hout KT 'Landbouw hoort bij de kust' ten £EN Zwincollege strijkt thuis alle voetbaleer op D66 strijdt voor klachtenregeling 1 lingtextiel Uitvoering Duurzaam Veilig wordt uitgesteld UITSLAGEN out pleidooi voor open kustweg Plannen voor bouw van appartementen in Cadzand-Bad Zwavelgeel met strepen en daardoor niet te missen pESTEM ZEELAND C4 :t >JES. ïEN 198 ff Officiële opening van Sint Annastraat Rode Kruis houdt voetbaltoernooi in Breskens Aquarellen in bankgebouw Concert van Zeeuws Vlaams Kamerkoor Veel knelpunten langs kust Zeeland biedt bedreigde scholeksters te weinig eten Frans circus in Aardenburg en Sas van Gent x 53 warme ambiance 1 in ons interieur, liezelfde sfeer. De Kollektie is dan ce kollektie jaloe- |out. Verkrijgbaar ISSTRAAT 21-2) SAS VAN GENT Tb-451 337/451237. FAX 0115-454055 >n v.o.f. »114-314120 lerneuzen 12 -TEL 0114-67121! Jr. koopavond I I I I DONDERDAG 29 MEI 1997 itingen Van onze verslaggeefster Oostburg - De gemeente Oostburg heeft een te afstandelijke rol gespeeld bij het opstellen van het voorontwerpplan 'herinrieh- ting kust'. Het van belang dat de landbouwsector hoe dan ook betrokken blijft bij de verdere invulling van de herinrichting. Van onze verslaggeefster Cadzand - Er bestaan plannen om op het huidige parkeerterrein aan Boule vard de Wielingen (vlakbij het Esso- tankstation) in Cadzand-Bad een groot appartementencomplex te bou wen. Het gaat om 70 a 80 appartemen ten inclusief een dubbele parkeergara ge- Volgens F. Sanderse van de gemeente Oostburg, heeft een projectontwikkelaar concrete plannen om in Cadzand te bou wen. „Projectontwikkelaars hebben altijd haast, die willen altijd meteen aan de slag maar wil de gemeente dit wel? Dat is de hamvraag op dit moment. Kijk, die pro jectontwikkelaar wil natuurlijk dolgraag bouwen maar we kunnen ons afvragen of er nog voldoende vraag is naar deze com plexen. Is de markt niet verzadigd?" Na de bouwvak wordt begonnen met de bouw van 46 appartementen vlak naast het nieuwe complex Le Residence aan de Boulevard. Van de 46 zijn er al veertig ver kocht en ook alle appartementen van Le Residence zijn, behalve de winkelunits, ontdaan. „Het blijft natuurlijk afwachten of de bouw van wederom een groot complex vol doende animo oplevert." In de plannen is in ieder geval wel rekening gehouden met de opvang van auto's. Als de bouw door gaat, moet er vervanging komen voor het huidige parkeerterrein. „In de vorm van een dubbele parkeergarage lijkt me dat geen probleem, dat biedt voldoende capa citeit." Volgens Sanderse wordt het voorstel op korte termijn behandeld door het college van Burgemeester en Wethouders en ver volgens de commissie Planologie. „Het kan positief of negatief uitpakken, dat zullen we spoedig weten," besluit de ambtenaar. Dit concludeerden de Oostburgse raadsfracties gisterochtend tij dens de commissie Planologie, waar burgemeester G. Noorde wier voor het eerst de voorzit tershamer hanteerde. Met name WD'er J. Provoost vond het jammer dat de herin richting te weinig op de gemeen telijke tafel heeft gelegen. „Het is bijvoorbeeld zonde dat onze ge meentelijke visie Koersen op Kansen bijna niet terugkomt in het voorontwerpplan. De provin cie verlangt kennelijk weer een nieuwe visie van ons, zo duurt het allemaal wel erg lang." Burgemeester Noordewier be loofde de commissie dat het col lege de raad vanaf nu goed op de hoogte zal houden over de ver volgstappen van de herinrich ting. Landbouwgrond Alle raadsfracties van de ge meente Oostburg stelden nadruk kelijk dat de dialoog met de West-Zeeuws-Vlaamse land- bouwwereld en de landinrich tingscommissie moet blijven voortbestaan. „De steun van deze sector is van groot belang voor de uitwerking van de herinrichting. Het ont trekken van 700 hectare land bouwgrond, zoals in de huidige plannen is opgenomen, is waar schijnlijk te veel van het goede. Agrarische bedrijven die willen blijven, moeten de ruimte krij gen. Hun toekomst moet perspec tief bieden en daar moeten wij ons sterk voor maken. Het lijkt ons dan ook van belang om de agrariërs en ook de recreatiesec tor tegemoet te komen, en meer geld te investeren voor hun toe komst dan de huidige drie ton. Ik denk dan eerder aan drie miljoen, voor onze gemeente staan er gro te economische belangen op het spel," aldus Provoost. Wethouder C. Bolijn beloofde de raadsleden dat de herinrichtings commissie de landbouw tegemoet komt, maar over de invulling daarvan wilde ze nog weinig kwijt. „Volgende maand kan ik daar meer over vertellen. Ik ben in ieder geval verheugd dat een meerderheid van de raad meer fi nanciële steun nodig acht voor de landbouw en ook de recreatie. Het Rijk en ook de provincie zal ons daarbij moeten helpen, het moet in ieder geval mogelijk zijn. Kustweg Politiek Oostburg pleitte voor het toegankelijk houden van de kust weg. CDA'er Lippens: „Ik vind het onacceptabel als er straks niet meer met de auto langs de kust kan worden gereden. Dat is in feite ook een vorm van recrea tie, zeker ook voor de eigen be volking en dat moet zo blijven." Provoost stelde dat ook de par keervoorzieningen zo dicht mo gelijk bij de kust gecreerd moeten worden. „Ik zie de meeste toeris ten nog niet een kilometer voor de zee met al hun strandspullen in een shuttlebus stappen. Nee, die willen met hun eigen auto tot bij het strand rijden. Het werkt volgens mij niet om die mensen in zo'n bus te stoppen." L. Baarends (D&T) stelde dat de kustweg in ieder geval verkeers veiliger moet. „Dat zou via Duur zaam Veilig opgelost kunnen worden. Onze partij is in ieder geval tegen het knippen van de kustweg.." „De verdere invulling van de plannen moeten een breed draag vlak onder de bevolking hebben," meldde Baarends ook. Kwali teit van zowel de recreatie als de landbouw is van belang, we plei ten voor multifunctioneel groen in plaats van bos, veel dorps- groen en waterpartijen met een open karakter." De andere raads leden schaarden zich achter Baarends. Een aanval van de verlengde brugklas op het doel van mavo 2 b. Van onze correspondent Oostburg - Met 45 teams, waarvan 18 meisjes- teams, was de opkomst voor het West-Zeeuws- Vlaams kampioenschap voetbal voor leerlingen van het voortgezet onderwijs een nieuw record. Dat betekende dat gisterenmiddag ruim 300 leer lingen in actie kwamen op het complex van de SV Oostburg. De leerlingen van het Zwincollege zijn bij het kam pioenschap erg succesvol gebleken. Alle titels kwamen op naam van dat college. De titel bij de eerste klassen ging bij de meisjes naar leerlingen van de 1 i-klas. Ook de jongens van die klas pakten de winst. De formatie, met topschutter Michel Leyte in de gelede ren, won met 1-0 van de 1 d-klas. Martin Rijckaert zorg de voor de winnende treffer. In de tweede 'klassen was de B 2 a-klas de sterkste, ter wijl bij de jongens de eindstrijd ging tussen M 2 c en VBO 2 b. Ook hier eindigde de finale in 1-0 in het voordeel van eerstgenoemden. FOTO CAMILE VERSTRAETE De VBO ploeg van de derde klassen, bestaande uit Petra Maenhaut, Lieneke Termont, Martine de Baets, Heidi Haverbeke, Silvia Tas, Joyce van Landschoot en Ellen Michieisen haalde de titel. Bij de jongens pakte H 3 v de toernooiwinst. De spelers waren Barry Sutin, Thijs Mus- son, Arno Boutens, Arno Mesuere, Stefan Cardon, Niels Klooster, Conraad van de Velde en Rick Suurmond. De arbitrage werd verzorgd door leerlingen en personeel van het Zwincollege. De organisatie was in handen van de docenten lichame lijke opvoeding van dat college. Van onze verslaggeefster Sluis - Gedeputeerde J. Henne- keij opent vrijdag 6 juni de gere construeerde Sint Amnastraat in Sluis. Hennekeij is tevens voor zitter van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Hennekeij verricht de openings- handelin en maakt de resultaten van het onderzoek Verkeersvei- iigheid in Zeeuws-Vlaanderen bekend. He opening wordt verricht om 16.00 uur bij de Stadspoort, aan be ingang van de St. Annastraat. Van onze correspondent Breskens - Zaterdag wordt op de sportvelden van de voetbalvere niging Breskens weer het recrea tieve Rode Kruisvoetbaltoernooi In totaal komen acht ploegen in eén poule in actie. De Wedstrij den beginnen om 9.30 uur. Elke wedstrijd duurt twee keer twaalf en een halve minuut. De tuialewedstrijd begint om 16.00 uur en duurt twee keer een kwar tier. De prijsuitreiking is om on geveer 16.45 uur. De opbrengst gaat naar het Rode Kruis. Van onze correspondent reskens - In de expositieruimte 'an de VSB-bank in Breskens, ungt werk van de Zuidzanden- aar R. Mattelaar. Hij exposeert met aquarelwerken. Het is zijn eerste expostie. attelaar is auto-didact, maar °lgt nu een opleiding aan de Kunstacademie van Knokke. Hij ^tekenles gehad van Krijn expositie duurt tot en met 30 Juni en is te bezichtigen tijdens e °peningsuren van de bank. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen heeft gis teren twee nieuwe ambulances in gebruik genomen. De totale investering bedraagt 540.000 gulden. De nieuwe ambulances vervangen de oude 'Chevy-vans' in Oost burg, waarvan de oudste de leeftijd van tien jaar heeft bereikt. En dat is veel voor dergelijk intensief gebruik. De laatste tijd waren deze onderhoudsgevoelige en brand- stofverslindende wagens dan ook vaak ka pot. In het licht van de recente fusie tussen de Zeeuws-Vlaamse ambulancediensten werd de vervanging gisteren symbolisch ge noemd. Het nieuwe type wagen (Mercedes Sprinter) is een integratie tussen de ruim telijk grotere Chevroletten, die werden ge bruikt in Oostburg, en de degelijkheid van de Mercedessen van De Honte. De nieuwe 'ambulances zijn voorzien van alle moderne apparatuur om de patiënt goed en veilig te vervoeren. De voertuigen zijn uitgevoerd in een zwavelgele kleur en retro-reflecterende striping. Hiermee vol doet de zichtbaarheid aan de modernste normen. „De nieuwe wagens en apparaten geven een verdere impuls aan ons streven om de kwaliteit van de ambulancehulpverlening in Zeeuws-Vlaanderen continu op een hoog niveau te houden,meldt het ziekenhuis in een persbericht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Wethouder C. Bolijn vertelde gis teren tijdens de commissie Open bare Werken dat het verkeersvei liger maken van Nieuwvliet en Cadzand veel meer tijd in beslag neemt dan was voorzien door de gemeente. „De bewoners zijn massaal naar de twee gespreksrondes gekomen en kaartten daarbij zoveel knel punten aan dat wij, in overleg met de bewoners, hebben beslo ten de zaak nog eens goed te ana lyseren. De bedoeling was dat we de definitieve planning in juni konden afronden, maar dat rek ken we nu tot september. We zul len de vakantie gebruiken om al les nog eens op een rijtje te zet ten." Volgens de wethouder zijn met name de verkeersonveiligheid van de St. Bavodijk in Nieuwvliet en de verkeersstroom van vracht auto's door Cadzand-Bad en -Dorp de grootste struikelblok ken. „Deze punten vragen van ons meer tijd en onderzoek om tot een goede oplossing te komen, in sa menspraak met de bewoners." De gemeentelijke Duurzaam Vei- lig-specialist M. ten Braak stelt dat de komende maanden priori teiten moeten worden gesteld om de grootste knelpunten op te los sen. „Er zijn zoveel klachten binnen Van onze correspondent Oostburg - Het Zeeuws Vlaams Kamerkoor geeft zaterdag in de rooms- katholieke kerk in Oost burg een concert. Hieraan werkt ook het ge mengd koor Ars Cantandi uit Eeklo onder leiding van Lu cas van Waeyenberge mee. Het Kamerkoor staat onder leiding van Philip Sierens. Er zullen werken ten gehore gebracht worden van onder andere Pachelbel en Britten. Organist is Erwin Neve. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is 7,50 gul den. Van onze verslaggeefster Nieuwvliet/Cadzand - Nieuwvliet en Cadzand kennen zoveel verkeersknelpunten dat de definitieve planvorming en uitvoer van Duurzaam Veilig voor deze twee kernen een paar maanden is uitgesteld. Den Haag (anp) - In de Zeeuwse wateren is amper plek voor meer scholeksters. Het gebied bevat daarvoor on voldoende voedsel, zoals schelpdieren. Dat conclude ren onderzoekers van het In stituut voor Bos- en Natuur onderzoek (IBN) van het mi nisterie van Landbouw in een woensdag gepresenteerde stu die. Scholeksters leven ook in de Waddenzee, maar daar bedreigen gasboringen, kokkelvissers en re creanten hun leefgebied. De on derzoekers stellen echter dat de vogels niet kunnen uitwijken naar de Zeeuwse wateren, we gens de beperkte opvangcapaci teit daar. Dat verklaart volgens de IBN- medewerkers ook waarom zoveel vogels die de afgelopen winter de dichtgevroren Waddenzee verlie ten, uiteindelijk het loodje leg den. Natuurbeschermers ageren al ja ren tegen de aantasting van het leefgebied van de scholeksters in de Waddenzee en het Zeeuwse kustgebied. Met name de kokkel vissers moeten het daarbij ont gelden, omdat ze de vogels het eten uit de mond zouden stoten. De vissers op hun beurt willen graag ruimere baan. Volgens hen bedreigen de scholekster en ook de eidereend hun broodwinning. Eind dit jaar evalueert het minis terie van Visserij het beleid voor de visserij in de kustwateren, zo als op schelpdieren. gekomen, dat wij ons twee keer achter onze oren moeten krabben om alles zo goed mogelijk op te vangen. Sinds de aanleg van de rotondes bij Oostburg, rijden heel veel vrachtwagens een sluiproute via Retranchement en Cadzand. Dat is voor deze kernen een groot probleem en daar proberen we iets aan te doen. Dat kost echter tijd, vandaar dat we hebben be sloten nog een aantal maanden te wachten met de definitieve invul ling." Aardenburg/Sas van Gent - Het Franse Golden Circus van de familie Micheletty is op toernee in Neder land. Er zijn optredens is Aardenburg en Sas van Gent. Dinsdag 3 juni zet het circus zijn tent op in Aardenburg. Om 16.15 en 19.00 uur zijn er voorstellingen in het park in wijk Oude stad. In Sas van Gent houdt het circus op donderdag 5 juni voorstellin gen. Om 16.15 uur en 19.00 uur aan de Prinsenkade. Van onze verslaggever lerneuzen - D66 in Terneuzen blijft strijden voor de invoering van een klachtenregeling in de Scheldestad. De bewering van B en W dat er vrijwel geen klachten zijn van inwoners wordt door deze fractie zeer in twijfel getrokken. Koersbal Kloosterzande - Clubgebouw Rozen hof, 26 personen: 1. H. de Gucht/I. Vereecken, 2. M. van Goethem/J. Driesse, 3. G. Cornelissens/J. de Kort. TT- a Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, zeven- Kaartinffen tien personen: 1. W. de Bock/E. Brac- n ke, 2. F. Roeland, 3. J. Verbraeken/M. Seii. Stoppeldijk - 't Gelaag, KBO: 1. R. van de Velde/P. Vinkenstein, 2. J. Lauwers/mevrouw Cappaert, 3. me vrouw Van Laar/mevrouw Dan- kaart. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. C. Fre- ijzer-van Hoeij/E. van Diïessche, 2. M. van Campen-Schelfhout/A. He- melaar-van Himst, 3. A. Lauwers/G. Volleman. Graauw - Gemeenschapshuis, acht tien personen. Jokeren: 1. mevrouw Weemaes, 2. J. Jansen, 3. mevrouw Van Troost. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien personen. Bieden: 1. P. van Gassen, 2. J. Saeger, 3. E. de Mon- Borm. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent. A-lijn: 1. Goethals-Willems, 2. Mijnsbergh-Van Rijnberk, 3. Houtepen-Zwartelee. B-lijn: 1. Gunter-Klein, 2. echtpaar De Cler- cq, 3. Bruggeman-Buyck. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, achtste wedstrijd derde clubcompe titie. Groep A: 1. Koopman-De Jon ge, 2. echtpaar Sandrini, 3. echtpaar Vogels. Groep B: 1. Lichteveld-Frey- ser, 2. Kint-Vermunt, 3. De Jong- Reedijk. Groep C: 1. Van Stee-Hame link, 2. Suylen-De Zeeuw, 3. Zorge- Van der Wagt. Koewacht - De Lange Akkers, dertig personen. Bieden: 1. J. Martens, 2. A. Bonne, 3. J. van Hove. Axel - Bridgeclub Axel, vierde wed strijd voorjaarscompetitie. A-lijk: 1. Scheele-De Wever, 2. Willems- Geertse, 3. Colsen-Arnoldi. B-lijn: 1. Bisschop-Esselbrugge, 2. Zaman- Woliert, 3. Groenewoud-Gryglicki. C-lijn: 1. Van Bunderen-Meijer, 2. Scheele-Scheele, 3. Burm-Mathijs- sen. D-lijn: 1. Peters-Mortier, 2. Bod- daert-Renique, 3. Kaan-Van de Gas teel Axel - Gregoriuscentrum, 24 perso nen. Bridgen: 1. N. Kok-R.'de Wever, 2. J. Schelleman-J. Hamelinck, 3. F. Scheele-J. Herrebout. Hengstdijk - Camping De Vogel, 29 personen. Jokeren; 1. mevrouw Voogd, 2. mevrouw Bonen, 3. me vrouw Fichgr. Bieden: 1. Van Bunde ren, 2. Poppe, 3. De Wilde. Hengstdijk - Camping De Vogel, 38 personen. Jokeren: 1. mevrouw Ver- weij, 2. mevrorw De Kort, 3. me- vruow De Poorter. Bieden: 1. De Kort, 2. Zwanink, 3. mevrouw Hoop. Hulst - Bridgeclub Hulst, wedstrijd vpor competitie. A-lijn: 1. Baggen- Mast, 2. Simpelaar-Schauwaert, 3. Aronson-Hillege. B-lijn: 1. Van Gae- ver-Van Dorsselaer, 2. echtpaar Veldhoen, 3. Ter Bru'g-Hofman. C- lijn: 1. Snuverink-Beuzenberg, 2. De Kort-Atkins, 3. Maenhout-Burm. D- lijn: 1. Mannaert-Deiman, 2. Kint- Huyskes, 3. Maas-Van Leeuwen. E- lijn: 1. Fitzpatrick-Praat, 2. echtpaar Kegelaer, 3. Daandels-Lauret. „Natuurlijk is de bewering dat er weinig klachten worden ontvan gen wel juist, maar dat geeft niet per se aan dat de bevolking zich zo goed behandeld en bediend voelt. Het hardnekkig weigeren van het invoeren en dus onder zoeken van de situatie lijkt op het verzet van 'regenten' tegen ver dere democratisering," aldus D66 in de laatste nieuwsbrief. D66 pleit al jaren voor de invoe ring van een klachtenregeling voor mensen die zich onjuist voe len behandeld door het gemeen- tepersoneel. Ook in de laatste al gemene beschouwingen over het beleidsplan voor de komende ja ren pleit de fractie opnieuw hier voor. Het college denkt echter voorlopig nog niet over een der gelijke regeling. D66 neemt geen genoegen met deze motivatie. „In het beleids programma 1994-1998 van Ter neuzen was al opgenomen dat een dergelijke regeling er zou komen en wel in het eerste jaar van de zittingsperiode. Wij zijn nu drie jaar verder en er is nog steeds geen regeling. Huurwoningen D66 gaat zich tevens sterk maken voor een discussie over de forse leegstand in met name de huur sector. Door de trek van mensen naar koopwoningen wordt de groeiende leegstand in huurwo ningen volgens D66 onrustba rend. „Aan de ene kant juichen we de groei van het aantal eigen huizenbezitters en hun door stroom toe, aan de andere kant zien wij met grote zorg dat de leegstand voor een groot deel blijvend zal zijn en geconcen treerd in een aantal wijken."

de Stem | 1997 | | pagina 25