u Verkeerden van fouten beschuldigd' Onze Top 10 van deze week. oh Siliconenborst in kort geding Regel nu alvast je lening, als je meteen wilt toeslaan. [Branden door spanning tussen Koerdische jongeren en Azeri's' 0 1 9 0 9 1.99 9.98 nü 1.69 9.90 79 0 Topper van de week 'Ach vrouwlce, die hakskes, da's toch niks' ehsübbi Markt bedankt in de thuiszorg jgSTEMnin BINNENLAND A3 I aan de Kaapstraat, achteraan in Schilderswijk. In het koffiehuis I, het op de middag van Tweede Ltsterdag vol mannen, stoomt de Lfce thee en tikken de stenen van L|tric-trac spel. De sfeer is vredig. Jaarna Hercules-ramp: (Th Herschi, Original cola regular of -light, Nü 10- 3.69 1.19 Gehakt half om half, BINNENLAND KORT Borst en Terpstra wijzigen hun beleid DINSDAG 20 MEI 1997 Groot-Brittannië en Wi» j Wolkenvelden en van ft tijd bunge regen, misschie. ook onweer. Geleidelijk frS met woensdag maxima rond 10 graden in Schotlan toUO in het zuiden vanTge' BelgiÈë en Luxemburg: Meesi bewolkt en van tijd tot tijd re gen- en onweersbuien. Laser, temperaturen; dinsdag maVi ma rond !9 graden, Noord- en Midden-Frankrijk- Half tot zwaar bewolkt en m en dan buien, soms ook met onweer. Middagtemperatuur op dinsdag uiteenlopend van 17 graden in Normandië tot 22 bij Dijon; later van het noord westen uit iets lagere maxima Zuid-Frankrijk: Soms wat zon maar van tijd tot tijd ook re gen- en onweersbuien. Mid dagtemperatuur ongeveer 22 graden maar met name woens dag in het westen wat lager Portugal: Zonnige perioden vooral in het zuiden. In het noorden meer bewolking en vooral dinsdag nog kans op een regen- of onweersbui Middagtemperatuur uiteenlo pend van een graad of 18 aan zee in het noorden tot 25 gra den of meer langs de Spaanse grens. Spanje: Flinke zonnige perio den. In het noorden meer be wolking en enkele buien, mis schien met onweer. Maxima van 16 graden in het noord westen tot rond 25 in het bin nenland. Canarische Eilanden: Zonnige perioden en droog. Middag temperatuur ongeveer 25 gra den. Mallorca en Ibiza: Flinke zon nige perioden en vooral woensdag mogelijk een bui. Middagtemperatuu r ongeveer 24 graden. Italië: Dinsdag vrij zonnig en in het noorden kans op een re gen- of onweersbui. Woensdag overal minder zon en enkele, mogelijk forse, regen- en on weersbuien. Middagtempera tuur tussen 27 en 32 graden, in het noorden vooral woensdag iets minder warm. Griekenland en Kreta: Zonnig, dinsdag in het noorden moge lijk een lokale onweersbui. Maxima aan zee tussen 24 en 28 graden, landinwaarts lo kaal meer dan 30 graden. Duitsland: Half tot zwaar be wolkt en van tijd tot tijd bui en, ook met onweer en hier en daar veel neerslag. Koeler met op woensdag maxima van 17 graden in het noordwesten tot iets boven de 20 in het oosten. Zwitserland: Van tijd tot tijd regen- en onweersbuien, ook af en toe wat zon. Iets minder warm met op woensdag maxi ma tussen 18 en 22 graden. Oostenrijk: Af en toe zon en enkele regen- en onweers buien. Iets minder warm met op woesndag maxima tussen 20 graden in het westen en 25 in het zuidoosten. LETTERRAADSEL M-+del^ 'elk woord is in dit erraadsel verborgen? zaterdag: ntwikkeling; 9. streek; 10. persprijs; mars; 13. dichtstuk; 15. hoes; 16. 17. stickers; 18. lui; 19. open. s; 2. smak; 4. driekwartmantels; 5. 7. onthouding; 8. pijlsnel; 10. pira- hterste; 14. kiekeboe. DINSDAG 20 MEI 1997 J^iRinze Brandsma fin Haag - Een paar uur voor de do- 'j.jke brand in de Frans Halsstraat een molotov-cocktail gegooid m een zijraam van het Azer- rjdzjaanse Cultureel Centrum Qag- hens beheerder Atis zijn de arresta- 1 'van mogelijke schuldigen van de branden het gesprek van de dag. „Wij zijn daar blij over. Er heerste hier angst. Zo'n brandbom maken en gooien is zo makkelijk. Hoe moet je je daar tegen be schermen? Het is in elk geval goed dat het niet om Nederlanders gaat en niet om racisme. De angst onder onze mensen is nu ook wat over." De achtergronden van de daders begrijpt hij niet, of het zou moeten gaan om be staande spanningen tussen Koerden en Azeri's. Hij laat de posters zien van twee Nederlands-Azerbeidzjaanse festivals van volksmuziek en volksdans. De dag van het eerste festival, 29 december vo rig jaar, vloog de eerste brandbom tegen de voordeur van (Jagri; de sporen van de beginnende brand zijn binnen nog zicht baar. Op 23 maart van dit jaar was in een Haags Partycentrum een groot feest ter gelegenheid van Newruz, het nieuwjaar. Een paar dagen later volgde de tweede brandbom bij £agri, dat ook toen vol be zoekers zat. De brandplekken daarvan zijn ook nog zichtbaar. Mogelijk waren de Koerdische daders ja loers op het grote feest of mochten ze er niet naar binnen, veronderstelt Atis. De zelfde dag werd een tweede benzinebom gegooid tegen een ander Turks/Azer- beidzjaans koffiehuis in de Koning straat, ook in de Schilderswijk. Daar was het, sinds 1994, al de vijfde brand bom, en worden de brandstichters ge zocht in kringen van PKK-activisten. Een politiek-etnische en religieuze ach tergrond. Atis: „Maar daarmee is de brand bij de woning van dat Turks- Koerdische gezin nog niet verklaard." Hij heeft vernomen dat de politie de ver dachten heeft kunnen achterhalen dank zij de videoband van het Esso-tanksta- tion aan het Kaapseplein, even verderop. In de Frans Halsstraat spelen de kinde ren van 'Peet', een dikke blonde rasechte Schilderswijker, in het zand van de op gebroken straat pal voor het pand waar de rampzalige brand woedde. De buurt wordt gerenoveerd. Hij woonde op 107, een portiek verder. Na de brand verhuis de hij naar een nieuwbouwwoning in de Vermeerstraat, om de hoek. Gevraagd naar de achtergrond van de brand, zegt hij: „Geld natuurlijk, Koer dische afpersing. Die man kreeg een hoop kinderbijslag. Hij zal wel niet heb ben willen betalen." Na de brand hebben kennissen van de familie Kösedag die veronderstelling ontkend. De man zou niets met de Koerdische beweging te ma ken hebben, politiek niet actief zijn en ook niet onder druk zijn gezet om aan de PKK te betalen: 'puur toeval' was de brand in zijn portiekwoning. Lonze Haagse redactie Li Haag - De Tweede Kamer moet een eigen onderzoek in heien naar de Herculesramp als niet snel alle feiten op tafel liraen. Dat zegt PvdA-Kamerlid Zijlstra naar aanleiding van |;e]ongste berichten over het ongeluk waarbij 34 doden vielen, pjlstra vindt dat de schuld te gemakkelijk bij de drie uitvoe- Lde militairen is gelegd. ns Zijlstra is het nog altijd I onverklaarbaar' wat er op 15 ju li 1996 precies is gebeurd op de lasis Eindhoven. Na de I ramp zijn de brandweercomman- Lt, de luchtverkeersleider en s basiscommandant uit hun Jiinctie gezet. Het PvdA-Kamer- l'idheeft met de drie gesproken en itent dat zij tot 'zondebok' zijn piaakt. „De brandweercom- Isidant heeft twee weken voor- Wij uit zijn functië werd gezet nog te horen gekregen dat hij uit stekend werk had geleverd. %ns Zijlstra zijn er niet al leen persoonlijke, maar ook be leidsmatige fouten gemaakt. Hij lijst op de gebrekkige opleiding de luchtverkeersleider, de Ritzen verrast Uszo met opzeggen van samenwerking Heerlen - Minister Ritzen van Onderwijs heeft de Uszo, de or ganisatie die werkloosheids- en aibeidsongeschiktheidsuitkerin- {en voor overheid en onderwijs verzorgt, verbijsterd door zater dag voor de televisie de samen- werking op te zeggen. De minister schreef op 14 mei, te dagen voor de uitzending van Nova, aan de Tweede Kamer lil te willen inzetten voor ver- tang van het functioneren ran de Uszo en te willen meewer- fenaan een plan van aanpak. Di rectie en medewerkers van de Us- reageerden zondag 'geschokt' en'verbaasd' op het optreden van de bewindsman. (ADVERTENTIE) 006 'Mnoui 'ueuu ue/v peoij 's^uij uauaiS Sperziebonen, 500 gram 2 Kippen op schaal, samen ca.1700 gram ChCervelaat extra, verpakt per 100 gram Ch Hollandse gatenkaas 45+, kilo 1790' Smiths Chee.tos frites (1791 zak 80 gram of «i oq Chipito, pinda of kaas, zak 100 gram l.Zy Blue Band margarine, pakje 250 gram -99" Iglo Pizza Crossa, picanta, venetiana, bellissima of al tonno, 3 dozen a 300 gram naar keuze 149T J.U." Q Caveau rouge, blanc of blanc de blancs, 3 flessen a 0.75 liter naar keuze Comfort toiletpapier, pak 6 rollen v sinas of pub, fles 1.5 liter 19^ 500 gram &£*r4.25 klloc problemen in de communicatie met de civiele hulpdiensten en op het feit dat de bezetting van de brandweer op de basis kort voor de ramp is teruggebracht tot on der het internationaal vereiste veiligheidsniveau. Niet alleen het ministerie van Defensie, maar ook de gemeente Eindhoven is volgens Zijlstra verantwoordelijk. „De civiele brandweer heeft enkele maanden voor de ramp niet meegedaan aan een oefening op de vliegbasis. Dat is de verantwoordelijkheid van de burgemeester." Zijlstra wil nu dat er 'volstrekte helderheid' komt. Zo niet, dan moet de Kamer een onderzoek in stellen. Daarbij denkt hij niet aan een parlementaire enquête maar aan een parlementair onderzoek, waarbij getuigen niet onder ede gehoord worden. De Tweede Kamer Bëëft de mi nisters Voorhoeve (Defensie) en Dijkstal (Binnenland^, Zaken) afgelopen week om opheldering gevraagd. Voor 1 juni krijgen zij antwoord op hun schriftelijke vragen. Over drie weken wordt de vliegramp besproken in de Tweede Kamer. WD-Kamerlid Van den Doel vindt ook dat er 'volstrekte hel derheid' moet komen, maar wil niet ingaan op de mogelijkheid van een parlementair onderzoek. „De regering is nu aan zet. Deze zaak is niet gediend met specule ren." Zijn CD A-collega Mulder- Van Dam sluit zich hierbij aan. D66-Kamerlid Hoekema wacht de antwoorden van de ministers af, maar sluit de mogelijkheid van een parlementair onderzoek niet uit. In de modder op Dynamo Open Air, dat voor de laatste maal op vliegbasis Eindhoven is gehouden. Van onze verslaggevers Eindhoven - „Wanneer stijgen jullie op?", werd de twee keu rige VVV-dames bij een eerder bezoek aan Dynamo Open Air (DOA) al toegevoegd, zo ver tellen ze hun toehoorders. Met hun blauwe tenue, compleet met sjaal en halfhoge hak kunnen zij dan ook makkelijk doorgaan voor twee KLM-ste- wardessen. „Maar u zult mer ken, de hardrockers zijn echt heel vriendelijk hoor," vervol gen ze hun verhaal geruststel lend. Het is ouderwets nat DOA-weer als de twee VW-bussen op par keerplaats Neckerspoel voorrij den om de vele belangstellenden op te pikken voor een 'kijkje ach ter de schermen' van het festival. Het publiek voor de rondleiding, dat in meerderheid de leeftijd van headbangen en stagediven reeds lang gepasseerd is, staat vol ongeduld te wachten om zo snel mogelijk in de bus te stappen. Het regent dan ook werkelijk pij penstelen op deze eerste pink sterdag. Maar dat mag duidelijk de pret niet drukken. Gewapend met pa raplu en fototoestel beginnen de deelnemers opgewekt aan de VW-rondrit naar de laatste edi tie van het befaamde hardrock- festival op vliegbasis Eindhoven. Tenslotte moet DOA wijken voor de bouw van een woonwijk op hetzelfde terrein. Dat de harde regen ook het Dy namo-terrein niet onaangetast liet, blijkt bij aankomst. Een on afzienbare modderpoel open baart zich als de bussen tot stil stand komen. De passagiers mo gen nu een klein uurtje rondlopen om van de sfeer te proeven. Hier toe dienen wel dikke, soppige modder, diepe plassen en een moerasachtige, stukgelopen gras mat getrotseerd te worden. Dat dit geen eenvoudige op dracht is, blijkt al snel; een be hoedzame meneer van middelba re leeftijd glijdt uit en smakt met zijn witte broek languit in de nat tigheid. Besmuikt gelach valt hem ten deel. Gelukkig vindt hij het zelf ook wel geestig. De 57.000 hardrockers zelf lijken de moed erin te houden. Nat tot op het bot en sommigen tot hun oksels onder de modder lijken ze zich uitstekend te vermaken. Een enkeling heeft zich van top tot teen in vuilniszakken gehuld en waadt, met een roodverbrand hoofd van de warme dag ervoor, onaangedaan door de plassen. Want een nieuwe band heeft zich aangediend op het indrukwek kende hoofdpodium, en al snel dreunen de bas-tonen tot in de verste uithoeken van het giganti sche terrein. „Het is toch een beetje aapjes kij ken," verzucht twintiger Irene te rug in de bus enigszins be schaamd. Ondanks dat ze door gewinterd popfestivalbezoekster is, liet ze DOA maar voor wat het is. Hardrock is niet helemaal haar genre. „Maar misschien dat ik er volgend jaar wel te vinden ben, maar dan beroepshalve," vervolgt ze. Irene is in het dage lijks leven agente en zojuist aan genomen bij het korps Zuid-Oost Brabant. De aapjes zelf laten zich overi gens niet onbetuigd als de bus stapvoets verder over het terrein rijdt. De rollen zijn omgedraaid als talloze hardrockers enthou siast zwaaien naar het publiek achter de ramen. Er wordt op de bus gebonkt, geschreeuwd en met bier gesmeten.. Eén grapjas gaat zelfs zover dat hij zijn broek laat zakken om tot grote hilariteit van het gezelschap zijn achterste te laten zien. „Vond u het ondanks de modder- troep toch leuk?," vraagt een van de VW-dames vrolijk door de microfoon. „Jazeker," laat het met DO A-poster gewapende ge zelschap in koor weten. De dames zelf hebben trouwens ook weer gelachen. „Ach vrouwke," had een onvervalst Brabantse hard rocker een van hen laten weten. „Da's toch niks zo met die haks kes," om haar vervolgens pardoes van haar voeten te lichten en over een modderpoel te dragen. In het Limburgse Landgraaf is afgelopen pinsterdagen de grens van gemiddeld 75 decibel - de maximaal toelaatbare geluids overlast die Pinkpop omwonen den mocht bezorgen - niet over schreden. De geluidsmeters rond het festivalterrein in Landgraaf wezen een gemiddelde van 60 de cibel aan. De hoogst gemeten piek, 84 decibel, was op het mo ment dat Pinkpopbaas Jan Smeets zondag de tweede dag van het festival opende. Het festival draaide dit jaar op een gedoogbeschikking, in af wachting van een definitieve ver gunning. Pinkpop trok naar schatting tussen de 45.000 en 50.000 bezoekers. Politie en ge meente toonden zich gisteren te vreden over het verloop van het festival. De camping werd zaterdagmor gen al om 07.00 uur, vijf uur vroeger dan gepland, opengesteld om enkele duizenden vroege be zoekers, met name uit het voor malige Oostblok, binnen te laten. De politie heeft zeventien perso nen aangehouden die een ruime hoeveelheid drugs voor verkoop bij zich hadden, waarvan het me rendeel kant-en-klare joints. Daarnaast hield de politie een man aan die 83 xtc-pillen bij zich had, en een man met ruim 200 gram softdrugs en enkele gram men amfetaminen. De verdoven de middelen en het geld dat de verkoop had opgeleverd, zijn in beslag genomen. Tegen de perso nen die drugs bij zich hadden, is proces-verbaal opgemaakt. Den Haag (anp) - Opmerkingen over de veiligheid van sili conen borstimplantaten zijn de inzet van een kort geding dat vandaag voor de rechtbank in Den Haag dient. Fabri kant Inamed B.V. uit Breda heeft het geding aangespannen tegen de Consumentenbond. De bond heeft gesuggereerd dat er een oorzakelijk verband be staat tussen deze vorm van borstcorrectie en medische klachten en deelde mee dat er in de Verenigde Staten een ver bod bestaat op siliconen in- plantaten. De Consumenten bond deed deze uitlatingen in het televisieprogramma Net werk van 17 februari. Inamed, het in Breda gevestig de Europese hoofdkantoor van een Amerikaans bedrijf, kwali ficeert die uitspraken als on juist. Het bedrijf meent dat door de Consumentenbond on rust is ontstaan onder de circa 75.000 tot 100.000 Nederlandse vrouwen met siliconen borstimplantaten en onder vrouwen die een dergelijke chi rurgische ingreep overwegen. Wetenschappelijk is niet on dubbelzinnig bewezen dat er een rechtstreeks verband is tus sen siliconen borstimplantaten en medische klachten. Wel zijn er aanwijzingen in die richting. De Consumentenbond heeft ruim tweeduizend klachten verzameld van vrouwen die kampen met gezondheidspro blemen na een borstverande- ring met siliconen. De klachten variëren van ontstekingen, ver moeidheid en verharding van het vetweeefsel. De klachten zijn ingediend bij een recht bank in de Amerikaanse staat Alabama. Daar loopt al zeven tien jaar een zaak tegen de fa brikanten van siliconen borstimplantaties, waarvan het moederbedrijf van Inamed als marktleider geldt. Advocaten hebben wereldwijd namens 440.000 vrouwen een schade vergoeding van miljarden gul dens geëist. Volgens Inamed wekt de Con sumentenbond met de actie valse verwachtingen bij Neder landse vrouwen. Vrouwen bui ten de Verenigde Staten zouden vrijwel zijn uitgesloten van een (eventuele) financiële schik king. De Consumentenbond be strijdt dit. Het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu (RIVM) onderzoekt momenteel wat de effecten van siliconen implan taten zijn. Het onderzoek wordt verricht in opdracht van minis ter Borst (Volksgezondheid). De resultaten worden volgend jaar verwacht. Brandbom in Turkse winkel Best Best - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een brandbom gegooid in een Turkse kruidenierswinkel in Best. Door de explosie ontstond brand in de winkel. De brandweer kon het vuur snel blussen. Een vrouw die boven de winkel woonde, kon het pand ongedeerd verlaten. De politie heeft geen aanwijzin gen dat het om een aanslag met racistische motieven gaat, maar sluit die mogelijkheid niet uit. Het schadebedrag is nog niet be kend. Vandaag is het Annie M.G. Schmidt-dag Den Haag - De vandaag te houden landelijke Annie M.G. Schmidt-dag moet uiteindelijk resulteren in een standbeeld van de schrijfster die op 21 mei 1995 overleed. De 20e mei was haar verjaardag. Alle kinderboekwinkels in Nederland vieren vandaag feest. Ook in de Tweede Kamer vieren ze mee. De geboortedag van Annie M.G. Schmidt wordt daar herdacht met een voorleesmiddag in diverse talen. Niet alleen parlementsleden kunnen ervan genie ten, ook groep 7 van de Haagse Maria Basisschool kreeg een uit nodiging. Specialisten uiten kritiek op overheid Denver - De Nederlandse overheid stelt te weinig geld beschik baar voor de behandeling van ernstige vormen van kanker, zoals bijvoorbeeld eierstokkanker. Daardoor komen de gespecialiseerde centra in ons land elk jaar opnieuw in bugettaire problemen als zij hun patiënten met de nieuwste medicijnen willen behandelen. Dit stelden dit weekeinde de Nederlandse oncologen dr. W. ten Bokkel Huinink van het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis in Amster dam en Dr. J. Verweij van de Daniel den Hoedkliniek in Rotter dam. Beide artsen pleitten voor een ruimer vergoedingbeleid van het ministerie van Volksgezondheid bij de toepassing van onder meer het nieuwe geneesmiddel topotecan, dat in beide klinieken wordt gebruikt bij vrouwen met eierstokkanker. Jaarlijks wordt bij ongeveer 1500 vrouwen in ons land deze ziekte vastgesteld. Politiebonden boos op Peper Botterdam - De politiebonden ACP, NPB en ANPV zijn boos op burgemeester Peper. De korpsbeheerder geeft volgens de bonden in het PvdA-vlugschrift een verkeerde voorstelling van zaken over de affaire Brinkman. Peper noemt in het vlugschrift de aanbeve ling van de bemiddelaars Broekhuis en Jansen om naast Brinkman twee adviseurs te benoemen 'merkwaardig'. Deze uitbreiding staat volgens Peper al geruime tijd gepland. „Het is de onderne mingsraad die heeft dwarsgelegen bij de benoemingen voor die twee functies," stelt Peper. Volgens hem staat de positie van Brinkman niet ter discussie. De bonden zijn woest over Pepers uit leg van de kwestie-Brinkman. ü9T7.98 Door Gijs Moes Den Haag - Marktwerking was de laatste jaren het to verwoord in de thuiszorg. Nu komen minister Borst (D66, Volksgezondheid) en staatssecretaris Terpstra (WD, Welzijn) daarvan te rug. De markt heeft zijn nuttige werk gedaan, was vrijdag de boodschap bij de presentatie van hun plan nen. De problemen in de thuiszorg, vooral de lange wachtlijsten, zijn op dit mo ment meer gebaat bij over heidscontrole dan bij uit breiding van de commercie. Borst en Terpstra introduceer den bij hun aantreden in 1994 de marktwerking in de thuis zorg 'om het veld op te schud den'. De instellingen waren volgens de bewindsvrouwen niet klant gericht. Er was nauwelijks controle op de groeiende uitga ven - dit jaar circa drie miljard gulden - en veel te veel geld werd uitgegeven aan de bu reaucratie. Al in 1993 waren enige onder nemers voor zichzelf begonnen met het thuis verzorgen van bejaarden, gehandicapten en chronisch zieken. Borst en Terpstra moedigden die initia tieven aan en gaven de nieuw komers een klein deel van het geld uit de AWBZ, waaruit de thuiszorg grotendeels wordt betaald. Vooral de WD was voorstander van dit beleid. Inmiddels zijn er zo'n 25 com merciële bureaus werkzaam in de thuiszorg, naast de 135 tra ditionele instellingen zoals de kruisverenigingen. Van die 25 zijn er enkele opgericht door de niet-commerciëlen, om ook in de nieuwe ontwikkelingen een vinger in de pap te houden. De traditionele instellingen hebben altijd gewaarschuwd dat marktwerking vooral pro blemen veroorzaakt. De Lan delijke Vereniging voor Thui- zorg beschuldigt de commer ciële bureaus van 'oneerlijke concurrentie', onder meer doordat ze niet volgens de cao betalen. Overigens gaat slechts één pro cent van de AWBZ-gelden naar de commerciële bureaus. De komende jaren zal dat percen tage niet veel veranderen, want tot 2001 mogen er geen comm- cerciële bureaus bijkomen, zo werd vrijdag bekend gemaakt. De introductie van de markt werking was niet de enige ver andering van de afgelopen ja ren. Borst en Terpstra willen dat meer mensen gebruik ma ken van thuiszorg, omdat het vaak een goedkoop alternatief is voor het verblijf in een zie kenhuis. Revalideren na een operatie kan volgens hen beter thuis. Dat bespaart vooral de verzekeraars veel geld en daar om kwamen de bewindsvrou wen met iets nieuws: sinds het begin van dit jaar betalen de verzekeraars de kortdurende zorg na ontslag uit een zieken huis. Door deze maatregel ont stond de 'knip': soms betalen de verzekeraars, soms de AW BZ, dat wil zeggen de belas tingbetaler. Terpstra houdt vol dat de marktwerking nuttig is ge weest, maar erkent dat er ook veel onrust is ontstaan. Meer overheidcontrole moet die on rust beteugelen. De staatsse cretaris gaat opletten of de commerciëlen zich wel aan de cao houden. Bovendien mogen de nieuwe bureaus niet meer 'de krenten uit de pap halen'. Ze moeten alle soorten thuis zorg aanbieden. (ADVERTENTIE) Stel, opeens ziet u die ene auto waar u al 'n tijdje naar op zoek bent. En het prijs kaartje valt alleszins WÊÊÊ mee. Als u van tevo ren een VSB Doorlo pend Krediet heeft afgesloten, kunt u meteen toeslaan. Want daarmee heeft u altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerke lijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere kredietverstrekkers. Wilt u direct een Doorlopend Krediet afsluiten? Bel dan gratis met onze leen- adviseurs: 06-0331. Ze zijn 24 uur per dag bereikbaar. Of loop binnen bij één van onze kantoren. U vindt onze kantoren in Breda, Karnemelkstraat 6, Brabantplein 12, Ginnekenweg 310, Heksenakker 102-106; Oosterhout, Heu velstraat 1; Bergen op Zoom, Wasse naarstraat 1; Roosendaal, Markt 72-78; Tholen, Hoogstraat 28. Internet: www.vsb.nl VSB*BANK VSB. Daar kom je verder mee. f/ortii onderneming

de Stem | 1997 | | pagina 3