Sterk veld in Wielerweekend 6Start is van cruciaal belang9 Geen hoofdrol voor junioren Zeeland Rudi Martens in C-kwartfinale Breskens Carolien de Milliano pakt opnieuw goud Zaterdag en zondag rijden 170 renners door Zeeuws-Vlaamse land Golfzege duo Van Acker DE STEM SPORT ZEELAND Jo Boogaert, Harold Pluijm en Adri Buijze met CBC naar NK biljarten teams SPORTNIEUWS KORT WIELER SPATTEN i i i i WOENSDAG 4 JUNI 1997 B4 Graauw - SV Aloy houdt van- s~\ 1 1 1 daag in samenwerking met de Open kampioenschap tiiariiaen in Graauw Wieier Trim Bond Zeeuws 1. JL 1 J «J Vlaanderen, de Belgische Vrije Bond en de wielervereni ging Zeeuws Vlaanderen het open kampioenschap tijdrij den van de Benelux. WIELRENNEN De wedstrijd telt mee voor de Ra- bo Cup en dat betekent dat Remy Mangnus, die op deze dag de zaakjes organisatorisch in han den heeft, in Graauw weer wat prominenten aan de start ver wacht. Het kan een aardig spektakel worden gezien de tijdritcapaci teiten van bijvoorbeeld Leo de Nooijer uit Middelburg. Die troefde onlangs op de Zeeuwse kampioenschappen tijdrijden al le elite-renners af. De tijdrit zal mogelijk in het teken staan van het tweegevecht De Nooijer-Leijsele. Deze cy- closportief won vorig jaar nog enkele amateurkoersen in België en rijdt nu als een bezetene rond. Hij staat dan ook aan de leiding van het Rabo-klassement. In de A-reeks worden mannen als Eric Vereecken, Frank Geensen, Frank Gommers, Pascal de Rijc- ke, Arjan Klaasse, Rudi Rabout, Jaap Weststrate en Jan Ver- vecken verwacht. Bij de B/C-ren- ners zijn dat Herman de Coen, Eric Claeys, Eric Steyns, Marco Wagenaar, Kees Beenhakker, Hennie Gijsel, Fonnie Martens en Rudie Dieleman. Ook de toerders en de jeugdren- ners kunnen aan dit kampioen schap meedoen. De af te leggen afstand bedraagt voor de licen tiehouders 21 kilometer. Dat be tekent drie rondjes rond de voor malige Steenen Beer en Zand berg. De start is aan het vernieuwde gemeenschapshuis van Graauw en de finish aan de parkeerplaats nabij Aloy. Daar staan de chronometers op gesteld. De start van de eerste renner is om 19.00 uur. De renners gaan in blokken van start. Door Eddy de Schrijver Sluiskil - „We hebben een drukke tijd achter de rug, maar als je het deelnemersveld bekijkt, kunnen we dik tevreden zijn. Met vijf profploegen aan de start en sterke topcom- petitieteams hebben we het sterkste deelnemersveld uit ons bestaan weten te strikken. Daar kunnen en mogen we best trots op zijn," aldus voorzitter van het OZ Wieler weekend Zeeuws-Vlaanderen, Ronald Apers. Deze klassieker heeft op bestuur lijk vlak een ingespeeld team. Ton van Oosten kent het klappen van de zweep, want hij was jaren zelf voorzitter. Freddy Scheele uit Hoek kent alle wegen in Zeeuws-Vlaanderen en weet elk jaar nog nieuwe kinderkopjes te vinden. Daarnaast heeft men in Edwin van Immerseel iemand in huis die goed op de centen kan passen. De tiende uitgave van het Wieler weekend is er een met een gouden randje. Allereerst staan er vijf profploegen aan de start en dat betekent extra kleur aan de wed strijd. Foreldorado/Golff, dat in Olympia's Toer een uitstekende indruk achterliet, kan opnieuw toeslaan met mannen als John Talen, Godert de Leeuw, Michel Comelissen, John den Braber en Michel van der Wolf. Vlaanderen 2002 heeft in Geert van Bont een uitstekende kop man. Tot nu toe reed Van Bont een niet zo opvallend seizoen als vorig jaar, toen hij zich in de kij ker reed van de voormalige bond- schoach Eddy Merckx. Erwin Thijs, Tom Stremerch en Johan Verstrepen maken ook deel uit van deze ploeg. Bij RDM/Asfra zijn de in Zeeland wonende Vital Timmermans, Marco Engels, Matthew Allan, Matthew Gillmore, Ronny Assez en Rik van Slijke van de partij. Bayer vaardigt Patrick de Wael, Geert Omloop en Brian Daslgae- rd af. Tonissteiner Saxon heeft Cees Hopmans in de ploeg. Ver der staan Paul Herrijgers, Ludo Dierckxsens en Stephane Herre- bert op de deelnemerslijst. De Raboploeg onder leiding van Nico Verhoeven komt met Char les Overgaag, Daniël van Elven (twee jaar geleden werd hij win naar), Mathieu Hayman, Johan Bruinsma, Peter Schep, Bert Hiemstra, Koen Boerman en Wopke Veenstra, die vorig jaar nog op Zeeuws-Vlaamse bodem een rit won in de juniorendrie- daagse van Groot-Axel. De amateurformatie van Foreld orado/Golff heeft in Twan Schalk, Dennis Hey, Paul van Schalen en Jan van Velzen een goed team. Mogelijk start ook Zeeuws kampioen en lid van de wielervereniging Zeeuws Vlaan deren Bart Boom in deze ploeg. Giant vaardigt Anthony Theus, Sandro Bijnen, Edwin Ophof, Rudi Kemna, prima op dreef in de Triptique Ardennes en al win naar van een paar Nederlandse klassiekers, en Bennie Gosink - de man van de eerste klassiekers maar nu wat teruggevallen - af. Vredestein heeft in Ernst Jan Oudenampsten de beste renner. Patrick Tolhoek staat wel op de lijst, maar zal zeker niet vertrek ken vanwege een blessure. Van Vliet/Weba heeft een sterke ploeg met Wilco Zuyderwijk, Theo Akkermans, Eric de Crom, Pascal Hermes en Marcel van der Vliet. Tegeltoko komt niet met de oververmoeide Bart Brentjens, maar met Gerard Kemper, Tom Cordes. Rik Reinerink, Pascal Schoots en Peep Mikli. Groene- woud-Europolis staat aan de start met Herald Dat, Patrick van Dijken, ooit een groot talent en al eens winnaar van dit Wieler weekend, Lex Nederlof en Ger- ben van de Broek. De Jonge Renner onder leiding van Arthur van Dongen komt met Paul van de Akker, Wilfried Bas- tiaanse, Erwin Nijboer, Matthé Pronk en Danny in 't Ven. Piels is ook een ploeg die kan scoren met Appeldoorn, Mulders, Thebes, Gutte, Jones en Hoedemakers. De ploeg van Egbert Koersen komt met Dino Tolhoek en Peter van der Velden. Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft ook Middelkamper Dennis Mesu in de gelederen. De ploeg bestaat verder uit Farenhout, Ebgels, Murray, Zwa- neveld, Van Passel, De Jager en Van Schaik. De Oost-Vlaamse selectie is op nieuw van de partij. Vorig jaar werd de laatste rit in Breskens gewonnen door Trouvé, de renner die door diverse profploegen wordt begeerd. Voorlopig staat Trouvé niet op de deelnemerslijst. Wel mannen als Jeroen de Backer, Thierry de Groote en Steven van Aken. Oostakker, onder leiding van Ra fael de Bisschop, is present met een paar sterke Letten, zoals Bendarawocius en Mindouyas. Edwin Enthoven is eveneens van de partij. De zoon van ex-kampioen van Nederland Dick Enthoven komt in vorm gezien zijn prestaties in de laatste wedstrijden. Tensloote rijden bij Rooftop Eddy Schurer, Erwin Kistemaker, John Leijs, Paul Konings en Marcel Remijn uit Wilhelminadorp. Een deelne mersveld waar je u tegen kunt zeggen. „Je zult dan ook van ons geen wanklank horen. We zijn klaar voor dit grote karwei," al dus preses Ronald Apers. Roosendaal - De Zeeuwse ploegen speelden in de tweede wed strijd van de voorronde voor de landelijke B-juniorenatletiek- oompetitie geen hoofdrol. ATLETIEK In Roosendaal, waar de organisa tie in handen was van THOR, ein digden de jongens van Delta sport als eerste Zeeuwse ploeg op de vijfde plaats. Delta Sport was ook bij de meisjes de beste Zeeuwse ploeg, met een zesde Plaats. Dynamica eindigde in beiden categorieën ver in de ach terhoede. UITSLAGEN eeuwse deelnemers: «ngens: i°°™eter: Jesper Schot (Delta nw' Beniamin Cornelisse LSyïïï! 12'4' Alex Meiler (Delta 13 4 Arno Schuller (AV'56) Alex Meiier 13'3. Dennis Wisse(AV 56) 64,5, Ad Schuller 65,0. 2 in?"?er: Joost de Klerk (AV'56) 2151 Van Dongen (Delta Sport) 4 53 Rnet?; Ad Sluyter (aV'56) 5-03 5' Lande8ent (Delta Sport) U0 meter horden: Joost de Klerk 40,61 Jesper Schot 20,7. 100 meter: Delta sport 49,7, AV'56 Dynamica 52,6. 5 Benjamin Cornelisse 1,75, Hart (AV'56) 1,65, Jefta van Donk (Delta sport) 1,55. Ver: Arnoud van Koeveringe (AV'56) 5,38, Lous Wondergem (Dynamica) 5,15, Sjoerd 't Hart 4,75. Polshoog: Jesper Nauss (AV'56) 32,54, Jan van Dongen 2,60, Lous Wondergem 2,60. Kogel: Jeroen van Kralingen (Delta Sport) 11,41, Marc van der Wekken (Delta Sport) 9,35, Pim Zweedijk (AV'56) 6,77. Hinkstap: Arnoud van Koeveringe 11,63, Erik Buys (AV'56) 11,05. Speer: Jefta van Donk 33,02, Ad Sluyter 32,04. Meisjes: 100 meter: Veerle Vermaire (Dyna mica) 12,9, Carola Vis (Delta sport) 13,8. 400 meter: Veerle Vermaire 62,2, Tanja Fondse (Delta Sport) 70,1. 800 meter: Marjolein de Graaf (Delta Sport) 2.44,7. 100 meter horden: Yvonne Wisse (Dynamica) 15,8, Marjolein de Graaf 20,3. Hoog: Yvonne Wisse 1,55, Tanja Fondse 1,45. Ver: Carola Vis 4,02. Kogel: Tanja Fondse 10,38, Astrid Poland (Dynamica) 7,65. Discus: Tanja Fondse 21,96. Speer: Astrid Poland (Dynamica) 21,86. Eindstanden: Jongens: 5. Delta Sport 6327 ptn, 6. AV'56 5890, 12. Dynamica 3067. Meisjes: 6. Delta Sport 4952 ptn, 11. Dynamica 3638. Het team van CBC, v.l.n.r. Jo Boogaert, Harold Pluijm en Adri Buijze. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Peter Snelders Clinge - Het team van de biljartvereni ging CBC uit Clinge neemt zondag 8 juni deel aan het kampioenschap van Nederland in de C2-klasse. Het drietal, bestaande uit Jo Boogaert, Harold Pluijm en Adri Buijze, blikt enthou siast maar toch men gemengde ver wachtingen vooruit naar deze titel strijd in Nieuwegein. Over één ding zijn ze het roerend eens: ze gaan voor de hoogste plaats. Maar of dat zal luk ken, laat het drietal wijselijk in het midden. „Je moet jezelf kennen. Ik weet van mijzelf dat ik altijd nerveus ben voor belangrijke wedstrijden. Vooral zo'n eerste wedstrijd in een kampioenschap van Nederland is van cruciaal belang. Het mag dan niet te veel tegen zitten. Een beetje meeval doet soms wonderen. Het kan je het vertrouwen geven om een geheel kampioenschap goed te spe len. Op dat beetje meeval reken ik stille tjes," zegt eerste man, de 53-jarige Jo Boogaert. Zijn teamgenoot de 56-jarige Harold Pluijm klinkt wat zekerder van zijn zaak. „Ik kan zeggen dat ik de spanning tijdens finales redelijk onder controle heb. Hoe dat op dit aanstaande Nederlands kampioen schap zal zi-jn moet uiteraard afgewacht worden. De gehele entourage is natuurlijk anders dan in een districtskampioenschap, waarin je iedereen kent. Naar ik uit de plattegrond van de wedstrijdzaal kon op maken, staan er maar liefst 24 biljarts op gesteld. Dat op zich maakt al veel indruk op je. Maar ik heb er vertrouwen in, vooral omdat ik voel dat de juiste vorm er is." Adri Buijze, met zijn 62 jaar de 'nestor' van het gezelschap, laat het allemaal een beetje op zich afkomen. „Ik doe mijn best en dan zien we wel waar het schip strandt. Het is voor mij ook de eerste keer dat ik nationaal speel. Jo heeft al eens aan een Nederlands kampioenschap, maar dan individueel, deel genomen. Ik ben er zeker niet bang voor en ga er vol frisse moed tegenaan. Volgens mij zijn we zeker niet kansloos. Maar net wat Jo zegt, een goede start is het halve werk." Het team van CBC werd in het district vrij overtuigend kampioen in de C2-klasse. Het liet Hof van Eede met vijf punten achter zich. In de gewestelijke voorronde te Fij naart zat het CBC wat mee. Jo Boogaert: „We hadden toen niets meer in eigen hand. We waren uitgespeeld en puur afhankelijk van de laatste wedstrijd tussen de twee an dere deelnemende ploegen. Het geluk lach te ons toen een beetje toe, want het team dat ons van de eerste plaats kon verdrin gen, verloor en daardoor werden wij op on ze stoel kampioen." „In de eindstrijd van het gewest lag het an ders," vervolgt Harold Pluijm, „Toen won nen we alle wedstrijd met 4-2 en waren we al voor de laatste partij zeker van de titel. Jo speelde toen een sterke partij. Hij maak te zijn aantal van 130 caramboles in 10 beurten uit. Hij won twee partijen. Adri zelfs drie. Mijn persoontje bleef daar iets bij achter met één overwinning. Maar ik moet naar verhouding vrij veel caramboles (100, red.) maken. Dat is dikwijls een zwa re opgave, omdat ik vaak tegen tegenstan ders speel die er een flink aantal minder moeten. Maar ja, daar zijn het teamwed strijden voor." Adri Buijze zette in het gewestelijk kam pioenschap ook een sterke partij neer door zijn aantal van 80 caramboles in 16 beurten te voltooien. Harold Pluijm moet terug naar de districtswedstrijden om zijn kort ste partij voor ogen te halen. Toen maakte hij zijn aantal van 100 caramboles uit in 18 beurten. Partijen die er zijn mogen. Op een dergelijk explosie, en liefst in de eerste ronde, hoopt het drietal stilletjes als de na tionale eindstrijd ter sprake komt. „De eerste klap is een daalder waard. Als we onze tegenstanders zo eens bekijken, dan liggen er echt wel kansen," benadrukt het drietal eengezind. „Ik reken op een plaats bij de eerste vier," zegt Adri Buijze vol vertrouwen. Met hem is de man ge noemd die al het langst de keu hanteert. „Bijna 25 jaar. Ik ben in Zaamslag begon nen." Zowel Jo Boogaert als Harold Pluijm biljart nog maar een tien jaar voor de KNBB. Zij grepen naar de keu, toen ze in andere meer fysieke sporten aan het afbou wen waren. Het is de eerste keer dat het drietal samen een team vormt. Jo Boogaert en Harold Pluijm waren in voorgaande jaren wel in een team met een andere samenstelling ac tief in de Cl-klasse en werden daarin ook districtskampioen. „Maar toen sneuvelden we reeds in de gewestelijke voorronden." CBC moet in sportcomplex Merwestein te Nieuwegein aantreden tegen de teams van de biljartverenigingen De Viersprong uit Nieuwleusen, De Plas uit Ter Aar en Push en Win uit Amsterdam. Ze staan er overi gens niet alleen voor, want nu al heeft een aantal clubleden toegezegd hen mentaal en vocaal te komen ondersteunen. Adri Buijze: „Dat is toch tekenend voor de binding bin nen onze club. Dat doet ons goed." „Het is overigens ook leuk voor een klein district als Zeeuws-Vlaanderen dat men is vertegenwoordigd in een nationale titel strijd," benadrukt het drietal. Om af te sluiten met: „Het klinkt misschien vreemd, maar voor het team kunnen we ons meestal net iets meer inzetten dan in een indivi dueel kampioenschap." Van onze tennismedewerker Breskens - Rudi Martens uit Koewacht bereikte de kwartfinales 35+ C van de Zeeuwse veteranen tenniskampioen schappen in Breskens via een duidelijke overwinning op Frans van den Akker: 6- 4, 6-0. TENNIS De 35-jarige Martens krijgt vervolgens een pittige tegenstander op weg naar de halve fi nales. Hij moet namelijk aantreden tegen de als eerste geplaatste Middelburger Piet de Jong. Tennisleraar Chris Versteeg uit Goes kreeg alleen in de eerste set tegenstand van bete kenis van plaatselijke favoriet Joop de Rech ter: 7-5, 6-1. In de mixed 35+ C versloeg het als eerste ge plaatste koppel Marian Blaakman/Teun van Heelsbergen met regelmatige cijfers Bep van de Vijver/Joop van de Griek. Hendrika van de Linden en Jaap de Back van de organiserende tennisvereniging De Boskreek plaatsten zich eveneens zonder moeite voor de halve finales ten koste van Anita Maas en Lau Oosthoek. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL 35+ C: Rudi Martens-Frans van den Akker 6- 4, 6-0; Chris Versteeg-Joop de Rechter 7-5, 6- 1. 35 tot en met 49 Dl: eerste ronde: H. de Jonge- Johnny de Wever 6-1, 7-5. 50+ Dl: eerste ronde: W. Terporten-Reggie Corijn 6-1, 6-2; Ferdinand Schletterer-Jo Ris- seeuw 2-6, 6-4, 6-2. 35+ D2/E: eerste ronde: Piet Brakman-C. Lau- ret 6-4, 5-7, 6-1; tweede ronde: Jan Elferink- Dirkjan Flikweert 6-2, 6-4; Leendert Maas- Kees Toutenhoofd trainer TOGO Goes - De korfbalvereniging TOGO uit Goes heeft in Kees Tou tenhoofd een nieuwe trainer als opvolger van de vertrekkende Erik Maljers. Toutenhoofd is woonachtig in Goes en heeft na het behalen van het trainersdiploma bij Stormvogels (Westkapelle) de jeugd en de reserves getraind. Anthony van Assche naar NK turnen Volendam - De uit Sas van Gent afkomstige Anthony van Assche, die uitkomt voor ACTV uit Capelle aan de IJssel, neemt zondag in Volendam deel aan het nationale kampioenschap turnen in de 7A-lijn. Er worden hem medaillekansen toegedicht. Pupillenwedstrijden in Hulst Huist - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV houdt zaterdag de derde wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie voor ABC-pupillen. Naast de driekamp staat er als bijnummer een 1000 meter op het programma. De aanvang van de wedstrijden op de accommodatie aan de Zandstraat is om 11.30 uur. Porz SY sterk in toernooi Terneuzen Terneuzen - De Duitse jeugdvoetballers van Porz SV uit Keulen maakten een sterke indruk tijdens het druk bezochte Dow Bene- lux-toernooi dat de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Ter neuzen hield. Bij de C-junioren won Porz SV het toernooi door in de finale HI ON uit Capelle aan de IJssel met 3-0 kansloos te laten. Bij de E- pupillen won Porz SV de finale met 4-1 van Mifano uit Mierlo. Alleen bij de D-pupillen werd de hegemonie van de Duitse jeugd doorbroken. In die categorie werd HION toernooiwinnaar door in de finale Aardenburg met 2-0 te verslaan. EINDSTANDEN C-junioren: 1. Porz SV, 2. HION, 3. Terneuzen, 4. Aardenburg, 5. Kapelle, 6. Kloetinge, 7. Terneuzense Boys, 8. STEEN, 9. Axel, 10. Philippine, 11. Sluiskil, 12. AZW. Sportiviteitsprijs: Terneuzen. D-pupillen: 1. HION, 2. Aardenburg, 3. Porz SV, 4. Terneuzen, 5. Mifano, 6. Vogelwaarde, 7. Axel, 8. SC Gastel, 9. Zeeland Sport, 10. IJzendijke, 11. Philippine, 12. Corn Boys. Sportiviteitsprijs: Mifano. E-pupillen: 1. Porz SV, 2. Mifano, 3. Axel, 4. HION, 5. Terneuzen, 6. SC Gastel, 7. Zeeland Sport, 8. Corn Boys, 9. Aardenburg, 10. STEEN, 11. Koe wacht, 12. Oostburg. Sportiviteisprijs: STEEN. D-pupillen Terneuzen tweede van Zuid 1 Vlissingen - De D-pupillen van de voetbalvereniging Terneuzen hebben opmerkelijk gepresteerd tijdens het districtskampioen schap van Zuid 1. Op het sportpark te Vlissingen bereikte het team de finale van deze titelstrijd. Daarin verloor Terneuzen dl met 2-4 van PSV. Zowel bij de A- als B-junioren veroverde WSC de titel. Bij de C-junioren ging de eerste plaats naar RKTW. Luctor wint eigen OMNI-toernooi Terneuzen - Het OMNI-toernooi van Luctor, waarop beoefenaars van verschillende sporten afgelopen maandagavond op sportpark Oude Vaart in Terneuzen de krachten konden meten op vier ver schillende onderdelen, is gewonnen door het team van de organi serende vereniging. Van de negen deelnemende teams eindigden de korfbalvereniging Luctor, de rugbyvereniging Blue Diamonds en de volleybalvereniging Scheldesport Jumpers met zes punten bovenaan. Door een beter doelsaldo kwam Luctor als eerste uit de bus, gevolgd door Blue Diamonds. Organisator Piet Geene, die na afloop de prijzen uitreikte, kon te rugzien op een geslaagd evenement. Hij hoopt hiervan een jaar lijks terugkerend toernooi te maken. Belgen heersen in jeugdkoers Aardenburg Aardenburg - Lorenzo van Damme uit het Belgische Dendermon- de won in de oudste leeftijdscategorie bij de jeugdwielerwedstrij- den in Aardenburg. Samen met zijn landgenoot Dieter Reybroeck reed hij de concurrentie op een of meerdere ronden op het 800 meter lange parcours in Plan West. De kleine lepe van Damme versloeg zijn meer uit de kluiten gewassen vluchtmakker in de spurt. Ook de overige leeftijdscategorieën leverden Belgische winnaars op. Opvallend was de totale afwezigheid van de plaat selijke jeugd. UITSLAGEN t/m 8 jaar: I. Dries Meerschaert (Belgie), 2. Jacob de Roo (Biezelinge), 3. Dennian Pieters, 4. en eerste meisje Keshia Pieters (beiden Heikant). 9 t/m 11 jaar: 1. Jonas Reybroeck (Belgie), 2. Herjan de Houck (Waterland kerkje), 3. en eerste meisje Renske Doedee (Kloosterzande), 4. Brecht van Maeckelberghe, 5. Dieter Meerschaert (beiden Belgie). 12 t/m 14 jaar: 1. Lorenzo van Damme, 2. Dieter Reybroeck (beiden Belgie), 3. Marvin de Rijcke, 4. Ralf Schaalje (beiden Axel), 5. Joachim Baert (Koe wacht). MARIO DE RITTER uit Hoek reed bij de nieuwelingen in het Bel gische Haaltert naar een veertiende plaats. De winst was er voor Kevin van Impe, zoon van oud- Tourwinnaar Luciën van Impe. Herman de Baare 6-2, 6-3; F. Dobbelaar-Jack van der Staal 6-2, 6-3. DUBBELSPEL 35+ Dl: eerste ronde: Bentley/Van Wanrooy- Verduyn/De Wever 3-6, 6-3, 6-2; Verherbrug- ge/Van de Voorde-De Back/De Back 4-6, 6-1, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL 35+ D: eerste ronde: Lucia Vosters-Judith van de Sande 6-0, 6-1; Hannie Flikweert-Hanny Heijdens 6-3, 6-3. DUBBELSPEL 35+ C: eerste ronde: Breen/Ars-Ingels/Baas 4- 6, 7-6, 6-2; Dieleman/Blackman-Tarant/Van Tiggelen 6-2, 3-6, 6-1; Vos/Van de Vijver-Den Hollander/De Looff 2-6, 7-5, 6-2. 35+ Dl: eerste ronde: Haeck/Carels-Mol/Clou- ting 6-1, 7-5; De Witte/Van Overloop-Ris- seeuw/Van de Slikke 3-6, 6-1, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL 35+ C: eerste ronde: Blaakman/Van Heelsber- gen-Van de Vijver/Van de Griek 6-2, 6-2; Van de Lmden/De Back-Maas/Oosthoek 6-3, 6-2. Van onze sportmedewerker Axel - Pascal en Peter van Acker wonnen in Axel de Greenso me Stablefort, een door De Woeste Kop georganiseerd egolf- wedstrijd, met 48 punten. Tweede werd het duo Mark Lieb- man/Diederik de Jonge en derde het koppel Leen van Gas sen/Wil van der Peyl. In de ontmoeting strokeplay netto zeggevierde Willy Vynckt (63 pun ten met een handicap van 14) voor Pascal van Acker (63 punten en een handicap van 29) en Eric Keyzer, die met 69 punten derde werd. De wedstrijd voor handicappers Stablefort werd gewonnen door Christian Nijsten (38 punten), die Peter van Acker (37 punten) en Leo van Gassen (36 punten) achter zich hield. De Spaanse avond leverde een zege op voor Johan de Paepe (38 pun ten) voor Rudi Buwalda (37 punten) en Aart Hoogstad, die met 35 punten derde werd. In het Old Grand Dad-toernooi was Cees de Bree (37 punten) de beste. Rudi Buwalda werd tweede met eveneens 37 punten. Van onze sportmedewerker Kruiningen - Carolien de Milliano van Scheldestroom uit Bres kens is aan een bijzonder sterk zwemkampioenschap bezig. Gisteren pakte zij haar negende gouden medaille. Dat gebeur de op de 800 meter vrije slag voor vrouwen in een tijd van 10.21,3. lingen zette dit team, dat verder bestond uit Danny Soetens, Ron nie Babijn en Aldo Kunst, een tijd neer van 8.50,8 en liet grote concurrent Stormvogel ruim schoots achter zich. Op de 400 meter moest zij haar clubgenotes Sandra Temmerman en Ellen van de Velde voor laten gaan, maar was ze toch nog goed voor een bronzen plak. Ook De Schelde trad nadrukke lijk op de voorgrond tijdens de voorlaatste dag van deze titel strijd in zwembad De Inkel te Kruiningen. Ronnie Babijn legde beslag op de titel op de 1500 me ter vrije slag in een tijd van 18.24,2. Hij finishte met ruim veertig seconden voorsprong op nummer twee, Arjen van Oord van Luctor et Emergo. De Schel de won ook het onderdeel 4x200 meter vrije slag estafette. Met startzwemmer Cees van Houwe- UITSLAGEN 1500 meter vrije slag mannen all in: 1. Ronnie Babijn (SCH) 18.24,2, 2. Arjen van Oord (LUC) 19.04,6, 3. Al- do Kunst (SCH) 19.14,1. 4x200 meter vrije slag estafette: 1. De Schelde 8.50,8, 2. Stormvogel 9.07,4, 3. Scheldestroom 9.37,8,4. ZC Koewacht 9.56,8. 400 meter vrije slag vrouwen all in: 1 Sandra Temmerman (ZVS) 5.38,5, 2. Ellen van de Velde (ZVS) 5.41,0, 3. Carolien de Milliano (ZVS) 5.51,4. 800 meter vrije slag vrouwen all in: 1. Carolien de Milliano 10.21,3, 2. San dra Temmerman 10.38,2, 3. Saskia Herrebout (STV) 10.41,3

de Stem | 1997 | | pagina 13