Laatste grote karwei Van Passel 'Etappe in Breskens proberen te behouden' 'en stelt Iw uit iet naar appen Wielercomités actief in Wielerweekend Complete wegwijzer voor ritten in lijn Verplanke gelooft niet in nieuwe stunt Sluiskillenaar wil alleen nog clubcompetitiewedstrijden rijden [Stichting Wielercomité Bresaens klaar voor koninginnerit B21 PESTEM WIELERWEEKEND ZEEUWS-VLAANDEREN B3 iieuws KORT Izma rC Utrecht itionale ploeg bs over doelen ar Moerser SC der publiek Jurykorps WV Zeeuws-Vlaanderen wil niet ontbreken i 4 JULI 1997 WOENSDAG 4 JUNI 1997 heeft haar manager vee weken langer no- |ite kuitbeenblessure. 11992, zal daarom op 13 leurenberg. Eerder meld- |/an de vereniging Sprint Hengelo (31 mei). trien in de Duitse plaats, door een matige voorbe- ;ste op de 800 meter van ngen weer in vorm te ko- istrijden in de eerste di- bmend weekeinde in Du- fingen ondergaan. Op de In plaats van Patrick van Jsblessure. Iten als het discuswerpen llesseerde Pieter van der i Vroemen is aangewezen Iaar Marcel Laros dispen- n een gala in Bratislava. jer is niet van plan haar I Ihter aan te vechten. Dat Portland bekend. Ite bewijzen." Reynolds, een alist op de 400 meter, vocht 992 een schorsing van de aan, maar kreeg later ge- 'an de Amerikaanse burger- ;er waardoor hij in eigen kon blijven lopen. Hij dien- m schadeclaim in van mil- ;n guldens en trof een schik-1 met de IAAF voor een nim- bekend geworden bedrag, bestuur van de Amerikaanse 1USATF overweegt wel voor fcchter de schorsing van IAAF Jte vechten en Slaney hangen- |ie zaak toestemming te geven arten in Indianapolis, at geval bestaat de mogelijk- dat de IAAF de atletes, die Slaney lopen, ook zal |rsen. |t Feyenoord om het Costa- Vonnen. De Amsterdammers spits voor vijf seizoenen, ^ma en zijn voormalige club raagt de transfersom bijna de prijs door de ruzie tussen behoorlijk opgedreven. In aim tweeëneenhalf miljoen, gen over transferbedragen, hx, en Jorien van den Herik, 1 afgelopen week bijna ruzie iecht te hebben op hem. Het en Herik en Van Praag met en die dreigden te ontstaan derend gesprek, zoals altijd .en Herik wilde zeggen. t na een kort verblijf weer bij femans past de oud-interna- Spelbos. :ijn Japanse periode bij Jubi- :cht. Hij scoorde twee keer, :eerd of ziek. Herremans liet :n dat de 'speltechnische op- ;rg nogal uit elkaar liggen en Ir willen werken. De voorma- d om zijn perfecte techniek, aantal andere clubs, utter van HC hoofdklasse uit ntract getekend bij de Engel- I Sepp scoorde voor de kam pen liefst 26 keer. Ook Sport- gen naar de gunsten van deze oud-NAC'er Marco Sas ont- wispelturig mens. Als voet pedaal, maar voor zijn omge- pld voor de Bulgaarse bonds- Igerde de aanvaller van Barce- e team, maar sinds kort wil de fes aan bij Bonev en zei voor de tkbaar voor het WK-duel met Itional Jose Antonio Camacho ;erug bij Espanyol, de-tweede dit seizoen zonder veel succes lig vertrok. ille voetbalverenigingen op de waarschuwen voor het gebruik anleiding is het omwaaien van ;evolg waarvan de zevenjarige getje zat zijn schoenen vast te windvlaag het ijzeren doel op jejarig contract getekend bij de De speler uit Almere was de af- Tiedrichshafen verbonden, dat 'fs in de Duitse competitie van j j in de eindstrijd ten onder ging jhafen speelde Klok een jaar bi] om de nationale zaalvoetbal^" ;lati is op vrijdag 6 juni in Over- pnder publiek. Het duurde enige omdat de eerste confrontatiein I maar na de wedstrijd brak een erzoek concludeerde de KNVb le ongeregeldheden. Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Patrick van Passel is nog een wielrenner van de oude stempel. Naar de koers in België en op de fiets terug om bij te trai nen voor een klassieker. Patrick van Passel is eigenlijk de vaan deldrager van het Zeeuws- Vlaamse wielrennen. Hij is ook de oudste van het hele stel en als iemand een goede klassering kan rijden in het Wielerweekend Zeeuws-Vlaanderen is hij het j wel. „We zitten in Zeeuws-Vlaanderen met een gat wat amateurs betreft. Na mij ko men er natuurlijk nog een paar, maar dan heb je het wel gehad. Dat betekent I ook dat er comités zijn die geen wed strijd meer voor elites zonder contract op de kalender plaatsen en dat vind ik jammer. Ik ben bang dat die wedstrijden dan ook niet meer terugkeren." „Het is natuurlijk leuker om vijftig ren ners aan de start te krijgen als je mo menteel een cyclosportieve wedstrijd laat verrijden. Maar ik denk niet dat je uit die categorie in de toekomst ama teurs krijgt en eigenlijk is dat toch het doel van de KNWU. Die visie snap ik trouwens toch niet al te best. In de toe komst wil men jonge amateurs van on der de 23 jaar in de topcompetitie laten uitkomen en nu laat men diezelfde jon gens zwemmen tussen de profs als die aan de topcompetitie meedoen. Ik plaats daar vraagtekens bij. Het hele topcom- petitiegebeuren moet snel op de helling, want ik zie daar geen toekomst meer voor op deze manier. Al er niet snel ge handeld wordt, zullen er nog meer spon sors afhaken. De profs kapen de prijzen en vooral de publiciteit weg. De neer gaande spiraal moet een halt worden j toegeroepen." j Patrick van Passel weet bijna zeker dat hij aan zijn laatste Wielerweekend be- j gint. „Ja, het ziet er wel naar uit. Dat is niets nieuws, want ik heb dat al aange kondigd. Ik wil volgend jaar nog wel clubcompetitiewedstrijden rijden voor I Zeeuws Vlaanderen, maar geen klassie kers als deze. De topcompetitie is net een maatje te groot voor ons. Ik heb dit allemaal al meegemaakt en daarnaast bestaan er meer dingen dan fietsen in het levgn. Er zijn veel jongens van mijn lichting die er zo over denken. Het is dan ook niet vreemd dat Middelkamp geen ploeg op de been kan brengen. Maar het is beter thuis te blijven, dan met een on gemotiveerde ploeg aan de start te ver schijnen. Daar koop je helemaal niks voor. Ik heb al lang genoeg alles laten bepalen door het wielrennen. Hele da gen op de fiets zitten en trainen doe ik niet meer. Dat hevige 'moeten' is er niet meer bij, maar toch ben ik nog gedreven om te rijden. Ik wil goed preste- Patrick van Passel (midden) in de kopgroep van de Omloop van de Braakman in april van dit jaar. „ren in deze meerdaagse. De voorberei ding is goed, maar de resultaten dit sei zoen zijn nog niet naar mijn zin. Heb tot nu toe slechts 18 wedstrijden gereden. In vergelijking met andere jaren is dat wei nig. Maar misschien komt de vorm snel en kan ik in de laatste etappe mee met de grote mannen. De afstand wordt voor de meeste renners een last, maar ik hoop die afstand wel aan te kunnen." Van Passel denkt dat het wielercomité Axel een voorbeeld wordt voor de overi ge comités in Zeeuws Vlaanderen als het gaat om de organisatie van koersen voor elites zonder contract. „We hebben daar gezien dat met een beetje inspanning er Belgen naar onze wedstrijden komen. Dat betekende een redelijk goed rennersveld en dan is ie dereen tevreden. Ik weet dat het een noodoplossing is, maar beter dit dan str aks geen koersen meer. Want de periode dat we weer veel amateurs zullen heb ben, zal nog lang duren. Dat zie je toch. Bij de junioren hebben wij er slechts een paar en Middelkamp ook. Die overbrug gingsperiode is dus zo maar niet wegge werkt. Als we niks doen met z'n allen wordt het wel erg povertjes met wed strijden voor amateurs." Voor Patrick van Passel betekent zijn start een heroptreden na twee jaar. „Het werken ging toen voor. Daar moet ik mijn boterham mee verdienen. Ik heb al tijd graag deze wedstrijd gereden, om dat er toch goede ploegen aan de start staan." „Mijn beste resultaat is derde in het al gemeen klassement. Toen won Polvoro- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE sa. Die reed een paar seizoenen goed, maar daarna hebben we hem niet meer gezien. Deze wedstrijd winnen bete kent dat je een goede renner bent. Vooral de rit Breskens-Breskens wordt moordend voor de meeste renners. Na 130 kilometer beginnen de echte hard rijders nog eens extra gas te geven en dan haken de meesten af. We zullen zien waar het schip strandt, maar ik wil mijn huid zo duur mogelijk verkopen. Opgeven ken ik niet. Ik zal proberen me te handhaven," besluit Van Passel. Door Eddy de Schrijver Breskens - De stichting Wie lercomité Bresaens uit Bres kens is zondag 8 juni gastheer van de laatste etappe Bres kens-Breskens in het Wieler weekend Zeeuws Vlaanderen. Het is al de tiende keer dat dit comité de laatste etappe in goede banen probeert te lei- Iden. In Breskens is het altijd jvolle bak als de eerste renners jzich melden. „We doen dit nu tien jaar. We zijn irmee begonnen toen dit comité iet Wielerweekend nieuwe stijl op ?oten heeft gezet. Dus zitten we iok aan ons jubileum. Het is leuk verken, want alle aandacht is op tekens gericht. Voor Breskens letekent dit een uitstekende pro- Ttiotie. De televisie is er de laatste jaren altijd bij. En deze rit wordt Jhet voor niets als de koninginne- fctappe aangemerkt. Met die kas seien in België is het de zwaarste Ft uit dit wielerspektakel. Daar Pjn we ook best trots op. Wij mo len elk jaar de winnaar huldigen, ydj doen dit graag en zolang ik se- retaris ben wil ik dit evenement 'oor Breskens proberen te behou- len," aldus Bram Buize. b Breskens kennen ze Bram Bui- als een energiek mannetje. Hij vordt bijgestaan in het comité loor voorzitter Ko Steyaart, pen- ungmeester Peter van Schoote en 'lark van Schoote. We zijn met z'n vieren en dat is jatuurlijk minimaal. Maar als er Sen anderen zijn, moet je het wel 0 doen. De jeugd staat niet te tappelen om een bestuursfunctie Ft te oefenen en dat vind ik wel Jammer, want als je niks doet is er i°k niets te doen in de gemeen- Thap. Ik hoop wel dat er zich Jens nieuwe leden aanmelden. Ik leb nog de tijd gekend dat we pel tien man in het bestuur za- pn. Ik zit zelf bijna 35 jaar als se- petaris in het bestuur. Ik was Sluiskil - De jury voor ko mend weekeinde staat onder leiding van wedstrijdleider J. van Gestel uit Dommelen. Eddy Bogaert uit Goes is as sistent-wedstrijdleider. Als wedstrijdcommissarisen zijn Frank Jansens (Oudelande) en Jean Houben (Geleen) aangesteld. Gorissen uit Zundert is aankomstrechter. Michel de Pooter uit Axel is de tijdwaarnemer en Gelens en Boutier rijden zoals ge bruikelijk samen op de mo tor, commissaris secretaris is Fons van Dorsselaer uit Hulst. Henk Peters uit Bier vliet is commissaris en Cees Schuit uit Arnemuiden is commissaris bezemwagen. Cees Maas uit Hoeven is de speaker en de fotofinish wordt uitgevoerd door Ge orge van der Sijpt uit Koe wacht. Jurylid in opleiding is Otto de Waele uit Axel. Bram Buize van het Wielercomité Bresaens: Voor Breskens betekent dit een uitstekende promotie. eerste vlaggeman bij de koersen. We hadden hier in Breskens eerst ene meneer Van Quekelberge in het bestuur zitten. Die man werd ziek en toen hebben ze mij ge vraagd voor een bestuursfunctie. Ik werd voorgedragen. Ja, in mijn tijd ging dat nog zo. Nu is het al lemaal veel anders. Nu moeten je de mensen die in het bestuur wil len plaatsnemen met een loupe gaan zoeken. Ik hapte tóe en ben er nu nog aan koud. Maar ik doe dit werk met veel plezier." Breskens heeft naast zijn traditio nele aankomst in het Wielerweek end ook elk jaar een amateur- koers. Op 4 juli wordt deze weer verreden. „Praktisch altijd heb ben we amateurs gehad in Bres kens. De laatste jaren is de animo van de zijde van de renners flink gedaald, maar we organiseren toch nog steeds een koers. Het moet natuurlijk op te brengen zijn, want het geld begint toch een beetje moeilijker los te komen, al hebben we er nog niet zoveel last van. Ik hoop dat de renners ons niet in de steek laten, want tot nu hebben we slechts een vijftiental inschrijvingen mogen begroeten." Voor Bram Buize is het niet alleen wielrennen wat de klok slaat. Ook het voetbal van de plaatselijke voetbalvereniging volgt hij op de voet. Wat dat betreft wordt hij dit seizoen een beetje verwend. „Ik heb vijf jaar als begeleider gefun geerd van een elftal. Breskens en voetbal gaan goed samen. Voor mij is dat ook een uitlaatklep." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Ook Buize merkt dat alles duur der wordt. Zo ook de dranghek ken. „Ik heb het eens meegemaakt dat we die hekken in Axel gingen ha len op de gemeente. En wat denk je. We moesten helemaal niks be talen. Hier halen we ze dichtbij huis op de gemeente en moet ik flink betalen. Het is raar, want we doen dit toch eigenlijk allemaal voor de gemeenschap. Op de dag zelf is het flink aanpoten, maar de mannen van het Wielerweekend Sluiskil - De eerste etappe van het OZ Wielerweekend Zeeuws - Vlaanderen vertrekt vanuit Sluiskil. Daar tekent de trimclub Dallinga onder leiding van Meerten Dallinga voor de organisatie. In Hulst is de eindstreep getrokken. Daar heeft het wielercomité Hulst de touwtjes in handen, samen met de gemeente Hulst. In Vogelwaarde valt de eer te beurt aan het wielercomité uit die plaats onder leiding van Joop Hermans. De laatste etappe is in handen van de stichting Wieler comité Bresaens uit Breskens on der aanvoering van voorzitter Steyaert. Zijn rechterhand is Bram Buize. De overkoepelende organisatie is de stichting OZ Wielerweekend Zeeuws Vlaande ren met Ronald Apers als de man die voorzittershamer hanteert. Hij wordt bijgestaan door Miel van Goethem (Vogelwaarde) die de rennerszaken behartigt. Freddy Scheele uit Hoek stippelt de routes uit en controleert die ook elk jaar. De jongens die de sponsors binnen proberen te ha len zijn Ton van Oosten, de vice- voorzitter uit Retranchement, Edwin van Immerseel uit Terneu- zen, die in het bestuur penning meester is, en Wil Allaart uit Ter- neuzen. De overige bestuursze tels worden ingenomen door Hans Schot uit Axel, Roger Plat- jouw uit Axel, Danny Moens uit IJzendijke en Benny Cauwels uit Oostburg. De ondersteuningsgroep bestaat uit: Adri d'Hont, Peter de Bak ker, Piet Remijnsen, Martin Ocké, Julien de Vilder, Hans van Eyk, Jeroen Allaart, Alex van den Bunder, Carlo Galle, Carla Moel- ker en Sjoerd Baart. Sluiskil - De tiende uitgave van het OZ Wielerweekend start in Sluiskil. De route loopt naar de Tivoliweg in Hulst. De volgen de plaatsen worden aangedaan met tussen haakjes de verwach te doorkomsttijden en kasseistroken. In Sluiskil wordt zaterdag het startschot gelost om 12.00 uur. Vermoedelijk wordt dat schot weer gelost door wethouder Piet Hamelink van de gemeente Ter- neuzen. Vervolgens wordt de vol gende route gevoldg: Schelde- boulevard (12.10 uur), Reuzen- hoek (12.31 uur)-Bonte Koe kass- eistrook (12.54 uur)-Koewacht (12.57 uur)-Heikant (13.04 uur)- St. Jansteen (13.09 uur)-Absdale (13.14 uur)-Kijkuit (13.17 uur)- Rapenburg kruising N61 (13.24 uur)-Vogelwaarde (knelspurt om 13.28 uur)-Hengstdijk (13.32 uur)-Kloosterzande (13.34 uur)- Ossenisse (13.40 uur)-Lange Nieuwstraat Kruispolderhaven (14.02 uur)-Zandberg Graauw (14.05 uur)-Hulst (eerste door komst om 14.18 uur)-Clinge (14.42 uur)-Nieuw-Namen (14.31 uur)-Hedwigpolder kasseistrook (14.33 uur)-Beerweg (14.38 uur)- Emmadorp (14.47 uur)Hulst (aankomst om 15.02 uur) Zaterdagavond om 18.30 uur start de individuele tijdrit in Hengstdijk. De af te leggen af stand is 8,5 kilometer. De laatste renner vertekt omstreeks 21.30 uur in Hengstdijk. Route parcours laatste rit Bres kens-Breskens op zondag 8 juni: Start aan de Scheldekade (13.00 uur)-Schoondijke (13.04 uur)- Oostburg (13.22 uur)-St. Kruis (13.33 uur)-Eede (13.42 uur)- Aardenburg (13.46 uur)-Zuid- zande (14.00 uur)-Cadzand-Bad (14.19 uur)-Nieuwvliet (14.30 uur)-Groede (14.33 uur)-Bres- kens (doorkomst om 14.45 uur)- Hoofdplaat (15.00 uur)-Hoek (15.27 uur)-Sluiskil (15.37 uur)- Sas van Gent (15.45 uur)-Philip- pine (16.00 uur, verzorging)- Maagd van Gent 16.11 uur)-Mol- lekot-St. Jan in Eremo (16.25 uur)-Waterland Oudeman (16.30 uur)-Schorredijk-Bolderweg- Biervliet (16.50 uur)-IJzendijke (17.00 uur)-Nummer Een (17.03 uur)-Breskens Scheldekade (17.20 uur) Door Eddy de Schrijver Philippine - „We doen in elk geval mee, maar het wordt een zware kluif voor de meeste jongens. Een herhaling van vorig jaar toen we de tijdrit in Vogelwaarde verrassend wormen met McLaey zit er niet in. Ik heb wel goede hoop dat Allard Engels als gastrenner goed uit de verf zal komen. Voor de rest is het af wachten. Het is een zware wedstrijd en de leden van onze club zijn de topcompetitiewedstrijden hebbene een eigen opbouwploeg. Die klaren dat zaakje altijd. Wij zelf moeten ervoor zorgen dat de renners kunnen vertrekken en dat de centjes weer binnen zijn. Daar draait het toch allemaal om." In Breskens heeft men tegenwoor dig geen afwachtingswedstrijden meer. In een griis verleden werd dat wel gedaan. Nu kunnen de toeschouwers over genieten van de eerste Omloop van de Kaai voor de jeugd. „De dikke banden worden uit de stal gehaald en de jeugd kan vanaf 15.00 uur bij ons aan de bak. Als de renners hun eerste lus hebben gemaakt, dan kan de jeugd aan hun wedstrijden beginnen. We verwachten daar ook veel rennertjes te mogen be groeten. We moeten ook aan de toekomst denken," besluit Buize. niet meer gewend. En het ver schil tussen een clubwedstrijd of dit Wielerweekend is bijzon der groot," aldus Ab Verplan ke, ploegleider van de wieler vereniging Zeeuws Vlaande ren, aan de vooravond van de jubileumuitgave van het OZ Wielerweekend Zeeuws Vlaan deren. Zeeuws-Vlaanderen neemt deel met Patrick van Passel, Johan van Schaik, Edward Farenhout, de Nieuw-Zeelander Dean Murray en een aantal gastrenners. Mogelijk wordt Martin de Jaeger of Danny Schaut nog aan de selectie toege voegd, want elke ploeg mag maxi maal acht renners afvaardigen. ZRTC Theo Middelkamp is niet van de partij met een ploeg, maar zal minstens één renner, Dennis Mesu, afvaardigen naar Zeeuws- Vlaanderen. De rest van Middel kamp onder wie toch hardrijders als Goense, Geijs en Franse ziet dit karwei niet zitten. „Ik kan dat ook best begrijpen. Je zult tegen beroepsrenners moeten rijden en naar huis gefietst wor den. Dan is er weinig lol aan te be leven. Maar ik vind dat wij als club in eigen regio niet weg kunnen blijven. We doen het voor de Zeeuws-Vlaamse wielersport," al dus Verplanke. De Rabo uit Zeeuws-Vlaanderen is overigens niet de enige pioeg van die naam die deelneemt. Ook de Raboploeg van Nico Verhoeven staat aan de start. „Maar wij rijden dus dit jaar in een ander tenue," aldus Ver planke. Ab Verplanke reed in zijn glorieja ren bij de amateurs ook diverse 'Wielerweekend en Omlopen van Zeeuws-Vlaanderen', zoals deze klassieker ruim tien jaar geleden werd bestempeld. „Mijn beste prestatie is een zevende plaats in het algemeen klassement. Maar ik reed wel altijd prijs in deze meer daagse. Het was nog in de tijd dat de ploegen van Gazelle, Van Erp en Amstel rondreden. Toen moes ten we dus ook opboksen tegen al meer professionelere ploegen. Maar dat verschil zal altijd wel blijven bestaan." Voor Zeeuws-Vlaanderen is dit wielerspektakel meer een voorbe reiding op de Omloop van Magra- ten die een week na dit Zeeuws- Vlaams wielergevecht plaatsvindt. „We rijden dan die Limburgse om loop als laatste in de reeks voor de clubcompetitie. Momenteel staan we op de tweede plaats na Middel kamp. We zijn al geplaatst voor de finale in Emmen. Wat dat betreft hebben we het als club weer uit stekend gedaan." In de voorlaatste clubwedstrijd werd de ploeg van Zeeuws-Vlaan deren in het ploegenklassement tweede achter Middelkamp die met Goense de tweede plaats in het Hart van Brabant wegkaapte. „Middelkamp en Zeeuws-Vlaan deren zijn aan elkaar gewaagd. Ach, de strijdbijl hebben we na De Braakman begraven, want je kunt beter met elkaar rijden dan tegen elkaar. Dat incident zijn we al ver geten. Het ontstaat in het heetst van de strijd. Nu Dennis Mesu in onze ploeg rijdt namens Middel kamp is dat toch het beste bewijs dat we weer op de goede en zelfde rails rijden. Nee, we moeten samen in de toekomst één vuist maken. Dat doen andere ploegen ook," al dus Verplanke. Peter Mol rijdt het OZ Wieler weekend dus niet. „Nee, hij had dat al aangekondigd en rijdt dus niet. Ik respecteer dat. Die jongen heeft de topcompetitie meege maakt en heeft eigenlijk alles al meegemaakt. Die heeft echt geen zin om met wat toch wel mindere profs op weg te gaan waar weinig eer valt te behalen." Ab Verplanke wacht af, maar beseft dat een overwinning er niet inzit in een rit. „Of er moeten hele rare dingen ge beuren en daar geloof ik zelfs niet in. Maar meedoen is voor ons be langrijker dan winnen."

de Stem | 1997 | | pagina 11