Dagwinst in Giro voor Gualdi Ij 3. cl t 4Etapp< 4Mandela-Cupnog niet echt in trek René Temmink moet toontje lager fluiten Alleen golfer McNulty zeker in Dutch Open WK in gevaar voor geblesseerde Johnson Slaney wil niet naar de rechter stappen Ronde van Italië nadert ontknoping in tijdrit en bergetappes Ellen van Langen stelt rentree opnieuw uit Sluiskillena; DE STEM SPORT B2| DE STEM Oostenrijk kandidaat voor EK voetbal Hiddink weet niets van Real Madrid 4 SPORTNIEUWS KORT! Ajax wint strijd om Ledezma Vanenburg vertrekt bij FC Utrecht Stoitsjkov wil weer in nationale ploeg KNVB waarschuwt clubs over doelen Klok voor drie jaar naar Moerser SC Finale zaalvoetbal zonder publiek Stichting Wie i i i i i WOENSDAG 4 JULI 1997 Verona (rtr) - Mirko Gualdi heeft gisteren de zeventiende etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 28-jarige Italiaan uit de Polti-ploeg was in Verona de snelste van een kopgroep van drie. Zijn landgenoot Pozzi werd twee de, de Colombiaan Pico derde. In de volgende dagen staat de be slissing op het spel. Vandaag is de tijdrit over 40 kilometer gevolgd door drie zware bergetappes. De favorieten voor de eindzege, rose- truidrager Gotti en de Rus Ton- kov, spaarden de krachten en hielden zich schuil in het peloton. De tweehonderd kilometer lange rit van Dalmine naar Verona was heel lang een wandeletappe. Pas op het circuit van Torricelli, waarop in 1999 het WK voor profs wordt gereden, ontsnapten de drie uit een groep van tien die de zegen van het peloton had ge kregen. Gualdi, wereldkampioen bij de amateurs in 1990 in Japan en prof sinds 1993, behaalde zijn grootste triomf als beroepsren ner. Gotti die in het gezelschap van Tonkov 5 minuten en 46 se conden later over de streep fiets te, behield de leiderstrui. In de Ronde van Oostenrijk bleef Mapei de dominante ploeg. De vijfde etappe werd een zege voor de Zwitser Camenzind voor zijn ploeggenoot Vandenbroucke, die al twee ritzeges op zijn naam bracht. De rit voerde van Badhof Gastein naar Lizn over 148 kilo meter. Eddy Bouwmans was de beste Nederlander op de tiende plaats. In het algemeen klasse ment bezetten renners van Mapei de eerste drie plaatsen. De Itali aan Nardello draagt de leiders trui. Vandenbroucke staat tweede op 3.18, Camenzind derde op 3.29. Bouwmans is zevende op 9.27. UITSLAGEN Ronde van Italië. Zeventiende etappe Dalmine-Verona: 1. Gualdi (Ita) 200 km in 4.27.41, 2. Pozzi (Ita), 3. Pico (Col), 4. Piccoli (Ita) 0.31, 5. Vergnani (Ita), 6. Gas- peroni (Ita), 7. Brognara (Ita), 8. Fare- sin (Ita), 9. Finesso (Ita) 0.40,10. Dja- vanian (Rus) 1.31, 11. Roscioli (Ita) 5.36, 12. Aggiano (Ita), 13. Vidal (Spa), 14. Cenghialta (Ita), 15. Patuel- li (Ita), 29. Gotti (Ita) 5.46, 31. Le- blanc (Fra), 39. Tonkov (Rus). Algemeen klassement: 1. Gotti 78.27.23, 2. Tonkov 0.51, 3. Leblanc 3.02, 4. Shefer (Kaz) 3.40, 5. Miceli (Ita) 4.07, 6. Guerini (Ita) 6.17, 7. Di Grande (Ita) 7.56, 8. Belli (Ita) 8.17, 9. Merckx (Bel) 9.42, 10. Gontsjar (Oek) 10.26, 11. Serrano (Spa) 11.31, 12. Piepoli (Ita) 11.37, 13. Garcia Casas (Spa) 11.58, 14. Garzelli (Ita) 13.11, 15. Savoldelli (Ita) 13.45. Ronde van de Mijnvalleien. Tweede etappe Tineo-Grado: 1. Alon- so (Spa) 164 km in 3.59.29, 2. Exte- barria (Spa), 3. Flores (Spa), 4. Kjar- gaard (Noo), 5. Uriarte (Spa), 6. Uria (Spa), 7. de las Cuevas (Fra), 8. Osa (Spa), 9. Arrieta (Spa), 10. Canada (Spa), 28. Hoffman 4.13, 46. Jalabert (Fra) 10.54, 49. De Koning 11.38, 53. Van der Steen, 55. Dubbeldam 13.40. Algemeen klassement: 1. Uria 8.28.00, 2. Arrieta 0.07, 3. Canada, 4. Alonso 0.20, 5. Osa 0.22, 6. Solaum (Spa) 0.43, 7. De Las Cuevas 0.43, 8. Laiseca (Spa) 1.08, 9. Kjargaard 1.19, 10. Perez 1.21, 42. Hoffman 15.02, 52. Van der Steen 22.27, 56. Dubbeldam 24.29, 63. De Koning 27.13. Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe Badhof Gastein-Linz: 1. Camenzind (Zwi) 148 km in 4.03.33, 2. Vandenbroucke (Bel), 3. Bonca (Slo) 0.08, 4. Nardello (Ita), 5. Mörscher (Oos) 1.45, 6. Gabriel (Fra), 7. Gugganig (Oos), 8. Van de Wouwer (Bel), 9. Müller (Oos), 10. Bouwmans (Ned). Algemeen klassement: 1. Nardello 21.41.22, 2. Vandenbroucke 3.18, 3. Camenzind 3.29,4. Bonca 7.41, 5. Van de Wouwer 9.16, 6. Mörscher 9.22, 7. Bouwmans 9.27, 8. Roosen (Bel) 9.34, 9. Audehm (Dui) 9.36,10. Gabriel. Van onze verslaggever Zeist - Voetbalscheidsrechter René Temmink moet vrezen voor zijn toekomst als internationaal arbiter. De 36-jarige arbiter uit Deventer is door de KNVB afgevoerd van de hoogste categorie scheidsrechters betaald voetbal. Jan We- gereef neemt zijn plaats op de zogeheten elitelijst in. Temmink kan nog wel, voorlo pig voor een half jaar, interna tionaal actief blijven. Sinds 1 januari 1995 is Temmink inter nationaal arbiter. Mario van der Ende, Dick Jol, Jaap Uilenberg, Roelof Luinge en Wegereef staan komend seizoen op de eli telijst waarvoor hogere finan ciële vergoedingen per wed strijd gelden. Van dat vijftal ontbreekt Uilenberg (morgen 47 jaar) op de internationale lijst omdat hij daarvoor te oud is. Op de internationale lijst staan ver der naast Temmink nog wel Herman van Dijk en Dick van Egmond. Temmink degradeert nationaal naar de A-lijst waar mee hij in aanmerking blijft ko men voor eredivisie-wedstrij den. Naast Uilenberg mag ook Hans Reygwart na het passeren van de leeftijdsgrens van 47 jaar nog een seizoen doorfluiten. Jef van Vliet (bijna 48) uit Etten- Leur komt niet voor dispensatie in aanmerking. Nieuw op de A- lijst is Rien Koopman uit Hal steren. Nunspeet (anp) - Titelverdediger Mark McNulty is voorlopig de enige 'naam' op de affiche van het Dutch Open golfkampioen- schap, dat van 24 tot en met 27 juli in Hilversum plaats heeft. De komst van de Zimbabwaan is be vestigd. De prominentenlijst is zeven we ken voor het begin nog akelig leeg ondanks de verhoging van Wenen (ipa) - Oostenrijk heeft zich officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van het EK voetbal in 2004. De regering maakte gisteren bekend dat het land samen met Hongarije zal proberen de organisatie binnen te ha len. Peter Wittman, minister van Sport, schat de kosten voor het evenement op drie- a vierhonderd miljoen gulden. Kanselier Viktor Klima zei dat de regering bereid is zo'n 300 miljoen gulden bij te dra gen. Ook het Hongaarse ka binet heeft al financiële steun toegezegd. De UEFA zal over een kleine twee jaar beslissen over de kandidatuur van de buurlan den. Ook Tsjechië was geïn teresseerd, maar het land was niet op tijd met het inleveren van de noodzakelijke docu menten. De Hongaarse en Oostenrijkse voetbalbond zullen binnenkort met elkaar overleggen over de organisa tie. Het EK 2000 heeft plaats in Nederland en België. Gualdi is na tweehonderd kilometer de snelste in de sprint. Raleigh (rtr) - De mislukte strijd om de titel 'snelste man ter wereld' heeft mogelijk ver strekkende gevolgen voor Mi chael Johnson. De olympisch kampioen op de 200 en 400 meter liep in de wedstrijd te gen Donovan Bailey een dij beenblessure op en mist mis schien de Amerikaanse kam pioenschappen en daardoor ook de WK in Athene. Johnson haakte in het duel over 150 meter in Toronto af. Volgens zijn manager Brad Hunt heeft Jo hnson een behoorlijk ernstige ver rekking in het linkerdijbeen. Bai ley toucheerde een miljoen dollar na zijn zege, exclusief zijn start- geld. Hunt: „Het duurt tenminste een week voor hij weer kan trainen. De nationale kampioenschappen zijn in gevaar." De Amerikaanse titelstrijd begint op 11 juni. Een atleet is verplicht mee te doen aan de trials, die tellen als enige moge lijkheid voor WK-kwalificatie. Johnson was van plan slechts één afstand te lopen op de WK. Hij had zijn keuze tussen 200 en 400 meter nog niet bepaald. Bailey heeft maandag Michael Jo hnson zijn excuses aangeboden. De snelste man op aarde sinds zondag verontschuldigde zich voor beledigingen aan het adres van Johnson na de 150-meter ra ce. De 29-jarige Canadees ver diende in de Skydome, de honk baltempel van de Toronto Blue Jays, in 14,99 seconden drie mil joen gulden. Johnson inde een miljoen aan startgeld. Bailey, olympisch- en wereldkampioen op de 100 meter, zei na de wed strijd twijfels te hebben over de blessure van zijn tegenstander, de snelste loper ter wereld op de 200 en 400 meter. Hij zei ook dat hij niet meer tegen hem wilde lopen. Hij noemde hem een bangerik, een lafaard. „Hij was bang te verlie zen, angstig ais een kuiken. Maandag liet hij weten dat de woorden in het heetst van de strijd, vlak na de race, impulsief waren geweest. „Ik wil Johnson mijn excuses aanbieden voor mijn opmerkingen," verklaarde Bailey. „Johnson en ik begonnen als vrienden aan deze unieke happe ning. Maar in de aanloop is de vriendschap verstoord. Ik heb veel het prijzengeld naar 2,2 miljoen gulden. Organisator Robbie van Erven Dorens kon er niets aan doen, want hij heeft dit jaar geen zakken met startgeld tot zijn be schikking. In het verleden bevonden zich in zijn kielzog bedrijven en relaties die extra geld beschikbaar stel den voor een 'grote'. Zo kwamen Greg Norman, John Daly (drie keer), Severiano Ballesteros, Co lin Montgomerie, Jose Maria Ola- zabal, Bernhard Langer en Jum bo Ozaki en anderen naar Neder land om meer publiek te trekken. Winnen lieten ze doorgaans aan anderen, iets mindere goden, over. „Het Dutch Open is intussen een parel van de Europese Tour," zei Van Erven Dorens gisteren in Nunspeet. Of zijn toernooi dit blijft, is de vraag. Hij en zijn ti- telsponsor SUN Microsystems hoopten dit jaar Tiger Woods, de zwarte superster, naar Hilversum te halen. Woods studeerde drie jaar aan de Stanford University in Californië. SUN staat voor Stanford University Network. Er was een stevig fonds beschikbaar voor de komst van Woods, on danks dat hij sinds zijn zege in het US Masters een staf van 25 mensen voor zijn veiligheid om zich heen heeft. Woods heeft zich echter voorge nomen na een 'major' vrijaf te ne men. Het Dutch Open valt direct na het Brits Open, het belangrijk ste goiftoernooi ter wereld. Van Erven Dorens heeft contac ten lopen met een aantal topspe- lers, van wie hij er enkelen hoopt te begroeten op de Hilversumsche golfclub. In Nunspeet noemde hij: Olazabal (Spa), Woosnam (Wal), Price (Zim), Ballesteros (Spa), Nobilo (NZe), Mickelson (VSt) en Torrance (Sch). Johannesburg (anp) - Ruud Gullit verschijnt vandaag daadwerkelijk in Zuid-Afrika om zich aan het begin van de avond voor de wedstrijd van dat land tegen Nederland tot een groot man te laten uitroe pen. Wat hij verder in Johan nesburg komt doen, is onduide lijk. De contacten tussen de oud-international en de Neder landse ambassade zijn uiterst stroef verlopen. Gullit droeg in 1987 zijn uitver kiezing tot Europees speler van het jaar op aan de Zuid-Afri kaanse president Nelson Mande- la, destijds nog in gevangenschap verkerend. Begin dit jaar kreeg de speler/trainer van Chelsea de eervolle uitnodiging de door hem aanbeden man persoonlijk in Zuid-Afrika te ontmoeten, bij de herdenking van diens inaugura tie. Overigens hebben Gullit en Mandela de handen al eerder ge schud, in Nederland. Over hoe de contacten precies zijn verlopen, wil een woord voerder van de ambassade in Jo hannesburg niets kwijt. Wel liet hij doorschemeren min of meer geschoffeerd te zijn door één van de managers van Gullit. „We dachten dat we onmiddellijk een bevestiging zouden krijgen. Het lijkt me nogal wat door iemand als Mandela te worden uitgeno digd. We praten wel over de drukst bezette man ter wereld. Het bleek veel ingewikkelder dan we dachten." De aarzelende houding heeft Gullit volgens ingewijden zelfs de hoogste Zuid-Afrikaanse on derscheiding gekost. Deze moet ruim van tevoren bij de betrok ken instanties worden aange vraagd. Aangezien Gullit pas zeer laat zijn medewerking toe zegde, was de tijd te kort. Desondanks is voor Gullit - en de in zijn spoor meekomende staatssecretaris Terpstra -, een aardig programma in elkaar ge draaid. Tot een dag voor zijn komst weet nog niemand van de organisatoren of de Nederlander er zijn medewerking aan zal ver lenen. In elk geval staat een toer door Soweto op het programma, waar onder meer wordt stilge staan bij het geboortehuis van Mandela. Ook is het de bedoeling dat Gullit met enkele Nederland se internationals een bezoek brengt aan een SOS-kinderdorp, net buiten Johannesburg. De be treffende instelling krijgt finan- Guus Hiddink loopt tussen de spelers door, die hun spieren losmaken na de nachtelijke vlucht naar Johannesburg. foto anp Johannesburg (anp) - Met nadruk heeft Guus Hiddink gisteren in Jo hannesburg ontkend dat hij tegen Zuid-Afrika voor het laatst bij Oranje als bondscoach op de bank zit. Dat zijn naam in verband wordt gebracht met Real Madrid is puur speculatief. „Er is niets aan de hand." Sinds bekend is dat Capello terugkeert naar Italië, vrijwel zeker AC Milan, gaan de berichten dat Hiddink de voornaamste kan didaat is hem op te volgen. „Die heb ik gelezen, maar daarmee is al les gezegd. Contact is er niet. Daarom wil en kan ik er niet op reage ren. Anders kan ik wel aan de gang blijven." Hiddink zegt ook dat niets erop duidt dat hij zijn tot en met de we reldtitelstrijd van 1998 lopende contract niet afmaakt. De KNVB be vestigt dat. Waarnemend voorzitter Henk Kesler: „Hij heeft op geen enkele wijze aangegeven iets anders te willen." ciële steun van de KNVB en Jo- han Cruijff. Een balletje meet rappen heeft Gullit geen moment overwogen. Bondscoach Hiddink zei nog wel even met de gedachte te hebben gespeeld, maar hoorde van de speler zelf al snel dat dit niet aan de orde kon zijn. Hid dink onderstreepte in Johannes burg dat hij en de spelers die wel meedoen het een grote eer vinden om te voetballen voor de ogen van Mandela. „En dat zeg ik ze ker niet uit beleefdheid." Aan de samenstelling van het elf tal zal dat niet direct zijn te mer ken. De internationals van Ajax ontbreken, door commerciële clubverplichtingen in Zuid- Amerika. Dat leidde bij Hiddink tot enige woorden van lichte kri tiek in de richting van Amster dam. „Met Feyenoord hebben we goede afspraken gemaakt, zodat er tenminste nog drie spelers van die club meekonden. Bij Ajax bleek dit helaas onmogelijk." Vreemd genoeg zal ook Zuid- Afrika niet op volle sterkte aan treden in het First National Bank-stadion. De kampioenen van het continent spelen vier da gen later tegen Zambia, cruciaal in de kwalificatie voor de we reldtitelstrijd. Vandaag zullen daarom veel reserves aantreden. Mogelijk dat daardoor Benedict McCarthy debuteert. 'Benni' is sinds kort woonachtig in Am sterdam en kwam al enkele ma len uit voor het tweede team van Ajax. Het heeft wel tot gevolg dat het stadion, dat plaatsbiedt aan ruim 60.000 bezoekers, bij lange na niet gevuld zal zijn. De liefhebbers van het voetbal in Zuid-Afrika behoren doorgaans niet tot de meest draagkrachti- gen van de samenleving. Hoewel de kaartjes zeer goedkoop zijn, is de investering in twee duels in zo'n korte tijd voor de meeste fans te veel gevraagd. De ver wachting is dat de meesten zul len kiezen voor Zambia, als het wel om de knikkers gaat. Wie Hiddink laat opdraven, wil de hij nog niet zeggen, kennelijk om er de schijn van spanning nog enigszins in te houden. Wel is be kend dat Aron Winter aanvoer der Frank de Boer vervangt. Hij is met 64 interlands de meest er varen speler van Oranje. Waar schijnlijk ziet het elftal dat strijdt om de Nelson Mandela Cup er als volgt uit: De Goey; Reiziger, Jonk, Vierklau en Nu- man; Winter, Seedorf, Cocu en Zenden; Van Hooijdonk en Ma- kaay. Nieuwegein (anp) - Ellen van Langen heeft haar manager I Jos Hermens laten weten dat ze nog twee weken langer no dig heeft om te herstellen van een lichte kuitbeenblessure. De Hilversumse, olympisch kampioene in 1992, zal daarom op 13 juni niet aan de 800 meter meedoen van Neurenberg. Eerder meld de de atlete, die traint bij Ronald Klomp van de vereniging Sprint in Breda zich af voor Kerkrade (24 mei) en Hengelo (31 mei). Stella Jongmans zal vermoedelijk wel starten in de Duitse pi De atlete uit Nootdorp eindigde zaterdag door een matige voorbe reiding teleurstellend als negende en laatste op de 800 meter van Hengelo. Ze hoopt door aangepaste trainingen weer in vorm te ko men. De Nederlandse atletiekploeg voor de wedstrijden in de eerste di- visie om de Europa Cup voor mannen, komend weekeinde in Dn- j blin, heeft op enkele onderdelen wijzigingen ondergaan. Op de 100 en 200 meter komt Frenk Perri uit in plaats van Patrick van Balkom, die last heeft van een lichte knieblessure. Voorts neemt Ben Vet zowel het kogelstoten als het discuswerpen voor zijn rekening omdat de licht geblesseerde Pieter van der Kruk zich voor discus afmeldde. Simon Vroemen is aangewezen voor de 3000 meter steeple nadat Bredanaar Marcel Laros dispen satie kreeg om op 10 juni mee te doen aan een gala in Bratislava Portland (dpa) - Mary Slaney-Decker is niet van plan haai! schorsing wegens doping voor de rechter aan te vechten. Dat' maakte de 38-jarige atlete gisteren in Portland bekend. foto reuter respect voor Johnson als atleet. Ik hoop dat de blessure niet zijn sei zoen verpest. Ik wens hem een spoedige come-back." Enkele uren voor de wedstrijd kwam Bailey ook in aanvaring met de organisatie. Hij verweet Mondo Sports contractbreuk. De baan bezat meer meters bocht dan in het contract in februari was op genomen. De Canadees was ak koord gegaan met 75 meter bocht en 75 meter recht. In de Skydome lag een baan met 85 meter bocht en 65 meter recht. „En dat," wist de Canadees, „was duidelijk in het voordeel van Johnson." De One to One Challenge in Tor onto was een media-spektakel en een Hollywood-show. De beelden gingen live naar 60 landen met wereldwijd 300 miljoen kijkers. In het weekeinde bepaalde de In ternationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) dat Slaney, net als hordenloopster Sandra Far mer-Patrick, voor vier jaar ge schorst is wegens een positieve reactie op een dopingcontrole vo rig jaar juni tijdens olympische selectiewedstrijden in Atlanta. Slaney-Decker had oorspronke lijk volgende week in Indianapo lis meegedaan aan de nationale kwalificatiewedstrijden voor de Amerikaanse ploeg, die in augus tus naar de WK in Athene gaat. „Ik wil niet alles doormaken zo als Butch Reynolds in het verle den," aldus de loopster, die in maart in Parijs tweede werd op de 1500 meter van de WK indoor. „Ik ben onschuldig. Ik hoef niets meer te bewijzen." Reynolds, specialist op de 400 meter, voclll in 1992 een schorsing van IAAF aan, maar kreeg later lijk van de Amerikaanse burgetl rechter waardoor hij in 1 land kon blijven lopen. Hij 1 de een schadeclaim in van joenen guldens en trof een schik-l king met de IAAF voor een nim mer bekend geworden bedrag. Het bestuur van de Amerikaans) bond USATF overweegt wel vooi de rechter de schorsing van IAAf| aan te vechten en Slaney hangei de die zaak toestemming te geva| te starten in Indianapolis. In dat geval bestaat de mogelijk heid dat de IAAF de atletes, tegen Slaney lopen, ook schorsen. Amsterdam - Ajax heeft de strijd met Feyenoord om het Costa- Ricaanse talent Froylan Ledezma gewonnen. De Amsterdammers contracteerden gisteren de 19-jarige spits voor vijf seizoenen, j Ajax bereikte een akkoord met Ledezma en zijn voormalige club j Alajuelense. Volgens een Costa-Ricaanse bron bedraagt de transfersom bijna j tien miljoen gulden. Als dat klopt, is de prijs door de ruzie tussen Ajax en Feyenoord over de aanvaller behoorlijk opgedreven. In de eerste berichten kostte hij nog ruim tweeëneenhalf miljoen. Ajax doet doorgaans geen mededelingen over transferbedragen. Arie van Os, penningmeester van Ajax, en Jorien van den Herik, voorzitter van Feyenoord, hadden de afgelopen week bijna ruzie J om de speler. Beide clubs claimden recht te hebben op hem. Het afgelopen weekeinde spraken Van den Herik en Van Praag met elkaar over de speler en de problemen die dreigden te ontstaan tussen de clubs. „Het was een verhelderend gesprek, zoals altijd tussen ons," was het enige wat Van den Herik wilde zeggen. Utrecht - Gerald Vanenburg vertrekt na een kort verblijf weer bij I FC Utrecht. Volgens voorzitter Herremans past de oud-interna-1 tional niet in de plannen van trainer Spelbos. De 33-jarige Vanenburg speelde na zijn Japanse periode bij Jubi-1 io Iwata negen duels voor FC Utrecht. Hij scoorde twee keer, f maar was ook enkele malen geblesseerd of ziek. Herremans liet I gisteren na een laatste gesprek weten dat de 'speltechnische op-1 vattingen' van Spelbos en Vanenburg nogal uit elkaar liggen e dat de partijen niet met elkaar verder willen werken. De voorma-1 lige speler van Ajax en PSV, bekend om zijn perfecte techniek. schermt met belangstelling van een aantal andere clubs. Dennis Sepp, de veelscorende schutter van HC hoofdklasse uit I Haaksbergen heeft een tweejarig contract getekend bij de Engel-1 se eerstedivisionist Bradford City. Sepp scoorde voor de kam-1 pioen van de hoofdklasse B dit seizoen liefst 26 keer. Ook Sport-1 club VW en Sportclub Emmen dongen naar de gunsten van c' veelscorende spits, die bij Bradford oud-NAC'er Marco Sas ont-1 moet. Sofia - Hristo Stoitsjkov (31) is een wispelturig mens. Als voet-1 baller maakt die eigenschap hem speciaal, maar voor zijn omge-1 ving is het vaak lastig. Bijvoorbeeld voor de Bulgaarse bonds coach Christo Bonev. Maanden weigerde de aanvaller van Barce-1 lona uit te komen voor het nationale team, maar sinds kort wil de I spits weer wel. Hij bood zijn excuses aan bij Bonev en zei voor de I Bulgaarse televisie: „Ik ben beschikbaar voor het WK-duel met Luxemburg, aanstaande zondag." De voormalige Spaanse international Jose Antonio Camacho I keert komend seizoen als trainer terug bij Espanyol, de tweede I club van Barcelona. Camacho was dit seizoen zonder veel succes actief bij Sevilla, waar hij voortijdig vertrok. Zeist/Waalwijk - De KNVB gaat alle voetbalverenigingen op de kortst mogelijke termijn wederom waarschuwen voor het gebruik I van ondeugdelijke losse doelen. Aanleiding is het omwaaien va» I zo'n doel bij RKC Waalwijk als gevolg waarvan de zevenjarige I Said Abdis Said overleed. Het jongetje zat zijn schoenen vast tel knopen op het moment dat door een windvlaag het ijzeren doel op zijn hoofd viel. Almere - Marko Klok heeft een driejarig contract getekend bij del Duitse volleybalclub Moerser SC. De speler uit Almere was de af-1 gelopen twee seizoenen aan VfB Friedrichshafen verbonden, in de halve finales van de play-offs in de Duitse competitie Moerser SC won maar vervolgens in de eindstrijd ten onder gi«! tegen Wuppertal. Voor Friedrichshafen speelde Klok een ja Link/AMVJ en twee jaar in Italië. Zeist - De tweede finalewedstrijd om de nationale zaalvoetbal!)»-1 ker tussen Hindstore en Bunga Melati is op vrijdag 6 juni in Over-1 veen. De wedstrijd vindt plaats zonder publiek. Het duurde enig» I tijdvoor het duel was vastgesteld, omdat de eerste confrontatie®! Tilburg uit de hand liep. Bunga Melati won thuis met 6-3, maar na de wedstrijd brak I massale vechtpartij uit. Na onderzoek concludeerde de KNV»| dat Hindstore schuldig was aan de ongeregeldheden. Pa m de Z( .V. H Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Patrick van nog een wielrenner van stempel. Naar de koers en op de fiets terug om bij nen voor een klassieker, van Passel is eigenlijk deldrager van het Vlaamse wielrennen. Hij de oudste van het hele stel iemand een goede klasseri rijden in het Wielerw* Zeeuws-Vlaanderen is h wel. „We zitten in Zeeuws-Vlaande: een gat wat amateurs betreft. Na men er natuurlijk nog een paa dan heb je het wel gehad. Dat t ook dat er comités zijn die gei strijd meer voor elites zonder 1 op de kalender plaatsen en dat jammer. Ik ben bang dat die wed dan ook niet meer terugkeren." „Het is natuuiiijk leuker om vijl ners aan de start te krijgen als menteel een cyclosportieve w laat verrijden. Maar ik denk ni« uit die categorie in de toekom: teurs krijgt en eigenlijk is dat doel van de KNWU. Die visie trouwens toch niet al te best. In komst wil men jonge amateurs der de 23 jaar in de topcompetit uitkomen en nu laat men diezei: gens zwemmen tussen de profs aan de topcompetitie meedoen. daar vraagtekens bij. Het hele petitiegebeuren moet snel op de want ik zie daar geen toekom: voor op deze manier. Al er niet handeld wordt, zullen er nog mei sors afhaken. De profs kapen de en vooral de publiciteit weg. gaande spiraal moet een halt toegeroepen." Patrick van Passel weet bijna z. hij aan zijn laatste Wielerweek gint. „Ja, het ziet er wel naar niets nieuws, want ik heb dat ai kondigd. Ik wil volgend jaar clubcompetitiewedstrijden rijdi Zeeuws Vlaanderen, maar geen kers als deze. De topcompetitii een maatje te groot voor ons. Ik allemaal al meegemaakt en da bestaan er meer dingen dan fi< het leygn. Er zijn veel jongens y lichting die er zo over denken. Hc_ ook niet vreemd dat Middelkan ploeg op de been kan brengen, ft is beter thuis te blijven, dan met gemotiveerde ploeg aan de start schijnen. Daar koop je helema voor. Ik heb al lang genoeg all bepalen door het wielrennen. f gen op de fiets zitten en traine niet meer. Dat hevige 'moeten' i. meer bij, maar toch ben ik nog gi genoeg om te rijden. Ik wil goed 1 Door Eddy de Schrijver [Breskens - De stichting Wied lercomité Bresaens uit Bres-j kens is zondag 8 juni gastheeiL [van de laatste etappe Bres-! kens-Breskens in het Wieler-f [weekend Zeeuws Vlaanderenj Het is al de tiende keer dat dij comité de laatste etappe in goede banen probeert te lei-] den. In Breskens is het altijc [volle bak als de eerste rennersl [zich melden. ..We doen dit nu tien jaar. We zijr« ermee begonnen toen dit comitJ net Wielerweekend nieuwe stijl opt toten heeft gezet. Dus zitten wq wk aan ons jubileum. Het is leuk vei ken, want alle aandacht is oa reskens gericht. Voor Breskens! ekent dit een uitstekende pro-I notie. De televisie is er de laatste [Men altijd bij. En deze rit word? iet voor niets als de koninginned «appe aangemerkt. Met die kas- eten in België is het de zwaarste^ 1 uit dit wielerspektakel. Daarl «in we ook best trots op. Wij mo-l Jn elk jaar de winnaar huldigen! i]doen dit graag en zolang ik se-f e a'ls den wil ik dit evenement! i„0r„Breskens proberen te behou-l ,eij. aldus Bram Buize. 1 tl,reskens kennen ze Bram Bui-1 ais een energiek mannetje. Hij] ordt bijgestaan in het comitéf 01 voorzitter Ko Steyaart, pen-j TOgmeester Peter van Schoote en «arkvanSchoote. 1 nat6 ZiP met z'n vieren en dat isl natuurlijk minimaal. Maar als en >een anderen zijn, moet je het wel Iran06!11' De ieu8d staat niet trf .appelen om een bestuursfunctie lunm enen en dat vind ik well bok ner!Wantalsje niks doet is erf fchan'V 'if doen in de gemeend W hoop wel dat er ziet L nieuwe leden aanmelden. Ik net ti°g ti;id gekend dat wd fc m® in het bestuur zad Kifzeu^na35iaarals-J m het bestuur. Ik wasf

de Stem | 1997 | | pagina 10