Glorie voor Hoogendijk na blaam Paulo Tavares: 'Ik ga naar de top' 9NINGEN SV Oostburg viert zeventigste verjaardag Vrouwen Animo gelijk tegen leider DE STEM SPORT ZEELAND B3 RWONING V J MAKELAARDIJ 0115-431380 (fax 0115-432383) 97.000.- V.O.N. br. van der Poel B.V 'Dubbel declareren is nog niet dubbel pakken' Angolese jeugdspeler van NAC zet alles op het voetballen SPORTNIEUWS KORT Zeeuwse jeugdtenniskampioenschappen Baantrimlopen in Terneuzen Jeugdtoernooi W RIA DE STEM ZILVEREN SCHOEN TOPSCORERS-KLASSEMENT In hoofdklasse Zeeuwse districtscompetitie I i i i i ZATERDAG 17 MEI 1997 X 70 L E H-VLAAMSE BOUWVERENIGING Zeeuwsch-Vlaanderen. 14.00 tot 16.30 uur ag van 14.30 tot 15.30 uur RZVW in „Het Lam", Oostburg. I GOED IDEE I m.i.v. 7 mei van het chouwburgstraat. iat 74 ruime vrijstaande woning en mooie tuin; u treft veel i op dit perceel van 575 m2. stlangeweg I won. 149 ruime recreatiewoning met op de Westerschelde. Gele voltooiing naderende Village ngvliet 24 woning met garage, 4 ruime fraaie tuin. Keurige, in 1990 ng op een perceel van onge- rsstraat 8 woon-winkelpand vlakbij het van IJzendijke met diverse rheden. snstraat 2 fvrijstaande woning op ong. grond met ruime woonkamer, aapkamers, mooie badkamer ien fraai aangelegde tuin met en terrassen. rdstraat 4 ruime eengezinswoning met tuin; perceel is ong. 300 nf. ruime zolder, 4 slaapkamers, ne woonkamer/open keuken tzicht op de tuin die geheel de van de woning ligt. tie en afspraak voor bezichti- ASSTTR ANTIËN Hoek Schoondijke >P nnemingsbedrij hersluijs 31 4536 HM Terneuzen Door Steef Arts Oostende - Frans Hoogendijk kende afgelopen weekeinde zijn moment van glorie. In een kolkend Media Center in Oostende mocht de Nederlandse voorzitter van de Euro pese Judo Unie de Belgische prins Philip begeleiden naar de prijsuitreiking van sportidool Ulla Werbrouck. Het moment van glorie staat in schril contrast met de gebeurte nis van een jaar geleden. Toen werd Hoogendijk aan de voora- vond van het EK in Den Haag tot een smadelijke aftocht gedwon gen als preses van de Nederland se bond. Hoogendijk zou onheus hebben gedeclareerd, had bonds- directeur Jan Post onthuld. Smeuïge details over Aziatische maaltijden die in werkelijkheid Thaise massage zouden zijn ge weest, sierden maandenlang de sportpagina's. Een jaar lang zweeg Hoogendijk. „Niet omdat ik het zelf wilde. Mensen die me kennen, weten hoe moeilijk ik het ermee heb ge had. Achteraf, nu mijn onschuld is aangetoond, ben ik blij dat ik die adviezen niet in de wind heb geslagen," vertelt de judo-voor zitter. Ondubbelzinnig Hoogendijk voelt zich vrijgepleit. Het accountantsbureau Moret, Ernst Young kon uiteindelijk slechts een post van 67 gulden vinden, die onterecht zou zijn ge declareerd. Onlangs royeerde de commissie van beroep van de ju- dobond zijn aanklager Jan Post als lid, nadat hij eerder al was ontslagen als directeur. „Met die uitspraak was ik erg blij. Niet vanwege de straf voor Post, maar omdat het mij ondubbelzinnig van elke blaam zuiverde," meent Hoogendijk. Toch maakt hij zichzelf verwij ten, omdat hij erkent dat het toenmalige bestuur de zaken niet erg handig aanpakte. „Vroeger hoefde er niet gedeclareerd te worden. De voorzitter van de ju- dobond had een vast budget voor representatiekosten, waar hij vrij uit kon putten. Dat kwam me minder goed uit, omdat die som voor de belastingen als inkomen wordt gezien. Daarop werd be sloten om voortaan de onkosten te verantwoorden. Niet alleen werd het daardoor controleer baar, maar het werkte ook drem- pelverhogend." Hij geeft toe dat er in bepaalde gevallen dubbel is gedeclareerd. „Maar dat wil nog niet zeggen dat ik die bedragen ook dubbel heb ontvangen. Jan Post wist dat, maar hij was op mijn scalp uit." Primaire reacties In het sterk gepolariseerde judo wereldje probeert er, volgens Hoogendijk, altijd wel iemand een tegenstander onderuit te ha- Frans Hoogendijk (links), de voorzitter van de Europese Judo Unie, in Oostende in gesprek met de kersverse Europese kampioen Ben Sonnemans. foto anp len. „Ik heb daar veel over gefilo sofeerd. Ik kan dat alleen uitleg gen door iemand stevig bij zijn jasje te pakken en hem omver te trekken. Dan voel je welke pri maire reacties judo oproept. Er gebeurt iets met je. Juist bij judo moeten die emoties gecontroleerd worden. Het lijkt echter wel of van de weeromstuit iedereen bui ten de mat alles maar laat gaan. Anders kan ik het ook niet ver klaren." Met Post had hij een competen tiestrijd. „Als directeur, de pro fessional in de sport, had hij een dienende functie ten opzichte van de beleidsmakers. Maar in som mige gemeenten met een zwak bestuur wil de gemeentesecreta ris ook wel eens de macht grijpen. Ik liet dat bij de judobond niet gebeuren" Nog steeds is zijn rehabilitatie niet compleet. „Het interim-be stuur meende een commissie van onderzoek in te moeten stellen. Die heeft zijn oor alleen bij Post te luisteren gelegd; andere be trokkenen zijn niet gehoord. Het accountantsrapport is niet eens geraadpleegd." In het onderzoek wordt een be drag genoemd van veertigdui zend gulden, dat Hoogendijk ten onrechte getoucheerd zou heb ben. Vreemd genoeg besloot de bondsraad vorige week het geld niet bij de ex-voorzitter terug te vorderen, terwijl het in één adem een motie verwierp die opriep af stand te nemen van het rapport. „En daarmee raak je één van de grootste gevaren die de judobond - en wellicht ook andere bonden - bedreigen: niet de mensen met de blazer, de bobo's, vormen de be dreiging, maar de afgevaardig den in de bondsraad. Het zijn vaak mensen die zonder kennis van de materie oordelen. En met dergelijke besluiten moet je als bestuur verder." Dat was ook de reden dat hij zelf in de Nederlandse bondsraad zit ting heeft genomen. Niet om als een engel der wrake zijn opvol gers het vuur na aan de schenen te leggen, maar juist om zijn ken nis niet verloren te laten gaan. „Ek heb mijn district op het hart gedrukt om Koos Letterie te steu nen. Ook in de Zembla-zaak en de brief die hij daarover heeft ge schreven. Die is niet overal even goed ontvangen. Vooral het ont kennende karakter stoorde veel mensen. Hij mag dan gemanipu leerd zijn door het tv-program- ma, maar hij heeft de omstreden uitspraken wèl gedaan." Ook in zijn affaire heeft het be stuur zich niet brandschoon ge dragen. „Door het rapport klak keloos, zonder commentaar, rond te sturen, hebben ze partij geko zen. Ik had er graag een reactie bij gegeven. Nu ben ik gedwon gen om mijn tuchtzaak tegen de bond voort te zetten. Zolang het rapport er ligt, is mijn naam niet gezuiverd." Opgeheven hoofd Vijf dagen na zijn aftreden werd Frans Hoogendijk gekozen tot voorzitter van de Europese Judo Unie. Met opgeheven hoofd schreed hij afgelopen weekend naast prins Philip naar Ulla Wer brouck, de olympisch kampioene, die de Belgische judo-fans een zeer geschikte partij vinden voor de troonopvolger. „Ach," ver zucht Hoogendijk geamuseerd. „Ik begin aan het koninklijk ge zelschap te wennen. Onlangs in Monaco onderhield ik me nog twee uur met prins Albert. Ja, die is ook nog zoekende." sib !iu giiilcax r j~' u NAC trainer Rijsbergen noemt hem 'een jongen naar mijn hart.' „Ik zal ervoor zorgen dat ik aan Je top kom," is de reac tievan de zeventienjari ge jeugdspeler van NAC, Paulo da Costa Tavares. Boor Ingeborg Bosch Breda - Het leven van Paulo Tavares draait momenteel voornamelijk om voetbal. Dat is, naast school, het enige wat hij nog heeft. Bij zijn voetbal vereniging NAC weet men niet beter dan dat hij zijn ge- We familie heeft verloren aan W Angolese oorlogsgeweld. Op vijftienjarige leeftijd stap te de Angolees in zijn eentje op het vliegtuig richting Ne derland. Hij liet alleen een 'gd in oorlogsgebied achter. „Daarover wil ik niet praten," zegt de zeventienjarige Jongen terwijl hij zijn ogen neer slaat. toi zijn opleiding hecht Tavares Bet veel belang. Hij wil voetbal ler worden en zal daar alles voor f°en. „Als je kiest om voetballer e worden, moet je daarvoor wil- en werken. Als je dat niet hebt, kom je er niet," is zijn instelling. Dat is wat Rijsbergen in hem aanspreekt. Die ongelooflijke in zet en wilskracht. Bij de moge lijkheid dat hij het niet gaat ma ken in de voetballerij, wil Paulo Tavares niet stilstaan. „Je moet niet denken dat het je niet lukt. Ik ga naar de top. Punt." De Angolees woont sinds vorig jaar in het 'NAC-hotel'. Jan Snoek en zijn vrouw hebben zich over de jonge voetballers (de An golees, vier Brazilianen en een Slowaak) ontfermd. De was wordt gedaan, er wordt gekookt en er wordt gepraat. Over school, maar bovenal over voetbal. Pra ten over de tijd in Angola wil Ta vares ook in het 'NAC-hotel' niet. Met niemand. „Zodra het woord Angola valt, klapt hij dicht," ver telt 'huisvader' Snoek. „Tavares is heel gesloten, maar misschien moet hij zich eerst meer op zijn gemak voelen." De jonge NAC'er voldoet volledig aan het beeld van een straatvoet ballertje dat uitgroeit tot een veelbelovend talent. In zijn thuis land Angola wist hij bij al het oorlogsgeweld de straat wel de gelijk te vinden. Na zijn eenzame vliegtocht naar Nederland werd hij door justitie bij een Apel- doorns gezin geplaatst. Ook daar trok de jonge Tavares naar de straat. „Ik hoorde vaak dat ik goed kon voetballen en uiteindelijk werd ik lid van de Apeldoornse ama teurclub AGOVV. Ik speelde op zaterdag bij Al en op zondag bij het eerste." Een scout van NAC 'ontdekte' de jonge Angolees in het Apeldoorn se. Maar ook Vitesse en Ajax za gen 'iets' in hem. Hij trainde zelfs bij beide clubs, voordat hij be sloot om naar de jeugd van NAC te gaan. „We hadden een goed ge sprek en ik ben naar de Bredase club gegaan. Bij NAC beloofden ze me meer toekomst dan bij de andere clubs." Volgend seizoen krijgt Tavares een contract voor het tweede van NAC. Hoe de toekomst er verder voor Tavares uit ziet, weet hij niet. Als hij maar kan voetballen. Ajax, Bayern München, Juventus, AC Milan, het maakt hem niet uit bij welke club hij in de toekomst nog terechtkomt. „Als de club maar goed is. Geld maakt niet uit," zegt hij met een brede glimlach. Ook de taal is voor hem niet van belang. „Ik dacht dat Nederlands moeilijk zou zijn, maar dat valt best mee," zegt hij in toch ge brekkig Nederlands. Over het Angolese voetbal weet Tavares niets. Hij wil het ook niet weten. „Ik woon nu twee jaar in Nederland, ik heb een verblijfs vergunning en ik denk niet meer aan het verleden." Bij AC Milan speelt de favoriet van de jeugdige NAC'er: George Weah, die net als Tavares een spits is. Ooit hoopt Tavares net als Weah tot beste voetballer van de wereld te worden gekozen. Weah kreeg die titel in het jaar 1995. Tavares heeft een goede koptechniek. Ook zijn snelheid mag er zijn. „Dat zeggen de men sen om me heen. Van jezelf moet je dat niet zeggen. Dat is niet goed," zegt de kleine, nauwelijks 1.70 meter metende Tavares be scheiden. De Angolees is al een paar keer ingevallen in het eerste van NAC. Afgelopen maandag avond kreeg hij in de wedstrijd tegen Roda die kans niet. Na een lange juniorencompetitie, waarin het elftal van Tavares het kam pioenschap behaalde, vond Rijs bergen dat het voor de Angolees tijd was voor rust. Rust? Zes da gen in de week staan voor Tava res in het teken van voetbal. Al leen op vrijdag hoeft de jongen het veld niet op. „Dan gaan we, na schooltijd, meestal poolen in de stad.Tavares gaat naar de in ternationale school aan het Flo- °°orFred Rabout Oostburg - Zeventig jaar ge ïoniseerd voetbal in Oost- ®g- De West-Zeeuws- aamse centrumplaats her- toutt dit vanaf zaterdag 17 Bei tot en met 7 juni. Daar- ussen, op 4 juni, is het precies 'u laar geleden dat men onder e oaam Excelsior met de ge ïoniseerde voetbalsport be- On. Gevoetbald werd er al w °Vedevering komt het oor- gsjaar 1914 boven drijven. Met korenbeurs bij de familie Lu- li als thuishaven. De weeën iqï!n togonnen, maar pas in werd het kind, Excelsior ge- geboren. Zoals zoveel ten - i,es In de regio, want het wa- agen dat iedere buurtschap z'jn clubje had. In Oostburg >n er nog een aantal naams- 1,.L®lI)gen alvorens men tot de 20 u Oostburg kwam. Op <*tober 1927, amper vier maanden nadat men de club had opgericht, ging men al spelen on der de naam Vitesse. Een jaar later, op 28 november, trad men toe tot de Zeeuwsehe Voetbalbond onder de naam Zeeuwsch-Vlaamsche Boys en pas op 4 mei 1934 werd het Oost burg. Een kleine wijziging kwam in 1960 nog tot stand toen er nieuwe statuten werden opge maakt en men als SV Oostburg de competities inging. Veel valt er over de beginperiode overigens niet meer te achterha len. Mirjam Bezemer, die samen met Rudy Kiburg, Patrick de Sutter en Jeroen Hartog de jubi leumcommissie bemant, is met haar companen onder meer bezig een jubileumuitgave in elkaar te zetten. Het blijkt een enorme klus. Ménsen vanuit de beginpe riode zijn een schaars artikel ge worden en als er dan toch iemand gevonden wordt, blijkt het herin neringsvermogen vervaagd te zijn. Bovendien werd het in de vooroorlogse periode en ook nog een geruime tijd daarna, niet zo nauw genomen als het over notu leren van vergaderingen ging. Dat werd meestal gedaan op de achterkant van een sigarendoos- je. Zodra de sigaren op waren, was het ook gedaan met de notu len. 'Met dank aan de samenstel ler'. Vlammen Bovendien werd Oostburg in het najaar van 1944 tijdens de bevrij ding van West-Zeeuws-Vlaande- ren niet gespaard. Het schaarse wat toen nog voor het nageslacht aanwezig was, wat voetbal in Oostburg betreft, verdween in de vlammen. Men had toen ook wel andere kopzorgen. „Het valt in derdaad niet mee," geeft Mirjam Bezemer te kennen. „Er zijn nog zo weinig mensen over en er is zo weinig bewaard gebleven, maar het is wel leuk werk." Een naam die wel steeds naar vo ren komt, is Philip de Vuyst. Ja renlang voorzitter en de grote man achter het voetbal in Oost burg. Henk Lastdrager heeft eveneens een belanrijke rol bij de club gespeeld. Hij was het die de huidige jeugdafdeling in de jaren vijftig op poten heeft gezet. Trou wens, niet alleen voor Oostburg, maar in de gehele regio was Last drager in die dagen een naam als er over juniorenvoetbal werd ge sproken. Op het sportieve vlak werd pas in 1935 een eerste kampioenstitel behaald. Men is trouwens ook de laatste jaren niet verwend op dit gebied. De laatste jaren probeert men met een goed opgezette jeugdafdeling hogerop te komen, maar ook dit jaar kon de zeven tigjarige niet de champagne van een kampioensfeest aangeboden worden. Het zag er zelfs even erg donker uit toen na een zwakke periode na de winterstop het de gradatiespook zich aan de Bal juw Veltersweg, waar men overi gens sinds half de jaren tachtig over een schitterende accommo datie beschikt, liet zien. Spook „Gelukkig hebben we dat spook naar andere oorden kunnen stu ren," aldus Peet van de Bekke, de huidige voorzitter. Hij heeft zijn sporen bij de SV Oostburg ook al meer dan verdiend. Was jaren lang een van de betere spelers, in een periode dat Oostburg speelde op het niveau waar het thuis hoort, de vierde klasse. Een klei ne twee jaar terug volgde hij Jean Burlet als voorzitter op. Zierikzee - Op het park van LTC Zierikzee vinden van vandaag tot en met maandag de Zeeuwse jeugdtenniskampioenschappen plaats. Bij de jongens tot en met 14 jaar gaat Andy de Bruijne uit Oostburg als favoriet van start. PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 16 jaar: 1. Frank Clausing, 2. Ronny van Kessel, 3/4. Dennis Bommelijn en Pascal van Poecke. Tot en met 14 jaar: 1. Andy de Bruijne, 2. Thijs Slagboom, 3/4. Alexander Nonnekes en Sander Roose. Tot en met 12 jaar: 1. Mathijs Hulster, 2. Wesley van Noord, 3/4. Michiel van Kuyk en Wouter Blokland. Tot en 'met 10 jaar: 1. Ferry Bordui, 2. René Lindenbergh, 3/4. Stefan Nonnekes en Kadir Pokorni. MEISJES Tot en met 16 jaar: 1. Hanneke Snijder, 2. Jeantien van den Dries, 3/4. Tinta van Wely en Mirjam Roose. Tot en met 14 jaar: 1. Lindsey Knop, 2. Annick van de Walle, 3/4. Marian ne Snijder en Jacqueline Verhaegen. Tot en met 12 jaar: 1. Silvana Bauer, 2. Merlyn Atoon, 3/4. Marcella van de Vliet en Annemarie Ketting. Tot en met 10 jaar: 1. Audrey Atoon, 2. Daisy boogaard, 3/4. Stephanie Pauwels en Stephanie Ekkebus. Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport houdt op woensdag 21 mei een tweetal trimlopen op haar kunst- stofbaan. De 3 kilometer gaat om 19.00 uur van start terwijl de 5,6 kilometer om 19.30 uur op gang wordt geschoten. Er kunnen zowel KNAU-lieentiehouders als trimlopers terecht. Men kan zich vanaf 18.30 uur aanmelden op het plaatselijke se cretariaat. Westdorpe - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging RIA uit Westdorpe houdt zaterdag 24 en zondag 25 mei het jaarlijkse, groots opgezette Outokumpu-jeugdtoernooi. Dit jaar zijn B- en C- junioren en D-, E- en F-pupillen te gast op het sportpark aan de Kapittelstraat in Westdorpe. In totaal nemen achttien verenigingen deel. Opvallend is dat maar liefst tien Belgische clubs acte de presence geven. Het internatio naal tintje wordt nog versterkt door de deelname van een Franse vereniging. Zaterdag 24 mei openen de B-junioren het toernooi vanaf 8.30 uur. Een half uur later begint het toernooi voor de D-pupillen en om 12.30 uur starten de E-pupillen. Het toernooi voor B-junioren is omstreeks 12.00 uur afgelopen, dat van de D-pupillen om 16.30 uur en van de E-pupillen om 16.45 uur. De C-junioren en F-pupillen beginnen zondag 25 mei om 11.00 uur. De C-junioren zijn rond 15.00 uur klaar en de F-pupillen be sluiten het toernooi omstreeks 16.00 uur. In totaal komen 46 ploe gen in actie. Deelnemende verenigingen zijn: RIA, Philippine, Koewacht, Axel, Corn Boys, IJzendijke, Oostburg (Nederland), De Klinge, SLV Zelzate, Bon heiden, Kiauwaerts, Excelsior Balgerhoeke, Eendracht Hekelgem, Een dracht Aalst, Sk Boekhoute, FC Daknam en Goalgetters St.-Laureins (België) en Entente Haute Saundgau (Frankrijk). 1. H. Rietjens (HW'24) 28 doel punten. 2. A. van Hanegem (Yzendijke) 22 doelpunten. 3/4. P. van Bom (SSV'65) en A. Wauters (Vogelwaarde) 21 doel punten. 5. N. de Wolff (Sluiskil) 20 doel punten. 6/7. J. Lensen (Koewacht) en E. de Groene (Luetor'88) 19 doelpunten. 8. t/m 10. R. Mohr (Heinkenszand), C. Blommaert (HVV'24), W. v.d. Dries (Kapelle) 18 doelpunten. 11. P. Withagen (HW'24) 17 doel punten. 12. A. Human (Dauwendaele) 15 doelpunten. 13/14. O. Doeland (RCS) en P. Kamstra (s Heer Arendsk.) 14 doelpunten. 15. P. Landa (Tern. Boys) 13 doel punten. 16. J. Lambert (Hoek) 12 doelpun ten. 17 t/m 21. E. Leonhart (Dauwen daele), M. Jonckman (Goes), R. Back (Hansw. Boys), R. Bayra (Kruiningen) en L. Goossen (Tern. Boys) 11 doelpunten. 22 t/m 28. G. v.d. Broecke (Axel), T. Hanny (AZW), M. Boeckhout (Breskens), K. Westerweele (RCS), F. Goedegebuure (s Heer Arendsk.), W. Bisschop (V.V. Steen) en J. Mol (Wemeldinge) 10 doelpunten. 29 t/m 35. E. di Martino (Axel), C. Osmamovski (Breskens), S. de Rysscher (Breskens), J. Kivits (Ka pelle), A. van Noorden (Kruinin gen), J. Navarro (V.V. Steen) en A. Meijer (Zaamslag) 9 doelpunten. Clubscore: 1. HW'24 98 doelpunten. 2. Kapelle 60 doelpunten. 3. Kruiningen 55 doelpunten. Paulo Tavares: „Als je kiest om voetballer te worden, moet je daarvoor willen werken. Als je dat niet hebt, kom je er niet.foto cor viveen rijn College, samen met zijn huis genoten. Na de lessen gaat Tava res regelmatig naar Alex Fievez, de chirurg die menig NAC-speler opknapte. Voordat de Angolees in het NAC-hotel werd gehuis vest, woonde hij bij Fievez in. Ta vares beschouwt Fievez als zijn familie. „Hij is heel goed voor me geweest en ik heb hele goede ge sprekken met hem gehad." Ook met zijn pleegmoeder in Apeldoorn heeft de jeugdige NAC'er nog contact. „Alleen niet zo vaak. Ik heb het namelijk heel druk. Af en toe bellen we of stu ren we een kaartje." Het was trouwens niet zijn de buut op bestuurlijk niveau, want dat mocht hij al een keer beleven in het begin van de jaren zestig toen het bestaan van de SV Oost burg aan een zijden draad hing. Het voltallige bestuur werd door de KNVB geschorst, omdat men met een ongerechtigde speler in competitieverband was uitgeko men. Het was ongetwijfeld de donkerste pagina in de historie van de rood-zwarten. Onder voorzitterschap van Harold Tas werd toen het zwalkende schip weer in goed bevaarbaar water gebracht. PROGRAMMA Zaterdag 17 mei: pupillentoernooi. Zaterdag 24 mei: veteranentoernooi. Zaterdag 31 mei: familiedag met on der eer penalty schieten op Jean-Ma- rie Pfaff en aansluitend de feest avond voor de jeugd. Zondag 1 juni: toernooien voor A- unioren en senioren. Maandag 2 juni: beachvolleybaltoer- nooi vanaf 16 jaar. Vrijdag 6 juni: zeskamp voor leden en donateurs vanaf 16 jaar. Zaterdag 7 juni: algehele feestavond. Op een nog nader te bepalen datum komen de C-junioren aan bod. Van onze tennismedewerker Terneuzen - De vrouwen van het Terneuzense Animo speel den verdienstelijk gelijk tegen koploper Souburg in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie: 3-3. TENNIS Het duel tussen Animo en Sou burg werd enkele weken geleden bij een 2-1-voorsprong voor Ani mo afgebroken wegens de regen. De Oost-Souburgse vrouwen moesten derhalve nog een keer afreizen naar Terneuzen. Voor Animo won Ria Wisse met regel matige cijfers van Joke Engelse, terwijl Tiny van Zweeden in drie sets baas bleef over Dity de Klerk. Voor Souburg won Jopie Platschorre met forse cijfers van Ria de Rooy, terwijl Joke Zwa nenburg hetzelfde deed ten koste van Joke Louwerse. In het eerste dubbel overtrof Animo zichzelf. De combinatie Wisse/Van Zwee den won knap in drie sets van Platschorre en Zwanenburg, die beiden de Cl-speelsterkte genie ten. Het tweede dubbel ging in drie sets naar Souburg. Koploper Souburg wordt op de hielen gezeten door Hulster Am bacht en SJEF. Hulster Ambacht geraakte thuis niet verder dan een 3-3-gelijkspel tegen laagvlie ger Yerseke. De Hulsterse forma tie trad gehavend aan door de ab sentie van Ella Neefs en Gerda de Moor. Lisette van Gaever en Mo nique van Rattingen (drie sets) wonnen beiden him partij. Mi chelle Deltour en Adrie Tijssen verloren in twee sets. Verder be landde het eerste dubbel Del tour/Van Rattingen in Hulsterse handen. Het Aardenburgse SJEF zette een mooie prestatie neer door Sou burg uit met 4-2 te kloppen. In de eerste partij versloeg Cl-speels- ter Ria Sterrenberg in straight sets Joke Zwanenburg: 4-6, 4-6. Nog beter verging het Margriet Buijze tegen Emmy Kuiper: 0-6, 2-6. SJEF-aanvoerster Rita de Clercq verloor van Joke Engelse (in drie sets), Christianne Dhont van Dity de Klerk. De reserves van Animo draaien een zorgeloze competitie. Zeker na de 4-2-overwinning in Krab- bendijke op De Klappers. Voor de Terneuzense formatie wonnen Bep van de Vijver en Trudy Blok land (drie sets) beiden hun single. De dubbelcombinaties Van de Vijver/Blokland en König/Ver- helst wonnen beiden in drie sets. In Breskens eindigde het streek- duel tussen De Boskreek en Ani mo 1 onbeslist: 3-3. Voor Animo zegevierde Ria Wisse met duide lijke cijfers over Dity Boekhout, Tiny van Zweeden won freew heelend van Anita Maas, terwijl Joke Louwerse via een extra set Hendrika van de Linde klopte. Voor De Boskreek won alleen Addy Carels haar partij van Ria de Rooy. Tevens waren de Bressi- aanse combinaties Maas/Van de Linde en Boekhout/Carels suc cesvol. Op de slotdag van de com petitie moet Souburg thuis tegen De Boskreek, Hulster Ambacht moet naar Krabbendijke voor het duel met De Klappers en SJEF reist naar Terneuzen af waar Animo 1 gastheer is. Uitslagen hoofdklasse vrouwen: De Boskreek-Animo 1 3-3, De Klappers- Animo 2 2-4, Souburg-SJEF 2-4, Hulster Ambacht-Yerseke 3-3, Ani mo 1-Souburg 3-3, Animo 2-Hulster Ambacht 4-2, SJEF-De Boskreek 4- 2, Yerseke-De Klappers 4-2. Stand: Souburg 24, Hulster Ambacht en SJEF 22, Animo 2 20, Animo 1 16, De Boskreek 15, Yerseke 11, De Klappers 9.

de Stem | 1997 | | pagina 17