Overleg over rellen in ie Hulst Secretaris J. Hage van Kust VVV stapt op na bestuursconflict §r 4 i M DE STEM Vertier op rommelmarkt van ODI De Sterre in Clinge op zoek naar vrijwilligers Inwoners Doel willen meer dan 'n aalmoes Fanfare Hosanna viert negentigjarig jubileum met heel veel muziek Welke school heeft de mooiste zaaibak DAG KLAPPER DE STEM ZEELAND Oplossing zoeken voor uitwassen Axcellent speelt stuk voor kinderen Damesteam van brandweer Vogelwaarde wint wedstrijd Vistweekamp Clinge-Axel Bouwvergunning huis blijft vernietigd Bij verhuizing voor containerpark EXAMENS Majorettes hebben succes in Frankrijk DINSDAG 3 JUNI 1997 C2 i i i i i Van onze verslaggeefster Cadzand - Het bestuur van de groot ste VW van Zeeuws-Vlaanderen, de Kust WV, is verwikkeld in een ern- e crisis. Het algemeen bestuur "beschuldigt het dagelijks bestuur van solistisch optreden en zou te weinig inspraak hebben wat de be sluitvorming betreft. Twee weken o ;den is de crisis geëscaleerd en is secretaris J. Hage van de Kust VW opgestapt. De bestuurscrisis kwam gisteren naar buiten tijdens de ledenvergadering van de Kust VW in hotel Du Commerce te Cadzand. Voorzitter J. van Wyck vertel de de leden dat er tussen het AB en het DB een fundamenteel verschil van me ning bestaat met betrekking tot het lei ding geven aan deze organisatie. „Wij als dagelijks bestuur mogen van het alge meen bestuur geen voorstellen lanceren die leiden tot een beter functioneren van onze organisatie. Het bestuur zit al we ken niet goed in elkaar, er is een slechte communicatie en wantrouwen over -el- kaars werk. Dat kan natuurlijk niet zo vlak voor het seizoen, het loopt niet zoals het hoort." Van Wyck en zijn medebestuursleden hebben echter niet besloten om geza menlijk op te stappen door de vertrou wensbreuk die nu is ontstaan. „Nee, wij als dagelijks bestuur hebben onze ver antwoordelijkheid richting onze leden en personeel. Dan stap je niet zomaar op, zeker niet met het seizoen voor de deur. Deze week gaan we met elkaar rond de tafel zitten om te kijken wat er nog te redden valt. Door deze lijmpoging hopen we nader tot elkaar te komen." Van Wyck wilde gisteravond niet con creet ingaan op het ontstaan van het conflict. Hij gaf wel toe dat de mogelijke fusie tot een gezamenlijke VW voor Zeeuws-Vlaanderen ermee te maken heeft. „Dat kan ik niet ontkennen, er is veel discussie geweest de laatste tijd rond dit onderwerp, het ligt gevoelig. Maar het is niet de enige oorzaak van de bestuurscrisis. De communicatie is al wekenlang slecht en het is niet gek dat het nu is geëscaleerd. Het algemeen be stuur wil het voor het zeggen hebben en zelf voorstellen opstellen. Dat kan na tuurlijk niet." Van Wyck wil het alge meen bestuur deze week alsnog overtui gen dat de werkwijze van de Kust WV anders en opener moet. „Voordat het he lemaal een groot zooitje wordt," besluit de voorzitter. Tijdens de ledenvergade ring werd trouwens ook duidelijk dat de Kust VW nog geen besluit heeft geno men over het meedoen aan een WV-or- ganisatie binnen Zeeuws-Vlaanderen. De algemene ledenvergadering zal over een paar weken beslissen of men hiermee instemt of niet. Van onze verslaggever Hulst - Gemeente, politie en horeca gaan binnenkort met el kaar om de tafel zitten om te praten over oplossingen die een einde kunnen maken aan de regelmatig terugkerende uitwas sen in het Hulster uitgaansleven. voor een deel bekend. De PvdA Burgemeester A. Kessen deelde dat mee, naar aanleiding van vra gen door PvdA-raadslid me vrouw A. Hegger. Vechtpartijen De laatste maanden zijn met na me op vrijdagavond vechtpartij en in het centrum van Hulst sche ring en inslag. Ook een week ge leden was het weer prijs, wist mevrouw Hegger. „Er zijn toen weer een stel mensen in elkaar geslagen. Ze durven echter geen aangifte bij de politie te doen, omdat ze bang zijn voor repre sailles. Er is op dit moment spra ke van een steeds ernstiger wor- '■pp* lli heeft nog geen antwoord gekre gen op de brief, maar dat komt als het overleg tussen gemeente, politie en horecabedrijven achter de rug is, beloofde burgemeester Kessen. „Dus laten we even wachten welke resultaten er uit dat overleg naar voor komen." Vechtersbazen Volgens Kessen zijn er wellicht wel mogelijkheden om bekende vechtersbazen en herrieschop pers te weren. Als een horeca-ex- ploitant via een persoonlijke brief iemand de toegang ontzegt heeft dat genoeg rechtskracht om X wr '4 dende situatie." Eerder al drong het PvdA-raads lid er namens haar fractie via een brief op aan om bekende onrust stokers de toegang tot de horeca- etablissementen in Hulst te ont zeggen. Volgens haar zijn de ver oorzakers van de ongeregeldhe den in het Hulster uitgaansleven Axel - Toneelvereniging Axcel lent speelt in het Zuidlandtheater het kinderstuk Alfons de Derde, oftewel de Keizer van Lutjeknudde en zijn nieuwe pak. Axcellent speelt dit stuk eigenlijk alleen op scholen, maar op 10 ju ni wordt een voorstelling gegeven waarbij iedereen welkom is. De aaanvang is 16.00 uur en de toe gangsprijs is twee gulden. Het verhaal gaat over een ijdele keizer, die hier in te ver gaat en zich belachelijk maakt door on gekleed voor het volk te verschij nen. Het stuk wordt muzikaal bege leid door Mien van der Meulen. Axcellent speelde de voorstelling al in Axel en doet ook scholen in Vogelwaarde, Terneuzen, Oost- burg, Hulst, Zierikzee en zelfs Ommen aan. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bel lezerscontact076-5312312 ma t/m vrij. 8.00 - 17.00 uur at 8.00- 12.00 uur Redactie lerneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Hein van der Helm, Peter Oggel (editie- dief), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- zant, Sanne Schelfaut. Goes: Klokstraat 1,4461 JK lel. 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: fees Maas (provincieverslaqqever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel.0114-372770, fax 0114-372771. Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: ion Koomen 'et ma t/m vrij. 0115-645751 let zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie Oe Stem en ZVK Hulst: Baudeloo 16, Openingstijden: 8.30-17.00 Rubrieksadvertenties (Kleintjes), let 076-5312313, fax:076-5312340 familieberichten/dankbetuigingen/ Seboorteadv., let 076-5312550, fax: 076-5312340 ersoneels-/Opleidingen Cursussen adv., tel: 076-5312240, fax: 076-5312242 Detailhandels-, Diensten-, B-to B, Uitgaand- tnerismeadv., lef 0114-372772, fax: 0114-372771 Toerend Goed-/Financiele Diensten en fervoersadv. tel.: 0114-372772, fax: 0114-372771 Vertegenwoordigers: ™dy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: Ta.t/mvr. 8.30- 17.00 uur de politie te laten optreden als de betrokkene zich daar niet aan houdt. Die kan worden opgepakt wegens 'lokaalvredebreuk'. Een ander idee dat tijdens de bij eenkomst ter sprake komt, is de suggestie van groepscomman dant Van Opdorp van de politie in Hulst om de apv (algemene plaatselijke verordening) aan te passen. Daarin zou kunnen worden opge nomen dat er in de buitenlucht enkel dranken genuttigd mogen worden op terrassen. Daarmee zou kunnen worden voorkomen dat lieden met glazen drank naar buiten lopen. Naar aanleiding van de resulta ten van het overleg zullen burge meester en wethouders de ge meenteraad benaderen met een voorstel over het onderwerp. Kloosterzande/'s-Heerenhoek - Drie majorettes hebben afgelo pen zondag deelgenomen aan de internationale twirlwedstrijd in het Franse Thionville. Daphne Bussens van Showband Kloortje en Mariska Duerinck en Ellen Geys van de Showgirls uit 's- Heerenhoek waren de Zeeuwse deelnemers. Er deden twirlsters aan mee uit Nederland, België en Frankrijk. Voor Daphne Bussens was het de eerste internationale ervaring. Ze kwam uit in de free-style in de leeftijdscategorie cadet en ein digde als zevende. Ellen Geys kwam uit in free-style junior 1 en eindigde als tweede en in de gro te finale als zevende. Mariska Duerinck eindigde in haar cate gorie op de vijfde plaats. Den Haag/Terneuzen/Hulst - Het staat definitief vast dat de door Bouwbedrijf N. J. N. uit Terneu zen en P. J. Nicolai bij de Raad van State aangespannen proce dure niet succesvol is verlopen. Het gaat hier om een geschil over een woning, die Nicolai aan de Koekoeksbloem bouwt. Zijn overbuurman had opgemerkt dat de vergunning meer bouwmoge lijkheden gaf dan volgens het ter plaatse geldend bestemmings plan is toegestaan. Hij kaartte de kwestie aan bij een van de be stuursrechters van de rechtbank in Middelburg. Die gaf de over buurman gelijk en vernietigde de bouwvergunning. Bouwbedrijf N. J. N. en Nicolai spanden daarop hoger beroep aan bij de Raad van State in Den Haag. Daar werd begin april be kend dat het vonnis van de Mid delburgse rechter niet geschorst zou worden. Nu ligt de schrifte lijke uitspraak in hoger beroep er. Daarin staat dat het vonnis van de Middelburgse rechter in z'n geheel wordt bevestigd, Het was gisteren de Zeeuwse L Zeeland. Eén van de activiteiten gen ter verzorging zogenaamde z dertig van die bakken uitgezaaic de Hulster burgemeester A. Kess Bezoek-vrijwilligers halen op ge regelde tijden een Sterre-bewo- ner op om er leuke dingen mee te doen. Vaak onderhouden de vrij willigers vele jaren contact met de bewoners die ze onder hun hoede nemen. Volgens maatschappelijk werker W. Koutstaal, die de vrijwilligers begeleidt, voorziet het project in een duidelijke behoefte. „Heel wat bewoners hebben praktisch geen familiecontacten meer, zo dat de vraag naar vrijwilligers groot is en ook steeds groter wordt." Van de 260 bewoners van De Sterre hebben er nu veertig een bezoek vrij williger. „Dat is best heel goed," stelt Koutstaal. „Maar eigenlijk nog te weinig. We hebben een inventarisatie ge maakt met betrekking tot de vraag naar bezoek-vrijwilligers. Dat heeft geresulteerd in een wachtlijst van twintig bewoners g van de Landbouw, een initiatit lit jaar was gesitueerd in de gem aibakken met daarin plantgoed onder meer op de basisschool In het besluit welke zaaibak met c die voor het project in aanmer king komen." Vrijwilligers die zich aanmelden moeten zich overigens wel goed realiseren wat ze op zich nemen. „Het vraagt allereerst een grote betrokkenheid. Je begint toch een soort relatie met een bewo ner en daarom is het heel belang rijk dat er in de bezoeken een ze kere continuïteit zit. Als mensen dan na een paar maanden tot de slotsom komen dat het toch niet is wat ze ervan hadden verwacht, dan is dat heel frustrerend. Dat willen we natuurlijk voorko men." „Daarom houden we voor vrij willigers die zich aanmelden een uitgebreide informatie-bijeen komst," vervolgt Koutstaal. Belangstellenden die meer infor matie willen over het project kunnen contact opnemen met De Sterre (0114-38200) en vragen naar Wouter Koutstaal. de landbouworganisaties in Hulst. Verscheidene basissc ook op de Zeeuwse akkers grc nberghe in St.-Jansteen. V zorgen is omringd. Dat laatste omdat ze worden 'weggerukt uit hun vertrouwde omgeving en leefgemeenschap'. Want dat het doek voor het dorp valt, daaraan twijfelt in Doel niemand meer. Studies hebben al aangetoond dat het dorp niet meer levensvatbaar is als er een containerterminal als buurman komt. De Doelenaars, daarbij ge steund door de Intercommuna le van het Land van Waas, wil len dat aan het besluit over de containerterminal meteen ook de toekomst van Doel worden gekoppeld. Daarbij voelt men weinig voor maatregelen die maar voor korte termijn oplos- ze provincie, gebundeld in LTO len kregen daar voor de leerlin- In Hulst zijn totaal een kleine daag valt onder aanvoering van FOTO WIM KOOYMAN singen bieden. Volgens de In tercommunale is de enige eer lijke uitweg de inwoners de mogelijkheid te geven zich el ders te vestigen. Dat kan in de vorm van een project voor de hele dorpsgemeenschap, of ie dereen op eigen tempo laten vertrekken met begeleidende maatregelen voor hervestiging. Minister Baldewijns heeft in middels aangekondigd binnen kort naar Doel en de Waas landhaven af te reizen. Hij wil zich van de situatie ter plaatse vergewissen, voordag hij in au gustus de Vlaamse regering een beslissing over de containerter minal voorlegt. Vogelwaarde - Het damesteam van het brandweerkorps uit Vo gelwaarde heeft zaterdag de brandweervrouwenwedstrijd ge wonnen, die werd gehouden in de gemeente Tholen. De organisatie was in handen van blusgroep St.-Annaland, die hun eigen 'Tovertrollen' buiten mede dinging lieten meedoen. Een tien tal teams, elk bestaande uit acht dames, kwam op sportieve wijze met allerlei voornamelijk water- spelen tegen elkaar in het strijd perk. Het damesteam 'Spuitplakker- tjes' uit Vogelwaarde won deze wedstrijd met 1145 punten, ge volgd door 'De Pompierkus' uit Sas van Gent met 1143 punten. Het team de 'Spuitelfjes' uit Kloosterzande eindigde op de vijfde plaats met 1105 punten. De bevelvoerster van het Kloosterse team eindigde als tweede op de ranglijst. De 'Zierikzeese blusla- dy's' wonnen hierin de eerste prijs. De wedstrijd is ook gefilmd door een televisieploeg van de NOS, voor het programma 'Van gewest tot gewest'. Het onderwerp wordt komende vrijdag uitgezonden op Nederland 3 om 19.30 uur. DIVERSEN AXEL Zeeland Natuurmaand - cursus tekenen met krijt en schilderen op Biologisch Kruidenteeltbedrijf - Ou de Zeedijk 31 Koersbal - SWO - De Halle -14.00 uur Biblotheekcampagne - Met de bi bliotheek op reis - bibliotheek Szyd- lowskiplein TERNEUZEN Avondvierdaagse - Sporthal 't Zwaantje - vanaf 18.00 uur Bijeenkomst - Ypsilon - Ter Schor- re- 19.30 uur Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute - puzzelrit voor au tomobilisten en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw Kaai Aardenburg CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen en biljarten - KBO - Malpertuus-13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden en Jokeren - café Zon- dagsvermaak -14.00 uur GRAAUW Jokeren - KBO - Gemeenschapshuis -13.30 uur HULST Dansen - De Lieve - KBO - 20.00 uur Bridgen - Bridgeclub Hulst - Den Dullaert-13.30 uur Bieden - De Lieve -13.30 uur KLOOSTERZANDE Bridgen - Bridgeclub Lamswaarde - café De Reizende Man -19.00 uur IJZENDIJKE Bridgen - Bridgeclub IJzendijke - café Les Amies-19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Dante's Peak HULST Koning van Engeland - 20.00 uur De christelijke drumfanfare Ho sanna vierde zaterdag haar ne gentigjarig jubileum. En dat ging natuurlijk gepaard met muziek. Veel muziek: 's middags verzorg de de band, met een achttal ande re korpsen afkomstig uit regio en daarbuiten, een défilé door de straten van Axel. Op het markt plein was 's avonds een afsluiten de taptoe te zien van alle korp sen. Eén van de optredende bands speelde een 'toontje hoger' dan gebruikelijk. Dat was de show band Jong Axel. Enkele uren daarvoor had deze jeugdige band met 45 leden onder leiding van J. Schot in Vlissingen het Nationaal Jeugdfestival in de B-klasse win nend afgesloten voor Johan Friso uit Middelburg. Na het afsluiten van de taptoe met het Wilhelmus maakte bur gemeester De Graaf de uitslag van de vak- en publieksjury be kend. Beiden waren het er over eens dat showband Sas van Gent de beste was. Showband Axel be- Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur All Stars 20.00 uur Liar Liar 20.00 uur The Fifth Element 20.00 uur One Fine Day BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur The Relic 20.00 uur Michael 20.00 uur Bordello of Blood 20.00 uur Star Trek First Contact GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gaston's War 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 17.00 en 22.30 uur Turbulence 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30 en 20.00 uur The English Pa tient 20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 uur 101 Dalmatians (o.v.) 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs (ned.v.) 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 17.00,20.00 en 22.30 uur Gridlock'd 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Mi chael 14.30 en 17.00 uur Return of the Je- dl 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Smilla's Sense of Snow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Bordello of blood 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ab solute Power KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Absolute Power 20.00 uur Romeo and Juliet 20.00 uur the Fifth Element 20.00 uur the Fan Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagkiapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752 haalde bij de deskundige vakjury de tweede prijs en showband Ire ne eindigde als derde. Bij het ju reren was gelet op uitstraling, kleding, het in de maat lopen en show. Bij de publieksjury kwamen showband Kloortje uit Klooster zande en showband Axel op de tweede en derde plaats. Alle korpsen ontvingen nog een herinneringsvaantje. Van de fees telijke dag is een videoband ge maakt voor de liefhebbers. Van onze correspondent Clinge - De jeugdcommissie van de Clingse 'Hengelaarsvereniging houdt zaterdag een tweekamp te gen GOA uit Axel. De wedstrijd wordt gehouden in Axel van 09.00 uur tot 10.30 uur. Het ver trek van de deelnemers van de hengelaarsvereniging is om 08.00 uur aan de kerk te Clinge. Dweilband ZDGK zorgde voor swingende muziek tijdens de rommelmarkt. foto camile schelstraete Van onze correspondent Vogelwaarde - Toneelvereniging ODI hield zondag in een tent een rommelmarkt. Ook an dere verenigingen kregen de kans om allerlei oude spulletjes te slijten. Zo waren er onder andere stands van basisschool De Schakel, KVO en buurtvereniging De Bosse Zwoegers. Bij de stand van de stichting Kindervakantieweek kon de jeugd zich laten schminken. Verder konden kinderen een ommetje maken op een pony of met een wagentje. Dweilband ZDGK zorgde tijdens de markt voor de juiste muziek. Het speciaal voor het 25-jarig jubileum samengestelde boekje met daar in het verleden van de toneelvereniging vond gre tig aftrek. Mensen die nog niet in staat waren een boekje te bemachtigen kunnen dit alsnog halen bij René den Doelder in de Schoolstraat. Clinge - Het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre in Clinge zoekt belangstellenden die als bezoekvrijwilli- ger willen fungeren. Op dit moment zijn er al zo'n veertig be zoek-vrijwilligers. Maar er zijn er nog veel meer nodig om de steeds maar langer wordende wachtlijst te kunnen wegwerken. Van onze verslaggever Doel - Als ze straks moeten wijken voor een nieuwe contai nerterminal willen de inwoners van Doel niet worden afge scheept met een aalmoes. In een brief aan minister Balde wijns van openbare werken eist het comité Boze Doelenaars bij een eventuele onteigening van woningen een vergoeding die hoog genoeg is om elders opnieuw te bouwen. Plus een bedrag aan smartengeld. Breda - Hogeschool West-Brabant. Pabo: Esther de Schrijver, Kapellebrug. Eindhoven - Faculteit Scheikundige Technologie van de Techni sche Universiteit Eindhoven, studierichting Scheikunde: J. F. de Kraker, Axel. Van onze correspondente Axel - Als gevolg van een technische storing is in De Stem van gisteren een foutief artikel gepubliceerd bij de foto ter gelegen heid van het negentigjarig bestaan van de Axelse drumband Hosanna. Hieronder volgt het juiste bericht.

de Stem | 1997 | | pagina 13