Nigerianen bestoken Freetown Van de Poel van Ruth 99, Xenofobe stem in Keltisch wonderland Verkiezingen moeten Algerije vrede brengen Zo heeft u alles in de hand. Communisten stellen eisen voor deelname aan Franse regering Zo heeft u alles in de hand. mentaai Interventie in Sierra Leone Tirana opgeschrikt door grote explosies DE STEM BUITENLAND A5 WD KORT alisme bchter Lvoorziening ïsterdam eigeren neemt toe i afgelost scholen LIBERTEL Juppé had premier Jospin onschadelijk kunnen maken McVeigh schuldig bevonden op alle elf aanklachten BUITENLAND KORT Weer zware bomaanslag in Algiers Russische soldaat richt bloedbad aan Regeringspartij ontslaat parlementslid VN willen voedselhulp Irak verlengen Taliban sluiten ambassade Iran LIBERTEL JUNI 1997 AA gde Kamerverkiezinge, 'e verkiezingscampagn, socialisten en de klein, het er alle schijn van da or de regerende, conser ëzingsronde spraken vad n de socialisten favorie in een glorieuze zege rspeeld. Het uitschrijven echts effect gehad. He ar het resultaat is dat fii or het leven moet. pagne tijdens de prei met grote woorden. Hj n bestreden en belastin ksten van Chirac niet erderheid van de Franse en die veel goeds in het rna weer net zo gemak. venmin gemakkelijk. Hi de grote werkloosheid ppen. Kortere arbeidstij- uwelijks te realiseren, ing komen met wat de n staat. De socialistische e munteenheid, maar hij van invoering gebonden erkgelegenheidspolitiek rag van Amsterdam, hoe enken. Frankrijk kan het ese pas te lopen. Het zal stakelsvoor het Verdrag niet groter op geworden, i i i i i DINSDAG 3 JUNI 1997 bporters kunnen ertoe undering krijgt. Die ■VD wil onderbrengen In voetbalvandalisme. H maatregelen gistera- /egein. De WD heeft ^andalisme opgesteld, in april heeft aange- ■zretaris van Economi- ^enhuis en de twee an- j-oninger Kredietbank krdenking van oplich- rierp gisteren een be- icaten hadden aange- leeft gedagvaard. Vol- reroordeling volgt. De nalig GKB-directeur bank voor 6,5 miljoen Openbaar Ministerie fen Meppelink valsheid J 83 miljoen gulden uit |ziening (87.000 werk- voor de aanpak van bedrijfsvoering in de Ig. De bedoeling is dat Irdt vergroot. Minister veertig miljoen gulden find vorig jaar stonden pn plekje in de sociale gemiddeld twintig lelland heeft met huis- pn koeriers een drugs- Spaarndammerbuurt e. Bij de actie zijn tien Irondstoffen, tweehon- j gulden en zes pistolen rokken groep bestond furken. Jienst (BVD) blijft wei inzage te geven. Dit i State. Het Nijmeegse nst (SIP), dat enkele Iwoordigt, hoopt via de len. De uitspraak komt |erie van Binnenlandse ek alleen gegevens be- Issant zijn. „Een onder- maar nog wel voor de de woordvoerder. .ten is in 1996 met vier |r 1678 patiënten gere- ;en. Dit meldt het tijd- jNederlandse patiënten 808. Iets meer dan de land. Jaarlijks sterven de ziekte. en van de vredesmacht e vliegbasis Eindhoven n de landmacht, gene- n eerste groep van 185 Nederlands contingent, Ite, Seedorf, Ermelo en ortgezet onderwijs, die itgaven, krijgen er van ;eld bij. In totaal heeft cbaar. dat zij er financieel op van de lump sum, een rheid. Dat systeem is in de scholen 68 miljoen :n zouden er bijna één Een aantal scholen was os had beloofd dat het op het oude. De Raad iter gelijk. Desondanks Door Thomas Verfuss, anp Rijswijk - Meer dan 16 mil joen Algerijnen zijn opgeroe pen om komende donderdag een parlement te kiezen. Het is de eerste poging tot een de mocratische volksvertegen woordiging te komen in het Noord-Afrikaanse land sinds begin 1992. Toen werd onder druk van het leger de tweede ronde van de parlementsver kiezingen afgelast, die door bet fundamentalistische Isla mitische Reddingsfront (FIS) dreigde te worden gewonnen. De 'onderbreking van het electo rale proces', zoals deze gang van zaken in de officiële taal heet, leidde tot een golf van geweld. Meer dan 60.000 mensen zijn om het leven gekomen door de ter reur van FIS-aanhangers en de nog radicalere Gewapende Isla mitische Groepen (GIA) aan de ene kant en acties van leger, poli tie en burgermilities aan de ande re kant. De opkomst van het FIS in 1991/92 werd mogelijk door on tevredenheid met het Front van Nationale Redding (FLN) en door de machtsbasis die het FIS in 1990 bij gemeenteraadsverkie zingen had verworven. Het FLN gaf in nauwe samenwerking met het leger de toon aan in Algerije sinds de onafhankelijkheid van Frankrijk in 1962. De in 1994 door het leger naar voren geschoven president Lia- mine Zéroual verkoos voor de tweede poging tot democratise ring de omgekeerde volgorde: van boven naar beneden. In 1995 haalde hij zich een mandaat van het volk tijdens de eerste presi dentsverkiezing in een Arabisch land met meerdere kandidaten. Het jaar daarop liet hij door een referendum de presidentiële be voegdheden uitbreiden en die van het parlement beperken. Op de parlementsverkiezingen van don derdag moeten later dit jaar ge meenteraadsverkiezingen volgen. Van de gang naar de stembus zijn partijen uitgesloten die één van de drie elementen van de natio nale identiteit - islamiteit, arabi- teit en berberiteit - gebruiken voor politieke doeleinden. Het FIS blijft verboden. De macht hebbers hopen een groot deel van de voormalige FIS-stemmers te herwinnen voor het systeem als zij stemmen op de gematigde is lamitische partij Harnas. Haar voorzitter, sjeik Mahfoud Nah- nah, was bij de presidentsverkie zingen in '95 goed voor meer dan een kwart van de stemmen. Een geduchte concurrent voor Harnas wordt de Democratische Nationale Verzamelbeweging (RND), een partij die dit voorjaar is opgericht op initiatief van Zé roual. Premier Ahmed Ouyahia en enkele andere ministers heb ben zich namens de RND kandi daat gesteld voor een van de 380 zetels in het lagerhuis, die vol gens het beginsel van evenredige vertegenwoordiging worden ver deeld onder de partijen die min stens 5 procent van de stemmen behalen. De oppositiepartij Front van So cialistische Krachten (FFS) die een dialoog met het FIS eiste, voordat er verkiezingen zouden worden gehouden, heeft toch be sloten tot deelname aan de ver kiezingen. Het FFS is sterk in de steden onder de Berber-minder-' heid in Oost-Algerije. Dat geldt ook voor de Verzamelbeweging voor Cultuur en Democratie (RCD). Haar leider Said Saadi kreeg in '95 10 procent van de stemmen bij de presidentsverkie zingen. In totaal doen 39 partijen mee bij de parlementsverkiezingen. De winnaars komen voor een moei lijke regeringstaak te staan. Le ger en politie zeggen dat zij het moslim-terrorisme bijna hebben uitgeroeid, een bewering die vrij wel dagelijks wordt geloochen- straft door nieuwe bomontplof fingen. Naast de veiligheidsproblemen krijgt de nieuwe regering te ma ken met de werkloosheid van meer dan 2,5 miljoen mensen. Waarnemers zien een oplossing van de economische problemen als voorwaarde voor blijvende stabiliteit in Algerije. Freetown (rtr/dpa/afp) - Een West-Afrikaanse troepen macht, gedomineerd door Nigerianen, is gisteren in Sier ra Leone een offensief begonnen tegen de militairen die vorige 'week de macht grepen. De interventie volgt op de mislukte onderhandelingen over een vreedzame oplossing van de crisis, zondagnacht tussen de coupleiders en Brit se en Nigeriaanse diplomaten. Een Nigeriaans oorlogsschip voor de kust beschoot Freetown, de aan de Atlantische Oceaan gele gen hoofdstad van het West-Afri kaanse land. De artillerie-aan vallen begonnen bij dageraad, duurden uren en kostten moge lijk enkele tientallen personen het leven. De ingreep moet de de mocratisch gekozen president Kabbah terug in het zadel hel pen, nadat die zondag door de militairen was verdreven. Behalve Nigerianen strijden ook Guinezen mee in de troepen macht. Die trok meteen na de coup Sierra Leone binnen en is de afgelopen dagen versterkt tot naar schatting drieduizend man schappen. In Freetown gingen gistermiddag duizenden mensen de straat op om te protesteren te gen de interventie. De demon stranten noemdèn zichzelf tegen standers van de staatsgreep, maar verklaarden niets te voelen voor buitenlandse inmenging. Tegelijkertijd probeerden Sierra- Ieoonse soldaten en rebellen, bondgenoten van de coupplegers, een kordon van Nigeriaanse be wakers rond een hotel in Free town te doorbreken. In het hotel zochten ongeveer duizend West- Afrikanen, Libanezen eh Aziaten hun toevlucht. Een door het Rode Kruis bemiddeld staakt-het-vu- ren om de burgers te evacueren, hield slechts een uur stand. Het kusthotel met helikopter- landplaats bevindt zich in de buurt van het militaire hoofd kwartier van Sierra Leone. Rond dat hoofdkwartier van de opstan dige soldaten braken eerder op de dag gevechten uit. Nigeriaanse troepen bezetten de luchthaven ten noorden van de hoofdstad. Na een kort vuurge vecht verdreven zij de eenheden van het Sierraleoonse leger, met wie zij sinds vorige week geza menlijk het vliegveld bewaakten. Een woordvoerder van de vredes macht Ecomog verklaarde dat het vliegveld nu zal worden ge bruikt om versterkingen naar het land te brengen. Zondag maakten Britse en Nige riaanse diplomaten bekend dat coupleider Johnny Paul Koroma bereid was de verdreven presi dent Kabbah terug te laten keren en de macht over te dragen. Vol gens de diplomaten kon alles bin nen een dag of twee geregeld zijn. Maar klaarblijkelijk waren de re bellen van het Verenigde Revolu tionaire Front (RUF) tegen het akkoord. De opstandelingen vechten sinds 1991 een jungle oorlog tegen de machthebbers. Les 5: Duogesprek Met Libertel Duogesprek kunt u twee gesprekken tegelijkertijd voeren. Bij een 'nkomend tweede telefoontje hoort u een signaal en kunt u'overschakelen naar de tweede beller. Zo bent u altijd bereikbaar en mist u nooit een belangrijk telefoontje. Zelf een tweede gesprek beginnen om even 'ruggespraak' te houden kan natuurlijk ook. Duogesprek aanzetten: toets *43# cn de zendtoets. Overschakelen naar tweede beller: toets 2 en de zendtoets. Zelf een tweede gesprek beginnen: toets 2 en de zendtoets ei bel het nummer. Wisselen tussen beide gesprekken: toets opnieuw 2 en de zendtoets. Wilt u hier meer over weten? Bel Libertel. Toets 117 (gratis) op uw GSM-toestel. Bent u nog geen abonnee, maar wel geïnteresseerd, bel dan gratis 0800 05 60. ledereen bereikbaar, bereikbaar voor iedereen. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent Parijs - In linkse kringen in Parijs wordt de anecdote met veel smaak verteld: Als Alain Juppé in 1993 gewoon zijn werk had gedaan, was Lionel Jospin maandag niet aangetreden als zijn opvolger. Juppé had vier jaar geleden de mogelijkheid om een definitief einde te maken aan de politieke carrière van de link se premier. Want in dat jaar was Jospin de politiek meer dan zat. Hij was in 1992 met als minister teruggekomen, omdat hij toen al openlijk de erfenis van Frangois Mitterrand bekritiseerde. Hij had zin om de handdoek in de ring te werpen. Om zijn loopbaan in een geheel andere richting te vervolgen had Jospin een verzoek gedaan bij het ministerie van Bui tenlandse zaken, toen in handen van Alain Juppé. Jospin wilde wel graag ambassadeur worden, liefst in een leuk, tropisch land. Het ant woord op zijn verzoek bleef uit, naar verluidt vooral omdat Alain Jup- Pé helemaal geen zin had om de socialist aan een ambassadeursbaan te helpen.Als gevolg daarvan bleef Jospin in Frankrijk en bleef hij ac tief in de socialistische partij. Hetgeen hem nu tot premier van Frank rijk maakt. En dat alles, omdat Juppé hem geen buitenlands baantje gunde... (ADVERTENTIE) Ontdek de mogelijkheden van Libertel Mobiele Communicatie. Deze eigentijdse iristapschoentjes met gouden Chaneiketting uit de "Vromani" collectie zijn speciaal voor ons in Italiè gestyled in fraaie materiaalcombinaties. Multicolor (blauw-rood- groen of blauw-wit) èn uni in zwart, blauw of I brons. Maten 34 t/m 42. Normaal ook al aan trekkelijk geprijsd voor 160.-. Maar zolang voorradig geldt nu de verbazende prijs van... Grote Markt 5, Breda. Ook in Den Bosch en Eindhoven. Door Bob van Huët Dublin - De Ieren gaan vrij dag naar de stembus en voor het eerst sinds generaties worden de verkiezingen ge houden in een economische wonderland. Het groene ei land is welvarender dan ooit. Met name de rechtse Progres sieve Democraten hebben de wind in de zeilen. Ze worden alom getipt om samen met Fianna Fail, de grootste oppo sitiepartij, een nieuwe coalitie te vormen. Die komt in de plaats van de huidige cen trum-linkse 'Regenboog Coa litie' van premier John Bru- ton. De 'PD's', zoals de Progressieve Democraten bekend staan, zijn zo zelfverzekerd dat ze de aanval hebben gewaagd op de onaan tastbaar geachte staatssector - relatief een van omvangrijkste in Europa. Nieuw rechts wil priva tiseren, 25.000 ambtenaren ont slaan en de inkomstenbelasting met zes procent verlagen. PD-lei- der Mary Harney, zeer waar schijnlijk de nieuwe vice-premier naast Fianna Fail-leider Bertie Ahern, heeft harde hervormingen in gedachte wat haar al de bij naam 'Ierse Thatcher' heeft opge leverd. Wie tegenwoordig door Ierland reist, zal zich verbazen over het aantal hijskranen. In Cork, Gal- way en vooral in Dublin is het be ton omhoog geschoten in de grootste economische bloeiperio de ooit. Waar eens bouwvallige pakhuizen en krotten stonden, zijn nu banken verrezen, bijvoor beeld Dublins gloednieuwe Fi nancial Service Centre aan de ri vier de Liffey. Het ligt naast prestigieuze kantoren van multi nationals en dure flats aan de ka des. Ondernemers voelen zich kiplekker in de snelst groeiende economie van Europa die boven dien een allervriendelijkste ven nootschapsbelasting berekent van tien procent. Het is de eerste keer dat Ierse 'yuppies' hun stem zullen uit brengen. De PD is niet toevallig hun favoriete partij. Trendy pubs of 'lounges' zitten barstensvol twintigers. 150 gulden de man of vrouw voor een maaltijd vinden ze geen probleem. De drang te feesten en te brassen leidde het afgelopen weekeinde tot bittere kritiek van oudere Ieren, toen een grote herdenking van de tragi sche aardappelhongersnood (150 jaar geleden: een miljoen Ieren stierf, twee miljoen emigreerden) in Cork 'ontaardde' in een grote party met popmuziek en veel drank. Jong Dublin zet de bloemetjes buiten zoals Jong Amsterdam dat doet. De Japanse shusi restau rants doen prima zaken, evenals autoverhuurders. Sinds kort bie den ze Ferrari's in hun wagen park. In Cork is het niet anders. Aangetrokken door het milde kli maat en het zachte Ierse leven kopen buitenlanders daar inmid dels 500 huizen per jaar. Aan de westkant van het eiland, in Con- nemara en Galway zijn inmiddels zoveel Amerikaanse film- en tele visieproductiemaatschappijen neergestreken dat lokalen spre ken van 'Gollywood'. De komst van buitenlanders heeft geleid tot - heel on-Iers - de eerste xenofobe partij. De on- Van onze correspondent Parijs - Lionel Jospin is sinds gistermiddag de nieuwe premier van Frankrijk. Nadat Alain Juppé eerder op de ochtend zijn ontslag en dat van zijn regering had ingediend, benoemde pre sident Chirac de 59-jarige Jospin tot premier. Vanochtend is de wisseling van de wacht op het Hötel de Matig- non, het Franse Catshuis. Daarna gaat Jospin zijn regering forme ren. Hij verwacht dat nog deze week de totale ministersploeg be kend zal zijn. De Franse socialisten werken sinds gisteren aan de eerste maatregelen, die genomen wor den, zodra het linkse kabinet aan de slag gaat. Terwijl socialis tische woordvoerder Frangois Hollande het enthousiasme tem perde door te zeggen dat niet al les direct mogelijk is, vroeg com munist Pierre Zarka om een snel gebaar naar de achterban. „We moeten direct duidelijk maken aan degenen die ons hebben ge kozen, dat we voor ze aan het werk zijn," aldus Zarka. Hij sug gereerde dat het Franse mini mumloon per 1 juli fors zou moe ten stijgen. De Franse communis ten pleiten in hun programma dat het Franse minimumloon (om streeks 2100 gulden) met 350 gul den moet worden verhoogd. De communistische leider Robert Hue verklaarde gistermiddag, dat zijn partij niet zomaar in een regering met de socialisten en groenen stapt. De politieke for matie verwacht 'concrete ant woorden' op onder meer vragen over de verhoging van het mini mumloon en over de herverdeling van de belastingdruk. De groenen besloten wel direct aan een linkse regering mee te willen werken. Partijleidster Dominique Voynet verklaarde dat ze een, maar lie ver nog twee ministers wil leve ren. Volgens waarnemers in Pa rijs zijn de vragen van de commu nisten het eerste teken dat de so cialisten het de komende maan den moeilijk zullen krijgen. Op de korte termijn wordt helemaal niet uitgesloten geacht, dat de so cialisten, de radicaal-socialisten en de groenen een regering vor men en dat hun beleid wordt ge doogd door de communisten, on danks het feit dat de partij staat te trappelen om aan de regering deel te nemen. De Franse socialistische partij blijft bij haar eis dat er opnieuw onderhandeld moet worden over het stabiliteitspact van de Euro pese Unie. Dat is bedoeld om be grotingstekorten binnen de per ken te houden na de invoering van de euro. Volgens partij- woordvoerder Hollande is het er de socialisten vooral om te doen zekerheid te krijgen dat meedoen aan het stabiliteitspact niet bete kent dat de Fransen weer te ma ken krijgen met bezuinigingen. De socialisten willen verder met de Europese partners praten over de toetreding van Italië en Span je tot de monetaire unie. Uiteindelijk is de score van ver zameld links toch wat magerder uitgevallen dan zondagavond werd aangenomen. De socialis tische partij haalde 273 zetels, de communistische partij 38 en de groenen 8 zetels. Tezamen is dat 319 Kamerzetels. Ruim boven de absolute meerderheid van 289, maar minder dan de opiniepeilin gen deden vermoeden. Die gingen uit van een totaalscore van 330 tot 335 zetels voor links. De so cialisten zijn door die wat krap pere score gedwongen om terdege rekening te houden met de com munisten. Zonder hun steun kun nen ze niet regeren. De conserva tieven kwamen tot 257 zetels. Het Front national rekent op zijn eni ge kamerlid, Jean-Marie le Che valier. Door twee bomaanslagen in het centrum van de Albanese hoofd stad Tirana zijn gisteren tientallen mensen gewond geraakt. Het is niet duidelijk wie de aanslagen heeft gepleegd. De aanhangers van president Berisha en de voormalige oppositie beschuldigen elkaar over en weer. De eerste bom explodeerde in de toiletten van een café in de buurt van het ministerie van Defensie. Zeker twintig mensen raakten gewond, onder wie een ober zie foto). De eerste verdieping van het pand werd geheel verwoest. De tweede bom ontplofte 's avonds vlak voor het ingaan van de avondklok. Het ging om een autobom die vlak bij een busstation was neergezet. Ze ker acht mensen raakten gewond. Het verwoeste café Freskia is eigendom van de leider van de socia listische partij en staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, Lush Perpali. Afgelopen zondag stond in een plaatselijke pro-Berisha- krant de kop 'Lush Perpali's restaurant zal worden opgeblazen'. Op het moment van de ontploffing waren er vijftig mensen in het café, dat een ontmoetingplaats is van de socialisten. foto reuter Denver (anp) - De jury in het proces rond de bomaanslag in Oklahoma City in de Verenigde Staten heeft de 29-jarige Ame rikaan Timothy McVeigh schuldig bevonden op alle elf aan klachten. Die betroffen samenzwering, gebruik van een massavernietiginswa- pen, vernietiging van een regeringsgebouw en moord op acht federale agenten die zich tijdens de aanslag in het gebouw met negen verdie pingen bevonden. Bij de aanslag op 19 april 1995 op het Alfred P. Murrah gebouw in Oklahoma City kwamen 168 mensen, onder wie 19 kinderen, om het leven. Er vielen meer dan 600 gewonden. De jury hoort eerst verdere getuigen, voordat ze tot een strafmaat komt. McVeigh, die volhield onschuldig te zijn, riskeert de doodstraf. waarschijnlijke rol van Ierse Le Pen wordt gespeeld door mejuf frouw Aine Ni Chonaill (51) uit Cork. Haar Immigratie Controle Platform beschrijft de nieuwe cosmopolitische sfeer in het oude land als een van de grootste ket terijen van de twintigste eeuw. Mejuffrouw Ni Chonaill, die Kel tisch en Russisch doceert in een nonnenklooster, meent dat de ve le, welgestelde, Engelsen, Duit sers en Nederlanders rond Cork een bedreiging zijn voor de Ieren. „Het zijn er te veel. Ze drijven de huizenprijzen op en prijzen Ierse mensen uit de markt." Andere zondebok van het overi gens kansloze Platform zijn de New Age travellers. Veel Engelse 'reizigers' hebben ontdekt dat het goed gaat in Ierland en dat de so ciale uitkeringen daar nu hoger zijn dan in eigen land. Gebruik makend van Europese wetgeving claimen ze uitkeringen van 800 gulden per maand. De oplossing van Ni Chonaill komt uit de school van Le Pen: na maximaal zes maanden verblijf moeten bui tenlanders het land worden uit gezet. Algiers - In Algiers is gisterochtend opnieuw een zware bom ont ploft. Volgens een eerste balans van de autoriteiten zijn daarbij zeven doden en 37 gewonden gevallen. De explosie deed zich voor in de volkswijk Bab El-Oued, enkele uren nadat zondag bij twee bomaanslagen elf mensen werden gedood en 77 gewond raakten. Enkele uren later deed zich opnieuw een ontploffing voor in het westen van het centrum van de Algerijnse hoofdstad. Tbilisi - Een Russische sergeant heeft gisteren tien soldaten dood geschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Dat heeft het Russische persbureau Interfax gemeld. Het incident deed zich voor op de grens tussen de noordwestelijke republieken Goergië en Abchazië. Het is niet duidelijk wat de sergeant tot zijn daad heeft gebracht. De schietpartij is de laatste in een reeks van der gelijke incidenten. Het Russische leger is gedemoraliseerd, wordt onderbetaald en de discipline geeft problemen. Ankara - De conservatieve Partij van het Juiste Pad (DYP) in Tur kije heeft gisteren de dissidente parlementariër en voormalig mi nister Yalim Erez uit de partij gezet. Daarmee beschikt de rege rende coalitie van DYP van minister van Buitenlandse Zaken Tansu giller en de fundamentalistische Welvaartspartij van pre mier Erbakan in het parlement formeel nog maar over 274 afge vaardigden in het 550 zetels tellende parlement. Voor het einde van het jaar worden in Turkije vervroegde verkiezingen gehou den. New York - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Kofi Annan, wil een verlenging van het olie-voor-voedselakkoord met Irak. In een rapport aan de Veiligheidsraad adviseert de VN-voor- man het programma met zes maanden te verlengen, meldden VN- functionarissen gisteren. Het huidige contract van een half jaar loopt op 7 juni af. Kabul - De fundamentalistische machthebbers in Afghanistan, de Taliban, hebben de Iraanse ambassade in Kabul gesloten. Zij ge lastten tevens alle Iraanse diplomaten het land binnen 48 uur te verlaten. Dit staat in een officiële verklaring die de autoriteiten maandag uitgaven. De Taliban zeggen over onweerlegbare bewij zen te beschikken dat Iran zich heeft schuldig gemaakt aan in menging in Afghaanse aangelegenheden. Verder heeft Teheran ge tracht „de vreedzame en broederlijke atmosfeer tussen de burgers van Kabul" te verstoren, aldus de verklaring. (ADVERTENTIE) Ontdek de mogelijkheden van Libertel Mobiele Communicatie. Les 6: Doorschakelen Wilt u gesprekken naar uw mobiele telefoon liever op uw toestel thuis of op kantoor beantwoorden? Schakel dan uw mobiele telefoon door met Libertel Doorschakelen. Mobiele telefoon doorschakelen: toets **21*<gewenst nummer># en de zendtoets. Uitzetten van Libertel Doorschakelen: toets ##21# en de zendtoets. Wilt u hier meer over weten? Bel Libertel. Toets 117 (gratis) op uw GSM-toestel. Bent u nog geen abonnee, maar wel geïnteresseerd, bel dan gratis 0800 05 60. ledereen bereikbaar, bereikbaar voor iedereen.

de Stem | 1997 | | pagina 5