Management centrum wil uitbreiding Gemeente Terneuzen bekijkt andere opstelling van weekmarkt POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws ZAKEN NIEUWS Eedenaren voeren actie voor behoud kerk m Zorgcentrum Coensdike deze maand in gebruik Haven van Gent heeft meer overslag goederen Steense Inge Pollet op tentoonstelling Vurige Tongen in Gent itsen alen DE STEM ZEELAND Caravan gestolen Snelheidscontrole Auto terug Vuistslag Kettingbotsing Radarcontrole Schade en overlast door wind Rijverbod Fiets graveren Met Axelsestraat en Zuidpolder EHBO in actie voor reaiiimatiepop Terneuzen Oostburg Expositie in Steenen Beer Werkgevers bezoeken Hogeschool Zeeland Zilveren feestje van Zuidpolder blijkt succesvol Ledenvergadering CDA Terneuzen imm "^sssr,J~ Onze voorvaderen bouwden hier deze^lcerV., 7 opdat hun God een huis temidden van hen zou heonw- IPïf Wij willen het geloof in Hem en onze kerk Kier KeYioudetvX binnen igd laat ilechts betalen. ie een rit, wordt die ekend. DINSDAG 3 JUNI 1997 voor plaatsing terdag jroep 2 Tariefgroep 3 20.48 27.31 ƒ34.13 40.96 47.79 54.61 61.44 68.27 ar 14.70 ij een rekening VGSGARANTOE J i GRATIS herplaatsing I |<en bekend 1997 t/m 9 voor enkele oden gedu- lis, afdeling 'aerzaken. |r deze tijde- 30M van de 4-7 55 13, B. /an onze verslaggever weitzen - Het gemeentebestuur 0 Terneuzen bekijkt of de opstel- van de woensdagse weekmarkt ,p de Markt op een andere manier tan gebeuren. Binnenkort vindt Mer ger overleg plaats met de horeca aan je Markt, ambulante handel en een jderri adviseur. Wethouder K. van der Hoofd zei dat gis teren tijdens de vergadering van de com missie voor het midden- en kleinbedrijf. „De horeca en ambulante handel zijn al een keer bij elkaar geweest maar dat ge sprek verliep niet zo best. Vandaar dat we denken aan de inschakeling van een ex tern adviseur om een welles-nietes spelle tje te voorkomen. De wil is in ieder geval aanwezig om hierover van gedachten te wisselen." Het botert al een tijdje niet zo tussen horeca en marktkooplieden op de Markt. De horeca is niet erg te spreken over de opstelling van de marktkramen omdat enkele horeca-zaken hierdoor in het gedrang komen. Vandaar dat de hore ca pleit voor een andere opstelling. „De verhouding tussen horeca en ambu lante handel is gelukkig niet zo slecht. De bereidheid bestaat om met elkaar te pra ten over eventuele oplossingen. Het zijn toch allemaal mensen die hun brood moe ten verdienen." Van der Hoofd vindt een spreiding van de weekmarkt over de Markt en het Stad huisplein geen oplossing. „Dan krijg je als het ware twee kleine weekmarkten. En dat is geen beste situatie." De wethouder deelde gisteren verder mee dat de negatieve spiraal van de binnen stad voorbij is. Hij zei dat naar aanleiding van een vraag van commissielid N. Flor- usse die wilde weten hoe het zit met de leegstand in de Noordstraat en Steenen Beer. „Het gaat weer beter," aldus Van der Hoofd. „We zien toch dat onderne mers weer zijn geïnteresseerd zich in het centrum te Vestigen. De verbetering wordt gesignaleerd en dat is een positieve ontwikkeling." Breskens - Een 42-jarige man uit het Duitse Erkelenz heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn caravan ter waarde van ongeveer 25.000 gulden. De caravan, een witte Chau- teau Homecar, stond op een camping in Breskens Hulst - Bij een snelheidscon trole op de Zoutestraat gister morgen tussen half acht en één uur zijn 52 automobilisten ver- baliseerd. Ter plaatse geldt een maximum van 50, de hoogst gemeten snelheid bedroeg 78 kilometer. Axel - Een oplettende burger meldde maandag bij de politie dat op het Bosplein al enige tijd een auto stond geparkeerd. Onderzoek leerde dat die half mei was gestolen in Eindhoven. De auto is inmiddels terug naar de eigenaar. Hulst - Een 17-jarige jongen uit Kloosterzande kreeg zon dagnacht zonder enige reden een vuistslag in zijn gezicht bij het verlaten van een café in het centrum van Hulst. Van de da der, een man van rond de twin tig jaar, ontbreekt ieder spoor. Het slachtoffer liep een ge zwollen bloedneus op. Magrette - Afgelopen zondag rond 16.15 uur zag een 34-jari- ge automobilist uit Terneuzen te laat dat twee voor hem rij dende auto's afremden. Deze auto's werden bestuurd door respectievelijk een 28-jarige Terneuzenaar en een 44-jarige vrouw uit het Duitse Moers. Een kettingbotsing was het ge volg en beide voertuigen lipen schade op. Vogelwaarde - Tussen 11.40 en 16.20 uur werd zondag een ra darcontrole gehouden op de Rijksweg N61 bij Vogelwaarde. Er passeerden 2046 voertuigen, waarvan er 350 harder reden dan de toegestane tachtig kilo meter per uur. Een passant reed 143 kilometer per uur. Sluis - De stevige noordoosten wind zorgde afgelopen zondag voor schade en overlast. Op het Blauwe Torenpad in Sluis waaide een grote tak op de au to van een 42-jarige autobezit ter uit het Belgische Torhout. De auto raakte zwaar bescha digd aan het dak, de motorkap en de spatschermen. Op de Zaamslagseweg in Axel braken takken af. Op de Hoofdplaatse- weg in Breskens versperde een grote tak de weg. Terneuzen - Een 49-jarige vrouw uit Terneuzen kreeg gis ternacht een rijverbod van 24 uur. De vrouw moest boven dien haar rijbewijs inleveren. Zij reed rond 02.10 uur, na ge bruik van alcohol, over de Axelsestraat in Terneuzen. Van de vrouw, bij wie de ademana lyse niet lukte, werd een bloed proef afgenomen. Oostburg - De laatste gratis fietsen-graveer-actie is morgen gepland. Tussen 10.00 en 12.00 uur bij het Zwincollege in Oostburg. Tussen 13.00 en 16.00 uur op de weekmarkt in Oostburg. Tot slot tussen 10.00 en 18.00 uur op de weekmarkt in Terneuzen. NACHTDIERENEXCURSIE - Staatsbosbeheer houdtvrijdag 6 juni een nachtdierenexcursie in het bos van Erasmus (De Knokkert). De excursie wordt geleid door de boswachter H. van Hage. Het vertrek is om 21.30 uur. Tijdens deze tocht zullen diverse vleermuizen, ui len en boomkikkers te zien zijn. EXPOSITIE - In de centrale hal van verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen houdt Jadranka Kapetanovic een ex positie over het thema 'Ge schilderd met bloemen'. De ex positie duurt nog tot en met 30 juni en is dagelijks geopend van 07.30 tot 22.30 uur. De in Sarajevo geboren Kapetanovic combineert in haar schilderijen de aquareltechniek met ge droogde bloemen. ROMMELMARKT - Het Rode Kruis afdeling Terneuzen houdt op zaterdag 14 juni van 10.00 tot 16.00 een rommel markt in het Rode-Kruisge- bouw aan de Mr. Haarmanweg in Terneuzen. Er worden wa fels gebakken, kinderen kun nen geschminkt worden en mensen kunnen grabbelen of een enveloppe trekken. Boven dien is er informatie te verkrij gen over het werk van het Rode Kruis. LEDENVERGADERING - Het Rode Kruis afdeling Terneuzen houdt vandaag de jaarlijkse al gemene ledenvergadering in het gebouw van het Rode Kruis aan de Mr. Haarmanweg in Terneuzen. De vergadering be gint om 19.30 uur. KREKENFIETSTOCHT - De IVN afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt op zaterdag 7 juni een krekenfietstocht van circa 25 km langs diverse kreken door het land van Aardenburg. Het vertrek is om 13.30 uur op de markt van Oostburg. In Oostburg zijn eventueel fietsen te huur. Deze tocht is tevens een onderdeel van het landelij ke Op Stap-weekend van IVN. IJzendijke - Sonja van der Vlies Bloemwerken uit IJzendijke heeft een nieuwe naam en een nieuw logo. De winkel heet voortaan Sonja Ann bloemwerken. Adres: Landpoortstraat 21, IJzendijke. Van onze verslaggeefster Aardenburg - Het nieuwe woonzorgcentrum Coensdike aan de Gaaiperswei in Aardenburg wordt eind deze maand in gebruik genomen. In dit nieuwe woonzorgcentrum, eigendom van de Algemene Wo ningstichting Zeeuws-Vlaande- ren, kunnen ouderen met uiteen lopende indicaties zelfstandig wonen. Ook kunnen ze rekenen op adequate hulp op maat, tot op het niveau van verzorgingshuis zorg of vervangende verpleeg huiszorg. Volgens een medewerkster van Coensdike zal de verhuizing plaatsvinden in de laatste week van juni. „We hebben een hele week nodig om alle spullen te verhuizen, dat gaat per afdeling. De bewoners worden vanaf dins dag 24 juni verhuisd. We hopen dat onze mensen binnen drie da gen in het nieuwe gebouw zitten zodat we in juli volledig kunnen functioneren." Vanuit de bewoners zijn er vol gens de medewerkster veel vra gen over de verhuizing. „Veel mensen zien het niet zo zitten om na al die jaren in een nieuw huis te wonen. Door een duidelijke uitleg over wat er gaat gebeuren, proberen we iedereen gerust te stellen. De mensen hebben wei nig keus, ze zullen wel moeten. We proberen iedereen zo goed mogelijk voor te bereiden." Het nieuwe Coensdike maakt deel uit van de Stichting Thuis zorg Zeeuws-Vlaanderen. De of ficiële in gebruikname vindt plaats in september. Terneuzen - Na de schilderijen van Johnny Beerens heeft de Stichting Watermerk opnieuw een expositie in het pand Steenen Beer 24 in Terneuzen. Tot half ju li zijn er meubelobjecten te zien van de Antwerpenaar Idir Meci- bah. De man is smid, maar niet in de gebruikelijke zin van het woord. De 'basic objecten' die hij in de Steenen Beer laat zien, verandert hij voortdurend. Buiten zijn autonome beeld houwwerken houdt Idir zich ook bezig met het ontwerpen van ei genzinnige meubelen, die hier ook worden getoond. Van onze verslaggever Itaieuzen - Het Centrummanagement in Terneuzen wordt mo gelijk uitgebreid met de ondernemersverenigingen Axelse straat en Zuidpolder. Beide organisaties hebben de gemeente laten weten interesse te hebben in deelname aan deze samen werking tussen gemeente en ondernemersvereniging City Ter neuzen. Wethouder K. van der Hoofd maakte dat gisteren bekend tij dens de vergadering van de com missie voor het midden- en klein bedrijf. „We nemen binnenkort contact op met de Axelsestraat en Zuidpolder om een aantal zaken door te spreken. Het gaat erom boe je Temeuzen als geheel aan trekkelijker kunt maken." Het Centrummanagement is op gericht om de economische moge lijkheden van het centrum van de Scheldestad verder te benutten en uit te bouwen en voor een aan trekkelijker leefklimaat te zor- Dat moet gebeuren door on der andere de organisatie van di verse evenementen. Ook praat bet Centrummanagement mee over veranderingen in de stad zo als bijvoorbeeld de aankleding van de Scheldeboulevard. Het Centrummanagement is in eerste instantie gericht op de bin nenstad, maar nu blijkt dus dat ook de ondenemersverenigingen Axelsestraat en Zuidpolder hier in willen participeren. Van der Hoofd vindt dat een gunstige ont wikkeling. Commissielid A. de Bruijne wilde weten wanneer de uitbreiding ge stalte krijgt en of ook de omlig- le dorpen aan dit Centrum management kunnen deelnemen. Wethouder Van der Hoofd kon nog geen antwoord op deze vraag geven. „De statuten laten een uit breiding in ieder geval toe." Het moest de wethouder overigens van het hart dat het Centrumma nagement nog niet vlekkeloos verloopt. „Dat is ook logisch. De stichting is pas opgericht. Het Centrummanagement is in ieder geval nu officeel zodat we nu echt aan de slag kunnen." Van der Hoofd deed gisteren ook de verdere structuur van het Cen trummanagement uit de doeken. Zo zijn diverse werkgroepen ge formeerd zoals Communicatie, Economie en Gastvrije Stad. Daarnaast wordt een denktank samengesteld met een zo breed mogelijke afspiegeling van de be volking. Deze denktank heeft vooral een adviserende taak. Vlissingen - De Zeeuwse le den van de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging bezoe ken vandaag de Hogeschool Zeeland (HZ). Het bezoek moet leiden tot meer draag vlak voor de Zeeuwse hbo-in- stelling bij het bedrijfsleven. Het werkbezoek heeft het motto 'De HZ pakt uit voor onderne mend Zeeland' meegekregen. De school wil laten zien dat zij meer voor een bedrijf kan betekenen dan vaak wordt gedacht. Op het terrein van onderzoek, do centenstages, stage-opdrachten en contractonderwijs en training zal de HZ haar mogelijkheden vandaag tonen. Het is de bedoe ling dat de ondernemers die aan het bezoek deelnemen meteen za ken kunnen doen met de HZ. Daarnaast zal voorzitter La- bruyère van het College van Be stuur ingaan op de toekomst van de HZ. Dit blijkt uit de cijfers van de af gelopen vier maanden die de ha ven van Gent bekend heeft ge maakt. De stijging van het maritiem goe derenverkeer met 8,3 procent van Van onze correspondent Terneuzen - Winkelcentrum Zuidpolder vierde het 25-jarig bestaan met een jubileum- tuinfeest. Alles wat te maken beeft met de tuin was aanwe zig en verder waren er oude ewbachten en een peperkoek van 25 meter. Bakker J.van de Velde was al da gen bezig met zijn aandeel in de festiviteiten. Voor het maken van de peperkoek van 177 kilo moest eerst een moederdeeg gemaakt worden met 66 kilo zoetkoek en 8|) kilo roggebloem. In totaal werden 27 stukken van een meter afgeleverd. Het publiek mocht gratis proeven en een stuk afsnij den. Werd het gewicht geraden, een marge van 10 gram dan tocht het de peperkoek gratis ®ee naar huis nemen. °or het winkelcentrum liepen ook leden toneelvereniging Ax- oellent die rare typetjes uitbeeld- en- Tie jeugd kon een ritje ma- en op een dromedaris. „Het is gezellig en enorm druk geweest," aldus J MUrre voorzitter van de Winkeliervereniging. Tijdens de open dag van de EHBO op het bedrijventerrein van De Hoop in Terneuzen kwam ook de Koninklijke Marechaussee in ac tie. FOTO CAM1LE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - Op het voormalig bedrij venterrein van De Hoop werd zaterdag een grote EHBO-manifestatie gehouden. Behalve de EHBO namen hier aan deel brandweer Terneuzen, Rode Kruis, Na- tres, Lotusgroep. De Honte en de vereni ging oude miltaire voertuigen. Mede-organisator A. Caluri hoopt dat de manifestatie voldoende geld in het laatje heeft gebracht om de eerst aanbetaling te doen voor een reanimatiepop voor het ko mende seizoen. „Vier jaar geleden hebben we de EHBO-vereniging Stabiel opgericht. Je vertrekt dan financieel vanaf de nul-lijn. Sponsorbrieven brachten niet het gewenste bedrag op. Een reanimatiepop kost al gauw zo'n vijfduizend gulden. Mensen zien het algemeen belang van een EHBO niet zo gauw, todat ze er mee in aan raking komen. We zijn relatief klein met dertig leden. Daarom hebben we andere on derdelen gevraagd zich ook te presenteren." De Natres zette een ongeval in scène, waar bij een personenauto geblust moest worden. Gelukkig was de brandweer in de buurt. De jeugd wilde maar wat graag tegen betaling een ritje meemaken in een echte jeep of een militaire vrachtwagen. De blus- en commu nicatievoertuigen van de brandweer konden worden bezichtigd, alsmede oude militaire voertuigen. Het Rode Kruis gaf doorlopend demonstraties. Ziekenhuis De Honte en de bedrijfsbrandweer van Dow hadden een am bulance gestuurd. Aan onze verslaggever Gent - De haven van Gent heeft in de eerste vier maanden van [dit jaar ruim acht procent meer goederen overgeslagen dan ge durende die periode vorig jaar. In totaal gaat het dam om bijna ton goederen meer. 6,8 mio ton naar 7,4 mio ton is vooral te danken aan de sterke toename van de aanvoer. Deze steeg met ruim elf procent (638.000 ton). De afvoer daalde licht met 65.000 ton. Dat is ongeveer 5,6 procent. Bij de hoofdcategorieën ertsen en metalen, voertuigen en machines en ruwe mineralen en bouwmate rialen steeg de overslag flink. Ook bij de voedingsproducten en veevoeder en bij de vaste minera le brandstoffen. Gedurende de afgelopen maan den scoorden deze categorieën samen 1.038.000 ton meer aan overslag. De petroleum-, metaal-, land bouw-, chemie- en mestproduc- ten lieten een negatieve overslag balans zien. Het aantal zeeschepen gedurende de eerste vier maanden steeg met 39, van 994 naar 1.033. Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense af deling van het CDA houdt van avond een algemene ledenverga dering in Bachten Dieke aan de Koninginnelaan in Terneuzen. Naast de verkiezing van nieuwe bestuursleden schetst T. van der Meer, voorgaand hoofd ingenieur directeur van de Directie Milieu en Waterstaat van de provincie, een beeld van de Westersehelde- tunnel en mogelijke gevolgen voor Zeeuws-Vlaanderen. De ledenvergadering begint om 19.30 uur. m rr. - /pjJfCfTfCT ytffBf* J35CS3P üf 9JMMMtlG&SPllHtKXttt 'SW X& De Eedenaren hebben hun r.-k.-kerk gesierd met een spandoek. Van onze verslaggeefster Eede - Eedenaren voeren actie voor het behoud van de r.-k.- kerk in hun dorp. Leden van de dorpsraad, het r.-k.-bestuur en de KPJ-Eede hebben twee spandoeken aan de kerk beves tigd met de tekst 'Wij willen onze kerk openhouden, u toch ook Ook is er een handtekeningenactie gestart om vanuit het dorp zoveel mogelijk steun te krijgen voor het behoud van de kerk. Voorzitter Rootsaert van de dorpsraad legt uit dat afgelopen week alle inwoners een brief in de bus hebben gekregen. „Wij vragen ie- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE dereen die te ondertekenen als ze willen dat de kerk in ons dorp blijft bestaan. We zullen de brieven overhandigen aan bisschop Mus- kens. Hij komt zaterdag 28 juni naar Eede voor het vormsel en dat is de gelegenheid om hem duidelijk te maken dat wij voor onze kerk willen vechten." De toekomst van de kerk in Eede is uiterst onzeker. In een rapport dat het kerkelijk onderzoeksbureau Kaski heeft opgesteld is duide lijk geworden dat bijna de helft van de elf rooms-katholieke kerken in West-Zeeuws-Vlaanderen op korte termijn worden gesloten. Eede hoort daar ook bij. Sluiting van kerken is volgens Kaski nodig omdat er te veel geld dreigt op te gaan aan onderhoud van gebouwen. Van onze correspondente St.-Jansteen - Inge Pollet uit Sint-Jansteen is een van de exposanten op de tentoonstel ling 'Vurige Tongen' die tot 14 juni wordt gehouden op drie locaties in Gent. Aan de tentoonstelling nemen studenten deel van de Hoge school voor de Kunsten in Arn hem, de Staatliche Kunstakade- mie in Düsseldorf en de Konink lijke Akademie voor Schone Kunsten in Gent. De titel 'Vurige Tongen' symboliseert het ver band tussen kunst en sacraliteit. Een sacrale ruimte zou je kunnen definiëren als een ruimte die aan het alledaagse gebruik onttrok ken is. Waar de bezoeker een kans krijgt om uit de stortvloed van woorden en beelden van de buitenwereld te treden, in een ruimte waar stil te heerst en hij of zij pas werke lijk kan horen en zien. Ander zijds vormen deze ruimten het kader voor de handelingen van de leden van een sociale gemeen schap. Het zijn dus ruimten die handelingen mogelijk maken als gebed, dienst en meditatie, maar ook getuigen van het andere en onbekende. Religie en beeldende kunst zijn in de kunstgeschiede nis nauw met elkaar verbonden. 'Vurige tongen' wil nu een in zicht geven in de rol die sacrali teit en religie voor jonge beelden de kunstenaars van verschillende nationaliteiten spelen in deze tijd. De tentoonstelling is te zien in de St.-Jacobskerk, de St.-Pie- terskerk en het Begijnhof O. L. Vrouw ter Hoye. Op de laatste locatie, aan de Lan ge Violettestraat 71-271, kan het werk van Inge Pollet, Thea Gre- tadze en Sophie von Hellermann worden bezichtigd. Het Begijn hof is dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 15