Brabant ög§gi Personeel Uitgerekende kans voor een Technisch Calculator bij Fokker Elmo FOKKER ELMO ACTIEF expert ENTHOUSIASTE VERKOPER FUJIFILM PRODUCTIE MEDEWERKERS KIJK EENS NAAR JE KANSEN IN DE WERELD VAN STORK CALCULATOR (e,wtb,w&w,b) Onze adviseurs hebben een perfecte vaste baan voor u. Of bel Ni vee 076 5204440 Zie ook: http://www.nivec.nl /»-> ALBIN groepsleraar groepsleraar (m/v) LANGE BRUGSTRAAT 4, 4811 WR BREDA Actief is al 45 jaar een begrip in Breda en omstreken. Ons bedrijf houdt zich bezig met de verkoop van de KTV, video, hifi, witgoed en huishoudelijke apparaten. Wij zoeken op korte termijn een: Leeftijd en vooropleiding spelen slechts een geringe rol in onze selectieprocedure. Inzet en enthousiasme zijn voor ons minstens zo belangrijk. Interesse: schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen svp. naar bovenstaand adres t.a.v dhr. Timmerman. MTS'ere PT, Wtb en E II DE STEM I— ZATERDAG 31 mei 1997 Brabant Personeel is een gezamenlijke rubriek van De Stem Brabants Nieuwsblad, Brabants Dagblad en Eindhovens Dagb]a Advertentiereserveringen tel. 076-5312300, fax P76-53l2tin of tel. 0165-578882, fax 0165-578149. Fokker Elmo is een zelfstandige onderneming binnen het Stork concern, dat met ca. 5 miljard gulden aan ontvangen opdrachten en 20.000 medewerkers het grootste concern in Nederland is op het gebied van industriële productie systemen en technische dienstverlening aan de industrie. Fokker Elmo is gespecialiseerd in elektrische en elektroni sche systemen voor de internationale luchtvaart- en defensie industrie. Fokker Elmo heeft momenteel ongeveer 450 medewerkers in dienst. Wegens toenemende werkzaamheden en om onze (potentiële) klanten nog beter te kunnen bedienen zoeken wij voor de afdeling Calculatie een TECHNISCH COMMERCIEEL CALCULATOR De functie In deze technische functie werkt u mee aan de totstand koming van kostprijscalculaties naar aanleiding van offerte- aanvragen samen met medewerkers van Marketing Sales, Inkoop, Engineering en Productie. Deze calculaties worden door u geanalyseerd en vergeleken met de prijzen van andere aanbieders. Tevens ontwikkelt u betrouwbare parameters voor het ramen van kosten. Wat wij vragen diploma HTS-E of Bedrijfskunde enkele jaren ervaring met bovengenoemde werkzaamheden kennis van geautomatiseerde systemen u beschikt over goede sociale en communicatieve vaardigheden. De procedure Hebt u belangstelling, richt dan uw sollicitatiebrief met CV binnen 14 dagen aan Fokker Elmo B.V., afdeling Personeel Organisatie, t.a.v. de heer L.A. Linders, Postbus 75, 4630 AB Hoogerheide. Voor inlichtingen over de functie kunt u contact opnemen met de heer J.F. Nieland, chef Calculatie en Project Controlling, telefoon 0164 - 617730. ze uit en stuur uw c.v. Teteringsedijk 3 4817MA Breda Postbus 2183 4800 CD Breda Tel.076 5204440 Fax.076 5204450 e-mail: info@nivec.nl INGENIEURS EN P&O-ADVISEURS •'BEDIlinvDlU«k_N^ ALBIN CE, producent van bedrijfsdeuren te Geertrui- 7 denberg, zoekt op zeer T korte termijn 2 De werkzaamheden zijn onder andere het zagen, frezen, boren en samen stellen van aluminium pro fielen tot bedrijfsdeuren. Heb je interesse om in een jong team te werken, bel of schrijf ons dan snel. Wij bieden een salaris dat is af gestemd op je ervaring, vakkennis en inzet. Reacties telefonisch of schriftelijk aan de directie. IKUUSTRIAI DOORS BV Albin CE, Centraleweg 11b, 4931 NA, Geertruidenberg. Telefoon: .0162-514339. Telefax: 0162-522096 De WÏLLIBRORDUSSCHOCML in ALPHEN (N.Br.) is een school waar deaTT onderwijs wordt gegeven en waar een kleuter nog kleuter mag zijn. Voor een van onze vijf kleutergroepen wij op zoek naar een enthousiaste (vacature 97/1-2) (m/v) die de huidige collega m.i.v. het nieuwe schooljaar voor zeer lange tijd de h l week wil en kan vervangen. Voor deze vacature, waarvoor in eerste instantie een tijdelijke benoeming geldt v max. 1 jaar, gaan onze gedachten uit naar iemand met specifieke belangstells^ voor het jonge kind. Daarnaast willen wij graag in contact komen met een man/vrouw die vanaf i september tot aan de kerstvakantie een collega wil en kan vervangen tijdens haa zwangerschaps/bevallingsverlof. Het betreft hier een parttime functie als r (vacature 97/4) op maandag en dinsdag in groep 4 Natuurlijk verwachten wij van onze nieuwe collega's dat zij in het bezit zijn van de juiste bevoegdheden, dat zij zich 100% zullen inzetten en dat zij over voldoende energie beschikken om ook buiten schooltijd zaken aan te pakken. Daarnaast moeten zij zich thuisvoelen in het katholiek onderwijs. Meer informatie wordt verstrekt door de directeur van onze school, de heer C Hendrikx. Hij is telefonisch te bereiken via nummer 013-5081377 (school) of 0168- 404046 (thuis). Belangstellenden voor een van deze functies worden uitgenodigd om binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad te schrijven naar Stichting Katholiek Onder- wijs Alphen, Postbus 62, 5130 AB ALPHEN (N.Br.) met in de linker bovenhoek van de envelop duidelijk de vermelding voor welke vacature hij/zij in aanmerking 'wenst te komen. Fuji betekent in het Japans 'het hoogst bereik bare'. In helder Nederlands 'de top'. Het klinkt misschien arrogant, maar daarmee beloven we je als MTS'er niets teveel. Want voor jou is een kleurrijke rol weggelegd bij Fuji. Als producent van fotografisch materiaal maken we namelijk gebruik van zeer hoogwaardige techniek en geavanceerde productieprocessen. En technici, waaronder MTS'ers, voeren daarover de regie. Er is nog iets wat we even scherp willen stellen. Behalve kleurenfilms, kleurenfotopapier en lichtgevoelige aluminium platen voor de offset industrie, ontwikkelen we bij Fuji ook een groot saamhorigheidsbesef. Omdat we geloven dat teamwork, het gevoel dat het 'klikt', de kwaliteit bevordert. Zowel die van onze producten als die van onze mensen. Bij Fuji vind je als MTS'er dus in alle opzichten een unieke omgeving voor ontwikkeling. Bijvoorbeeld als Laminating Technician, Emulsion Technician, Coating Technician of Finishing Technician, in de fabriek waar we kleu renfotopapier produceren. Bij Laminating krijgen grote rollen papier, ons basisproduct, een laagje polyethyleen. Hierdoor wordt het papier steviger, waterafstotend en anti-statisch. In de 'keuken' van Fuji, Emulsion, worden de lichtgevoelige emulsies voor fotopapier gemaakt. Bij Coating wordt het gelamineerde papier voorzien van ver schillende lagen lichtgevoelige emulsie. Daarbij komt het op uiterste precisie aan. Want de licht gevoelige laag is flinterdun en moet zeer gelijk matig worden aangebracht. Finishing, of eind- bewerking, wil zeggen dat de rollen fotopapier op maat gesneden en lichtdicht verpakt worden. Op welke afdeling je ook komt te werken, als Technician ben je samen met je te'am verantwoor delijk voor het zo vlekkeloos mogelijke verloop van het productieproces. En daarvoor heb je ten minste een MTS-diploma nodig: PT, Wtb of E. Ervaring is welkom, maar niet noodzakelijk. We werken je altijd goed in en leiden je verder op. Gewoon onder werktijd. Zo kun je 'verder leren' terwijl je meteen al een goed salaris verdient. Om onze productie 24 uur per dag, 365 dagen per jaar draaiende te houden, werken we in de kleurenfotopapierfabriek in 5-ploegen- dienst. Hiervoor krijg je een aantrekkelijk rooster en een prima toeslag. Ook de overige arbeids voorwaarden zijn goed. Gemiddeld werkje zo'n 35 uur per week. Ga jij net als Fuji voor de top? Schrijf dan een korte brief naar: Fuji Photo Film B.V., postbus 90156, 5000 LJ Tilburg. Zet linksboven in je brief vacaturenummer 121 03 11. Als we denken dat er in jou een goede Technician schuilt, nodigen we je uit voor een gesprek. Hierin overleggen we onder meer op welke afdeling jij het best zou passen. Met vragen kun je terecht bij onze afdeling Personeelszaken, telefoon (013) 579 19 11. Als ze hier aan de overkant eer beetje gevoel in hun pinken had den en die laatste wedstrijd geer entree geheven hadden dan wa ik er morgenmiddag voor de eer ste keer van mijn leven versche nen. Bij een wedstrijd in het nieuwr NAC-stadion, bedoel ik. In het ge bouw ben ik een paar maander geleden al een keer op bezoel geweest op uitnodiging van Mar tien Vreysen die eens met me wil de praten. Omdat hij, zo als hij dat toen diploma tiek noemde, 'een beetje moeite' had met de teneur van mijn epistels waar die betrekking hadden op wat hij als zijn 'geliefde NAC' betitelde. Wijzer werden we er niet van. Vanuit de kantine van De Stem kijk ik iedere dag op die bakstenen burcht aan de overzijde. Dat onze j overburen niet bepaald hebben zitten te gieren van het lachen bij wat ik eerder over ze geschreven heb, snapte ik zo ook wei. Dus daar hoefde hij me niette laten opdraven. Na der tot eikaar kwamen we ook niet. Nadat we elkaar als twee bidsprinkhanen voorzichtig hadden zitten aftasten, verzandde de discussie in een beleefde maar zinloze exercitie. Te ruggekeerd aan mijn ei gen overkant was ik blij dat die drukke vierbaans- weg tussen hen daar en wij hier ligt en zeker we ten dat zij daar er hetzelf de over denken. Da's maar goed ook want het zou een slechte zaak zijn als krant en clubbestuur in hetzelfde bed zouden kruipen. Maar als ik destijds dan toch één ding goed begrepen heb, is dat ze aan de overkant het liefst zouden af dwingen dat wij alle mooipraat gedwee na lopen te kakelen. Ook al werd toen met de nodige stel ligheid geprobeerd om mij van het tegendeel te overtuigen. Volgens mij, godzijdank niet ge hinderd door enige kennis van de beginselen van de psychologie, is de kern van alle problemen aan de overkant dat ze daar maar weinig kunnen hebben. Spelers, trainer, technisch directeur, voor zitter, ze hebben ego's die ik van af hier boven het dak uit zie ste ken en was die weg twee- in plaats van vierbaans dan staken die tenen eroverheen. In die net zo misplaatste als rots vaste overtuiging van eigen be langrijkheid en onfeilbaarheid zijn het altijd anderen die het ge daan hebben. Lees ik nog maar eens even na, dankzij de zege ning van een elektronisch archief waaruit ik met een paar hande^ lingen alles wat er het afgeloper seizoen over NAC in de krant ge staan heeft, weer tevoorschijr kan toveren. Als ik dat allemaal zou printen i: het resultaat een papieren lopei vol ongenoegen van hier tot dï overkant. Een lang manifest var miskenning en beschuldigingen over en weer. Met die lappende ken vol Calimero-gekraai kar morgenmiddag met gemak hel hele veld bedekt worden. De eens zo sportieve Parel van het Zuiden is een kopie geworder van zijn inmiddels door dezelfde intriges in scherven gevallen poli tieke naamgenoot. Daar bestond het ook niemand om de hand in eigen boezem te steken. Net als bij dat ene edel steentje weten ze ook bij het an dere allemaal één ding zeker: al- 'es is de schuld van een ander. Volgens de trainer bestaat zijn se lectie uit klungels die je niets kunt leren. Die spelers op hur beurt zijn kwaad op elkaar én op be trainer. Intussen presenteer het bestuur een paar wereldkan jers die uiteindelijk het niveau van het tweede team maar net aan blijken te kunnen. Een keer in de week vinden ze el kaar in een orgie van eensgezind heid. Maar ook dan is het weer een ander die het allemaal ge daan heeft, wijzen alle neuzen en middelvingers dezelfde kant op, en is het de scheidsrechter die de Dl van de dag is. Ik ben goed moe van dat kinderachtige gezeur, en 'k ben geloof ik niet de enige, Sceptisch ben ik ook. Ten aanzier van de uitlatingen van voorzittei Peek waar hij zegt dat menser d|e geen respect kunnen opbren gen voor medespelers, trainer, bestuursleden of andere mede werkers, kunnen vertrekken, krachtige taal, maar de zin is niet compleet. Pas als dezelfde dood- wener ook geldt voor trainer, bestuursleden en andere mede werkers, wordt het misschien nog wat, daar aan de overkant. Léon Krijnen

de Stem | 1997 | | pagina 12