Ossenisse klaar voor Raad van State Landschapskunst op terrein Smitsschorre DESTEM 'Reynaert fietstocht moet traditie worden' DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Weer jonge slechtvalk op koeltoren van Doel Coinité Anti-Rose wil Ossenisse opnieuw mobiliseren tegen komst varkensmester ZEELAND C2 Tweede Zuiddorpse natuur-wandelto cht Zoekfïetstocht in polders Hulst Voorjaarsconcert in Lamswaarde Ontbijt in een ander zwembad Natuurmarkt op terrein Smitsschorre Bazar in verpleeghuis Ter Schorre Met 't eerste schot al koning T-shirts gestolen Radarcontrole Aanrijding Wapens en drugs inbeslaggenomen Te veel alcohol Krassehade Vergiftigde kat Snelheidscontrole Leren jas gestolen DESTEM I I I I I 'ing iende /v Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Bergen op Zoom Dactylo, Bergen op Zoom n=rh!°'cer9enop2oom Dacty o, Bergen op Zoom Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Dactylo, Roosendaal Unique Uitzendburo Breda Unique Uitzendburo Eindhoven Unique Uitzendburo, Eindhoven Unique Uitzendburo, Eindhoven Unique Uitzendburo, Eindhoven Unique Uitzendburo, Roosendaal Unique Uitzendburo, Tilburg Unique Uitzendburo, Veohel Unique Uitzendburo Helmond Vedior ASB, Etten-Leur Vedior ASB, Raamsdonksveer Vedior ASB, Raamsdonksveer Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Raamsdonksveer Vedior ASB, Oosterhout Draft, Tilburg Draft, Tilburg Draft, Tilburg GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Roosendaal GPdWegvervoer, Breda GPdWegvervoer, Breda Job Support Job Support Job Support Job Support Job Support Job Support Job Support Randstad, Raamsdonksveer Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Vedior ASB, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Breda Tempo Team, Oosterhout Tempo Team, Oosterhout Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Raamsdonksveer Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Bergen op Zoom Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Oosterhout Tempo Team. Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Oosterhout Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Oosterhout Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tempo Team, Roosendaal Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Bergen op Zoom Tèncel, Roosendaal Tèncel, Roosendaal Tèncel, Roosendaal Tèncel, Bergen op Zoom Adecco, Dongen Adecco, Bergen op Zoom Adecco Bergen op Zoom Adecco, Bergen op Zoom Adecco, Terneuzen Adecco, Etten-Leur Adecco, Etten-Leur Adecco, Etten-Leur Adecco, Breda Adecco, Breda Adecco, Breda Adecco, Oosterhout Tempo team, Oosterhout Randstad, Breda Randstad, Breda Randstad, Breda Randstad, Breda Randstad, Tilburg Randstad, Oosterhout Randstad, Etten-Leur Tempo Team, Breda Tempo Team, Breda Tempo Team. Breda Tempo Team, Breda Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Uitzendburo Oomen, Roosendaal Manpower, Bergen op Zoom Manpower, Roosendaa Manpower, Roosendaa Manpower, Roosendaal Manpower, Bergen op Zoom Manpower, Bergen op Zoom Manpower, Bergen op Zoom Manpower. Roosendaa Manpower, Roosendaal Manpower, Bergen op Zoom Start, Breda Start, Breda Start, Breda Start, Breda Start. Breda Start, Breda Start, Steenbergen B.J. Hagen orthodontist. g Roosendaal en woonplaats naar: 4 WOENSDAG 28 MEI 1997 Van onze verslaggever Ossenisse - Het comité Anti-Rose gaat opnieuw het hele dorp Ossenis se mobiliseren om, massaal, bij de Raad van State bezwaar in te dienen tegen de komst van een mega-var- kensmesterij aan de Weverstraat. De beroepsprocedure tegen de door de gemeente Hontenisse afgegeven milieu vergunning, wordt gevoerd in samen werking met de Regionale Bestrijding Varkens Invasie (RBVI). Die heeft een advocaat in de arm geno men die zegt mogelijkheden te zien om de Brabantse varkensmester Vorsters, die een bestaande boerderij aan de We verstraat heeft opgekocht, een stok tus sen de spaken te steken. Daar waar de gemeente Hontenisse de handdoek in middels in de ring heeft gegooid. Op het gemeentehuis heeft niemand argumen ten kunnen bedenken om de gevraagde milieuvergunning te weigeren. Toen de gemeente Hontenisse aankon digde de vergunning te willen verlenen, leidde dat al tot een massaal protest van uit Ossenisse. Het Ossenisser comité An ti-Rose deponeerde meer dan 300 be zwaarschriften op het bordje van de ge meente, Dat betekent dat bijna het hele dorp in actie kwam en dat gaat nu weer gebeuren. Huis aan huis worden komende week machtigingen opgehaald, waarbij de in woners de advocaat van RBVI machtigen namens hen een tweetal procedures voor de Raad van State te voeren. Naast het schrappen van de milieuver gunning willen de varkenstegenstanders ook vragen om een voorlopige voorzie ning. Dat houdt in dat de varkensboer, han gende de uitspraak van de Raad van Sta te, niet aan de slag mag. Alleen al aan griffiekosten moet aan de Raad van State 800 gulden betaald wor den. Het comité Anti-Rose heeft inmid dels met succes een beroep gedaan op de inwoners van Ossenisse om een bijdrage. „We hebben ai veel reacties gehad," zegt mevrouw Pijcke. „Op dit moment is al meer dan de helft van dat bedrag bin nen." Ook de inzamelingsactie van RBVI om de advocaatskosten te kunnen betalen is volgens K. Steijaert een succes geweest. Van inwoners uit geheel Hontenisse zijn giften binnen gekomen. „Genoeg om een paar procedures te kunnen voeren," zegt Steijaert. Dat geld zal hard nodig zijn, want in Hontenisse is over de dreigende varkensinvasie het laatste woord nog niet gezegd. Inmiddels heeft gemeente ook de bouw vergunning voor de varkensstal aan de Weverstraat afgegeven, RBVI zoekt nu naarstig naar mogelijkheden om ook daartegen met gegronde argumenten be zwaar aan te tekenen. Van onze verslaggever Zuiddorpe - In Zuiddorpe wordt zaterdag 14 juni de tweede Zuiddoprse natuur- wandeltocht gehouden. Het evenement is georganiseerd door de Wandelclub de Vrijbui ters uit Terneuzen, in samenwer king met de Stichting Jeugd- en Ouderenzorg Zuiddorpe/Over- slag. Deelnemers kunnen kiezen uit vier routes. Dat zijn de Dorps route (6 km), Aspergeroute (12 km), Smitsschorreroute (18 km) en de Fortenroute (24 km). Start en aankomst zijn bij het dorps huis 't Kaaike. Deelname kost voor alle afstanden een rijksdaal der. De start is tussen 8.00 en 14.00 uur. Hulst - In Hulst is zondag 1 juni een zoekfietstocht voor het hele gezin. De route is ongeveer 35 ki lometer lang en voert door de polders rond Hulst. Deelnemers kunnen zich in café De Vlegel aan de Houtmarkt la ten inschrijven vanaf 12.00 uur. Deelname kost vijf gulden. Van onze verslaggever Lamswaarde - De fanfare Vrij heid Eendracht uit Lams waarde geeft zaterdag een voorjaarsconcert in gemeen schapscentrum De Luifel. Naast de fanfare onder leiding van A. Janssen-Hoefijzers, treedt ook het Jeugdorkest met dezelfde dirigent op. Tevens verzorgt de Clingse fanfare Weldoen door Vermaak onder leiding van L. Verstiggel een optreden. Tijdens het concert wordt het nieuwe slagwerkinstrumenta rium gepresenteerd. Dat kon worden aangeschaft met een sub sidie van het Anjerfonds. Het concert begint om 20.00 uur. De is gratis. Kloosterzande - In het artikel 'Ontbijten in het zwembad' in de krant van gisteren is een fout ge slopen. Het ontbijt wordt name lijk niet geserveerd in zwembad De Honte in Terneuzen, maar in zwembad De Honte in Klooster zande. Het zwemontbijt begint vrijdagochtend om 9.30 uur. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bel lezerscontact, 076-5312312 ma t/m vrij. 8.00- 17.00 uur 8.00 - 12.00 uur Redactie 'erneuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: bank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), °ein van der Helm, Peter Oggel (editie- dief), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood net, Sanne Schelfaut. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel.0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Hukt"33* 'prov'n(:'evers'a99ever'' Baudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770, fax 0114-372771 Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115-645753 «dvertentie-exploitatie °e Stem en ZVK terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 ertegenwoordigers: „tm Boeije, privé 0115-563976, ^immers, privé 0115-562354 Baudeloo 16,4561 ES ei. 0114-372770. •ertegenwoordigers: Udy van den Brande, privé 0114-314570, aqan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: !üa-Vmvr. 8.30- 17.00 uur Kunstenaar Peter Clijssen bekijkt zijn golflengte-project in wording. De kasseien liggen klaar. Van onze verslaggever Axel - Op het terrein Smits- schorre, nabij de watertoren in Axel, wordt momenteel een aantal kunstwerken in de openlucht geplaatst. Teza men vormen ze een 'Land- Art' project dat de start vormt van de Zeeland Na- tuurmaand die op zaterdag 31 mei wordt geopend. De kunstwerken zijn gemaakt door negen professionele kun stenaars, van wie acht uit Zeeuws-Vlaanderen en één uit België. Ze werden uitgenodigd om met hun werk te reageren op een relatief nieuw landschap. Smitsschorre is aangelegd op een opgespoten terrein met zand, dat afkomstig is uit de monding van het Kanaal van Sas van Gent naar Terneuzen. Het is nu een boswandelgebied met brede groenpaden. Het grootste deel van de kunst werken blijven langdurig in het gebied staan. Het is de bedoeling dat er later nog werken van drie andere kunstenaars bijkomen. In samenspraak met Staatsbos beheer wordt bepaald hoe lang elk kunstwerk blijft staan. De werken moeten uiteraard be stand zijn tegen uiteenlopende weersomstandigheden. Plaatselijk kunstenaar Han Deij heeft de titel van zijn bijdrage simpel gehouden: 'Plan Smits schorre'. Wat het precies wordt is nog niet bekend. Johan Klein, eveneens uit Axel, houdt het op 'Natuurcamping Smitsschorre', een tijdelijk project, dat bestaat uit twee tentjes in een cirkel van verbrand gras. Van Ronny Ivens uit Hulst is het werk 'Het Ver bond' te zien, een ruimtelijk ob ject in roestvrij staal dat zo'n ze ven meter hoog wordt. Een strakke grasheuvel van ze ventien meter lang en tweeën- eenhal ve meter hoog is de bij drage van Pol Verheylezoon. Zijn werk heet 'Holle Bolle'. Willy de Houck uit Waterland kerkje plaatst 'Lopo', een werk dat bestaat uit zes betonnen kruizen met foto achter plexi glas, op het terrein. Van onze verslaggever Axel - Iedereen die wat aan de weet wil ko men over de Zeeuws-Vlaamse natuur, over natuurproducten of organisaties die zich met natuur en milieu bezig houden, kan za terdag terecht in Axel. Daar wordt op het Smitsschorreterrein in het kader van de opening van Zeeland Natuur- maand een grote natuurmarkt gehouden. Verdeeld over zo'n vijftig kramen presenteren verenigingen, instanties en bedrijfjes, die raak vlakken hebben met natuur en milieu, zich dan aan het publiek. Het aanbod varieert van ecolo gische appels en asperges tot een schapenbe- drijf. En van een stand van Natuurmonumenten en de Wereldwinkel tot natuurbeschermingsver eniging De Steltkluut. Bij de verschillende kra men is niet alleen veel te zien, maar ook veel te proeven. „Een evenement puur voor de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen," zegt boswachter H. van Hage van Staatsbosbeheer. Die instantie be heert het natuurgebied Smitsschorre en is uiter aard ook op de natuurmarkt aanwezig met aller lei informatie. Naast de natuurmarkt presenteert een aantal kunstenaars zaterdag in Smitsschorre ook kunstwerken in het kader van een project 'Land-art', oftewel landschapskunst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 'Natuurlijk Schoon' van Hans de Ruijter uit Axel bestaat uit hei palen temidden van Vlijtige Liesjes, voorzien van een huis houdelijk artikel. Voorlopig nog zonder titel is de vijf meter hoge haan van Jozef van Mierlo. Peter Clijssen maakt letterlijk gebruik van de groenstroken in het gebied. Hij heeft een ontwerp gemaakt van een holle en bolle cirkel, door sneden door een kasseienpad, getiteld golflengte. Luc Ingels tenslotte legt een veertig meter lange bowlingbaan aan met struiken en bodembedekkers en een bal van hulststruiken. Het project wordt om 11.00 uur geopend. De bedoeling is dat het project wordt geïntegreerd in reeds be staande routes en brochures. Bo vendien verschijnt er een specia le uitgave, waarin uitvoerig op de kunstenaars en hun werk wordt ingegaan. Zaterdag zijn er in het Smits schorre nog diverse activiteiten, waaronder wandelingen, excur sies en een optreden van het Flup Ju Bedrijf. Van onze verslaggever Terneuzen - In verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen wordt zaterdag een bazar ge houden. De activiteiten vin den plaats in de ontmoetings ruimtes 't Praetuus, de Meent en in de centrale hal. Er is een creatieve markt met demonstraties en verkoop van producten. Er worden onder andere sieraden, bon bons, kaarten en nylon bloe men gemaakt. Ook verkoopt de creatieve club van Ter Schorre brooddeegfiguren. Vanwege het voorjaar is er ook een plantenmarkt. Voor de kinderen komt er een clown. Het Rad van Avon tuur ontbreekt niet. Tevens is er muziek. De opbrengst van de bazar komt geheel ten goede aan de bewoners. De bazar duurt van 10.00 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - Op zaterdag 14 juni wordt het startsein gegeven voor de eerste Reynaert fietstocht. De Rotaryclub Hulst-Hontenisse wil dit evenement elk jaar terug laten keren en laten uitgroeien tot een traditie. Gekozen is voor een ongeveer 50 kilometer lange recreatieve tocht door het Oost Zeeuws-Vlaamse landschap voor het hele gezin Doordat er zeven opstapplaatsen langs het traject zijn ingericht, kan de fietser zelf kiezen waar hij of zij begint. Ook maakt het niet uit welke richting men op rijdt, zolang de deelnemers maar alle opstap plaatsen aandoen. Daar kunnen de fietsers rusten, eten, drinken en genieten van de nodige anima tie door plaatselijke verenigin gen. Wie meedoet fietst meteen voor het goede doel, want de op brengst gaat naar sociale en hu manitaire projecten die door de Rotaryclub financieel onder steund worden. Ook de organise rende verenigingen krijgen een deel van de opbrengst. Aanmelden kan op zaterdag 14 juni tussen 11.00 en 14.00 uur bij een van de opstapplaatsen. Daar krijgen deelnemers een route- en deelnemerskaart. Meedoen kost voor fietsers tot 15 jaar een rijks daalder. Vanaf 15 jaar betaalt een deelnemer vijf gulden. De opstapplaatsen zijn in Sint Jansteen (Rabobank), Clinge (Kijkuitstraat), Hulst (sportpark HVV'24), Lamswaarde (Pannen koekenboerderij, J. de Waal straat), Kloosterzande (scouting, W. de Zwijgerlaan), Hengstdijk (camping De Vogel) en Vogel waarde (Pauwhof, Sasdijkweg). Meer informatie over deze eerste Reynaert fietstocht is te krijgen bij de VW in Hulst. Van onze correspondent Kloosterzande - Schuttersvereniging De Sloebers heeft de jaar lijkse koningsschieting in café De Lamsoren in Lamswaarde ge houden. Direct bij aanvang van de wedstrijd bracht Lucien Jonk- heym de schare mededingers in ontgoocheling, door met zijn eer ste schot de eretitel koning in de wacht te slepen. Zodoende barstte in alle hevigheid een strijd los naar de overige titels. Ook deze strijd was snel beslist. De titel prins was voor Jo van Overmeeren en erfprins werd Berry Hendriks. De avond werd voortgezet met een reguliere schieting, waarbij Ad Maayen het grootste aantal kleine vogels schoot. THEATER FILMS ANTWERPEN De Schipbreukeling - door Tom Van Bauwel - Theater de Zuidpool - 20.00 uur (22 t/m 28 mei) GENT Napels - door Nieuwpoorttheater - Nieuwpoorttheater - 20.30 uur (22 t/m 24 en 28 mei) Henry - door Peter de Graef - de Vooruit - 20.00 uur MUZIEK BRUGGE Kurt Vanherck/sax en Frederik Desmyter/piano - jazz - café de Versteende Nacht Langestraat - 21.00 uur GENT Papalagi - door Het Muziek Lod - de Vooruit - 22.00 uur (22, 27 en 28 mei) MIDDELBURG Mini Maxi - stadsschouwburg - 20.00 uur (26 t/m 28 mei) DIVERSEN ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Handwerken, vrij kaarten, hob by en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur SAS VAN GENT Aerobic - SAV - De Speye - 09.30 uur Kaarting - ANBO - De Regenboog - 14.00 uur WESTDORPE Bodycontrol - Concordia - 19.00 uur Aerobic - Concordia - 20.00 uur AXEL Expositie - aquarellen van Liliane van Cleemput, Betty van der Hey- den, Lidian Neyt, Raymonde d'Hooghe en Annelies Esseling - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat, t/m 31 mei) TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur OOSTBURG Koffiemorgen - Platform Sociale Zekerheid West-Zeeuws-Vlaande- ren - Het Centrum - 09.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur GOES Grand Theater -14.00 uur 101 Dal- matiërs 20.00 uur The English Patient HULST Koning van Engeland -14.00 uur 101 Dalmatirers 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur All Stars 20.00 uur Liar Liar BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur De Jurk 20.00 uur Bordello of Blood 20.00 uur The Relic 20.00 uur Donnie Brasco GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ab solute Power 17.00 en 20.00 uur De Jurk 17.00, 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 22.30 uur Turbulence 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30 en 20.00 uur The English Pa tient 17.00,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 uur 101 Dalmatians (o.v.) 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs (ned.v.) 22.30 uur 2 days in the Valley 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gridlock'd 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Even ing Star 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Mi chael 14.30,17.00 en 20.00 uur Return of the Jedi 14.30 en 22.30 uur Unforgettable 14.30 uur The Leopard's Son KNOKKE Beverly Sereens 15.00 uur 101 Dalmatiërs 15.00 en 20.00 uur Absolute Power 15.00 en 20.00 uur Romeo and Ju- liet 15.00 en 20.00 uur the Fifth Ele ment 20.00 uur Michael Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Hulst - Van een marktkraam, die maandagmiddag op de Gro te Markt in Hulst stond, wer den vijftig T-shirts gestolen. De 38-jarige aangever werd voor zo'n 600 gulden gedupeerd. Oostburg - Een radarcontrole werd maandagmiddag gehou den op de Nieuwstraat in Oost burg. Van de 498 passanten re den er 56 harder dan de aange geven 80 kilometer per uur. De snelste automobilist reed zelfs 130. Hulst - Een 11-jarig jongetje uit Hulst werd maandagmid dag aangereden. Hij stak al skeelerend een zebrapad over op de kruising van de Zoute- straat, Koolstraat en de Glacis- weg. Een 19-jarige automobi list stopte om de jongen te laten oversteken. Een onbekende au tobestuurder haalde de wach tende bestuurder in en reed het jongetje aan. De 11-jarige liep enkele verwondingen op en moest door een arts worden be handeld. De aanrijder bleef wel ter plaatse maar maakte zich niet bekend. Sluis - Twee mannen uit België werden maandagavond op de Rondweg in Sluis aangehouden tijdens een controle van de po litie. Ze waren in het bezit van enkele grammen softdrugs, een wapenstok en een dubbelloops geweer. De mannen werden in gesloten. De politie nam de drugs en wapens in beslag. Terneuzen - Een 36-jarige man uit Zottegem werd op de Schoolweg in Terneuzen be keurd, omdat hij met een alco holpromillage van ruim 1,1 promille met zijn auto over de weg reed. Terneuzen - Vernielingen wer den gepleegd aan een auto die geparkeerd stond aan de Oude Vaart in Terneuzen. De eige naar werd opgezadeld met een schade van 450 gulden. Er was op het voertuig gekrast. Hulst - Een bewoonster van De Vosplantsoen in Hulst meldde de politie gisteren dat haar kat met gif om het leven was ge bracht. De geraadpleegde die renarts dacht aan landbouwgif. Schoondijke - Bij een snel heidscontrole op de Lange Hee restraat in Schoondijke werden gisteren 25 van de 352 passan ten bekeurd. De hoogste geme ten snelheid was 119 kilometer per uur terwijl er 80 mag wor den gereden. Terneuzen - Uit de auto van een man uit Zaamslag werd gisteren een leren jas gestolen. De auto stond geparkeerd op de Haarmanweg. De waarde van de jas is ongeveer 275 gulden. Van onze verslaggever Doel - Voor de tweede keer is op de koelt oren van de kerncentrale Doel een jonge slechtvalk geboren. Vorig jaar beleefde de kerncentrale al de pri meur met de geboorte van de eerste jonge slechtvalk die sinds dertig jaar in Vlaanderen werd uitgebroed. Electriciteitsmaatschappij Electrabel heeft in samenwerking met het Fonds voor de In standhouding van Roofvogels (FIR) op bijna alle koeltorens en schoorstenen van hagr cen trales nestkasten geplaatst. Dit jaar was er in België nog een broedgeval. Op de koeltoren van de centrale in Seraing in Wallonië zijn maar liefst drie jongen geboren. Volgens Guy Robbrecht van het FIR zijn deze initiatieven een goede stimulans voor de her introductie in België van deze zeldzame vo gelsoort. „Er zijn in een aantal nestkasten tijdens de zomerperiode al slechtvalken waargenomen. Deze 'overzomerende' slechtvalken zijn een voorwaarde om een stabiele broedpopulatie te creëren. Dit is toch een duidelijke a.anwij- zing dat het leefmilieu aan het verbeteren is." Volgens Erik De Keersmaecker, begeleider natuurprojecten Kerncentrale Doel, is de om geving van Doel uitermate geschikt voor de slechtvalk. Het uitgestrekt polderlandschap, het Schelde-estuarium en de nabijheid van natuurgebieden, zoals het Land van Saefting- he en de Schorren van Den Ouden Doel, zor gen ervoor dat er voldoende voedsel te vinden is. Volgens hem zijn de koeltorens ook een goed alternatief voor het rotsgebergte, waar de slechtvalk normaal broedt.

de Stem | 1997 | | pagina 15