Studiecentrum krijgt geen subsidie Dell; 'Zelfs dode takken laten we liggen voor de Socialistische Partij eist duidelijkheid over Antonius Ziekenhuis Rode Kruis eert vrij williger ster POLITIE rapport DUIVEN sport PLAATSELIJK nieuws GS draaien in 1998 kraan dicht omdat het een commercieel vormingsinstituut is 'Zeeuws fam Ü/1U DE STEM ZEELAND Skaters willen actie voeren voor locatie in Terneuzen Bedrijf van familie Vermue bij Oostburg staat model voor bedrijfsnatuurplan Boete voor Terneuzenaar Nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen Autoradio gestolen Auto's bekrast Bromfiets terug Snelheidscontrole Diefstal uit auto Rijverbod Inbraak in woning Sourdun Zaamslag Terneuzen Hoek Sluis Retranchement EXAMENS DB STEM -rfrr: i i i i i WOENSDAG 4 JUNI 1997 C Van onze verslaggever Middelburg/Aardenburg - Het Zee land Studiecentrum in Aardenburg krijgt met ingang van 1998 geen subsidie meer van de provincie. Sinds de fusie met het Slotemaker de Bruine Instituut uit Doorn wordt het studiecentrum door de provincie gezien als een commercieel opere rend vormingsinstituut. Gedeputeerde Staten delen dat mee aan het bestuur van Zeeland Studiecentrum. Daarnaast menen GS dat instellingen en vrijwilligersorganisaties, waaronder het Zeeland Studiecentrum, meer vrijheid moeten hebben bij de keuze van hoe en waar zij hun vorming willen laten plaatsvinden. Dpor het stopzetten van de provinciale subiside heeft het Studie centrum deze vrijheid. Zeeland Studiecentrum krijgt in ieder geval dit jaar nog een maximale subsidie van ruim zestigduizend gulden. Deze eenmalige subsidie is bedoeld voor de activiteiten ten behoeve van kadervor ming en deskundigheidsbevordering van vrijwilligers in de provincie Zee land. Het dagelijks provinciebestuur ho noreert niet het volledige subsidiever zoek. Zo wordt in het jaarplan van Zee land Studiecentrum de doelgroep .vrij willigers in de maatschappelijke dienst verlening, gezondheidszorg en thuis zorg' genoemd. Deze zogenaamde Kla verbladorganisatie heeft echter van de provincie een eigen activiteitenbudget waarmee zij kadervormende en deskun- digheidsbevorderende activiteiten kan financieren en eventueel kan inkopen bij bijvoorbeeld het Zeeland Studiecen trum. Deze activiteiten worden zodoen de niet door de provincie gehonoreerd. Dat geldt ook voor cursussen voor oude renbonden waar Zeeland Studiencen- trum subidie voor vraagt. Deze bonden zijn namelijk ook aangesloten bij de Klaverbladorganisatie. GS merken tevens op dat uit jaarversla gen van het Zeeland Studiecentrum steeds weer blijkt dat veel van de ge plande cursussen niet doorgaan. Vorig jaar waren dat zelfs 91 van de aanvan kelijk totaal geplande 215 dagdelen. In de plaats daarvan worden wel andere activiteiten gepland maar GS hebben toch gemeend de geplande dagdelen van het zogenaamde 'Open aanbod' niet te honoreren. Aan de subsidieverlening wordt daarom onder andere de voor waarde verbonden dat per drie maanden een schriftelijke voortgangsrapportage moet worden verstrekt over het opstar ten en de uitvoering van cursussen en activiteiten alsmede het afgelasten daarvan. GS vragen ook in het jaarprogramma voor 1997 ruimte te reserveren voor het project 'cultuuromslag herstructurering welzijn'. Dit moet begin volgend jaar re sulteren in een nieuwe provinciale wel zijnsorganisatie, die een samenvoeging is van elf voormalige welzijnsorganisa ties. Dit vergt een aanzienlijke cultuur omslag van de betrokken werknemers. „De kennis en vaardigheden op het ge bied van omgaan met veranderingspro cessen, aanwezig bij trainers van Zee land Studiecentrum, kunnen uitstekend worden benut om een bijdrage te leveren aan dit proces," menen GS. Het projectteam herstructurering wel zijn neemt hierover binnenkort contact op met het bestuur van Zeeland Studie centrum. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen overlegt mo menteel met een groep skaters over het vinden van een geschikte locatie om deze vrijetijdsbeste ding uit te oefenen. Mo menteel zorgen skaters voor overlast bij onder andere winkelcentra en op parkeerterreinen in de Scheldestad. Een woordvoerder van de gemeente legde gisteren uit dat al een tijdje wordt ge sproken met de skaters, maar dat een oplossing nog niet is gevonden. Een groep jongeren die rijdt op skeelers heeft inmiddels laten weten vanavond moge lijk een demonstratie te hou den vanuit winkelcentrum Zuidpolder. Deze groep wil hiermee duidelijk maken dat ze niet weet waar ze wel of niet mag skeeleren. De groep skeelers wil graag van de ge meente weten welke wette lijke mogelijkheden er zijn. Van onze correspondente Terneuzen - De negentienjarige W. G. uit Terneuzen moest giste ren voorkomen bij kantonrechter M.Klarenbeek verdacht van deel name aan samenscholing. Op 24 augustus vorig jaar was er op een terras aan de Nieuwstraat in Terneuzen een vechtpartij ont staan. „Toen het politiebusje ar riveerde waren de daders gevlo gen," aldus G. De politie sprak er een ander groepje op aan, Er ont stond wat onenigheid waarop G. gevraagd werd door de politie te vertrekken uit de Nieuwstraat. De eigenaar van het café zei hem dat niet te doen, waarop G. zich omdraaide en terugging zitten. De groep ging zich er ook mee be moeien, waarop de politie een waarschuwing gaf. Daar werd niet op in gegaan. „Ik laat me niet zomaar oppakken voor iets wat ik niet gedaan heb," legde G. uit. De kantonrechter was van me ning dat hij gehoor had moeten geven aan de politie en niet aan de groep. „Dat was uitdagend en daardoor kwam heel de groep in verzet." Hij legde G. een boete op van negentig gulden. Volgens G werden de mensen van de groep uiteindelijk allemaal mee naar het politiebureau geno men. „Ik ben er met wapenstok ken geslagen." Officier van justi tie A. Flikweert antwoordde daarop hier nader onderzoek naar te willen doen. Bergen op Zoom - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tippel aars organiseert voor komend weekeinde de jaarlijkse nacht- tocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Startplaats van de nachtwande ling is De Raayberg aan de Ant werpsestraatweg, waar de deel nemers vrijdag 7 juni om 24.00 uur op pad gaan. Mensen die mee willen doen, moeten minstens zestien jaar zijn. De aankomst is bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgsplein in Vlissingen. Wanneer de sportievelingen van de nachttocht al enkele uurtjes onderweg zijn, vertrekken zater dagochtend 8 juni om 5.30 uur ook de eerste wandelaars voor een dagtocht van Hansweert naar Vlissingen. Nadere informatie over beide wandeltochten bij De Vrolijke Tippelaars, telefoon 0118 464753. Boer Adrie Vermue bij zijn drinkput, gegraven in verband met het bedrijfsnatuurplan, waar hij aan meewerkt. Van onze verslaggeefster Oostburg - Zijn bedrijf staat model voor het bedrijfsnatuurplan. Een pro ject opgezet door IPC Plant en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) met als doel het verhogen van de landschap- en natuurwaardes op de boerderij. Een jaar geleden ging het balletje rollen. Een 'delegatie' van de Stichting Land schapsbeheer Zeeland kwam langs op het erf van Adrie Vermue aan de Veerhoekpol- derweg bij Oostburg. Vermue heeft een vee teeltbedrijf, in totaal 105 koeien die op ver schillende weilanden grazen. Drie kavels met in totaal ruim dertig hectare grond. Inventarisatie Deze grond werd uitgebreid geïnventari seerd door de SLZ. Vermue: „Afgelopen no vember kwam de SLZ hier voor het eerst en toen hebben ze bekeken hoe het staat met het leefgebied voor planten en dieren op mijn bedrijf. Ze zijn alle percelen afgegaan, mijn land bestaat voor het grootste deel uit weiland en maïsvelden. In overleg met het SLZ kwam ik tot de conclusie dat ik ruimte wilde bieden aan natuur op het hele bedrijf. In feite zijn boeren 24 uur per dag bezig met de natuur, je staat ermee op en je gaat er mee naar bed. Toen het SLZ met de opzet voor het bedrijfsnatuurplan kwam, stond ik daar dan ook erg welwillend tegenover. Ik ben een natuurmens, vind het leuk om er mee bezig te zijn." Het SLZ stelde in samenwerking met Ver mue een lijst op van natuurwaarden die op zijn bedrijf konden worden ingepast. Eind maart was het definitieve plan voor zijn boerderij afgerond. Vermue kon aan de slag. Samen met vrijwilligers van het SLZ begon hij aan het karwei. Bij de oprijlaan werden twee lindebomen geplant, de coni feren werden eruit gehaald en er kwam een beukhaag voor in de plaats. „Coniferen horen niet in de polder, ze kun nen niet tegen de wind en beukhaag is echt van deze streek, deze soort trekt ook allerlei insecten aan." Er zijn verschillende bos plantsoenen, meidoornhagen, hoogstam- fruitbomen en met name veel knotwilgen geplant in en rond de percelen. „Ik heb drie aparte kavels, deze zijn omzoomd door 'tronken', knotwilgen dus. Ook rond de drinkputten hebben we knotwilgen gezet. Deze bomen en ook de bosplantsoenen trekken veel vogels en insecten aan en dat is juist de bedoeling. Het moet hier groeien en bloeien." Vermue werkt tevens mee aan een weidevogelproject. In overleg met de Vrij willige Weidevogelbescherming wordt een lijst bijgehouden van de soorten vogels die op het land van de Oostburger voorkomen. De nesten worden opgezocht, ze worden ge markeerd en er wordt gekeken hoeveel eie ren ervan uitkomen. „Dit voorjaar hebben we al 44 nesten geteld, de meest voorko mende weidevogel hier is de kievit. Maar er zitten ook grutto's, tureluurs en schoolek- sters. Ook heb ik van de vogelbescherming een nestkast gekregen waar kerkuilen in FOTO WIM KOOYMAN kunnen broeden. Verder hopen we dat de boerenzwaluw weer terugkomt als het aan tal insecten toeneemt. Maar ja, ik kan die beestjes moeilijk dwingen hier te broeden. We zullen het zien." Goed overleg Uit de tekeningen die de agrariër boven ta fel tovert, valt op te maken dat over elk bos je is nagedacht. „Dat kun je zo wel stellen. Er is uitvoerig overleg gevoerd met mij, het is immers een project op vrijwillige basis, dus de boer heeft het nog altijd voor het zeggen. Wat je niet wilt, gebeurt niet. Soms staan Vermue en zijn vrouw versteld over wat ten goede komt aan de natuur. „Ik heb het advies gekregen dode bomen te la ten staan, het schijnt dat in een van die bo men een specht zit, tja dan laten we die maar staan. En ook afgevallen takken mag ik niet opruimen. Daar komen kennelijk heel veel insecten op af. Zelfs dode takken laten we dus liggen om de natuur z'n gang te laten gaan." Van onze verslaggeefster Oostburg - De Socialistische Partij Zeeuws-Vlaanderen eist duidelijkheid, zowel voor de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking als voor de personeelsleden binnen de Ziekenhuisgroep Zeeuws-Vlaanderen, over de toekomst van het Antonius Zie kenhuis in Oostburg. het daarna in De Honte te pom- De SP heeft over het Antonius via haar fractie-voorzitter Jan Marijnissen schriftelijke vragen laten stellen aan minister Borst. De partij is absoluut niet tevre den met de antwoorden van de minister. Woordvoerder C. Spierenburg van de SP-Oostburg: „Een van onze vragen ging over de finan ciële gevolgen van het openhou den van de 24-uurs hulp in het Antonius en of Borst hiertoe be reid zou zijn. Het antwoord van de minister was dat de kosten voor het openhouden van de 24- uurs hulp ruim ee miljoen gul den op jaarbasis bedragen. Ech ter, het financiële aspect in deze staat niet voorop. Borst stelde dat met name de kwalitatieve en organisatorische aspecten een rol spelen." Spierenburg: „Blijkbaar speelt geld geen rol, maar wat is dan de werkelijke reden geweest om de 24-uurs zorg weg te halen uit het Antonius Of is het een 'vest- zak-broekzak'-spelletje. Eerst geld weghalen uit Oostburg om pen Volgens de SP hangt er het laat ste half jaar zoveel mist en nevel rondom de Ziekenhuisgroep Zeeuws-Vlaanderen, dat de par tij heeft besloten bij diverse be langen en partijen de oren te luisteren te leggen. Ook in België gaan ze dit doen. Het rapport van de 'Wijze Man nen' rammelt volgens de SP aan diverse kanten. „Er is onzorg vuldig en veel te haastig te werk gegaan, met als resultaat dat er feiten zijn verdraaid die niet of nauwelijks met de werkelijkheid overeenkomen," stelt de SP Zeeuws-Vlaanderen. Nog deze week reist de SP Oost burg en de SP Hulst-Hontenisse naar het hoofdkantoor te Rotter dam om een actieprogramma verder uit te werken. De socia listen in deze streek hopen bin nen korte tijd met heldere infor matie over het ziekenhuis naar buiten te komen. „Het is daarom 'Nu of nooit meer Antonius Zie kenhuis'," besluit Spierenburg. Mevrouw F. de Clercq-Maesschalk krijgt van Burgemeester R. Barbé de Medaille van Verdienste van het Rode Kruis voor 25 jaar inzet als vrijwilligster. foto wim kooyman Terneuzen - Ze had er misschien wel op gehoopt, maar niet op ge rekend. Mevrouw F. de Clercq- Maesschalk, sedert kort woon achtig in Hulst, kreeg gistera vond voor haar verdiensten van de Terneuzense afdeling van het Rode Kruis de Medaille van Ver dienste opgespeld. Mevrouw De Clercq is 25 jaar ac tief geweest voor het Rode Kruis. Aanvankelijk in haar woonplaats Sluiskil later, toen de colonnes Terneuzen, Sluiskil en Zaamslag werden samengevoegd, voor de Terneuzense afdeling. Zij stopt nu in verband met haar verhui zing naar Hulst met het vrijwilli gerswerk. In de afgelopen kwart eeuw heeft mevrouw De Clercq veel verdien sten voor het Rode Kruis gehad. In het bijzonder geldt dat voor het overbrengem van haart ver pleegkundige kennis op vrijwilli gers, zodat die op hun beurt kon den worden ingezet voor het Ro de Kruis-werk. Ze had de leiding over de oplei dingen van de afdeling Terneu zen, en was tevens plaatsvervan gend colonnecommandant. De medaille, een blijk van erkenning binnen het Rode Kruis, werd uit gereikt tijdens de jaarvergade ring in Terneuzen. Aardenburg - In de nacht van maandag op dinsdag is uit de auto van een 22-jarige Aar denburger de autoradio ter waarde van 800 gulden gesto len. De auto stond geparkeerd in de Bootstraat. Vogelwaarde - De auto van eenfg6-jarige man uit Vogel waarde is in de nacht van maandag op dinsdag bewerkt met een scherp voorwerp. De wagen stond in de Wilhelmi- nastraat. Ook de auto van een 52-jarige Terneuzenaar werd rondom bekrast. Terneuzen - Een dertigjarige vrouw uit Terneuzen deed gis teren bij de politie aangifte van diefstal van haar brom fiets ter waarde van 1900 gul den. Maar toen de vrouw daarna thuis kwam stond de bromfiets voor de deur, afge leverd door de onbekende vin- der(s). Nummer Een - Bij een snel heidscontrole in het buurt schap Nummer Eén bij Bres- kens bleek bijna 34 procent van de passerende automobi- listen (248 van de 732) de maximumsnelheid van 50 ki lometer aan de laars te lap. pen. Eén passant reed maar liefsl 106 kilometer. Terneuzen - Een inwoner van Sas van Gent deed aangifte van diefstal van gereedschap ter waarde van 1000 gulden uit zijn auto. Het voertuig stond geparkeerd aan de Axelsestraat in Terneuzen. Axel - Een automobilist uit het Belgische Sint Gillis- Waas werd in de nacht van maandag op dinsdag op de Buitenweg in Axel gepakt we gens drankmisbruik. Bij de man is een bloedproef afgeno men omdat de gebruikelijke ademanalyse niet lukte. Er is proces-verbaal opgemaakt en de man kreeg een rijverbod. Terneuzen - Bij een inbraak in een woning aan de Zand straat in de nacht van maan dag op dinsdag zijn gouden sieraden ontvreemd. De 21- jarige bewoonster heeft aan gifte gedaan. Voorwaarts Zaamslagveer met 154 duiven, 1316 mpm: 1. M. Hamelink, 2. en 10. D. Nice, 3. A. Schieman, 4, F. Scheele, 5- Jac van Cadsand, 6,8. en 9. H. de Feijter, 7. E. Strooband. Met Moed Vooruit Vogelwaarde met 129 duiven, 1211,95 mpm: 1. R. de Koek, 2,4. en 8. A. Wauters, 3. en 5. A. Nicolaas, 6. en 7. L. Kerckhaert, 9. en 10. Th. Dobbel aar. De Hoop Biervliet met 225 duiven, 1245,78 mpm: 1. Herm. de Dobbe- laere, 2,5,6. en 8. J. Lecluijze, 3. B. Provoost, 4. B. van de Slikke, 7. Joz. Mangnus, 9. A. de Dobbelae- re, 10. combinatie A. E. de Boeve- re. De Vrede Sas van Gent met 164 duiven, 1223,16 mpm: 1. en 2. Th. van Zeele, 3. W. Winne, 4. en 5. B. van de Berghe, 6. E. en L. Bree- poel, 7. en 8. combinatie Eele- geert, 9. P. Goossen, 10. G. Begijn. Eerste de Beste Schoondijke met 80 duiven, 1307,83 mpm: 1,2. en 5. E. de Wever, 3,4. en 6. H. de We ver, 7. C. Boogaard, 8,9. en 10. M. Cornelis-De Reu. De Eendracht Terneuzen met 119 duiven, 1198,80 mpm: 1. en 5. J. van den Berg, 2. en 7. Ko Buijze en zoon, 3. J. Peeman, 4. en 8. D. de Smet, 6. C. Dees, 9. A. Delzenne, 10. A. Verpoorte. Nos Sneller Breskens met 123 dui ven, 1257,09 mpm: 1. en 8. S. van de Lijke, 2. J. van Oostenbrugge, 3,4,6,7. en 9. I. den Dekker, 5. P. Gernaert en zoon, 10. I. Note- baart. Nieuw Leven Koewacht met 59 duiven, 1250,93 mpm: 1,2. en 9. O. Bonne, 3. Jo Rombout, 4. en 8. R. van de Bilt, 5,6. en 7. R. de la Ruel- le, 10. R. Rotthier. De Sluiskilse Reisduif met 83 dui ven, 1227,50 mpm: 1. K. Nachte gaal, 2,3. en 7. A. Bouchaut en zoon, 4. L. Klaassen, 5,8. en 9. F. de Beule, 6. en 10. J. Dane. VZV Hoofdplaat met 208 duiven, 1236,44 mpm: 1. en 2. H. Calon, 3. Th. van de Velde, 4. en 5. A. van de Broecke, 6. en 7. A. Gernaert, 8. C. Temmerman, 9. M. de Ruijsscher, 10. Waebeke/Lucieer. De Verwachting Axel met 335 duiven, 1249,59 mpm: 1,2. en 5. C. de Poorter, 3. en 9. R. Herman, 4,7. en 8. P. de Poorter, 6. J. en J.P. No- let, 10. combinatie Mul/Kop. Samenspel Hulst en St.-Jansteen met 316 duiven, 1238,71 mpm: 1, en 8. Th. Casteels, 2. P. d'Hondt, 3. en 9. J. Dhanis, 4. Ed van Goet- hem, 5. en 6. A. de Meijer, 7. Jan van Helsland, 10. Danckaert/Van Riel. De Postduif Heikant met 166 dui ven, 1228,39 mpm: 1. Jos Eele- geert, 2,5. en 6. Cl. Thuij, 3. en 4, Th. de Block, 7. Ch. de Beule, 8,9. en 10. Adri Thijs en zoon. De Snelvliegers Oostburg met 241 duiven, 1257,77 mpm: 1. T. de Poorter, 2,4,5. en 9. J. de Smet, 3. R. van Hee, 6. G. Tas, 7,8. en 10. M, Buijsse. Herleving Kloosterzande met 119 duiven, 1210,61 mpm: 1,3. en 6.H. van Dijk, 2. combinatie W. en E. Voet, 4. R. Mahu, 5. R. Verschuren, 7. Verschueren/Andriessen, 8. Jo Voet, 9. R. van Goethem, 10. Re- ijns/De Kort. De Snelle Duif Clinge met 89 dui ven, 1236,68 mpm: 1,2,3,5,7. en 9. A. Thijs en zoon, 4. en 8. J. Pardon, 6. en 10. P. Bolsens. Eemdracht Maak Macht Terneu zen met 144 duiven, 1226,63 mpm: 1,3,5. en 9. H. Zegers, 2,4,6. en 7. gebroeders Scheele, 8. P. Zegers, 10. J. de Jonge. De Volharding Westdorpe met 73 duiven, 1250,71 mpm: 1,8. en 9, Rog. Pielaet, 2,4. en 7. P. Baecke, 3. Arn. van Paemel, 5. en 6. J. de Visser, 10. R. van Kwikkelberghe. De Reisduif Philippine met 165 duiven, 1247,74 mpm: 1,4,5,6. en 10. J. de Mul en zoon, 2. Roe- giest/Visser, 3,7,8. en 9. O. Haers, De Getrouwe Duif Cadzand met 159 duiven, .1237,58 mpm: 1. P, Goossen, 2. en 10. J. Kools, 3,4. en 5. C. Riemens, 6. en 9. J. van de Plasse, 7. D. van Kerkhoven, 8. W. de Die. Recht voor Allen Sluis met 24 dui ven, 1237,63 mpm: 1. F. Baas en zoon, 2. en 3. H. van Damme, 4. en 5. G. Tanghe. Strijd in Vrede Groede met 84 duiven, 1205,06 mpm: 1. G. Dus- arduijn, 2,3,5. en 9. A. Beun, 4. en 8. mevrouw Scheele, 6. en 10. G. Dusarduijn jr, 7. H..Simpelaar. Steeds Sneller IJzendijke met 145 duiven, 1197,03 mpm: 1. en 7. M. Rodts, 2. A. Dusarduijn, 3,4. en 6. P. de Smet, 5,8. en 9. combinatie Dellaert. 10. R. Thomaes. FIETSTOCHTEN - Op vrijdag 1 augustus, zondag 3 augustus en zaterdag 30 augustus wordt er door het comité Stroopielek- kersfietstocht telkens een fiets tocht georganiseerd rondom Zaamslag. Het vertrek is tel kens vanaf de Reuzenhoek 30 ten noorden van Zaamslag. De ze fietstocht is ongeveer 30 km lang. Voor meer informatie kan men terecht de info (0115- 431223 of 0115-431697). NACHTDIERENEXCURSIE - Op zaterdag 14 juni organiseert Staatsbosbeheer een nachtdie renexcursie in het bos van Er asmus (de Knokkert). De excur sie wordt geleid door de bos wachter H. van Hage. De aan vang is om 21.30 uur. Naast de vleermuizen zullen er ook uilen en boomkikkers te bewonderen zijn. OPEN DAG - In kinderdagver blijf de Wip-Wap aan de Anna Bijnstraat 2 in Terneuzen vindt op vrijdag 6 juni de open dag plaats. Iedereen is welkom om van 9.30 tot 11.30 uur een kijkje te nemen. Het verblijf biedt ver zorging en opvang aan kinderen in de leeftijd van baby tot vier jaar van werkende/studerende ouders. NACHTDIERENEXCURSIE - Op vrijdag 20 juni organiseert Staatsbosbeheer een nachtdie renexcursie in het Braakman- gebied. Deze excursie wordt ge leid door de boswachter H. van Hage. Het vertrek is om 21.30 uur aan de receptie van het ter rein van de Braakman bij Hoek. Tijdens deze wandeling is er een culinair intermezzo, geheel in stijl. WALLENWANDELING - Op vrijdag 13 juni organiseert de IVN afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren een wallenwandeling in Sluis. Het vertrek is om 13.30 uur aan het VW-kantoor te Sluis. KRUIDENZOEKTOCHT - Op donderdag 19 juni organiseert de IVN afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen een kruidenzoek tocht in de Dorpsstraat en de Molenstraat te Retranchement De aanvang is om 13.30 uur. Na afloop van de wandeling zal er van de gevonden kruiden een slaatje worden gemaakt. Terneuzen - Infra Scaldem opleidingen in de gezondheidszorg- Kandidaat diploma ziekenverzorging: Sandra van der Heijden. 4- J J I De fabriek van Verstraeten Door Frank Deij Middelburg - Delta Nutsbe deelhouder), beleeft turbul energiemarkt, klopt aan de aandeelhouders aarzelen vo daging aan te gaan. De huiver is ingegeven door vele onzekerheden over het ment van invoering van die markt en de spelregels die str~ gaan gelden. Maar heeft evenz te maken met de wat ongelu startpogingen van Delta naar nieuwe toekomst. De directie en de Raad van Co missarissen (RvC) zetten de a deelhouders vorig jaar als het re voor het blok met de dee ming in de milieu en havenp van Verbrugge International Terneuzen. En dat effect ijlt nu de samenwerking tussen De en VVM zwaar onder vuur is T men te liggen. De milieutak, V straete Verbrugge Milieubeh (waarvan Delta binnen drie j voor 50 procent eigenaar kwam begin dit jaar in opspr door een onderzoek naar meende milieu-overtredin Dat kan Delta, dat nu 7 milj gulden aan winst op meer deelnemingen ontvangt, gaan kosten. Het is immers denkbeeldig dat klanten e geen, of misschien wel nooit i zaken willen doen met VVM. Onderzoek Directeur P. Stoter van D Gedeputeerde J. Hennek Nutsbedrijven.

de Stem | 1997 | | pagina 18