Moskou haalt kernkoppen uit raketten Het extraatje van Heineken. Nachtvorst vernietigt 50 miljoen kilo fruit Ex-directeur Femis meldt zich bij justitie Middelburg Kopstukken grote drugsbende gepakt deStem 'ALLEN? illen we k leggen, Hillary Clinton in de boot 14.95 Verrassing bij tekenen Navo-akkoord: SIRE Clintons bij de koningin Genezen kankerpatiënten kunnen geen werk vinden ij Bleijenbergh straat 3-5 listerij Innatura straat 30 AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N D INWISSELING, Clinton moet toch voor rechter komen Al 6 bij Dordt smerigste stukje snelweg HBO dagopleiding ■n 2 jaar R] INFO AVOND H hogeschool Nederland Deze week alleen bij Albert Heijn.Otti Altijd goedkoper! Man verdacht van handel in cocaïne Wat een Hilariteit - - - «jj X 54 ik maar een gram aan produceerde. Helaas, pondjes zich ophopen fyse prikkelen tot /ier!j •ze aminozuren. DE STEM 1031 000218" I I I I I WOENSDAG 28 MEI 1997 4K 137e JAARGANG 4 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids A3/A4 A5/A6 A7 A8 B1 t/m B3 Cl t/m C3 D1 VOLGENDE INGREDIËNTEN Senna: Dit kruid heeft een gunsi effect op het functioneren en f ontgifting van het maag- darr naai. Grapefruit: Zeer belangrijk vj een goede stofwisseling en intj siveert de verbranding van overt lig vet. Daarnaast bevat komkomrr. slank ook nog lecithirie. Guard Zeewierextract en het voor afslj ken zo belangrijke Boldo-blarf. Komkommerslank, de mam om fitheid te verkrijgen en ir te verliezen, maar toch woon kunnen eten!!! BTV-programma's D2 lijf 8 Leven E1 t/m E3 Mist rondom Juliet-proces blijft hangen Chirac op j electoraal j oorlogspad PAGINA LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 Arie Luyendijk wint Indy 500 PAGINA LTO gepikeerd over houding landbouwtop PAGINA Haringen vallen in de smaak PAGINA rnietigd kan helaas tar een stap in de jnnen betekenen. The Living Planet 'F de belangrijkste oorten structureel WWF2000 THE LIVING PLANET CAMPAIGN voelt zich er juist :id. Voor wie een- ekje 'Eenzaam en litgang. U kunt het aan postzegels toe rdam, - Washington (rtr/dpa) - Het Amerikaanse Hooggerechts hof vindt het niet nodig dat een rechtszaak wegens sek suele intimidatie tegen de Amerikaanse president Clin ton wordt uitgesteld tot na diens aftreden in 2001. Een unaniem hof verwierp gisteren het argument dat het staatshoofd tijdelijk juri disch niet te vervolgen is voor aken, die voor zijn ambtstijd plaatsvonden. In de eerste commentaren noemen de Amerikaanse me dia de uitspraak een zware nederlaag voor Clinton. Een ex-medewerkster van Clin ton, Paula Jones, beschuldigt de president van ongewenste toenaderingspogingen in 1991, toen hij nog gouver neur was van de staat Arkan sas. Zij eist een schadever goedingvan 700.000 dollar. Den Haag (anp) - De Al 6 tussen Dordrecht en 's-Gravendeel is topper op het gebied van lucht vervuiling. De ringweg AIO om Amsterdam veroorzaakt het meeste lawaai. Dat zijn twee in het oog sprin gende gegevens uit een onderzoek dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat naar de Nederlandse wegen heeft verricht. Ms stankstuk wordt de Al 6 ge volgd door de A13 tussen Berkel- Rodenrijs en Overschie. Achter de grootste herrieschopper AIO veroorzaakt de A16 in de omge ving van Rotterdam het meeste lawaai, vooral op de baanvakken tassen Feijenoord en Ridderkerk tussen Prins Alexander en Kralingen. (ADVERTENTIE) -MBA/SPD H NIMA A+B jij Makelaar O.G. F| Toerisme H laats: Breda, Rogeschool West-Brabant "°9eschoollaan 1 Datum: maandag 2 juni 'id 19.00 uur (start lezing) Bal voor info: 026 - 351 63 79 GROOT NIEUWS! SPD. dagopleiding Arnhem Wt met ingang van september 1997: Arnhem - Amsterdam - Enschede woningen - Rotterdam - Weert 89 Van onze redactie buitenland Parijs/Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gis teren tijdens de ondertekening van het akkoord over uitbrei ding van de Navo vriend en vijand verrast met de aankondi ging, dat Rusland de kernkoppen weghaalt uit de raketten, die op de Navo-landen gericht staan. De aankondiging zorgde voor de nodige opwinding in Parijs, om dat een woordvoerder van Jeltsin even later diens uitspraak af zwakte. Het zou volgens die woordvoerder slechts gaan om de belofte geen kernwapens meer op de Navo-landen te richten. Maar gisteravond liet het Russi sche ministerie van Defensie van uit Moskou weten dat Rusland daadwerkelijk van plan is kern koppen te verwijderen van de desbetreffende raketten. „Het gaat zowel om maatregelen om de doelen van raketten te verande ren als de fysieke verwijdering van kernkoppen," aldus de ver klaring. In zijn onderhoud met de Ameri kaanse president Bill Clinton zei Jeltsin dat het gaat om een uit breiding van het akkoord, waar bij is overeengekomen dat Rus land en de VS niet langer raket ten richten op eikaars steden. Die overeenkomst wordt uitgebreid naar alle Navo-lidstaten, verdui delijkte Jeltsin. De Navo en Rusland hebben gis teren in Parijs een historisch ak koord ondertekend, waarmee zij formeel een eind maken aan de Koude Oorlog. Het akkoord maakt de weg vrij voor uitbrei ding van het Noord-Atlantisch bondgenootschap in oostelijke richting. De leiders van de Navo-lidstaten die zich hadden verzameld in Pa rijs voor de plechtigheid, verwel komden het akkoord als het einde van de opdeling van Europa, na meer dan 50 jaar van bittere vij andschap. President Boris Jeltsin zei echter dat Moskou zich zal blijven verzetten tegen verdere uitbreidingsplannen van de Navo naar het oosten. Nadat Jeltsin en de secretaris-generaal van de al liantie, Javier Solana, hadden ge tekend, volgden de leiders van de zestien lidstaten van het Atlan tisch bondgenootschap, onder wie de Amerikaanse president Clinton, president Chirac van Frankrijk en de Nederlandse pre mier Kok. Kok noemde het akkoord de basis van een nieuw strategisch con cept voor het bondgenootschap. Het weerspiegelt volgens hem de fundamentele veranderingen die zowel in Rusland als binnen de Navo plaatsvinden. Kok vergeleek Jeltsin met tsaar Peter de Grote, die in 1697 Ne derland bezocht omdat hij had besloten dat Rusland volledig deel moest gaan uitmaken van Europa. „Niet iedereen was het daarmee eens, maar achteraf is gebleken dat deze moedige stap grote ge volgen voor Rusland en West-Eu ropa heeft gehad." Polen, Tsjechië en Hongarije kunnen zich nu gaan opmaken voor het lidmaatschap van de Navo. Kok zei dat binnen het bondgenootschap geen verschil van mening bestaat over de toe treding van deze drie Midden- Europese staten. De premier nam met zijn uitla ting een voorschot op de Navo- top in Madrid, waar het bondge nootschap begin juli officieel een aantal kandidaat-lidstaten wil aanwijzen. De kandidatuur van twee andere Janden - Slovenië en Roemenië - verdeelt het bondge nootschap kennelijk nog. OP EXTRA PAGINA A6: - Impulsieve Jeltsin schept verwarring - Bolkestein vindt dat ambassadeur Moskou weg moet Terneuzen/Goes - De nachtvorst in april heeft in Zeeland zeker 50 miljoen kilo fruit vernietigd. Over de hele provincie gaat het om de helft van de oogst. Zeeuws-Vlaanderen en het oostelijk deel van Zuid-Beveland zijn echter het zwaarst getroffen. Daar is zeventig tot tachtig procent schade. Deze schade treft vooral de ap pelteelt. Peren hebben aanmer kelijk minder van de vorst te lij den gehad, blijkt uit een eerste inventarisatie van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). Volgens secretaris B. Feijtel van LTO-Zeeland worden in de loop van volgende week de resultaten bekend van een tweede onder zoek. Feijtel: „Ik heb inmiddels begre pen dat de prognose waarschijn lijk nog verder naar beneden zal moeten worden bijgesteld. Er was nog enige hoop op bloei op éénjarig hout, maar de vruchtzet ting blijkt slecht te zijn. Het valt dus allemaal erg tegen." Een zogenaamde 'brainstorm- groep' met vertegenwoordigers van landbouworganisaties, wa terschappen, provincie en Delta Nutsbedrijven studeert inmid dels op mogelijkheden om schade door nachtvorst aan fruitbomen te voorkomen. Er zijn enkele plannen in voorbe reiding om Zeeuwse telers in staat te stellen om hun boom gaarden te beregenen. In Zeeuws-Vlaanderen zouden fruittelers kunnen inhaken op onderzoeken van Heidemij en Deltan. Los van elkaar studeren beide in stanties al geruime tijd op de aanleg van zogenoemde zoetwa terbekkens in deze regio. Deltan heeft voor een reservebuf fer het oog op een gebied tussen Clinge en St.Jansteen. Behalve industrie, natuur en recreatie zou ook de landbouw er gebruik van kunnen maken. In Midden-Zeeland kunnen telers gebruik maken van zoet water uit het Zoommeer bij Bergen op Zoom. De stem van Herman Kuiphof blijft klinken Het succes van behavulling en afslankbroek Terwijl haar man in Parijs het Navo-akkoord ondertekende bezocht presidentsvrouw Hillary Clinton gisteren Amsterdam. Samen met prinses Margriet en Rita Kok (links) maakte Hillary een boottocht door de Amsterdamse grachten. foto wfa Den Haag - Het Amerikaanse staatshoofd Bill Clinton is gis teravond vanuit Parijs op Schiphol aangekomen voor een jubileumbezoek aan Nederland. Met zijn vrouw Hillary, die 's ochtends al was gearriveerd, woont de president vandaag de herdenking van de Marshall hulp in Den Haag en Rotterdam bij. Bill en Hillary Clinton wer den op paleis Noordeinde ver welkomd door koningin Beatrix en prins Claus. Er stonden langs de weg naar het paleis enkele duizenden mensen. De komst van het presidentiële paar naar Nederland zorgde voor een fiks aantal klachten van bewoners in het Haagse centrum. De afgelopen dagen belden al zo'n tweeduizend mensen de politie over de scher pe veiligheidsmaatregelen. OP PAGINA A6: - Bij de seksshops vaart de boot snel - Bezoek Clinton geen 'breaking news' voor CNN Koningin Beatrix verwel komt president Bill Clinton op paleis Noordeinde in Den Haag. foto wfa (ADVERTENTIES) Koop nu 10 blikjes-Heineken-bier en u bent meteen een grote blikvanger. Want de blikjes zitten verpakt in een mooi en stevig goed afsluitend Heineken-bewaar- blik. Als het bier op is: ideaal voor zakjes pinda's, zoutjes, koffie, thee rijst, pasta, noem maar op. Heineken bier, 10 blikjes 0.33 liter Nu in handig en mooi ontworpen, bewaarblik.* Aanbieding geldt t/m zaterdag 31 mei a.s. "Zolang de voorraad strekt. gf 1 Zie onze adv. verder in deze krant y\ met eigen service en reparatie afdeling PAGINA Meer zon Een hogedrukgebied boven Engeland breidt zich geleidelijk uit. Dat betekent wat meer zon, maar ook een aanhoudend frisse wind. Middelburg/Baarle-Nassau (anp) - De 54-jarige A.B., verdacht van betrokkenheid bij het vorige maand onderschepte mega- transport cocaïne met het schip 'Fogo Isle', heeft zich gisteren vrijwillig gemeld bij justitie in Middelburg. De man was ooit directeur van de beruchte 'zwart-geld-bank' Fe mis in Baarle-Nassau, die in 1991 failliet ging en zich vooral bleek toe te leggen op het herbergen van drugsgelden, van onder meer Johan 'de Hakkelaar' V. B.'s officiële woonadres is in Singapore, maar ook in Neder land zou hij diverse optrekjes hebben. Hij ontsnapte in 1995 uit de gevangenis van de Venezo laanse hoofdstad Caracas, waar hij een straf van twintig jaar moest uitzitten. De vrijwillige melding is volgens betrouwbare bron het resultaat van onderhandelingen tussen B. en officier van justitie mr. J. Va- lente, belast met het onderzoek naar de 'Fogo Isle'. B., naar verluidt multi-miljonair, zegt niets met de smokkel van 1236 kilo cocaïne met de 'Fogo Is le' te maken te hebben. De douane in Vlissingen onder wierp het schip, afkomstig van Curasao, op 17 april aan een rou tinecontrole, waarop de coke in ballasttanks werd aangetroffen. Negen mensen werden gearres teerd, onder wie één Nederlander op Curasao. De drugs zijn vermoedelijk aan boord gebracht toen het schip twee weken lang ter reparatie lag bij de Cura9aose Droogdok Maatschappij. Driebergen (anp) - De politie in Canada, België, Zwitserland en Nederland heeft gisteren gecoördineerd 140 huiszoekingen ver richt en leden gearresteerd van een Canadese criminele organi satie. Zij verdenkt de bende van de im port van verdovende middelen in vooral Canada en het witwassen van grote bedragen aan uit mis daad verkregen geld. Door het onderzoek stuitte het landelijk rechercheteam op een andere organisatie, die zich ook bezighield met transport in con tainers van softdrugs uit Zuid- Oost Azië naar Nederland en van hieruit weer naar de Verenigde Staten en Canada. In Nederland kreeg de politie gis teren vier verdachten te pakken. In Canada gingen meer dan 25 verdachten achter slot en gren del. De politie deed in Nederland op 17 plaatsen in Amsterdam, Amstelveen en Hoofddorp huis zoeking. Zij trof geld, papierwerk en een auto aan. Hilversum (anp) - Mensen die kanker hebben gehad en inmiddels vol ledig genezen zijn verklaard, kunnen geen werk krijgen. Dat blijkt uit een onderzoek van het Academisch Ziekenhuis in Lei den, waarvan de resultaten vandaag in het NCRV-programma 'Vol gende patiënt' worden gepresenteerd. Het ziekenhuis heeft enkele tientallen mensen gevolgd die botkanker hebben gehad. Het is voor het onderzoek teruggegaan tot halverwege de jaren tachtig. Geen van de genezen verklaarde patiënten is erin geslaagd een baan te vinden. Ook de verzekering van de arts dat zij geen hoger risico heb ben op het (terug)krijgen van de ziekte dan mensen die nooit botkan ker hebben gehad, baatte hen niet. Een mogelijke verklaring is de stigmatisering van de patiënten. Ken nelijk kiezen werkgevers toch liever voor iemand zonder ziektege schiedenis, concluderen de onderzoekers. (ADVERTENTIE) De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze is: een proefabonnement van 6 weken voor 31- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt O Per maand d.m.v. automatische afschrijving32,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving93,50* O Per kwartaal d.m.v. acceptgiro97,50 U kiest voor automatisch betalen en ontvangt een Parkerpen Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:Bank/G ironr: Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda Mm i m 21-202

de Stem | 1997 | | pagina 1