'Ik ben een competitiedier Weinig belangstelling voor symposium over jeugdvoetbal Sterk optreden Zeeuwse atletiekclubs Aardenburgse ex-wielrenster Marja Dijkstra kiest voor duatlon Team Sluiskil wendt degradatiegevaar af sKORT Vierdeklasser STEEN:, trekt spelers Temse aan B1 uk Senna' elli je DEN DE STEM SPORT ZEELAND B2 Bailey loopt zich schatrijk in 150 meter ATB-wedstrijd in Kruiningen SPORTNIEUWS KORT John Yermeule wint in Capelle a/d/ IJssel HZH nipt langs Brasschaat Spijkenisse promoveert Mechielsen sterkste in eigen toernooi WIELER SPATTEN UNI 1997 I I I I ijk ongeluk van Ay- eur Damon Hill gis- e wereldkampioen, iliaan bij Williams! aakt door een slech- 1. De Brit kwam tot 'en, gemaakt vanuit „Mijn gevoel zegt „Duidelijk is te zien gisteren in Imola op "enna. Zijn voorma betrokkenen is dood justitie Passarini. eeft gisteren de zes- naam gebracht. Hij ar Dalmine de snel- berto Volpi werden eiderstrui. tanelli (Ita) 158 km in (Ita). 4. Volpi (Ita), 5. 8. Wust (Dui), 9. Tra- Leoni (Ita), 13. Giaco- nkov (Rus) 0.51, 3. Le al 4.07, 6. Guerini (Ita) Merckx (Bel) 9.42, 10. Piepoli (Ita) 11.37, 13. 11, 15. Savoldelli (Ita) ndenbroucke (Bel) 160 menzind (Zwi) 0.01, 4. Morscher (Oos) 0.12, 7. 10. Hauptmann (Oos), 25. Meijs, 29. Vries, 32. 3. Van Rijn, 86. Van de andenbroucke 3.34, 3. (Slv) 7.44, 6. Morscher 7, 9. Gabriel (Fra), 10. nhof 16.17, 41. Cerneus ijs 36.47, 84. Buurstede .38. 1. Uria (Spa) 166 km in Solaun (Spa) 0.10, 5. Al- as (Fra) 0.45, 8. Laiseka argaard (Noo) 1.25. Ne- 58. Dubbeldam, 70. De wencoach Tom) is de het Nederlands man- dentoernooi om de Ra- dscoach Roelant Olt- pioen Amsterdam dit ens ploeggenoot Peter wkomer buiten de se- verdediger Nederland Op 14 juni is Engeland het toernooi op 15 ju- ldkampioen Pakistan, olympische kampioen Vogels (HGC, 13), Lo- emendaal, 126), Nieuwe an der Weide (Den Bosch (Amsterdam, 37), Veen ee (Den Bosch, 87), De aal, 102), Buma (KZ, 24) (0-1). 34. Annan 0-1, 50. ederland: 3, Australië: 3. ard, Veenstra en Deiters; t, Van der Wielen en Kui- Mulder. Gele kaarten (5 nd). stand - Verenigde Staten ten 2-4 (3-2), 3. Zuid-Ko- d 2-2 (3-3), 6. Groot-Brit- ace: 1. Tom Coronel (Ned) den in 31.25.050, 2. iya (Jap) 15,657, 3. Tachi- ap) 16,848. 1. Coronel 33 punten, 2. a 23, 3. Wakisaka (Jap) 14. BILJARTEN Carlo. Invitatietoernooi den. ronde: Sayginer (Tur) - ians (Bel) 50-35/gemiddel- 71-1,521, Zanetti (Ita) - >n (Bel) 50-46/1,219-1,121, (Bel) - Jaspers (Ned) 50- 5-1,357, Blomdahl (Zwe) - is (Ned) 50-25/1,666-0,833. BOKSEN ille (VSt). WK gevecht IBF. :wicht: Titelverdediger Jo- (VSt) behoudt wereldtitel O in 2e ronde tegen uitda- )ino (Mex). GOLF (VSt). Memorial Tournam- i miljoen gulden, and: 1. Singh (Fiji) 202 sla- Norman (Aus), Furyk (VSt) Janzen (VSt), Hoch (VSt), (VSt) 205. 'ORTPRIJSVRAGEN js: geen winnaar. 2e prijs: 3 ars die elk bruto f. 33.333,30 ïgen. 3e prijs: 61 winnaars 000,00 ontvangen. 4e prijs'- nnaars die f.250,00 ontvan- prijs: 2935 winnaars die t- ontvangen. 6e prijs: 4955 Lars die f 10,00 ontvangen. 7e 49.811 winnaars die f. 5,00 ngen. spel 22. ■rs goed: 1 winnaar. 5 cijfers: naars. 4 cijfers: 32 winnaars, ïrs: 291 winnaars. 2 cijfers: winnaars. VOETBAL n. Int. toernooi onder 21 jaa* bia - Tsjechië 3-0, Portugal enigde Staten 1-1. Stand: 1- igal 4-8 (6-2), 2. Colombia 4- l), 3. Verenigde Staten 4-5 (5- Tsjechië 4-4 (1-6), 5. Schot- 4-4 (2-4). Portugal in finale Frankrijk. i i i 11 DINSDAG 3 JUNI 1997 Vjnonze sportmedewerker IJzendijke - De organisatoren Peter Zeegers, Hans Lauret en Peter-Jan ïerstelle hadden met hun symposium Jfer de voetbalopleiding voor de jeugd beslist meer belangstelling ver- Jijend dan het dertigtal aanwezigen in Het Mauritshof in IJzendijke was. Hen had een keurig programma in el kaar gestoken met zwaargwichten als Adriaanse, de man die jarenlang de tot ver buiten de grenzen bekende Ajax- séool leiding gaf; de school die veel jeugdtalenten voortbracht. Zo eenvou- was het overigens volgens Adriaan- die komend seizoen Jimmy Calder- wóod als hoofdtrainer bij Willem II op ligt, niet. Er moet bij een club wel de gelijk een goed gestructureerde oplei ding zijn. Verder was ook Hans Galje, directeur opleidingen bij Club Brugge, present evenals Raymond Kerckhoffs die onlangs afstudeerde aan de Katho lieke Universiteit van Maastricht met een scriptie over de economische gevol gen van het Bosman-arrest (leegloop in het Nederlandse voetbal). Ook Henk Siersema voorzitter van de Stichting Assist, die de jeugdige talen ten in het Zeeuws-Vlaamse voetbal mid dels een voetbalschool wil klaarstomen voor het grotere werk, nam plaats achter de microfoon. Het geheel werd uitste kend aan elkaar gepraat door Victor de Coninck bekend van radio en televisie, die volgens zijn zeggen ook ergens on derweg naar een grote voetbalcarrière bleef steken. 'Een vruchtbare avond' was dan ook de mening van het handje vol aanwezige trainers. Knelpunten wa ren er ook in de jeugdopleiding. Met na me Hans Galje stipte aan dat het Bel gische onderwijssysteem duidelijk niet op het beoefenen van topsport is afge stemd. „De jeugd komt daar pas om vijf uur van school. Dan moet er ook nog het nodige huiswerk worden gemaakt en is het serieus beoefenen van de sport vrij wel onmogelijk." Toch gaf de ex-doelman van onder meer Ajax en Club Brugge te kennen dat er in Brugge naast de voetbalopleiding ook veel aandacht besteed wordt aan de maatschappelijke opleiding, want het percentage dat als voetballer slaagt is gering. Desondanks hebben de afgelopen jaren toch zes jongens uit de eigen jeugdoplei ding de A-kern gehaald. Bij Ajax ligt dat percentage wellicht hoger, al gaf Co Adriaanse te kennen dat ook daar het pecentage dat vroegtijdig afhaakt of moet afhaken groot is. Ook hij was van mening dat naast de voetbalopleiding de maatschappelijke begeleiding van groot belang is om de niet geslaagde jeugd voetballer nog niet een extra teleurstel ling te bezorgen. De jonge Raymond Kerckhoffs schetste een somber beeld voor het nationale voetbal. Door het Bosman-arrest is het jarenlang gehanteerde transfersysteem in de prullenbak verdwenen. „Het na tionale voetbal zal de krachten moeten bundelen en samen naar een oplossing moeten zoeken. Iedere minuut is kost baar anders zal de leegloop die nu al gaande is ongekende vormen aanne men," waarschuwde hij. Henk Siersema, die in eerste instantie zijn plannen om de Zeeuws-Vlaamse ta lenten in een voetbalschool gereed te maken voor het grotere werk gedeelte lijk zag mislukken, gaat door. Hij had het geboortekaartje van zijn Assist al bij zich, al stond daar nog geen datum op. „De jongens in deze streek zijn door de geografische ligging dubbel gehandi capt ten opzichte van de jongens uit de randstad. Ik weiger me er bij neer te leg gen dat er hier minder talent zit. Het ar gument van de Zeeuws-Vlaamse clubs dat de scouts van de grote clubs het door een voetbalschool makkelijker wordt gemaakt, is ten dele waar. Ze moeten dan maar naar één plek om hun talenten op te sporen. Aan de andere kant komen die scouts toch wel en mislukken er vaak jongens die op een kamertje ergens in Capelle aan de IJssel wegkwijnen. Ik heb steun van ouders en ga voort met mijn plannen," aldus Siersema. Door Fred Rabout Aardenburg - Drie jaar ge leden sloot de nu 28-jarige Marja Dijkstra haar wieler- loopbaan af. Een hernia operatie in combinatie met de overgang van de college- n naar de werkvloer, zorgde voor dit einde. Drie jaar deed ze geen competi- tiesport meer. Leerde onder tussen op de ijsbaan Frank van Veenendaal (een niet onverdienstelijk wielrenner en onder meer ex-winnaar van de Wim Hendriks Tro fee) kennen en toen die een n in Aardenburg kreeg aangeboden volgde de in het Friese Joure geboren en ge togen Marja Dijkstra hem naar het Zeeuws-Vlaamse landje. Daar in het Aardenburgse 'Verlo ren Kostje' begon de competitie microbe toch op te spelen. Het pu re wielrennen was, evenals voor kaar vriend Frank, verleden tijd. ja komt uit een uitermate tief nest. Vader stond vier keer in de Frieslandhal aan de start van de Elfstedentocht. Twee keer haalde hij de Bonkevaart. ir oudere broer en zus konden aardig stukje fietsen. Met na- zus Lenie reed jarenlang in de nationale top. Dus verzeilde ook Marja in de wielersport. Dit nadat ze op regionaal niveau van haar rnde tot veertiende jaar het niet onaardig deed in de zwem- sportmet de schoolslag als specia liteit. „Ik ben op mijn zestiende met het wielrennen begonnen. Het was bij ons thuis eigenlijk een logisch ge geven. Van kleins af aan was je er 'ij betrokken. Toen ik op mijn achttiende in Groningen ging stu deren, was het allemaal goed te combineren. Haalde nooit het ni veau van mijn oudere zus, maar kon aardig mee. Met name in de etappekoersen, want ik kon in alle onderdelen van de wielrennerij aardig meekomen, met uitzonde ring van het sprinten. Gingen we roet zijn vijven naar de streep dan rooest ik mijn dag wel hebben om vierde te worden." „Door het ge brek aan spurtersgenen heb ik maar drie keer de zegebloemen in ontvangst mogen nemen. Wel kon ik redelijk bergop rijden en ook een aardige tijdrit afleveren. Door mijn regelmaat heb ik toch rede lijke rondes gereden zoals die van Zweden, Bretagne, Oostenrijk en Zwitserland. Zat ook een aantal jaren in de nationale B-selectie, die onder leiding van Thea van Rijnsoever stond. We hadden in Nederland in het vrouwenwiel- reimen ook een gouden lichting met Leontien van Moorsel, Moni que Knol, Ingrid Haringa, Daniel le Overgaag en Petra van Grim bergen om maar eens een paar na men, die me nu zo te binnen schie ten, te noemen." „Een hernia-operatie maakte er eigenlijk een eind aan en boven dien ging ik in Amsterdam wonen en werken. Het was allemaal niet meer te combineren. Toen we in de loop van 1996 hier in Aarden burg kwamen wonen begon het competitiedier in me zich weer te melden. Niet meer dat grote werk, maar toch bezig zijn en een beetje competitie mag best. Die span ning, dat is toch iets wat je mist. Ik leerde triatlete Therése Schuit kennen. Zij heeft me overgehaald weer wat intensiever te gaan spor ten." Heerlijk „Vorig jaar in Zoutelande heb ik mijn eerste triatlon afgewerkt. Dit jaar al een aantal duatlons, waar onder het nationaal kampioen schap in Venray, waarvoor ik me in Steenwijk had weten te plaat sen. Het is toch weer heerlijk om bij een nationaal kampioenschap aan de start te staan. Ik werd er achtste Nederlandse en in totaal eenentwintigste. Conditioneel was ik er nog niet gereed voor. Het is toch echt wel iets anders dan het pure wielrennen. Met name de overgangen zorgen bij mij nog voor problemen." „Het zijn ook tegenstrijdige spor ten. Je gebruikt totaal andere spiergroepen. Toen ik actief de wielersport bedreef, waren zwem men en lopen, zeker in het volle seizoen, taboe. Nu doe je het in een wedstrijd en dat doet zich ge voelen. Met name met de laatste overgang van het fietsen naar het lopen bij een duatlon heb ik de grootste i Marja Dijkstra uit Aardenburg heeft zich na het wielrennen op de duatlon geworpen. FOTO WIM KOOYMAN problemen. Daar moet duidelijk nog aan gewerkt worden, al ben ik niet meer zo fanatiek als in de tijd dat ik nog in de wielersport zat. Heb dan ook geen 'piek' in ge dachten. Zie wel wat er op me af komt. Als ik zie wat Terése van Lare, met wie ik wekelijks zwem, nog presteert dan heb ik ook nog even de tijd. Dit seizoen wil ik wel naast een aantal duatlons een aantal triatlons meepikken. Geen al te lange. Maximaal een kwart en voor de rest, we zien wel wat er op ons afkomt." Toronto (anp) - Donovan Bailey is de snelste man op aarde. De 29- jarige Canadees versloeg zondag in Toronto Michael Johnson in de One to One Challenge of Cham pions over 150 meter. De even ou de Amerikaan gaf op met een blessure aan het linker boven been. Bailey finishte in 14,99 se conden. Het geruchtmakende spektakel levert winnaar Bailey een belo ning op van niet minder dan 1,5 miljoen dollar, ongeveer 3 mil joen gulden. Verliezer Johnson krijgt 'slechts' het startgeld van een half miljoen dollar. Bailey is wereldkampioen en we reldrecordhouder op de 100 me ter met 9,84 seconden. Hij liep die tijd in de Olympische finale in Atlanta. Johnson is wereldre cordhouder op de 200 meter met 19,32 seconden. Ook hij vestigde dat record in Atlanta. Johnson is daarnaast wereldkampioen op de 200 en 400 meter. Kruiningen - De mountainbike vereniging X-Treme in Goes houdt vanavond wedstrijden om de ATB-Cup in het recreatiege bied Den Inkel bij Kruiningen. In samenwerking met Hans Harinck van Staatsbosbeheer is een par cours uitgezet van twee kilometer lengte. Er wordt gereden in twee catego rieën. In categorie 1 acteren vrouwen, 40-plussers en jeugdige renners tot en met 16 jaar. In ca tegorie 2 komen in actie ATB-li- centiehouders en niet-licentie- houders tot 40 jaar. De starttij den zijn respectievelijk 19.00 en 19.45 uur. Inschrijving ter plaat se, vanaf 18.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt 2,50 per persoon. Het dragen van een helm is ver plicht en de deelname is op eigen risico. Tot de deelnemers behoren onder andere Patrick Tolhoek en Marcel Remijn. Capelle a/d IJssel/Tilburg - John Vermeule wist in Capelle a/d/ IJssel een tien Engelse mijl meetellend voor het Zuiderstercircuit de winnen. De Middelburger liet een winnende tijd van 50 minu ten en 24 seconden noteren. Michel t^e Maat (Fortuna Vlaardin- gen) werd tweede in 51.05 terwijl Rachied Ben Meziane als derde binnenliep in 51.25. In Tilburg wist Irma Heeren (Dynamica) in een sterk bezet veld tijdens de Ladies Run als derde te eindigen. De wedstrijd die een lengte had van vijf Engelse Mijl werd ge wonnen door de Keniaanse Lomah Kiplagat in 25 minuten en 9 seconden. De tijd van Heeren was 25 minuten en 35 seconden. Terneuzen - Het softbalteam van HZH uit Terneuzen heeft in en tegen Brasschaat een nipte 8-9-zege geboekt. Eerder in het duel leek een zege van HZH niets in de weg te staan. Na 1-3 na vijf in nings werd het 3-9 met nog een slagbeurt voor de thuisclub. Tij dens deze laatste klappen maakte buitenvelder Albertina een blunder en dat betekende dat vier man binnen kon komen nadat er al een punt was gescoord (8-9). Het jeugdige vrouwenteam van HZH kreeg met 3-26 klop van Gent. Een formatie die op weg is naar de titel en die net als HZH getraind wordt door de Terneuzenaar Huub Mercé. De enige die zowel won als verloor. Bennekom - Door op het terrein van Bennekom met 2-0 van Nun- speet te winnen verzekerde Spijkenisse, de periodekampioen van de eerste klasse C, zich van promotie naar de hoofdklasse van het KNVB-zaterdagvoetbal. Beide doelpunten werden gescoord door Aad Bosuma. Terneuzen - Het zaalvoetbalteam van Mechielsen legde beslag op de eindzege in het eigen toernooi dat door Maas en Mechielsen op de sportvelden van Terneuzense Boys werd gehouden. Kort voor tijd scoorde Wim de Blaey bij een 1-1-stand het winnende doel punt voor Mechielsen in de finale tegen Bodyline. Finale: Bodyline-Mechielsen 1-2. Derde en vierde plaats: Ploegaert-PTT 3-4. Halve finales: Ploegaert-Bodyline 0-1, PTT-Mechielsen 1-1 (Me chielsen wint na strafschoppen). Kwartfinales: Ploegaert-Gemeente Terneuzen 1-1 (Ploegaert wint na strafschoppen), Maas-PTT 0-3, Me- chielsen-De Schroef 2-0, Adhanco-Bodyline 1-2. Eindstand: 1. Mechielsen, 2. Bodyline, 3. PTT, 4. Ploegaert. DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil begint zijn vorm te vinden. De Sluiskillenaar die vanaf vandaag in de Omloop van de Mijnval- leien acteert nam in België deel aan de elitewedstrijd in Wielsbe- ke. Museeuw werd er tweede en Dubbeldam dertiende in een veld van 105 deelnemers. DEAN MURRAY, lid van de wielervereniging Zeeuws Vlaande ren, reed in Scheldrode een wedstrijd en klasseerde zich als ze vende. MICHEL ROMMERS uit Rilland werd in Wolvertem zevende. Er haalden 75 renners hun rugnummer af. DENNIS MESU van Theo Middelkamp reed in het Belgische Pit- tem. Mesu reed de wedstrijd als voorbereiding op het Zeeuws Vlaams Wielerweekend en eindigde als negende. PETER MOL uit Kapelle werd tiende in een wedstrijd in Noor- derwijk. DANNY SCHAUT uit Sas van Gent tiende in Ruiselede. RUDI RABOUT uit Koewacht reed bij de WAOD naar een zeven de plaats in Kruishoutem. Van onze sportmedewerker Axel - Naast de reeds zaterdag gepubliceerde overschrijvingen binnen de regionale KNVB-clubs heeft STEEN zich in het voorbije weekeinde definitief versterkt met tal van spelers van Temse. Bij deze club in het Belgische trainde tot kort voor het einde van de competitie Cor van de Velde uit Breskens. Deze is volgend seizoen bij STEEN in dienst en nam een vijftal jonge spelers mee. Dit vijftal Ri chard den Oude, David van Moortegem, Stein Marsman, David Tatte en Abdelafid Chair, komen samen met de van Terhole afkomstige Ma rio de Bot STEEN versterken. Daar tegenover staat dat Eddy van den Bosch naar Gerda St. Niklaas verkast, Alex de Klerk naar Axel overschrijving aanvroeg en routi niers als Peter van Dorsselaar en Mark Strijdonk stopten. IJzendijke kreeg eveneens uitbreiding. Nieuwkomers hier zijn Jacco de Koeyer (AZW), Jeroen Verstraete (Hoofplaat) en de gebroeders Jacky en Patrick Carniere (Sluis). Luctor'88 mocht Patrick de Pundert (Kwadendamme) inschrijven maar weet dat Fred Velkers (Hoedekens- kerke), Eric de Groene (Goes), Ruben de Jonge en Frank Martens (bei den Patrijzen) overschrijving aanvroegen. Patrijzen weet zich naast voornoemd tweetal verder versterkt door Alwin Boudens (Kwadendamme), Guido Moisson (Lewedorpse Boys), Michel van den Brink (Heinkenszand), Stefan Paardekoper (SSV'65) en Wilfried van den Dries en Bart Geijs (beiden Kapelle) versterkt. tón onze atletiekmedewerker terneuzen - De meisjes D-ju- lioren van het Terneuzense Scheldesport kunnen zich na de tweede voorronde van de regionale CD-competitie op waken voor de finale. Op het eigen Zuidersportpark pakten ^e de winst in hun poule in de weede klasse met een aantal wtstekende resultaten. ATLETIEK estafetteploeg liep op de 4x60 roeter met een tijd van 32,7 se conde naar een nieuw clubrecord, «anon Wakker liep met 3.31,8 een nieuw clubrecord op de 1000 roeter en het paradepaardje van rainer Ad Hendriks, Wendy "eters, evenaarde met een °ogte van 1,50 meter het clubre- C01'd hoogspringen om op de 60 roeter horden met 10,2 seconde er n°g een clubrecord aan toe te v°egen. gezien de resultaten van de eer- e voorrondewedstrijd is Schel- Rvu0rt Ze'5er van finale. Ook KHAV presteerde in deze poule rg sterk. De Hulsterse formatie "rot onder meer een sterke 28,62 van Linda Wouterse met de speer n een clubrecord op de 4x60 mé- rot eindigde tweede. Ook bij de Rvua, 'e®^e formatie van nlJL J^la? °P een tweede 8 ats. Hier was Delta sport de beste. Delta Sport pakte trou wens ook nog de winst bij de C meisjes en C jongens en ook zij kunnen zich gaan voorbereiden op de finale. De finales worden op 21 juni in Tilburg afgewerkt. UITSLAGEN Zeeuwse deelnemers individueel bin nen de eerste drie: Eerste klasse: D meisjes: 60 mtr: 3. Marlies van de Velde (AV'56) 8,8, 4. Nikhe Porck 8,9. 1000 mtr: 1. Ruth de Kraker (Dynami ca) 3.20,6, 2. Dorien Dek (AV'56) 3.22,0, 3. Paula Stok 3.52,2 60 mtr horden: 1. Vera Wisse 11,9, 3. Rachelle Forta (beiden Dynamica) 12,0. 4x60 mtr: 2. AV'56 33,2 Kogel: 2. Rosalien de Rijk (Dynamica) 8,81. Discus: 1. Manon van Oosten (AV'56) 19,42, 3. Petra Wiskerke (Dynamica) 17,70. C jongens: 100 mtr: 3. Jasper Net (Dynamica) 13,2. 800 mtr: 2. Marco Weijland (Dynami ca) 2.21,9. 1500 mtr: 1. Thomas Marinissen (Dy namica) 4.55,2. 100 mtr horden: 3. Jasper Net 16,6. 4x100 mtr: 2. Dynamica 51,6. Hoog: 3. Wilfred Visser (Dynamica) I,55. Ver: 2. Ruud Westerweele (Dynamica) 4,90. Discus: 2. Marco Weijland 24,96. C meisjes: 80 mtr: 1. Suzanne Bakker (AV'56) II,0. 4x80 mtr: 2. AV'56 42,5. Hoog: 1. Esther van den Pol (AV'56) 1,55. Ver: 1. Esther van den Pol 4,83, 3. Su zanne Bakker 4,32. Kogel: 1. Anthoinette van Wijck (AV'56) 10,69. Discus: 1. Anthoinette van Wijck 32,20. Tweede klasse: D jongens: 80 mtr: 1. Daniel Ward 10,9, 2. Alexander Ward (beiden RKHAV) 11,3,3. gelijk: Rob Sterrenburg (Dyna mica) en Matthijs Heeres (Delta sport) beiden 12,6. 1000 mtr: 1. Joachim Glerum (Delta sport) 2.48,6, 2. Alexander Gentenaar 3.21,5, 3. Maarten Jansen (beiden Dy namica) 3.24,0. 80 mtr horden: 1. Hans Stoutjesdijk (Delta Sport) 13,8. 4x80 mtr: 1. Delta Sport 44,5, 2. RK HAV 46,3, 3. Scheldesport 47,9. Hoog: 1. Hans Stoutjesdijk 1,55, 2. Emiel Goudzwaard (Scheldesport) 1,45. Ver: 1. Alexander Ward 4,12, 3. gelijk: Job Quast (Dynamica) en Colin Keste- loo (Delta sport) beiden 3,70. Kogel: 1. Simon van Kralingen (Delta Sport) 12,22, 2. Robin Vanbesien (Dy namica) 10,38. Discus: 1. Daniel Ward 30,28, 2. Simon van Kralingen 23,84, 3. Robin Vanbe sien 20,62. D meisjes: 60 mtr: 1. gelijk: Tosca Hellebrekers (RKHAV) en Patricia Davidse (Schel desport) beiden 8,6, 3. Anne de Vlieger (Scheldesport) 9,1. 1000 mtr: 1. Linda Wouterse (RKHAV) 3.28,1,2. Manon Wakker 3.31,8, 3. An ne de Vlieger (beiden Scheldesport) 3.34,5. 60 mtr horden: 1. Wendy Docters (Scheldesport) 10,2, 2. Tosca Hellebre- kers 11,1, 3'. Jisca Docters (Schelde sport) 12,0. 4x60 mtr: 1. Scheldesport 32,7, 2. RK HAV 34,6, 3. Dynamica 36,7. Hoog: 1. Wendy Docters 1,50, 2. Ruby Jaberg (RKHAV) 1,20, 3. Linda Schil- lemans (Dynamica) 1,15. Ver: 1. Josca Docters 4,17, 2. Brechje de Rijck (RKHAV) 3,68, 3. Saskia van Golen (Dynamica) 3,61. Kogel: 1. Sabine van Veldhuyzen (RK HAV) 8,71, 3. Patricia Davidse 6,71. Speer: 1. Linda Wouterse 28,62, 2. Ma non Wakker 17,78, 3. Katja Botman (Dynamica) 16,92. C jongens: 100 mtr: 1. Erik de Munck (RK- HAV/Wielingen) 12,5, 3. Edwin van Oosten (AV'56) 13,6. 800 mtr: I.Erik de Munck 2.18,0. 100 mtr horden: 1. Marijn van Kralin- gen (Delta sport 15,4, 2. Rene Helle- brekers (RKHAV/Wielingen) 18,7, 3. Edwin van Oosten 20,2. 4x100 mtr: 1. RKHAV/Wielingen 50,5, 2. Delta sport 51,0, 3. AV'56 53,4. Hoog: 1. gelijk: Alain Barettapiana (AV'56) en Carlos Slinkert (Delta Sport) beiden 1,50. Ver: 2. Carlos Slinkert 5,20, 3. Alain Barettapiana 4,48. Kogel: 1. Jasper Ruinard (RK HAV/Wielingen) 12,62, 3. Simon Keus (Delta sport) 11,21. Discus: 1. Simon Keus 37,00, 3. Jasper Ruinard 29,22. Speer: 1. Marijn van Kralingen 35,86, 2. Rob Sonke (AV'56) 33,54. C meisjes: 80 mtr: 1. gelijk: Emmely Schot en Ni cole Stoutjesdijk (beiden Delta Sport) 11,3. 1000 mtr: 2. Rosanne Roggeband 3.42,3, 3. Nadine Rikhof (beiden Delta sport) 3.46,0. 80 mtr horden: 1. Kim Kloet (Delta sport) 14,9. 4x80 mtr: 1. Delta sport 44,4. Hoog: 1. Kim Kloet 1,40. Ver: 1. Emmely Schot 4,48. Discus: 2. Anneloes van der Wekken (Delta sport) 18,48. Speer: 3. Esther Glerum (Delta Sport) 18,74. Eindstanden eerste klasse: Jongens D: 1. Spado 8617 ptn, 2. Thor 7566, 3. AV'56 3997. Jongens C: 1. Thor 10932 ptn, 2. Dyna mica 9235, 3. Spado 8451. Meisjes D: 1. Thor 8115 ptn, 2. Dyna mica 7396, 3. AV'56 6847. Meisjes C: 1. Thor 8799 ptn, 2. AV'56 8350, 3. Spado 8340. Eindstanden tweede klasse: Jongens D: 1. Delta Sport 4786 ptn, 2. RKHAV 4074, 3. Dynamica 3612. Jongens C: 1. Delta Sport 6003 ptn, 2. RKHAV/Wielingen 5784, 3. Diomedon 5359. Meisjes D: 1. Scheldesport 4637 ptn, 2. RKHAV 4329, 3. Dynamica 314. Meisjes C: 1. Delta Sport 4353 ptn, 2. Diomedon 3714, 3. AVO'83 1154. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Door een 3-3-ge- lijkspel in Breda tegen de ge lijknamige tennisclub heeft TV Sluiskil degradatie uit de landelijke derde klasse voor mannen bezworen. Kind van de rekening werd hetzelfde Breda samen met de reserves van Animo. TENNIS Bernd van Quekelberghe, eerste man aan Sluiskilse zijde, ver sloeg in straight sets Adelaar. Het betrof een partij tussen twee Bl-spelers. Na een ietwat stroef begin geraakte Van Quekelberg he prima op toeren. Via 5-1 in de tweede set werd het uiteindelijk 6-2 voor de Sluiskil-speler. Riny Kort en Onno van Quekelberghe wonnen beide hun partij in drie sets. Onno van Quekelberghe, de oudste van de twee gebroeders, sloeg naar eigen zeggen in de eerste set geen bal. „Er zat heel veel wind en in de eerste set raakte ik niet in mijn spel. Dat was in korte tijd bekeken. Het was wachten op het keerpunt want ik wist dat mijn tegenstan der niet sterker was. In de twee de set 'viel ik er doorheen'. Eerst maakte ik heel veel fouten, maar uiteindelijk lukte het me toch om de partij op vastheid te win nen. In dezelfde klasse leed het Oost- burgse Ludo et Emergo thuis een 5-1-nederIaag tegen Animo 2. De Terneuzenaren hadden hun enige overwinning kenne lijk voor de laatste competitie dag bewaard. De Animo-machi- ne kwam te iaat op toeren om degradatie te ontlopen. Alleen Frank Hamelink verloor voor Animo in de eerste partij van Bart Gorthmanns uit Cadzand- Bad. De tennissende horeca-on- dernemer won met 6-4, 6-3. Ri chard Hamelink zegevierde in drie sets over Ludo et Emergo- captain Robin Morel. „Aanval len kon niet door de vele wind. Je kon de slagen moeilijk in schatten. De bal sprong steeds weg. We zijn erin gebleven met ons team en dat was het uit gangspunt. Volgend jaar zijn we danig versterkt met de komst van Tim van Veldhoven," aldus Morel. In de vierde klasse won Drive in Goes met 4-2 van 't Halve Maantje 2. De Sasse equipe mist op het nippertje promotie naar de derde klasse. Kampioen werd Zierikzee en in het kielzog van het Schouwse team promoveert Dinteloord als nummer twee eveneens. Souburg werd verrassend kam pioen van de derde klasse mixed. Er moest met 8-0 gewon nen worden van Tilburg, tot dan de onbetwiste nummer één, het geen nog geschiedde ook. De Oost-Souburgse formatie wis selt stuivertje met De Schelde. Tegen Bastion Baselaar uit Den Bosch, met Rob en Mike Simon in de gelederen, speelden de Vlissingers in hun laatste twee de klasse-wedstrijd met 4-4 ge lijk. Hulster Ambacht was al eerder gedegradeerd uit de vierde klas se mixed. Het slotduel in Hulst tegen Oud Beyerland 2 was dan ook niet meer terzake doende. Alleen Guido van Poecke won, uitstekend spelend, in drie sets zijn partij tegen Van de Bon. UITSLAGEN MIXED TWEEDE KLASSE (12) DE SCHEL- DE-BASTION BASELAAR 4-4 - Vir- gil Greeve-Rob Simon 0-6, 2-6; Jurjen Mooibroek-Mike Simon 6-2, 6-4; Mar jan Ganseman-Sandra Giles 7-6, 2-6, 6-4; Marjolein Meulenberg-Maiïe- Claire Mathot 7-6, 6-1; Greeve/Mooi- broek-Rob en Mike Simon 5-7, 4-6; Ganseman/Meulenberg-Giles/Mathot 6-3, 6-0; Ganseman/Mooibroek-Gi- les/Rob Simon 6-4, 1-6, 6-7; Meulen- berg/Greeve-Mathot/Mike Simon 6-1, 2-6, 3-6. DERDE KLASSE (23) SOUBURG- TILBURG 8-0 - Michel Gorsse-Gor- don van de Sande 7-6, 6-2; Ronald van de Broek-Frank Klaasen 6-2, 2-6, 7-6; Luciënne Sigmond-Caroline van Sprong 6-4, 6-4; Anneloes Schothorst- Sandra Swets 3-6, 6-4, 7-5; Gors- se/Van de Broek-Van de San- de/Klaasen 6-1, 4-6, 6-2; Sig- mond/Schothorst-Van Sprong/Swets 3-6, 6-4, 7-5; Sigmond/Gorsse-Van Sprong/Van de Sande 7-6, 6-2; Schot horst/Van de Broek-Swets/Klaasen 1- 0, walk over Schothorst/Van de Broek. VIERDE KLASSE (49) HULSTER AMBACHT-OUD BEYERLAND 2 1-7 - Rinke van Remortel-C. Podt 4-6, 3-6; Guido van Poecke-M. van de Bon 6-7, 7-6, 6-4; Tinta van Wely-J. Podt 1-6, 2-6; Beatrix Verhaegen-C. Labée 0-6, 1-6; Van Poecke/Van Remortel-C. Podt/Van de Bon 3-6, 4-6; Van We- ly/Verhaegen-J. Podt/Labée 2-6, 3-6; Van Wely/Van Remortel-J. Podt/Van de Bon 3-6, 2-6; Verhaegen/Van Poec- ke-Labée/C. Podt 1-6,1-6. BARENDRECHT-MLTC 2-6 - W. Fa- ber-Dennis de Jong 6-4, 2-6, 2-6; M. Schoenmakers-Fabian Probert 5-7, 3- 6; L. Vrijland-Hanneke Snijder 2-6, 2- 6; P. Wientjes 7-6, 1-.6, 5-7; Fa- ber/Schoenmakers-Jacco' Filius/De Jong 6-1, 1-6, 6-7; De Kr^ek/Vrijland- Snijder/Blankenburgh 6-3, 7-5; Vrij- land/Faber-Blankenburgh/Filius 4-6, 2-6; De Kreek/Schoenmakers-Van den Dries/De Jong 6-2, 6-3. MANNEN EERSTE KLASSE (602) ANIMO-'T HALVE MAANTJE 3-3 - Tim Blon- deel-Harold Schipper 7-5, 6-2; Boas Bierings-Dennis van 't Westeinde 6-3, 2-6, 6-4; Jeroen Verstraeten-Arno Jongsma 1-6, 2-6; Niek Stellenaar- Marcel Schouw 0-6, 0-6; Blon- deel/Verstraeten-Jongsma/Schouw 6- 2, 1-6, 7-6 (9-7); Bierings/Stellenaar- Schipper/Van 't Westeinde 1-6, 2-6. DERDE KLASSE (614) BREDA- SLUISKIL 3-3 - T. Adelaar-Bernd van Quekelberghe 5-7, 2-6; R. Mul-Ri- ny Kort 4-6, 7-5, 6-4; J. Geerts-Onno van Quekelberghe 6-1, 1-6, 3-6; B. Luiten-Edward Bleyenberg 7-6, 7-6; Mul/De Kroon-Bernd en Onno van Quekelberghe 2-6, 3-1, opgave ge broeders Van Quekelberghe; Geerts/Luiten-Bleyenberg/Kort 5-7, LUDO ET EMERGO-ANIMO 1-5 - Bart Gorthmanns-Frank Hamelink 6- 4, 6-3; Robin Morel-Richard Hame link 6-7, 6-4, 3-6; Duncan Blackman- Menno van den Hout 1-6, 2-6; Beatrix Verhaegen-Norwin van Riel 4-6, 4-6; Gorthmanns/Blackman-Richard Hamelink/Van den Hout 1-6, 2-6; Mo rel/Verheul-Van Riel/Frank Hamelink 7-6, 4-6, 3-6.

de Stem | 1997 | | pagina 9