Wegen rond [Axel worden snel veiliger [Gemeente Hulst geeft opdracht voor toeristisch plan Feest in 't Bijennest L. van Remortel kampioen ouderenbiljart Ouderenwerk in Axel staat op lager pitje DE STEM Bibliotheek wil van Hontenisse en Hulst extra geld voor leenrecht Trouwe collectanten in het zonnetje gezet DAG KLAPPER Gratis dempen sloot levert juist geld op norgen,.. Segers v/d Brande 40 jaar getrouwd 25e verjaardaag Vandaag de sigaar. H.G. ABRAHAM Door ziekte van functionaris editie zeeland 076-5303132 De Bareelen op toernee WERELDPRIMEUR: BEOCENTER AV5 Bang&Olufseri deSTEM ZEELAND C2 en een wafel. De kleintjes zelf hebben ogen en oren te kort voor de poppenkastvoor stelling die gegeven wordt. De peuterspeelzaal begon twintig jaar ge leden in het Wit-Gele Kruisgebouw. Daar na verhuisden ze naar een huis aan de Ruyterlaan om vervolgens in de foyer van gemeenschapscentrum Malpertuus in te trekken. Sinds 1989 is de peuterspeelzaal gevestigd in het Reynaerthof op de Sterre. De peuters kunnen er iedere voormiddag en dinsdagmiddag terecht om met elkaar te spelen. Momenteel maken 36 kleintjes gebruik van deze voorziening. Peuter speelzaal 't Bijennest is onderdeel van de Stichting Peuterspeelzalen Groot Hulst. Peuterspeelzaal 't Bijennest in Clinge viert deze week haar 20-jarig bestaan. Gisteren en vrijdag wordt dit jubileum ge vierd voor de kleintjes, de leidsters en hun familie. Het is dan ook groot feest in de klas waar de kinderen spelen. Heel wat moeders zijn meegekomen om te genieten van deze vie ring onder het genot van een kopje koffie foto camile schelstraete ticulieren Jubileum, huwelijk, Verloving examen, Abraham en* 0,65 incl. B.T.W.. één grote I verplicht. Jt 35 X 40 mm 26,- incl. B.T.W Invraag. Foto's worden niet 112.313 of geef uw tekst 2 dam, één van onze kantoren. Ichten aan: De Stem, Postbus t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. 11w teksten, fata V en tekeningen Ir/? redenen te weigeren. Ie opdrachtgever van deze luitgever bekend te zijn. Indien Pen met opgave van een wordt, is men verplicht zich te fing van misbruik. Uitgever is ■/drachtgever bekend te maken Itwoordelijk voor de in de Inkomende teksten. bi zijn onze ouders e, vrienden en buren zijn van feliciteren in de kantine van 14.00 tot 17.00 uur. |na, Jessica en Donald jr. Opa en Oma Cambeen zijn I Hartelijk gefeliciteerd, Kevin en Cindy Je kan het niet zien, maar het is toch waar is vandaag 40 jaar. Al wil ze I het niet weten, ik ben het niet vergeten. Hartelijk Gefeliciteerd. Ma en Oortje. Hartelijk Gefeliciteerd met je van Pa en Ma. Het is nu echt waar! Na 49 jaar is ook hij Jo, Arno, Marianne, I Meivin, Danique Patrick, Liesbeth. Van onze verslaggever I h ilst - Een professioneel bureau moet de drie hinten waarop Hulst strijdt om de gunst van I eristen samensmeden tot één toeristisch to pproduct. Het plan moet dit najaar gereed I jn om nog vóór 1998 een gooi te kunnen doen I naar Europese subsidies. 3 wethouder P. Weemaes is de kans levens- t dat Hulst dergelijke gelden kan binnenkrij gen. „Het gaat toch om een aantal activiteiten dat grensoverschrijdend is en in de plattelandsontwik keling past. We rekenen op een bijdrage van vijftig procent in de kosten." Hoeveel geld met de ontwikkeling van toeristisch Hulst gemoeid is, kan Weemaes nog niet zeggen. Eerst moet het totaalplan op tafel liggen. „We zijn nu in samenwerking met de VW en Hulst Reynaertstad druk bezig met de voorbereidingen," zegt Weemaes. „Het is de bedoeling dat we het plan tussen begin volgend jaar en het jaar 2000 gaan uit voeren." Op dit moment zijn er drie pijlers waarop het Hulster toeristisch beleid is geschoeid: kooptoe- risme, Hulst als Reynaertstad en Hulst als vesting stad. Samen met veel andere gemeenten in de grens streek is Hulst lid van het Intergemeentelijk Project Land van Reynaert, waarin de vossenfiguur wordt aangegrepen om de streek te promoten. Daarnaast maakt Hulst met nog twaalf andere Ne derlandse plaatsen deel uit van het project Neder landse Vestingsteden. Doel daarvan is om het histo rische verleden meer toeristisch uit te buiten. De dertien vestingsteden zijn nu zover, dat ze zich zelf op 8 juni presenteren tijdens de eerste Neder landse Vestingstedendag in het Brabantse Geertrui- denberg. Ook Hulst neemt daaraan deel met een flinke delegatie om het stadje onder de aandacht van de bezoekers te brengen. Zo brengt Musical Ex change alvast een voorproefje van de Reynaertmu- sical, die volgend jaar wordt uitgevoerd. Van onze verslaggever Axel-Het plan om de wegen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen blij- I vend veiliger te krijgen, is ingrijpend gewijzigd en wordt bo- I vendien veel sneller uitgevoerd dan aanvankelijk gepland was. t is althans allemaal de bedoe- I ling, zo deelde burgemeester W. de Graaf van Axel gisteravond mee aan de leden van de commis sie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het plan, bekend onder de naam de Ruit van Axel, is een samen werkingsproject naar voorbeeld van Duurzaam Veilig in West- Zeeuws-Vlaanderen van alle wegbeheerders. Aanvankelijk was het de bedoeling de aanpas singen aan de wegen in zes jaar lijd te realiseren. Nu wil vooral de provincie alle maatregelen in j de helft van dat tijdsbestek, drie jaar dus, uitvoeren. Nieuwe Molen Zo neemt de provincie dit jaar j snelheidsremmende maatre- geien in de buurtschap Nieuwe Molen onder Koewacht. Na de bouwvakvakantie gaat dat kar wei van start. Volgend jaar staan soortgelijke maatregelen in Spui en Magrette de rol. En ook het afsluiten van de Verkortingen, de polder wegen tussen Hulst en Axel langs de Langeweg, wil de provincie 1 het liefst binnen nu en drie jaar gerealiseerd zien. Dat geldt ook voor het verkeersluw maken van de Hulsterseweg, die van Axel via buurtschap Kijkuit naar Hulst leidt. Een andere nieuwigheid in de plannen voor De Ruit is de aanleg van twee parallelwegen voor landbouwverkeer langs de Lan geweg: eentje ten zuiden van de weg in de richting van Westdorpe en een ten noorden in de richting van Hulst. De veranderingen zijn kostbaar, maar kunnen worden uitgevoerd omdat elders geld op de aanpas sing van wegen is te besparen, legde burgemeester De Graaf de commissieleden uit. Rotonde Aanvankelijk lag het namelijk in de bedoeling een rotonde aan te leggen op de kruising van de Buthstraat met de Nieuwendijk, bij industrieterrein Vaartwijk in Axel. Verkeerstellingen hebben echter uitgewezen dat zo'n grote investering op die plaats hele maal niet nodig is. Daarom wil de provincie daar nu in plaats van een rotonde een verkeersplateau aanleggen. Van onze verslaggever Axel - Het werk van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) in Axel stond vorig jaar en staat wellicht ook de komende jaren noodgedwongen op een lager pitje. Dat valt af te leiden uit het jaarverslag over 1996 van de stichting. Door ziekte van de fulltime func tionaris moest SWO Axel zich vo rig jaar beperken tot het conti- 1 nueren van lopende projecten en j diensten. Nieuwe projecten kwa- j. men niet van de grond en een aantal projecten kreeg niet de no dige aandacht. Het oppasproject Op Stap voor dementerende ouderen en hun fa milieleden voldoet bijvoorbeeld nog niet aan de verwachtingen. Op Stap biedt de vaste verzorgers van demente ouderen de moge lijkheid eens uit te blazen en de dagelijkse verzorging even over te laten aan een vrijwilliger van de SWO. Vijftien Axelse ouderen deden vorig jaar een beroep op de Bel lezerscontact076-5312312 ma t/mvrij. 8.00- 17.00 uur f- 8.00- 12.00 uur Redactie 'erneuzen: Mdlandstraat 32,4532 CG W.10115-545769, fax 0115-645742. Redacteuren: frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), wn van der Helm, Peter Oggel (editie- c|!ef), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- Unt, Sanne Schelfaut. Soes: Klokstraat 1,4461 JK tel 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Mst"aas !provincieverslaggever)- Baudeloo 16,4561 ES 'el 0114-372770, fax 0114-372771. «edarteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: 'op lioomen 'el ma t/mvrij. 0115-645751 ®1 zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie Je Stem en ZVK 'emeuzen: loidlandstraat 32,4532 CG «10115-645740, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: Martin Boefje, privé 0115-563976, Hulst' merS' Privé 0115-562354 Baudeloo 16,4561 ES tel. 0114-372770. vertegenwoordigers: "dy van den Brande, privé 0114-314570, warjan Verstraeten privé 0114-316755. openingstijden: W'fmvr. 8.30- 17.00 uur regeling. Het bereiken van de doelgroep vereist volgens de SWO extra aandacht. Die kon door tijdgebrek vorig jaar niet geboden worden. Ook de educatie, sport voor oude ren en preventie bij ouderen zijn er daardoor vorig jaar een beetje bij ingeschoten. Preventie bij ouderen bleef ook liggen. In toe nemende mate komen er signalen binnen over vereenzaming onder ouderen, staat in het jaarverslag. Dit jaar pakt de SWO dat pro bleem echter wel bij de kop. Door het houden van verschillende ac tiviteiten wil de stichting isole ment onder ouderen zien te voor komen. Het jaarverslag besluit met een ietwat sombere vooruitblik. Voor nieuwe projecten was vorig jaar geen tijd, en in hoeverre daar ver andering in kan komen, is nog onduidelijk. Dat heeft te maken met nieuwe cao-verplichtingen die leiden tot vijf procent extra kosten. Dat noopt de ouderen- stichting in Axel opnieuw tot het maken van keuzes. De vier biljarters, die ieder kampioen werden van hun eigen afdeling en gisteren streden om de titel Hulster kampioen, op een rijtje tussen een groot aantal belangstellenden in. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Heikant - L. van Remortel uit Heikant is de nieuwe kampioen ouderenbiljart van de gemeente Hulst. Hij versloeg met een minimum-verschil L. de Vos van de ouderenbiljartclub uit Clinge, die net één carambole te kort kwam om de titel te grijpen. Derde werd A. Vlassenroot uit Hulst en vierde eindigde L. de Bruijn uit Sint-Jan- steen. De vier biljarters zijn allen kampioen geworden van hun afdeling en vochten giste ren in het Heike in Heikant onder elkaar uit wie zich een jaar lang Hulster kampioen mag noemen. Meer dan veertig belangstellenden woonden de titelstrijd bij. Onder hen ook wethouder B. Picavet, die de bekers uitreikte. De organisatie van het kampioenschap werd mogelijk gemaakt door een subsidie van de gemeente Hulst in het kader van 'mei-maand sportmaand'. Van onze verslaggever Hulst - De Stichting Openbare Bibliotheken Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost wil dat de gemeenten Hulst en Hontenisse deels de ex tra kosten betalen van het zogenaamde leen recht waarmee de bibliotheek dit jaar is ge confronteerd. Dat leenrecht is een soort auteursrecht dat de bi bliotheken over ieder uitgeleend boek of cd moe ten betalen. Verdubbeling In dat kader is het abonnementstarief voor vol wassenen dit jaar al verhoogd. De lezers onder de 18 jaar wil het bibliotheekbestuur echter vrijwa ren van deze extra kosten. Die bedragen dit jaar een kwartje per boek, maar het ziet er naar uit dat dit bedrag volgend jaar verdubbelt. Volgens voorzichtige schattingen zou compensa tie van het leenrecht de gemeenten Hulst en Hon tenisse dit jaar gezamenlijk 9.000 gulden kosten. Op dit moment heeft het bibliotheekbestuur nog geen reactie van de gemeenten, maar voorzitter H. Veldhoen zegt er goede hoop op te hebben dat de gemeenten over de brug komen. „Tot nu toe is er altijd een beleid gevoerd dat de jeugd onder de 18 jaar gratis boeken moet kunnen lezen. Dus vinden wij het logisch dat de twee gemeenten nu ook dat leenrecht voor deze categorie lezers beta len." Blij is het bibliotheekbestuur dat na twintig jaar wachten volgende week eindelijk het officiële startsein kan worden gegeven voor de uitbreiding van de vestiging in Hulst. De bibliotheek krijgt er 182 vierkante meter bij en meteen wordt dan ook een nieuwe hoofdin gang voor het gemeenschapscentrum Den Dullae- rt gerealiseerd. Er komen aparte ingangen voor Dullaert en bibliotheek met automatische deuren. Dat betekent dat het gemeenschapscentrum in de zomervakantie niet meer speciaal voor de biblio theek open moet blijven. Voorgevel Het karwei omvat tevens de renovatie van de voorgevel van Den Dullaert en de herinrichting van het voorplein. Begin oktober moet alles ge reed zijn. Van onze correspondente Koewacht - Twintig' jaar op de fiets deur aan deur in de kern van Koewacht voor de Nederlandse Hartstichting. Dat zijn in totaal zo'n tweehonderd deuren die langsgegaan worden. Orel de Coninck en Piet Hamelink zijn voor deze prestatie in ge meenschapshuis De Vlaschaard gehuldigd door de afdeling Koewacht. Ze kregen een bloemetje en een oorkonde. Behalve voor de Nederlandse Hartstichting gaan Orel en Piet ook jaarlijks voor de kankerbe strijding rond. „We gaan door met collecteren zolang we zelf ge zond blijven," zegt Piet. „Mijn schoonvader vroeg destijds of ik ook geen zin had om rond te gaan. Zo is het eigenlijk begon nen. Inmiddels zijn mijn moeder en twee broers overleden aan een hartinfarct. Dan begin je er toch anders tegenaan te kijken. Het is echt voor een goed doel. In Koe wacht geven de mensen bijna al- THEATER ANTWERPEN Glowing Icons - Rode zaal Singel - 20.00 uur Ontoereikend Adres - door Nieuw Raamtheater - Raamtheater op 't Zuid - 20.00 uur Torch Song Trilogy - door KNS - Bourlaschouwburg - 20.00 uur BRUGGE Het Luizengevecht - regie Antje De Boeck - met Bob De Moor e.a. - Theater de Korre - 20.30 uur Twee Stemmen en Machine Agricole - door Theatergroep Hol- landia - Stadsschouwburg - 20.30 uur GENT De Schipbreukeling - door Tom Van Bauwel - Theater de Zuidpool - De Kopergieterij - 20.00 uur Woyzeck - door De Tijd - Theater zaal de Vooruit - 20.00 uur Dans - door L'Atelier en pièces - Mi- nardschouwburg - 20.00 en 22.30 uur Dans - door Retina Dance Company van Filip Van Huffel en Sacha Lee - de Vooruit - 20.00 uur VLISSINGEN Hans Dorrestijn - Arsenaaltheater -20.15 uur MUZIEK ANTWERPEN Filharmonisch Orkest van Vlaan deren - Blauwe zaal Singel - 20.00 uur GENT Cosi fan Tutte - door de Vlaamse Opera en solisten - Vlaamse Opera - 19.30 uur MIDDELBURG Mini-concert - door Rinus Goed hart /saxofoon en Adri Karman or gel - Koorkerk, Nadorstweg 30 - 15.00-15.30 uur TERNEUZEN Wadaiko Ichiro (taikogroep) - Ja pans slagwerk - Zuidlandtheater - 20.00 uur DIVERSEN AXEL Avondvierdaagse - wandelen - 5, 10 en 15 km - Kantine AZW Sport- laan-18.30 uur BRESKENS Avondvierdaagse - wandelen - Wapen van Breskens -18.30 uur BRUGGE Kunstmanifestatie - hedendaagse kunst en demonstraties - Belfort en stadshallen - hele dag BURGH HAAMSTEDE .dj-v-o Pijlerkiimmen - Werkeiland- Neel- tjeians- 10.00-17.00-,uitr HULST irDR/briStO Avondvierdaagse - slotdag - 5 en 10 km - Gemeenschapscentrum Den Dullaert -18.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café Lamsoren -13.30 uur WESTDORPE Gaaibolling - café Het Oude Raed- huys - maandag 19 mei -13.30 uur organisatie: carnavalsvereniging De Koeters TERNEUZEN Lezing - org. Stichting Prometheus - door Nicolaas Matsier - Progy Bess-20.15 uur VEERE 1e Walcherse Puzzelwandeling - ca. 3 km - VW Veere FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The English Patient Podium 't Beest - 20.30 uur Kansas City HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur The English Patient 20.00 uur All Stars 20.00 uur Liar Liar 20.00 uur Michael MIDDELBURG Cinema Middelburg - 20.30 uur the Pillow Book VLISSINGEN Alhambra Theater - 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur Karakter 20.00 uur One Fine Day 20.00 uur Liar Liar BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur The Fan 20.00 uur Return of the ledi 20.00 uur Michael GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 17.00 uur The Empire strikes back 20.00 en 22.30 uur Turbulence 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30, 20.00 en 22.30 uur The Eng lish Patient 14.30,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 uur 101 Dalmatians (o.v.) 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs (ned.v.) 22.45 uur 2 days in the Valley 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gridlock'd 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Evening Star 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur the Fifth Element 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Mi chael 14.30,, 17,00, 203)0 en 22.30 uur Re turn of the Jedi 20.00 uur Unforgetable 14.30 en 17.00 uur The Leopard's Son KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur Romeo and Juliet 20.00 uur the Fifth Element 20.00 uur Michael tijd wat. Sommigen hebben wel een smoesje klaar om niets te ge ven, maar daar prik je snel door heen. Het collecteren is ook een sociaal gebeuren." Dat beaamt Orel: „Vooral de wat oudere mensen vinden het gezel lig als je even langskomt. Vaak maken we dan tijd voor een praatje. Het collecteren gebeurt vlak na etenstijd 's avonds, dan zijn de meeste mensen thuis." In totaal zijn Orel en Piet zo'n an derhalf tot twee uur bezig. Altijd gaan ze samen, op de fiets, en al lebei hebben ze er nog steeds veel plezier in. Van onze verslaggever Kloosterzande - Het gratis dempen van de sloot voor be woners van de Montgo- merysingel en J.F. Kennedy- singel, die hun tuin willen vergroten, kost de gemeente Hontenisse geen geld, maar levert juist geld op. Met die verrassende mededeling ontnam wethouder B. Pauwels de commissie Grondgebiedzaken de politieke munitie om het voorstel tot verkoop van de sloot af te schieten. Het gaat om stukjes grond die de gemeente voor 25 per meter wil verkopen en stukken sloot die 15 moeten opbrengen. Dat bij die laatste prijs ook nog het gratis dempen van de sloot is inbegrepen, wilde er bij de com missieleden niet in. „Dan denk ik dat we voor die prijs dik tekort komen," betoogde W. van Gemst (Algemeen Belang). „De kosten van het dempen zijn veel hoger dan de opbrengst," meende A. Rensen (Progressief Hontenisse). L. de Nijs (lijst P. Mangnus) en A. Sponselee (CDA) hadden dezelf de bedenkingen. Het gaat in totaal om 372 vier kante meter sloot, waarin de ge meente 800 ton grond moet stor ten om hem te dempen. Van onze verslaggever Hulst - Dweilband De Bareelen uit Hulst gaat tijdens het pink sterweekend op toernee door Zuid-Limburg. Zaterdag wordt er gespeeld in Valkenburg, zondag in Maast richt en maandag in Vaals. Bij De Bareelen is het de gewoon te om met het pinksterweekend de boer op te gaan. Zo is het or kest al veertien keer in het Duitse Miehelstadt geweest en vorig jaar zijn de muzikanten met een zeil boot de Zeeuwse kust afgevaren. Die grond, zo onthulde wethou der Pauwels, is afkomstig van het uitbreidingsplan Westhof en de gemeente zit er mee in de maag. „Als we die grond daar niet stor ten, moeten we naar een depot en dat is peperduur." (ADVERTENTIE) TV - FM radio met RDS - CD-speler en drie actieve luidsprekers. Dat alles in een compacte vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. U moet het zien en horen om het te geloven. De CD-speler, ook voor video en foto-CD's Ooit kiest u voor mooist BERGEN OP ZOOM, Verburgh b.v. v/h Crusio, Antwerpsestraat 12-16. OUDENBOSCH Audio-Vision b.v., Markt 74a. ROOSENDAAL Marius Schenkel Audio Video Bang f Olufsen Center, Nieuwe Markt 22. WOUW Kees Dekkers HiFi-TV-Video, Bergsestraat 17. 3 jaar garantie DONDERDAG 15 MEI 1997

de Stem | 1997 | | pagina 19