Vader Lippi mag trots zijn Proi Clubs nog onzeker over hoogte aderlating tv-inkomsten Van Langen zegt ook af voor APM Titel SBC Turners 1 Juventus-trainer Marcello Lippi: 'Kalme geest voorwaarde voor succes' UEFA geen kampioen tradities bewaken Borussia monkelt over Hitzfeld in aanloop naar Europacup-finale Kroatië uitgeschakeld DE STEM SPORT Nieuwe knelpunten voor live-uitzending betaald-voetbalwedstrijden door FilmNet Relatie coach-spelers is naar de maan Angelo Peruzzi even naar vrouw en kind Debuut Benni in selectie Zuid-Afrika SPORTNIEUWS kort Oud-ploegarts maant Armstrong tot rust Eerste nederlaag Bulls in halve finales HDM bindt internationals DE STEM Wies van Ker i i i i i WOENSDAG 28 MEI 1997 B2 Door Henk Mees Zeist - Het nieuwe seizoen betaald voetbal kent nog volop witte vlek ken. De clubs wachten gespannen op de hoogte van de tv-uitkeringen die gemiddeld per club vermoedelijk tussen de anderhalf en twee miljoen gulden lager zal uitvallen dan dit seizoen. Daarnaast blijkt invulling van het competitierooster lastiger dan ooit door de opeenhoping van knelpunten. De twee problemen grijpen op elkaar in, zo bleek tijdens de KNVB-vergadering betaald voetbal in Zeist. Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik wilde op vragen van FC Zwolle-voorzitter Gas ton Sporre niets zeggen over de onder handelingen met FilmNet en de op brengsten daarvan. Henk Kesler, waarnemend voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, wees op de problematiek van het compe titierooster wanneer daarin nog tussen de 25 en 30 wedstrijden van Ajax, Feye- noord en PSV op ongebruikelijke tijd stippen moeten worden verwerkt. Dertig miljoen gulden per jaar wil Film- Net betalen voor uitzendingen van 84 wedstrijden per jaar via live abonnee-tv op voorwaarde dat de 'grote drie' daar voor circa 80 procent een aandeel in hebben. Voor die wedstrijden wordt ge dacht aan tijdstippen op vrijdagavond en zondagavond (18.00). De eisen van FilmNet lijken alleen maar in te willigen wanneer de plaatselijke overheid daar mee instemt. „Zoals de situatie nu ligt is er al nauwe lijks een speelbare competitie te maken. Het aantal knelpunten is alweer groter dan vorig jaar," stipte Kesler aan. De clubs zullen nu ieder voor zich bij hun plaatselijke overheid proberen meer mogelijkheden af te dwingen. Boven dien zal de KNVB met de clubs recht streeks alle mogelijkheden nog eens doornemen. Eind juni moet het pro gramma bekend staan voor de competi tie die op 20 augustus begint. Dan zullen Van den Herik c.s. namens de Eredivisie NV de onderhandelingen met FilmNet moeten hebben afgerond. Inzet van de besprekingen is een vijfjarig contract, dat in totaal goed moet zijn voor 150 miljoen gulden. Daarbij gaat het om 34 eredivisiewedstrijden op vrijdagavond, 34 eredivisieduels op zondagavond en 16 wedstrijden in de nacompetitie. Of FilmNet (binnenkort Canal Plus ge heten) tot dertig miljoen per jaar wil gaan, zal afhangen van de mate waarin de drie 'topclubs' in het programma kunnen worden opgenomen. Voorzich tigheidshalve gaat de KNVB in de be groting van een lager bedrag uit. Voor lopig mogen de 36 clubs volgend seizoen 58 miljoen verdelen, hetgeen aanzienlijk lager is dan de 140 miljoen uit het ont bonden contract met de opgeheven zen der Sport7. Het bedrag van 58 miljoen omvat 35,3 miljoen van de NOS en 5 miljoen van SBS (eerste divisie). De ove rige rechten zoals buitenland (vier mil joen) en live-uitzendingen worden be groot op 18 miljoen. Vast staat dat de hoogte van de tv-uitke- ring in het nieuwe tv-seizoen aanzien lijk lager uitvalt dan het gegarandeerde minimumbedrag van 2,9 miljoen over het lopende seizoen. Hoe groot de ader lating wordt, is voor de clubs nog de vraag. München (ipa) - Nadat Marcello Lippi drie jaar ge leden had getekend als trainer van Juventus, be zocht hij onmiddellijk het graf van zijn vader in Via- reggio. „Ooit zul je ver heugd zijn met de handte kening die ik vandaag heb gezet," fluisterde hij boven de zerk. Vader Lippi was drie jaar eerder overleden. Marcello was toen juist ontslagen als trainer van Cesena en zat zonder werk. Aan het graf van vader zei hij: „Ik weet dat je Juventus nooit hebt gemogen, omdat je die club be schouwde als een symbool van macht." De familie Lippi kwam uit een rood nest. Junior voetbalde nog een tijdje voor het jongensteam van Rode Ster Viareggio, een op communistische leest geschoeide club. De anekdote van Lippi staat op getekend in zijn zojuist versche nen biografie. Een citaat: „Ik denk dat, als mijn vader me van daag zou kunnen antwoorden, hij zou instemmen met mijn keuze van toen." Juventus is tegenwoordig de bes te voetbalclub van de wereld en vandaag in München favoriet in de finale van de Champions Lea gue tegen Borussia Dortmund. Een finale met een bijzondere tint. Vrienden van gisteren zijn de tegenstanders van vandaag. Kohier, Cesar, Möller, Reuter en Sousa verdedigden het zwart-wit van Juve en spelen anno 1997 in het geel-zwart van Borussia. Het is nog maar vier jaar geleden dat Juventus en Borussia elkaar ontmoetten in de finale van het toernooi om de UEFA-Cup. Ju ventus was oppermachtig, met 3- Marcello Lippi, die in drie jaar zeven prijzen won met Juventus. 0 en 3-1. Kohier, Cesar en Möller torsten destijds de beker in naam van de Italianen. Het was de periode waarin de beste Duitse voetballers triomfen vierden in de Laars, een gevolg van de wereldtitel in 1990. Has- sler, Klinsmann, Brehme, Riedle, Sammer, ze verzeilden allemaal in Italië. Tegenwoordig is Bier- hoff de belangrijkste Duitser in Zuid-Europa, hij is actief bij het bescheiden Udinese. De anderen staken de Alpen weer over in noordelijke richting. Ook Riedle (ex-Lazio) en Sammer (ex-Inter) zijn inmiddels Dortmunder. Veelzeggend voor de handel in voetballers is dat slechts twee spelers vier jaar na die finale nog de kleuren van dezelfde ploeg dragen. Waarschijnlijk niet toe vallig zijn dat de doellieden, op de transfermarkt doorgaans min der gewild: Klos van Borussia, Peruzzi bij Juventus. Dortmund kocht in bij Juve, om dat de aan Fiat gelieerde club ja ren van bezuinigen kende. Reuter vertrok in 1992, Möller en Cesar in 1994, Kohier weer een jaar la ter, Sousa in 1996. Peruzzi, in Tu rijn sinds 1991, zag ze bijna alle maal komen en weer gaan. De Braziliaan Cesar was 'een mythe' volgens hem, de Portugees Sousa logischerwijs de 'meest Italiaan se'. Möller, die dacht misschien iets te veel aan zijn imago. Sousa raakte in Turijn bevriend met Eros Ramazzotti, een beken de zanger en fervent aanhanger van Juve. Kohier kon het goed vinden met de Italiaans interna tional Antonio Conté. Peruzzi: „Eingelijk zijn we allemaal goede vrienden gebleven." Dortmund speelt weliswaar 'thuis' in München, maar de druk is veel groter dan voor Juventus. Juve is immers alweer kampioen en verzekerd van een beschermde Door Henri van der Steen München - Het moet almaar groter en groter maar ooit komt de voetballerij natuur lijk frontaal in botsing met de werkelijkheid. Als er grenzen zijn aan het leven, kan ook de Champions League niet steeds maar uitdijen. Het wordt wel fanatiek geprobeerd. Voorlo pig met enorm succes. De cijfers die de UEFA kan over leggen aangaande de Champions League mogen indrukwekkend zijn, ze geven geen antwoord op de vraag hoelang het publiek de voetbal-terreur nog pikt. Onge twijfeld zit er nog wat rek in de manier waarop de voetballief hebber zijn tijd en geld besteed. Dus komt er een tweede ploeg in de Champions League uit de bes te acht landen van Europa en dus krijgen we straks een zogenaam de Final Four: een competitie tussen de vier halve finalisten bij wijze van verbeterde finale. De UEFA beantwoordt op deze manier de wens van de grote clubs uit de grote voetballanden om elk jaar verzekerd te zijn van enkele rondjes Europacup. Op deze manier lukt dat wel. Romantiek en traditie tellen ken nelijk voor geen cent bij de re kenmeesters van de Europese voetbalbond. De finale van Euro pacup voor landskampioenen is al veertig jaar de apotheose van het seizoen, normaal ook de laat ste wedstrijd van het seizoen. Dat is al niet meer zo, want in Spanje voetballen ze nog rustig door. Daar zit 'm ook de kneep. Het plan van Roberto Bettega, de vi ce-president van Juventus, is om de halve finales in de finale om te zetten in een toernooi dat binnen vijf dagen gespeeld kan zijn. Tel uit je tijdwinst! Geld en tijd zijn de twee factoren die de voetbalbonzen interesse ren. Het moet sneller, lucratiever en groter. De Spaanse competitie gaat nog altijd door, want in Spanje zal en moet een competi tie van 22 clubs in stand worden gehouden. Het gevolg is dat een jongen als Ronaldo kapot ge speeld wordt. Hij is met 20 jaar net volgroeid, maar hij speelt zich helemaal suf. Ronaldo is nu weer geselecteerd om met Brazi lië mee te doen aan een oefen- toernooi in Frankrijk, dat voor de wereldkampioen weer dient als training voor het Zuidameri- kaanse kampioenschap in juli. Als dat is afgelopen, is Barcelona al weer in training voor het nieu we seizoen... Zo willen de heren het echter hebben: het hele jaar voetbal. Niemand die hen nog hoort over het toch merkwaardige feit dat de zomer - van oorsprong voet balloos - steeds voller raakt met toernooien en toernooitjes en niet te vergeten grote kampioen schappen zoals het EK en WK die ook weer steeds groter worden. Net als de Champions League, de Europacup voor landskampioe nen waaraan dus nu ook niet- kampioenen gaan meedoen. Dat zien we volgens de UEFA ver keerd. Een kampioen is immers niet per se de beste. Een kam pioen is ook 'een partij in een tweegevecht, een krijgsman, een strijder', dus 'een deelnemer in een wedstrijd'. Aldus de Zwitser se Van Dale die de UEFA ter hand neemt om de nieuwste re gelwijziging te verantwoorden. De UEFA blijft, kortom, een kampioen smoesjesverzinnen. Door Henri van der Steen München - De oog jes werden toege knepen, de trekken verharden zich. Ott- mar Hitzfeld wilde de vraag slechts kort beantwoorden. En krachtig. „Nein!" Of hij wellicht wat uit voeriger kon reage ren? „Nein!" De vraag was ook wel wat aan de brutale kant. De succescoach van Borussia Dortmund werd gistermiddag feitelijk gevraagd of hij niet eens dacht aan ophoepelen. Nee dus. Zo gaat dat echter in een land waar je bij elk gelijkspel ter discussie kunt komen te staan. Hitzfeld treft het dit jaar wat dat betreft niet: veel gelijke spelen, zelfs de nodige nederlagen. En dat zijn ze bij geel-zwart niet meer gewend. Het verhaal is natuurlijk dat de relatie tussen coach Hitzfeld en zijn spelers naar de maan is. Dat kan gebeuren na vijf jaar van extreme suc cessen en dus na een relatie van vijf jaar waarin slechts het resultaat telde. Niemand eerder was zo succesvol bij Dortmund als de 49-jarige Hitz feld van wie ster Mathias Sammer afgelopen echt niet op 29-jarige leeftijd ophouden." Dat Ottmar Hitzfeld: 'Nein'. bereikt waar anderen 35 jaar voor nodig hadden. Financieel is het, gek ge noeg, geen vetpot ge weest, tenminste als de winst wordt geteld. Dortmund verdiende on der Hitzfeld het lieve sommetje van 105 mil joen gulden, alleen al de twee voorronden van de Champions League in '96 en '97 brachten 55 mil joen Mark in het laadje. Van dat geld is nog maar weinig over, naar het schijnt. Er wordt immers goed betaald bij Dort mund, zes spelers uit de top 10 van grootverdie ners in de Bundesliga moeten bij Dortmund foto reuters spelen. Het is deze gekte die mensen uit elkaar drijft, zoals in het geval Hitzfeld-spelers. Een van de besten van het hele stel speelt mis schien vanavond wel zijn laatste wedstrijd. Ma thias Sammer is als Europees Voetballer van het Jaar immers de beste. De libero heeft dit seizoen echter niet eens de helft van alle wedstrijden ge speeld, omdat hij steeds geblesseerd was. Hij heeft inmiddels laten doorschemeren dat hij het na vanavond wel eens voor gezien kan houden. Voorzitter Niebaum acht dat flauwekul. „Ma thias kan nog vijf bij ons spelen. Wij laten hem week zei: „Ik heb geen zin de trainer af te schie ten. Dat is een zaak van het bestuur." Deze 'dodelijke' tekst was voor het bestuur aan leiding eens met Sammer te praten. Sammer na dat gesprek: „We gaan nu eerst woensdag in München voetballen, dan praten we verder." Vanavond zit Hitzfeld in elk geval nog op de bank als Borussia Dortmund zijn honderdste wedstrijd in de Europa Cup speelt. Voor de coach is het wedstrijd nummer 49. Hij heeft dus in vijf jaar lijkt echter toch vooral een beslissing van de spe ler zelf, niet van de voorzitter. Sammer loopt al sinds het gewonnen EK van vorig jaar te kwakke len. Alles doet hem pijn. Dortmund heeft hem echter nodig, al zal Sammer de finale waarschijn lijk niet kunnen winnen voor zijn elftal. De ploeg lijkt naar München gekomen in het besef dat het eigenlijk al mooi is dat de finale is bereikt. Reser ve-aanvoerder Stefan Reuter zei het zo letterlijk gisteren. positie in de Champions League van volgend seizoen. Juventus kan ontspannen toele ven naar de wedstrijd. Lippi won in drie jaar al zeven prijzen: twee landstitels, de Italiaanse beker, de Champions League, de Itali aanse en de Europese Super Cup alsmede de wereldbeker. Niet slecht voor een jongen die op zestienjarige leeftijd de school verliet en nooit een grote naam opbouwde als voetballer. Tegen woordig lezen Italiaanse voetbal liefhebbers zelfs over de term Lippismo, een omschrijving van zijn successen en de weg daartoe. In zijn boek zegt hij daarover: „Ik denk dat een kalme geest de on vervangbare voorwaarde is voor succes." En ook: „Voor de aftrap ga ik naar de kleedkamer van de spe lers en daar hebben we ons mis schien wel enige collectieve ri tueel. We omhelzen elkaar en antwoorden op de schreeuw die de aanvoerder slaakt. Wat voor gil het precies is, kan ik niet ver tellen. Dat is een geheim van de kleedkamer." München (rtr) - Angelo Peruzzi heeft dinsdag een retourtje Mün chen - Turijn gemaakt. De doel man van Juventus werd vader van een dochter. Alessia Peruzzi kwam in de nacht van maandag op dinsdag ter we reld. Moeder en kind maken het goed. Vader mocht het trainings kamp van Juventus, dat woens dag tegen Borussia Dortmund de finale van de Champions League speelt, even verlaten. Hij vertrok om 06.30 uur met een privé-toe- stel naar Turijn, zeseneenhalf uur later keerde de doelman terug in München. „Ik draag woensdag de Europa Cup op aan de kleine." Johannesburg (rtr) - Ondanks de afzegging van de Ajacieden voor de vriendschappelijke in terland tegen Zuid-Afrika is er op 4 juni in Johannesburg toch een speler van Ajax bij. Ben edict McCarthy (19), ook wel Benni, is door bondscoach Clive Barker opgenomen in de selectie van dertig spelers. Het is de eerste keer dat de aan valler een oproep krijgt. Ko mend seizoen speelt de spits bij Ajax. Barker haalde drie spelers te rug: Mark Williams, die vorig jaar Zuid-Afrika met zijn doel punten in de finale naar de zege in de Africa Cup leidde, Gavin Lane en Pollen Ndlanya. Het trio ontbrak de afgelopen week bij de oefenwedstrijd tegen En geland, die met 2-1 werd verlo- De selectie: doel: Anderson (Umtata Bucks), Arendse (Cape Town Spurs) en Baloyi (Kaizer Chiefs); verdediging: Carnell (Wits Uni versity), Fish (Lazio), Lane (Or lando Pirates), Motaung (Teneri- fe), Muir (Manning Rangers), Nyathi (Tenerife), Rabutla (Jomo Cosmos), Radebe (Leeds United) en Tovey (Kaizer Chiefs), middenveld: Buthelezi (Mamelo- di Sundowns), Doctor Khumalo (Columbus Crew), Larsen (Man ning Rangers), Madigage (Super- sport United), Mkhalele (Orlan do Pirates), Moeti (Orlando Pira tes), Mooki (Kaizer Chiefs), Ngo- be (Orlando Pirates), Silent (Or lando Pirates) en Tinkler (Cag- liari); aanval: McCarthy (Ajax), Au gustine (Linzer ASK), Bartlett (Colorado Rapids), Koumantara- kis (Manning Rangers), Masinga (Salernitana), Ndlanya (Bursas- por), Sikhosana (Orlando Pira tes) eP, Williams (Kaizer Chiefs). Camaiore - Massimo Testa, de vroegere arts van Motorola, heeft Lance Armstrong geadviseerd het rustig aan te doen. De Italiaanse dokter, tegenwoordig in dienst van de wielerploeg MG, heeft Amerikaan geadviseerd af te zien van een snelle terugkeer in het peloton. Armstrong herstelt van kanker aan zijn teelballen. Daaraan werd hij begin oktober vorig jaar geopereerd. Ook zijn twee tumoren uit zijn hoofd verwijderd. De laatste tijd traint de wereldkampioen van 1993 steeds intensiever en harder. Testa, op dit moment in de Giro d'Italia, heeft via Internet regelmatig contact met de Texaan „In een overmoedige bui heeft hij het zelfs over deelnemen aan de Vuelta in september. Waanzin. De statistieken geven bij patiënten met dezelfde kwaal als Armstrong aan dat ze zogenaamd genezen maar twee jaar later een terugslag kregen. In de meeste gevallen ging het om relatief jonge mensen, die zware inspanningen hadden geleverd," vertelde Testa. „Het zijn slechts cijfers. Maar ik zou niet willen dat Armstrong ook tot die groep behoorde." Testa adviseert de renner van het Franse Cofidis een jaartje rust te nemen. En diep na te denken over de toekomst. Een toekomst zonder wielrennen Half april, aan de vooravond van Parijs-Roubaix, zei Armstrong nog de raad van de artsen op te volgen, ook al is het tegen zijn na tuur. Ook zei hij toen voorbereid te zijn op een leven zonder wiel rennen. Inmiddels lijkt hij van mening te zijn veranderd. Miami - De Chicago Bulls hebben in de halve finales van de play offs om het NB A-kampioenschap basketbal de eerste nederlaag ge leden. In Miami versloegen de Heats in de vierde wedstrijd in de best-of-seven-serie de titelverdediger met 87-80. De stand is nu 3- 1 voor de ploeg van Michael Jordan. Tim Hardaway en Alonzo Mourning waren met respectievelijk 25 en 18 punten de topscorers bij Miami. Bij de Bulls was dat Michael Jordan, die ondanks een matige partij 29 punten scoorde. De vijfde wedstrijd in de Eastern Conference staat woensdag in Chicago op het programma. In de Western Conference is de stand tussen Utah Jazz en Houston Rockets gelijk: 2-2. Den Haag - De Haagse hockeyclub HDM kan ook volgend seizoen rekenen op de belangrijke inbreng van de internationals Wouter van Pelt en Russell Garcia (Eng). De twee verdedigers zien af van een overstap naar een andere club. Voor beide spelers was veel be langstelling in de hoofdklasse (HGC, KZ). Van Pelt komt al negen jaar uit voor HDM. Garcia begint na de zo mer aan zijn tweede seizoen. „We kunnen hen geen geld bieden, maar wel een vriendschappelijke sfeer," zei een woordvoerder. „Mede daarom blijven ze. Bovendien hebben we enkele wijzigingen aangebracht in de interne structuur van de vereniging. Ook dat was voor hen een reden om niet weg te gaan." Ellen van Langen: „Ik drufhet risico niet aan." FOTO ANP Hilversum (anp) - Ellen van Langen neemt niet deel aan de Ad- riaan Paulen Memorial zaterdag in Hengelo. De 31-jarige heeft zich afgemeld bij de organisatie van de Grand Prix. Dat heeft een medewerkster van organisator Jos Hermens gisteren beves tigd. De voormalige olympische kam pioene op de 800 meter in 1992 heeft last van een lichte irritatie in de linkerkuit en -achillespees. Afgelopen weekeinde ontbrak de atlete om die reden ook bij het internationale atletiekgala in Kerkrade. Sinds 2 juni vorig jaar, toen ze in Den Haag natio naal kampioene werd op de 800 meter, heeft Van Langen geen wedstrijden meer gelopen. Ze werd voortdurend achtervolgd door blessures, waardoor ze op het laatste moment moest afzien van deelname aan de Olympische Spelen in Atlanta. Toen speelde een onwillige dijbeenspier, ook in het linkerbeen, haar parten. Van Langen had graag haar rentree willen maken in Henge lo. Ze acht een terugkeer echter onverstandig. Ze wil niets force ren, om te voorkomen dat het he le seizoen naar de knoppen gaat door eigen onvoorzichtigheid. Wanneer ze wel een come-back maakt, weet Van Langen nog niet. De veel geplaagde atlete wil de blessure eerst volledig lat® genezen. Van Langen was heel tevreden over de manier waarop ze de winterperiode, met trainings kampen in Zuid-Afrika en tugal, was doorgekomen, een nieuwe trainer (Ronald Klomp voor Frans Thuys) 01 voor een andere club (Sprint Breda in plaats van ADA Am sterdam). „Ik kwam eind april terug Portugal en voelde me prima, heb ook heel veel zin in het nieu we seizoen, waarin de opbo® goed moet zijn en ik weer wed strijdritme moet krijgen. Halver wege vorige week ging ik toe" twijfelen, omdat mijn linkerbeen niet helemaal goed aanvoel®- Daarom leek het me in ov< met mijn trainer beter Kerkrade en nu ook Hengelo te laten scte' ten. Ik durf het risico niet aan. Kumamota (sid) - Olympisch kampioen Kroatië en mede-favo riet Joegoslavië zijn tijdens het WK handbal in Japan uitgescha keld. De Kroaten verloren in de achtste finales met 31-25 van Spanje. De Joegoslaven gingen in de verlenging ten onder tegen Zuid-Korea: 37-33. „We wisten dat we niet de vorm van Atlanta hadden," zei de Kroatische international Miku- lic. „Maar het is een bittere p dat we nu al uitgeschakeld zijn- Kumamoto. WK, mannen, achtste^ nales: Spanje - Kroatië 31-Za 14), IJsland - Noorwegen 32-28 l 15), Zuid-Korea - Joegoslavië n.v. (30-30, 12-13), Cuba 20-24 (9-10), Litouwen - Zwede.no !o 32 (9-18), Tsjechië - Hongarije1»:, (9-11), Frankrijk - Japan 22-21 l 11), Rusland - Tunesië 20-14 (12 Kwartfinales, donderdag 29 mei- land - Hongarije, Spanje - Zuid-Korea - Rusland, EgyPj» Frankrijk. Van onze voetbalmedewerker Westdorpe - Het jeugdvoetba toernooi van RIA is waarschij lijk het drukst bezochte jeug toernooi van Zeeuws-Vlaand ren. Afgelopen zondag was h echt een topdag. Toen bevolkt: een kleine 500 personen sportpark in Westdorpe. De succesformule is in feite eenvoudig. Onder impuls va jeugdsecretaris Ronald Mörii en jeugd voorzitter Egbert Aud< h tt( h VI Door Rinus Verberkmoes Kloosterzande - Met 2-1 vei liezen en toch blij zijn bete kende voor Wies van Kerck hoven een unieke gebeurte nis. Want waar hij normaa baalt als de bekende stie wist deze sympathieke voor zitter van Hontenisse dat d eerder geboekte 4-1-zege o] Zeelandia genoeg was om d promotie naar de vierde klas se van het KNVB-zondag voetbal af te dwingen. Fees dus in Kloosterzande. Wie van Kerckhoven is er bli mee. „Een mooi afscheidsca deau," zegt deze van het be haalde succes genietend' scheidende voorzitter. VOETBAL Wies van Kerckhoven, in het da gelijks leven onderwijzer bij d( Prins Frederik Hendrik-schoo in Sas van Gent, staat bekend all een man die met Hontenisse 'ge trouwd' is. Het wel en wee vai deze club beleeft hij intens. Zo wel bij vreugde als verdriet. Be levingen die passen bij een club man in hart en nieren. Ondank: het feit dat hij er als voetballei geen potten brak. „Als jeugdspe Ier heb ik het nog wel eens ge probeerd. Talent was bij mij niet te bespeuren, zodat mijn rol als voetballer eigenlijk gauw voor bij was," aldus de Kloosterzan- denaar, die zijn geboortedorp tijdens zijn studie tijdelijk moes! verlaten. In Oudenbosch volgde hij bij de toenmalige kweek school, die tegenwoordig als pa bo door het leven gaat, een op leiding tot leraar. Na het afslui ten van die opleiding in het Bra bantse volgde militaire dienst. In 1971 werd die periode afge sloten en keerde Wies van Ker ckhoven definitief terug n Kloosterzande. Inpalmen „Ik werd toen aangenomen als leraar op de lagere school in Sas van Gent en werd door Marien Van onze biljartmedewerker Hulst - De kampioenen van de ve: titie bandstoten van het district poule A trok SBC uit Sluiskil de werd Ed Horemans uit Axel reeds hield NASA uit Axel in de laatste Die drie teams strijden zaterdag 7 juni in café Reseda te Sas van Gent om het algeheel kampioen schap. bi poule A stelde SBC, bestaande mt Louis Dallinga, Piet de Koe- ijer, Leen de Koning en Guljaam Pladdet, de titel veilig door in de slotronde met 5-2 van De Smickel 3 te winnen. Louis Dallinga won in 17 beurten met de cijfers 170-61 van Cor Verlinde en Piet de Koe- ijer klopte in 40 beurten met 100- 55 Chris de Vos. Guljaam Pladdet verloor zijn partij tegen Bernard de Deijn met 32-50 in 26 beurten, maar dat kon niet voorkomen dat SBC ruim aan de positieve kant van de score bleef, ta poule C had De Blauwe Bal uit Hulst een theoretische kans het Axelse NASA in de slotronde van de titel te houden. Dan moest de Van onze turnmedewerker Goes - De Zeeuws-Vlaamse turnverenigingen presteerden verdienstelijk tijdens de vere- digingswedstrijden van de Regio Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond in Sportpunt ^eeland te Goes. Onder lei ding van de organiserende vereniging Volharding kwam vooral EMM uit Terneuzen goed voor de dag, maar traden ook Turn'87 uit Oostburg en 10 Breskens enigszins in de schijnwerpers. Hl" TURNEN De meeste aandacht in het uit «rca 450 personen tellende deel nemersveld ging echter uit naar

de Stem | 1997 | | pagina 10