Laag kan j omlio Sport Nicole Vermast spurt naar zege hande Tennisploegen Animo en T Halve Maantje in evenwicht Bruiloft verstoorde nachtrust zieke Leontien Roy van Aller met Noordwind naar winst Uitgesproken Plan hooglera; Tijdrit moest beslissing brengen in spannende vrouwenmeerdaagse Ster van Zeeland MAANDAG TOEGIFT OP DE STEM ZEELAND Formatie uit Goes pakt titel in eerste klasse WIELER SPATTEN Chirac benoemt Lionel Jospin tot premier D. van den Boom interim-directeur van Klokkenberg Nepbod Shankly B9 137e JAARGANG 2 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Beurs A6 Economie A7 Sp0rt B1/B2/B3 Zeeland C1 t/m C3 Gids 01 RTV-programma's D2 Door Eddy de Schrijver Kloosterzande - Typerender kon het haast niet. Direct na haar race tegen de klok keerde Margaretha Groen haar fiets en klampte zich vast aan Joop 'snor' Zijlaard. „Had je brom mertje maar meegenomen, want het was zeer zwaar," al dus Groen. Zijlaard kon er nog wel om lachen, al stond zijn gezicht bij het ontbijt minder vrolijk. Leontien Zijlaard-Van Moorsel kwam met koorts uit bed. „Normaal heb ik een polsslag van tegen de veertig, maar nu was-ie ineens 68. Veel te hoog. Ik voelde het trouwens vrijdagavond al. Ik had slechte benen. Zaterdag heb ik afgezien als een beest. Wilde opgeven. Bengelde vaak als laat ste aan het kopgroepje. Alleen mijn karakter hielp me op de fiets en ik wilde de meiden niet teleur stellen. Maar het ging echt niet meer. Even op adem komen en dan naar de Ronde van Italië. Met het oog op het nationaal kam pioenschap. Maar met de over winning van Nicole is alle ellende direct vergeten," aldus Leontien Zijlaard-Van Moorsel. De ploeg van Van Moorsel had trouwens pech deze keer met het verblijf in Motel Goes. Bijna de complete ploeg had van vrijdag op zaterdag geen oog dicht kun nen doen. „Normaal gesproken is het daar altijd uitstekend gere geld. Maar deze keer was het mis. Er werd een bruiloft gevierd en Sissy (Van Alenbeek red.) en ik hebben alle liedjes op den duur maar meegeneuried. Het was een hels kabaal. Er stond ook nog eens een bus een half uur te draai en vlak bij onze kamer. Het was misschien vier uur voordat ik kon slapen. Als je je dan al wat be roerd voelt, draagt dat er niet toe bij om je lekkerder te voelen. De volgende ochtend voelde ik me misselijk en moe. Dat gevoel heb ik nu nog steeds. Ja, die muziek kwam me de oren uit. De baas heeft zijn excuses aangeboden. Ik zeg het, normaal is het daar pri ma, maar deze keer liep het fout. Ach. Deze rust komt me van pas. Ik ga straks eerst naar de dokter. Laat bloed prikken en dan zien we wel. Ik wil alles op alles zetten om in het nationaal kampioen schap goed voor de dag te ko men." Joop Zijlaard hoorde het relaas aan. „Ik denk dat Leontien te snel terug aan de top wil zitten. Ze moet dat rustig opbouwen. Het is hier altijd zwaar weer. Dat weet ik uit de tijd dat ik hier tramde met Jan Raas. Charles de Caluwé uit Terneuzen heb ik trouwens ook kampioen van Nederland ge maakt. Het was is goeie jongen. Jammer dat er niet uit is gekomen dat er wel inzat," aldus Zijlaard, die eraan toevoegt, „Ach, hij zit nu bij de Rabobank geloof ik. Wel achter het bureau deze keer..." Over brommers gesproken. Tij dens de tijdrit in en om Klooster zande werd er in de polder danig gestayerd. Met name in Kruispol derhaven -Lange Nieuwstraat- kwamen soms drie vrouwen tege lijk aanzeilen en soms reden ze gewoon achter een begeleidende motorrijder. Joop Zijlaard zou hier niet hebben misstaan. En ook een foutje deed zich voor vlak voordat de deelneemsters het tun neltje naar de finish moesten in rijden. Enkele rensters deden dat niet en sloegen de weg in bij het woonwagenkamp. Ze zagen daar geen enkel jurylid en keerden dan maar terug en vonden dan alsnog de streep. Ook die eindstreep werd een probleem. De jury vond het niet juist dat de streep in een bocht getrokken was. Voor de tijdrit mocht het nog wel, maar voor de rit in lijn moest er een nieuwe streep worden getrokken. De jury stond deze keer letterlijk en figuurlijk op zijn strepen... Joop Zijlaard liep zondagochtend tegen de klok van twaalven ze nuwachtig heen en weer, want 'zijn' pupil Nicole Vermast deed het prima in de race tegen de klok. Datzelfde kon gezegd wor den van Sandra Rombouts, De Rijsbergse reed 18.28 over de ruim 12 kilometer en stond daar mee lange tijd aan de leiding. Yvonne Brunen stak er een stokje voor en realiseerde de winnende tijd met 18.28.41. Chantal Belt man werd keurig derde. De goed lachse Debby Mansveld bleef in de eindrangschikking -voordat het laatste zware karwei op het menu stond- eerste met twee tel len voorsprong op Nicole Ver mast, de eerste vrouw uit het team van Zijlaard-Van Moorsel. Later bleek dat de tiijdrit de doorslag gaf tussen winst en ver lies in deze Ster. VKS lachte, de nationale selectie onder aanvoe ring van Debby Mansveld lachte ook. Maar dan als een boer die kiespijn heeft. DARREN MURRAY reed in het Belgische Knokke-Heist naar een zesde plaats bij de Elite-amateurs. Bij de WAOD was er in Kield- recht een zesde plaats voor Wim de Waal uit Axel. Karei Warnier uit Hulst werd er tiende, Frank Gommers uit Philippine veertien de en Rudi Rabout uit Koewacht zestiende. Door Rinus Verberkmoes Breskens - „Vandaag viel de beslissing over winst of verlies door te kiezen voor meedoen of afhaken. Voor die keus werd el ke schipper gesteld," aldus Roy van Aller, schipper van de Noordwind, en winnaar van het totaalklassement na twee da gen schorthanded races. Van Aller koos met maatje Emiel Wae- sdorp voor meevaren en dat betekende 'hakken' in de golven. Parijs - De Franse president Chi rac heeft gisteren de socialis tische leider Lionel Jospin tol premier benoemd. Jospins Parti Socialiste boekte zondag een gro te overwinning bij de parle mentsverkiezingen. De partijer die de rechtse president steunen RPR en UDF, leden een verplet terende nederlaag. Jospin heeft de communisten er de Groenen nodig om aan eer meerderheid in de Assemblée Na tionale te komen. Hij overleg vandaag met die partijen over he program en de samenstelling var zijn regering. Jospin wil nog dezi week zijn kabinet presenteren De 'cohabitation' - samenwer king van de president met een re gering van tegenovergesteld' kleur - is dan een feit. De versla gen conservatieve premier Jupp trad gisteren formeel af. ZIE VERDER BUITENLAND - A5 Door Eddy de Schrijver Kloosterzande - Niet Deb by Mansveld, maar de 29- jarige Nicole Vermast uit Amstelveen schreef de in ternationale vrouwenmeer daagse, de Ster van Zeeland op haar naam. Het was een spel van honderdsten van seconden. Debby Mansveld leek de zege te kunnen pakken, maar in de slotetappe kwam ze net een neuslengte tekort om haar rivale Nicole Vermast te kloppen voor de eerste plaats. En die plaats gaf recht op tien seconden bonificatie. Het verschil tussen de beide wouwen bedroeg slechts vier tellen. Door de tweede plaats van Mansveld (zes seconden boni ficatie) eindigden beide vrouwen op de eprste plaats. Het reglement schrijft voor dat dan de tijd in de tijdrit geldt. En daar was Vermast éénhonderdste sneller dan Mans veld. „Dit is de mooiste overwinning in mijn carrière. Het was alles of niets, Ik moest wel winnen of voor Mansveld eindigen. De hele ploeg heeft zich te pletter gewerkt en de zege is het resultaat. Leuk toch," merkte laureaat Vermast op. Even verder likte de nationale se lectie haar wonden. Yvonne Bru nen gaf het even heftig af, terwijl ze op de grond zat. Ook Debby Mansveld Was niet aanspreek baar. Er kwamen zelfs een paar tranen tevoorschijn. „Dit is na tuurlijk sneu. Ik baal hiervan, maar ik moest door de vuile wind. Dat heeft me de overwinning ge kost," aldus Mansveld. In het kamp van VKS werden de cham pagneflessen ontkurkt. Het was een strijd op leven en dood in Kloosterzande. De etappe werd opengebroken door Tanja Schmidt van de nationale selec tie. Schmidt reed binnen drie ki lometer een voorsprong van 1.35 minuten bijeen. In het peloton keek iedereen naar elkaar. De wouwen van Hoekstra lieten de Duitse rijden en ook VKS wilde zich sparen. Toen gingen de vrou wen van Oranje rijden en werd de kloof kleiner gemaakt. Schmidt bleef in Kloosterzande ruim zes tig kilometer vooruit rijden en dat was een enorme prestatie met windkracht 6. Toen de Duitse werd gegrepen probeerde Brunen aan de haal te Nicole Vermast is in de eindsprint in Koudekerke iets sneller dan de Duitse Tanja Schmidt. foto camile schelstraete gaan, maar dat lukte niet. Daarna was het de beurt aan -wederom een Duitse- Mandy Hampel. Zij kreeg veertig seconden voor sprong en werd ook nog gevaar lijk. „Maar eigenlijk hadden we die Hampel moeten laten rijden. Dan had VKS moeten gaan wer ken. We maakten de fout om het vuile werk op te knappen en uit eindelijk kon VKS daardoor de overwinning grijpen. Jammer, maar dat is allemaal achteraf praten," aldus Mansveld. Een dertigtal wouwen meldde zich bij de eindstreep op de Hulsterweg. Daar toonde Nicole Vermast haar klasse door de ster ker geachte Mansveld terug te wijzen. „Vorig jaar werd ik nipt geklopt door Mansveld. Nu was het gelukkig andersom," sprak Vermast na afloop, die haar derde overwinning van het seizoen boekte. Schmidt, die al 60 kilo meter solo reed, werd ook nog eens knap vierde in de spurt van de kopgroep. Met deze finale kreeg iedereen een geweldige apotheose van een geslaagde Ster van Zeeland. Klaas Lenstra wil in elk geval doorgaan met het wielercomité van Kloosterzande. Intern zal er nog flink gesproken dienen te worden in Kloosterzande, want sommigen zien de samenwerking niet zo zitten. Gevolg is dat zeker drie Jeden van het huidige comité zullen opstappen. Debby Mans veld kreeg een beker met 1001 losse guldens vanwege de over winning in het hotel Van Leuven Lady's klassement. In de tijdrit van zondagochtend was het spannend. Uiteindelijk reed Brunen naar een winnende tijd van 18.23.10 en dat bleek ruim vijf tellen beter te zijn dat een verrassende Sandra Rom bouts. Chantal Beltman onder streepte haar vorm met een derde plaats en Nicole Vermast ging de strijd aan met leidster Debby Mansveld. Het was een titanenge vecht dat uiteindelijk met slechts met miniem verschil in het voor deel van Vermast werd beslecht. Uiteindelijk bleek dat voldoende op de eindoverwinning te pakken. Yvonne Brunen bracht de span ning in de rangschikking naar re cordhoogte. Zij pakte ruim acht seconden terug van haar achter stand op Mansveld. Zaterdag reden de wouwen hun laatste etappe door Walcheren. Al wij snel kwamen weer de toppers vooraan. 29 rensters meldden zich in de spits van de wedstrijd. Daarbij weer alle kopstukken zo als Brunen, Mansveld, Klep, de hele VKS ploeg van Leontien Zij laard, Groen, de Duitsers Schlei- er, Schmidt, Plambeck, Söllner, Hampel en Böhme, de Kieldrecht- se Veronique Belleter, Borst, Le- naers uitkomend voor Zeeuws Vlaanderen, de zusjes Beltman en Mos. Vier wouwen domineerden overi gens gedurende de eerste zeventig kilometer de strijd. Dat waren Van Scheppingen van VKS, Edith Klep van de nationale selectie, Chantal Beltman en de Duitse Theisen. Zij reden een maximale voorsprong van 2.20 minuten bij een. De strijd leek gestreden, maar Piet Hoekstra van de natio nale selectie had er geen goed oog in met Klep, want hij maande la ter Brunen en Mansveld aan om de aanval te kiezen. De voor sprong was in een mum van tijd weg en uiteindelijk bepaalden 29 rensters de eindstrijd van de etappe Koudekerke-Koudekerke. In de eindsprint was het verras send Nicole Vermast die de zege pakte met de Duitse Tanja Sch midt op de tweede plaats en Deb by Mansveld werd derde. Edith Klep werd achtste en Rombouts - in de eerste rit werd die elfde- klasseerde zich als 26e. Anja Le- naers van Zeeuws Vlaanderen bolde als twintigste over de streep. Veronique Balleter uit Kieldrecht deed het wat beter en werd 17e. UITSLAGEN Vierde rit Kloosterzande-Klooster- zande: 1. N. Vermast (Amstelveen), 2. Debby Masnveld (Gasselternijeveen), 3. R. Schleichder (Duitsland), 4. T. Schmidt (Duitsland), 5. M. van Scheppingen (Uithoorn), 6. Y. Bru nen (Swifterband), 7. A. van Smoore nburg (Langeraar), 8. S. van Alebeek (Schijndel), 9. M. Groen (Nieuw Lek kerland), 10. M. van Zuilen (Zijder- veld), 11. H. Vos (Wierden), 12. I. Velthuis (Wageningen), 13. M. Bras (Schoonrewoerd), 14. S. Plambeck (Duitsland), 15. N. Klwewitz (Duits land), 19. S. Romboyts (Rijsbergen), 21. E. Klep (Oud-Gastel). Individuele tijdrit Walsoorden- Kloosterzande: 1. Y. Brunen (Swif- terband), 18.23.10, 2. S. Rombouts (Rijsbergen) 18.28.41, 3. G. Beltman (Slagharen) 18.52.54, 4. N. Vermast (Amstelveen) 18.32.83, 5. D. Mans veld (Gassltenijeveen) 18.32.93, 6. R. Schleiter (Duitsland) 18.44.76, 7. M. Hampel (Duitsland) 18.49.721, 8. T. Schmidt (Duitsland) 18.49.81, 9. E. Klep (Oud-Gastel) 19.05.82, 10. I. Velthuis (Wageningen) 19.13.89, 11. M. van Scheppingen (Uithoorn) 19.17.59,12. M. van der Burg (Pijnac- ker) 19.26.26, 13. K. Leine (Alkmaar) 19.20.11, 14. C. Theisen (Duitsland) 19.23.93, 15. H.M. Kroes (Langeraar) 19.32.25. Uitslag tweede etappe Koudekerke- Koudekerke: 1. N. Vermast, 2. T. Sch midt (Duitsland), 3. D. Mansveld, 4. R. Schleier (Duitsland), 5. M. Groen (Nieuw Lekkerland), 6. Y. Brunen (Swifterband), 7. M. van Scheppin gen (Uithoorn), 8. E. Klep (Oud-Gas tel), 9. G. Beltman (Slagharen), 10. A. Wichman Duitsland) Eindklassement: 1. N. Vermast (Am stelveen) 7.43.28, 2. D. Mansveld (Gasseltenijeveen) z.t., 3. op 11 sec. Y. Brunen (Swifterband), 4. op 25 sec. S. Rombouts (Rijsbergen) 5. op 28 sec. C. Beltman (Tilburg), 6. op 31 sec T. Schmidt (Duitsland), 7. op 43 sec. R. Schleicher (Duitsland), 8. op 57 sec. M. Hampel (Duitsland), 9. op 58 sec. E. Klep (Oud Gastel), 10. op 1.09 min. I. Velthuis (Wageningen), 11. M. van Scheppingen (Uithoorn), 12. M. van der Burg (Pijnacker), 13. G. Beltman (Slagharen), 14. op 1.37 min. M. Kroes (Langeraar), 15. op 1.44 min. M. Groen (Nieuw Lekkerland), 20. S. van Alebeek (Schijndel). 45. U. Dau- we (België). Door Henk van de Voorde Terneuzen - 't Halve Maantje uit Goes pakte zoals verwacht het kampioenschap in de eer ste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor man nen. In Terneuzen speelde 't Halve Maantje op de slotdag van de competitie met 3-3 ge lijk tegen Animo. TENNIS De Goese formatie had nog een punt nodig voor de titel, Animo had nog een punt, nodig om de gradatie te ontlopen. Met het ge lijke spel werden dus beide wen sen ingewilligd. Bij Animo was full-time-tennisser Tim Blondeel weer eens van de partij. Hij be dwong in de eerste partij Harold Schipper, captain en trainer-spe ler van 't Halve Maantje. Schip per kan terugzien op een uitste kend verlopen competitie. Hij won nagenoeg al zijn partijen, maar Blondeel was toch een maatje te groot. De Belg voert de druk vanaf de baseline op. Schipper kon desondanks het tempo aardig bijbenen. Zeker in de eerste set. In de tweede set speelde Blondeel geconcentreer der, wat in de stand tot uitdruk king kwam. Op de beslissende momenten deed hij er een schepje bovenop: 7-5, 6-2. De tweede single belandde even eens in Terneuzense handen. Bas Bierings klopte in drie sets Den nis van 't Westeinde. Het betrof een baselinepartij. Alleen bij kor te balletjes werd de weg naar het net opgezocht. Bierings kan te rugkijken op prima wedstrijden deze competitie. Met weinig trainingsarbeid zo veel partijen winnen in de hoogste klasse van Nederland getuigt van klasse. Uitslag: 6-3, 2-6, 6-4. De van een vervelende kniebles sure herstelde Jeroen Verstraeten kon het niet bolwerken tegen Ar no Jongsma die al de hele compe titie blaakt van zelfvertrouwen. De Hulstenaar kreeg de kans niet om in de wedstrijd te komen. Jongsma zocht op het winderige tennispark 'Oude Vaart' razend- Ada Kok (gouden zwemster) in De Telegraaf: „Vijftig worden is een oogstfeest. Dankbaar zijn met het leven tot heden heeft gege ven met al zijn ups en downs. Twee weken geleden heb ik me laten checken. En gelukkig is alles in orde. Ik zit nog boordevol plannen en ha, ha, de volgende vijftig jaar komen er aan." Fedor den Hartog (oud-profwielrenner) in Vrij Nederland: „An dere jongens reden om wat te verdienen, maar ik vond trainen veel mooier." Fedor den Hartog (oud-profwielrenner) in Vrij Nederland: Dan zat ik zelf te sterven op de fiets, maar als ik zag dat ze uit het wiel gingen, dan kreeg ik vleugels. Dan ging ik nog harder fietsen. Ik kon zo diep gaan. Ik heb gehad dat ik zo kapot zat dat ik dacht: viel ik maar." Ronald Koeman (afscheid nemend profvoetballer over Feye- noord) in Algemeen Dagblad: „Ik trof er een echte voetbalsfeer aan. Daarom wil ik ook juist in de Kuip afscheid nemen. Bij ons ruik je voetbal en, met alle respect, in de Arena ruikt het toch heel anders. Barcelona is mijn club, maar direct daarna komt toch echt Feyenoord. ïk meen dat, waarom zou ik liegen vlak voor mijn afscheid?" Van onze verslaggever Tilburg - Alle werkende mense deren hebben, kunnen er via 500 per maand op vooruit ga; den op 200 kunnen rekenen, geverslasten voor die mensen i Het lijkt op een verkiezingspro gramma a la Kooten en De Bie ('Geen gezeik, iedereen rijk'), maar het komt uit de koker van de spraakmakende hoogleraar dr. E. Bomhoff. Hij presenteert dit plan vandaag in Tilburg tijdens het jaarcongres van de Vereni- De schorthanded race is, zoals het woord al aangeeft, een wed strijd tussen jachten waarop ei genlijk te weinig bemanning is. Normaal is tussen de vier en acht man tijdens deze jaarlijkse ont moeting van de WV Breskens in de monding van de Westerschel- de, maar nu zijn slechts twee man per schip toegelaten. Dat tekort aan handen, vormt de basis van de naam van deze tweedaagse westrijd. Een strijd waarin men voorheen regelmatig te maken kreeg met gebrek aan wind. Deze keer was die er in overvloed en dat betekende dat er op de eerste dag al tactische keuzes gemaakt moesten worden. De 20 mijl die de jachten richting Cadzand voor de boeg hadden, noopte bij het tegenstrooms te rugkeren naar Breskens namelijk kiezen tussen moeizaam kort naar de finish terugkeren of doorvaren richting Vlissingen om vervolgens vrij simpel naar het havenhoofd van Breskens op de stomen. Bij de grote boten kwam uiteindelijk Kaaiman met Piet van den Heuvel als schipper als eerste uit de bus voor Capella met Frans Maas aan het roer. Passe- geule met Roeland Vroon werd derde voor Contrast met Arie van Weelden en Egbert van Waes met Papeschor. Bij de kleinere boten zegevierde Noordwind met Roy van Aller voor Ace of Clubs met Marnix Lippens als stuurman. Narai met Dick Kuypens als be velvoerder werd hier derde voor Dolce Vita van André Vermeulen en Ridendo met pa Sjaak Jaeob- sen en zoon Rogier. Was de openingsdag niet versto ken van wind, zes op de schaal van Beaufort, zondag was het nog een graadje erger. De windkracht wees zeven een met uitschieters naar acht aan. Diverse boten ko zen voor die omstandigheden eie ren voor hun geld en gaven op. Anderen deden mee en liepen soms aardig wat averij op. Zo brak de mast van de Papeschor van Westdorpenaar Egbert van Waes af, ging de giek van de Pas- segeule naar 'de frieten' en ont dekte Hein van Bruck pas na bin nenkomst dat de mast van zijn Arriba gescheurd was. Kortom, de race van zondag was een slij tageslag. De boten die wel ongeschonden binnenliepen, zij het met vaak het kleinste zeil tot zelfs d' stormfok gehesen, hadden alle maal hun eigen verhaal over eisen die de race Breskens-Vlis- singen-Spijperplaat-pass van Terneuzen-Breskens gesteld H „Onder Hoofdplaat met tij mee en wind tegen fiks happen gebla zen," was een veel gehoorde op merking. Dit duiken in de golven leverde overigens een aardif schouwspel op. Desondanks wa ren bij de grote boten opnieu»' Capella en Kaaiman die de toon zetten. Capella was zondag eerst' en dat betekende dat deze boot met schipper Frans Maas win naar werd in dit klassement over twee dagen. Bij de kleine boten zegevierde Persephone van Lee' van Melle uit België voor Noord wind en vervolgens Narai, Dol# Vita, Arriba en Phoenix. Aang# zien Perssophone zaterdag n>e' startte ging de winst hier naa' Noordwind met Rooy van Alle' als bevelhebber. In het tot klassement kwam ook deze com binatie als eerste tevoorschijn Capella werd in deze eindstand tweede voor achtereenvolg®' Kaaiman en Narai. Breda - De Raad van Toezie! van Medisch Centrum De Klok kenberg in Breda heeft D. va den Boom aangesteld als interim directeur. Hij volgt dr. G. Tank op, die eind vorige week ontsla nam. Een commissie van wijs mannen had hierop aangedroi gen in verband met diverse pre blemen tussen Tanke en de Klol kenberg-organisatie. (adv Bel gratis voor infori Prip ine! BPMIBTW. ad. .ir*ijd„mgMjdrag, Met 3 jaar M snel het net op. Verstraeten kreeg daardoor niet de kans om zich in de partij te knokken. Hij moet het namelijk van de rallies hebben, maar tegen de aanvallende Jongsma was geen kruit gewas sen: 6-1, 6-2. Bij Animo ontbraken trainer speler Filip Versluys en Jacques Gley. De jeugdige Fransman speelt namelijk mee in het junior- toernooi van Roland Garros. Hierdoor moest Niek Stellenaar opdraven. Hij speelde een onge lijke strijd tegen de sterke Marcel Schouw: 6-0, 6-0. De dubbels werden eerlijk verdeeld. In het eerste dubbel werkten Blondeel en Verstraeten vier match-points weg vooraleer via 9-7 in de tie break van de derde set werd ge wonnen (6-2, 1-6, 7-6). Het twee de dubbel ging met 6-1, 6-2 naar Schipper/Van 't Westeinde. Eindredactie: Ad Pertijs Het bod van 47.000 gulden op het laatste shirt van Eric Can tona blijkt nep te zijn. Dat heeft de organisator van de te lefonische verkoop per opbod, radio Manchester Key 103, vrijdag tot zijn onsteltenis ont dekt. Het ging om het shirt dat de Franse aanvaller in de laatste wedstrijd voor de Engelse landskampioen Manchester United droeg. Cantona maakte 18 mei onverwacht een einde aan zijn loopbaan. De opbrengst van de veiling was bestemd voor David Buust, verdediger van Coven try City, die niet meer kan voetballen nadat hij op Old Trafford, het stadion van Man chester United, geblesseerd was geraakt. Cantona droeg het shirt met hét nummer ze ven tijdens een wedstrijd tegen Coventry. Het radiostation zoekt nu naar nieuwe wegen om het tricot van Cantona aan de man te brengen, zonder dat flauwe grappenmakers de kans krij gen mee te bieden. Bill Shankly keert terug op de grond die hem beroemd maak te. Een bronzen beeld (hoogte 2,28 m) van de legendarische Engelse voetbalmanager komt op Anfield Road, de thuishaven van Liverpool, achter de 'Kop'. Op die plaats verzamelen de meest fervente aanhangers zich bij een thuisduel. Het beeld, gemaakt op kosten van de clubsponsors, krijgt als tekst: 'Shankly - hij maakte de mensen blij'. Shankly was van 1959 tot 1974 manager van Li verpool. In die periode vero verde de club drie nationale ti tels, twee keer de FA Cup en eenmaal de UEFA Cup (1973). Shankly overleed in 1981 aan de gevolgen van een hartaan val. Het kampioensteam van 't Halve Maantje. foto camile schelstraete MAANDAG 2 JUNI 1997 UW SIGAREN ADVISEURS WESTKADE 97 SAS VAN EENC DAVIl BALM OUD) ACHT DE Hl DE Ol DE Hl TABAK SPECIAAL ZAAK BEN EVERSE i

de Stem | 1997 | | pagina 24