0.29 Lm OORE 5*312.313 Politie pakt illegale kampeerders u in de regio lNT haalt. DE STEM fereniging Bootlieden moet brief Montis rectificeren Politie Vlissingen vindt wapenarsenaal Vijf automobilisten betrapt bij controle "Is mijn vakantie geld al binnen?" RATIS I ONNEBRILt I 'Combinatie van kracht en souplesse 7/ leen onze '(jM uur fotoservice I I Voorbereidend werk aan tunnel begint feel belangstelling bij KPJ-zeskamp Ingekorfde duiven gestikt tijdens transport )G GOEDKOPER! 3 x plaatsen 2 x betalen Overtreders steeds internationaler Middelburgse komt om in Limburg f P#» A5 NPO Zeeland: Geen nalatigheid Alcoholcontrole grens Kapellebrug Hulst swingt uit zijn voegen Rabobank Zeeland 0115-621575 kunt u bellen: 076-S.312.313 of faxen: Als u uw tekst 3 x binnen 7 dagen ongewijzigd laat plaatsen hoeft u slechts 2 advertenties te betalen. Als er in deze serie een zaterdag voorkomt, wordt die in ieder geval berekend. I|s- I Prijs incl. BTW voor plaatsing op zaterdag Tariefgroep 1 Tariefgroep 2 Tariefgroep 3 10.26 13.68 20.48 13.68 18.24 27.31 17.10 22.80 ƒ34.13 20.52 27.35 40.96 23.93 31.91 47.79 27.35 36.47 f 54.61 30.77 41.03 61.44 34.19 45.59 f 68.27 J ieven onder nummer 14.70 Tel.nr Stuur mij een rekening E25, 4800 VB Breda, postzegel nodig). HERPLAATSINGSGARANTIE! kunt u ons bellen voor een GRATIS herplaatsing „onze verslaggever geuzen/Middelburg - De Verenig- jBootlieden (VeBo) in Terneuzen en J Nederlandse Bootlieden Vereni- ,g (NVB) in Rotterdam dienen een pi' aan hun relaties, waarin zij jldjtis Mooring and Boat Service in Meuzen wegzetten als een onbe- jouwbaar bedrijf, te rectificeren, lorts moeten zij aan Montis een opgave «strekken van de adressen waarnaar de .«raakte brief is verzonden. oordeel velde waarnemend president 0 de Middelburgse rechtbank mr. B. ifiilenbroek vrijdag nadat Montis in lort geding beide bootliedenorganisaties „irde rechter sleepte. (jBo en Montis houden zich beiden in het Lengebied van Terneuzen bezig met dienstverlening aan de zeescheepvaart. Dat houdt onder meer in dat zij trossen van schepen vast- en losmaken, personen en goederen van en naar de schepen ver voeren en roergangers leveren voor stuur- diensten in het havengebied. De NBV is een vereniging van bootlieden- bedrijven in Nederland waarvan VeBo wel en Montis geen lid is. In een brief aan allerlei relaties werd Montis afgeschil derd als een inferieur bedrijf en werd ge adviseerd van zijn diensten geen gebruik meer te maken. De VeBo heeft vervolgens deze brief verzonden. Zowel NVB als Ve Bo weigerden te voldoen aan een verzoek van Montis de brief te rectificeren en op te geven aan wie die was gezonden. Montis vond dat beide organisaties on rechtmatig hadden gehandeld, waarbij NBV doet voorkomen alsof zij een objec tief orgaan is en geen belangenvereniging van bootliedenbedrijven. Montis achtte het ook in strijd met de waarheid dat het een inferieur bedrijf is dat problemen veroorzaakt bij havenautoriteiten, rede rijen en schepen. Voor Montis is hiermee de grens van eerlijke mededinging over schreden. NBV en VeBo zeiden zich met de brief te willen verdedigen tegen misleidende re clame, beunhazerij en daardoor onrecht matige concurrentie door Montis. Door dat Montis niet zou beschikken over ge kwalificeerde vastmakers en roergangers, die bovendien niet 24 uur per dag be schikbaar zijn, kan Montis met lagere ta rieven werken, wat wordt gekwalificeerd als 'onrechtmatige concurrentie'. Boven dien leidde dit tot veel problemen voor havenautoriteiten, reders en schepen waaruit moet volgen dat Montis haar diensten niet op het hoge niveau van de NBV kan aanbieden. De kwalificatie 'in ferieur' is daaropm gerechtvaardigd. De president oordeelde dat NBV niet be voegd is kwaliteit van personeel en aan geboden diensten te beoordelen, iets wat in de gewraakte brief wordt gesugge reerd. „De inhoud van de brief is dus mis leidend en daardoor jegens Montis on rechtmatig," zo oordeelde hij. „De kwali ficatie 'inferior firm' is krenkend en daar door onrechtmatig." Ook VeBo heeft, door het verzenden van deze brief, jegens Montis onrechtmatig gehandeld. Ér moet een rectificatie wor den gemaakt, aan de hand van een tekst die in het vonnis is opgenomen. Daarin moet het advies geen gebruik te maken van de diensten van Montis worden inge- («onze verslaggever Mdelburg/Terneuzen - Door heel de provincie Zeeland heen zijn tijdens het pinksterweekeinde 236 illegale kampeerders tekeurd. In samenwerking met Staatsbosbeheer struinde de poKtie de bekende en minder bekende plekken af. Zelfs werden men aangetroffen in dorpen en steden die in hun slaapzak vernachtten in hun auto. Ie betrapte kampeerders kregen a schikking van 170 gulden «geboden en werden doorver- wezen naar geopende campings met beschikbare plaatsen of naar e 'overloopterreinen'. men de andere morgen de rekening voor een nacht ver blijf gepresenteerd. Van de over riden er zestien plaats i» Zeeuws-Vlaanderen. driekwart van de be- kamp'eerdeis is Duitser. Bet gezelschap wordt echter met let jaar internationaler want nu een Zwitser, een Pool, een Spanjaard, een Fransman en k een 'prent'. W-directeur Rudie ter Heide >k van het hoge aantal ille- kampeerders, tweemaal zo als vorig jaar. In het zoge piket-team, waarvan hij deel uitmaakt, wil hij snel voor stellen opnieuw een gerichte cam- figne over het verbod op illegaal temperen op stapel te zetten, boral richting Duitsland. „We jaan de verkeerde kant op," zei tij. Het waren niet de overvolle (mini)-campings die kampeerders 'eillegaliteit indreven. „Aanvan kelijk had ik vrijdag zo'n 325.000 bezoekers voorspeld, ook op basis i® de uitstekende weersvoor spellingen," zegt Ter Heide. „Dat aantal is echter niet gehaald. Ik denk aan hooguit 300.000 vakan tiegangers, waarvan er veel maar twee of drie nachten hier verble ven. Pinksteren is niet meer de piek zoals in de tachtiger jaren het geval was. Mensen gaan er eerder in het voorjaar al eens een weekje op uit. De tendens van de laatste jaren wordt voortgezet. Het be zoekersaantal staat onder druk, er is geen groei meer en men verblijft korter." Politiewodrdvoerder Jan van Mourick zei de indruk te heb ben dat de meeste bekeurden be wust illegaal kamperen. „Men staat niet meer in rijen op de Brouwersdam, maar meer verdekt en dieper in de polder. Ook treffen we slapende mensen aan in perso nenauto's in de binnensteden, op parkeerplaatsen of bij winkelcen tra. Daar zijn we heel alert op, want dat kunnen we absoluut niet hebben. Die mensen doen op straat hun behoeften en laten ook ander vuil achter." Politiecontro les vindt Ter Heide een goede zaak. „Als je echter op de radio achtereenvolgens hoort van ille gale kampeerders in Zeeland, al coholcontroles bij binnenkomen de toeristen bij Hulst en caravan controles op de weg, dan komt on ze provincie toch niet echt goed in beeld." Tijdens de paardentrekwedstrijd in Eede wisten een aantal deelnemers een sleepwagen van 1800 kilo over 25 meter te trekken. Robert Vermeire met zijn paard Bea werd eerste. foto wim kooyman Van onze correspondent Eede - Plaatselijk favoriet Robert Ver meire is gisteren met zijn trekpaard Bea van de Zwaanstraat winnaar geworden van de paardentrekwedstrijd, die voor de eerste maal in Eede werd gehouden. Op de tweede plaats eindigde Roger Pille uit Zwevezele en derde werd Georges Herrebout uit Adegem. Ondanks de wisselende weers omstandigheden was er veel belangstelling voor deze paardentrekwedstrijd. De eerste vijf van het klassement wisten een sleepwa gen van in totaal 1800 kilo over 25 meter te trekken. Vooral de drassige ondergrond maakten het voor de trekpaarden extra moei lijk. Er waren twaalf deelnemers, die door speaker Pol van de Vijver op deskundige wij ze werden beschreven. De trekpaarden moes ten telkens tot het uiterste gaan om de sleep wagen over het grasveld te slepen. Soms ging het wel eens mis en trokken de paarden hun tuig kapot. „Het omgaan met trekpaarden betekent dat je ook de beperkin gen van de paarden kent," zegt Van de Vijver. „Kijk eens hoe de spieren samenspannen, wat een massa energie. Mensen, dit is een combi natie van kracht en souplesse. Dit is liefde voor een paard. Ze zijn goed verzorgd en daar mag je als eigenaar best trots op zijn." Eindstand: 1. Robert Vermeire (Bea van de Zwaanstraat) 2. Roger Pille (Katrien van de Maaidijk) 3. Georges Herrebout (Fanny) 4. Alex Vanhoucke (Bella van de Flynus) 5. Roger Pille (Nancy van Lotenhulle) 6. Georges Herre bout (Ketty) 7. Michel van Houcke (Nina te Ra de) 8. Jac van Gorp (Belle van de Maaidijk) 9. Walter Onderdonck (Bea van de Schapendijk) 10. Pieter Nortier (Violien van Bleijendaal) il. Jac van Gorp (Maartje van de Maaidijk) 12. Stanny Burm (Isabella van de Koestraat). Wittem (anp) - Een 27-jarige Middelburgse is zaterdag in het Limburgse Reymerstok (gem. Gulpen) door een ongeval om het leven gekomen. Ze reed met haar mountainbike vanaf een veldweg een straat op en kon niet meer worden ontweken door een auto mobiliste. Ze was op slag dood. van de deelneemsters aan de zeskamp in Koewacht krijgt een ploeggenoot een emmer water over zich heen. °'0 WIM KOOYMAN '3i onze correspondente gewacht - De ploeg Maen- U{-Van Damme won eerste «sterdag de traditionele '«kamp in Koewacht en mocht de wisselbeker naar huis nemen. De vijftiende editie van de Katholieke Plattelandsjongeren trok veel bekijks. Vooral de zeep- helling was een spectaculaire ge beurtenis. „Daar komt altijd veel publiek op af, daarom sluiten we ieder jaar ook weer mee af. Het team van de Plusmarkt zorgde bij dit onder deel voor een ware striptease bij het naar boven sleuren van de ploegmaten," aldus Hilaire de Vliegher van de organisatie, 's Ochtends vertrokken de ploe gen in optocht vanaf café Bene lux richting de voetbalvelden, waarna de spelen begonnen. Wa terkliederen, blokkenspel, koe hoorn ringen, bulkzaldopen en watertransport op een ski. Aan alle onderdelen namen de twaalf ploegen met groot enthousiasme deel. Iedere ploeg bestond uit vijf heren, drie dames, een coach en wisselspelers. Over de tactiek van de spelen was van te voren goed nagedacht. Probeerden de meeste ploegen bij het watertransport op een ski zoveel als mogelijk ron den te lopen om op die manier veel water binnen te halen, de ploeg Witte Motor dacht daar an ders over. Zo voorzichtig als mogelijk be wogen zij zich voort met als ge volg dat zij uiteindelijk het mees te water hadden verzameld. De ploeg KPJ Thijs kreeg bij de prijsuitreiking de joker. Zij had den sinds januari hard gewerkt aan een ouderwetse bedstee in een oude auto. De toeschouwers konden zien dat er veel tijd in ge stopt was. Het dak van de auto was eruit gehaald en het geheel stond op een landbouwwagen. Er stond zelfs een kleine toilet bij. /Z" 1 ff - - aI t -■ Jaren is er over vergaderd. Metersdikke dos siers puilen uit laden en kasten, terwijl er tal van procedures lopen. Maar afgelopen weekend was concreet in het landschap bij Borssele te zien dat de Westerscheldetunnel, een karwei van 1,8 mil jard gulden er ook in de praktijk aankomt. De eerste aanzet: een 160-tons kraan was nodig DINSDAG 20 MEI 1997 I I trokken. Deze brief moet, gevoegd bij een eigen schrijven van VeBo (tekst eveneens in vonnis), door Vebo worden gestuurd naar iedereen die de gewraakte brief van 18 april heeft ontvangen. Verder moet Ve Bo aan Montis een opgave doen van alle relaties en adressen aan wie de brief door haar werd gezonden. De kosten van het geding zijn ook voor NVB en VeBo. Directeur A. van de Berge van Montis is blij met de uitspraak. „Hopelijk komt er nu een einde aan een lastercampagne die allang aan de gang was en gaat er bij on ze klanten een lichtje branden." Samen met zijn raadsman gaat Van de Berge be kijken of aan de hand van het vonnis een procedure tot schadevergoeding - want schade is er volgens hem geleden - in gang gezet kan worden. Van onze verslaggever Terneuzen - Na de lossing van ruim 13.000 Zeeuwse duiven, die waren ingekorfd voor een vlucht vanuit het Franse Ablis, wer den zaterdag in vier manden 65 dode duiven aangetroffen. De duiven zijn waarschijnlijk het slachtoffer geworden van een snel oplopende temperatuur, gepaard gaande met te weinig aanvoer van frisse lucht, toen de vrachtwagen door filevorming op de ring rond Pa rijs regelmatig moest stilstaan. De dode dieren lagen in een speciale duiventransportwagen die zes tien jaar geleden door de Nederlandse Postduiven Organisatie (NPO) Zeeland werd aangeschaft. Een beperkt aantal duivenmelkers op Walcheren en Tholen is zwaar getroffen. Van een liefhebber stierven 22 wedstrijdduiven, van ande ren acht van de tien of vier van de zes ingekorfde duiven. Een voorlopig onderzoek door de NPO Zeeland, geeft volgens voorzit ter C. Laban geen aanleiding de begeleiders van het konvooi, dat uit drie vrachtwagens bestond, van nalatigheid te betichten. „Daarvan is absoluut geen sprake. Wij hebben alles nagegaan vanaf het inkorven in de duivenlokalen tot het moment van de lossing. De duiven hebben de normale verzorging gehad. Maar het is wel een heel zware slag voor ons. In feite het ergste wat ons kan overkomen," zegt Laban van de NPO Zeeland. Het NPO-bestuur gaat zich beraden over mogelijkheden dit soort on gevallen in de toekomst te voorkomen. Vanavond om half negen be gint in het Dorpshuis van Lewedorp een (openbare) bijeenkomst plaats waarbij de getroffen duivenliefhebbers - die dit weekeinde allemaal al per soonlijk van het ongeval op de hoogte waren gesteld -, nog eens tekst en uitleg wordt gegeven. Van onze verslaggever Vlissingen - Ze keken zaterdagmorgen in het politiebureau van Vlissingen vreemd op toen daar een 31-jarige inwoner een ma chinepistool met munitie kwam inleveren. De man had het wa pen de avond tevoren op een afgelegen plaats gebruikt tijdens een privé-schietoefening. Iets wat overigens niet onopgemerkt was gebleven. Kennelijk om de politie voor te blijven, en mogelijk uit zijn wo ning te houden, besloot hij zich te melden en het wapen in te leve ren. Toch ging de politie op onderzoek uit. Daarbij kwam naar voren dat hij over een wapenarsenaal be schikte. In totaal zijn er twee au tomatische vuurwapens, een ge weer, twee pistolen en twee re volvers in beslag genomen. Daar naast is een grote hoeveelheid munitie in beslag genomen. Bij een huiszoeking werd zelfs een pers om zelf hulzen met kruit te vullen aangenomen. De man is in verzekering, gesteld. Van onze verslaggever Hulst - Bij een gerichte alcoholcontrole aan beide zijden van de grens bij Kapellebrug, zijn in de nacht van zaterdag op zondag vijf automobilisten bekeurd voor rijden onder invloed. In totaal werden 208 voertuigen gecontroleerd. betalen toen zij op rijden onder invloed werd betrapt. Op de Rijksweg in Eede had een Eedese automobilist te diep in het glaasje gekeken. Het kostte hem zijn rijbewijs. Hij kreeg te vens een dagvaarding uitgereikt. Toen na een aanrijding op de kruising Gezellestraat-Vliet- straat een bij het ongeval betrok ken 55-jarige Terneuzenaar moest blazen, bleek hij te veel ge dronken te hebben. Hij kreeg een dagvaarding. Bovendien werd ook op het Ne derlandse deel een snelheidscon trole gehouden. Van de 720 ge controleerde auto's reden er 102 harder dan toegestaan (50 kilo meter per uur). Bij een alcoholcontrole op 17 mei op de Erasmusstraat in Oostburg werd een 46-jarige bestuurder betrapt. Hij kreeg een rijverbod en een dagvaarding. Datzelfde plus inhouding van het rijbewijs was de prijs die een 42-jarige be stuurders in Aardenburg moest Hulst - Volgens de organisatie van de Vierde Hulster dweildag wordt zondag 25 mei het bastion Hulst veroverd door marcherende muzikan ten. Dertig dweilbands, goed voor 450 deelnemers, veroveren die dag vanaf 14.00 uur de Reynaertstad. De dweilbands treden op in 32 cafés, in straten, op pleinen en in een feesttent. Dankzij de samenwerking tus sen het Bertha en het Bareelenbestuur kan de tent op het Havenfort ge bruikt worden. De binnenstad van Hulst wordt op vijf plaatsen vanaf 14.00 uur afgesloten voor het verkeer. (ADVERTENTIE) om een elektriciteitsmast van Delta Nutsbedrij ven op te tillen, zodat er een stuk van ruim vier meter kon worden ondergeschoven. De verho ging is nodig omdat anders de kabels te laag over de toegangsweg van de tunnel hangen. Een eerde poging mislukte omdat de gebruikte kraan te licht was. foto wfa Een belletje en u weet het. Dan hoort u via de Rabofoon of uw vakantiegeld al binnen is. Kunt u het meteen overmaken naar uw spaarrekening! Dat kan allemaal 24 uur per dag. U ziet het: met de telefoon kunt u ALTIJD de Rabobank in. Wel een betaalrekening bij de Rabobank en nog geen toegangscode voor de Rabofoon? Bel dan met 0800 - 0800 (gratis).

de Stem | 1997 | | pagina 7