Veel animo voor bedrijfsnatuurplan Vijf jaar cel voor handel in cocaïne -Vlaamse ui de slag Onderga het water in de nieuwste attractie UITSLAGEN DUIVEN sport ZEELAND C4 ;iser gestolen itoradio gestolen rugs en wapens Redrijven kunnen meedoen aan manifestatie over verkeersveiligheid \IIEUWS /erpt vruchten af nelheidslimiet >rs overtreden Veertig West-Zeeuws-Vlaamse agrariërs doen mee een project Open Huis bij de 'proefkonijnen' Kokosmelkextract met 'extraatje' Gospelconcert in Oostburg Japanners bij opening expositie over VOC-jacht Boete en celstraf voor drugshandel V weekenddiensten Kaartingen Koersbal Schietingen Chantilly DAG 30 MEM 997 DE STEM i i VRIJDAG 30 MEI 1997 fietsen op het voetpad arbij is gebleken dat niet l fietsers het verschil ken- tussen de rijbaan en dat tpad. Afgelopen woensdag 'dag werden twaalf fietsers :eurd. De komende dagen rden de controles voortge- neuzen - Uit een geparkeer- vrachtauto op de Markt is ensdag een geiser ter waarde achthonderd gulden gesto- Een 29-jarige Axelaar deed ïgifte van deze diefstal. •neuzen - Uit een auto van i Terneuzenaar is in de nacht woensdag op donderdag de lio gestolen. Het voertuig nd geparkeerd aan de Lin- itraat. •neuzen - Een 28-jarige Ter- ïzenaar is gisteren in de bo- nbuurt aangehouden in ver- ïd met drugsbezit en verbo- wapenbezit. Hij had een ve gram heroïne, 11,5 gram :aïne, twee stroomstoters, neppistool en een alarmpis- >1 op zak. De man is voorlo- opgesloten in een politiecel, spullen zijn in beslag geno- met dinsdag 10 juni een ex- iitie ingericht van werken Ineke Kho-Liem. Geboren Indonesië behaalde zij in En- and de graad Bachelor of ;s in Communications, waar- ze ervaring opdeed met gra- :he ontwerptechnieken. In- ddels studeert ze vier jaar de Kunstacademie van indonk en experimenteert ze verscheidene technieken, tentoonstelling is geopend erdag van 10.30 tot 17.00 zondag van 13.30 tot 17.00 maandag van 19.00 tot 00 uur en dinsdag van 10.00 12.00 uur. LEENSTAANDEN - De voor alleenstaanden Ka- lzone en omstreken houdt rgen een dansavond in eul- eel centrum De Speije. Aan- g 20.00 uur. Op het pro- mma staat onder meer een go en een verloting. Het Duo llywood zorgt voor de mu- •ve Begeleiding Langdurig aanderen is vijf jaar na de 39 mensen aan een betaal- aantal gestegen tot 59. reent. Het ROC vindt dit per- itage erg laag en zeker accep- >el. n de 59 werklozen die via het rject aan een baan zijn gehol- zijn er twintig aan de slag ;aan in Terneuzen, elf en het- fde aantal in Axel en Hulst, ren in Oostburg, vijf in Sas van nt en vijf in Hontenisse. oblemen nogal wat deelnemers speelt alcohol- of drugsprobleem. Ir 35 is in Oostburg door het in- .sieve begeleidingsproject en t ZCAD, in samenwerking met riale dienst en arbeidsbureau Algemeen Maatschappelijk rrk, een experiment opgezet het alcohol- en drugsgebruik snel mogelijk te constateren en preekbaar te maken. Een in- ïsieve samenwerking tussen rerse instanties staat centraal. ervaringen zijn positief, arom is het streven dit experi- int te verbreden tot alle projec- Ook de contacten met werk- Irers beginnen volgens het ROC eds meer vruchten af te wer- Toch blijft het belangrijk rkgevers goed te informeren :r het project en de deelne- rs, meldt het evaluatieverslag- onze verslaggever •neuzen - Bij een radarcontro- op de Guido Gezellestraat in •neuzen zijn afgelopen woens- ;middag 64 automobilisten be- ird. Eén overtreder reed 11' ometer per uur in plaats van entig. de Nieuwstraat in Oostburg len 353 bestuurders te hard van de overtreders reed met kilometer per uur bijna twee ir zo hard als is toegestaan, ximaal tachtig kilometer Per Van onze verslaggeefster Terneuzen - Ondernemingen en in stanties die actief werken aan (inter ne) zorg voor verkeersveiligheid, kunnen zich binnenkort aan een breed publiek presenteren. Eind juni vindt in West-Zeeuws-Vlaan- deren, in het kader van het verkeersvei- ügheidproject Duurzaam Veilig, een gro te manifestatie plaats. Op deze 'kennismarkt' staat de vraag centraal hoe een bedrijf kan bijdragen aan de verkeersveiligheid van de eigen medewerkers en relaties. Dit alles met als doel een bijdrage te leveren aan het terugdringen van de hoge ongevalcijfers in deze regio. Initiatiefnemer achter de kennismarkt is Advies- en Onderzoeksgroep Beke. Me dewerker J. Jongbloed is enthousiast over de manifestatie. „Het thema 'infor meel toezicht' staat centraal. Hoe kun nen bedrijven of scholen het gedrag van hun eigen mensen in het verkeer verbete ren, zonder dat politie of justitie moeten ingrijpen? „Sommige ondernemingen zijn hier erg fanatiek mee bezig. Zo weet ik dat een taxibedrijf in West-Zeeuws-Vlaanderen een apart 'bekeuringsbeleid' heeft. Als een chauffeur voor de eerste keer wordt bekeurd, betaalt het bedrijf. Bij een her haling wordt het proces-verbaal echter uitvergroot in de kantine opgehangen en bij een derde keer wordt niet alleen de bekeuring, maar ook de foto van de werknemer opgehangen. Deze moet de bekeuring dan ook zelf betalen. Dit be leid schijnt goed te werken want het aantal verkeersovertredingen binnen dit bedrijfje is afgenomen." Jongbloed stelt dat deze eigen initiatie ven in de praktijk goed werken en hoopt, door het organiseren van een kennis markt, dat meer bedrijven en instanties op het idee komen verkeersveiligheid in tern hoog op de agenda te zetten. „Er kan veel onderling worden geregeld en daar hoeven bijvoorbeeld niet altijd tien politiecamera's voor worden geplaatst. Ons bureau is nu druk bezig om uit heel Nederland leerzame en leuke eigen ini tiatieven van bedrijven te halen en naar Zeeuws-Vlaanderen te halen." Jongbloed kon nog niet meedelen, wan neer en waar de manifestatie plaats vindt. „Een definitieve datum moet nog worden geprikt, maar het zal in ieder ge val volgende maand zijn." Van onze verslaggeefster Oostburg - Veertig agrarische bedrijven in West-Zeeuws- Vlaanderen hebben belangstelling voor het opstellen van een natuurplan voor hun onderneming. Agrarisch West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft het afgelopen najaar haar leden de mogelijkheid gebo den een bedrijfsnatuurplan te la ten maken voor het bedrijf. De animo is met veertig geïnteres seerden groot. Oostburg - De twee land bouwbedrijven in West- Zeeuws-Vlaanderen, die dienden als 'proefkonijn' voor het bedrijfsnatuur plan, houden op woensdag 18 juni en vrijdag 20 juni open huis. De excursie-avonden worden gehouden bij de familie Ver mue aan de Veerhoekpolder- weg 12 in Oostburg (18 juni) en bij de familie Provoost aan de St. Jansdijk 1 te Nieuwvliet (20 juni). De familie Vermue heeft een gemengd bedrijf met melkvee en akkerbouw. De familie Provoost heeft een akker bouwbedrijf, een mini-cam ping en een terrein voor del tavliegers. De excursies starten beide avonden om 19.30 uur en du ren tot 22.00 uur. Voor meer informatie: IPC Plant in Schoondijke. IPC Plant uit Schoondijke en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland begeleiden het project en stellen de bedrijfsnatuurplannen op. Uitgangspunt is om agrariërs enthousiast te maken voor het ontwikkelen van natuur- en landschapswaarden. Concreet betekent dit onder meer de aanleg van veel groen op het erf, aanleg van drinkputten en het inplanten van overhoeken, kortom zaken die vroeger bij het bedrijf hoorden en nu weer terug gaan keren. Voor de deelnemende bedrijven wordt een toegesneden natuur plan gemaakt. F. Minnaard van de Stichting Landschapsbeheer uit Goes is tevreden over de grote belangstelling onder de boeren. „Het zijn behoorlijk wat aanvra gen die we binnen hebben gekre gen. Dat is een goed teken. Het project wordt voor een groot deel gedragen door de West-Zeeuws- Vlaamse agrarische sector. De achterban steunt dit initiatief, dat is duidelijk." Subsidie De natuurplannen worden gratis opgesteld. Het is de bedoeling eind dit jaar 13 plannen gereed te hebben. Deelnemende bedrijven krijgen een structurele bijdrage voor bijvoorbeeld beplanting en het onderhoud. Stichting Landschapsbeheer heeft hiervoor van de provincie Zeeland anderhalve ton subsidie gekregen en ook de gemeenten De Boerderij van de familie Vermue, waar al enkele onderdelen van het bedrijfsnatuurplan zijn uitgevoerd. foto camile schelstraete Oostburg en Sluis-Aardenburg hebben subsidie voor het initia tief verleend. De stichting heeft voor het pro ject twee bedrijven uitgekozen die dienden als een soort proef konijn. Het eerste concrete be drijfsnatuurplan is inmiddels uitgevoerd op het bedrijf van de familie Vermue aan de Veerhoek- polderweg 12 in Oostburg. Op het terrein van deze familie wordt maandag 2 juni het eerste voor beeldplan overhandigd aan Ge deputeerde G. de Kok. Inmiddels zijn er op dit bedrijf al enkele onderdelen van het plan uitgevoerd. Zo zijn hoogstam fruitbomen aangeplant, is het erf verfraaid, zijn er heggen en knot wilgen aangebracht, worden vo gels beschermd in weilanden en zijn de akkerranden met bloe- menmengsels ingezaaid. De officiële overhandiging van het voorbeeldplan is in een kort programma opgenomen. Dat duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Voor de invoer en handel in cocaïne is gisteren voor de rechtbank in Middelburg de 49-jarige Terneuzenaar L. W-C. conform de eis veroordeeld tot vijf jaar cel. De Terneuzenaar verstuurde vo rig jaar diverse keren vanuit Cu rasao paketten met heroïne naar Terneuzen en Dordrecht. Het ging daarbij om ettelijke ki lo's. De drugs, verpakt in flesjes met kokosmelkextract, verstuur de hij naar het adres van zowel zijn broer, de 52-jarige R. W-C. in Dordrecht, als zijn vriendin C. C. (42) in Terneuzen. De broer en de vriendin van W. C. kregen con form de eis een jaar gevangenis straf, waarvan de helft voor waardelijk, opgelegd. De zaak kwam aan het rollen via CID-informatie. Telefoons wer den afgetapt en eind vorig jaar kon twee küo cocaïne worden on derschept. Op 8 februari deed de politie diverse invallen en W-C. werd op Schiphol aangehouden toen hij net weer uit Curagao kwam. Twee afnemers van W-C., de 23-jarige S. el H. uit Zaamslag - die dank zij zijn dealersinkom sten 300 gulden per avond aan feesten kon uitgeven en tot de vaste klanten van W-C. hoorde - werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van 18 maanden waar van zes voorwaardelijk. Tegen Oostburg - In cultureel cen trum Den Hoekzak aan de Langestraat in Oostburg, is zondag een gospelconcert met negro-spirituals. Het wordt gegeven door de mu- riek- en zangroep van De Kandelaar uit Terneuzen. Er staat een groot aantal ne gro-spirituals op het pro gramma. Verder is er gele genheid tot samenzang. De toegang is gratis. De aan vang is om 19.30 uur en het concert duurt ongeveer twee fur. Aan het eind van de avond is er gelegenheid om na te praten. hem had de officier een gevange nisstraf van 18 maanden waar van vier voorwaardelijk geëist. De 31-jarige S. S. uit Terneuzen, eveneens een vaste en dealende klant van W-C., kreeg na een eis van twintig maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, achttien maanden waarvan zes voorwaar delijk opgelegd. Breskens - De officiële opening van de expositie over het VOC- jacht 'Breskens' is morgen. De opening in Breskens vindt plaats in het bijzijn van een cul turele delegatie van de Japanse ambassade in Nederland. Wet houder A. Rosendaal verricht om 15.00 uur de openingshandeling. De expositie wordt gehouden in het kader van de herdenking Zee slag op Schoneveld en loopt van 1 juni tot en met 29 juni. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De 37-jarige M. I. uit Oost-Souburg is gisteren door de rechtbank in Middelburg tot 21 maanden, waarvan zeven voorwaardelijk veroordeeld voor de handel in zowel hard- als soft drugs. Daarnaast moet hij in het kader van de 'Plukzewetgeving' 5.000 gulden aan de staat betalen. De officier van justitie had twee jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk tegen hem geëist. De handel besloeg de periode mei 1996 tot en met 22 januari van dit jaar. De vrouw van I., de 44-jarige A.L., is al eerder voor haar aan deel in de handelsacitviteiten veroordeeld tot 21 maanden, waarvan zeven voorwaardelijk. Door Cees Maas OP NEELTJE Jans ligt een dik ke grijze walvis. Zijn huid is van roestvrij staal, zijn kop is zwart en van een afstand is het net of de lobbes zo het strand is opge kropen. Dichtbij zie je dat het een moderne dikke grijze walvis is. Design heet dat, heel modern ontworpen. Het is een nieuw gebouw waar Zeeland spraak mee zal maken. De naam: Het Waterpaviljoen. Gisteren is het geopend. De be doeling is om het bezoekersaan tal op Neeltje Jans met 65.000 te vermeerderen tot 400.000. De pers mocht er een uurtje voor de opening rondneuzen. Ondergaan De directeur in het perszaaltje had ons prachtig voorbereid. De dikke grijze walvis is mooi van buiten, maar van binnen ge beurt iets met je wat je als nor maal mens nooit overkomt. U ondergaat het water. U ademt met de getijden. U bevindt zich in de kringloop van het water, u gaat daarin mee. U ziet water van gletsjers druppelen, stoom en mist, u ziet water opborrelen. Alles, is er op gericht de bezoe ker het water te laten beleven. Dat lijkt me leuk. Het water be leven en ademen met de getijden op een gewone donderdagmid dag. Met spanning zie ik de ex cursie door deze expositie over water tegemoet. De ontwerpers zijn trots, op wat ze 'vloeibare architectuur' noemen. Kosten noch moeite is gespaard, het pa viljoen heeft 12 miljoen gulden gekost. We worden de walvis binnenge leid en we horen direct indrin gende computermuziek. Kabbe lende tonen van synthesizers die versnellen en van volume veran deren om vervolgens de toon van woedende storm aan te nemen. De vloer is van beton, overal bloepen straaltjes water uit, uit de vloer komen fonteintjes. Ach terin klatert water in een bewe gende kunstoffen bak. Ik onder ga. Spookhuis Het is halfdonker, de vloer lijkt te bewegen en gekleurde licht straaltjes priemen door de lucht. Het is de sfeer van het ouder wetse spookhuis op de kermis, maar dan geheel en al ontwor pen met behulp van de compu- Het technische hart van Het Waterpaviljoen is volgestouwd met computers. Links de componist van de muziek, Victor Wentink. foto wfa/frank viergever ter. In een kunstzinnige omge ving. De gedaanten van de ande re journalisten lijken schimmen op een mistige rivier. Fotografen klagen over het gebrek aan licht. Langs mijn voeten riedelt een stroompje water. Ik onderga. Ik adem de getijden. Glad Het eerste gedeelte van de expo sitie behandelt het thema zoet water, achterin is het zout. Vloe ren, wanden en plafonds in het paviljoen lopen naadloos in el kaar over. ik glij bijna uit op het natte beton. Een collega gaat helemaal onderuit. Hij valt hard. Met je omaatje moet je hier dus niet komen. „We zoe ken nog een oplossing voor dat gladheidsprobleem, we hebben al extra matten gelegd beneden, maar de Arbo heeft het al goed gekeurd," zegt de directeur. Het zoute gedeelte loopt nu met een vaart onder water. Een wa terval spuit over een wandelpad, de gele objecten, mooie dingen, veranderen van kleur. De voch tigheidsgraad stijgt. Het doet me denken aan een wandeling door een tropisch regenwoud. Ik onderga. Ik onderga van alles, maar niets van wat werd beloofd. Ik doe mijn best, maar ik word niet één met het water, ik adem niet met de getijden, ik beleef het water niet, ik vind het water hooguit vervelend wanneer een straaltje ervan mijn linkersok doorweekt. Ik vind het wel leuk hier, maar zeker niet spectaculair of heel bijzonder. Het verveelt me ook na een kwartier. Maar misschien vinden kinderen het geweldig. Er zijn computergraphics die netwerken van witte lijnen tove ren op de vloeren en wanden. En met een grote joystick die uit de wand steekt, kun je een bal van lijnen een iets andere vorm ge ven. Het is allang oude koek in tal van computerspelletjes. Futuristisch Maar wie ben ik? De één staat verstelt van een gedicht dat de ander absoluut niet raakt. Dus dat is heel betrekkelijk. Wat ik het wel vind is dat alles heel mooi is. De kunstzinnige vor men, de groene kronkels, het spaarzame neonlicht, de zachte lijnen van de objecten binnen, de eigenzinnige vorm buiten. Het prachtige futuristische streelt het oog. En het is razend knap gemaakt allemaal. De architecten en de componist van de muziek heb ben zich in deze dure speeltuin helemaal kunnen uitleven. De muziek bijvoorbeeld, bestaat uit een groot aantal CD's die steeds in een ander volgorde springen waardoor de compositie einde loos verandert. En de zestig luidsprekers maken dat de mu ziek door het hele gebouw golft. Bij hoog water, dan loopt de vloer vol, wordt de muziek hef tiger. Heel knap allemaal. Maar naar lucht staan happen bij de ingang, omdat ik het ge voel krijg ondergedompeld te worden in een heftige overstro ming? Neu. „Ik constateer dat men in het al gemeen zeer gepassioneerd is," zegt de directeur aan wie ik mijn gevoelens blootleg. Het zal zo zijn. Het Waterpavil joen is geopend en de bezoekers gaan zelf een oordeel vellen. Delta Expo, Zeelands belang rijkste toeristische attractie heeft er weer een publiektrekker bij. Komt dat zien. Maar stop je broekspijpen in je sokken en hou je omaatje goed vast. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117- 452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115-431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. v.d. Pas, Hoogstraat 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Dokter J. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borselle, tel. 351203. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter R. Posthumus, van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-230318. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waar genomen door dokter J. Schmeitz, De Tol 8, tel. 0113-216405. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dok ter D. Thijssen, Heernisseweg 87, tel. 0113-215003. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruiningen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. huisarts te Yerseke, tel. 573520. Spreekuur dringende gevallen: 11- 11.15 en 17-17.15 uur. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter A. Plaisier, tel. 381566. Spreekuur dringende ge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo moge lijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u, waargenomen door dokter D. v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 0113- 561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Roks en dokter den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Haeck, Staakstr. 130, Assenede, tel. 0115-452525. Visites aanvra gen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 0115-491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M. Maenhout, v. Kinsbergenlaan 2, tel. 0115- 613256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Nïeuw-Namen - Zaal De Grens- vlucht: 1. A. Dupont-R. Sturm, 2. N van Bogaert-E. Blommaert, 3. R. Verbist-H. van den Eede. Nieuw-Namen - Zaal De Nachte gaal: 1. H. van Bogaert, 2. L. Tim mermans, 3. E. Blommaert. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 65 perso nen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. C. Antheunis, 3. mevrouw Gijsel. Hulst - De Lieve, KO, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Vliegher, 2. mevrouw Bousen, 3. Th. Kint. Zuiddorpe - 't Kaaike, 22 personen. Bieden: 1. A. Apers, 3. J. de Guchte- naere, 3. R. d'Hondt. IJzendijke - Zaal Les Amies, vijftig personen. Bieden: 1. S. de Boevere, 2. J. Porrey, 3. mevrouw Zwartelé. Jo keren: 1. mevrouw Dieleman, 2. me vrouw De Pan, 3. mevrouw Meer man. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, zaal Les Amies, zesde werdstrijd competitie: 1. Arnoldi-Bukkens, 2. Lievens-Sturm, 3. echtpaar Koek. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, ne gende wedstrijd van derde clubcom petitie. Groep A: 1. Arnoldi-Buk kens, 2. Ramondt-Lichteveld, 3. Van Opdorp-Fermont. Groep B: 1. Dek ker-Kooien, 2. De Meyer-Van de He mel en Ma ttens-De Jonge, 3. Van de Dries-Verschelling. Groep C: 1. Zor- ge-Van der Wagt, 2. Van Stee-Hame link, 3. Suylen-De Zeeuw. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 34 personen. Bieden: 1. R. Verbrugge, 2. P. van Lent, 3. R. Tieleman. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. L. de Bruyn, 3. R. Warrens. Nieuw-Namen - Zaal St.-Gecilia, 38 personen. Bieden: 1. R. van Eerden burg, 2. P. Paulez, 3. P. Praet. Joke ren: 1. M. de Koning, 2. J. van Cam- penhout, 3. P. de Koning. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 32 personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. J. Michielsen, 3. R. Tieleman. Joke ren: 1. A. de Beer, 2. R. Warrens, 3. mevrouw Domines. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. B. de Vrieze/S. Rogiers, 2.1. van der Heijden/T. van Damme, 3. J. van Mol/M. Weyn. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. J. Schout, 2. C. Kegels, 3. Th. Kints. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Baeyens/O. Rombaut, 2. mevrouw Vos/J. de Witte. Mat 2: 1. mevrouw De Baere/E. Jonkers, 2. mevrouw Picavet/J. Heye. Mat 3: 1. mevrouw Heye/E. Blommaert, 2. me vrouw Pieters/J. de Poorter. Heikant - 't Heike, KBO Mat 1: 1. S. Govaert-van de brande/G. Smet, 2. J Bouvré-Ferket/A. Schout. Mat 2: 1 P. Ringoot-Audenaerde/L. Herwegh, 2. O. Peeters-Pieters/H. Dierx. Clinge - KBO, Malpertuus, achttien personen. Mat 1: 1. W. Vertongen, 2. L. Buyze/J. Spitters. Mat 2: 1. L. van Hoeyland/G. de Witte, 2. C. Bayens. Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. M. de Boeij/L. Taelman, 2. R. Willems/J. van Overloop, 3. L. van Overloop/J. van Bunder. St.-Jansteen - KBO, De Warande. Hoge vogel: C. Baert, eerste zijvogel E. Ruymbeke, tweede zij vogel: R. Le- hoek, grootste aantal (5): I. van Kerk hoven. Ovezande - Willem Teil, staande wippen, 55 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Guchte, Zorgv- lied; tweede hoge vogel: L. Rent meester, Willem Teil; eerste zijvogel: M. Wisse, Concordia; tweede zijvo gel: J. Rentmeester, Willem Teil; der de zijvogel: J. de Jonge, Soranus; vierde zijvogel: H. Rentmeester, Wil lem Teil; extra hoge vogel: L. Schrieks, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Rentmeester, tweede hoge voel: J. van Steenbergen, Wil lem Teil; eerste zijvogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; tweede zijvo gel: W. Voet, Gilze-Rijen; derde zij vogel: J. Vermeule, Edele Handboog; vierde zijvogel: F. Koens, Spes Nos tra; extra hoge vogel: J. van Steen bergen. Wip 3 blokschieting: 1. I. Helmstrijd, Juliana; 2. J. Bongers, Zeelandia; 3. H. Koens, 4. G. Meeuw- sen, beiden Spes Nostra; 5. A. Rent- meerster, Willem Teil. 's-Heerenhoek - Vrije Schutters, staande wippen, vijftig schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Koey- er, Diana; tweede hoge vogel: P. Na- gelkerke, Eensgezindheid; eerste zij vogel: J. de Jonge, Soranus; tweede zijvogel: J. van de Guchgte, derde zij vogel: H. van Leeuwen, grootste aan tal (7): M. Wisse. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, tweede hoge vo gel: J. Vermeule, derde hoge vogel: B. Meijer, St.-Andries; eerste zijvogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; tweede zijvogel: C. Westdorp, VIOS; derde zij vogel: R. Klippel, Doel naar Hoger; grootste aantal (5): J. van de Dries, Eensgezindheid. Hulst - Schieting voor bejaarden, twintig schutters. Eerste hoge vogel: H. de Gucht, tweede hoge vogel: F. de Kint, eerste zijvogel: G. Ivens, twee de zijvogel: C. Cornelis, grootste aan tal (5): G. Meerschaert. Eerste de Beste Schoondijke, 96 duiven, 1119,42 mpm: 1 en 9. M. Cornelis-de Reu, 2. E. de Wever, 3 en 8. J. Huigh, 4. A. Steurrijs en zoon, 5. H. de Wever, 6. Th. de We ver, 7. W. van de Velde, 10. M. Ver- herbrugge. De Verwachting Axel, 348 duiven, 1120,91 mpm: 1 en 2. C. de Poorter, 3,8,9 en 10. P. de Poorter, 4. K. Ver- bunt, 5 en 7. R. Herman, 6. A. Arens. De Voorwaarts Zaamslagveer, 163 duiven, 1125 mpm: 1,4 en 6. D. Ni ce, 2 en 10. M. Hamelink, 3. M. Scheele en zoon, 5 en 9. E. Strooband, 8. J. van Cadsand. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 171 duiven, 1106,08 mpm: 1,2,7 en 10. A. Wauters, 3,4,8 en 9. L. Kerck- haert, 5. A. Nicolaas, 6. B. van Leemput en zoon. De Hoop Biervliet, 225 duiven, 1129,65 mpm: 1 en 4. L. Bentz, 2 en 8. Herm. de Dobbelaere, 3. J. Le- cluyze, 5 en 9. combinatie Duy Puy en zoon, 6. B. Provoost, 7. C. de Graaf, 10. Har. de Dobbelaere. De Eendracht Terneuzen, 134 dui ven, 1109,34 mpm: 1,4,5,6,7 en 9. A. Verpoorte, 2,8 en 10. J. van den Berg, 7. A. Delzenne. De Postduif Heikant, 163 duiven, 1123,41 mpm: 1 en 2. Cl. Thui, 3. Ch. de Beule, 4. D. Elegeert, 5. ge broeders van Houte, 6 en 8. A. Thijs en zoon, 7. J. Kind, 9. C. de Beule, 10. O. van Damme. Nieuw Leven Koewacht, 68 duiven, 1132,15 mpm: 1 en 2. O. Bonne, 3 en 6. R. de la Ruelle, 4. A. de Booy, 5 en 7. R. van de Bilt, 8 en 10. R. van Hijfte, 9. H. van Diik. De Sluiskilse Reisduif, 110 duiven, 1110,08 mpm: 1. A. Bouchaut en zoon, 2. J. Dane, 3. F. de Beule, 4,9 en 10. H. Harms, 5,7 en 8. K. Nach tegaal. VZV Hoofdplaat, 250 duiven, 1128,96 mpm: 1,9 en 10. H. Calon, 2. J. de Hamer, 3. B. de Poorter, 4. A. Gernaert, 5,6 en 8. Th. van de Vel de, 7. A. van de Broecke. Steeds Sneller IJzendijke, 1108,75 mpm: 1,3,5 en 7. combinatie Dellae- rt, 2. P. de Smet, 4. F. Dieleman, 6 en 9. A. du Pon, 8. M. Kuijl, 10. C. Putter en zoon. Nog Sneller Breskens, 112 duiven, 1133,80 mpm: 1. J. van Oostenbrug- ge, 2 en 6. H. Mookhoek en zoon, 3. J. van de Velde, 4. I. den Dekker, 5 en 8. S. van de Lijke, 7 en 10.1. No- tebaart, 9. T. Smallegange. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 397 duiven, 1108,88 mpm: 1 en 5. Th. Casteels, 2. J. Rottier, 3. J. van Helsland, 4,7 en 10. E. van Goet- hem, 6. J. de Cock, 8. P. d'Hondt, 9. J. Verheyden. De Volharding Westdorpe, 107 dui ven, 1109,10 mpm: 1,4 en 5. J. de Visser, 2,3 en 6. P. Baecke, 7 en 10. A. van Paemel, 8. Gijsel-Istas, 9. A. de Krijger. De Snelle Duif Clinge, 118 duiven, 1129 mpm: 1,2,3,4,5,6 en 7. A. Thijs en zoon, 8 en 10. L. van Kerkhoven, 9. J. Pardon. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 151 duiven, 1113,77 mpm: 1,2,3,5,8 en 10. gebroeders Scheéle, 4 en 7. P. Zegers, 6 en 9. J. de Jonge. Herleving Kloosterzande, 142 dui ven, 1085,44 mpm: 1. G. Burm, 2,5 en 8. F. de Kort, 3. J. Laffeber, 4 en 9. R. de Nijs, 6. J. Voet, 7. R. van Goethem, 10. H. van Dijk, De Snelvliegers Oostburg, 190 dui ven, 1117,92 mpm: 1 en 7. G. Tas, 2. J. de Smet, 3 en 4. M. Buijsse, 5 en 8. W. Daansen, 6,9 en 10. R. van Hee. Recht voor Allen Sluis, 1138,27 mpm: 1,2 en 3. G. Tanghe, 4 en 8. H. van Damme, 5. A. Crooijmans, 6,7 en 9. combinatie Coppens-Baert, 10. F. Baas en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 1125,59 mpm: 1. J. van de Plasse, 2. G. Schrier, 3. W. de Die, 4 en 5. C. Riemens, 6. J. Kools, 7. P. Goossen, 8. D. van Houte, 9. A. Duininck, 10. S. de Putter. De Postduif Lamswaarde/De Reis duif Graauw, 137 duiven, 1090,01 mpm: 1,2 en 3. G. Vioen, 4. J. van Laere, 5. J. van Grol, 6 en 7. A. Wante, 8. P. RokVen, 9. L. d'Hont, 10. gebroeders De Koster. De Reisduif Philippine, 139 duiven, 1123,39 mpm: 1 en 4. J. Boerman, 2 en 8. P. Pladdet, 3,7 en 9. O. Haers, 5. J. Kornelis, 6. J. Harms, 10. A. van de Bossche. Strijd in Vrede Groede, 80 duiven, 1120,06 mpm: 1,2,4,5,6,7 en 8. A. Beun, 3.D. Aarnoutse, 9. mevrouw Buijze, 10. mevrouw Scheele. De Vrede Sas van Gent, 144 duiven, 1101,75 mpm: 1,2,3,4,7 en 10. F. de Mul, 5,6 en 9. B. van de Berghe, 8 E. en L. Breepoel.

de Stem | 1997 | | pagina 17