Nederland kan leren van Britten Oliseh kan meer dan priegelen Delta-a erug ii verbru Basketbalbond wordt speeltuinvereniging UEFA denkt al aan een andere finale Tineke B artels laat NK schieten voor haar dochtei r r) Deskundigen doen uitspraak in affaire Hoekman-Van Ede Recreatieonc bereid mee t Zeeland Natu ,wDe^ Si Geen dubbel voor Michael Johnson bij WK in Athene DE STEM SPORT Champions League wordt in toekomst beslist in 'Final Four"1 Voetbalvandalisme ver teruggedrongen Ajax-aanwinst teamvoetballer met uitzonderlijke kwaliteiten 5leidooi fracties r i i i i i DINSDAG 3 JUNI1997 Van onze verslaggever München - Het nieuwe sei zoen Champions League be gint al in juli met de eerste voorronde. Er is een tweede voorronde in augustus; in sep tember beginnen dan de groepswedstrijden. De finale is, zoals altijd, in mei. Maar ook dat verandert straks. De apotheose van de Champions League bestaat in de toekomst uit een gecombineerde halve fina le/finale. De beste vier clubs van het seizoen zullen elkaar dan in een volledige competitie de titel betwisten. Vooralsnog wordt er komend seizoen nog zoals altijd: met kwartfinales, halve finales en een finale op neutraal terrein. Al in juli is straks de eerste voor ronde van de Champions League afgewerkt; twee ploegen ontmoe ten elkaar uit en thuis. Het gaat om de 32 kampioenen uit de lan den die op de UEFA-ranglijst vanaf de zeventiende plaats voor komen. De zestien verliezers worden bedankt, de zestien win naars gaan naar de tweede voor ronde. Deze tweede voorronde is in au gustus, ook via uit- en thuiswed strijden. Het gaat weer om 32 ploegen; zestien uit de eerste voorronde, acht nummers twee van de beste acht landen van Europa en acht kampioenen van de landen die op de ranglijst tussen plaats negen en zestien staan. Aan deze voorronde doet Feye- noord dus mee. Als er niet wordt besloten tot een gestuurde loting, kan Feyenoord op 9 juli dus gepaard worden aan de nummer twee van Spanje, Barcelona misschien. Of aan de kampioen van België, Lierse SK. Of aan de kampioen van IJsland natuurlijk. De 32 dubbels leveren zestien verliezers op die als troost naar het toernooi om de UEFA Cup worden verwezen. De zestien winnaars worden bij de acht kampioenen uit de acht sterkste landen gevoegd, totaal dus 24 clubs. Deze 24 worden in zes groepen van vier ondergebracht, waarin men een hele competitie speelt. De winnaars kwalificeren zich voor de kwartfinales, met de twee sterkste nummers twee. Dat zijn de nummers twee met de meeste punten. Als dat geen soelaas biedt, zijn achtereenvolgens het doelsaldo, het aantal gescoorde goals en het aantal in uitwedstrijden gescoor de goals beslissend. De acht spelen het toernooi ver der op klassieke wijze uit, met dien verstande dat de nummers twee hun kwartfinales altijd thuis moeten beginnen. Dat is dan het nadeel van tweede wor den. Den Haag (anp) - Het Verenigd Koninkrijk is er de laatste jaren in geslaagd het voetbalvandalisme in en rond de stadions steeds verder terug te dringen. Nederland zou kunnen overwegen enkele van de Britse maatregelen over te nemen, zoals de instelling van een onafhankelijke voet- ballicentie-organisatie en de introductie van een kliklijn. Die aanbeveling doet het bureau Eysink Smeets en Etman na een in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken uitge voerd onderzoek naar de Britse aanpak van het voetbalvandalis me. Certificaat Volgens het rapport is de in 1989 opgerichte Football Licensing Authority een van de belangrijk ste instrumenten geweest om het voetbalgeweld in Groot Brittan- nië terug te dringen. De semi-overheidsinstelling heeft tot taak de clubs in het be taald voetbal te controleren op hun inspanningen voor het vei ligheidsbeleid. Als een club aan de veiligheids doestellingen voldoet, krijgt het een veiligheidscertificaat, dat jaarlijks moet worden ver nieuwd. Als een club te kort schiet, is de FLA bevoegd de speellicentie van een club in te trekken. Veiligheid De FLA controleert niet alleen de veiligheid van de stadions, maar ook het veiligheidsmanagement van een club. Omdat de onafhankelijke organi satie uitsluitend is gericht op de veiligheid in het voetbal, is er geen sprake van commerciële be langenverstrengeling. De FLA heeft ervoor gezorgd dat clubs niet langer de mogelijkheid hebben hun verantwoordelijk heid voor de veiligheid op de po litie en de lokale overheid af te schuiven, constateert het bureau. In Nederland probeert de KNVB de clubs in het betaald voetbal te verplichten tot een samenhan gend veiligheidsbeleid te komen. Maar volgens een evaluatie van het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) is daar in ieder geval tot vorig jaar wei nig van terecht gekomen. Het CIV constateerde over het seizoen 95/96 dat een groot aantal clubs nog weinig met de richtlijnen heeft gedaan. De kwaliteit van het veiligheidsmanagement wordt door het informatiepunt bij een zeer groot aantal clubs als minimaal ervaren. En slechts 12 van de 36 clubs beschikten over een calamiteitenplan. Het rapport maakt voorts mel ding van de 'geruisloze en succes volle' invoering van een zogehe ten kliklijn bij de Britse tegen hanger van de CTV. De telefonische hotline stelt voet balliefhebbers in de gelegenheid anonieme tips te geven over inci denten. In rustige weken komen er maar een handvol telefoontjes binnen, maar als er rellen zijn, kan dat aantal tot boven de duizend op lopen, zo is de ervaring. 'Spotters' Het bureau wijst voorts op de voordelen van vaste 'spotters', politiemensen die gedurende een periode van drie jaar in uit- en thuiswedstrijden de probleemge vallen onder de supportersaan- hang van een bepaalde club in de gaten houden. Nijmegen (anp) - Een aantal oud-topvoetballers en voor malige scheidsrechters moet bepalen of de overtreding van Jan-Willem van Ede op Danny Hoekman grensover schrijdend is geweest. Na de overtreding, bijna tien jaar geleden, spande de voetbal ler van NEC een civiele pro cedure aan tegen de toen malige doelman van FC Utrecht. In het derde tussenvonnis in de zaak bepaalt de rechter op 30 juli wie plaats nemen in een commissie van deskundigen. Zij moeten oordelen over de ernst van de overtreding. „De rechter voelt zich daartoe niet bevoegd," legde W. Brunet de Rochebrune, advocaat van Hoekman, gisteren uit. „Beide partijen mogen nu een aantal kandidaten voordra gen." Aan de hand van de con clusies van de deskundigen komt de rechter uiteindelijk tot een eindvonnis. Hoekman heeft gekozen voor een aantal voormalige topvoet- ballers. Van Ede heeft oud- scheidsrechters aangedragen. Ook kunnen beide advocaten voorstellen doen voor de vra gen die aan de commissie wor den voorgelegd. In een eerder tussenvonnis heeft de rechter wel bepaald dat de charge op Hoekman in strijd met de spelregels was. Volgens de reglementen moet een sliding over en bij de grond worden gemaakt. In de ogen van de rechter maakte Van Ede de overtreding te ver boven de grond. De botsing dateert van het sei zoen 1986-'87. Hoekman speel de toen bij Roda JC. Na de overtreding van Van Ede was zijn knie volledig kapot. Pas na een revalidatie van anderhalf jaar kon hij zijn rentree maken. Hij is in die periode een unieke zaak gestart om de kosten voor zijn herstel terug te krijgen. De speler heeft de zaak zoveel mogelijk uit de publiciteit pro beren te houden. Gezien het verdere verloop van zijn carriè re wilde hij niet steeds met een kapotte knie in verband wor den gebracht. Hij heeft nu ech ter besloten te stoppen met be taald voetbal. Oliseh (rechts) in actie voor FC Köln. Amsterdam (anp) - Het zondagskind is de werkdagen in de Bundesliga zat. In Duitsland ging voor Sunday Oliseh nooit de zon schijnen. Bij FC Köln hiel den ze al lang rekening met het vertrek van de Nigeriaanse publiekslieveling. Naar het zonnige zuiden. Niet naar de Amsterdam Arena. Zijn vader en opa werden net als hij op zon dag geboren. De voornaam is dus logisch. De 22-jarige Sunday Oliseh werd in januari vader. Op een donderdag. Daarmee ging een stukje familietraditie verloren. „Thursday kon niet, da's geen naam." De zoon werd Denzei gedoopt. „En Duits zal hij niet le ren." Oliseh staat voor de komende vijf seizoenen onder contract bij Ajax. De aanbieding heeft hij voornamelijk te danken aan Mor ten Olsen, die hem in de zomer van 1995 ook naar FC Köln haalde. Daarvoor stond hij een jaar onder contract bij Reggiana, na vier seizoenen bij Club Luik. Op vijftienjarige leeftijd speelde Sunday Oliseh al zijn eerste wedstrijdjes voor de Belgische club. Oliseh is nog jong, maar volgens Olsen al lang geen belofte meer. De Deense trainer, opvolger van Van Gaal bij Ajax: „Sunday is geen groot talent. Hij is al een topper." De verdediger/controlerende middenvelder won in 1994 met zijn land de Africa Cup, maakte deel uit van de WK-selectie in de VS en werd vorig jaar in Atlanta olympisch kampioen. Clemens Westerhof verdiende jaren zijn geld als bondscoach in het Afrikaanse land. „Ik herinner me de eerste keer dat ik hem aan het werk zag, bij de jeugdselectie. Een pracht-pass had-ie en dat is in die landen heel uitzonderlijk. Afrikanen kunnen eigen lijk alleen wat priegelen, wat pingelen met de bal. Toen ik een paar dagen later weer ging kijken, was Sunday weggestuurd. De trainer vond het maar niks. Toen heb ik 'm snel naar de A-selectie overgeheveld." Oliseh tekende in 1995 op voorspraak van Olsen een driejarig contract in Köln. Hij kreeg er al snel spijt van. De Nigeriaan be greep niets van de taal en had het gevoel dat hij door zijn collega's voor de gek werd ge houden. Hij vermoedde dat zijn huidskleur de oor zaak van de fluitconcerten van de aanhang was. Daarbij ergerde hij zich aan het voet bal in de Bundesliga. „Het is allemaal zo be rekend, er wordt zoveel nagedacht. Bij mij komt voetbal uit het hart." Het duurde even, maar inmiddels wordt zijn inzet ook door de Duitse voetballiefhebbers gewaardeerd. Ondanks zijn kritiek op zijn collega's, ondanks zijn verhuizing naar Bel gië. „Ik ben naar België verhuisd omdat het daar gewoon veel leuker is. Ik heb wat moei te met de Duitse mentaliteit." Dat Oliseh in Duitsland niet kon aarden, verbaast Westerhof niets. „Ze zijn in Duits land toch wat meer anti-dat-kleurtje. Aan die jongen ligt het echter zeker niet; hij heeft de goede mentaliteit. Voor mij was hij altijd eerste keuze, nog boven Jay Jay Ok- acha, die toch meer voor eigen eer en glorie voetbalt. Ajax gaat een hoop lol aan hem be leven. Hij is nog meer een teamspeler dan Finidi, Kanu en Babangida." Eerder dit seizoen voorspelde Oliseh in het Duitse voetbalblad Kicker zijn afscheid al. Ondanks het doorlopende contract. Over een zondagskind hoeft niemand zich zorgen te maken. Sunday krijgt wat-ie wil en Olsen krijgt wat-ie zocht. Een teamvoetballer met uitzonderlijke kwaliteiten. Dnnr hArion Raaüonc Door Dorien Baaijens Nijmegen - De populariteit van dressuur kent voorlopig geen grenzen. Het Nederlands kampioenschap dat van 5 totj met 8 juni in park Brakkenstein in Nijmegen wordt verrolt kent dit jaar meer deelnemers, meer prijzengeld en een hi budget dan ooit. Zonder twijfel is Anky van Grunsven, danks een pijnlijke schouder, weer topfavoriet voor de nation le titelstrijd, die Tineke Bartels dit jaar aan haar voorbij 1) gaan. De 46-jarige amazone uit Hooge Mierde heeft haar paard Olympic Barbria voorlopig afgestaan aan haar twintigjarige dochter Imke. Zij maakt op het Nijmegen Dres suur Festival, zoals het NK offi cieel heet, haar debuut op een na tionaal kampioenschap bij de se nioren. Moeder Tineke zal het daarentegen een jaartje rustiger aan gaan doen. „Mijn nieuwe paard Luxaflex is nog niet klaar voor het grotere werk. Ik had graag met hem in Nijmegen gereden, maar ik wil met Luxaflex niets forceren. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit een NK heb laten schieten. Ik ben er geloof ik al bij sinds 1984," verklaart Tineke Bartels. Het initiatief om haar dochter op Barbria te laten rijden, ging van haarzelf uit. Ook al betekende dat besluit dat zij eveneens de Europese kampioenschappen in augustus in het Duitse Verden aan haar voorbij moet laten gaan. „Ik heb er goed over nagedacht. Het is een na-olympisch jaar. Voor Imke is het nu de beste tijd om iets te proberen. Stel dat het lukt. Ik kijk ook naar de toe komst. Volgend jaar wordt het WK gehouden. Imke kan nu al mooi een jaar ervaring opdoen. Dat is fantastisch voor haar en voor mij een nieuwe uitdaging. Er is toch niets mooiers dan je ei gen dochter te zien rijden op een door jouw getraind paard. Ik denk dat Imke en Barbria een mooie combinatie zullen ga vormen. Mooier dan ik met B; bria was. En dat zal voor de ji ook leuker zijn om naar te ken." Imke Bartels zal ec voor Anky van Grunsven geen echte bedreiging vormen. Nijmegen gaat de wereldkam] oene en wereldbekerhouds dressuur uit Gemert op j® naar haar achtste nationale fit Dat zou een record zijn, iets wa men in Nijmegen tuk op is. Dressuur Festival kent in Grand Prix meer deelnemers d ooit, namelijk 27. Het prijzengi werd verhoogd naar 55.000 den (twee jaar geleden was d nog 15.000 gulden) en verf krikte de organisatie het budg op naar een kleine miljoen gi den. Voor de Duitse bondscoa in Nederlandse dienst JürgenKi schel wordt het NK het een grote nationale evenement hij de Nederlandse equipe zal bi staan. Hoofddoel is echter hetE in Verden. „Nederlandse comb naties hebben dit jaar spresteerd, beter dan Duitse. Sven Rothenberger en Anky van Grunsven met Bontii en Ellen Bontje met Silvano he ben we drie goede combinaties i huis. Het verschil tussen de Duif se equipe en de Nederlandse kleiner dan ooit. Als alles blijft, kunnen we misschien t» slaan," aldus Koschel, die ein juni na het CHIO in Aken EK-selectie bekend maakt. fan onze verslaggever Hiddelburg - De druk op Delta Nut ■en deel van de winst rechtstreeks tei le verbruikers neemt toe. De ZVP statenvergadering een motie in te r a ertoe te bewegen tien miljoen gul reven. Raleigh (rtr) - Michael Johnson zal tijdens de WK atletiek Athene geen poging doen zowel de 200 als 400 meter te winnei Hij zegevierde wel op de historische dubbel tijdens de vorig WK in Göteborg en de Olympische Spelen in Atlanta. De Ame rikaan zal een keuze maken. Johnson: „Ik wil niet de norm zijn van elk toernooi, dat men van verwacht dat ik telkens beide nummers doe." Hij maakte al geschied! nis, want de dubbele zege was een primeur, en herhaling is niet noi „Het is niet erg aantrekkelijk voor me om telkens de 200 en 400 teio pen. Dat moet bijzonder blijven." Johnson weet nog niet op welk va beide nummers hij zich dit jaar zal richten. Denk overigens niet dat Johnson een saai leven leidt zonder ui gen. Op 1 juni loopt hij in de SkyDome van Toronto tegen Donov« Bailey op de incourante 150 meter; de beste op de 200 meter tegend snelste op de 100. Inzet: prestige en bijna drie miljoen gulden voord winnaar. „Afgezien van de Olympische Spelen is dat de grootste meest prestigieuze wedstrijd waarin ik ooit ben uitgekomen," aldi Johnson. Deze wedstrijd moet enige kleur geven aan de zielt Noord-Amerikaanse atletiek. Twee Amerikaanse Grand Prix's zijn al gezegd, publiek en sponsors tonen nauwelijks interesse, de bondis zoek naar een nieuwe voorzitter als opvolger van de bekritiseerde 01 lan Cassell. Johnson zelf is zeer kritisch op de atletiek. Vernieuwd gen, waaronder hij de superrace met Bailey schaart, zijn volgens il Texaan onvermijdelijk. „Het gebeurt telkens opnieuw. Na de Olymp sche Spelen is atletiek opeens niet meer opwindend. Het is altijd tó zelfde. Het is dezelfde atletiek als in 1940, misschien 1930. Iedere» leunt achterover. Niemand kijkt naar de crisis en zegt dat iets mof veranderen." Volgens Johnson zal de atletiekwereld inventiever mot ten zijn om te overleven. Door Rob Kramp, anp Dublin - De nationale basket- balploeg moet deelnemen aan het olympisch toernooi. Het liefst in Sydney 2000, anders in 2004. Dat is het (te) hoog gegrepen streven van de stich ting in oprichting NBT, natio nale basketbal top. „Ondenkbaar," zegt aanvoerder Huybens in Dublin. „Volslagen irreëel. Deelneming aan de EK- eindrande in 2001 is geloofwaar diger. Europa herbergt op de Verenigde Staten na de top van de basketbalwereld. Wij zijn in Dublin gepromoveerd van groep C naar groep B. Aan het olym pisch toernooi doet alleen de top- vier van Europa mee. En die stap moeten wij binnen twee jaar ma ken? Volstrekt belachelijk." De NBT is een project van een initiatiefgroep rond ex-coach Si- deris en spelersmakelaar Lugten- burg en het bureau Smulders, Tilmans Partners (ST&P) dat door de bond (NBB) is ingescha keld. De NBB behoudt in de stichting de rechten van de natio nale ploegen (mannen, vrouwen en rolstoelers), maar staat exploi tatie, zeggenschap en verant woordelijkheid af aan de NBT. Dat wordt in het kort het voorstel aan de ledenvergadering op 14 juni in Nijkerk. „Dat plan komt er wel door," voorspelt de 29-ja- rige Huybens. „De rayonhoofden zijn in een klap van de budgetten van de nationale ploegen verlost. Die vinden alles best zolang er geen tekorten zijn. De eredivisie clubs zullen op de vergadering niet dwarsliggen. Daarna wel, als er een spanningsveld ontstaat over de uitvoering en haalbaar heid van de plannen." Bij groen licht stoot de bond alle topsportactiviteiten af. Eerder werd de eredivisie in een stich ting ondergebracht. „De bond is geen baas in eigen huis meer. Het wordt een hondje voor recrean ten," schampert Huybens. „Het bestuur kiest voor de weg van de minste weerstand," merkt bonds coach Van Helfteren op. „Daad kracht is een vies woord in dit be stuur. Alles wat de NBT gaat doen, kan de bond ook, maar het mist de moed, de daadkracht." De NBT wil de nationale ploegen professionaliseren. Het biedt de internationals extra trainingsfa- ciliteiten om de achterstand op de internationale top weg te wer ken. In mei, juni en juli kan we kelijks van donderdag tot en met maandag twee keer per dag ge traind worden. Tijdens de com petitie worden om de twee weken op zondag zogenoemde onder- houdstrainingen gegeven. De NBT wil betalen op presentie- basis. De maximale verdiensten schommelen rond de 40.000 gul den per jaar. Voor de noodzake lijke structuur wil de NBT onge veer twintig internationals een contract laten tekenen. „In dat geval hebben de internationals twee overeenkomsten, een met de club en een met de NBT," aldus Huybens. „Daarmee wordt de in ternationaal een speelbal tussen club en NBT." Huybens vindt professionalise ring absolute noodzaak, maar heeft het gevoel dat de nieuwe stichting een machtsgreep pleegt. „Boven de NBT komt een raad van bestuur van drie man, van wie Peter Herman de voorzitter wordt, NBB-voorzitter Brink lid en de derde man verantwoorde lijk voor de technische zaken." „Herman is als directeur van Rank Xerox de man van het geld, Brink wordt niet gehinderd door enige kennis van topbasketball, dus de derde man krijgt de zeg genschap. Dat wordt vermoede lijk Sideris. Die heeft kennis van zaken, maar ik ben niet de enige die zich afvraagt of hij de ge schikte figuur is." Sideris is wel de man die de geld bronnen, twee sponsors die direct willen tekenen en twee die grote interesse hebben, aanboorde. Bo vendien heeft hij zijn plannen aangekaart bij het NOCNSF, die steun toezegde. „NOCNSF be schouwt dit als een A-project. De basketbalploeg is een mogelijke medaillekandidaat. Dat betekent dat het extra geld zal toeschui ven." Ongeveer driekwart mil joen gulden per jaar zelfs. De fundering voor het A-project werd gelegd door Van Helfteren in Dublin. Die hield met de toer nooiwinst de ploeg op het inter nationale podium. Het was zijn Bondscoach Toon van Helfteren: „Het bestuur kiest voor de weg van de minste weerstand. Daadkracht is een vies woord in dit be stuur. Alles wat de NBT gaat doen, kan de bond ook, maar het mist de moed, de daadkracht.foto anp laatste klus. De coach wordt na vier jaar vervangen door de con troversiële Lucien van Kers- schaever, die volgens Belgische journalisten al jaren over zijn [hoogtepunt is en nooit een op- bouwcoach was. Van Kersschaever zal op de meeste trainingen niet over de beste internationals kunnen be schikken. „Die spelen in het bui tenland," weet Huybens. „Grie kenland, België, op de universi R| teiten in de Verenigde Staten. Di jongens staan niet te popelen Dus zal de coach op de training» de groep van twintig veelal moe ten aanvullen met stagiaires, Iers van Jong Oranje." De Oranje-aanvoerder heeft me( twijfels over de praktische uil voerbaarheid. „Hoe zit het studenten en spelers met ef maatschappelijke carrière? studenten worden de extra komsten afgetrokken van de st» diebeurs. In de zomer lopen die jonge# normaliter in de WW op basis W hun laatste clubsalaris. Gaan er niet op achteruit? De spel® met een werkkring staan ecb niet te springen in de zomer weekeinde op te offeren. Kunnei we niet beter gaan bouwen aï een ploeg voor 2004 of 2008? D volleyballers deden er tenslott» ook tien jaar over voordat goud veroverden." De Bossche forward vreest dat® plannen door de strot geduw worden. „Er is nauwelijks ovef leg geweest tussen Sideris én spelers, tussen Sideris en clubs. De spelersraad is niet gera pleegd. De manier waarop bond Van Helfteren aan de k zet, overschrijdt alle fatsoensnd' Over olympische deelneming nog nooit hardop gedroomd. moeten we opeens in drie naar Sydney. Waanzin." di< (olgens de statenfracties PvdA in de ZVP (de provincie is de rrootste aandeelhouder van Del- is er alle ruimte om dat te loen. Het bedrijfsresultaat van )elta Nutsbedrijven over 1996 vas meer dan zeventig miljoen ruiden. Doch Delta roomde die rinst af met het afschrijven van 11 miljoen gulden aan 'goodwill' lie ze betaalde voor de deelna- m Verbrugge Verstraeten ilieubeheer (VVM). PvdA en fMF opperen dat bedrag over neerdere jaren te spreiden of de leelname te financieren met rreemd kapitaal. De PvdA en ZVP kaartten de twestie gisteren opnieuw aan ;ijdens een vergadering van de :ommissie Algemeen Bestuur. Gedeputeerde Hennekeij stelde laarin voor de structuur en sta- ;uten van Delta zodanig te wij- ugingen dat het energiebedrijf ia de eeuwwisseling slagvaardig jan opereren op een vrijer wor- ien energiemarkt. Heet hangijzer Sen belangrijke wijziging en een Dolitiek heet hangijzer is de be- motting van de zeggenschap fan de aandeelhouders (provin ce en gemeenten). Zij kunnen iu over de Raad van Commissa rissen heen aanwijzingen geven aan de directie van Delta. De di rectie en de Raad van Commis- arissen willen daar vanaf om met name in de commerciële po en van Delta (deelnemingen in particuliere ondernemingen) vrij spel te hebben. Maar ook de as- en elektriciteitsvoorziening wordt straks onderhevig aan sterke concurrentie en vraagt volgens Delta een slagvaardige re en efficiëntere organisatie. Zoals vorige week ook al bleek tijdens een vergadering van de com lijk' daa: niet Alle Her ten op e dan gezi dee eine tie\ Ke De nog wej De ing libi ma rin eer ver nie de ker koj ver mo pal tri Da Tv nie ge: uil pa na on tie de Be dr na fu va 17 Di hc Van onze verslaggever Breskens - Het toeristisch bedrijfs jaar mee te doen aan de Zeeland N ten de activiteiten wel op tijd bek ■ecreatie-ondernemer en voor malig voorzitter van de Zeeuws- Vlaamse Vereniging van Cam ping Exploitanten (VVCE) J. van de Velde reageert hiermee op de stevige kritiek van gedeputeerde Van Zwieten op de toeristische sector. Van Zwieten sprak zaterdag tij dens de opening van de Zeeland Natuurmaand zijn grote teleur stelling uit over het feit dat het toeristische bedrijfsleven deze maand niet meedoet aan de na tuurmaand. En dat terwijl vorig jaar een overeenkomst was gete kend tussen de natuurorganisa ties en de toeristische sector om deze activiteit gezamenlijk aan te pakken. Van de Velde heeft overigens be grip voor de opstelling van Van Zwieten. „Ik begrijp de gedepu teerde wel. Hij wil dat Zeeland Natuurmaand goed loopt. Bij ons is er zeker geen sprake van onwil. De activiteiten waren echter pas rond maart bekend zodat het voor ons onmogelijk Was hierop in te spelen. Wij vra gen daarom om ons sneller op de hoogte te stellen van de activi teiten. Nat roep ik al jaren. Maar ja, de ambtenaren willen niet naar ons luisteren. Dan moeten ze het maar alleen doen. Volgend jaar willen we best meedoen. Dan moeten wel de activiteiten rond b t 1

de Stem | 1997 | | pagina 10