Nigeriaans offensief loopt vast Jospin voortvarend aan de slag 'Suriname wil vakbonden liquideren' Indonesisch leger dreigt te vuren op 'relschoppers' Barak treedt in voetsporen Rabin Opwaardering Duits goud even van baan Canadese liberalen houden meerderheid nd KORT de stem In Sierra Leone Israël gelast de aanhouding van Palestijnse functionaris MENTAAR enaat werkers zit muurvast odelijke beet Den Haag-fan s ouderen' reekvervoer BUITENLAND A5 nieuws KORT McAliskey met baby op borgsom vrij Duizenden doden bij Turkse invasie Zweden niet vanaf begin in EMU Soldaten grendelen woning Tshisekedi af Zwitsers banksaldo Mobutu gering Musicus vraagt vergiffenis voor Hitler-grap Antwerpse topdiamantairs opgepakt NI 1997 A4 reidende varkenshou- rede wijze onderbro- arkenspest geconsta- hadden bewezen dat s. Het was een slag die "en, was de algemene isch gebleken. De pest rijen verspreid. Iedere t nog lang niet in zicht. Van Aartsen van Land- onvoldoende effect te ge biggen is geen pro- overvolle stallen op te d afgekondigd. In een andhaard van de epide- Gezien de ernst en de rijkelijk laat met zijn de kwestie Van Aartsen land eenmaal bevrijd is n dat de epidemie niet en - de varkenshouders ziekte en alle daarmee aakt dat het in die sec- st. ze weigeren om econo- accepteren. Er is echter aan strenge regels moe- anden die zich de afge- voor herhaling vatbaar, el boer als consument, p dit moment prioriteit ker de nieuwe Visse- wetsvoorstel gebeurt senatoren van CDA, an het debat gisteren en. 's de voorgestelde af- Dat is de regeling die un hengel uit te wer- even kopen. Een vis- ar een einde aan ma- en verbod op het vis- t inderdaad volgende rlopig van de baan. veertien en vijftien e aandacht van de ar- rs controleren of die or het werk van deze gen sinds vorig jaar 's Licht werk is toege- ok voor vijftien tot en Dan gaat het om werk- ties actief controleren, preventie. er kan een snel besluit ft en Schiedam verge en meerderheid in de jst. eg op maaiveldhoogte -Delfland te veel scha- er 150 miljoen gulden twoorde inpassing van verkeer op de Al 3 (Den dam-Maassluis) ontlas- dinsdag zijn 25-jarige ch afgemaakt. De nabe- itte hengst in eerste in- zoek van de politie vast ief karakter vertoonde, ten het dier in te laten or het paard gemeld. i Haag-supporter E.S. is r achttien maanden cel- Officier van justitie mr. jke geweldpleging op de Met zijn eis wil de offi- innend Nederland. „Die types." 'eveer dertig Den Haag- oons uit Nederhorst den de aandacht van de Ha- idat de auto was klemge- shandeld. Ook spoten de ie auto in elkaar. Uitein- ichtstrook te ontsnappen. nmige ouderen de techno- eving niet kunnen bijbe- ens staatssecretaris Terp- irom wil zij ouderen geen kelijk sprake is van anal- ring, en de maatschappe- n ernstig in gevaar loopt, M. van der Kamp van de 'een aanzienlijk aantal a genoten, in een sociaal meer onderwijs voor hen enten mogen op basis van aesteden van buslijnen in s eind volgend jaar blijkt t van de grond komt, wor- fracties gisteren een ver- king in het openbaar ver iet Kamerdebat van vorige e voor haar 'een hoofdpunt koord zou gaan, wilde Jor- openbaar vervoer. 11 M WOENSDAG 4 JUNI 1997 Paramaribo (ap) - De Suri naamse vakbondsleider Fred Derby heeft gisteravond ge- zegd dat de Surinaamse rege ring probeert de vakbonden in het land om zeep te helpen in een poging te oppositie te ver stommen. Derby riep de bonden op tot een heid om zich te kunnen verweren tegen de regering, die nauwe banden heeft met Desi Bouterse. Derby zei dat hij een klacht zou indienen bij de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) van de Verenigde Naties. Derby is voor zitter van de vakbondsfederatie C-47, waarbij 60 bonden en 25.000 arbeiders zijn aangeslo ten. Derby zei dat de regering de bonden wil 'liquideren', omdat ze vaak tegendruk leveren in Suri name. De vakbondsleider rea geerde op een waarschuwing die Bouterse vorige week aan het adres van de vakbonden richtte. „De oude bonden zijn een ziekte geworden in Suriname," had Bouterse gezegd. Hij zei dat het land genoeg had geleden onder de 'vakbonditis'. De regering heeft de bonden de afgelopen maanden herhaaldelijk gepasseerd bij arbeidsgeschillen, de laatste keer in een conflict met het staatsbedrijf Bruynzeel. De bonden eisten een loonsverho ging van 50 procent, terwijl de directie van de houtkaponderne ming niet verder wilde gaan dan 10 procent. Zonder verdere aan kondiging mengde minister van arbeidszaken Errol Alibux zich in het geschil. Hij gaf de werkne mers een loonsverhoging van maar liefst 60 procent, die gro tendeels voor rekening van de staat zou komen. Bouterse werd onlangs door president Jules Wij- denbosch tot 'staatsadviseur' be noemd. Vorige week gaf hij toe dat deze nieuwe functie speciaal voor hem in het leven was geroepen om hem te beschermen tegen de Ne derlandse beschuldiging dat hij zich in de jaren '80 met cocaïne smokkel heeft beziggehouden, Bouterse ontkent. Freetown (rtr/dpa/afp) - De poging van het Nigeriaanse leger om de coup in het West-Afrikaanse Sierra Leone on gedaan te maken, lijkt op een volledige mislukking uit te lopen. Het rebellerende Sierraleoonse leger heeft gisteren ongeveer driehonderd Nigeriaanse solda ten gevangengenomen in de om geving van de hoofdstad Free town en elders in het land. De nieuwe machthebbers, ge steund door een rebellenbewe ging, verklaren dat de Nigerianen zich hebben overgegeven. Zij zijn op enkele strategische plaatsen ondergebracht om dienst te doen als menselijk schild om luchtaan vallen te voorkomen. De Nigeri aanse troepen, die het grootste deel uitmaken van de West-Afri kaanse vredesmacht Ecomog, zijn onder meer opgepakt bij een van hun eigen bases en bij de in ternationale luchthaven van Freetown. De Ecomog begon maandag een offensief tegen de militairen die negen dagen geleden de macht grepen. Nigeria wilde de door de militair Johnny Koroma afgezet te, democratisch gekozen presi dent Kabbah weer in het zadel helpen. De interventie volgde op de mislukte onderhandelingen over een vreedzame oplossing van de crisis tussen de couplei- ders en Britse en Nigeriaanse di plomaten. De strijd heeft inmiddels aan ze ker tachtig burgers het leven ge kost, meldde de staatsradio giste ren. In de nacht van maandag op dinsdag zijn de partijen onder bemiddeling van het Bode Kruis een staakt-het-vuren overeenge komen, mede om zeshonderd mensen te redden die door de ge vechten vastzaten in een hotel. De Verenigde Staten, die sinds vrijdag al ongeveer dertienhon derd Amerikanen en andere bui tenlanders uit Sierra Leone heb ben gehaald, hebben gisteren nog eens ruim twaalfhonderd perso nen geëvacueerd, onder wie Ame rikanen, Duitsers en Britten. Amerikaanse mariniers zetten helikopters in om de vluchtelin gen uit Freetown naar een Ame rikaans marineschip voor de kust te brengen. Volgens het Nederlandse minis terie van Buitenlandse Zaken verbleven er gisteren nog vijf landgenoten in Freetown. Het is nog onbekend of zij zich laten evacueren. Buitenlandse Zaken adviseert hen dringend weg te gaan. Twintig andere Nederlan ders hebben inmiddels gehoor ge geven aan de oproep om te ver trekken. Ook Groot-Brittannïe en Frankrijk hebben hun burgers in Sierra Leone dringend ver zocht het West-Afrikaanse land bij de laatste geplande evacuatie actie te verlaten. Bonn (dpa/anp) - De Duitse regering ziet voorlopig af van de opwaardering van de goudreserve. De regering heeft daarmee gas teruggenomen in de ruzie die met de Bundesbank is ont staan. „Een oplossing is alleen mogelijk met steun van de Bundesbank. Gezien het verzet van die bank is in ieder geval dit jaar de her waardering van de baan," aldus een niet nader genoemde bron in de regeringscoalitie. Protesten tegen het voornemen uit de CDU, de regeringspartij van bondskan selier Kohl, hebben de regering ertoe gebracht voorlopig af te zien van de hertaxatie. Eerder op de dag waren Hans Tietmeyer, de president van de Duitse centrale bank, en Duits- lands minister van Financiën, Theo Waigel onverwacht bij el kaar gekomen om te praten over de ruzie die tussen hen was ont staan over de waardering van de Duitse goudvoorraad. Minister Waigel wilde de goud voorraad nog dit jaar opwaarde ren om de papieren winst daar van te gebruiken om financiële tekorten te verkleinen. De Bun desbank is daar tegen, want die acht dat een truc om een begro tingstekort van 3 procent te ha len, een van de voorwaarden voor deelname aan de EMU (Economi sche en Monetaire Unie). De Duitse vereniging van banken heeft Tietmeyer en Waigel giste ren opgeroepen snel een compro mis te vinden. „Er moet een op lossing komen die de indruk van een budgettaire noodgreep weg neemt en het imago van Duits land op de financiële markten re pareert," aldus de vereniging. De banken menen verder dat Waigel niet zo strak aan de EMU-criteria moet vasthouden. t De nieuwe premier Jospin doet zijn voorganger Juppé uitgeleide Door Wilko Voordouw Parijs - De nieuwe Franse re gering zal vrijwel zeker com munistische ministers bevat ten. De leider van de commu nistische partij, Robert Hue, is een groot voorstander van deelname aan de linkse rege ring. Een meerderheid van zijn partij bleek het gisteren met hem eens. Zij vinden het voldoende, dat het kabinet- Jospin belooft het minimum loon te verhogen en de BTW te verlagen. De nieuwe Franse premier Lionel Jospin is gisteren met grote voortvarendheid aan zijn werk begonnen. Diverse aspirant-mi nisters bezochten hem in de Franse versie van het Catshuis, het Hotel de Matignon, aan de sjieke rue de Varenne. Eerder op de dag nam hij officieel de ambtswoning over van zijn voor ganger Alain Juppé. Mogelijk al vandaag maakt Jospin de samen stelling van zijn regering bekend. Jospin wil snel breken met het verleden. Hij weet dat hij keihard zal worden veroordeeld, als de resultaten uitblijven. Voor hem is ér geen 'lune de miel', een witte broodsperiode, die normaalge sproken na verkiezingen in FVankrijk altijd geldt. De Fran sen verwachten dat hij de werk loosheid aanpakt. Het uitblijven van resultaten op dat gebied is een van de belangrijkste redenen van het verlies van de conserva tieven. De economische vooruit zichten zijn niet slecht. De werk loosheid in Frankrijk daalde ook in april licht tot iets boven de drie miljoen. De economische groei lijkt steeds beter te worden. Het groeipercentage ligt op onge veer 2,3 procent. Binnen nu en twee jaar wil Jospin 700.000 jon geren aan de Franse versie van de Melkertbaan helpen. 350.000 van die banen komen in de publieke sector, de andere helft moet tot stand komen in het bedrijfsleven. Het is nog altijd onduidelijk hoe links de ondernemers wil stimu leren om dat ook daadwerkelijk te doen. Jospin zal ook kritisch worden beoordeeld op de hoogte van de salarisverhoging op 1 juli. Het is in Frankrijk traditie, dat het minimumloon op die datum wordt verhoogd. Maar vorig jaar kende de regering Juppé slechts inflatiecorrectie toe. De commu nisten willen per 1 juli een verho ging van het minimumloon van 500 franc. Dat is uitgesloten. Maar alle geruchten wijzen op een 'substantiële verhoging' van het Franse minimumloon. Om de manouvreerruimte te be palen kondigt Jospin in de ko mende dagen ook een onderzoek naar de overheidsfinanciën aan. Hij wil precies weten hoe groot het begrotingstekort is - en dat van de Sécurité Sociale, de Fran se Volksverzekering. Daarna wordt de begroting van dit jaar bijgesteld om de nieuwe priori teiten te kunnen financieren. De Franse regering zal ook kri tisch worden gevolgd in de be handeling van de eventuele slui ting van de Renault-fabriek in het Belgische Vilvoorde. Ruim Jakarta (ap) - Op het Indonesische eiland Madura heerste dins dag een gespannen sfeer na de kennelijke bekendmaking dat militairen het vuur zullen openen op mensen die proberen nieu we verkiezingen in de war te schoppen. Jmlgens de krant Suara Pem- anian heeft de militaire com mandant van Oost-Java, waar Madura onder valt, strenge vei- hgheidsmaatregelen in het voor uitzicht gesteld bij de nieuwe stemronde, die werd ingesteld nadat de reguliere parlements verkiezingen van afgelopen don derdag waren verstoord. „Ik heb n §eSeven relschoppers ter j V~e neer te schieten," citeerde ue krant generaal-majoor Imam tomo. De regering heeft nieuwe verkiezingen gelast in 86 stembu reaus in Sampang, 700 kilometer ten oosten van Jakarta, omdat daar bij rellen stembiljetten zijn verbrand. De rellen braken uit nadat aanhangers van de mos lim-oppositiepartij Verenigde Ontwikkelingspartij (PPP) plaat selijke verkiezingsfunctionaris sen hadden beschuldigd van fraude ten gunste van de rege ringspartij Golkar. Woedende PPP-aanhangers grepen ongeo pende stembussen en staken deze in brand. Al gauw waren duizen den mensen op straat die met ste nen gooiden en huizen in brand staken. Den Haag (anp) - De 55-jari- ge Ehud Barak treedt in me nig opzicht in de voetsporen van zijn mentor premier Yit zhak Rabin, die in november 1995 werd vermoord. Barak wil niet alleen ook leider van de Arbeidspartij worden, hij wil eveneens de door Rabin uitgezette vredeskoers voort zetten. Een derde belangrijke overeen komst met zijn grote voorbeeld vormt de militaire loopbaan die beiden doorliepen. Barak, na de moord op Rabin tot mei 1996 minister van Buitenlandse Za ken, ging gedurende 35 jaar in een militair uniform gekleed. Rabin merkte de jonge militair Barak al snel op en zei over hem: „Als die jongen geen stafchef wordt, dan is er iets mis met het systeem." Het IQ van Barak was naar ver luidt het hoogste aller tijden in de legertop. Hij is een geboren leider, moe dig, charmant en inspirerend. Barak zou erin slagen zijn elitai re trekjes te verbergen en, in dien nodig, eenvoudig en vrien delijk over te komen. Goede vrienden beweren dat hij niet een hart van steen, maar een hart van marmer heeft. Zijn te genstanders spreken van een tweede Napoleon, uit op heer schappij en niet in staat kritiek te verdragen. Barak ging in 1959 het leger in, waar hij bij het pantserkorps diende. Na een studie natuur kunde keerde hij als compag- Ehud Barak, de nieuwe leider van de Arbeiderspartij FOTO REUTER niescommandant bij hetzelfde legeronderdeel terug. Toen Egypte en Syrië in 1973 de Yom- Kippuroorlog (in de Sinaï en op- de Golan-hoogvlakte) inzetten, was hij in de Verenigde Staten aan een tweede studie bezig. Hij keerde echter direct terug om het bevel over een pantserdivisie op zich te nemen. Op 39-jarige leeftijd werd Barak generaal. Nadat het hoofd van de militaire inlichtingendienst in 1983 was ontslagen, nam Ba rak diens taak over. Daarna rees zijn ster snel verder. In 1991 kreeg hij het opperbevel over de Israëlische strijdkrachten. In die positie was hij nauw betrokken bij het vredesoverleg met de Pa- lestijnen. Onder Baraks leiding gaf Israël in 1994 uitvoering aan het eerste autonomieakkoord met de Pa- lestijnen via de overdracht van de Gazastrook en Jericho. De topmiiitair speelde ook een sleu telrol bij de totstandkoming van een vredesakkoord met buur land Jordanië. Een half jaar na zijn overstap naar het burgerleven was de ex- legerchef al minister van Bui tenlandse Zaken. Het voorpor taal, zo werd toen al gezegd, naar het premierschap. Als zijn tot nu toe zeer succesvolle car rière hierin uitmondt, krijgt Is raël een premier die vóór een Palestijnse staat is en die zal toewerken naar een snelle vre desregeling met Syrië, waarvoor hij de Golan-hoogvlakte aan Sy rië wil teruggeven. De 'no-nonsense'-poiiticus zei eens over het slepende conflict met de Palestijnen: „Een mens kan zijn ouders niet kiezen en een land zijn buren niet." Jeruzalem (ap) - Israël heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen een Palestijnse functionaris wegens betrokkenheid bij de moord op drie Palestijnse landeigenaren die grond aan joden hebben verkocht. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dit gisteren verklaard. Ook stuurde de Israëlische regering een brief aan het Palestijnse be stuur waarin wordt geklaagd over het aanmoedigen van geweld tegen landeigenaren die grond aan joden verkopen. Geschreven wordt dat dit een schending is van zowel de geest als de letter van de Israëlisch- Palestijnse autonomie-akkoorden. Sinds de Palestijnse minister van justitie Freih Abu Medein vorige maand bekendmaakte dat voortaan de doodstraf staat op het verko pen van Palestijnse grond aan joden, zijn drie Palestijnen vermoord die verdacht werden van dergelijke transacties. Israël beschuldigt functionarissen uit het Palestijnse bestuur van be trokkenheid bij de moorden, iets wat de Palestijnen ontkennen. 3000 banen zouden daarbij verlo ren gaan. Jospin had tijdens zijn campagne aan de medewerkers van Renault verteld dat hij wil onderzoeken of sluiting voorko men kan worden. De Franse overheid is met 46 procent nog altijd de belangrijkste aandeel houder bij de automobielfabri kant. Ook zal de privatisering van France Télécom en die van Thomson-CSF in ieder geval op de lange baan worden geschoven. Tenslotte zal de nieuwe regering ook snel een geste doen in de richting van de groenen, die acht zetels hebben in de nieuwe ka mer. Het is vrijwel zeker dat de snelle kweekreactor Superphénix in Creys-Malville nog voor het einde van dit jaar gesloten zal worden. Verder verdwijnen de plannen voor het graven van het Kanaal tussen Rijn en Rhone in de vuilnisbak. Ook worden de bouwplannen voor nieuwe snel wegen opnieuw onder de loep ge legd: de socialisten willen het vervoer per spoorbaan stimule ren. Londen - De vermeende Noord-Ierse terroriste Roisin McAliskey, die vorige week beviel van een dochtertje, is gisteren tegen een borgsom tijdelijk vrijgelaten. De 25-jarige dochter van de beken de activiste Bernadette Devlin is zonder verdere politiebewaking in de kraamafdeling van een ziekenhuis opgenomen. McAliskey zat in de gevangenis in afwachting van een beslissing over een uit leveringsverzoek aan de Bondsrepubliek. De Duitse Justitie ver denkt haar van betrokkenheid bij de aanslag van de IRA afgelo pen zomer op een Britse legerbasis in Osnabrück. Istanbul/Ankara - De Turkse aanval op bases van de Koerdische Arbeiderspartij PKK in Noord-Irak zou al duizenden mensen het leven hebben gekost. De Koerdische Arbeiderspartij PKK heeft naar eigen zeggen 791 tegenstanders gedood. De verliezen in eigen gelederen becijferde een PKK-woordvoerder op 112 man. Het Turkse leger op zijn beurt zegt dat het tijdens de operatie al meer dan 2000 PKK-strijders heeft gedood. De Turkse invasie begon 14 mei. Een lid van de PKK-leiding heeft gedreigd met wereldwijde aanvallen op Israëlische en Amerikaanse doelen als beide landen doorgaan met steun aan de Turkse slachtpartijen onder de Koer den. Stockholm - Zweden zal niet vanaf het begin meedoen aan de in 1999 te vormen Economische en Monetaire Unie (EMU). Dat heeft premier Göran Persson gisteren meegedeeld op een persconferen tie. Het besluit is geen grote verrassing. De monetaire unie is in Zweden zeer omstreden. Het bedrijfsleven wil graag meedoen, maar onder de bevolking bestaat veel weerstand. Persson hield de mogelijkheid open dat Zweden in een later stadium toetreedt, maar eerst zal de bevolking de mogelijkheid krijgen zich uit te spreken. Brussel - Zwaarbewapende Congolese soldaten hebben gisteren in de hoofdstad Kinshasa de woning van oppositieleider Etienne Tshisekedi omsingeld. Zij grendelden ook de wijk af waar Tshise kedi woont, verklaarde een vertegenwoordiger van de oppositie partij UDPS in België. Volgens partijlid Frangois Mpuila verjaag den de soldaten van president Kabila alle militanten van de UD PS die zich in de omgeving van Tshisekedi's woning bevonden. Bern - De tegoeden .van de. verdreven Zaïrese president Mobutu en zijn familie bij Zwitserse banken bedragen nog geen zeven mil joen gulden. Dat meldde de Commissie van Federale Banken in Zwitserland gisteren. De commissie stelde in opdracht van de Zwitserse regering een onderzoek in naar de tegoeden die sinds 17 mei zijn bevroren. Op verzoek van de onderzoekscommissie dien den 406 banken opening van zaken te geven. Alle banken reageer den op het verzoek en zes banken gaven te kennen tegoeden van Mobutu te beheren. De nieuwe regering in de Democratische Re publiek Congo schatte onlangs de waarde van Mobutu's tegoeden in onder meer Zwitserland en Oostenrijk op zeker vijftien miljard gulden. Jeruzalem - Gerd Reinke, de eontrabassist van de Deutsche Oper Berlin die in Israël een schandaal heeft veroorzaakt door een bar- rekening van een hotel in Tel Aviv 'voor de grap' te voorzien van de handtekening 'Adolf Hitier', heeft in een gisteren gepubliceerd interview met de Israëlische krant Maariv om vergiffenis ge vraagd. „Mijn spijt kent geen einde en ik lijd er zelf meer onder dan wie ook. Ik ben kapot. Ik heb al dagen niet geslapen of gege ten," aldus de 54-jarige Reinke. Reinke werd onmiddellijk naar huis gestuurd en maandag officieel ontslagen. Antwerpen - Justitie in Antwerpen heeft drie topdiamantairs op gepakt op verdenking van miljoenenfraude. Bij het bedrijf waar voor ze werkten, is een kluis verzegeld met daarin voor meer dan 55 miljoen gulden aan diamanten en een bedrag aan baar geld. De actie had plaats in het kader van het onderzoek naar de failliete Bank Max Fischer. Justitie beschouwt de drie aangehoudenen als het brein achter de witwaspraktijken die via fictieve rekeningen bij de bank zouden zijn verlopen. De fraude loop naar eerste schattingen op tot meer dan 55 miljoen gulden. Ottawa (rtr/dpa/afp) - De Canadese Liberale Partij van pre mier Jean Chrétien heeft bij de verkiezingen van maandag een nipte meerderheid in het parlement behaald. De regeringspar tij moest veel terrein prijsgeven in het oosten van Canada w,aar zelfs Chrétien moeite had zijn zetel te behouden. Verscheidene ministers slaagden daar niet in. Uit niet-officiële resultaten van gisterochtend blijkt dat de libe ralen 155 van de 301 parlements zetels hebben gewonnen. Dat is een teruggang, vergeleken met de 177 zetels die de partij in 1993 behaalde, maar voldoende voor een meerderheid. De rechtse Hervormingspartij, die zijn basis heeft in het westen van Canada, behaalde zestig ze tels. Het Bloc Québecois volgt met 44 zetels, de Nieuwe Demo cratische Partij 21 en de Conser vatieve Partij 20. Eén zetel gaat naar een onafhankelijke parle mentariër. In het oosten van Canada brach ten de kiezers de Nieuwe Demo craten en de progressief-conser- vatieven terug in de regering. Met deze keuze protesteerden zij te gen de bezuinigingspolitiek van de regering-Chrétien. De regeringsleider beloofde de ingezette economische politiek voort te zetten. Chrétien erkende dat die offers van de bevolking heeft gevraagd, maar het beleid opent volgens hem tegelijkertijd een „fantastische toekomst" voor Canada. Hoofddoel is het land sterk en verenigd te houden. De aspiraties van Quebec zich af te scheiden en de regionale ver schillen beheersten de campagne. Het Bloc Quebecois, dat opkomt voor snelle zelfstandigheid van de Franstalige provincie, won 44 van de 75 zetels, ondanks slechte resultaten tijdens de campagne. De onervaren partijleider Dueep- pe gooide bij de start van de cam pagne zijn eigen glazen in, toen hij suggereerde dat een in de toe komst eventueel onafhankelijk Québec zou kunnen stemmen voor terugkeer naar Canada. Bij de vorige verkiezingen behaalde de partij nog 54 zetels.

de Stem | 1997 | | pagina 5