'Regering Turkije treedt af' Advocaten Clinton zoeken nieuwe strategie in Jones-zaak Draagmoeder doet baby in aanbieding Wilt u het laatste nieuws van de beursvloer weten?" Het 'goddelijk aureool' van twee Indonesische prinsessen Melding Turks tv-station: Soldaten Kabila slaan demonstratie uiteen Suharto zet duizenden soldaten in Conflict in Duitsland over goudplan minister Waigel BUITENLAND A5 NLAND KORT I poor Bert Ummilen I iVashingtonTlen Haag - Nu BUITENLAND KORT ff i 29 MEI 1997 A4 IPESTEM 1111 i DONDERDAG 29 MEI 1997 OMMENTAAR uinmielijkjes lam heeft gisteren de 46- Bn TBS wegens verkrach- tsen of wegnemen van de vonden drie gemummifi- de eis van de officier van gens moord, verkrachting rd op een vrouw achtte de m. De rechtbank vond de :t bewezen. Deskundigen rekeningsvatbaar is. Vol- stoornis en lijdt hij aan nanda Thierens heeft de Gou- sn. Het productiebedrijf >g Amanda. Actrice Inge- mtvangst uit handen van De Gouden Gids-prijs )r de beste toneelvoorstel- producties. ieuwveen is dinsdagavond lard doodgebeten. Om on- vrouw in de nek. Volgens aar verwondingen op slag was er niemand in de ma- ale bijt op het paard heeft aard heeft gelopen, is niet i mogelijk' rwijs denkt dat de uitga- ïen blijven op het niveau waarde is wel dat eerder htgelduitgaven in te dam- ivindsman baseert zijn op- )r Toegepaste Sociale We- ïterdisciplinair Demogra- naar de Tweede Kamer lat minder ouderen in de Ziekenhuis kenhuis zijn al enkele we- elingen (IC) gesloten, om- De laatste intensive care- den per dag gecontroleerd ie de toestand van patiën- bacterie is niet te bestrij en penicilline. In het Aca- >ok een patiënt besmet ge- huis heeft alle hartopera- :hort. niet uitsluiten' Raad (SER) vindt dat een rmijn niet uitgesloten mag maatregel nog niet wense- s dat nu werkt. Maar als dsmarkt ontstaat, valt een Dat staat in een ontwerp- :rkgevers, werknemers en :kerheid' van het kabinet :iale zekerheid op langere jekomst van AOW en aan- :cht aan regels uden zich nog steeds niet grote controle van de po- gecontroleerde schippers iroces-verbaal op en legde De laatste twee schippers Iden moeten rusten of om- eerd. Verder werden veer esultaat van de steekproef :r dan vorig jaar. de Spanjaard Solana wordt eschikt. De voormalige hooa else jaren een fervent teqen ns om bekend dat hij te allen onderhandelingen met Rus een aantal Midden- en Oost- imen zijn. Zijn directe onder- ister van Buitenlandse Zaken ;n evenmin een opgewonden door de Russische president lig karakter. De vele ministers die hem loyaal hebben ge- doorhem aan de dijk zijn ge- het wisselvallige gedrag van dacht een stap te zijn gevor- Rusland, werden de vermeen- 'njet' geboycot, wispelturigheid heeft verloren de ondertekening van de of- e Navo-landen. Tot verbijste- opperbeste stemming verke- Navo-landen gerichte kernra- aat je niet met het geweer in om enige duidelijkheid te verwarring. De kernraketten staan niet langer op de Navo- mendschapsgebaar, maar het wilde doen voorkomen, sland en de Navo nog in een is met de inhoud van de his- groeide vrucht die in de ko- delen nog tot volle wasdom t aantal nieuwe lidstaten dat dens de top in Madrid Polen, electeerd. Moskou wil dat het n Bulgarije hebben zich even- ook voor de Baltische landen emarchandeer tussen Rusland land, Letland en Litouwen tot :h akkoord getekend, maar er oekomstige verhoudingen in- I jet Hooggerechtshof heeft be- Ijaald dat president Clinton I ;,een constitutioneel recht heeft om, z#lang hij in functie I js een proes wegens seksuele Intimidatie te vermijden, zijn jijn juriiische adviseurs naarstig op zoek naar nieuwe verdediginfsstrategieën. I pe vraag vat de president het best kan dotn - aansturen op een schikking biiten de rechtszaal of I uitstel dan wel afstel op andere, I jiet constitutionele gronden na- I streven - blijkt de adviseurs te I verdelen. Paula Jone; beschuldigt Clinton, destijds goiverneur van Arkan sas, ervan haar in 1991 op zijn hotelkamer in Little Rock te heb ben genood en haar daar om seks te hebben gevraagd. Clinton had onschendbaarheid geclaimd. Het Hooggerechtshof blijkt evenwel van mening dat een zittende president wel dege lijk vervolgd kan worden voor daden buiten de sfeer van zijn ambtelijke plichten. Dat deze vi sie unanieme bijval heeft gekre gen van de negen hoge rechters, is in het Witte Huis als een mokers lag aangekomen. Gerekend was op tenminste een verdeelde uit spraak. Ook rechtsgeleerden hebben ver baasd gereageerd. Prominente hoogleraren schaarden zich ach ter een verklaring waarin wordt gesteld dat de president het con stitutionele recht heeft om - zo lang hij in functie is - te weigeren zich in een civiel proces te verde digen. Prof. John Jeffries van de Uni versiteit van Virginia, die de ver klaring coördineerde, zei met na me verrast te zijn door het feit dat ook de conservatieve leden van het hoogste rechtscollege, traditioneel op de bres voor de autoriteit van de president, in dit geval Clintons appèl naast zich neer hebben gelegd. Volgens Jef fries wordt hiermee de deur opengezet voor meer aanklachten tegen zittende staatshoofden. „Het echte slachtoffer van deze uitspraak is de volgende presi dent," aldus Jeffries. Maar andere specialisten op het gebied van het constitutioneel recht hebben de uitspraak ver welkomd. Prof. William Van Als- tyne van zei dat hij blij was dat Clintons claim afgewezen is. „Toewijzing zou zijn neergeko men op een soort koninklijke mo narchale onkwetsbaarheid," al dus Van Alstyne. De advocaten van Paula Jones herhaalden gisteren bereid te zijn tot een schikking buiten de rechtszaal. Jones eist daarbij een schadevergoeding van 700.000 dollar van de president. Een schikking moet van haar in elk geval 'een soort bekentenis en ex cuus' bevatten. Jones beweert dat ze 'onderschei dende kenmerken' van het ge slachtsdeel van de president kan beschrijven. De rechter die de zaak tegen Clinton behandelt wil dat Clinton aan een soort me disch onderzoek wordt onder worpen, zodat de beweringen van Jones kunnen worden nagetrok ken. Dat de juridische adviseurs van de president gaan aansturen op een schikking is nog allesbehalve een uitgemaakte zaak. Het Hoog gerechtshof heeft in zijn uit spraak nadrukkelijk ruimte gela ten voor een lagere rechter om het proces uit te stellen. Boven dien kunnen Clintons advocaten proberen de zaak op andere gron den dan constitutionele immuni teit afgeblazen te krijgen. Clinton zelf zei gisteren in Den Haag dat hij bezorgd is over de consequenties die de beslissing van het Hooggerechtshof kan hebben voor zijn opvolgers. Het is voor het eerst in de Ameri kaanse geschiedenis dat een pre sident zich tijdens zijn ambtster mijn moet verantwoorden in een civiele rechtszaak. „Het Hooggerechtshof heeft een beslissing genomen, daar is waarschijnlijk niets meer aan te doen," zei Clinton tijdens zijn be zoek aan de Haagse binnenstad. Hij weigerde verder in te gaan op de zaak. De beslissing werpt een schaduw over Clintons bezoek aan Europa, maar op de vraag of hij erdoor wordt afgeleid antwoordde hij kortweg 'nee'. Van onze edactie buitenland Ankara- Volgens de Turkse televisiezender NTV gaat Turkije vervroegd naar de stembus. De islamitisch-conservatieve coali tieregeling heeft gisteren besloten af te treden om uit de poli tieke cïsis te geraken, meldde het station gisteren. Nog voff de kabinetsvergadering verklaade vice-premier Tansu filler at vervroegde verkiezin gen vogens haar bovenaan de agendamoeten staan. „De oplos sing isaan het volk," zei zij op een bijenkomst van haar Partij van ht Rechte Pad (DYP). De DYP b raadt zich al langer op te- rugtreiking uit de coalitie met de islamiisch-fundamentalistische Welvairtspartij van premier Necmittin Erbakan. Volgeis eerdere Turkse berichten zou filer willen dat de premier de ma:ht overdraagt aan haar om vervoegde verkiezingen te orga nism. Eigenlijk zijn er pas in 2000 weer verkiezingen, maar Erbasans coalitie verliest steeds meersteun van DYP-leden door dat e premier niet zo hard tegen de isamisering van het land wil optrden als het Turkse leger eist. Omgkeerd zien de islamieten binen de regering hun beleid ge dwarsboomd door het leger, dat een steeds verdere islamisering vreest. De Turkse minister van Defensie, Turhan Tayan, liet gisteren eer der op de dag weten niet van plan te zijn zaterdag de speciale bij eenkomst van het Turkse kabinet bij te wonen. De door militairen gedomineerde Nationale Veilig heidsraad zal tijdens die verga dering oproepen tot verdere maatregelen tegen het islamitisch fundamentalisme. Minister Ta yan blijft weg uit protest tegen de voortzetting van de coalitie van zijn Partij van het Rechte Pad met de Welvaartspartij. De vei ligheidsraad houdt de regering al sinds februari in de tang door maatregelen te eisen tegen het oprukkend fundamentalisme. De militairen willen een aan scherping van het wetsartikel te gen het misbruik van religie voor politieke doeleinden. Bovendien verlangt het leger ont slag van moslimactivisten die bij universiteiten en justitie werk zaam zijn. 'Kabila is net zo als Mobutu', laai deze demonstrant de Congolese bevolking weten. Kinshasa (ap) - Gewapende soldaten hebben gisteren een einde gemaakt aan een vreedzaam protest tegen de regering van de nieuwe Congolese president Kabi la door in de lucht te schieten en de de monstranten te achtervolgen. Ongeveer 50 demonstranten die 'Kabila, moordenaar van Congo' riepen werden gear resteerd. Soldaten hielden ook korte tijd een tiental journalisten vast en vernietigden hun films. De demonstranten, aanhangers van op positieleider Etienne Tshisekedi, hadden eerst zo'n twaalf kilometer door de straten van Kinshasa gelopen alvorens het leger in greep. De demonstranten eisten het aftreden van Kabila. Tshisekedi werd vorige week door Kabila ge passeerd bij de vorming van diens kabinet. De actievoerders protesteerden met de mars te gen het autocratische bewind dat Kabila heeft ingesteld sinds zijn rebellenleger op 17 JET ZIJN de twee be- angrijkste vrouwen van Indonesië. Siti Har- diyanti Rukmana, ofte wel Tutut, de oudste dochter van president Suharto. En Megawati Soekarnoputri, dochter van Soekarno, de eerste president van Indonesië. Er zijn veel verschillen. De een is een keiharde zakenvrouw en een van de rijkste vrouwen ter wereld. De ander wordt beschouwd als een ern stige bedreiging voor het regime-Suharto. iar er zijn ook over eenkomsten: de twee sidentsdochters spe- een belangrijke rol de verkiezingen die idaag in Indonesië rden gehouden. En ze danken hun positie niet de laatste plaats aan goddelijk aureool' dat veel Indonesiërs hen toedichten. Step Vaessen Dot •lal arta - Het zou te maken heb- 0 met een schuldgevoel dat prt sident Suharto zijn kinderen sciandelijk heeft verwend. Als Prt sident en alleenheerser had Sinarto niet veel tijd voor zijn ZR kinderen. Ter compensatie 20 bij zakelijk Indonesië onder 21L kroost hebben verdeeld. Hin conglomeraten behoren tot j top van het Indonesische be- «ifsleven. n oudste dochter Tutut bezit 20 n beetje alles wat met vervoer temaken heeft. Elke keer als er tol betaald moet worden, maken de chauffeurs het grapje: weer een paar gulden voor Tutut. Zijn oudste zoon Bambang heeft de elektronische verbindingen. Alle kijk- en luistergelden gaan naar hem. Jongste zoon Tommy ligt onder vuur vanwege een eigen Indonesisch automerk, opgestart met dubieuze staatsleningen. En hun vorig jaar overleden moeder Tien droeg niet voor niets de bijnaam mevrouw Tien Procent. Het familiekapitaal heeft astronomische hoogten be reikt. Niemand weet precies hoeveel en niemand weet waar het zich bevindt. Er is maar één minister die 'nee' durft te verkopen aan de kinde ren Suharto: Habibie van On derzoek en Technologie. Het verhaal gaat dat toen Tommy hem een keer belde over een groot project, Habibie zei dat hij geen tijd had. Geen enkele ande re minister durft het in zijn hoofd te halen de hoogheden te bruuskeren, ook al is algemeen bekend dat him kwaliteiten ern stig te wensen overlaten. De enige die capabel genoeg wordt geacht om in vaders voet sporen te treden is Tutut. Ze wordt al genoemd als de moge lijke nieuwe vice-president die volgend jaar moet worden geko zen. Een belangrijke functie de ze keer want de oude generaal heeft niet het eeuwige leven. Tu tut, eind 40 en - vooral de laatste tijd - vroom moslim. De afgelo pen weken dagelijks gehuld in een gele sluier, de kleur van Gol kar, de regeringspartij van haar vader waarvoor ze hartstochte lijk campagne voerde. Haar be langrijkste doel is een nog meer ontwikkeld Indonesië, laat ze weten tijdens een kort interview. „Het schijnt dat andere landen bang zijn voor onze ontwikke ling en alles op alles zetten om onze nationale eenheid te door breken," zegt ze aanvallend. Over haar ambities om haar va der op te volgen zegt ze dat we eerst de verkiezingen moeten af wachten. Maar wil ze het wel?: „Ooh no," giechelt ze veelbete kenend en loopt weg. In haar ge volg tientallen zakenmensen, ar tiesten en anderen die een graantje willen meepikken. „Tutut is verleden tijd als haar vader wegvalt," zegt Sofjan Wa- nandi, een belangrijk industriëel in Indonesië. „Het is dankzij haar vader dat ze nu zo veel macht heeft, maar zonder zijn steun stelt ze niets voor. Boven dien zal niemand in dit land ac cepteren dat er een familiedy nastie ontstaat met Suharto als president - want het is zo goed als zeker dat hij er nog een ter mijn aan vastplakt - en zijn dochter als vice-president." Ook politicologe Dewi Anwar be twijfelt Tutut overeind blijft als haar vader wegvalt. „Tutut is geld en daarom is ze een van de invloedrijkste mensen in dit land. Maar wat is ze verder nog?" Dan die andere prinses. We gaan op audiëntie in haar woning in Zuid-Jakarta. De afspraak is al drie keer verzet en ook nu wach ten we uren op haar. De door het buitenland bijna tot revolutio naire gebombardeerde Megawa ti heeft sterallures. Ook in eigen land wordt ze door velen op han den gedragen. Maar dagelijks keren journalisten teleurgesteld terug na een ontmoeting met haar. Haar loze woorden beves tigen wat analisten over haar zeggen: „Megewati is een huis vrouw die alleen vanwege de naam Soekarno groot aanzien heeft." Toch heeft deze huisvrouw heel wat losgemaakt in Indonesië. Ironisch genoeg vooral nadat de regering haar macht wilde bre ken. De rellen die vorig jaar juli plaatsvonden nadat Megawati - met hulp van de regering - werd *Een Indonesische straatverkoper loopt lachend langs een le vensgrote verkiezingsaffiche van president Sukarno foto epa afgezet als de leidster van chris- telijk-nationalistisch PDI, een van de drie erkende partijen in Indonesië, zijn het begin van een ommekeer geweest. De rellen waren de eerste tijdens het 31 jaar durende bewind van Suharto en sindsdien is het niet meer echt rustig geweest in het land. Haar duizenden volgelingen, verspreid over heel Indonesië, zijn fanatiek en vastberaden. Maar niemand weet wat Mega wati wil. Wil ze vice-president worden, net als Tutut? „Niet al leen Tutut en ik worden ge noemd als nieuwe leiders. Er zijn nog zo veel anderen." "Megawati's rol kan binnen een paar jaar zijn uitgespeeld als ze niets blijft doen," zegt Dewi An war. „Ze heeft al de tijd dat ze voor de PDI in het parlement zat ook niets gedaan, dus hoge ver wachtingen heb ik niet." Dini Djalal, journalist: „Indonesiërs hebben leiders nodig waar ze naar op kunnen kijken, als een soort goden. Daarom is Mega wati zo populair, zij heeft dat goddelijke aura. Niet om wat ze doet. Bovendien is ze het enig al ternatief op dit moment. Alle andere oppositiefiguren, zoals Muchtar Pakpahan, zitten in de gevangenis." Wat Tutut en Megawati ook de len is de zorg over het oplaaien de geweld in hun land. Vandaag kunnen 125 miljoen mensen gaan stemmen. Er zijn honderd duizenden soldaten en politie mensen ingezet om dat rustig te laten verlopen. Maar iedereen voorspelt dat er ernstige rellen uitbreken als mensen de indruk krijgen dat er opnieuw met, de uitslag wordt gesjoemeld. Van onze verslaggevers Amsterdam/Londen - De Britse draagmoeder Karen Roche, die voor het Nederlandse echtpaar Peeters een kind zou ba ren, heeft het nog ongeboren jongetje te koop aangeboden aan een Brits echtpaar. Dit heeft ze tegenover Britse kran ten verklaard. De advocaat van het Neder landse stel, mr. J. Beer uit Am sterdam, reageert ontzet. „Hier zijn geen woorden voor. Het is zo onsmakelijk." Het Nederlands echtpaar, Son- ja en Clemens Peeters uit Hoofddorp, kwam destijds met Roche overeen dat zij een kind zou baren omdat het stel zelf geen kinderen kan krijgen. Ro che zou daarvoor 40.000 gulden krijgen. Later kregen beide partijen ru zie omdat de draagmoeder meer geld wilde hebben. De vrouw zei onlangs dat ze de vrucht had laten aborteren om dat ze twijfelde aan de bedoe lingen van het Hoofddorpse stel. Kort daarna gaf ze toe dat ze dit verhaal had verzonnen. Ze kondigde aan dat ze het kind zelf zou houden. Beer stelt alles in het werk om het kind te zijner tijd toch naar Hoofddorp te laten komen. Het echtpaar Peeters is er volgens hem 'vreselijk aan toe'. Karen Roche krijgt intussen de wind van voren van de Engelse draagmoederorganisatie COTS. Volgens COTS-opricht- ster Kim Cotton heeft Roche met haar 'schandalige gedrag' de hulp aan wensouders in ge vaar gebracht. Cotton, die eerder in de affaire partij leek te kiezen voor Roche (31), is woedend over de laatste ontwikkelingen in het drama. Geschrokken van de publiciteit heeft het tweede wensouder- paar inmiddels afgezien van adoptie. Naar verluidt zou Ka ren Roche het kind nu toch weer zelf willen houden. Het Engelse ouderpaar, dat haar reeds 9000 gulden had betaald, wordt peetouders. Een ziedende Kim Cotton noemde Roche 'een leugenaar'. Volgens Cotton was onlangs nog geprobeerd te bemiddelen tussen de Nederlandse wens ouders en de surrogaatmoeder. Daarbij had de laatste verzwe gen alweer nieuwe afspraken te hebben gemaakt met het En gelse paar. mei de macht greep. Maandag kondigde Ka bila een verbod op alle politieke activiteiten af. Minister van Buitenlandse Zaken Bizima Karaha verdedigde gisteren het verbod op po litieke activiteiten door te zeggen dat er eerst vrede moet zijn alvorens er sprake kan zijn van democratie. „Er kan geen sprake zijn van ontwikkeling als er geen vrede is, dus ieder een die instabiliteit wil veroorzaken is een vijand van de democratie," zei hij. Jakarta (ap) - De Indonesi sche president Suharto heeft gisteravond in een tv-toe- spraak een oproep gedaan tot nationale eenheid en de kie zers gevraagd naar de stem bus te gaan. Meer dan 125 miljoen Indonesiërs mogen bij de parlementsverkie zingen van vandaag hun stem uitbrengen. De campagneperiode werd gekenmerkt door geweld. Een aantal oppositiegroepen heeft de kiezers opgeroepen de verkiezingen, waaraan slechts de regeringspartij Golkar en twee door de regering toegelaten ande re partijen mogen deelnemen, wegens het beperkte democrati sche gehalte te boycotten. Suharto, die al 31 jaar president is, zei in zijn toespraak dat demo cratische ontwikkeling 'een lang durig proces' is. Alleen al in Jakarta zullen 25.000 soldaten en politiemannen de stembureaus bewaken. In de 27 dagen durende campagneperiode kwamen bijna 300 mensen om het leven. Tegenstanders van de regering wijten het campagnegeweld aan onvrede met het verkiezingspro ces, dat Golkar vrijwel zeker stelt van een overwinning. Golkar re kent zelf op 70 procent van de stemmen. De verkiezingen gaan om 425 van de 500 parlementsze tels. De overige zetels in het par lement, dat geen werkelijke macht heeft, zijn gereserveerd voor het leger. De twee andere partijen zijn de Indonesische De mocratische Partij (PDI) en de Verenigde Ontwikkelingspartij (PPP). Oppositieleidster Megawati Su karnoputri, die zich niet kandi daat mocht stellen voor een par lementszetel, heeft gezegd niet te zullen gaan stemmen. Ze ging niet zo ver, haar aanhangers op te roepen thuis te blijven, maar vroeg hen slechts 'hun geweten te volgen'. Junta Sierra Leone verbiedt partijen Freetown - De coupplegers in Sierra Leone hebben gisteren de grondwet buiten werking gesteld en politieke partijen verboden. Tegelijkertijd stelden ze het herstel van de democratie in het voor uitzicht. Coupleider Johnny Paul Koroma zei dat er binnenkort een regering van nationale eenheid zal worden gevormd en een tijdschema bekendgemaakt zal worden voor verkiezingen. Oezbeken verjagen strijders Taliban Mazar-i-Sharif - De Afghaanse Taliban hebben gisteren zware verliezen geleden toen ze werden verjaagd uit de eerder veroverde noordelijke Afghaanse stad Mazar-i-Sharaf. De Taliban leden een zware nederlaag tegen de troepen van de Oezbeekse generaal Ab dul Malik, die zich vorige week nog bij hen hadden aangesloten maar dinsdag om onduidelijke redenen het bondgenootschap al weer verbraken. Vlaanderen: ineer samenwerken Brussel - Vlaanderen wil de samenwerking met Nederland verder versterken, maar voelt niets voor de vorming van een gemeen schappelijke staat. Dit heeft de Vlaamse minister-president Luc Van Den Brande gisteren gezegd. Hij bepleitte 'een zakelijke be langengemeenschap' tussen Nederland en Vlaanderen. 'Het zou dom zijn' om de Gouden Delta met zijn drie wereldhavens niet ge meenschappelijk te ontwikkelen. Van Den Brande haalde fel uit naar Franstalige politici die Vlaanderen beschuldigen van onder mijning van België. Vlaanderen kan 'perfect onafhankelijk' zijn, maar streeft daar niet naar, zei hij. Wereldbevolking groeit minder snel Den Haag - De wereldbevolking groeit minder snel dan tot voor enkele jaren werd gedacht. Uit nog niet gepubliceerde ramingen van de Verenigde Naties blijkt dat rond 2050 ongeveer 9,4 miljard mensen op aarde zullen leven, tegen 5,85 miljard medio dit jaar. De stijging valt een half miljard lager uit dan in 1994 werd becij ferd. Tussen 1990 en 1995 zijn aanzienlijk minder mensen geboren en er was meer sterfte dan voorspeld. Zwitsers leverden wapens aan nazi's Genève - Zwitserland, ofschoon neutraal, leverde tijdens de oor log voor honderden miljoen dollars wapens aan nazi-Duitsland. Dit blijkt uit Zwitserse diplomatieke archieven uit de oorlog, die gisteren zijn vrijgegeven. Van 1940 tot 1944 ging bijna tweederde van de totale Zwitserse export van wapens en defensiemateriaal (voor 600 miljoen Zwit serse frank in de toenmalige koers) naar nazi-Duitsland. Italië ontving voor 150 miljoen aan wapens. Frankfurt (dpa) - Het plan van de Duitse minister van Financiën, Waigel, om de goudreserve op te waarderen, ondermijnt het vertrou wen in de stabiliteit van de euro, de toekomstige Europese munteen heid. Dat heeft de Bundesbank, de Duitse centrale bank, gisteren ver klaard. Waigel stelde onlangs voor de goudreserve op te waarderen om het be grotingstekort te verkleinen en zo te voldoen aan de eisen voor toetre ding tot de Economische en Monetaire Unie. De Duitse centrale bank voelt niets voor de 'goudtruc', ook al omdat dat als een ingreep in zijn onafhankelijke positie zou kunnen worden beschouwd. De felle ver klaring van de bank wijst op grote onenigheid met de regering. Er wa ren gisteren geruchten dat bank-president Tietmeyer zou opstappen in verband met de 'goudtruc'. Een woordvoerster van de bank sprak dat echter tegen. (ADVERTENTIE) Rabobank Een belletje en u weet het. Want de Rabobank Beleggingslij n geeft u informatie over de beursstemming en concrete aan- en verkoopadviezen. 24 uur per dag! U ziet het: met de telefoon kunt u ALTIJD de Rabobank in! De Rabobank Beleggingslijn: 0900 - 9277 (75 ct/min).

de Stem | 1997 | | pagina 7