken. Daar maakt het merendeel van de deelnemers gebruik van. „We hebben een overweldigend aantal inschrijvingen voor de dressuur. Zelfs van dien aard, dat we een wachtlijst aan hebben moeten leggen," aldus wedstrijd-secreta resse Cobie Harinck uit Goes. De springruiters, zowel bij de paarden als pony's, kunnen een door Bram Wattel uit Vrouwenpolder uitgezet klassiek parcours afwerken. Tevens is er gelegenheid om een tweede parcours af te leggen. In de Z-klasse springen komen onder meer Ellen de Kok met Queen en Jeroen Burm met Kartouche (Hulst), Jan Noord- hoek met Juventus (Zwinruiters), Christiaan van de Plasse met Evident (Zuid-Beveland), Sandy den Exter met Eron (Noord-Be veland) en Sanja Dingemanse met Inter D (Paardebloem) in ac tie. Voor de M-klasse hebben vijftien combinaties ingeschreven. PROGRAMMA 09.00 uur: individuele dressuur paarden en springen pony's klasse B tot en et Z. 13.00 uur: prijsuitreiking eerste proeven dressuur. 13.30 uur: springen paarden en tweede proef dressuur klasse B tot en met Z. De prijsuitreiking wordt direct na de middagwedstrijden gehouden in de grote tent. Verlies Verhelst/Sterrenberg Breskens - Tijdens de Zeeuwse veteranentenniskampioenschap- pen in Breskens werd het als eerste geplaatste duo bij de vrou wen 35+ C verrassend uitgeschakeld. Verantwoordelijk hiervoor waren Marie-José Breen en Els Ars die een stevige 6-3, 6-1-overwinning boekten op de favorieten. Op hetzelfde schema redde de 76-jarige Gonnie Hermanides, in combinatie met J. Kint, het niet tegen Den Hollander/Maas. Bij de mannen 35+ C schakelden Frans van Akker en Willy Ver beek verrassend het als tweede geplaatste duo Piet de Jong/Phi lip Krant uit. De eerste set ging nog op de valreep naar de beoog de finalisten, maar vervolgens hadden Van Akker en Verbeek lak aan de reputatie van De Jong en Krant. In de laagste categorie van het vrouwendubbel 35+ D2/E plaats te het favoriete duo Els Mol/Matrijn Clouting zich met moeite voor de laatste vier. Tegen Marianne Donze en Paula du Bois haalden de favorieten de eerste set met 7-5 binnen, maar de tweede set ging met 6-4 naar de underdogs. In de beslissende derde set herstelden de als eerste geplaatsten zich: 6-3. Op het mixed 35+ Dl-schema is al een finalist bekend. Het als eerste geplaatste koppel Kint/Waalwijk versloeg in de halve fi nale Sary en Jo Risseeuw in drie sets. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL 50+ Dl: eerste ronde: Piet Brakman-Harry de Witte 6-4, 6-1; kwartfina le: W. Terporten-John Leenhouwers 6-4, 4-6, 6-1. DUBBELSPEL 35+ C: kwartfinale: Van Akker/Verbeek-De Jong/Krant 5-7, 6-2, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL 35+ Dl: eerste ronde: Risseeuw/Risseeuw-Lippens/Schelinski 6-1, 6-3; halve finale: Kint/Waalwijk-Risseeuw/Risseeuw 5-7, 7-5, 6-2. VROUWEN DUBBELSPEL 35+ C: eerste ronde: Den Hollander/Maas-Kint/Hermanides 6-0, 6-2; kwartfinale: Breen/Ars-Verhelst/Sterrenberg 6-3, 6-1. 35+ D2/E: kwartfinale: Mol/Clouting-Donze/Du Bois 7-5, 4-6, 6-3. Minnaert terug naar Hoek Hoek - Mare Minnaert zet een punt achter zijn korte carrière bij NAC in Breda. Hij keert weer terug naar zijn oude club Hoek. Na een seizoen vooral op de bank bij de eredivisionist te hebben gezeten, speelt de 21-jarige rechtsbuiten vanaf het nieuwe sei zoen weer bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdaghoofdklasser.

de Stem | 1997 | | pagina 11