Kerk anders inrichten in Hoofdplaat' gtichting wil extra geld voor uitbreiding sporthal Breskens Westdorpe-3 wint RZVW-koersbaltrofee Tweede editie Zeeland Natuurmaand vol met zo'n 200 activiteiten Artiesten en boerentrekker-trek op traditioneel Meerminnefeest PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT 'Oplossen knelpunten riolering grensgebied heeft geen prioriteit' J DE STEM ZEELAND C4 plan voor multifunctioneel centrum Veiling van eerste vaatje van haring Zeeland wil vervoer van gevaarlijke stoffen door Vlaketunnel Koersbaltoernooi bij vijftigjarig jubileum van Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging Zeilen met hoogaarzen in Zeeland Oostburg x 65 I I I DONDERDAG 15 MEI 1997 ,,,n Qftze verslaggeefster Sens - De Stichting Sporthal Lskens wil van de gemeente Oost- j 150.000 gulden extra ontvan gen voor de te bouwen sporthal in Breskens. D hal maakt deel uit van het recreatie- pr0ject Scheldeveste, dat verder bestaat uit de bouw van een zwembad en maxi maal 210 vakantiewoningen. Exploitant van het project is recreatie ondernemer J. van de Velde uit Breskens. De stichting en Van de Velde zijn van mening dat de sporthal dient te worden uitgebreid om zo de tennisbanen op te waarderen van een A- naar een B-sta tus. Voorzitter G. de Bruijckere van de Stichting Sporthal Breskens: „In de sporthal komen drie tennisbanen te lig gen, hiervoor is een B-status nodig. Deze status is van belang om aan de officiële normen te voldoen. Om dat te bereiken, is er tussen de banen een ruimte nodig van vijf meter en in de huidige planning is die ruimte er niet. Er is in Zeeuws- Vlaanderen geen enkele hal met een B- status en wij proberen er alles aan te doen om dit wel te bereiken. Vandaar dat er van ons nu een brief bij het college van burgemeester en wethouders ligt met het voorstel tot uitbreiding. Hopelijk valt er met het college te praten over deze uit breiding en wordt het een raadsvoor stel." De raad ging eerder akkoord met een be drag van 1 miljoen gulden voor de sport hal en nog eens een extra bedrag van bij na negen ton voor de infrastructuur. De brief staat op de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering die vanavond plaatsvindt in het Oostburgse gemeentehuis. De vergadering begint om 19.30 uur. Van onze verslaggeefster Hoofdplaat - Er zijn plannen om de hervormde kerk van Hoofdplaat in te richten als multifunctioneel centrum. Het ge bouw aan de Dorpsstraat wordt amper nog gebruikt voor kerk diensten en de Stichting Oude Kerken, die de kerk beheert, wil bet gebruiken voor onder meer concerten, voorstellingen en films. ■Maar het gebouw moet ook wor den gerestaureerd. Voor de kleine hervormde gemeente van Hoofd- lat was het daarom niet langer mogelijk de kerk te onderhouden en twee jaar geleden nam de Stichting Oude Zeeuwse Kerken uit Middelburg het over. I Tegelijkertijd werd er een plaat selijke commissie opgericht die namens de stichting zorgdraagt voorde kerk. Volgens de voorzit ter van deze commissie, J. van Van onze verslaggeefster Sluis - In Sluis wordt op dinsdag 27 mei het eerste vaatje haring van het jaar 1997 geveild. Op deze dag zal ook Stich ting Sluis Promotie samen met de Middenstandsvereni- ging Sluis de Hollandse Nieuwe presenteren. De veiling vindt plaats om 19.00 uur op het terras van brasserie De Boeie aan de Kaai onder het genot van een goed glas Korenwijn. den Ameele, dienen kerken niet langer alleen als behuizing voor kerkgenootschappen, ze worden ook als cultuurmonumenten van grote waarde geacht. „Dit monument dateert uit 1785 en moet voor onze gemeenschap behouden blijven. Onze doelstel ling is dan ook het bewaren en beheren van het gebouw en daar in activiteiten ontplooien die in overeenstemming zijn met de aard van de kerk. Er wordt nog maar een keer in de maand een kerkdienst gehouden en er is dus genoeg gelegenheid om andere dingen te organiseren. Naast cul turele evenementen denken we ook aan vergaderingen van aller lei organisaties. Eveneens wor den deze zomer voor het eerst in Hoofdplaat zondagavondconcer ten gehouden voor toeristen. We zijn dus heel wat van plan, we willen het gebouw zo veel moge lijk verhuren om geld binnen te halen voor de restauratie. Via de stichting ontvangen we ook sub sidie van verschillende overhe den en inmiddels hebben we ver schillende bedrijven aangeschre ven voor sponsoring." De commissie nodigt iedereen uit op maandag 26 mei voor een bij eenkomst in de kerk om de plan nen voor het kerkgebouw nader uit te leggen. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Van onze verslaggeefster Middelburg - De maand juni is in Zeeland uitgeroepen tot Na- taurmaand. De Zeeland Natuurmaand gaat zaterdag 31 mei van start. In deze periode zijn in totaal 220 natuuractiviteiten te onderne men, die zowel leerzaam als leuk kunnen zijn. Vorig jaar werd er Middelburg (anp) - Gedepu teerde Staten (GS) van Zee land vinden dat de Vlaketun- nel in de A58 bij de gemeente Kapelle toegankelijk moet worden voor vervoer van ge vaarlijke stoffen. vragen minister A. Jorritsma wn Verkeer daarom haast te ma- n met aanpassing van de regle menten voor de tunnel. De omlei- "lng die het risicovervoer nu moet nemen leidt tot gevaarlijke situaties, aldus GS. rijkswaterstaat heeft de tunnel jaren geleden al laten aanpassen voor risicovolle transporten, ®aar er mag nog steeds geen ge vaarlijk vervoer doorheen. Aanvankelijk was de moeilijk- Ma dat er geen verbinding voor vamerabewaking was met de meldkamer van de politie in Mid- burg. De speciale lijn daar- °or ontbrak. Dat probleem is nu Pgelost, maar nog steeds rijden gevaarlijke transporten om via de provinciale weg. e gemeente Kapelle noemt de ombinatie van landbouwverkeer ®°r de plaatselijke veiling met achtauto's met gevaarlijke Iconen 'ongelukkig en gevaar- r voor het eerst een Zeeland Na tuurmaand gehouden. Het programma varieert van na tuurhistorische exclusies, open luchtconcerten, lezingen, rond leidingen, natuurontdekkings- tochten, vaartochten, fietsroutes, wandelingen, huifkarritten en ecologische kooksessies tot op de natuur geïnspireerde teken- en schilderlessen. Een volledig programma is te vinden in de Zeeland Natuur maand Informatiekrant. Om een tipje van de sluier op te lichten: zaterdag 31 maart opent gedepu teerde J. van Zwieten de thema- maand in het natuurgebied De Smitschorre nabij Axel. Er wordt dan ook een natuurmarkt gehou den en er is een Land Art Exposi tie. Kunstenaars hebben zich hiervoor laten inspireren door het boeiende landschap De Smit- schorre. Op 4 juni wordt Dreischor offici eel het Bloemendorp, op de ze vende wordt de Krekenfietstocht door het land van Aardenburg gehouden, een dag later kan men meedoen met het schaapsscheer- dersfeest in Clinge. Maandag 9 juni staat een ploeter-excursie naar De Hooge Platen bij Bres kens op het programma en 11 ju ni is er een excursie door natuur gebied Het Zwin. Een nattelaarzen-tocht staat 14 juni op stapel in Sint-Annaland en in Retranchement wordt 18 ju ni een kruidenzoektocht gehou den. Aardenburgse bomen wor den bewonderd tijdens de bo- menwandeling op 27 juni. Deze en nog vele andere activiteiten worden tijdens de Zeeland Na tuurmaand gehouden, georgani seerd door Bureau Toerisme Zee land en Recratiewerk Zuid Ne derland in samenwerking met de natuurbeherende organisaties in de provincie. Fanatiek werd er door de ouderen in 't Sportuus in Axel koersbal gespeeld om de RZVW-trofee. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggeefster Axel - Sportzaal 't Sportuus in Axel we melde van de ouden van dagen tijdens het koersbaltoernooi dat gisteren werd gehouden. Bijna driehonderd deelnemers ingedeeld in 48 teams streden om de grote RZVW-koers baltrofee. Het derde team van Westdorpe won het toernooi. De Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging organi seerde dit toernooi vanwege haar vijftigste verjaardag. Fanatiek Dat ouderen nog zeer fanatiek kunnen zijn, werd gisteren tijdens het koersbaltoernooi wel duidelijk. Niet alleen gezelligheid, maar ook het winnen van een wedstrijd was be langrijk voor de deelnemers. Vaak werd heftig gereageerd wanneer een zeer goede bal door tegenspelers van de baan gekaatst werd. Twee reeds kalende he ren zouden elkaar bijna in de weinig overge bleven haren vliegen omdat niet duidelijk was welke bal het dichtst bij het witte balle tje gelegen was. Maar de wat bedeesdere echtgenotes kwamen tussenbeide en het spel atMsu ko& yrolijkjyorden voortgezet. Stralend 'trots kijkt een'man voor zich uit, hij had weer een goeie gooi gedaan. „Horen kan hij niet goed meer," vertelt zijn vrouw, „maar gooien kan hij als de beste. En win nen, dat wil hij nog steeds." Tussen de bedrijven door werden geani meerde gesprekken gevoerd. Over politiek, alleen zijn of over verliefdheid. „Ja hoor," zegt een grijzende dame, „verliefd worden kan je ook nog wel op je zestigste of zeven tigste jaar. Dat gaat heus niet over." Na tien voorronden kwaijgri het team West dorpe 3 en Ambo-Hulst/Clinge als besten uit de bus. De spannende finale resulteerde in een overwinning van het Westdorpse team, het team dat de eerste wedstrijd verloor, maar zich goed herstelde. Geen geduld Jammer was dat de meeste deelnemers geen geduld konden opbrengen om de finale te zien. Uitgespeeld, dan naar huis, was het motto van de teleurgestelde verliezers. Be grijpelijk, maar niet echt sportief, was het commentaar van organisator S. Martens. „Een heel goed initiatief," vonden de deel nemers. „De woningbouwvereniging mag wel vaker dit soort activiteiten organise ren." Vanwege het jubileum wilde de wo ningbouwvereniging iets extra's voor de in woners van Zeeuws-Vlaanderen doen. Om dat vooral ouderen een beroep doen op de RZVW, wilde de vereniging juist voor hen iets doen. Vandaar dit koersbaltoernooi. Staf Martins, die al vele malen koersbal- toernooien organiseerde, werd gevraagd zich met het festijn bezig te houden. Het be nodigde geld kreeg hij van de RZVW, de tijd moest hij zelf vrijmaken. Cadeautje Bij een verjaardag hoort een cadeautje be dacht de organisator. Daarom ging een ver zegelde doos door de zaal waarin deelne mers een kleine bijdrage konden leveren aan een goed doel. De woningbouwvereniging steunt namelijk een project in Santa Fé, waardoor er huizen kunnen worden ge bouwd in een sloppenwijk aldaar. De op brengst is nog onbekend. „Wij zijn uitgebreid in het zonnetje gezet," zei directeur C. Reinhoudt van de woning bouwvereniging na afloop. Hij bedankte Martens dan ook voor het organiseren van de dag en voor de blijde verrassing. Van onze correspondent Waterlandkerkje - In Water landkerkje wordt vrijdag 23 tot en met zondag 25 mei het jaarlijkse Meerminnefeest gehouden. Dit volksfeest trekt jaarlijks duizenden be zoekers naar het West- Zeeuws-Vlaamse dorp. De organisatoren hebben enkele artiesten-van-naam weten te strikken: Gerard Joling, Lee To wers, showorkest The Sunny Boys en Corry Konings, die de in het buitenland verblijvende Tatjana vervangt. Andere on derdelen zijn: de boerentrek ker-trek en de grasmaaierpul- iing. Het Meerminnefeest begint vrij dagavond 23 mei om 19.00 uur met een oude traditie, het op graven van een fles jenever. Daarna begint een optocht, die als thema '200 jaar Waterland kerkje' heeft. Muziekvereniging OBK uit Hoofdplaat zal een rondgang door het dorp maken en er wordt een ballonnenwed strijd gehouden. Om 21.00 uur begint die avond in de grote feesttent de Veronica drive-in- show, waar elk jaar naar schat ting vierhonderd jeugdige be zoekers op af komen. De vroege vogels kunnen op za terdagmorgen vanaf 7.00 uur terecht op de rommelmarkt, waarna om 9.30 uur showband Jeugdbelang uit IJzendijke een rondgang door het dorp zal ma ken. Om 10.00 uur start dan de training voor de boerentrekker- trek. Kindershow Joke en clown Miko zullen vanaf 10.30 uur de allerjongsten amuseren. Om 13.00 uur barst dan het ge weld los, want 35 deelnemers aan de boerentrekker-trek gaan dan van start met hun wed strijd. „Er zijn natuurlijk weer veel deelnemers uit de streek, maar er komen er ook uit Bra bant en zelfs uit België. De boe rentrekker-trek is leuk voor deelnemers en publiek, waarbij ook het sociaal gebeuren een zeer grote rol speelt,weet Kees de Nood, mede-organisator van deze wedstrijd. „Er wordt in zes groepen gereden. In de klasse 8000 kilo en hoger komen dan de echte krachtmonsters aan bod. Er wordt voor elke centi meter gestreden en de onderlin ge rivaliteit tussen de deelne mers is erg groot. Elke deelne mer wil zijn prestatie trachten te verbeteren, maar het is en blijft leuk en vooral betaalbaar. De sfeer bij deelnemers en pu bliek is altijd uitstekend." Om 15.00 uur begint dan de grasmaaierpulling. Vorig jaar was dit nog een behendigheids wedstrijd, nu moeten de gras maaier een kleine sleepwagen trekken. Als klapper op de vuurpijl staat het Meerminne- bal op het programma. Dit volksfeest, waar jaarlijks ruim tweeduizend bezoekers uit ge heel Zeeuws-Vlaanderen op af komen, begint om 20.00 uur. Op de slotdag, zondag, begint het programma traditiegetrouw met een schieting op de liggende wip, gevolgd door de Meermin- ne-playbackshow om 14.00 uur. De organisatie is in handen van Natascha de Groote, Miranda de Muynck en Inge van de Cal- seijde. Momenteel hebben zich vijftien deelnemers opgegeven. Onder andere zullen Tina Tur ner, Guns and Roses en Madon na te bewonderen zijn. Etn jury bestaande uit Jan Mee- sen, Marianne Jansen en Paul Willems zal de optredens beoor delen. De beste drie kandidaten vallen in de prijzen, maar er is ook nog een originaliteitsprijs te verdienen. Zondagavond wordt het Meerminnefeest be sloten met een karaoke-show en een optreden van The Sensa tions. „Het Meerminnefeest is op za terdagavond uitgegroeid tot een groot volksfeest, maar op vrij dag- en zondagavond is het nog een dorpsfeest," besluit Johan Faes van het organiserende co mité. De kaartverkoop voor dit feest is inmiddels gestart. Van onze verslaggever Oostkapelle - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt samen met de Stichting Behoud Hoog aars, in combinatie met na- tuurexcursies, zeiltochten met hoogaarzen. Deze wekelijkse tochten vinden plaats van 1 tot en met 29 juni. De maand juni staat in het teken van de tweede Zeeland Natuur maand. Dan worden verschillen de activiteiten gehouden die ge richt zijn op de natuur in Zee land. Onderdeel daarvan zijn de zeiltochten, waarbij gebruik wordt gemaakt van de jachthoog- aars De Wet en de onlangs geres taureerde visserhoogaars YE 36, Andries Jacob. De zeiltochten worden gemaakt op diverse Zeeuwse wateren. Op 1 juni is dat de Westerscheide, tussen Breskens en Vlissingen. Een week later voert de tocht over het Veerse meer. Op 15 juni wordt opnieuw gezeild op de Westerscheide, nu vanuit De Paal. De twee weken daarna volgt de Oosterschelde. Tijdens en na de zeiltochten zijn er steeds excursies naar bijvoorbeeld het Verdronken Land van Saefting- he, Neeltje Jans, het visserijmu seum of naar de Harihgvreter. Het complete programma is aan te vragen bij de Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon (0118-581507). BEDEVAART - Stichting De Zonnebloem houdt woensdag 21 mei een bedevaart van Oost burg naar Aardenburg. Vertrek vanaf het Eligiusplein om 1315 uur. Om 14.00 uur begint de Heilige Mis. Mensen die mee willen kunnen contact opne men met M. Mabesoone, 0117- 452008. VOORZITTERSCHAP - De stichting Welzijn West-Zeeuw- seh-Vlaanderen houdt donder dag 29 mei van 20.00 tot 22.00 uur aan de Volderstraat 23 een cursus 'voorzitterschap'. Cur sisten leren onder meer hoe ze een agenda maken en over lei derschapsstijlen, timing en be sluitvorming. Opgave vóór 22 Orleans De Voorwaarts Zaamslagveer, 128 duiven, 1845 mpm: 1. D. Nice, 2. A. Schieman, 3,4 en 6. J. Braet, 5. F. Scheele, 7 en 10. M. Hamelink, 8 en 9. H. de Feyter. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 116 duiven, 1880,7 mpm: 1. A. Wauters, 2 en 10. Th. van Damme, 3.5.8 en 9. A. Schuren en zoon, 4. Th. Dobbelaar, 6. R. de Koek, 7. J. Willemse. De Vrede Sas van Gent, 222 dui ven, 1880,33 mpm: 1,4 en 9. H. van de Veeke, 2. E. en L. Breepoel, 3. R. de Caluwé, 5. J. van de Veeke, 6. Th. van Zeele, 7. Geernaert-De Be- tue, 8. G. Roegiers, 10. A. de Ca luwé. De Postduif Heikant, 211 duiven, 1916,3 mpm: 1 en 2. Ch. de Beule, 3,5,6 en 10. A. Thijs en zoon, 4. P. Cristiaens, 7. L. de Bruin, 8. E. Verschueren, 9. Th. de Block. Strijd in Vrede Groede, 124 dui ven, 1868,23 mpm: 1 en 9. G. Dus- arduijn, 2 en 4. mevrouw Buijze, 3. W. de Zutter, 5 en 6. T. Schoema- ker, 7 en 10. Gr Dusarduijn jr, 8. mevrouw Ras. Nog Sneller Breskens, 189 duiven, 1906,03 mpm: 1,4,5 en 9. H. Mook- hoek en zoon, 2. I. den Dekker, 3 en 6. S. van de Lijke, 7 en 8. Mul- ken-Mookhoek, 10. S. van de Vel de en zoon. De Verwachting Axel, 123 duiven, 1890,89 mpm: 1. J. Buyze en zoon, 2. C. de Poorter, 3,5 en 8. R. Her man, 4. R. van Damme, 6. K. Ver- bunt, 7. P. de Poorter, 9 en 10. combinatie De Mui-Kop. Nieuw Leven Koewacht, 55 dui ven, 1855,16 mpm: 1. R. van Hijfte, 2 en 3. R. van de Bilt, 4 en 7. G. Schalkens, 5. A. Kops, 6. O. Bonne, 8,9 en 10. mevrouw Coenen. Herleving Kloosterzande, 217 dui ven, 1896,2 mpm: 1 en 2. E. Kint, 3. M. Bisschop, 4 en 8. R. Mahu, 5. F. van Kruijssen, 6. Verschuren- Andriessen, 7. Reijns-de Kort, 9 en 10. R. de Nijs. De Volharding Westdorpe, 38 dui ven, 1851,25 mpm: 1. R. Pielaet, 2,4 en 5. P. Baecke, 3. Gijsel-Istas. VZV Hoofdplaat, 208 duiven, 1929,98 mpm: 1. J. de Hamer, 2. J. Vermeere, 3,5 en 6. H. Calon, 7. J. van de Ameele, 8 en 9. J. de Poor ter, 10. A. Temmerman. Eendracht Maakt Macht Terneu- zen, 61 duiven, 1885,92 mpm: 1,2,3,7 en 8. gebroeders Scheele, 4. H. de Boer, 5 en 9. N. Bouwman, 6. L. Dingemans, 10. W. van Hoeve en zoon. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 333 duiven, 1852,94 mpm: 1. J. Dhanis, 2 en 3. E. van Goethem, 4. B. Danckaert, 5. G. Danhof, 6 en 9. J. de Cock, 7. A. Vereecken, 8. A. Lourenssen, 10. A. van Daalen en zoon. De Reisduif Philippine, 83 duiven, 1843,6 mpm: 1 en 7. T. de Bruijn, 2,4,5,6 en 9. Rammeloo-Wiskerke, 3 en 8. P. Pladdet, 10. J. de Mul en zoon. De Snelle Duif Clinge, 113 duiven, 1818,05 mpm: 1,3,6 en 8. L. van Vliembergen, 2. J. van Spaandon- ck, 4. J. van Goethem, 5 en 9. W. de Kind, 7. R. Pilaet, 10. W. de Cock. De Sluiskilse Reisduif, 93 duiven, 1837,57 mpm: 1. K. Nachtegaal, 2. D. van Biezen, 3,5 en 6. J. du Puy, 4. P. van de Wege-Wisse, 7. J. Da ne, 8. J. van Biezen, 9. A. Bouchaut en zoon, 10. P. de Lavoir. Eerste de Beste Schoondijke, 71 duiven, 1884,72 mpm: 1. C. Boog aard, 2,5 en 9. W. Tanghe, 3. W. van de Velde, 4 en 6. E. de Wever, 7,8 en 10. Temmerman-Buijze. De Getrouwe Duif Cadzand, 1882,64 mpm: 1 en 9. J. Kools, 2. D. van Kerkhoven, 3. A. Vasseur, 4 en 8. J. van de Plasse, 5. C. Riemens, 6. G. Schrier, 10. W. de Die. Recht voor Allen Sluis, 1864,07 mpm: 1. J. van de Broeke, 2,4,5 en 6. combinatie Coppens-Baert, 3.7.9 en 10. F. Baas en zoon, 8. H. van Damme. De Eendracht Terneuzen, 114 dui ven, 1838,28 mpm: 1,7 en 8. A. Ver- poorte, 2. Koch-Riemens, 3. J. Pee man, 4. Bos-Westeinde, 5. J. Geel- hoedt, 6. combinatie Moes-Taal man, 9. J. Verpianke, 10. J. Pee man. De Snelvliegers Oostburg, 121 duiven, 1893,05 mpm: 1. W. Daan- sen, 2,3 en 8. J. de Smet, 4. G. Tas, 5. R. van Hee, 6,7 en 9. J. Boerman, 10. M. Buijsse. Pont St.-Maxence Eerste de Beste Schoondijke, 80 duiven, 1873,96 mpm: 1. H. de We ver, 2 en 10. W. van de Velde, 3. C. Boogaard, 4,8 en 9. A. Steurrijs en zoon, 5. E. de Wever, 6. J. Huigh, 7. M. Verherbrugge. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 135 duiven, 1826,59 mpm: 1,6 en 7. W. van Hoeve en zoon, 2. H. Zegers, 3,8,9 en 10. gebroeders Scheele, 4. D. Deurwaarder, 5.J. de Jonge. De Verwachting Axel, 168 duiven, 1907,71 mpm: 1,4,5 en 6. P. de Poorter, 2. K. Verbunt, 3 en 10. A. Remorie, 7. B. Herman, 8. combi natie Mui-Kop, 9. combinatie J. en W. van Belle. Nog Sneller Breskens, 109 duiven, 1878.8 mpm: 1. I. Kruyter, 2 en 3. J. van Oostenbrugge, 4 en 5.1. No- tebaart, 6. M. Versprille, 7. P. Ger- naert en zoon, 9. H. Mookhoek en zoon, 10. T. Smallegange. De Voorwaarts Zaamslagveer, 141 duiven, 1754 mpm: 1. A. Schie man, 2. J. van Cadsand, 3,4,5 en 10. P. Arens, 6. M. Hamelink, 7. H. de Feyter, 9, E. Strooband. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 1,2 en 4. A. Wauters, 3 en 8. C. de Cock, 5. B. van Leemput en zoon, 6 en 10. Th. Dobbelaar, 7. H. Jonk- heijm, 10. D. Dobbelaar. De Vrede Sas van Gent, 134 dui ven, 1839,25 mpm: 1,2 en 10. B. van de Berghe, 3. combinatie Ele- geert, 4. M. van Dam, 5,6 en 7. F. de Mul, 8. A. de Caluwé, 9. G. Snelders. De Postduif Heikant, 176 duiven, 1705,7 mpm: 1 en 10. Cl. Thui, 2,5 en 8. J. de Kind, 3. W. Elegeert, 4 en 7. W. Kuypers, 6. C. van Doorn, 9 C. Weemaes. Strijd in Vrede Groede, 94 duiven, 1814,56 mpm: 1 en 4. mevrouw Buijze, 2 en 10. G. Dusarduijn jr, 3. W. de Zutter, 5 en 9. A. Beun, 6. mevrouw Ras, 7. I. Verhage, 8. H. Simpelaar. Nieuw Leven Koewacht, 64 dui ven, 1716,67 mpm: 1. H. van Dijk, 2 en 8. R. van de Bilt, 3 en 5. O. Bonne, 4. R. van Hijfte, 6. G. Schalkens, 7. R. Rotthier, 9. J. Rombout, 10. R. de la Ruelle. Herleving Kloosterzande, 135 dui ven, 1780,18 mpm: 1. R. Mahu, 2. combinatie W. en E. Voet, 3. Th. Voet, 4,5 en 6. R. van Goethem, 7,8 en 9. H. van Dijk, 10. A. Beaurain. De Volharding Westdorpe, 89 dui ven, 1894,83 mpm: 1. Gijsel-Istas, 2,4,5 en 6. J. de Visser, 3,7 en 9. P. Baecke, 8. A. van Paemel, 10. A. de Krijger. VZV Hoofdplaat, 251 duiven, 1941,07 mpm: 1 en Th. van de Velde, 3 en 4. G. van Grol, 5. C. Temmerman, 6. A. van de Broecke, 7. A. Gernaert, 8 en 10. H. Calon, 9. B. de Poorter. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 407 duiven, 1863,96 mpm: 1 en 6. F. Janssen, 2. A. d'Olieslagers, 3,8 en 9. E. Strobbe, 4. E. de Nijs, 5 en 7. J. Dhanis, 10. Th. Casteels. De Reisduif Philippine, 184 dui ven, 1793,51 mpm: 1. C. de Mul, 2 en 7. Rammeloo-Wiskerke, 3. T. de Bruijn, 4. J. de Mul en zoon, 5 en 10. P. Pladdet, 6. J. Kornelis, 7. Th. Scherbeyn, 9. J. Harms. De Snelie Duif Clinge, 120 duiven, 1671.09 mpm: 1 en 9. A. Thijs en zoon, 2. P. Bolsens, 3. C. van Lan- deghem, 4. D. van de Bergen, 5 en 7. J. van Goethem, 6. L. Willaert, 8. R. Bracke, 10. L. van Kerkhoven. De Sluiskilse Reisduif, 70 duiven, 1870,3 mpm: 1 en 9. D. van Biezen, 2 en 6. F. de Beule, 3,7 en 8. J. Harms, 4 en 10. K. Nachtegaal, 5. P. van de Wege-Wisse, De Getrouwe Duif Cadzand, 1863,79 mpm: 1. S. de Putter, 2 en 3. D. van Kerkhoven, 4. C. Rie mens, 5,6 en 7. J. van de Plasse, 8. A. Vasseur, 9. J. Kools, 10. W. de Die. De Eendracht Terneuzen, 136 dui ven, 1863,97 mpm: 1 en 2. J. Geel- hoedt, 3. P. de Blaeij, 4. combina tie Moes-Taalman, 5. combinatie Witte-Bruce, 6. K. Buijze en zoon, 7. J. Dieleman, 8. J. Peeman, 9. Bakker-Zeegers, 10. J. van den Berg. De Snevliegers Oostburg, 179 dui ven, 1805,89 mpm: 1. G. Tas, 2. H. Allaart, 3. T. de Jonge, 4. J. Bak ker, 5,6 en 8. J. Simpelaar, 7 en 10. J. de Smet, 9. D. Goossen. Creil De Postduif Lamswaarde/De Reis duif Graauw, 183 duiven, 1424,14 mpm: 1 en 8. J. van Laere, 2 en 7. W. Volleman, 3,5 en 9. E. van Damme, 4. A. Wante, 6. A. van Leuven, 10, A. d'Hondt. Van onze verslaggever Middelburg - De Belgische provincie Oost-Vlaanderen staat niet direct te trappelen om mee te werken aan de oplossing van knelpunten op het gebied van de rioleringen in het grensgebied met Zeeuws-Vlaanderen. De Zeeuws-Vlaamse waterschap pen proberen met de Belgen in overleg te treden om hen op an dere gedachten te brengen. Dat staat in het jaarverslag van het Grensoverschrijdend Stroomgebiedcomité 'Kreken en Polders'. Eerder overleg, zo valt op te maken uit dat verslag, heeft slechts geleid tot het in kaart brengen van de knelpunten die er nog zijn. Van de zijde van de pro vincie Oost-Vlaanderen werd toen meegedeeld dat de proble matiek geen prioriteit heeft. Uit het comité is een kerngroep samengesteld die samenwerking met betrekking tot de watercon- servering voorbereidt. Er is na melijk toenemende aandacht voor het vasthouden van opper vlakte- en grondwater teneinde droge periodes beter te kunnen overbruggen. Daartoe zijn in Zeeuws-Vlaanderen in verschil lende polders de peilen van het oppervlaktewater verhoogd om zodoende water te bufferen voor periodes met weinig regen. Van uit Nederland wordt voor het aanvullen van die watervoorraad extra aanvoer van oppervlakte water (mits van voldoende kwali teit) vanuit Vlaanderen bepleit. Om genoeg waarborgen te heb ben, dat er in de zomermaanden voldoende wateraanvoer plaats vindt vanuit België is het noodza kelijk om daar goede afspraken over te maken met de waterbe heerders bij onze zuiderburen, en met Rijkswaterstaat.

de Stem | 1997 | | pagina 23