Snel keuring geweld op ideo en tv Extra geld biedt gehandicapten soelaas Beleeft mee... RVD hoort 'alleen positieve reacties' -in de wereld van Privé Het plan van Kok is zo slecht nog niet I )eïre|Hd Van de Poel van Ruth Ik heb me toch een gratis reclame gehad! Attractiepark mikt op 50.000 jonge leden Rotterdam sluit disco's bij geweld van portiers 99, Analyse BINNENLAND A3 4-8-4-4 4-7-2-6-8 Ook categorie vanaf zeven jaar Stewardess opgepakt met 10 kilo coke Twee verdachten bekennen gooien brandbommen ONTHUTSENDE BRIEVEN OVER ROL VIOLA 1 J IJ DAG 30 MEI 1997 I PËSTEM VRIJDAG 30 MEI 1997 oot-Brittannië en Ierland: 'oog en op de meeste plaatsen nk wat zon. Middagtempera ur van 16 graden langs de gelse en Schotse oostkust tot s boven de 20 in Wales en land. Igië en Luxemburg: Flinke nnige perioden en droos iddagtemperatuur van 17 tot graden. ord- en Midden-Frankrijk ij zonnig. Nu en dan een ste' e oostenwind. Middagtem ratuur rond 24 graden, vrii. g op meerdere plaatsen erbo- n. id-Frankrijk: Naast zon oral zaterdag ook kans on lkenvelden. Bijna overal oog. Middagtemperatuur op meeste plaatsen tussen 25 en graden. rtugal: Naast zon ook kans enkele regen- of onweers- ien. Maxima van een graad 22 aan zee tot ruim boven de in het binnenland, anje: In het noordoosten aarschijnlijk droog. Elders ote kans op enkele stevige re- n- of onweersbuien. Op de eeste plaatsen slechts nu en n zon. Middagtemperatuur het binnenland oplopend tot nd 30 graden; aan de kusten ts lagere maxima, anarische Eilanden: Zonnige rioden en maar ook kans op n bui. Middagtemperatuur ts onder de 25 graden, allorca en Ibiza: Geleidelijk inder zon, maar voorlopig g droog. Middagtemperatuur geveer 27 graden, alië: Flinke zonnige perioden slechts een kleine kans op n lokale regen- of onweers- met name in het noordoos- n. Middagtemperatuur eerst nd 25 graden, zaterdag voor langs de oostkust minder arm. riekenland en Kreta: In het orden van Griekenland mis- hien een bui. Elders zonnig, iddagtemperatuur rond 22 aden. uitsland: Op steeds meer laatsen flink wat zon en bijna 'eral droog. Middagtempera- u r van 16 graden in het oorden en oosten tot ruim bo en de 20 in het zuidwesten, witserland: Flinke perioden et zon, in het oosten soms ook at wolken. Droog. Middag- mperatuur 25 graden of iets ger. ostenrijk: Vooral in het oos- n vrij veel bewolking en kans p buiige regen. In het westen o nu en dan zon. Middagtem- eratuur van circa 15 graden in et noordoosten tot ruim 20 aden in Vorarlberg en Tirol. TELEFOONTJE 3ij dit spelletje bellen we een bekend persoon. Zijn of haar laam is in het telefoonnummer verstopt. Een 2 in het nummer staat voor de letter A, B of C etc. Wie bellen we? Iplossingen van gisteren: Cryptogram: Horizontaal: 3. Vuurbol; 6. vossen; spel; 11. ramen; 13. ovaal; 14. gemeen. fertikaal: 1. Muis; 2. brons; 4. olie; 5. overweg; 7. samsam; 9. plat; 10' lel; 12. node. Visitekaartje: I.N. Actie uit Utrecht is 'tuinarchitecte'. Illijswijk (anp) - Met het extra ield dat het kabinet dit jaar leeft uitgetrokken om iets te |oen aan de wachtlijsten in le gehandicaptenzorg kun- |en 2200 mensen worden ge- loipen- laarnaast stromen nog eens Ijchthonderd mensen door van lezinsvervangende tehuizen en inrichtingen naar intensief bege leid wonen. Vooral verstandelijk Ijehandicapten profiteren van |let extra geld. t blijkt uit de eerste rappor- tage over de aanpak van de wachtlijsten die staatssecretaris Terpstra (Welzijn) gisteren naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. Het kabinet stelde voor dit jaar 65 miljoen gulden extra ter beschikking. Een deel daar van, vijftien miljoen, was niet structureel. Maar omdat de ex tra middelen resultaat afwerpen, heeft Terpstra de Ziekenfonds raad laten weten dat alle midde len die dit jaar zijn ingezet ook voor latere jaren beschikbaar zijn. Op Prinsjesdag wordt be kendgemaakt hoeveel geld het kabinet in 1998 daarnaast extra beschikbaar stelt voor de gehan dicaptenzorg. In de gehandicaptenzorg staan nog duizenden mensen op de wachtlijst. Die lijsten zijn echter niet altijd even betrouwbaar. De indicatiestelling geeft veel pro blemen. Elke regio heeft daar voor zijn eigen manier. Daarin moet meer eenduidigheid ko men. Ook wil Terpstra een uni form systeem van vaststelling van urgentie. Op die manier kunnen zorgvraag en -aanbod beter op elkaar worden afge stemd. De staatssecretaris wil ook on derzoek doen naar de invoering van een systeem van gedifferen tieerde tarieven. Nu krijgen in stellingen een vast gemiddeld bedrag per bewoner. Wegens de forse wachtenlijsten kreeg Terpstra veel kritiek. Zo wel vanuit de Kamer als van be langenverenigingen en ouders van gehandicapte kinderen. De Vereniging Spierziekten Ne derland (VSN) heeft forse kritiek geuit op de Wet voorzieningen gehandicapten uit 1994. Uit een onderzoek dat bureau In ter/View in opdracht van de VSN verrichtte, blijkt dat de wachttijden voor een nieuwe rolstoel vier weken langer zijn geworden. Twee jaar geleden was de wacht tijd nog zestien weken, nu is de ze opgelopen tot twintig weken. 15 procent van de mensen die een rolstoel nodig hebben, is on tevreden over de geleverde rol stoel. Dat is veel, zegt de VSN, omdat een verkeerde rolstoel ernstige complicaties kan ver oorzaken. Van onze Haagse redactie Den Haag - De film- en videobranche en de commerciële om roepen kunnen dit najaar al beginnen met hun eigen program makeuring. Daarin komt ook een nieuwe categorie; voor zeven jaar en ouder. Dat maakte staatssecretaris Terpstra (Welzijn) gisteren in de Tweede Kamer bekend. De Kamer besprak de notitie 'Niet voor alle leeftijden', die Terpstra heeft samengesteld met bar collega Nuis (Media). Daar in doen de staatssecretarissen voorstellen voor het beschermen van de jeugd tegen seks en ge weld in de media. Terpstra en Nuis willen dat de tranche en de omroepen hun ma- ifdiuei 'uiau 'uu|aq do 'jundjeeq 'ujbX Amsterdam (anp) - Douane en marechaussee op Schip hol hebben eerder deze week een 27-jarige KLM-stewar- dess aangehouden met onge veer tien kilo cocaïne in haar bagage. Dat gebeurde bij een routinecontrole van de kof fers van de bemanning. De stewardess kwam terug van een vlucht uit Paramaribo. De vrouw wordt morgen voorgeleid. Een woordvoer der van de marechaussee heeft dat bevestigd. Den Haag (anp) - Twee van de zes verdachten van de brand in een woonhuis in de Haagse Schil derswijk, hebben bekend dat zij even daarvoor molotovcocktails hebben gegooid naar de panden van twee culturele instellingen. Een van de advocaten heeft dat gisteren gezegd. Vijf verdachten die al langer wor den verhoord, ontkennen echter 'ets met de fatale brand in het woonhuis te maken te hebben. Deze brand kostte de moeder en vijf kinderen van het gezin Köse- dag het leven. Een zesde verdach te werd dinsdag gearresteerd. De brandbommen werden enkele Uren voor de brand in het woon huis, gegooid naar panden aan de Kaapstraat en de Koningstraat. teriaal zelf gaan keuren. Zo zou er bijvoorbeeld een leeftijdsclas sificatie kunnen komen, zoals nu ook al in een groot aantal vide otheken gebeurt. Dat kan een be langrijk hulpmiddel voor de ou ders zijn, voor wie de belangrijk ste rol is weggelegd. Zij hebben wel zulke hulpmiddelen nodig omdat kinderen vaker dan vroe ger alleen thuis zijn. Voor de Filmkeuring is dan geen plaats meer. Woensdag kwamen de pu blieke omroepen met het plan voor een eigen gedragscode. Het CDA en de kleine christelijke partijen zien meer in overheids controle. Maar volgens de staats secretarissen stuit de overheid al snel op de vrijheid van menings uiting. „Zelfregulering kan ver der gaan dan de overheid kan af dwingen," aldus minister Sorg- drager (Justitie), die de benodig de wetswijzigingen toelichtte. Zo wordt de maximale boete op het tonen van shockerende beelden aan kinderen verhoogd van 5.000 naar 25.000 gulden. De omroepen mogen in het nieu we systeem vanaf acht uur 's avonds programma's uitzenden voor kinderen vanaf twaalf jaar. Programma's voor zestien jaar en ouder kwamen in het voorstel van de staatssecretarissen al van af negen uur op de televisie. Op aandringen van de Kamer, die negen uur geen realistische bed tijd vindt voor bijna vijftienjari gen, beloofde Nuis daar tien uur van te maken. Een andere wens van de Kamer, een aparte categorie voor kinde ren vanaf zeven jaar, is al toege zegd door de branche-organisa ties en de omroepen. Een nieuw op te richten instituut moet toe zien op de naleving van de regels. Sorgdrager maakte duidelijk dat zij nog steeds veel ziet in een computerchip die het mogelijk maakt tv-programma's met seks en geweld te blokkeren. „Als er technisch goede middelen zijn, moet je die ook bieden." Zo'n chip is echter nog niet aanstaan de, omdat gebleken is dat de ap paraten nog niet voldoen. Boven dien zal invoering alleen succes hebben, als dat op Europees ni veau gebeurt. (ADVERTENTIE) Haringman M. Buutveld doet goede zaken naast de Haagse hofvijver. De gedwongen sluiting van zijn kraam dinsdag en woens dag, vanwege het bezoek van Clinton aan de Hofstad, leverde hem 'the day after' een topdag op. foto anp VERVOLG VOORPAGINA Op het Plein erachter klinkt getimmer - het grote witte tijdelijke persdorp wordt uit el kaar gehaald en verdwijnt, paneel voor pa neel, op vrachtwagens. Terwijl de zon aan kracht, wint neemt het terrasjesvolk de macht er weer over. Aan het Buitenhof staan naast de Hofvijver twee mannen als bezetenen maatjes schoon te maken. Ze hebben het nog nooit zo druk gehad, zeggen ze. Hun haringkraam kreeg veel publiciteit, toen bekend werd dat die moest sluiten op last van de beveiliging voor Clinton. En dat uitgerekend op de eer ste dag van de verkoop van de Hollandse Nieuwe. Eigenaar M. Buutveld deed in kranten en op tv zielig zijn beklag en kreeg een pleister op de wonde. Het eerste geveil de vaatje Hollandse Nieuwe ging niet, zoals gebruikelijk, naar een gerenommeerd eta blissement, maar naar hem. Nog meer pu bliciteit. Dus is het donderdagsochtends al smoor- druk en staan de haringhappers in een lange rij voor zijn kraam. De maatjes zijn mals, blank en lekker zilt. Over klandizie had de haringboer niet te klagen, want hij komt al jaren steevast als een van de beste uit de na tionale haringtest. Maar zo druk als nu is het er nog nooit geweest. In één klap maakt hij zijn dagen van gedwongen sluiting weer goed, knikt Buutveld met een rood hoofd van de drukte. „Ik hèb toch een gratis recla me gehad. Moet iemand misschien m'n handtekening? Uitje d'rop, meneer?" De politie laat ook alleen maar tevreden ge luiden horen. Woordvoerder Veronique Hermens zegt dik tevreden te zijn over de samenwerking met de Néderlandse en Ame rikaanse beveiligingsdiensten. Èn over alle begrip en medewerking van de inwoners van Den Haag. Die kankerden eerst wel over de strenge beveiliging, de afgesloten straten, het niet kunnen parkeren op het vaste plekje, de dranghekken en rigide loop routes. Maar toen Clinton zich spontaan op straat begaf, op de kijkers langs de route af stapte, hen de handen schudde en joviaal met ze praatte smolt alle kritiek weg. Tijdens het bezoek van Clinton op dinsdag en woensdag is maar één man aangehouden: een 35-jarige Hagenaar klom op een kritiek moment over een dranghek omdat hij perse de straat wilde oversteken, terwijl een agent hem sommeerde achter de hekken te blijven. Wat het Marshall-feest het land en de stad gekost hebben is nog niet becijferd. En ge hoord de woordvoerders van de gemeente Den Haag en de Rijks Voorlichtings Dienst zal dat waarschijnlijk ook niet gebeuren. Ach, al die agenten bijvoorbeeld, die had den anders elders ook gewoon hun werk moeten doen. En de inrichting van de Rid derzaal en het persdorp, 'zoiets kost heus geen honderden miljoenen'. Een probleem loos internationaal feestje zonder inciden ten, waarmee Den Haag zich 'als internatio nale stad heeft geprofileerd'. Door Rinze Brandsma Den Haag - „Maar vijftien se conden in het nieuws van CNN? Welnee, ik hoor net dat CNN de hele viering in de Ridderzaal integraal live uit gezonden heeft." De Rijks voorlichtingsdienst (RVD) gloeit de dag na het Haagse Marshall/Clinton-feestje te vreden na. Plaatsvervangend hoofddirecteur Jaap van der Ploeg maakte alles beide dagen van nabij mee, aan de zijde van premier Kok en konin gin Beatrix. Gisteren zijn die 's ochtends beiden weer heel ge woon hard aan het werk. Kok op zijn Torentje, de Majesteit op haar werkpaleis Noordeinde. De RVD-woordvoerder hebben 'alleen maar positieve reacties' bereikt, zowel van Amerikaanse als van Nederlandse kant. „Er is niets misgegaan, alleen dat het geluid bij de toespraak van de premier even kraakte." In Den Haag leek alles om Clin ton, en een beetje om Kok, te draaien. Terwijl het Marshall- Den Haag - Even was Wim Kok, minister-president van Nederland, een waar Euro pees staatsman. Met de bij hem passende bescheiden heid presenteerde hij afgelo pen woensdag tijdens de Marshall-herdenking zijn voorstel voor verdergaande economische hulp aan de voormalige Oostblokstaten. Hij durfde daarin veel verder te gaan dan zijn belangrijkste gast, de Amerikaanse president Clin ton. Alleen is het de vraag of Koks voorstel kans van slagen heeft. De reacties van de westeu- ropese landen en de VS waren op z'n minst lauw. Clinton bijvoorbeeld repte in zijn rede met geen woord over de concrete ideeën van Kok. Ameri ka zal Europa niet de rug toeke ren, zei de president, we hebben onze lessen uit de geschiedenis geleerd. Maar een plan van aan pak voor de sociaal-economische en politieke problemen van cen traal en Oost-Europa bleef uit. Clinton had al genoeg aan zijn hoofd. De Paula Jones-affaire bijvoorbeeld. En een naar isola tionisme neigend en door Repu blikeinen gedomineerd Congres. Dan roep je niet zo snel op tot een nieuw Marshall-plan voor landen die acht jaar geleden nog je vijand waren. Maar Kok heeft met zijn pleidooi in ieder geval opnieuw de aan dacht op zich gevestigd. In VVD- kringen zien ze knarsentandend toe hoe de premier zich op het Europese speelvlak meer dan staande houdt. Kok als Europees staatsman, als Europees denker, als de Grote Hulpverlener. Hoe pakt dat uit bij de Tweede Ka mer-verkiezingen in mei 1998, vraagt de WD zich af. Waar Kok met Clinton woensdagmiddag via de voordeur de Ridderzaal binnenkwam, moest WD-leider Bolkestein tot zijn grote onge noegen de zij-ingang nemen. Terwijl het hele idee om in Den Haag de Marshall-herdenking te houden uit de koker kwam van WD-kamerlid Hessing. Zo kreeg de Marshall-viering in de Ridderzaal ook een Haags politiek tintje. Toch was Koks voorstel niet alleen be doeld voor de binnenlandse Bühne. De econo mieën in Midden- en Oost-Euro pa staan er nog lang niet zo goed voor als velen zouden wensen. Er is weliswaar sprake van groei, maar ook van sterk oplopende werkloosheid en een gebrek aan sociale voorzieningen. De om schakeling van socialistische planeconomie naar vrije markt economie is, zonder substantiële hulp, niet zomaar te realiseren. Het westen heeft sinds de val van de Muur in 1989 via instellingen als de Wereldbank 50 miljard dollar (een kleine 90 miljard gul den) in de oost-Europese econo mieën geïnvesteerd. Uit het be drijfsleven kwam daar nog eens 45 miljard dollar bij. Deson- Door Paul Kokke danks hebben die investeringen de sociale en politieke spannin gen in die landen niet kunnen voorkomen. Erger nog, in be paalde landen zijn de voormalige communisten weer aan de macht gekomen, zijn etnische conflicten verscherpt en is nauwelijks spra ke van een rechtsstaat. Het bo tert niet tussen de Tsjechen en de Slowaken; de Roemenen hebben ruzie met de Hongaren over de Hongaarse minderheid in Roe menië; zelfs de Oostduitsers ver langen weer terug naar de socia le zegeningen uit het DDR-tijd- perk toen de crèches en de ge zondheidszorg gratis waren. De omvang van hun eco- nomieën moe ten zich min stens verdrie voudigen om op vooroorlogs ni veau te komen. Waar etnische en sociale span ningen toe kunnen leiden, zeker als er verdorven politici aan de macht zijn, hebben de oorlogen in voormalig-Joegoslavië bewe zen. Gebrek aan welvaart, aan sociale en politieke cohesie zijn in Europa altijd de oorzaken ge weest van bloedige conflicten. Als het westen de kans daarop wil verkleinen, moet het zijn ver antwoordelijkheid waarmaken, stelde de premier. Kok becijferde de noodzakelijke hulp voor verbetering van de in frastructuur, technologie en ma nagement op zo'n 190 miljard gulden. Dat bedrag kan niet al leen door de westerse staten en financieringsinstellingen worden opgebracht. Daarom riep hij de hulp in van particuliere inves teerders, zoals het bedrijfsleven. Zijn pleidooi voor een Euro-At lantische conferentie is daar een logisch gevolg van. Opmerkelijk genoeg kreeg de premier weinig bijval van WD en CDA. Die partijen zien meer in een per land gerichte aanpak. Hun analyse dat de situatie in de Midden- en Oosteuropese landen aanmerkelijk verschilt met die van West-Europa in 1947, is op zich juist. West-Europa lag weliswaar in puin, maar de economische structuur was in wezen niet vernietigd. Het ging er alleen om om met grote kapitaalinjec ties de zaak weer snel op te bou wen. Bovendien bestonden er op economisch gebied geen gro te tegenstellingen tussen de Eu ropese staten en de VS. Maar het is slechts een deel van het verhaal. De voormalige Oostblok-staten kenden tot de val van de Muur in 1989 geen vrije marktecono mie en deels is dat nog steeds zo. De omschakeling waar die lan den nu mee te maken hebben, vraagt niet alleen economische souplesse, maar ook een ingrij pende mentaliteitsverandering. Hulp van het westen is daarbij onontbeerlijk. Gebeurt dat niet, dan zou dat deel van Europa wel eens eerder kunnen exploderen dan het westen denkt. En is Eu ropa weer terug bij af. J/ V? De Familie Doorsnee is terug in Hilversum en de jaren vijftig zijn niet meer ver af. De omroepen hebben op verzoek van baasje Nuis namelijk tijdstippen bedacht voor het uitzenden van programma's voor bepaalde leeftijden. Zo zullen uitzendingen die gericht zijn op 12 jaar en ou der pas vanaf 19.00 uur te zien zijn. Alles voor boven de zestien mag pas vanaf 20.00 uur op de buis. Over heb zuchtig makende reclame wordt niet gerept. Maar dit zijn toch echt de jaren negentig en de ouder die probeert zijn zoon van 12 om acht uur naar bed te krijgen, kan rekenen op een knallende deur of erger en bij de dochter van 11 zal de pubertijd terstond intreden. Het heeft geen zin om kinderen thuis in een virtuele Ef- teling op te voeden, zolang buiten de voordeur de ellen de begint. Ten tijde van Tante Hannie waren er ook jeugdcriminelen en het waren er wellicht enkel zo weinig, omdat dit land toen nog niet zo achterlijk overbevolkt was. Geweld op tv blijft er net zolang tot de schenkingen van de Marshall-hulp via het aankopen van Amerikaanse series zijn terugbetaald. Omdat het zulk goedkoop amusement is, zal het tot ver na 2000 duren eer daar schot in komt. ft Geweld is nu eenmaal een niet meer weg te denken on derdeel van de Westerse 'beschaving'. Dat ban je niet uit met een chip in de tv. De tv niet aanzetten is niet meer dan een hedendaagse vorm van ergens je ogen voor sluiten. MERIJN Van onze verslaggever Kaatsheuvel - 'Wat doen de elfjes na elven'? Dit en andere al 45 jaar lang goed bewaarde geheimen worden eindelijk in Kaats heuvel onthuld. Maar alleen aan leden van de Efteling Club die vanaf morgen van start gaat. „Want clubleden behoren nu een maal meer te weten dan anderen," duidt projectleider B. van Luyn de filosofie achter dit nieuwste initiatief. De Efteling Club kent als belang rijkste doelgroep jongens en meisjes tussen 6 en 14 jaar. Aan melden als lid moet via een spe ciale machtigingscoupon. Deze formulieren zijn uitsluitend ver krijgbaar in het park zelf en in de Efteling Twinkel in Utrecht. Als logo voor de club is een 'toverpardoes' ontworpen en er komt onder andere een alleen voor leden toegankelijke Inter- net-pagina. Op verdergaande privileges moeten de clubleden echter niet rekenen. „Het zal niet zo zijn dat zij bij attracties zo door mogen lopen." Met een eigen club waar je lid van kunt worden, wil het attrac tiepark de jonge 'Efteling-lief- hebbers' aan zich trachten te binden. Marketingman Van Luyn spreekt liever van het 'koesteren van mensen die ons een warm hart toedragen'. De verwachtingen bij de Efteling over de nieuwe club zijn hoogge spannen. Van Luyn: „We denken eind volgend jaar 50.000 leden te kunnen hebben". Een groots opgezette reclame campagne om leden te werven, past volgens de marketingman niet in de opzet. feest maar liefst 37 regeringslei ders en staatshoofden in de Rid derzaal en aan de lunch in het pa leis bij elkaar bracht. Die kwa men amper in beeld, op de ont roerde Kohl na misschien. En in hoeverre speelde Den Haag een rol in een door de Amerika nen geregisseerde Witte Huis show? RVD'er Van der Ploeg vindt de vraag 'grote onzin'. Het was onze herdenking, de perscon ferentie verliep bijvoorbeeld naar onze maatstaven. „Wij zijn heus geen podium om de Amerikaanse president op het schild te hijsen." Rotterdam (anp) - Geweld aan de deur van discotheken is steeds vaker een reden om grote danszalen te sluiten. Het nieu we Maastheater in Rotterdam dreigt een bevel tot sluiting te krijgen van burgemeester Peper omdat portiers geregeld lastige bezoekers 'in elkaar pompen', zoals de politie stelt. In het centrum van de stad onder ging al danszaal Imperium met veelal Antilliaanse en Surinaam se bezoekers hetzelfde lot. Park zicht zit eveneens potdicht we gens schietpartijen tussen bezoe kers onderling, maar ook wegens losse handjes van portiers. De eigenaren Ger Koedam en Koos Hanenberg van het Maas theater spraken gisteren emotio neel tot Peper en raadsleden op het stadhuis. Dat hun portiers klappen uitdelen ligt eerder aan de toenemende agressie in de sa menleving dan aan hun personeel. Enkele weken geleden zorgde een jongen 'vol peppillen met wijd opengesperde pupillen' voor de nodige trammelant aan de deur. Een portier moest zo hard slaan om de jongen tot kalmte te bren gen dat het slachtoffer zijn kaak brak. „Die jongen was ladderzat en hij heeft naderhand ons gebeld om zijn excuses te maken," be weerde Koedam. De politie ziet dat anders. „Het slachtoffer heeft aangifte gedaan. Hij kreeg van de heren van het Maastheater 1000 gulden aange boden als hij zou afzien van aan gifte," zegt districtschef A. Gils. Horeca Nederland onderkent het probleem en is volop bezig met het ministerie van Justitie om een beter soort portier voor de disco deuren te krijgen. De politie zou hen op antecedenten moeten on derzoeken. Ook komen er stren gere opleidingseisen met cursus sen conflictbeheersing en sociale vaardigheden en tenslotte worden alle deurwachters geregistreerd. (ADVERTENTIE) Deze eigentijdse instapschoentjes met gouden Chanelketting uit de "Vromani" collectie zijn speciaal vooi ons in Italië gestyled in fraaie materiaalcombinaties. Multicolor (blauw-rood- groen of blauw-wit) èn uni in zwart, blauw of brons. Maten 34 t/m 42. Normaal ook al aan trekkelijk geprijsd voor 160,-. Maar zolang voorradig geldt nu de verbazende prijs van... Grote Markt 5, Breda Ook in Den Bosch en Eindhoven.

de Stem | 1997 | | pagina 3