■l4& Terese van Lare op jacht naar vierde wereldtitel 'Het hadden er meer kunnen zijn' Nieuw-Zeelandse renners in Biervliet 'Oude' Yerstraeten klopt 'jeugdige' veteraan Riemens De Nooijer overklast Belgische renners 3.990,- yfpr beton, leidingen, VAN GORP lellen Kleintje Kleintje DE STEM SPORT ZEELAND VOLKSWAGEN (Brom)Fietsen Merkfietsen Gereedsch/Bouwmat Leisteen tegels Harm Rietjens ondanks winnen van Zilveren Schoen niet geheel tevreden ETIPS: Het Markiezenhof Boekenhof WIELRENNEN Eric de Koeijer bij Philippine Tien Engelse Mijl van Middelburg SPORTNIEUWS KORT Laatste wedstrijd duatloncircuit Afwachtingswedstrijden jeugd 't Pauwke wint Frans Pleunis-toernooi x 53 'pr/w71 DONDERDAG 5 JUNI 1997 B3 '40 en paardestallen. - 2869449 fax 2850360 Een Kleintje plaatsen: resultaten boeken. I MUZIEK. al uw muziekinstrumenten Ikcentrum van Gorp biedt u assend bij uw budget. 865 pog Cantia Tentation 1.8 16V en i 46.990,-. De Citroën Xantia IZONDER CITROËN ASSISTANCE EN 6 JAAR GARANTIE TEGEN CORROSIE IAC stadion, tel. 076-5222371. iweg 15, tel. 0162-455850. «straat 194, tel. 0165-562688. 3. tel. 0167-564561/564312. ~co, stuurbekrachtiging, etaling van f 10.000,- tot DER CITROËN C1TR0ÊN FnANCtWNG NEXiERLAND (TOGTSHG N QTPQÉN PREFEREERT TOTAL OLF Turbo Dsl. '87 APK -'98 D.bl. met l.m. v ch.d. trhk. p.n.o.t.k. tel 114-362256/06-5491177?' Ruime keuze v.a. 75,-. Mgr.Nolensplein 14, 076-5143825. HERENFIETS Union maal i.pr.st. 95,. 0165-5141791 Div. soorten en maten. v.a. f 25,- p.m2. 0162-682874 Een plaatsen: resultaten boeken. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het rea liseren van uw doel. TIEN DUIZENDEN lezen u Van onze sportmedewerker Sluis - Terese van Lare is ko mende zondag 8 juni de enige Zeeuwse in de nationale triatlonploeg die deelneemt aan het wereldkampioen schap lange afstand in Nice. TRIATLON De Sluise, onlangs als eerste triatlete geridderd in de orde van Oranje Nassau, komt in ac tie bij de Masters in de klasse vrouwen 45. Ze gaat op jacht naar haar vier de wereldtitel. Ze is overigens tot nu toe de enige triatleet die drie wereldtitels op zak heeft. Vier kilometer zwemmen in de Middellandse Zee, 120 kilometer fietsen, waarvan maar 30 kilo meter vlak en de resterende kilo meters in de uitlopers van de Al pen, en vervolgens nog 30 kilo meter lopen op een naar Franse begrippen vrijwel vlak parcours staan in Zuid-Frankrijk opm het programma. Het zwemmen, speciaal de start, baart de meervoudig nationale en wereldkampioene de nodige zorgen. „Er gaan ruim 1000 deelnemers in de diverse leeftijdscatego rieën van start. Dat betekent een enorm gedrang. Als de start een maal achter de rug is, gaat het wel, want zo'n grote groep heeft ook zijn voordelen. Je hebt dan immers minder kans dat je uit de ideale lijn raakt dan als je alleen in het water ligt." Ondanks het feit dat ook voor haar de jaren beginnen te tellen, lijkt Terese van Lare steeds snel ler te worden. Met name het fietsonderdeel loopt dit jaar goed. Op het NK run-bike-run in april in Venray was ze zelfs sneller dan de voorgaande jaren. In het trainingsschema voor Nice had ze dit. jaar de Ronde van Vlaan deren voor toerrijders opgeno men. Ze bleek tijdens dat evene ment langer dan in de vorige edi ties het 'grote mes' te kunnen hanteren. „Ik ben er gereed voor." De concurrentie voor Terese van Lare is te verwachten van de Ca nadese Helga Versfeld, vorig jaar tweede in Canada, de Fran se veterane Catherine Ribeyre, die het met name op de olympi sche afstand dit jaar erg goed doet, en de Engelsen Margaret Sills en Sue Bathgate. De Ameri kaanse vrouwen, vorig jaar on danks de favorietenrol de grote geklopten, laten Nice dit jaar links liggen. De Nederlandse ploeg voor Nice bestaat naast Van Lare uit Rob Barel, Martin Breedijk, Machiel Ittman, Richard van Diessen en Mark Pessink bij de mannen en Christine de Wit, Marijke Zee kant en Jaqueline van Vliet bij de vrouwen. Terese van Lare. foto camile schelstraete Door Sjaak Begijn Hulst - Met 29 doelpunten uit 22 wedstrijden werd hij dit sei zoen Zeeuws topscorer, maar echt tevreden is hij niet. Harm Rietjens, de koele killer van het zo succesvolle HW'24 uit Hulst, had er naar eigen zeggen meer in moeten schieten. Het neemt echter niet weg dat hij zeer verguld is met de Zilveren Schoen, die hij krijgt als winnaar van het topscorersklasse ment van De Stem, die hij binnenkort mag ontvangen. ist adv. 770,- v.Gorp 559,- 5,- v.Gorp/199,- .260,- v.Gorp 759,- v.Gorp 550,- taal 4.995,- v.Gorp 3.850,- 2.850,- v.Gorp 2.200,- I 3.295,- v.Gorp 2.100,- .100,- v.Gorp ƒ795,- d en financiering mogelijk. IZIEKSCHOOL Kade 87. Roosendaal (west) 545824. „29 doelpunten. Het zijn er in derdaad nogal wat. Het hadden er echter meer kunnen zijn, ge zien het aantal kansen dat ik ge togen heb. Maar je moet realis tisch blijven: niet elke kans kan een doelpunt zijn." De 27-jarige administratief-me- dewerker won in het seizoen '87- '88 de Zilveren Schoen ook al eens, toen als voetballer van Koe wacht. Harm Rietjens vond als zeventienjarige het net toen zes- tienmaal. „Alleen was toen de feestelijke omlijsting bij de uit reiking niet optimaal. Mijn broer en ik hadden namelijk aangekon digd te zullen verkassen naar HW'24. Dat werd ons niet in dank afgenomen." Trainer Rinus Zegers zag het in dertijd wel zitten in de gebroe ders Rietjens en haalde hen over om naar Hulst te komen, een stap die nooit betreurd werd. „Mijn broer Dennis wilde al eerder weg uit Koewacht. In Hulst had hij enkele vrienden. Bovendien bo terde het in Koewacht niet met enkele spelers," blikt Rietjens te rug. „Onze vader en moeder wa ren actief binnen de vereniging Koewacht. Na veel wikken en wegen werd de stap uiteindelijk toch gezet." Geroutineerder Met zeven doelpunten verschil liet Harm Rietjens de nummer twee, Adrie van Haneghem van IJzendijke, dit seizoen achter zich. „In vergelijking met negen jaar geleden ging het scoren me dit seizoen beter af. Misschien omdat ik geroutineerder ben en voor een prima ploeg uitkom, die door iedereen voorbestemd was om kampioen te worden. Ons grootste probleem was om scherp te blijven. HVV'24 speelt een sys teem dat volledig gericht is op de aanval. We hebben veel spelers die een beslissende actie kunnen maken en spitsen in staat stellen te scoren. Het gevolg is wel dat je tegen een zeperd kunt aanlopen, maar uiteindelijk maakten wij el ke keer de meeste doelpunten." Rietjens is er zich van bewust dat zijn faam als goaltjesdief de aan dacht nog meer op hem zal vesti gen. „Toch hoop ik in de derde klasse meer aan voetballen toe te komen. Dit seizoen kreeg ik steeds de hele wedstrijd iemand op mijn hielen. Ik denk dat ver dedigers op derde klasse-niveau meer meevoetballen en meer kunnen dan alleen iemand uit schakelen." Over harde charges op zijn lede maten heeft hij wonderwel niet te klagen gehad dit seizoen. „Met felheid van de tegenstander heb ik geen moeite, als het maar niet vuil wordt. Mijn moeilijkste te- genstander was Jurgen Verbrae- ken van Sluiskil, een spelers met wie ik samen in de zaal voetbal. Die jongen is hard, maar fair." Over zijn sterke en zwakke pun ten als voetballer is broer Dennis het duidelijkst. „Vooral zijn snel heid is te vrezen," merkt hij spot tend op. Harm Rietjens kan er wel om lachen. „Van mijn snel heid moet ik het inderdaad niet hebben. Daarnaast ben ik als lan ge speler niet kopsterk. Ik moet het meer hebben van mijn koel bloedigheid. En waar ik het van daan heb, weet ik niet, maar ik schijn een instinct te hebben voor waar de bal komt. Ik sta dikwijls op de goede plaats. Mijn houding oogt misschien wat laconiek. Ik Harm. Rietjens: „Ik moet het hebben van mijn koelbloedigheid. loop me inderdaad niet 'het schompes', zoals Carlo Blommae- rt dat wel doet. Zo heeft iedereen zijn capaciteiten en taak in het elftal." Het kan geen toeval zijn dat bij de familie Rietjens alles om voetbal draait. Het gezin doet niet alleen aan voetbal, het denkt ook voetbal en eet bij wijze van spreken zelfs voetbal. Moeder Trees Rietjens is met een straat lengte voorsprong de fanatiekste. foto camile schelstraete Ze praat of roept fel gebarend langs de lijn en beziet het leven alleen door een sterk gekleurde bril van geel en blauw. Vader Freddy Rietjens, die grensrechter is van het kampioenselftal, is een stuk rustiger. „Mijn vader staat bij een wedstrijd ook nooit naast mijn moeder. Hij wil naar het voetbal kijken. In de buurt van mijn moeder wordt hij te veel af geleid." De gelijkenis tussen vader en zoon is volgens Harm Rietjens treffend. „Mijn vader heeft in het eerste van Koewacht gespeeld en was hetzelfde type speler als ik. Hij was misschien nog wel luier dan ik, maar wanneer hij de bal kreeg, legde hij hem wel binnen. Hij is erg kritisch op mij. Hij zal niet snel zeggen dat het goed was. Er is altijd wel iets wat beter kon. Zijn opmerkingen hebben mij ge stimuleerd beter te worden." Van jongsaf aan bivakkeerden Dennis en Harm Rietjens op het voetbalveld. Het kon dus bijna niet anders dan dat de appel niet ver van de boom viel. En de tradi tie zet zich voort, want ook de aanhang is volledig betrokken bij het voetballen. Ines, die drie jaar getrouwd is met Harm Rietjens, houdt alle artikelen en verslagen bij van de ploeg waarvoor haar man uitkomt. In totaal heeft ze tien plakboeken vol, correspon derend met het aantal jaren dat ze hem kent. „Op mijn werk word ik regelmatig over Harm aange sproken: dat hij in de krant stond of weer had gescoord. Natuurlijk ben ik wel trots op hem, maar als een 'beroemdheid' zie ik hem niet. Tenslotte ken ik hem al zo lang." Vriendenploeg Harm Rietjens was niet enige van HW'24 die de topscorerscompe titie van De Stem als winnaar be sloot, want de club sloot met overmacht het klassement voor ploegen als eerste af. Honderd maal scoorde de Hulsterse ploeg. Een prestatie die vrij uniek te noemen is. „Als team staan wij voor elkaar," zegt Harm Rietjens. „We vormen een vriendenploeg en trekken veel met elkaar op. Deze prijzen vormen voor ons de kroon op een meer dan fantas tisch voetbalseizoen." Bergen op Zoom, 2 zaterdagen 7 en 14 juni -] foor Fred Rabout Biervliet - Wilfried de Krijger en zijn echtgenote Karin heb ben aan de Biervlietse Singel tijdelijke gezinsuitbreiding ge kregen. Drie Nieuw-Zeelandse wielrenners hebben er hun verblijf om van daaruit de Eu ropese wielerwedstrijden af te struinen. Terwijl de wasmachi ne in huize De Krijger op volle toeren draait, zitten Darren Murrey en Julian Dean ont spannen in de huiskamer. Na than Dahlberg, de peetvader van het duo, is uithuizig. Het Engels is de voertaal, want zowel Murray (23 jaar) als Dean (-2 jaar) is voor het eerst in Euro pa en verstaat op de internatio naal bekende woorden na, nog weinig van het Nederlands. Man nen die zich hier in de kijker pro- neren te fietsen. Op jacht naar het avontuur en wellicht een profcon- tract. Het in de kijker fietsen deden ze ondertussen al. Een profcontract Is noS even andere koek. Dat geldt mindere mate voor Dahlberg, me als prof al drie jaar bij Seven leven, één jaar Motorola en één laar Spaco, in dienst was. Hij won s prof al ritten in de Rondes van witserland, Engeland en Mexico en zwaaide ook met de zegeruiker na afloop van de Grote Prijs Stad Antwerpen en zes koersen in Amerika, alvorens hij op de ■nountainbike zwaar op zijn 'ko kosnoot' ging. Twee gebroken benen en een op es plaatsen gebroken bovenarm aren het trieste resultaat van de kkige tuimelpartij, veroor- »De drie Nieuw-Zeelandse renners, v.l.n.r. Murray, Dean en Dahlberg, en hun gastheer Wilfried de Krijger. foto camile schelstraete zaakt door een gebroken voor vork. Einde profbestaan. Twee jaar inactiviteit was het gevolg. Nu is hij 32 en nog steeds kan hij zich niet losmaken van het fietsen. Het is dankzij hem dat Murray en Dean nu in Biervliet zitten. Wilf ried de Krijger, zelf ooit een ver dienstelijk amateur, nu begeleider van de nieuwelingen van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen en lid van het plaatselijke wieier- comité, had tijdens zijn actieve fietsen ruim tien jaar geleden een uitstekende band met Dahlberg. Contacten De Krijger: „De contacten zijn er altijd gebleven. Vorig jaar hebben we hier Glenn McLay, een andere Nieuw-Zeelander, vijf weken in huis gehad tijdens zijn voorberei ding op de Olympische Spelen. Hij won de tijdrit in het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend en de klassieker 't Hart van Brabant. Na de Spelen is hij gestopt met wiel rennen. Dit voorjaar belde Dahl berg me of er een plaatsje was voor hem en nog twee gezellen. We hebben de ruimte en de tijd, dus hebben we, na het geheel goed overwogen te hebben, gezegd dat ze hier terecht konden." „Het zijn dankbare jongens. Trainingsbeesten zijn het. Min stens een keer per week pakken ze een ritje van 300 kilometer en dan zeker niet in toeristentempo. Het betekent wel dat of ik of mijn vrouw ze steeds naar de wedstrij den moet brengen. Ze hebben geen geldig rijbewijs en als ze zon der Dahlberg op stap zouden moe ten, verdwalen ze in de vaak klei ne Belgische plaatsen." Naast de al gelouterde Dalhberg, die op 6 juni naar de States ver- treljt om daar een aantal wedstrij den te rijden, is Julian Dean dui delijk de talentvolste. Hij was vo rig jaar al present op de Olympi sche Spelen in Atlanta en werd achtste met zijn landgenoten op de ploegachtervolging. Is van de wielerbaan overgestapt naar de weg en wil als het even kan, pre sent zijn op het WK eind dit jaar in San Sebastian. Daarna trekt hij terug richting Nieuw-Zeeland, ondertussen nog de WK op de pis te in het Australische Perth mee pikkend. Plezier Dean rijdt binnenkort in de Vere nigde Staten ook een aantal wed strijden. Dat betekent dat alleen Darren Murrey in Europa achter blijft. Tot eind augustus. Aan hem kan de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen dan aardig wat ple zier beleven. Murray, geboren in het Schotse Glasgow, verhuisde op zestienjarige leeftijd naar het land van de kiwi's en begon op zijn achttiende met wielrennen. „De mensen en de cultuur in Nieuw-Zeeland bevallen me goed," geeft hij te kennen. Vijftien keer zwaaide hij met de bloemen naar het publiek in eigen land. In een land waar jaarlijks amper 25 wegwedstrijden zijn en de federatie 1500 licentiehouders heeft. Vandaar dat ze het avon tuur op moeten zoeken als ze in hun sport verder willen komen. Voor Murray is dat avontuur hoofdreden van zijn trip naar het 'oude land'. De geblokte en met paardenstaart uitgeruste Dean wil meer. De boerenzoon uit Ha milton, recordhouder in zijn land op de achtervolging, aast duide lijk op een profbestaan op de fiets. Biervliet is daarin een tussensta tion. Een tussenstation waar aardige hoeveelheden spaghetti, macaroni en rijst naar binnen worden ge werkt. „Het boodschappenlijstje ziet er inderdaad anders uit dan dat we met ons tweetjes zijn. Het is leuk, zeker als de jongens een beetje voorin fietsen en daar heb ben we geen klagen over." Philippine - Moeskroen- keeper en Zeeuws-Vlaming Eric de Koeijer is zondag 8 juni te gast bij de voetbalver eniging Philippine. Op de sluitingsdag van het seizoen heeft die vereniging de suc cesvolle doelman uitgenodigd om als 'lijdend voorwerp' te dienen tijdens de interne strijd penaltyschieten voor B- en C-junioren en D-, E- en F-pupillen. De strijd om de penaltybokaal wordt vanaf ongeveer 12.30 uur afgewerkt op het sportpark te Philippi ne en maakt deel uit van een verenigingsgebeuren, waar bij ook de vaders van de jeugdvoetballers betrokken zijn. Die sportieve dag start om 09.00 uur. Zaterdag 7 juni houdt de jeugdafdeling van de Philippine toernooien voor E- en F-pupillen. De F-pupil len komen van 09.00 tot 13.00 uur in actie en de D-pupillen van 13.00 tot 17.00 uur. Er nemen twintig teams deel van de volgende verenigingen: Aardenburg, Groede, Hoek, Breskens, Philippine, RIA, Sluiskil, Terneuzen, Terneu- zense Boys, Vogelwaarde en IJzendijke. Middelburg - De atletiekvereni ging Dynamica houdt morgen de Tien Engelse mijl van Middel burg. Het startschot wordt om 19.30 uur gegeven aan de Na- dorstweg. Deze loop staat open voor zowel licentiehouders als trimmers. Er kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven in de kanti ne van W Middelburg. Wilhelminadorp - In Wilhelminadorp wordt zaterdag de vijfde en laatste wedstrijd van het Zeebra-duatloncircuit afgewerkt. De langste afstand bestaat uit 8 kilometer lopen, 32 kilometer fietsen en 3,5 kilometer lopen. De korte afstand begint met 3,5 kilometer lopen. Vervolgens moet er 16 kilometer worden ge fietst en 3,5 kilometer gelopen. Voor de jeugd zijn de afstanden: 3,5/8/1,5. Alle afstanden gaan om 14.00 uur van start bij het Wilhelminahuis. Een vijftigtal deelnemers heeft zich bij compe titieleider Sjaak Sinke gemeld, met als belangrijkste kansheb bers bij de mannen Johan den Boer, Wim Verburg, Jan van Dis, Tom de Jonge, Sjaak de Kok en de veteranen Theo van Hal, Pe ter de Jong en Piet Verhage. Bij de vrouwen vertrekt Marianne Provoost in de favorietenrol. De concurrentie bestaat hier uit Jaqueline van Os en de kersverse Europese veteranenkampioene Wil de Nooyer. Aansluitend op de wedstrijden volgt de prijsuit reiking van dit circuit. Het secretariaat is gevestigd in de kanti ne van de korfbalvereniging Olympia. Breskens - In Breskens staan zondag in afwachting van de aan komst van de slotetappe van het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end jeugdwielerwedstrijden op het programma. Wedstrijden waaraan iedereen tussen de zes en veertien jaar kan deelnemen. Er zijn twee categorieën: gewone en racefietsen. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in het Wapen van Breskens. De start is om 14.45 uur na de eerste passage van het peloton van het Wielerweekend. St.-Jansteen - Het Frans Pleunis-veteranentoernooi, dat de ve- teranenafdeling van de voetbalvereniging STEEN in het kader van het 30-jarig bestaan hield, is gewonnen door het Belgische 't Pauwke uit Beveren. In de finale klopte die formatie St.-Pauw- els (eveneens België met 2-0. Het organiserende STEEN werd derde via een 2-0-overwinning op naaste buur HW'24. Eindstand: 1. 't Pauwke (België), 2. St.-Pauwels (België), 3. STEEN, 4. HW'24, 5. Oud Geel (België), 6. 't Straatje Stekene (België), 7. St.-Gil- lis (België), 8. Frehma (België).) Van onze tennismedewerker Breskens - Ondanks zijn 52 lentes is Stanny Verstraeten uit Hulst nog altijd één van de betere tennissers in Zeeuws-Vlaan deren. Dat ondervond de 37-jarige Harry Riemens tijdens de Zeeuwse veteranentenniskampioenschappen in Breskens. TENNIS In een partij die tweeëneenhalf uur duurde, plaatste Verstraeten zich ten koste van Riemens voor de kwartfinale op het 35+ C sche ma. Verstraeten speelde geva rieerd als vanouds. Hij beheerst alle slagen en blijft immer rustig. Riemens speelde eveneens een goede wedstrijd en zag dat be loond met een tie-break-zege in de tweede set. De eerste set was met 6-4 bij Verstraeten beland, de be slissende derde set werd met 6-2 een prooi voor de Reynaertstede- üng. Jean-Loup Deltour, hij is samen met Stanny Verstraeten als eerste geplaatst in het dubbel 35+ C, kon het niet bolwerken tegen Johan Vos van De Sprink uit Oostkapel- le. In de eerste set nam Deltour weliswaar een 3-0-voorsprong, maar toen Vos eenmaal was warmgedraaid, maakte deze vijf games op rij. De 56-jarige Hul- stenaar probeerde zichzelf voort durend op te peppen onder het mom van 'allez-Jean-Loup', maar het mocht niet baten tegen de tien jaar jongere Vos: 6-4, 6-3. De als tweede geplaatste Teun van Heelsbergen uit Aardenburg had in Charl van Leeuwe uit Breskens een willoos slachtoffer. De 52-ja- rige Van Heelsbergen kende geen genade met de pas 35-jarige Van Leeuwe en zegevierde via twee keer 6-1. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL 35+ C: eerste ronde: Hans van Sloot- en-Kees Kommers 6-1, 6-2; Johan Vos-Jean-Loup Deltour 6-4, 6-3; Stanny Verstraeten-Harry Riemens 6-4, 6-7, 6-2; teun van Heelsbergen- Charl van Leeuwe 6-1, 6-1. 50+ C2: eerste ronde: Philip Krant- Izaak van de Hooft 6-2, 6-3; Aart van der Sloot-Karei Leenhouwers 6-4, 3- 6, 6-1. 50+ Dl: eerste ronde: Harry van Wan- rooy-Hans van Gussenhove walk over Van Wanrooy; kwartfinale: Floor de Groot-Harry van Wanrooy 7-5, 5-7, 6-1. DUBBELSPEL 35+ C: eerste ronde: Brenner/Van Leeuwe-Ten Hacken/Out 6-4, 6-2; Van Akker/Verbeek-Flikweert/Van de Voorde 6-1, 7-5; kwartfinale: De Rijk/Klooster-Neiisse/Snauwaert 6- 4,6-1. 35+ Dl: eerste ronde: Koster/Vos-Co- rijn/Van Hanegem 6-4, 6-3. VROUWEN DUBBELSPEL 35+ D2/E: eerste ronde: Donze/Du Bois-Lamberts/Lako 6-0, 6-1; kwart finale: Roelse/Puseh-Blaakman/Co- rijn 6-0, 6-1; Rijk/Becude-Snouwae- rt/Van de Sande 6-7, 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL 35+ C: eerste ronde: Breen/Kock- Adam/De Bruyckere 6-2, 6-1. 35+ Dl: eerste ronde: Vosters/De looff-Van Overloop/De Jonge 7-5, 5- 7, 6-1. Door Eddy de Schrijver Graauw - Leo de Nooijer uit Middelburg overklaste gistera vond in Graauw de Belgen tijdens het Beneluxkampioenschap. Niet de gedoodverfde favoriet Franky Leijseele werd winnaar, maar de geblokte hoofdstedeling. WIELRENNEN Tijdens het districtskampioen schap tijdrijden toonde De Nooijer zich ook al de betere van alle eliterenners zonder con tract. „Het ging prima. Ik doe nooit mee aan koersen, maar als er tijdritten op het programma staan, ben ik erbij. Het doet me goed dat ik Leijseele versloeg," aldus De Nooijer. Beste Zeeuws- Vlaming werd Karei Warnier uit Hulst. Hij werd vierde. De beste van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen werd Arjan Klaasse. In Graauw werd opnieuw de in dividuele rijdrit afgewerkt die tot nu toe altijd grote namen op het podium kreeg. Michael Hay- man werd twee jaar geleden winnaar en vorig jaar was dat De Nooijer. De Middelburger gold opnieuw als een gegadigde voor de top drie, maar de man waar alle ogen op gericht waren was Franky Leijseele uit het Bel gische Aalter. Hij won vorig jaar nog drie wedstrijden bij de ama teurs en deed een stapje terug. Leijseele startte wel goed en kwam in de eerste ronde van 7 kilometer met een minieme ach terstand op De Nooijer door. Wilfried Lenssens, winnaar in Hoek, kan ook een aardig eindje solo rijden. Lenssens kwam slechts 15 tellen tekort om de prachtige palm in ontvangst te mogen nemen. De Nooijer totali seerde een tijd van 28.18.84. Lenssens kwam dus in de buurt, maar haalde met net niet. Na de eerste drie viel de prestatie op van Karei Warnier. De Hulsten aar reed de laatste wedstrijden in België al prima en de vierde plaats onderstreept zijn vorm. Warnier reed 28.58.96. Eric Ver- eecken, die een broertje dood heeft aan tijdrijden, bleef goed overeind en reed 29.46.22. Ko Harms uit Axel deed goede za ken in het Raboklassement, want de Axelaar werd derde B/C. Bij de junioren was de over winning voor Evert Doedee. Renseke Doedee was de beste bij de jeugd en kreeg ook bloemen. De uitslag: 1. L. de Nooijer (Middel burg) 20,8 kilometer in 28.18.84, 2. W. Lenssens (België) 28.33.46, 3. F. Leijseele (België) 28.34.79, 4. K. Warnier (Hulst) 28.58.96, 5. J. de Winne (België) 29.32.25, 6. E. Ver- eecken (Hulst) 29.46.22, 7. F. Roele- kens (België) 29.48.58, 8. A. Klaasse ('s Gravenpolder) 30.12.08, 9. K. Le- roy (België) 30.34.82, 10. P. de Tem merman (België) 30.54.97, 11. K. Harms (Axel) 30.56.02, 12. F. Geen- sen (Philippine) 31.07.31, 13. E. Quina (België) 31.18.04, 14. P. Ver- hecken (België) 31.35.97, 15. R. de la Ruelle (Koewacht) 31.44.83. 16. K. Schelfout (België) 31.01.35, 17. R. Rabout (Koewacht) 32.13.63, 18. E. Doedee (Graauw) 31.16.35, 19. R. Lammens (Oostburg) 32.25.52, 20. E. van Hoey (St. Jansteen) 32.58.96.

de Stem | 1997 | | pagina 15