Familie Lenstra is wielergek '"We willen eigen koers varen' Wielrenster Baukje Doedee wil goed presteren Lucto Goes keert terug in eerste klasse Tjoba naari Programma van Ster Organisatie Ster Belang van overkoepelend orgaan ziet bestuur Kloosterzande niet zo zitten Blauw Wit is ge< DE STEM SPORT ZEELAND Klaas, Monique en Eddy zetten zich in voor de wielersport 'Ik heb een uitstekende voorbereiding gehad en de resultaten komen er zeker aan' Zeeuwen promoveren via Shcijndel VOETBAL Spannende finales in triatlon Zundert Debby Mansveld aan de leiding Jurykorps Ster van Zeeland pE STEM ATLETIEK KORFBAL Mijlpaal in historie van i i i i i MAANDAG 26 MEI 1997 B6 Van onze sportmedewerker Koudekerke - De familie Lenstra is helemaal wielergek. Klaas Lenstra is voorzitter van de stichting Wielercomité Koudekerke en zijn dochter Monique Lenstra verzorgt voor de vrouwenklassieker de 'Ster van Zeeland' het secreta riaatswerk. Zoon Eddy fietste ooit zelf mee in het peloton, maar brak nooit potten. „Nee ik reed mijn koersjes, maar echt een uitblinker was ik niet. Gewoon fietsen voor de ontspan ning," aldus Eddy Lenstra. Klaas Lenstra was ooit een verdienste lijk voetballer in het eerste van Middelburg. Hij speelde nog sa men met bekende namen als die van Bram Krol en Wim Groene- wegen. „Ik raakte op een bepaald geblesseerd en dat noopte me tot stoppen. Voetballen deed ik graag, maar ook het wielrennen trok me aan. We woonden aan de Veerse- weg in Middelburg en daar wer den wel eens wat jeugdwedstrij den verreden. Mannen als Toine van den Bunder en Piet van der Lijke zeggen me heel wat. Ik ver zeilde in de begeleiding van de jeugd van ZRTC Theo Middel kamp en zo is het allemaal geko men en gegroeid. Als je eenmaal die bacil hebt, raak je dat blijk baar niet meer kwijt. Het is pret tig in dit wereldje en zeker als het allemaal goed loopt." Monique Lenstra is hoofdinformatrice van de VW in Middelburg en kent dus het klappen van de zweep als het om public relations gaat. „Ik ben blij met een zo enthousiaste groep mensen om me heen. Het zijn alle maal mensen die veel contacten hebben. Dat is gemakkelijk wer ken." In 1975 werd het wielercomité Koudekerke opgericht en dat dat door Klaas Lenstra werd gedaan zal niemand verwonderen. „We hebben hier nog jeugdwedstrijden gehad die dik 300 deelnemertjes trokken. Ze kwamen van heinde en ver naar Koudekerke om te rij den. Dat leefde echt. Nu is het wat de jeugd betreft allemaal even wat minder, maar mogelijk komen die tijden terug. We hebben diverse criteria laten verrijden hier, maar door de hobbels in de weg was dat op den duur niet meer mogelijk. Dat wordt in de toekomst mis schien het grootste probleem. Als het moet halen we die hobbels weg. We hebben in Bruno Oost een stratenmaker pur sang. Op een bepaald moment lagen er put ten in de weg. Bruno kreeg de op dracht die er vrijdag voor de koers uit te halen en dat deed hij per fect. We gaan dus niet uit de weg voor een hobbeltje...." Voor Klaas Lenstra is het allemaal zonne klaar. Hij wil met zijn vrouwen- klassieker hogerop en zelfs het predikaat internationale UCI- wedstrijd wil hij dolgraag opge plakt krijgen. „Dat kost veel meer duiten dan nu. Ik denk aan een ton, maar of dat haalbaar is zal van bepaalde factoren afhangen. Zo zullen we de koppen van Kloosterzande en Koudekerke eens goed bij elkaar moeten ste ken, want op deze manier lukt het ons niet. Je moet als één team fun geren en nu zijn we nog twee af zonderlijke organisaties. Ik hoop dat we dat met Kloosterzande voor elkaar kunnen krijgen. Dat zal niet meevallen, maar ik blijf er toch vertrouwen in hebben. Het houdt overigens ook in dat we el kaar als volwaardige partners moeten zien. Het zou dus best kunnen betekenen dat wij ook wel eens de finale van de Ster van Zeeland binnen onze Walcherse poorten willen krijgen. Dat is ech ter toekomstmuziek. Eerst maar zorgen dat deze uitgave slaagt. Als ik het deelnemersveld bekijk moet dat lukken. Er is voldoende kwali teit en elke dag komen er nog in schrijvingen binnen. Ik denk dat we veel bekende vrouwen aan de start krijgen en dat het een zware wedstrijd wordt." Door Eddy de Schrijver Kloosterzande - De man nen van de stichting Wie lerpromotion Zeeuws- Vlaanderen zijn vol van hun Ster van Zeeland. Niet in de eerste plaats vanwege de unieke wedstrijd in het Zeeuwse, maar vooral door wat ze op de bijeenkomst kregen te horen in de kanti ne van de voetbalvereni ging Koudekerke. Evert Jo- chems van de KNWU legde er de nadruk op dat zowel Koudekerke als Klooster zande zich als één organi satie moest profileren. Nu zou dat nog te veel versnip perd gebeuren. Die woorden zijn niet tegen dove mansoren gezegd, want een aan tal leden van de stichting Wieler promotion Zeeuws-Vlaanderen vindt dat men wel degelijk op de goede weg is en dat het streven naar één overkoepelende stich ting helemaal niet nodig is. „We hebben nu al een soort werkgroep die met elkaar rond de tafel plaats neemt. Dat de KNWU dit allemaal wil is prima, maar wij als comité in Kloosterzande hebben daar geen behoefte aan. Zoals we nu werken gaat het or ganisatorisch allemaal uitste kend. Wij hebben onze zaakjes voor elkaar en Koudekerke doet dat aan de andere kant van het water. Beter kan het toch niet," aldus Johan Balleur, penning meester van de stichting Wieler promotion Zeeuws-Vlaanderen. Secretaris Frans Voet voegt daar aan toe: „Ik denk dat dit idee af komstig is van consul Henk Re- mijnsen. Die wil hebben dat wij de taken delegeren en dat wij niets zelf meer hoeven te doen. Zo werken we niet in Kloosterzande. De bestuursleden steken zelf ook ■-r; v silklM iÊM: ZONDAG 1 JUNI 19f; De mannen van de stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen bijeen in Kloosterzande met het affiche van de 'Ster van Zeeland' voor vrouwen. foto camile schelstraete de handen uit mouwen op de wedstrijddag. De meesten zijn op zondag al vrij vroeg uit de veren om het parcours op te bouwen. Wij willen dat graag zo houden. Het naar andere comités stappen om bijvoorbeeld eens de start te houden van een tijdrit, zien wij in Kloosterzande eveneens niet zo zitten. We willen dit evenement graag in eigen beheer zo hou den." „Deze wedstrijd heeft uitstraling. De KNWU zat verlegen om een goede vrouwenwedstrijd, omdat die altijd zijn selectie naar het buitenland stuurde en nooit iets terug kon doen in de vorm van een nationale wedstrijd. Nu is dat wel het geval en wij zijn daar niet alleen blij mee. De KNWU en de wielrensters ook. Eind 1995 heb ben we de koppen bij elkaar ge stoken en is de naam Ster van Zeeland ontstaan. Vorig jaar hadden we nog een klassieker voor cyclosportieven erbij, maar die wedstrijd had niet de uitstra ling die we ervan verwacht had den. Dus hebben we die laten val len en in de plaats daarvan is nu een individuele tijdrit van Wals oorden naar Kloosterzande via Kruispolderhaven uit de bus ge komen, zodat wij ook twee etap pes hebben. Vrijdag zitten we dan op Walcheren en ook zater dag is er een rit Koudekerke- Koudekerke. Wij gooien al het sponsorgeld op één hoop en ver delen de kosten. Dat is de eerlijk ste manier en niemand klaagt daarover. Over volgend jaar hoort men ze in Kloosterzande minder praten dan in Koudekerke. „Wij willen eveneens graag naar een internationale meerdaagse, Door Eddy de Schrijver Axel - Het wielrennen bij de vrouwen in Zeeland staat op een laag pitje. Slechts één vrouw rijdt momenteel bij de KNWU in dit district. Baukje Doedee is haar naam. Twintig jaar jong en bezeten van de wielersport. Kan ook niet an ders, want in haar ouderlijk huis tussen Graauw en de Paal geklemd, werd het wie- Iermicrobe met de paplepel ingegoten. Baukje Doedee is de hoop van het Zeeuwse vrouwenwielren- nen en wie de uitslagen bekijkt kan niet anders dan constateren dat Zeeland toch weer een vrouw met talent in huis heeft. Tijdens de districtskampioen schappen in Voerendaal eindig de Doedee op een keurige derde plaats. Een gevestigde waarde als Sandra Rombouts won de koers. „Het gaat prima dit seizoen. Ik heb een uitstekende voorberei ding gehad en de resultaten ko men er aan. Ik heb de vorm te pakken en hoop dat ik die in de Ster van Zeeland kan etaleren. Dat is toch een wedstrijd die me moet liggen. Het criteriumwerk ben ik nog niet zo gek van. Voor al omdat ik er nog niet goed uit de verf kom. Ik moet brutaler worden en niet meer achteraan rijden, want dan laat ik me ver rassen. Op tactisch vlak kan ik nog zeer veel leren, maar het gaat elke week beter. Op langere parcoursen kom ik beter tot mijn recht en behaal ik toch redelijke resultaten. Al drie keer bij de eerste tien en net der de in het districtskampioen schap. Door die derde plaats heb ik me geplaatst voor het natio naal kampioenschap in Meers- sen op zondag 28 juni. Daar wil ik me meten met de rest van het vaderlandse peloton. In België kies ik soms voor het wat heu velachtigere parcours. Dat gaat me prima af en daarom richt ik me ook een beetje op het nationaal kampioenschap. Ik wil daar goed rijden. Ideaal De Ster van Zeeland is een idea le voorbereiding denk ik op dat kampioenschap. We hebben een goede ploeg en we kunnen moge lijk een aardig eindje komen. In de tijdrit bijvoorbeeld rijd ik in Kruispolderhaven bijna langs mijn ouderlijk huis. Nee, ik zal er geen tijd voor hebben om er naar te kijken. Op wegen rijden die je bekend zijn geeft altijd iets speciaals. Een echt apart gevoel," aldus Doedee. Vorig jaar al wilde Baukje Doe dee in De Ster van Zeeland schitteren. Toen kwam ze echter kracht te kort doordat de ziekte van Pfeif fer in het lijf zat. „Sinds de kerstvakantie voel ik me als her boren. Ik heb weer de kracht te rug en ook de zin om er volop te genaan te gaan. Het vorige jaar wil ik zo snel mogelijk vergeten. Het ging niet naar wens, maar dat kan ook niet anders, maar ja, het is in de aard van het beestje. Ik wil er altijd tegenaan gaan. Als het niet gaat, gaat het niet. Heel simpel." Doedee rijdt dit seizoen veel in België. „Klassiekers rijd ik in Baukje Doedee, de talentvolle wielrenster uit het Zeeuws- Vlaamse Axel wil graag goed presteren in de Ster van Zeeland voor vrouwen. foto wim kooijman Nederland, maar soms moet je er koers. In Nederland boks ik op voor naar Friesland of Gronin- tegen het geweldige ploegenspel gen. Dat vind ik wel wat ver en dat uitgespeeld wordt. Als een- dan verkies ik een Belgische ling kom je dan niet zo ver, al moet ik zeggen dat de individue- len bij ons ook wel wat samen rijden." Studie Baukje Doedee studeert in Til burg, waar ze de Lerarenoplei ding Verzorging volgt. Uiteinde lijk zal dat papiertje er toe moe ten leiden les te geven aan brug klassers. „Dat is een brede opleiding. Het lesgeven kan bijvoorbeeld in houden het leren zelfstandig te worden. Je eigen potje koken tot het goed opletten in het verkeer bijvoorbeeld." Daarmee treedt ze in de voetspo ren van haar vriend en ex-ama teur Fonnie Kint. Die geeft les op het St.-Willebrorduscollege in Goes. „We denken er over om volgend jaar naar Goes te verhuizen. Dat betekent dat ik dan minder koersen in België zal rijden en meer in Nederland. Ik ben niet verloren voor de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. Zoals de zaken er nu voorstaan blijf ik lid van die club. Ik krijg er in De Ster van Zeeland alle medewer king van, Ab Verplanke en Fon nie zullen ons begeleiden en we rijden in de truien van de Rabo." Door toedoen van Doedee rijdt de Zeeuws-Vlaamse in een ge combineerde Nederlands-Bel gische ploeg. „Anja Lenaerts uit Vilvoorde en Ilse Siers uit Waasmunster zijn goede rensters en ook Ursula Dauwe kan een aardig eindje fietsen. Zij is sterk in de sprint. We kunnen dus alle kanten op met onze ploeg. Ik hoop echt in eigen regio een goede uitslag te kunnen rijden. Ik heb er zin in DoorRien de Jonge Oudenbosch - Na de krappe 1-0-zege op Schijndel mag Goes na een onderbreking van een paar jaar zijn rentree maken in de eerste klasse van het KNVB-zondagvoetbal. De ontmoeting op het neutrale terrein van VES'34 in Oudenbosch stond vooral in de eerste helft op een laag pitje. waaraan meer dan vier buiten landse selecties mogen deelne men. Nu kunnen slechts vier ploegen van buiten Nederland in schrijven. Als we zo'n wedstrijd hebben, dan kunnen we ook op de NOS-televisie rekenen. Dat praat weer gemakkelijker om sponsors te strikken," legt Voet uit. Veiligheid De wedstrijdkaravaan bestaat behalve uit rensters en materi aalwagens ook uit niet minder dan 26 motorrijders. „Voor de veiligheid van de deelnemers. De tijdrit hebben we op een afgeslo ten parcours. Daarvoor hebben we een advertentie in de krant gezet en zodoende hebben we nu de toestemming om dat parcours autovrij te houden. Om de mi nuut gaan de vrouwen zondag ochtend van start voor de tijdrit." De tijdrit start op het terrein van Pabo in Walsoorden. De deel neemsters rijden er een rondje en gaan zo naar de Havenstraat en slaan rechtsaf richting Kruisdorp en Kruispolderhaven. Door de Lange Nieuwstraat rijden de ren sters om zo via het viaduct naar hotel Van Leuven te rijden. „De eindstreep hebben we ver legd, want in de directe nabijheid van Van Leuven gebeurt alles. Dat betekent meer sfeer. Op de Hulsterweg naar Noordstraat toe hadden we een grote brede baan met allemaal hekwerk en dat gaf toch niet die uitstraling die deze wedstrijd verdient. Ik denk dat het nu sfeervoller over zal ko men." In Kloosterzande is er ook de finale van het Van Leuven-la- dytrofeeklassement. De winnares is nog niet helemaal bekend, maar Debbie Mansveld schreef de vorige twee edities op haar naam en dus kan ze de zege bijna niet meer ontgaan. Zondag 1 juni zal ze uit handen van Eddy Leenknegt duizend los se guldens in ontvangst mogen nemen. en het gaat goed. Leontien van Moorsel dicht ik uitstekende kansen toe in deze driedaagse en ook Chantal Beltman uit de Li- bertas-ploeg. Die heeft nog wei nig gereden, maar komt er aan. Het kan een aardige wedstrijd worden." Jammer De Ster van Zeeland is de enige vrouwenwedstrijd die het dis trict Zeeland rijk is. „Dat is na tuurlijk jammer, maar dat hangt ook af van het geringe aantal vrouwen dat hier in de streek met een licentie rondrijdt. Ik ben de enige vrouw die meedoet, maar ik hoop dat de jeugd ook eens op de fiets klimt. Soms zie ik heus wel meiden op de fiets rijden die heel goed uit de verf kunnen komen, maar die willen misschien geen competitie rij den. Zomaar op de racefiets rijden is heel wat anders dan koersen. Je moet er veel voor over hebben hoor. Alles staat een beetje in dienst van het wielrennen als je het goed wilt doen, maar je krijgt er ook veel voor terug. Vooral als het goed gaat. Dan kun je ook wat extra's. Ik moet nog veel leren. Als ik nu met drie vrouwen vooraan zit zoals in het districtskampioen schap, moet ik beter kunnen ein digen dan de derde plek. Dat is tactiek en een beetje je hoofd ge bruiken. Als ik nu in een kop groep zit, dan stamp ik gewoon keihard mee. Je kunt ook wat re serves inbouwen en daar heb je dan aan het eind van de koers meer aan. Dat komt allemaal wel. Ik leer elke koers bij. Ik heb er de smaak van te pakken...." „Maar dat is meestal het geval in dergelijke wedstrijden," merkte de Goese trainer Hugo Barends op. „Wij zijn in ieder geval zeer content met dit resultaat. Dat zat er in de eerste helft van de com petitie zeker nog niet in voor ons. We speelden toen te wisselvallig, maar later kreeg ik het team op het goede spoor en de eindspurt was natuurlijk voortreffelijk." In feite speelde Goes lange tijd een ongelukkige wedstrijd op Brabantse grond. Schijndel maakte veel overtredingen door te hard spel. Scheidsrechter Van Gils uit Breda trad daar te lank moedig tegen op. Goes moest in de tweede helft alle drie wissel spelers oproepen, omdat achter eenvolgens Jan-Willem de Kok, Serge Berrevoets en Jean-Paul Harthoorn geblesseerd het veld moesten verlaten. Hun vervan gers Ron Brusket, Jimmy en Peter Nieuwdorp kweten zich overi gens goed van hun taak. Ook de beste man bij Goes, Mart van de Guchte, werd in die tweede pe riode geblesseerd, maar hij ver beet de pijn en haalde strompe lend het einde. Jericho Hoezen werd matchwin ner voor de Zeeuwen. Vijf minu ten voor het einde van de regulie re speeltijd haalde hij van zeker 25 meter zo hard en zuiver uit dat doelman Bouwman kansloos was: 1-0. Daarna moest Goes alle zei len bijzetten om de gelijkmaker te voorkomen, maar het bleef kranig overeind. Beide teams speelden in de eerste periode krampachtig en schoten vooral aanvallend te kort. In de tiende minuut kwam de Goese- naar John Heijnsdijk in goede positie te staan om te scoren, maar schoot in de handen van doelman Bouwman. Deze bracht na een half uur fraai redding bij een kopbal van Michel Jonck- man. Kort .daarop kreeg Martie Schoones een goede mogelijkheid om Schijndel op voorsprong te zetten, maar Jacco de Kok bracht redding op de doellijn. Kort voor de rust toonde Erik Versluis zijn talenten bij een inzet van Harry Russens. Daarna moest ook Shannon Braafhart nog hande lend optreden om onheil voor Goes te voorkomen. Vijf minuten na de hervatting Zundert - De triatlon van Zundert kende gisteren zowel bij de mannen als bij de vrou wen een spannende finale. Bij de mannen won de Fransman Emmanuel Dubreuil. De Duitse Anja Dittmer zegevier de bij de vrouwen. UITSLAGEN: Kwarttriatlon Zundert. Kop ranglijst senioren: 1. E. Dubreuil (Fr.), 1500 meter zwemmen, veertig ki lometer fietsen en tien kilometer lopen in 1.46,44, 2. C. Watson (N-Zl.) 1.46,49, 3. R. Barel (Ned.) 1.46,52, 4. A. Merslov (Rus.) 1.47,55, 5. E. van der Linden (Ned) 1.48,08, 6. F. Filipov (Rus.) 1.48,33. Kop rangslijst vrouwen: 1. A. Dittmer (Did.) 2.02,03, 2. S. Nielsen (Den.) 2.02,04, 3. M. Suys (Bel.) 2.03,19, 4. N. Anisimova (Rus.) 2.04,19, 5. N. Edocse- ny (Hong.) 2.02,41, 6. K. Smet (Bel.) 2.04,44. moest Jan-Willem de Kok gebles seerd afhaken bij Goes en niet lang daarna moest ook Serge Berrevoets om dezelfde redenen naar de kant. Schijndel drong even aan, maar een spetter van Harry Russens werd fraai gestopt door Versluis. Nadat Harthoorn bij Goes vervangen was ging Schijndel nog meer druk uitoefe nen, maar het was onmachtig in de afwerking. Hetzelfde deed zich trouwens voor in de voorste lijn bij Goes tot Jericho Hoezen een afstandsschot produceerde dat doel trof. In blessuretijd moest Goes flink op de tanden bijten om de verkregen voor sprong te consolideren. Het lukte dankzij doelman Erik Versluis en Mart van de Guchte, die redding bracht op de doellijn. Na afloop ontlaadde de feest vreugde zich al op het speelveld, waar de champagne ontkurkt werd en de Goese spelers elkaar omhelsden en op hun beurt ge complimenteerd werden door be stuursleden en de vele supporters die waren meegereisd naar Ou denbosch. Van onze sportmedewerker Kloosterzande - De hotel Van Leuven-ladytrofee is een tro fee die wordt gegeven aan de eerste vrouw die in de wed strijden die in 1995 en 1996 werden verreden, alsmede de rit Kloosterzande-Klooster- zande, die als finale geldt in de Ster van Zeeland, als regel- matigste uit de bus komt. Zij krijgt dan 1000 gulden. Deb by Mansveld komt daarvoor als eerste in aanmerking. De vrouw uit de nationale selectie staat met 140 punten duidelijk aan de lei ding. Hester Marieke Kroes staat tweede met 105 punten en Petra van de Giessen is derde met 94 punten. Yvonne Brunen staat op de 25e plaats met 26 punten. Van onze sportmedewerker Koudekerke - De jury van de Ster van Zeeland staat onder leiding van Eddy Bogaert uit Goes. Assistent-wedstrijdlei der is Joop Reinders uit Gra ve. Fons van Dorsselaer uit Hulst is wedstrijdcommissaris en dat geidt ook voor Jan Vin gerling uit Rockanje. Als aankomstrechter fungeert Tholenaar Wim Luitwieler, Mi- chiel de Pooter uit Axel is tijd- waarnemer, Henk Peters uit Biervliet is secretaris en Cees Schuit uit Arnemuiden neemt de honneurs waar van commissaris. Wim de Vos uit Zaamslag fun geert als commissaris bezemwa gen en Bert van Gils uit Vhssin- gen bedient de microfoon. Com missaris fotofinish is George van der Sijpt uit Koewacht. Raay- maekers (Roosendaal) en Drie huis (Benschop) zijn de 'motor muizen' in het jurykorps. Van onze sportmedewerker Koudekerke - De Ster van Zeeland voor vrouwen gaat vrijdag 30 mei van start. Om 19.00 uur gaan bij Woontrend Zeeland in Koudekerke de vrouwen beginnen aan hun meerdaagse. Vrij dagavond rijdt de karavaan in totaal 70 kilometer. De finish is aan de Boulevard in Vlissingen. De permanence is in de kanti ne van voetbalvereniging Koudekerke. Zaterdag 31 mei start om 14.30 uur in Koudekerke de tweede rit. De dorpjes Grijpskerke, Seroos- kerke, St.-Laurens, Veere, Vrou wenpolder, Oostkapelle, Dom burg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke en Big- gekerke worden dan aangedaan. In de Kerkhoflaan in Koudekerke wordt de streep getrokken. De fi nish is om ongeveer 17.00 uur. Zondag 1 juni is de karavaan te gast in Kloosterzande. Om 10.0® uur begint in Walsoorden de tijd rit. De tijdrit eindigt bij hotel Van Leuven in Kloosterzande Om 15.00 uur staat het sluitstuk van deze meerdaagse op het pro gramma. Deze rit is 100 kilome ter lang. Van onze sportmedewerker Koudekerke/Kloosterzande - De Ster van Zeeland wordt in goede banen geleid door het Wielercomité Koudekerke, onder aanvoe ring van Klaas Lenstra en de stichting Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen, onder leiding van voorzitter Cees Verschuren, De besturen zien er verder als volgt uit: Koudekerke: secretaris M- Lenstra, penningmeester J. Willemse en de leden P. Eversdijk, P- de Witte, E. Lenstra, B. Oost en A. Minderhout. Stichting Wieler promotion Zeeuws-Vlaanderen: T. Rombout (vice-voorzitter), F Voet (secretaris), J. Balleur (penningmeester), tweede secretaris H. Overkleeft en de leden W. Roelans, P. de Feber, A. Duerincks, J. Herman en J.P. Duerincks. yan onze atletiekmedewerker Vlissingen - De West-Zeeuws- Vlaamse atletiekvereniging pe Wielingen was de grootste grossier in goud tijdens de in dividuele atletiekkampioen- schappen voor C- en D-junio- ren afgelopen zaterdag op het kunststof van Baskensburg in Vlissingen. De jeugd van trai ner Marc van Vlierberghe was goed voor 12 gouden plakken de 32 die er te verdienen op tels gou Opi troi Spc per haa de 1 fori disc den juni mie 5,31 haa leri tere Wei spo: deei bij 1 gen waren en keerde dus beladen niet eremetaal (er waren ook nog 12 zilveren en 6 bronzen medailles) terug over de Wes- terschelde. pe estafettes zijn daarbij niet meegerekend, want ook hier was er voor de jongens zowel bij de C- als d-junioren goud. De enige Zeeuwse club zonder accommo datie het RKHAV, Dynamica en AV'56 (allen vijf individuele ti- Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - In de laatste ronde van het korfbalsei zoen in de afdeling heeft Luctor in Kloetinge met overmacht de titel gegre pen. Het al gedegradeerde Blauw Wit was met 9-21 geen partij voor de Terneu- zense ploeg. Na enkele ja ren van heen en weer tus sen de landelijke en de af delingscompetitie speelt Luctor het volgend seizoen weer in de landelijke com petitie, zowel op het veld als in de zaal. Zaamslag eindigde in de promotie klasse op de voorlaatste plaats. Het won de laatste wedstrijd nog met 11-14 van Scheldevogels. M In de eerste klasse verloor BKC met 10-9 van ONDO 2. Daardoor grijpt BKC naast de tweede plaats, die nog wel eens recht op promotie geeft. De Breskense formatie speelt het volgende sei zoen dus weer eerste klasse. BLAUW WIT-LUCTOR 9-21 - Opnieuw een gemakkelijke wed strijd voor Luctor, dat toch met enige reserve aan deze wedstrijd was begonnen. Blauw Wit had immers vorige week Good Luck verslagen. Die reserve was echter niet no dig. Luctor startte prima en had snel een flinke voorsprong te pakken. Daardoor zakte de con centratie, wat het missen en weggeven van kansen tot gevolg had. De ruststand van 2-7 was meer dan terecht. Na de thee ging Luctor goed door. Het was toen op alle fronten be ter en moest niet eens veel moei- He te do komf Heel opge Ham (4x), que I (2x), lein de. SCH SLA( weds een 0 Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - In de landelijke Korfbalcompetitie heeft Tjoba een mijlpaal in de historie van de club bereikt. Het won met 14-15 bij KOAG, waardoor het de titel pakte en promo- veert naar de overgangsklas se. Het volgende seizoen ac teert Tjoba voor het eerst op het op één na hoogste niveau ui korballand. KORFBAL h» de derde klasse won TOGO ^et 8-5 van NIO. Daarmee greep e Goese formatie de laatste kans P behoud. Het staat nu op een gedeelde voorlaatste plaats, wat en beslissingswedstrijd inhoudt, oogstwaarschijnlijk speelt TO- ,um,ZranterdaS 31 mei teSen VIOS wt Willemstad. hOAG-TJOBA 14-15 - De pro grammamakers hadden het niet en T- u nen bedenken: KOAG Var, a zit aan zü naar bet slot u,e competitie en in de laatste Wedstrijd tegen elkaar. twWlnnaar zou He titel en pro- ri°he pakken. w' daze wedstrijd was Tjoba Kri 20 n 140 supporters naar Sur ^en aan He Ussel getogen, scpn °rters'die een bloedstollend Tink3'1? kregen voorgeschoteld, een y v* de gebele wedstrijd de k vo°rsprong en was ook I- 6 ere ploeg. Na 5-7 bij rust ging van i club i nen e door werd, nendt vlaki via e 14-15 het la de sj happ< van c (4x), Janse Anita TOG( datiei winm wedsl VIOS gebei hele Het k kwan rug.I kanse de ko: lijk w maak bruik Na 5- verde elkaa; 5, wa; in het Hoew speler het sc Doelp

de Stem | 1997 | | pagina 18