.Cantrïjn joed bv iCHT Virus speelt Sampras parten Panfox in finale play-offs NK schaken NAC Stuurt sponsors excuusbrief Siemerink kansloos Magnusson verhindert record Cipollini Thomas Muster uitgeschakeld door Braziliaan Gustavo Kuerten Uitslagen Roland Garros UITSLAGEN standen rantrijn >d few IKEND- :F00N iVugt 2-321718 pSoroj SPORT B2 Roosendaler Theo Hommeles zorgt voor sensatie met zege op Timman Buikgriep Pierce sportnieuws KORT Ajax en Feyenoord twisten over speler Tomasson in Deense selectie Muntz neemt vrijaf na weer een zeperd Utah Jazz schrijft geschiedenis Tiger Woods uit vorm Veertig gewonden na bekerzege Vicenza Eisen Makaay te hoog voor Betis Play-offs in eredivisie driebanden x 87 DE STEM J15 jaar meetelt (waardoor lolledig meetelt) dan k r 100 hypotheek haalbaar Hit inkomen echter slechts a ■nee, dan daalt de haalbare ■theek tot 254.500. En als inkomen maar 3 jaar mee ƒ242.200 hypotheek mo m... Maar dat is toch nog Es heel wat meer dan de hv- ■ek die haalbaar is als al- ■het hoofdinkomen meetelt' slechts 183.900! jlerwens tweeverdieners die aan het [ten van een gezin denken en bij het liefst ofwel samen in |ijd zouden werken of het 2e nen zouden opofferen is het bmin een moeilijke keuze- leren op de woonwensen of lellen van de kinderwens... S4811 ABbreda istr. vr.pr. 287.500.- k.k. Hxe verb., half.vr.st. woning, v. badk., 2 slpks. (mog. 4 rtuin, berging, achterom en vr.pr. 289.500.- k.k. m2 gesit. in 1984 geb. 2/1- royale w.kamer, open keu- voortuin, diepe achtertuin vr.pr. 249.500.- k.k. royale eengez.woning v.v. uxe keuken, 3 slpks., badk. ng. ein vr.pr. 259.500.- k.k. itst. op 155 m2 gesit. ■as, royale w.kamer, dichte it ligbad, vaste trap naar 2e ging en achterom. ""■""O»»,» en-waaronder vr.pr. ƒ317.500.- k.k. n uitst. staat van onderhoud renhuis, v.v. royale w.kamer n, 2 slpks., luxe badk., was- ichtertuin, beging en achter- vr.pr. 292.500.-k.k. op 167 m2 gesit., karakteris- ning, v.v. c.v.-gas, royale en, 3 slpks, recentelijk gemo- l/oor-, achtertuin, berging en isew. vr.pr. 279.500.- k.k. 01 m2 gesit. karakteristieke romige w.kamer, eetkeuken, zolderkamer, achtertuin, er met tel.aansl., centr. vr.pr. ƒ189.500.- k.k. 2e verd. gelegen 4- 5-k.app.), v.v. c.v., 2 bal- ngel 25, Breda I - Fax 076-5 21 85 31 2 i van 11.00-14.00 uur S STICHTING ZEKER WONEN voor etn huis met garantie! Jte keus. HH lijdbare igenaam [deeltjes ld. Zibro an 28 m3 Ier in uw Ban. Wilhelminaplein 2 Beverweg 102 eg Westvoorstraat 8-10 Tongelresestr. 379-381 artikelen Kloosterstraat 2-4 makers Kruisstraat 88 omaterialen Nieuwe Hescheweg Ha Nieuwstraat 36 Markt 26 Helvoirtseweg 124 >ver de Zibro Clima airco's. _V/M in een ongefrankeerde envelop nsarj Inummer 10547, 5340 WB Oss. 46 94. I I I I I ZATERDAG 31 MEI 1997 Boor Ruud Goverde Breda - De Bredase schaak club Panfox plaatste zich gis teren in Hotel Brabant in Bre da voor de finale van de play offs van het Nederlands schaakkampioenschap voor clubteams door 7-3-winst op SMB Nijmegen. Panfox treft in de eindstrijd HSG Hilver sum, dat LSG Leiden versloeg ®et 6,6-3,5. Een grote zege van Panfox op SMB was tevoren verwacht, maar toch zorgden de Nijmegenaren nog voor enkele verrassingen. Zo versloeg Roosendaler Theo Hom meles, spelend aan het eerste bord bij SMB, grootmeester Jan Timman. In een Siciliaanse partij kwam er een stelling op het bord, waarin beide spelers vier pionnen hadden. De Amsterdamse grootmeester beschikte daarbij nog over loper en paard, terwijl Hommeles al leen een toren had. Timman speelde wellicht te vroeg zijn g- pion en maakte daarbij de fout door na pionnenruil met zijn paard terug te slaan. Hommeles viel daarop met zijn toren de stel ling van Timman binnen, vero verde de b-pion en kreeg zo twee verbonden vrijpionnen, die on houdbaar naar de overkant op marcheerden, waarna Timman opgaf. Op dat moment was de stand 1-1, want Panfoxman Mik hail Gurevich had inmiddels Stan van Gisbergen met enkele fraaie combinaties tot opgave ge dwongen. Kort na deze twee par tijen volgden er nog vier uitsla gen. John van der Wiel was de tweede Panfox-grootmeester die voor de bijl ging. Hans Klip, die zijn schaakcarrière begon bij Caïssa (tegenwoordig Donge- mond) Geertruidenberg, had een aanval die doorsloeg. Daarmee pakte hij het tweede winstpunt voor SMB. De koek was daarmee op voor de Gelderlanders. Loek van Wely oefende een sterke druk uit op de stelling van internatio naal meester Jeroen Vanheste. Van Wely sloeg enkele pionnen, waarna er bij zijn opponent aller lei materiaal instond. Vanheste gaf wijselijk op. De tegenstander van Ivan Sokolov ging door de vlag. Julien Hodgson won het to reneindspel van Kerkmeester. Daarmee was het 4-2 voor Pan fox. Manuel Bosboom creëerde een vrijpion, die beslissend bleek. Rafael Vaganian bleek de sterk ste in een loper- en toreneindspel. Jop Delemarre, de benjamin van de Bredanaars, stond een groot deel van de partij een pion ach ter. Dit bleek na iets meer dan ze ven uur spelen beslissend. Bij HSG, mets Panfox ook ver wacht in de finale, ging het het aanvankelijk wat moeizamer dan bij de Bredase club. Maar uitein delijk bleek het klasseverschil met LSG Leiden te groot. Panfox Breda SMB Nijmegen 7-3. J. Timman - T. Hommeles 0-1, L. van Wely - J. Vanheste 1-0, J. Delemarre - F. Krudde 0-1, I. Sokolov - J. Van de Mortel 1 - 0, R. Vaganian - D. Tjiam 1-0 M. Bosboom - W. Hendriks 1-0, J. Hodgson - H. Kerkmeester 1 -0, M. Gurevich - S. Van Gisbergen 1 - 0, J. van der Wiel - H. Klip 0- 1, F Cuij- pers - L. van der Linden 1-0. HSG Hilversum - LSG Leiden 6,5 - 3,5. L. Ljubojevic - L. Konings 1-0, P. Van der Sterren, M. De Heer 1-0, I. Rogers - E. Kuijpers 0-1, F. Nijboer - M. Roobol 1-0, J. Kosashvili - S. van Blitterswijk 0,5 - 0,5 Zso. Polgar - M. Bosman 1-0, H. Vedder - H. Van Putten 1-0. P. Boersma - R. de Graaff 1-0, W. Zagema - M. Strijbos 0-1, L. Pliester - E. Van Haastert 0-1. Wit: Hommeles, zwart: Timman. 1. e4 c5 2. Pf3 e6 3. d4 cxd4 4. Pxd4 Pc6 5. Pc3 a6 6. Le2 Pge7 7-. 0-0 Pxd4 8. Dxd4 Pc6 9. Dd3 Dc7 10. Lg5 Lc5 11. Tadl 0-0 12. a4 f6 13. Le3 b6 14. Dd2 Td8 15. Pbl Lb7 16. c3 Pe5,17. b4 Lxe3 18. Dxe3 Lc6 19. f4 Pf7 20. b5 axb5 21. axb5 Lb7 22. Pd2 Ta2 23. Tfel Tc8 24., Lfl Ta4 25. Pc4 Txc4 26. Lxc4 Dxc4 27. Txd7 Tc7 28. Tedl Txd7 29. Txd7 Dxe4 30. Dxe4, Lxe4 31. c4 e5 32. g3 Lf5 33. Td2 g5 34. fxg5 Pxg5 35. Td6 Kf7 36. Txb6 Pe6 37. Tb7+ Ke838. b6 Le4 39. Txh7 Pc5 40. Tc7 Pa6 41. b7 1-0. Door John Hoofs Parijs - Een 24-uurs virus nestelde zich net op het verkeerde moment in het lange lijf van Pete Sam pras. Het betekende voor de torenhoge favoriet met een afscheid van Parijs en zijn droom er eindelijk te winnen. Zes keer geprobeerd, zes keer verloren. Roland Garros moet langzamerhand een obsessie worden voor de Amerikaan. De Parijse klassieker is ook na gis teren nog steeds een hatelijke zwarte vlek op een verder bril jant Grand-Slam-palmares, dat met drie keer Wimbledon, vier keer New York en twee keer Melbourne staat als een huis. Magnus Norman, een jongeman uit een Zweeds gat met 8000 in woners, gaf zichzelf het fraaist denkbare cadeau voor zijn 21e verjaardag door Sampras te ont luisteren: 2-6, 4-6, 6-2, 4-6. In zijn eerste twee wedstrijden (te gen Santoro en Clavet) had de Amerikaanse favoriet slechts acht games prijsgegeven in zes sets, gisteren kreeg hij er twintig tegen en lag prompt uit het toer nooi. Sampras was zichzelf niet tegen Norman en na afloop werd dui delijk waardoor. De favoriet had diarree, voelde zich slap. Hij was in elk geval geen schim van de man die Clavet woensdag alle hoeken van de baan had laten Parijs (rtr) - Het is onzeker of Mary Pierce zaterdag op Roland Garros in de derde ronde kan aantreden tegen haar landgenote Sandrine Testud. De Frangaise heeft last van buikgriep. Pierce kreeg injecties om de kwaal te onderdrukken. De winnares van de Australian Open in 1995 trok zich gisteren terug voor het dubbelspel met Amanda Coetzer. Het Frans/Zuid-Afrikaanse duo zou aantreden tegen Conchita Marti nez (Spa) en Patricia Tarabini (Arg). Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Philippoussis (Aus) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4 6-2, Norman (Zwe) - Sampras (VSt/1) 6-2 6-4 2-6 6-4, Kuerten (Bra) - Muster (Oos/5) 6-7 6-1 6-3 3-6 6-4, Rosset (Zwi/15) - Roux (Fra) 6- 3 5-7 6-2 6-3, Medvedev (Oek) - Escude (fra) 7-6 6-4 6-2, De Wulf (Bel) - Portas (Spa) 6-3 7-6 4-6 6-7 8-6, Kafelnikov (Rus/3) - Pioline (Fra) 7-5 6-4 6-7 1-6 6-4, Corretja (Spa/8) - Champion (Fra) 6-1 3-0 opgave. Vrouwen, derde ronde: Graf (Dui/2) - Serna (Spa) 7-6 6-1, Martinez (Spa/7) - Dhenin (Fra) 6-2 6-1, Coetzer (ZAf/11) - Babel (Dui) 6-4 6- 2, Dragomir (Roe) - Habsudova (Slo/15) 6-3 6-3, Majoli (Kro) - Grossman (VSt) 6-1 4-6 6-1, Davenport (VSt/5) - Schnyder (Zwi) 4- 6 6-3 9-7, Spirlea (Roe/13) - Ruano-Pascual (Spa) 6-1 6-1, Arendt (VSt) - Novotna (Tsj/4) 3-6 6-4 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Farina/Pizzichini (Ita) - Boogert/Spirlea (Ned/Roe/14) 7-5 1-6 6-2, Nagyova/Schnyder (Slw/Zwi) - Ru- bin/Schultz (VSt/Ned) 6-1 6-2. Gemengd dubbel, eerste ronde: Basuki/Nijssen (Ind/Ned) - Kri- zan/Nyborg (Slo/Zwe) 6-3 6-2, McQuillan/McPherson (Aus) - Jeya- seelan/Kempers (Can/Ned) 3-6 6-4 6-2, Lamarre/Delaitre (Fra) - Wagner/Groen (Dui/Ned) 6-2 6-3. zien. De bijna radiografische perfectie waarmee hij toen de ballen stuurde naar elk plekje dat zijn hersenen hadden uitge kozen, maakten hem tot topfa voriet nummer een. Nummer 65 dacht daar anders over. Magnus Norman, die als beste prestatie alleen kon bogen op een zege op Alberto Berasate- gui, speelde de wedstrijd van zijn leven. Hij serveerde gede gen, ontmoedigde Sampras met aces en goede basisslagen en bleek zeer beweeglijk. Hij was bovendien niet in het minst on der de indruk van het feit dat hij door een volgepropt stadion als kanonnenvoer werd gezien voor 's werelds beste. Norman vocht vanaf de eerste bal voor wat hij waard was en dat bleek te veel voor Sampras, die lusteloos aan de wedstrijd begon en de eerste set had ingeleverd, voor hij het goed en wel in de gaten had. De kampioen serveerde onder maats, sloeg soms vier simpele forehands op rij uit. En geen paar centimeter, maar een hele meter. Sampras mikte ook vaak in het net. Niet tegen de netband of pal daaronder, maar midden in het net. Het kostte hem het tweede bedrijf, waarin hij op 5-4 voor Norman drie breaks ver prutste. Het Parijse publiek begon ner veus te worden van Sampras' ge stuntel en besloot hem massaal aan te moedigen. Hij leek er even energie uit te putten, want zijn slagen kregen weer scherpte. De derde set trok hij simpel naar zich toe, de vierde startte hij met een love game en drie aces. De crisis leek bezworen toen hij vervolgens de service van Nor man brak. Maar de Zweed bleef onbevan gen tennissen, alsof hij elke dag tegen een wereldtopper speelt. Hij vocht zich terug in de wed strijd en Sampras raakte zijn ge voel voor lengte weer kwijt. Het was het begin van het einde. Hoe wanhopig het publiek ook schreeuwde, de nummer een was niet te helpen. Norman serveer de de wedstrijd koel uit. Donderdagavond had Norman een telefoontje gekregen van een vriend in Zweden die hem op de hoogte bracht van Sampras' vi rusklachten, maar daar had hij zich niet door van de wijs laten brengen. „Ik wilde gewoon een lekkere pot tennissen op mijn verjaardag. Aan winnen heb ik geen seconde gedacht." Sampras: „Dat virus is geen ex cuus. Hij was vandaag de beste. Dat moet ik accepteren." Thomas Muster staat sinds mei 1995 op de Parijse erelijst. Dat is maar goed ook, want de Oosten rijker heeft duidelijk niet meer zo lang te gaan. Hij is versleten, verbijt de pijn in zijn heupen. Twee jaar lang was hij op gravel nagenoeg onverslaanbaar. Dit jaar speelde hij beter op hard- Sampras trekt een grimas. court. Op gravel liet hij zich de afgelopen weken verrassen door Pioline, Santoro, Arazi en Dra per. Gisteren werd de naam van Gus tavo Kuerten daaraan toege voegd. De Braziliaan versloeg de als vijfde geplaatste Muster met 6-7 6-1 6-3 3-6 6-4. En Muster had toch al zo'n hekel aan Brazi- FOTO ANP lianen. Vorig jaar stapte hij tij dens een Davis Cup-duel in Sao Paulo van de baan, omdat hij zich door het publiek bedreigd voelde. M- Pariis (ano) - Jan Siemerink VERVOLG VAN PAGINA B1 Rijsbergen genoot ondertussen al le vertrouwen van het bestuur. Hij kon het allemaal niet helpen in de ogen van Peek c.s. De trainer permitteerde het zich in het openbaar spelers te kijk te zetten. „Hij heeft in principe ge lijk," reageerden de aangesprok enen manmoedig. Het droeg ech ter allemaal niet bij aan het zo ge wenste saamhorigheidsgevoel. De training van 25 november (daags na Volendam) ging groten deels op aan praten. Volgens aan voerder Arnold werd er voor het eerst openlijk gesproken en werd niemand ontzien. Resultaat: de nreest smadelijke nederlaag van allemaal: uitgeschakeld voor de beker door Helmond Sport. Eind november leek NAC het lek eindelijk boven te hebben. In een roet name schitterende tweede helft werd De Graafschap thuis terzijde geschoven. De winnende goal van Arnold was er een van ongekende schoonheid. Maar ook nu bleef het onheil NAC achtervolgen. Vanaf de tribune zag de Japanse manager Imanishi spits Arnold vanuit een onmoge- hjke hoek scoren en hij was direct verkocht. De immens populaire aanvaller mocht voor een miljoen gulden zijn kunsten voortaan ver enen bij Imanishi's club San Erecce. Met pijn in het hart koos Arnold voor de poen. Even later verliet ook Yassine Ab- dellaoui de club. Het miskende ta lent vertrok naar Spanje (Rayo vallecano) en weinigen in Breda heten een traan. In december en januari ondervond NAC hoezeer de spelers-markt veranderd is. 'Wie niet eens een miljoen over heeft voor een goede spits, moet thuisblijven' was de teneur van de Limburgse veront waardiging over het vruchteloos hengelen van NAC naar Fortuna- spits Robert van der Weert. NAC had eerder ook al bot gevangen bij Hans Gillhaus en Max Huiberts. De aantrekkingskracht van de club op dergelijke spelers bleek minder groot dan gehoopt. Bij het noodlijdende Beerschot haalde NAC de hier onbekende Zlatko Arambasic. De Australiër was in wezen al gedoemd te mis lukken, toen kort na zijn komst Richard Roelofsen eindelijk losge weekt werd van Roda JC. Het nieuwe aanvalsduo Stewart-Roe- lofsen begon voortvarend en na de degelijke 3-0 tegen Volendam had het publiek opnieuw het gevoel dat NAC uit de misère was. Mis. Door het vertrek van Arnold was de eenheid binnen de groep verder weg dan ooit. En bij de trainer was het licht uitgegaan, omdat NAC wel belangrijke spelers liet gaan, maar hèm niet tussentijds naar Vitesse liet overstappen. Ter wijl NAC niet met Rijsbergen ver der wilde. Herbert Neumann volgt de Leidenaar op. Na de 3-0 tegen Volendam (op 8 maart) werd negen wedstrijden op rij niet meer gewonnen. Net als in de eerste competitiehelft gaf NAC meermaals een moeizaam tot stand gebrachte voorsprong in de slotfase uit handen. Ook andere 'eigenaardigheden' kwamen terug. Rijsbergen haalde ouderwets uit naar de spelers groep met een mengeling van ver wijten en voldongen feiten. Twee weken geleden liep een woorden wisseling tussen Rijsbergen en Van Galen dermate uit de hand dat de speler wegens 'misdragin gen' uit de selectie werd gezet. De groep reageerde amper. Zag en constateerde alleen dat 'Barry fout was' en keerde zich daarmee nog altijd niet af van de trainer. Van Galen had iets meer bijval verwacht. „Maar deze groep is daarvoor als geheel niet sterk ge noeg," wist ook hij. Na een gesprek met speler en trai ner keerde Van Galen terug in de groep. „Ik ben niet rancuneus," zei Rijsbergen, „maar aan de an dere kant zal ik ook niet meer met hem praten." Het bestuur bleef al die tijd wel als eenheid fungeren. Peek houdt zijn technische directeur Martien Vreijsen kundig in de luwte. „Ook wij hebben goed in de spiegel ge keken," zegt Peek. „Wat hij gezien heeft, houdt hij echter voor zich. Hij zegt alleen dat 'bijsturen tij dens het seizoen' heel erg moeilijk is gebleken. Enkele weken geleden vroeg de voorzitter ook de spelers eerst eens goed naar zichzelf te kijken. „Wij willen alleen verder met spe lers die voor de volle honderd pro cent achter onze ideeën staan." Wie dat niet kan opbrengen, mag of moet weg. „Noem dat gerust een grote schoonmaak." De voorzitter sprak nog meer dui delijke woorden. „Mensen die geen respect kunnen opbrengen voor medespelers, trainer, be stuursleden of andere medewer kers, dienen te vertrekken." Nog een keer moet NAC dit sei zoen aan de bak. Op het veld zul len spelers en trainers nog een keer al dan niet van harte geza menlijk de B-side of Ei-tribune opzoeken. „We pakken nu punten voor volgend jaar," probeerde Geert Brusselers de martelgang van een andere kant te bekijken. Sportief kan Neumann de schade snel herstellen, maar er is meer. Niet voor niets ontvingen de spon sors deze week een excuusbrief. 'Het is ons bekend dat velen van u niet erg gelukkig zijn met de ont wikkelingen van dit seizoen. Wat dat betreft zijn we het onmiddel lijk met u eens. Ook wij hadden iets anders verwacht en zeker niet alleen in prestatief opzicht,' schrijven Peek en Vreijsen. De geldbron wordt op dit moment aangetast en dus stellen beide he ren dat 'Wij als NAC-bestuur en medewerkers zullen keihard doorknokken om u een product te geven waar u recht op heeft.' Peek zegt zijn conclusie getrokken te hebben. „Het elftal is nooit een collectief geweest. Het is nooit een echte groep geworden, waarbin nen het klikte." Schuldigen wor den niet aangewezen, alleen ge waarschuwd. Want NAC is nog niet met een nieuwe trainer en een opge schoonde selectie. Een maand ge leden nog merkte een speler op dat wanneer Gorter terugkeert, er vijf spelers opstappen. „Dan stappen er maar vijf op," reageerde Peek fel. „Met spelers die denken dat ze baas zijn bij NAC willen we niets meer te maken hebben." Parijs (anp) - Jan Siemerink verloor in de derde ronde van Roland Garros kansloos met 6- 4 6-4 6-2 van de Australiër Mark Philippoussis. In de eerste twee sets leverde Sie merink zijn opslag bij 4-4 in. „Het ging vandaag om een paar punt jes, een paar matige opslagen, slechte volleys." Het Australische servicekanon stond op scherp, al bleef hij op ze ven aces steken. „Ik kon er wel steeds aankomen, maar na zo'n duik ben je wel uit positie. Maar het echte probleem was dat ik zo veel moeite had mijn eigen servi cegames te winnen. Als dat wat makkelijker was gegaan, had er wat meer druk op zijn servicega mes komen te staan. Dan had ik me daar beter op kunnen concen treren." In de derde set sloeg Philippoussis met 6-2 toe. „Toen stond-ie losjes te spelen," meldde Siemerink, ge tooid in een shirt met 'Excuse me' erop. „Ik heb hier twee potjes ge wonnen, ga toch weer met wat meer vertrouwen het gras op. Ik had hier nog nooit de derde ronde gehaald, dus dat resultaat staat." Rotterdam - Ajax en Feyenoord zijn met elkaar in conflict geko men over de 19-jarige Froylan Ledezma. De spits uit Costa-Rica is één van de grootste talenten uit Midden-Amerika. Ajax dacht de speler, die werd ontdekt op een groot jeugdtoemooi in Dallas, te hebben gestrikt. Maar vrijdagochtend liep hij rond op het trainingsveld naast De Kuip. Vrijdagavond speelde hij op het internationale jeugdtoemooi in Rotterdam al mee met Feyenoord. „We hebben een akkoord met zijn club," zei manager Hans Hagelstein van Feyenoord. „Met de speler zijn we in principe rond." Maar Ajax denkt ook een overeen komst te hebben met Ledezma, die het slachtoffer lijkt van zijn zaakwaarnemers. Niet alle houders van de Club Card Oranje komen in aanmerking voor een kaartje voor de WK-kwalificatiewedstrijd Nederland- België op 6 september in Rotterdam. De houders van de Supporters Club Card Oranje hebben voorrang. Deze groep heeft recht op de koop van twee toegangsbewijzen met korting. Daarop is een ware run ontstaan. Kopenhagen - Jon Dahl Tomasson, die Heerenveen binnenkort in ruilt voor Newcastle United, is opgeroepen in de nationale selectie van Denemarken, dat op 8 juni in Kopenhagen de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Bosnië speelt. Marcel Desailly heeft zijn contract bij AC Milan verlengd tot en met 30 juni 2000. Ajacied Dave van den Bergh speelt de komende drie seizoenen voor Rayo Vallecano (Spa). Ab Persijn verlengde zijn contract bij Volendam met drie seizoe nen. Bordeaux-speler Patrick Colleter (31) heeft een contract voor twee jaar getekend bij Olympique Marseille. AS Monaco heeft zich versterkt met de Senegalees Djibril Dia- wara van Le Havre, die voor vijf jaar tekende. Gut Kaden - Na wéér een zeperd op de Europese golftour heeft Rolf Muntz besloten vrijaf te nemen. Na zijn desastreuze eerste ronde in 80 slagen en een tweede in 74 kwam voor hem de uitscha keling in het Deutsche Bank in Gut Kaden bij Hamburg. „Ik ben moe en aan rust toe," verklaarde de 28-jarige Brabantse speler. Muntz hervat zijn seizoen in het Duits Open in Stuttgart op 19 ju ni. Alveslohe. Deutsche Bank Open, EK profs, stand na tweede ronde: 1. Phil lips (Eng) 139 (68 71), 2. Martin (Spa), Canonica (Ita) 140, 4. Lane (Eng), Goosen (ZAf), Robson (Eng), Gronberg (Zwe), Forsbrand (Zwe) 141; uitge schakeld: o.a. Muntz (Ned) 154. Houston - Utah Jazz heeft donderdag geschiedenis geschreven. Na een 103-100-overwinning tegen Houston Rockets behaalde de club voor het eerst in het bestaan de finale van het NBA-kampioen- schap. In deze eindstrijd moet de ploeg het opnemen tegen titelver dediger Chicago Bulls. Utah Jazz dankt de plaats in de finale aan John Stockton. De routinier stelde de vierde zege in de best-of-se- ven serie in de laatste seconde veilig. Hij zette een pass van Bryon Russell om in een driepunter. In de finale van de Western Confe rence bepaalde hij de eindstand op 4-2. Dublin - Tiger Woods is het Memorial Tournament in Dublin, Ohio begonnen met zijn slechtste ronde van het jaar. De superman der golfers keerde in het clubhuis terug na 72 slagen. Dublin (VSt). Memorial Tournament, 3,8 miljoen gulden. Stand na de eerste ronde: 1. Herron (VSt), Parnevik (Zwe), Day (VSt), An- drade (VSt) 66 slagen, 5. Hoch (VSt) 67, 6. Blackmar (VSt), Boros (VSt), Els (ZAf) 68. Vicenza - Bij ongeregeldheden rond de Italiaanse bekerfinale tus sen Vicenza en Napoli zijn donderdag veertig mensen gewond ge raakt. Een 25-jarige fan van Vicenza liep een forse steekwond in een been op. Vicenza won de eindstrijd na verlenging. In Vicenza werd het 3-0 na extra tijd. Napoli won de eerste wedstrijd met 1-0. Arnhem - De transfer van Roy Makay naar Betis Sevilla is voorlo pig van de baan. Het bestuur van Betis weigerde tegemoet te ko men aan de financiële eisen van de 22-jarige aanvaller. Overmars praatte ook met Betis. Hij beraadt zich nog. Gorinchem - De Vereniging Driebanden Nederland is volgens ver wachting akkoord gegaan met de samensmelting met de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond (KNBB). In de eredivisie driebanden wordt de competitie besloten met play offs. Harrie van de Ven verruilt het driebandenteam van het Rotter damse Tegelhal-Zuid voor Minkels Products uit Heeswijk-Dinther, waar hij vierde man wordt. ZWEMMEN Canet-en-Roussillon. Mare Nos trum Tour, derde etappe, eerste dag. Vrouwen, 800 vrij: 1. Vlieghuis (Ned) 8.50,68. BADMINTON Glasgow. WK. Mannen: kwartfinales: Hoyer Larsen (Den/2) - Joko Suprianto (Ino/6) 10-15 15-9 15-5, Arbi (Ino/12) - Stuer Lauridsen (Den/10) 10-15 15-6 15-1, Sun Jun (Chn/3) - Gade Chiïstensen (Den/11) 15-9 15-11, Rasmussen (Den/15) - Park Sung Woo (ZKo/8) 15-2 18-17. Vrouwen: kwartfinales: Gong Zhichao (Chn/2) - Susanti (Ino/5) 11-5 11-2, Wang Chen (Chn) - Audina (Ino/3) 11-6 11-4, Han Jingna (Chn/10) - Zhang Ning (Chn/7) 11-8 11-7, Ye Zhaoying (Chn/1) - Dai Yun (Chn/16) 11-7 11-6. VOETBAL Six-Fours. Int. toernooi onder 19 jaar MAROKKO - NEDERLAND 1-1 (1-0). 40. Zerouali 1-0, 75. Brug- gink 1-1 (strafschop). Rode kaart: 25. Bourissai (Mar) wegens on deruit halen Vennegoor of Hesse- link, 78. Zijm (Ned/2xgeel). Mallemort: MEXICO - KROATIË 1-0 (0-0). 76. Lillingston 1-0. Oekraïne: Dynamo Kiev-Zirka- Nibas Kirovograd 6-1. Dynamo Kiev kampioen. Oslo. Oefenwedstrijd. NOORWEGEN - BRAZILIË 4-2 (3-1). 7. Rudi 1-0, 17. Flo 2-0, 19. Djalminha 2-1, 32. Flo 3-1, 65. Romario 3-2, 75. Ostenstad 4- 2. Cueno (anp) - Mario Cipollini moet ge duld betrachten. Gisteren was de 'Leeu wenkoning' in een massasprint dicht bij zijn persoonlijk record van vijf ritzeges in de Giro d'Italia. De Zweed Glenn Magnusson versperde 'Super Mario' ech ter in de straten van Cueno de weg. De Scandinaviër boekte in de Ronde van Ita lië zijn tweede dagprijs na zijn etappewinst vorig jaar. Cipollini, derde achter landgenoot Rossato, zal op zijn vijfde prijs tot de laatste dag in Milaan moeten wachten. Zoals verwacht had leider Pavel Tonkov geen enkel probleem het rose-trieot om zijn schou ders te houden. De Fransman Luc Leblanc bleef op 41 seconden achterstand staan. Bij de massale aankomst kwam de Oekraïner Sergei Oetsjakov ten val in de laatste bocht, toen hij aan de kop van het peloton sleurde. De Oost-Europeaan liep geen noemenswaar dige verwondingen op. „Oetsjakov temperde door zijn val de snel heid. We moesten vol in de remmen. Magnus son kon hem net ontwijken," verklaarde Ci pollini zijn nederlaag. „Hij had geluk. Ik niet. Maar ik krijg mijn kans nog wel." Vandaag duikt het peloton de Alpen in. Ronde van Italië Dertiende etappe, Varazze-Cuneo: 1. Magnusson (Zwe) 150 km in 3.25.04 (43,888 km/u), 2. Rossa to (Ita) 0.01, 3. Cipollini (Ita), 4. Traversoni (Ita), 5. Baldato (Ita), 6. Piccoli )Ita), 7. Loda (Ita), 8. Leoni (Ita), 9. Scopsi (Ita), 10. Cassani (Ita), 11. Tonkov (Rus), 12. Leblanc (Fra), 13. Pierdomeni- co (Ita), 14. Savoldelli (Ita), 15. Belli (Ita). Algemeen klassement: 1. Tonkov 58.47.11, 2. Le blanc 0.41, 3. Gotti (Ita) 1.07, 4. Noë (Ita) 1.49, 5. Piepoli (Ita) 2.37, 6. Shefer (Kaz) 2.49, 7. Savol delli 2.51, 8. Di Grande (Ita) 3.38, 9. Guerini (Ita) 3.58, 10. Miceli (Ita) 4.09, 11. Belli 4.39, 12. Oegroemov (Rus) 4.41, 13. Merckx (Bel) 4.57, 14. Serrano (Spa) 5.20,15. Garcia Casas (Spa) 5.47. Ronde van Beieren Derde etappe, eerste deel, Gunzenhausen-Bay- reuth: 1. Henn (Dui) 162,2 km in 4.07.23, 2. Pre- tot (Fra), 3. Dietz (Dui), 4. Mori (Ita), 5. Vestol (Noo) 2.39, 6. Knaven (Ned). Algemeen klassement: 1. Henn 12.50.31, 2. Dietz 0.03, 3. Pretot 0.19, 4. Mori 0.52, 5. Klöden (Dui) 2.43, 6. Knaven. Midi Libre Vierde etappe, Ales-Montpellier: 1. Fraser (Can) 145,5 km 3.15.49 (44,583 km/u), 2. Moncassin (Fra), 3. Baffi (Ita), 4. Chanteur (Fra), 5. Pizkis (Lit), 6. Teterioek (Kaz), 7. Aldag (Dui), 8. Men- gin (Fra), 9. Gouvenou (Fra), 10. Ivanov (Rus), 13. Riis (Den), 15. Voskamp (Ned) 16. Moerenhout (Ned). Algemeen klassement: 1. Elli (Ita) 18.29.03, 2. Dufaux (Zwi) 8.14,3. Voskamp 8,17,4. Totschnig (Oos) 8.18, 5. Kasputis (Lit) 8.26, 6. Plaza (Spa), 7 Hamburger (Den) 11.52, 8. Moreno (Spa) 12.24, 9. Desbiens (Fra) 18.26, 10. Gelfi (Ita) 18.39, 42. Riis 29.45. Ronde van Oostenrijk Eerste etappe, Eisenstadt-Graz: 1. Nardello (Ita) 196 km in 4.41.06 (41,844 km/u), 2. Wrolich (Oos) 1.34, 3. Trkal (Tsj) 3.43, 4. Colage (Ita), 5. Gugga- nic (Oos), 8. De Louw (Ned), 21. Van Rijn (Ned), 39. Cerneus (Ned), 47. Bouwmans (Ned), 53. Van de Meulenhof (Ned), 63. Meijs (Ned) 15.03, 66. Farenhout (Ned), 71. Barsingerhorn (Ned) 16.06, 72. Buurstede (Ned), 77. Vries (Ned), 89. Van der Velden (Ned), 101. Van der Meer (Ned). Algemeen klassement: 1. Nardello 4.43.47, 2. Wrolich 1.45, 3. Camenzind (Zwi) 3.49, 4. Van- denbroucke (Bel) 3.50, 5. Mattan (Bel) 3.51, 12. De Louw 3.56, 17. Van de Meulenhof 3.57, 22. Bouwmans 3.59, 44. Van Rijn 4.06, 56. Cerneus 4.10, 66. Meijs 15.25, 67. Farenhout 15.28, 82. Vries 16.29, 93. Barsingerhorn 16.34, 105. Van der Meer 16.38, 106. Buurstede, 107. Van der Velden.

de Stem | 1997 | | pagina 15