Bruguera op weg terug na slecht jaar Weinig beli Sterk opt DE STEM Ronaldo zet deur voor Barcelona op kiertje 'Stuntman' Dewulf mist teamgeest voetbal RBC maakt serieus jacht op Peter Remie Aardenburgs UITSLAGEN STANDEN Spanjaard verschalkt Chang PESTEM Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: (0161)43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport Door Henri van der Steen Lyon - Precies 28 cameraploe gen, een stuk of dertig foto grafen en meer dan honderd journalisten hingen gisteren in Lyon - waar vandaag een vierlanden toernooi begint - weer aan Ronaldo's lippen. Doet-ie het of doet-ie het niet, naar Inter gaan? Niemand die een zinnige reden kan beden ken voor die rare transfer. Be halve misschien zijn ma nagers. Romario grijnst. „Ha, jongen," zegt hij op z'n Brabants, „hoe gaat met jou?" Het antwoord wacht hij niet af, Romario is ook meteen bedolven onder de land genoten die van hem antwoorden willen. Marcio Santos grijnst ook al bij de vraag of er een kwartier tje voor de Nederlandse verslag gever in zit. En loopt door. Ronal do niet. Die gaat keurig staan. De meest gewilde spits ter we reld, de Voetballer van het Jaar ook, had nochtans gisteren duide lijke taal gesproken, al bleef zijn reactie op de vraag hoe het nu zat beperkt tot een enkele zin. Ronal do zondagmiddag bij aankomst in Frankrijk: „Alle deuren naar Barcelona zijn gesloten." Iedereen dacht daar weer eens een etmaal rustig over na. Het kon niet. Ronaldo naar Inter Mi lan, dat was zoiets als Reve die voor het wijkblaadje gaat schrij ven. Freek elk weekeinde in het buurtcafé. La Deutekom in een bejaardenkoortje. Superkwaliteit heeft haar eigen podium. Het is immers bekend: Ronaldo is top, Inter Milan is een zwakke ploeg. Tweederangs. Elf bv'tjes, geen team. Iedereen is intussen boos. Vanuit Spanje krijg je (uiteraard) het verhaal dat Barcelona boos is. Op Ronaldo en zijn zaakwaarnemers, sinds kort ook op Giovanni, de andere Braziliaanse international van de ploeg. Giovanni heeft af gelopen weekeinde lelijke dingen gezegd over Bobby Robson en dat wordt uiteraard opgevat als een onnodige en a-sociale provocatie. Gisteren bleek Zagallo, de Brazi liaanse bondscoach boos. Nie mand die hem vroeg naar de wed strijd van vanavond tegen Frank rijk, slechts vragen over Ronaldo werden afgevuurd. „Het is al de derde keer dat Barcelona de sfeer in onze nationale ploeg beïn vloedt vanwege Ronaldo. Drie jaar geleden bij het WK in de Ver enigde Staten was het raak, vorig jaar bij de Olympische Spelen op nieuw en nu weer." Het schijnt om een gaatje te gaan van dertig miljoen dollar. Spaan se bronnen zeggen dat het slechts om achttien miljoen dollar gaat, een verschil dus van enkele mil joenen per contractjaar. Zodat het - wat Barcelona betreft - niet meer om geld maar om het princi pe zou gaan. Genoeg is genoeg. Ronaldo ging er dus gisteren eens voor staan. Heel even. Een korte verklaring volgde. Juist vertaald zei het wonderkind toch weer heel iets anders dan een dag eer der, sterker: hij stootte de deur naar Barcelona open. Hij zei let terlijk: „Ik beslis pas waar ik vol gend jaar speel als Barcelona heeft beslist." Anders gezegd: „Als Barcelona betaalt wat ik eis, dan blijf ik." Precies dus wat menigeen al enige tijd denkt. Parijs (anp) - Roland Garros 1997 heeft iets moois met 20-jari- ge tweedejaarsprofs. Drie ervan staan in de kwartfinales. Een unicum in Parijs sinds de invoering van het proftennis in 1968. Zoals het ook nooit eerder op een grand slam voorkwam dat slechts twee van de zestien geplaatste spelers doordrongen tot de laatste acht. Die twee zijn niet de eersten de besten. Kafelnikov, als derde ge plaatst, verdedigt zijn titel in Pa rijs. Bruguera, zestiende, won de Parijse grand slam twee keer, in 1993 en 1994. Gisteren voegde de 26-jarige Catalaan zich bij de laatste acht door Michael Chang in vier sets te verslaan, 3-6 6-4 6-3 6-4. Bruguera is terug na een slecht jaar, waarin hij afgleed naar de 81e plaats op de wereldranglijst. In 1997 haalde hij de finales in Milaan en Key Biscayne. Op de dag dat Roland Garros begon, stond hij nummer 19 en de organi satie plaatste hem door de afzeg gingen van Becker, Martin, En- qvist en Agassi als zestiende. Tegen Chang wilde hij iets goed maken: de nederlaag in 1995 in de halve eindstrijd. „Ik besefte dat ik tegen Chang tien winners moest slaan om één punt te maken," wist Bruguera. Maar zo zwaar was het gisteren niet. Chang opende uit stekend (6-3) maar viel ten prooi aan ongekende wisselvalligheid. De nummer twee van de wereld sloeg 59 afzwaaiers. „Ik was te af wachtend," keek Chang terug, „verloor mijn agressie, was te ge duldig. Ik had veel vaker het net moeten opzoeken. Daar was ik veel gevaarlijker dan op de baseli ne." Bruguera is een van de twee Spanjaarden in de kwartfinales. De ander werd Galo Blanco uit Oviedo, een 20-jarige tweede jaarsprof van 1 meter 73 en 66 ki lo. De lichtgewicht huppelde in zijn tweede Roland Garros door het speelschema. Alle geplaatste spe lers zoals Ivanisevic, Krajicek, Al- bert Costa en Ferreira werden een ronde eerder uitgeschakeld. Tegen Petr Korda bleef hij kalm, 1-6 6-1 7-5 6-4. „Dit is een droom," stamelde de Spaanse ju niorenkampioen van 1994. Blan co, 111e van de wereld die vorig jaar voor het eerst in de tophon- derd stond, werd bij de laatste acht gekoppeld aan Patrick Raf ter, de bedwinger van Krajicek. Rafter schakelde in een Austra lisch onderonsje Woodforde uit, 6- 2 5-7 6-1 6-2. Beide spelers sprint ten achter elke opslag naar het net. Daar was Rafter een tikkeltje vaster en atletischer dan zijn oudere Davis Cup-compaan. Vrijwel op hetzelfde moment sloeg Hicham Arazi de als zevende geplaatste Rios terug naar Chili, 6-1 6-2 5-7 7-6. Op 2-2 in de vier de set werd het duel wegens regen veertig minuten onderbroken, maar de 23-jarige Marokkaan, met domicilie in het Franse Mag- ny, behield de concentratie. Arazi, die debuteert op Roland Garros, werd de eerste Marokkaan in de kwartfinales van een grand slam. Gustavo Kuerten werd de eerste Braziliaan in 29 jaar werd die in Parijs de laatste acht haalde. Hij zette de partij tegen Medvedev, die zondag op 2-2 in de vijfde set door de duisternis werd onderbro ken, met 7-5 in winst om. Van de drie 20-jarige tweedejaarsprofs (Blanco, Norman) is Kuerten de kleurrijkste. Hij gaat dag in dag uit van top tot teen gekleed in blauw en geel. „Mijn kledingsponsor geeft mij al leen geel en blauw." De Franse or ganisatie informeerde gisteren omzichtig .of de speler niet iets wits bij zich had. „Alleen een haarband," wist de speler. Of hij misschien zijn sponsor kon aan schieten iets wits te verstrekken. Oorspronkelijk voetbalde de Bra ziliaan. „Maar ik was niet goed genoeg en de bal was voor mij te groot. Daarom ben ik gaan tennis sen." In twee jaar schoof de speler uit Florianopolis uit de provincie Sao Paulo van 187 naar 66 op de wereldranglijst. In Parijs schakel de hij Dosedel, Bjorkman, Muster en Medvedev uit. „In Parijs is alles mogelijk," bleef hij bescheiden. „Mooie dingen en lelijke dingen. Maar mijn Parijs is al mooi. Heel mooi." Parijs. Open Franse kampioenschap pen, 19 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Bruguera (Spa/16) - Chang (VSt/2) 3-6 6-4 6-3 6-4, Blanco (Spa) - Korda (Tsj) 1-6 6- 1 7-5 6-4, Kuerten (Bra) - Medvedev (Oek) 5-7 6-1 6-2 1-6 7-5, Rafter (Aus) - Woodforde (Aus) 6-2 5-7 6-1 6-2, Arazi (Mar) - Rios (Chi/7) 6-1 6-2 5-7 7-6. Mannen dubbel, derde ronde: Carbo- nell/Roig (Spa) - Siemerink/Groen (Ned) 3-6 6-3 6-2. Vrouwen dubbel, derde ronde: Bolle- graf/Arendt (Ned/VSt/6) - Drago- mir/Majoli (Roe/Kro/16) 5-7 6-4 7-5, Vis/Basuki (Ned/Ino/7) - Paz/Simp- son (Arg/Can) 6-4 3-6 6-3. Gemengd dubbel, derde ronde: Bolle- graf/Leach (Ned/VSt/2) - Paz/Albano (Arg/13) 6-2 3-6 6-2. Filip Dewulf in actie tegen Corretja,de partij die hij verrassend won. De Belgen hopen in de kwartfinale op een nieuwe stunt van hun landgenoot. foto henk koster Vanmiddag is België aan de buis gekluisterd om te kijken of Filip Dewulf na Jacky Bri- chant (1957) de eerste landgenoot wordt die op Roland Garros de laatste vier haalt. Wie is deze zoon van een apo theker uit het Belgisch- Limburgse Leopolds- burg? Door John Hoofs Parijs - Even was er een blik van herkenning, van respect, toen Filip Dewulf en Gusta vo Kuerten elkaar gistermid dag passeerden in het spe lersrestaurant op Roland Garros. Temidden van colle ga's die hun tijd doodden met flipperen, biljarten, compu terspelletjes of geklets lach ten ze elkaar toe alsof ze wil den zeggen: ze kennen ons hier amper, maar we zitten wel bij de beste acht. België staat voor de tweede keer dit jaar in vuur en vlam voor tennis. Een paar maanden gele den gebeurde hetzelfde toen Do minique Van Roost-Monami en Sabine Appelmans in Australië de laatste acht haalden. Filip Dewulf (25) was 11 jaar toen zijn vader, apotheker in Leopoldsburg, vlakbij Hasselt, hem van voetbal haalde. Hij was het geschop naar de benen van zijn zoon op het 'plein' kotsbeu. „Voetbal was in zijn ogen te ge vaarlijk en vader duwde me richting tennis. Hij heeft gelijk gehad zeker?," grijnsde Dewulf gisteren boven een bakje fruit. Hij had net een krant gekocht om zwart op wit te zien dat hij als qualifier daadwerkelijk de kwartfinales op Roland Garros had gehaald. Voordat het toer nooi begon had hij er al drie partijen opzitten om mee te mo gen doen. Zijn missie was al ge slaagd voor de groten hun eerste bal hadden geslagen. Dewulf was kortom op zijn gemak en sloop relaxed ronde na ronde verder. Dat hij de tweede week zou halen in Parijs, daar had-ie al helemaal niet op gerekend, want hij was voor zijn memora bele partij van zondag tegen Corretja ineens door zijn voor raad broeken, sokken en shirtjes heen. De Belg zegt door het toernooi te zweven. Hij verwacht hele maal niks en botst op tegenstan ders die de druk van moeten presteren mee naar de baan ne men. „Corretja was door de uit schakeling van tal van favorie ten al tot de voornaamste kandi daat voor de titel uitgeroepen. Zijn hoofd zat boordevol stress om de verwachtingen waar te maken, het mijne was leeg. Dat is natuurlijk lekker tennissen," zegt de man met de lichtgevende ogen en de bakkebaarden die geen bakkebaarden zijn. In Parijs lijkt Dewulf definitief te hebben afgerekend met een zwarte periode in zijn leven, die nota bene begon met een ophef makende zege. Het gebeurde in 1995 in Wenen. Dewulf had zich door kwalificatieronden gewor steld en begon te stunten in het hoofdtoernooi. Uiteindelijk be landde hij in de finale tegen thuisspeler Thomas Muster en nooit beter in vorm dan toen. Op gravel was de Oostenrijker on- klopbaar. Maar Dewulf deed het toch en steeg naar de 44e plaats op de wereldranglijst. Hij voelde ineens druk op zijn schouders en kon daar niet mee omgaan. Het leven vanuit de koffer beviel hem ook al niet. „Het bestaan van een profspeler is saai," weet Dewulf. „De tenniswereld is bo vendien een enge wereld waarin ik me niet thuis voel, maar je kunt er wel heel gemakkelijk veel geld verdienen." Dewulf kreeg lucratieve aanbie dingen van toernooi-organisa- toren, moest zijn plek op de we reldranglijst verdedigen en dat ging hem niet goed af. Hij suk kelde met blessures en had niet de moed om voor rust te kiezen. De tonnen die hij kon verdienen dreven hem voort. Het ging van kwaad tot erger. Dewulf zegde af 'voor de Olympische Spelen omdat hij in de periode dat de toppers in Atlanta zaten, punten wilde pakken om zijn plekje op de mondiale ladder te stutten. Maar hij vloog er bijna overal in de eerste ronde uit. Duikelde uit de top 100. Lag mentaal in de kreukels. Dacht aan stoppen. Meldde zich aan bij de universi teit van Leuven voor een studie psychologie. Dat was vorig jaar. En nu hoort hij in Parijs weer bij de besten van de wereld. Voer voor psychologen? Dewulf lacht. „Mentaal ben ik nu beter opge wassen tegen de tenniswereld. Op de baan geef ik alles, daar buiten probeer ik afstand te ne men. Amuseer ik me zo goed mogelijk. Dat lukt. Ik zit nu goed in mijn vel." Voetballen doet hij alleen nog in de winter met vrienden 'op zaal'. Hij mist het teamgevoel bij het tennis. Dewulf is een ge- zelligheidsdier: „Vriendschap, samen iets presteren, is heel bij zonder. Daar kan ik moeilijk af stand van doen. Wat dit aangaat heb ik de verkeerde sport geko zen." Als hij in België is, houdt De wulf zoveel mogelijk vast aan zijn vaste gewoonten. Op avon den met Europacupvoetbal zit hij steevast bij zijn 85-jarige grootvader om samen televisie te kijken. De oude man is fan van het naburige Beringen en vond het verschrikkelijk dat Fi lip, zijn oogappel, moest stop pen met voetballen. Vrijdag avond is zijn vaste stapavond met kameraden in een dorps café. Lekker ouwehoeren en la chen bij een pint Jupiler. Filip Dewulf: „Ik ben tot de overtui ging gekomen dat ik het beetje vreugde dat ik in mijn leven heb niet wil opgeven voor een plekje dertig plaatsen hoger op de ranglijst." Van onze verslaggever Roosendaal - Met Toto Da Costa achter de hand als ruil middel, probeert RBC deze week Peter Remie over te ne men van EW Eindhoven. Maar ook als de ruil mislukt zal de Roosendaalse club er alles aan doen de vroegere NAC-speler in te lijven. Rechtsbuiten Remie moet in dat geval accepteren dat hij beloond wordt op basis van zijn presta ties. Naast de Bredanaar wil RBC nog minstens één 'sterke, ervaren voetballer' aantrekken, zo zegt voorzitter Jan Pollemans. RBC haalde reeds spits Martijn van Galen van Baronie en linksback Marcel Cas van SC Gastel bin nen. „En er zijn zo'n tien jonge gasten vastgelegd (onder meer Jurgen Roeken, Jeroen Rigbers, Johan Jacobs en Erwin van der Woerdt, red.). Zij hebben leuke contractjes voor een jaar, met een optie voor nog een jaar gekre gen." Emiel Dorst en John Hoeks, het afgelopen seizoen op amateurba sis actief bij RBC, blijven nor maal gesproken. Volgens Polle mans kiest Dorst voor een con tract van een jaar en verkiest Hoeks het om amateur te blijven. „Dan verdient hij nagenoeg even veel als Dorst hoor. Mensen ver kijken zich gemakkelijk op dat woord 'amateur'. Je praat toch over 40.000 gulden bruto, voor een parttime baan. Het grootste verschil bestaat uit de zekerheid van inkomsten bij ziekte en bles sures. Voor Dorst is dat belang rijk, Hoeks kan gedeeltelijk te rugvallen op uitkeringen die hij nog krijgt uit zijn tijd als prof. Hij denkt er bovendien over een eigen bedrijfje te beginnen." Ajax is gisteren zonder zes vaste krachten naar Zuid-Ameri- ka vertrokken. De Amsterdam mers spelen, vooral om de spon sor te behagen, drie oefenduels; tegen Boca Juniors uit Argenti nië, Universidad Catolica uit Chili en het Braziliaanse Sao Paulo. Door de reis van Ajax moest Oranje een paar uur eerder zonder Ajacieden naar Zuid- Afrika vertrekken voor de oefen interland. De spelersgroep bestaat uit: Van der Sar, Grim, Melchiot, Knop- per, Blind, Splinter, Reuser, Kluivert, Bogarde, Scholten, Ju an, Gabrich, Schulp, Witschge, Musampa, Wooter, Overmars, Hoekstra en Van den Bergh. Mario Melchiot blijft bij Ajax. De 20-jarige verdediger tekende vlak voor het vertrek van de club uit Amsterdam naar Zuid-Ame- rika voor twee jaar bij. Zijn con tract liep op 1 juli af. Melchiot, afkomstig uit de eigen opleiding, brak afgelopen seizoen door bij Ajax. Hij maakte op 18 augustus zijn debuut in het eerste elftal en hield voetballers met een grotere naam als Santos en Veld man op de bank. Hij speelde 34 wedstrijden waarin hij één keer scoorde. Dat was in de met 4-1 verloren halve finale van de Champions League tegen Juven- tus. Willem II heeft gisteren de 24- jarige Fin Jukka Koskinen voor de komende drie seizoen vastge legd, De vijftienvoudig interna tional is de derde aankoop voor de selectie van het eerste elftal. Eerder contracteerde Willem II de Hongaarse verdediger Istvan Szecer (26) en Marino Promes (20) van Haarlem. Koskinen wordt daarmee de derde Fin in Tilburgse dienst. Een Argentijnse voetbalsup porter is zondag kort na de com petitiewedstrijd Racing Club-Ri ver Plate doodgeschoten. De 25- jarige Waldo Rodriguez werd in zijn auto aangevallen toen hij voor een stoplicht vlakbij het sta dion stond te wachten. Hij was het tweede slachtoffer van voet balrellen in Argentinië binnen twee weken. De nationale voetbalploeg van Iran heeft in de aanloop naar het WK in Frankrijk een wereldre cord gevestigd. De voetballers van Iran schoten en kopten de il lusies van de Malediven wel erg nadrukkelijk aan flarden door in Damas met 17-0 te winnen. Het was een duel in de Aziatische zo ne. Topscorer voor Iran werd Baghe- ri met zeven doelpunten. De 23- jarige aanvallende middenvelder is inmiddels ingelijf door Armi- nia Bielefeld uit de Bundesliga. Het WK-record stond op naam van Nieuw-Zeeland, dat op 16 augustus 1981 met 13-0 van Fiji won. Roberto Mancini van Sampdo- ria heeft maandag een driejarig contract getekend bij AS Roma. De 32-jarige aanvaller speelde 15 jaar bij Sampdoria. Zijn vervan ger wordt Jürgen Klinsmann van Bayern München die gisteren in Genua aan de fans werd voorge steld. Met Mancini vertrokken ook de Zweedse trainer Eriksson, zijn assistent Spinsoi, masseur Viga- no en looptrainer Focardi van Genua naar Rome. AS Roma be taalde voor de overgang van de staf 1,6 miljoen gulden, voor Mancini 3,6 miljoen. De tuchtcommissie van de KNVB geeft de volgende spelers voor een duel geschorst: Janssen (FC Den Bosch), Van Raalte (Emmen), Polak, Sol (Excelsior), Lindenbergh (Graaf schap), Mocelin (FC Groningen), Van Schijndel (Helmond Sport), Roelof- sen (NAC), Sturing (Vitesse), Nijholt (Voiendam), Koilka (Willem II), Ris- tila (FC Zwolle). I II DINSDAG 3 JUNI 1997 Bi SPORTNIEUWS KORT Hill: 'Overstuur oorzaak ongeluk Seima' Imola - Overstuur is de oorzaak van het dodelijk ongeluk van Ay„ rton Senna in 1994. Dat heeft Formule I-coureur Damon Hill gis- teren verklaard voor de rechtbank in Imola. De wereldkampioen drie jaar geleden tweede rijder achter de Braziliaan bij Williams sloot uit dat een gebroken stuurstang, veroorzaakt door een slech te lasnaad, het gevolg is van het fatale ongeval. De Brit kwam tot die conclusie na het bestuderen van videobeelden, gemaakt vanuit de wagen van Senna vlak voor de fatale klap. „Mijn gevoel zegt dat sprake is van overstuur," verklaarde hij. „Duidelijk is te zien dat Senna probeert te corrigeren." Hill trad gisteren in Imola op als getuige op de dertiende dag in het proces Senna. Zijn voorma lige werkgever Frank Williams en vijf andere betrokkenen is dood door schuld ten laste gelegd door officier van justitie Passarini. Zestiende etappe voor Fontanelli Dalmine - De Italiaan Fabiano Fontanelli heeft gisteren de zes tiende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam gebracht. Hij was na de 158 kilometer van Borgomanero naar Dalmine de snel ste. Zijn landgenoten Fabio Roscioli en Alberto Volpi werden tweede en derde. Ivan Gotti behield de rose leiderstrui. Ronde van Italië Zestiende etappe, Borgomanero-Dalmine: 1. Fontanelli (Ita) 158 km in 3.29.05 (45,341 km/u), 2. Roscioli (Ita), 3. Lecchi (Ita). 4. Volpi (Ita), 5. Magnusson (Zwe), 6. Rossato (Ita), 7. Cipollini (Ita), 8. Wust (Dui), 9. Tra- versoni (Ita), 10. Manzoni (Ita), 11. Edo (Spa), 12. Leoni (Ita), 13. Giaco- melli (Ita), 14. Hvastija (Slv), 15. Oetsjakov (Oek). Algemeen klassement: 1. Gotti (Ita) 73.53.56, 2. Tonkov (Rus) 0.51, 3. Le- blanc (Fra) 3.02, 4. Shefer (Kaz) 3.40, 5. Miceli (Ita) 4.07, 6. Guerini (Ita) 6.17, 7. Di Grande (Ita) 7.56, 8. Belli (Ita) 8.17, 9. Merckx (Bel) 9.42,10, Gontsjar (Oek) 10.26, 11. Serrano (Spa) 11.31, 12. Piepoli (Ita) 11.37,13, Felix Garcia (Spa) 11.58, 14. Garzelli (Ita) 13.11, 15. Savoldelli (Ita) 13.45. Ronde van Oostenrijk Vierde etappe, Obertrum-Bad Hofgastein: 1. Vandenbroucke (Bel) 160 km in 3.39.15 (43,790 km/u), 2. Ris (Zwi), 3. Camenzind (Zwi) 0.01, 4, Nardello (Ita), 5. Van de Wouwer (Bel) 0.05, 6. Morscher (Oos) 0.12,7. Gugganig (Oos), 8. Hempel (Oos), 9. Colage (Ita), 10. Hauptmann (Oos), Nederlanders: 15. Bouwmans 0.12, 16. De Louw, 25. Meijs, 29. Vries, 32. Cerneus, 67. Barsingerhorn 1.49, 71. Buurstede, 73. Van Rijn, 86. Van de Meulenhof 2.57, 93. Farenhout 4.09. Algemeen klassement: 1. Nardello 17.37.43, 2. Vandenbroucke 3.34, 3. Camenzind 3.45, 4. Van de Wouwer 7.37, 5. Bonca (Slv) 7.44, 6. Morscher (Oos) 7.46, 7. Bouwmans, 8. Audehm (Dui) 7.57, 9. Gabriel (Fra), 10. Roosen (Bel), 11. De Louw 8.11, 31. Van de Meulenhof 16.17, 41. Cerneus 25.32, 69. Van Rijn 33.38, 71. Vries 35.12, 73. Meijs 36.47, 84. Buurstede 39.35, 88. Farenhout 40.45, 93. Barsingerhorn 42.38. Ronde van de Mijnvalleien Eerste etappe, Pola de Laviana-Casa del Puerto: 1. Uria (Spa) 166 km in 4.28.51, 2. Arrieta (Spa) 0.07, 3. Canada (Spa), 4. Solaun (Spa) 0.10,5. AI- onso (Spa) 0.20, 6. Osa (Spa) 0.22, 7. De las Cuevas (Fra) 0.45, 8. Laiseka (Spa) 1.08, 0. Alvaro Gonzalez (Spa) 1.19, 10. Kjargaard (Noo) 1.25. Ne derlanders: 51. Van der Steen 10.49, 57. Hoffman, 58. Dubbeldam, 70. De Koning 15.35. Hockeyer Van 't Hek in Oranje Bunnik - Rogier van 't Hek (neef van vrouwencoach Tom) is de meest opvallende naam in de selectie van het Nederlands man nen-hockeyteam voor het komende vierlandentoernooi om de Ra bobank International Trophy. Volgens bondscoach Roelant Olt- mans heeft de 24-jarige libero van landskampioen Amsterdam dit seizoen een enorme progressie geboekt. Diens ploeggenoot Peter Windt is door de uitverkiezing van de nieuwkomer buiten de se lectie van zestien spelers gevallen. Titelverdediger Nederland speelt op 12 juni in Breda tegen Engeland. Op 14 juni is Engeland in Rotterdam de tegenstander. Oranje sluit het toernooi op 15 ju ni af met een duel in Amstelveen tegen wereldkampioen Pakistan. Ter voorbereiding op het toernooi komt de olympische kampioen op 10 juni in Groningen uit tegen Engeland. De selectie: Jansen (Den Bosch, 110 interlands), Vogels (HGC, 13), Lo- mans (HGC, 28), Bree (Pinoke, 19), Jazet (Bloemendaal, 126), Nieuwe Weme (Amsterdam, 21), Van Pelt (HDM, 152), Van der Weide (Den Bosch 15), Brinkman (Amsterdam, 241), Eikelboom (Amsterdam, 37), Veen (HGC, 186), Van 't Hek (Amsterdam, 4), Delmee (Den Bosch, 87), De Nooijer (Bloemendaal, 83), Van Wijk (Bloemendaal, 102), Buma (KZ, 24). Berlijn. Champions Trophy vrouwen. Tweede dag: NEDERLAND - AUSTRALIË 0-2 (0-1). 34. Annan 0-1, 50. Morris 0-2. Toeschouwers: 700. Strafcorners Nederland: 3, Australië: 3. NEDERLAND: Touw; Duyster, Van den Boogaard, Veenstra en Deiters; Van den Broek, Thate en Smabers; Van de Kieft, Van der Wielen en Kui pers. Vliegende wissels: Kooien, Boomgaardt, Mulder. Gele kaarten (5 min. straf): Veenstra, Kooien, Duyster (Nederland). Zuid-Korea - Groot-Brittannië 2-0 (0-0), Duitsland - Verenigde Staten 2-2 (1-0). Stand: 1. Australië 2-4 (3-1), 2. Verenigde Staten 2-4 (3-2), 3. Zuid-Ko rea 2-3 (2-1), 4. Nederland 2-3 (1-2), 5. Duitsland 2-2 (3-3), 6. Groot-Brit tannië 2-0 (0-3). ATLETIEK Toronto. One to One Challenge of Champions. Mannen, hoogspringen: 1. Austin (VSt) 2 m 30, 2. Sjoberg (Zwe) 2.20. Polsstokhoogspringen: 1. Brits (ZAf) 5 m 90, 2. Johnson (VSt) 5.75. Vrouwen, 100 m horden: 1. En- qvist (Zwe) 12,82, 2. Freeman (VSt) 12,96. Verspringen: 1. Drechsler (Dui) 6 m 82, 2. Joyner- Kersee (VSt) 6.79. Saint-Denis. Int. wedstrijden Mannen 100 m: 1. Fredericks (Nam) 10,09, 2. Lewis (VSt) 10,19, 3. Ezinwa (Nig) 10,20. 200 m: 1. Little (VSt) 20.43, 2.Gar- cia (Cub) 20.47, 3. Osmond Enzin- wa (Nig)20.56. 110 m horden: l.Crear (VSt) 13,29, 2. Pierce (VSt) 13,39, 3. Kovacs (Slw) 13,43. 400 m horden: 1. Robson (VSt) 48,24, 2. Diagana (Fra) 49,62, 3. Harnden (Zim) 49,67. 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.31,76, 2. Rotich (Ken) 3.35,19, 3. Bosch (Fra) 3.35,64. 5000 m: 1. Bitok (Ken) 13.05,00, 2. Sghir (Mar) 13.07,94, 3. Behar (Fra) 13.17,69. 3000 m steeple: 1. Kiptanui (Ken) 8.11,93, 2. Birir (Ken) 8.12,73, 3. Kipketer (Ken) 8.13,36. Hoog: 1. Detchenique (Fra) 2,31 m, 2. Hoen (Noo) 2,31, 3. Smith (GBr) 2 27. Speer: 1. Zelezny (Tsj) 89,90 m, 2. Makarov (Rus) 87,10, 3. Henry (Dui) 85,94. Vrouwen 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,19, 2. Ajunwa (Nig) 11,20, 3. Bangue (Fra) 11,26. 200 m: 1. Frazer (Jam) 22,74, 2. Trandenkova (Rus) 22,78, 3. Cam pbell (Jam) 22,84. 400 m horden: 1. Batten (VSt) 53,63, 2. Hemmings (Jam) 54,02, 3. Terestjoek (Oek) 55,03. 1500 m: 1. Samorkova (Rus) 4.04,73, 2. O'Sullivan (ier) 4.05,43, 3. Dulecha (Eth) 4.05,73. 5000 m: 1. Adere (Eth) 15.09,32, 2. Denboba (Eth) 15.11,71, 3. Va- quero (Spa) 15.12,10. Discus: 1. Sadova (Rus) 66 m, 2. Dietzsch (Dui) 64,38, 3. Zveryeva (WRu) 62,62. Hinkstap: 1. Lasovskaia (Rus) 14,77 m, 2. Petrescu (Roe), 3. Kasparkova (Tsj) 14,57. AUTOSPORT Fuji. Japans kampioenschap for mule 3. Vierde race: 1. Tom Coronel (Ned) 21 ronden in 31.25.050, 2. Tschuchiya (Jap) 15,657, 3. Tachi- kawa (Jap) 16,848. Stand: 1. Coronel 33 punten, 2. Tsuchiya 23, 3. Wakisaka (Jap) 14. BILJARTEN Monte Carlo. Invitatietoernooi driebanden. Eerste ronde: Sayginer (Tur) - Ceulemans (Bel) 50-35/gemiddel- de 2,171-1,521, Zanetti (Ita) - Caudron (Bel) 50-46/1,219-1,121, Dielis (Bel) - Jaspers (Ned) 50- 38/1,785-1,357, Blomdahl (Zwe) - Gieskens (Ned) 50-25/1,6 66-0,833. BOKSEN Uncasville (VSt). WK gevecht IBF. Vlieggewicht: Titelverdediger Jo hnson (VSt) behoudt wereldtitel door KO in 2e ronde tegen uitda ger Espino (Mex). GOLF Dublin (VSt). Memorial Tournam ent, 3,8 miljoen gulden. Eindstand: 1. Singh (Fiji) 202 sla gen, 2. Norman (Aus), Furyk (VSt) 204, 4. Janzen (VSt), Hoch (VSt), Tolles (VSt) 205. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 22. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: 3 winnaars die elk bruto f. 33.333,30 ontvangen. 3e prijs: 61 winnaars die f. 1000,00 ontvangen. 4e prijs: 196 winnaars die f.250,00 ontvan gen. 5e prijs: 2935 winnaars diet 25,00 ontvangen. 6e prijs: 4955 winnaars die f 10,00 ontvangen.7e prijs: 49.811 winnaars die f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 22. 6 cijfers goed: 1 winnaar. 5 cijfers: 2 winnaars. 4 cijfers: 32 winnaars- 3 cijfers: 291 winnaars. 2 cijfers: 2748 winnaars. VOETBAL Toulon. Int. toernooi onder 21 jaa* Colombia - Tsjechië 3-0, Portugal - Verenigde Staten 1-1. Stand: 1- Portugal 4-8 (6-2), 2. Colombia 4- 6 (6-4), 3. Verenigde Staten 4-5 (5- 4), 4. Tsjechië 4-4 (1-6), 5. Schot land 4-4 (2-4). Portugal in finale tegen Frankrijk. Van onze sportmedewerker IJzendijke - De organisatoren Pete Zeegers, Hans Lauret en Peter-Ja yerstelle hadden met hun symposiui oVer de voetbalopleiding voor d jeugd beslist meer belangstelling vei diend dan het dertigtal aanwezige dat in Het Mauritshof in IJzendijk present was. gen had een keurig programma in el kaar gestoken met zwaargwichten al Co Adriaanse, de man die jarenlang d tot ver buiten de grenzen bekende Ajax school leiding gaf; de school die vee jeugdtalenten voortbracht. Zo eenvou dig was het overigens volgens Adriaan se die komend seizoen Jimmy Calder wood als hoofdtrainer bij Willem II op volgt, niet. Er moet bij een club wel de Ik b Door Fred Rabout br~ Aardenburg - Drie jaar ge- ma leden sloot de nu 28-jarige Marja Dijkstra haar wieier- ee loopbaan af. Een hernia- mi operatie in combinatie met lij" de overgang van de college- z zalen naar de werkvloer, z zorgde voor dit einde. Drie jaar deed ze geen competi- Rij tiesport meer. Leerde onder- Ne tussen op de ijsbaan Frank re van Veenendaal (een niet m" onverdienstelijk wielrenner en onder meer ex-winnaar be van de Wim Hendriks Tro- m fee) kennen en toen die een te baan in Aardenburg kreeg -E aangeboden volgde de in het Friese Joure geboren en ge- en togen Marja Dijkstra hem m naar het Zeeuws-Vlaamse de landje. b~ Daar in het Aardenburgse 'Verio- m ren Kostje' begon de competitie microbe toch op te spelen. Het pu- co re wielrennen was, evenals voor haar vriend Frank, verleden tijd. Ik Marja komt uit een uitermate k sportief nest. Vader stond vier w keer in de Frieslandhal aan de te start van de Elfstedentocht. Twee keer haalde hij de Bonkevaart. Haar oudere broer en zus konden een aardig stukje fietsen. Met na me zus Lenie reed jarenlang in de ja nationale top. Dus verzeilde ook o Marja in de wielersport. Dit nadat sc ze op regionaal niveau van haar in negende tot veertiende jaar het se niet onaardig deed in de zwem- bi sport met de schoolslag als specia- a~ liteit. a „Ik ben op mijn zestiende met het e wielrennen begonnen. Het was bij w ons thuis eigenlijk een logisch ge- is geven. Van kleins af aan was je er h bij betrokken. Toen ik op mijn o achttiende in Groningen ging stu- v deren, was het allemaal goed te combineren. Haalde nooit het ni- t veau van mijn oudere zus, maar s kon aardig mee. Met name in de etappekoersen, want ik kon in alle onderdelen van de wielrennerij s aardig meekomen, met uitzonde- e ring van het sprinten. Gingen we v roet zijn vijven naar de streep dan rooest ik mijn dag wel hebben om v vierde te worden." „Door het ge- e ?en onze atletiekmedewerker b Terneuzen - De meisjes D-ju- nioren van het Terneuzense Scheldesport kunnen zich na de tweede voorronde van de regionale CD-competitie op maken voor de finale. Op het rigen Zuidersportpark pakten ze de winst in hun poule in de tweede klasse met een aantal uitstekende resultaten. ATLETIEK De estafetteploeg liep op de 4x60 roeter met een tijd van 32,7 se conde naar een nieuw clubrecord. Manon Wakker liep met 3.31,8 een nieuw clubrecord op de 1000 roeter en het paradepaardje van rarner Ad Hendriks, Wendy octers, evenaarde met een °°gte van 1,50 meter het clubre cord hoogspringen om op de 60 eter horden met 10,2 seconde er n°g een clubrecord aan toe te voegen. gezien de resultaten van de eer- s e voorrondewedstrijd is Schel- esport zeker van de finale. Ook f^HAV presteerde in deze poule J-g sterk. De Hulsterse formatie met onder meer een sterke 28,62 an Linda Wouterse met de speer u een clubrecord op de 4x60 me- r eindigde tweede. Ook bij de le®^e formatie van nitA besLg op een tweede maats. Hier was Delta sport de

de Stem | 1997 | | pagina 8