Reorganisatie zwembad niet te vermijden fig. Terneuzen wil in zee met Haags bureau voor nieuw theater Feest opening Steenen Beer kost ton 'Het product kust wordt wat sleets' PLAATSELIJK E Resultaat over nieuwe CAO bij Hydro Agri Witte Wijk in Sas van Gent krijgt speeltuin Duizend handtekeningen voor skeelerbaan POLITIE RAPPORT Terneuzen wil voor drie basisscholen Verlengde Schooldag NIEUWS Sas van Gent LOTERIJ D.D. 1-6-1997 DE STEM ZEELAND 800 kg tijdelijk ur staat. Geen subsidie schoolzwemmen meer Ko Wisse Haalt tweede ronde Informatica Olympiade Terneuzen staat kleinschaliger 'Gentse Feesten' voor Aanrijding Snelheidscontroles Marihuana in beslag genomen Poes mishandeld Onderzoek naar recreatie: Voetganger overlijdt na aanrijding EXAMENS -STIGINGEN erstraat 24 Hoek Fax 0115-442198 AVONDVIERDAAGSE - In Sas van Gent is van 9 tot en met 12 juni de jaarlijkse wan delvierdaagse. Het vertrek punt is alle avonden bij De Roselaer in Noordstraat om 19.00 uur. DUO-VOLLEYBAL - In de gemeentelijke sporthal is ko mend weekeinde een specta culaire vorm van volleybal te zien. Van morgen tot en met zondag is daar voor de vijftiende maal het internationale duo-volley baltoernooi. Morgen vanaf 19.00 uur strijden Nederland se en Belgische teams, zater dag vanaf 10.00 uur komen ge mengde ploegen in actie. Teams van één man en één vrouw spelen op verschillende niveaus. De finale staat om 15.00 uur op het programma. Zondag is tussen 10.00 en 15.00 uur districtsdag voor ploegen uit de regio aan weerszijden van de grens. Westdorpe GRAAFJANSFEESTEN - Op zaterdag 14 juni zijn in West dorpe de tradiotionele Graaf- jansfeesten. 's Morgens is er een rommelmarkt. Nieuw is het middagprogramma met de strijd om de Graafjansbokaal. Verschillende plaatselijke ver enigingen nemen daaraan deel. Voor de bokaal zijn ver schillende spelen onder het thema 'landbouw'. 11 e prijs 773 12e prijs 296 13e prijs 4130 14e prijs 4131 15e prijs 1629 16e prijs 5849 17e prijs 474 18e prijs 855 19e prijs 3080 Troostprijs2562 rden afgehaald tot 1 aug. kenhandel Pluym, 'aat 2, St. Jansteen. DONDERDAG 5 JUNI 1997 C3 Van onze verslaggever jerneuzen - Het bureau DVP, lid van de Twijnstra en Gudde Groep, uit pen Haag voert het projectmanage ment uit voor de realisatie van het nieuwe theater in Terneuzen. Voor B en W heeft met name de ruime erva ring met de bouw van theateraccom modaties de doorslag gegeven om voor DVP te kiezen. Dit bureau krijgt zodoende de voorkeur boven het bureau DHV uit Amersfoort en Varocom van ex-wethouder J. van Rooijen uit Terneuzen. Deze drie bu reaus hadden een offerte ingediend. „We hebben de beslissing om voor DVP te kiezen naar alle eerlijkheid, redelijk heid en zuiverheid genomen," lichtte wethouder P. Hamelinck gisteren toe. „DVP heeft de meeste kennis en erva ring in huis. Het heeft zo'n vijftien a twintig theaters in Nederland ge bouwd." De beslissing is volgens het college ge baseerd op een zorgvuldige afweging van de informatie die werd verkregen uit zowel de offertes als de gevoerde ge sprekken. De uitgebrachte offertes wa ren in financieel opzicht vrijwel gelijk, zodat het college zich bij de keuze voor namelijk heeft gericht op de inhoud van de voorstellen. De ruime ervaring van DVP heeft dus de doorslag gegeven. De andere twee par tijen waren in meerdere of mindere ma te genoodzaakt deskundigheid in te hu ren, DVP heeft die in eigen huis. Dit zorgt voor extra en snelle duidelijkheid bij de uitvoering van het project. DVP gaat een aantal werkzaamheden verrichten, waaronder het opstellen van een programma van eisen, investerings kostenraming en bedrijfsplan. De ge meente heeft onvoldoende kennis in huis om dit werk te doen zodat het bureau wordt ingehuurd. „Het bureau heeft in ieder geval al aangegeven dat voor het vastgestelde bedrag van maximaal ze ventien miljoen gulden een goede schouwburg gebouwd kan worden," al dus Hamelinck. De wethouder kon gisteren nog niet ver tellen voor welk bedrag DVP het werk uitvoert. „De offerte bestaat uit een aan tal kostenramingen waar we nog over moeten praten. Wellicht dat we een aan tal onderdelen zelf kunnen doen. De raad heeft in ieder geval aangegeven dat we tot maximaal een miljoen gulden kunnen gaan. Maar dit bedrag is be doeld voor de totale voorbereidingskos- ten. Het werk van DVP is slechts de eer ste fase zodat we met de opdracht uiter aard veel lager zitten dan de miljoen gulden." Als de gemeenteraad eind deze maand akkoord gaat met het voorstel, levert DVP nog voor het einde van dit jaar een definitief programma van eisen. De bouw van het theater kan dan vol gend jaar beginnen. De officiële opening wordt verwacht aan het begin van het theaterseizoen 1999/2000. „Maar dan mag er vrijwel niets misgaan." Van onze verslaggever Sluiskil - De bonden FNV en CNV hebben gisteravond met de directie van kunstmestfabrikant Hydro Agri in Sluiskil een on derhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe CAO. De directie is de bonden, in ver gelijking met het voorlaatste aanbod, op een groot aantal punten tegemoet gekomen. Al leen een structurele loonsverho ging met drie procent is niet haalbaar gebleken. Dat blijft voor de directie onbespreekbaar. De bonden zijn niet echt onte vreden, maar het was volgens FNV-bestuurder P. Janssen evenwel te mager om van een principe-akkoord te spreken. „Maar meer zat er niet in. De di rectie heeft gezegd dat dit het ultieme bod is. De leden moeten nu maar beslissen wat er verdei gebeurt." Vandaag wordt het resultaal voorgelegd aan het comité var waakzaamheid, een grote groef kaderleden. Volgende week zijr er ledenvergadringen. De bonden slaagden er gisterer onder meer in een betere pen sioenregeling en overwerkver goeding in de wacht te slepen Succes was er ook op het gebiec van arbeidstijdverkorting. Alli werknemers krijgen er op 1 ja nuari 1998 één atv-dag bij en oj 1 januari 1999 nog een. Van onze verslaggever Terneuzen - Het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen moet reorganiseren vanwege het stopzetten van de subsidie voor het schoolzwemmen. De gemeente geeft vanaf volgend jaar hiervoor geen geld meer. Dat is althans het voorstel van B en W aan de raad. Uit een enquête blijkt dat het on derwijs niet bereid is het school zwemmen in stand te houden. Daarnaast leren de meeste kinde ren zwemmen buiten schoolver band. De stopzetting van de sub sidie levert de gemeente een be sparing op van 220.000 gulden. Het stopzetten van het school zwemmen betekent wel dat het voor ongeveer zestig kinderen moeilijk wordt te leren zwemmen. Het college stelt een mix van maatregelen voor om deze drem pel te verlagen. Zo moet de wachtlijst voor het lesaanbod buiten schooltijd worden doorge licht, moet het lesaanbod op meer aangepaste tijdstippen plaatsvin den om werkende ouders tege moet te komen en moet het So ciaal Voorzieningen Fonds Ter neuzen worden gebruikt om geld te geven aan die mensen die het zwemonderwijs niet kunnen be talen. Het beëindigen van deze subsidie heeft dus gevolgen voor De Hon-_ te, dat daardoor 75.000 gulden' aan inkomsten misloopt. Daar naast moet het zwembad de ko mende jaren veertigduizend gul den bezuinigen. Dit dwingt tot een herbezinning op het doel en de taakstelling van het zwembad. Het overdekte bad moet volgens het college streven naar een grotere doelmatigheid en kostenbeheersing om de in komstenderving en de bezuini gingen te kunnen opvangen. Minder banen Zo moet worden gekeken naar de openingstijden, programma-aan bod, verbruik nutsvoorzieningen, personeelsinzet en de aard en ma te van de tariefstelling. De ope ningstijden moeten worden afge stemd op een meer algemene be hoefte van het publiek, het pro gramma-aanbod moet evenwich tiger worden en er moet efficiën ter worden omgegaan met het personeel. In ieder geval komen 2,5 formatieplaatsen te vervallen. Het college beseft dat goed over leg moet plaatsvinden om de nieuwe structuur van het zwem bad uit te kunnen voeren. De maatregelen hebben immers ge volgen voor de zwemverenigingen waarvan een grotere inspanning wordt gevraagd voor het plannen van trainingen en wedstrijden binnen de openingstijden. Ook moet worden gesproken met het personeel omdat beperking van de formatie wellicht een flexibere inzet vraagt, met het basisonder wijs omdat schoolzwemmen niet langer gratis wordt aangeboden, met ouders en met particuliere zwemscholen die een kostendek kend tarief moeten gaan betalen. Maatregelen Om zwemlessen voor zoveel men sen bereikbaar te houden stelt het college een aantal maatregelen voor. Zoals gratis zwemlessen voor kinderen van 9 of 10 jaar, ge bruik Sociaal Voorzieningen Fonds voor de minima, tariefsre ductie voor kinderen tussen de 9 en 12 jaar, aanbod onder school tijd, weekendlessen en het aan bieden van cursussen in de schoolvakanties. Daarnaast moe ten de lestijden worden gekop peld aan de dienstregeling van het openbaar vervoer of is geor ganiseerd vervoer een oplossing.t B en W willen de reorganisatie doorvoeren in augustus dit jaar. Terneuzen - Ko Wisse, leerling havo 5 aan het Temeuzense Zel- denrust-Steelantcollege, heeft de tweede ronde van de Nederlandse Informatica Olympiade gehaald. Het gaat om een wedstrijd pro grammeren voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs. Ko Wisse, woonachtig bij het buurtschap Mauritsfort, behoort met het behaalde resultaat tot de dertig beste scholieren van het land. In de tweede ronde, waarin hij van 68 leerlingen op de 30e plaats eindigde, behaalde hij een score van 51 punten. Het gemid delde bedroeg 48,8. De eerste rond werd met 102 deelnemers gespeeld in januari. De tweede ronde vond plaats in de Technische Universiteit in Eindhoven. Na de eerste ronde kreeg Wisse een eervole vermel ding voor zijn verzorgde en fraai vormgegeven programma's. Van onze correspondent Sas van Gent - Na drie jaar ac tie voeren tijdens de Nationale Kinderspeeldag voor een eigen speeltuin is eindelijk de kogel door de kerk. De Witte Wijk krijgt op het terrein Julia- nastraat/Frisostraat een eigen speeltuin. Mevrouw M. Winne was bijzonder in haar nopjes met de mededeling van gemeenteambtenaar E. Geer- se dat de speeltuin er komt. „Het is voor de achtste keer dat de Na tionale Kinderspeeldag wordt ge houden. We doen daar nu voor de derde keer aan mee. Iedere keer met de nadrukkelijke wens een speeltuin te realiseren voor onze kinderen, zodat ze veilig kunnen spelen. Nu is het zo ver en kunnen we onze werkgroep misschien vol gend jaar opheffen." Dat de speel tuin er komt is duidelijk, maar wanneer kon Geerse niet zeggen. „Het heeft alles te maken met de woningen die momenteel nabij het terrein van Kind en Biesbroek ge bouwd worden. Zodra die klaar zijn wordt begonnen met de aan leg van de speeltuin." Hoeveel het mag kosten en welke speeltuigen er komen is nog onbekend. Wel licht gaat de kinderspeeldag vol gend jaar gewoon door en wordt tijdens het eerste lustrum de speeltuin geopend. De ruim dertig kinderen ver maakten zich toch Wel met spelle tjes zoals zak-.tapijt- en lepello pen, spijkerpoepen, blikgooien en stoepkrijten. Speciaal voor de kinderspeeldag was de Maurits- straat afgezet voor alle verkeer. Een politieagent en M. Hemelsoet namens Veilig Verkeer Nederland hielden een oogje in het zeil. Voor alle kinderen was er na afloop een presentje. Speciaal voor de Nationale Kinderspeeldag was de Sasse Mauritsstraat afgezet voor alle verkeer. foto wim kooyman Van onze verslaggever Terneuzen - Het feest rondom de opening van het stadsver nieuwingsproject Steenen Beer op 5, 6 en 7 september in Terneuzen kost honderddui zend gulden. Er is reeds der tigduizend gulden gereser veerd zodat het college aan de raad vraagt de resterende zeventigduizend gulden be schikbaar te stellen. B en W vinden het verantwoord deze investering te doen. „Ge zien de omvang van het project Steenen Beer en het feit dat het evenement het beeld van Ter neuzen als levendige stad kan versterken vinden wij het ver antwoord daar een substantieel bedrag voor te gebruiken." Het college benadrukt dat het gaat om een evenement voor en door de inwoners van de ge meente Terneuzen. De coördina tie van het feest is in handen van de gemeente, maar de daadwer kelijke organisatie van de pro gramma-onderdelen worden overgelaten aan ervaren instan ties zoals evenementencommis sie de Vliegende Hollander, de gezamenlijke stichtingen Blues, Hahamandad, Jazz en Kalashni- kov, ondernemersvereniging Ci ty Terneuzen en de eigenaar van Steenen Beer. „Daarmee wordt een draagvlak bereikt. Tevens trekt de brede opzet extra publiek aan. Een an der argument voor deze opzet is het feit dat in het verleden toch nogal eens de mening werd geuit dat Steenen Beer een plan was, wat werd gemaakt zonder dat de inwoner er iets over te zeggen had," aldus het college. Daar naast wordt met het inschakelen van stichtingen en verenigingen ervaring en deskundigheid in huis gehaald die de gemeente niet heeft. „Daardoor wordt de kans op succes groter." Qua programme ring moet volgens het college zo veel als mogelijk rekening wor den gehouden met de interesse van de totale Temeuzense bevol king. Gedacht kan worden aan het programma van de Gentse Feesten maar dan kleinschali ger. De invulling van het pro gramma is nog niet bekend maar het college denkt aan muzikale optredens, straattheater en een verenigingen- en rommelmarkt. Terhole - Een 24-jarige auto mobilist uit Vogelwaarde ver leende dinsdagmiddag komen de vanaf de Havendijk op de rijksweg N61 geen voorrang aan een 34-jarige autobestuur der uit Clinge. Beide voertui gen raakten beschadigd. Nieuw-Namen - Bij een radar controle op de Woestijnestraat bleken 64 van de 250 passeren de automobilisten harder te rijden dan de toegstane 80 ki lometer. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 143 kilome ter. Terneuzen - Bij een snelheids controle op de Haarmanweg zijn gisteren negentig bekeu ringen uitgedeeld. De grootste overtreding was 32 kilometer te hard. Hulst - De politie kondigt in Oost-Zeeuws-Vlaanderen de volgende snelheidscontroles aan: op 13 juni Glacisweg Hulst, 14 juni Hulsterweg in Kloosterzande, 28 juni Zoet- vaart Hulst, 1 juli 's Graven straat Clinge en 2 juli Rapen burg Vogelwaarde en Hengst- dijksestraat Hengstdijk. Hoek - De politie heeft in Hoek een 39-jarige man uit Brugge aangehouden omdat hij in een achtertuin van een woning aan de Gerberalaan een kampvuur had gemaakt van hout en kle ding. De man bleek bovendien in het bezit van 11,5 gram ma rihuana, die in beslag werd ge nomen. Voor het vuurtje stoken kreeg hij een proces-verbaal, voor de drugs een dagvaarding. Zaamslag - Een 22-jarige be woner van de Adriaan van Walravenstraat vond gister ochtend zijn poes overgoten met een vluchtige vloeistof. Het beestje was daardoor hele maal koud en stijf. De gecon sulteerde dierenarts vreesde dat het dier niet zou overleven. Amsterdam, faculteit geneeskunde Vrije Universiteit. Promotie: Annelies Korst te Sas van Gent. Van onze verslaggeefster Oostburg - „In Zeeuws-Vlaanderen zijn te weinig mogelijkhe den voor korte eendagsuitjes en er is te weinig groen en sfeer bij de campings en bungalowparken. Het 'product' Kust West- Zeeuws-Vlaanderen wordt wat sleets. Meer samenwerking tus sen de recreatieve sector en de verschillende overheden is nodig om een gezonde toekomst voor het kustgebied te waarborgen." Dit blijkt uit een onderzoek dat werd uitgevoerd door Linda Brouwer en Hans'Bakker van de Werkgroep Recreatie Land bouwuniversiteit Wageningen in opdracht van Denktank recrea tieve ontwikkelingen Kust Zeeuws-Vlaanderen. „De kust van West-Zeeuws- Vlaanderen heeft mogelijkheden genoeg. Ruimte, rust, zee, strand, campings en attracties. Er is een ruim aanbod aan toe- ristisch-recreatieve accommo datie en de toerist vindt ook de natuur en het landschap in het achterland zeer aantrekkelijk. Maar daar wordt weinig mee ge daan. De meeste inspanningen zijn ge richt op het strand," aldus Brou wer. Zij bracht op basis van een literatuurstudie en een gebieds- verkenning in kaart hoe het hui dige 'toeristisch-recreatieve product' eruit ziet. De onderzoekster stelt dat er voor toeristen die afwisseling willen kleinschalige voorzienin gen moeten komen op het gebied van natuur, cultuur, religie, speelvoorzieningen en recreatie- werk op maat voor de jeugd. De ze voorzieningen moeten door regionale samenwerking worden gerealiseerd en gepromoot. Het rapport wordt vandaag om 16.00 uur gepresenteerd in de burgerzaal van het gemeente huis van Oostburg. Oostburg - De 66-jarige C. van Inthout uit het Belgische Leuven is gisteravond in Nieuwvliet om het leven gekomen. De man werd door een personen auto aangereden toen hij de rij baan overstak. De personenauto werd bestuurd door een 49-jarige inwoner van Groede. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen overlegt momenteel met drie basisscholen in de wijken Triniteit, Lievenspolder en Bin nenstad om een structurele Verlengde Schooldag van de grond te krijgen. Dit initiatief bestaat uit activiteitenprogramma's voor kinderen en jongeren, en mogelijk ook voor hun ouders. Doelgroep zijn leerlingen en ou ders in sociaal-zwakke omstan digheden. Mensen die op of onder het bestaansminimum moeten le ven, kinderen die te maken heb ben met werkloosheid om zich heen en met ouders die niet of nauwelijks Nederlands spreken. Volgens B en W kunnen de scho len deze problemen niet in hun eentje oplossen. Vandaar de op zet van de Verlengde Schooldag, "evens is overleg gestart met di verse instellingen en organisaties om ze bij de Verlengde Schooldag te betrekken. Ten behoeve hiervan is geld no dig voor het aanstellen van een coördinator per deelnemende school, het inhuren van profes sionele krachten en de aanschaf van de benodigde materialen. Het college kan de financiële gevol gen voor de gemeente nog niet in schatten. B en W menen echter wel dat een tijdelijke financiële injectie van de gemeente kan helpen de Ver lengde Schooldag structureel van de grond te krijgen. Enkele scho len willen namelijk met ingang van het nieuwe schooljaar met dit initiatief beginnen. Vandaar dat het college aan de raad vraagt eenmalig vijftigdui zend gulden beschikbaar te stel len voor de start van de Verleng de Schooldag. Dit bedrag komt uit de pot voor de sociale ver nieuwing. Van onze verslaggever Terneuzen - Een groep Temeu zense jongeren heeft deze week in de binnenstad in totaal dui zend handtekeningen opge haald voor de realisatie van een eigen skeeler-baan. Deze voor ziening ontbreekt momenteel in de Scheldestad. Het skeeleren en skaten wordt in den lande steeds populairder. Ook in Terneuzen zijn steeds meer jon geren met deze vrijetijdsbesteding bezig. Vanwege het ontbreken van een eigen baan zijn ze op de open bare weg, op fietspaden en in win kelcentra te vinden. Dat zorgt voor behoorlijk wat overlast voor het winkelend publiek. Ook de skaters en skeelers zelf vinden de huidige situatie niet optimaal. De eigen verkeersveiligheid komt ook in het gedrang. Vandaar de handtekeningenactie. De handtekeningen zijn opge haald onder het winkelend pu bliek in de binnenstad en onder bewoners. Een van de moeders bet gisteren weten graag in contact te komen met de groep skaters waar mee de gemeente momenteel over leg pleegt over een eigen baan. „Deze baan is uiteraard ook zeer goed geschikt voor de skeelers." De duizend handtekeningen wor den binnenkort overhandigd aan B en W van Terneuzen. Een mooie, eigen skatebaan, zoals op deze foto, is de wens van talloze Temeuzense jongeren, die daar momenteel actie voor voeren. foto de stem/johan van gurp

de Stem | 1997 | | pagina 23