'Speciaal onderwijs in Oostburg houden' Q Jacco Ricardo maakt geslaagd cd-debuut Geuzenfeesten 'erg slopend en geslaagd' Nieuwe toekomst voor koolzaad op Zeeuwse akkers ersterken jersoneel Oostburgse scholieren krijgen gastlessen over Bangladesh PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT DE STEM ZEELAND C4 Alle raadsfracties vragen college actie te ondernemen tegen verplaatsing naar Terneuzen of Hulst Solex-races in IJzendijke Outokumpu stapt over op vervoer over water Nighthawk verzorgt concert Cadzand Hoofdplaat Nieuwvliet Oostburg Sluis IJzendijke Scholierenwedstrijden Oostburg Sterrittencompetitie Poolbiljarten Kanaalzone 13 MEI 1997 heater - 20.00 uur The tient 't Beest - 20.30 uur Dom ier an Engeland - 20.00 uur One Fine day Dante's Peak The Saint Devil's Own Michael LBURG Middelburg - 20.30 uur sin! GEN ra Theater - 20.00 uur eak The Saint One Fine Day r Karakter E Komplex r Donnie Brasco r Michael r Michael Collins op 7.00, 20.00 en 22.30 uur rasco .00 en 20.00 uur The Empi- back .00 en 22.30 uur Turbulen- 7.00, 20.00 en 22.30 uur Peak .00 en 22.30 uur The Eng- nt r The Fan r Lost Flighway .00,20,00 en 22.30 uur The wn 17.00 uur 101 Dalmatians r 2 days in the Valley 7.00, 20.00 en 22.30 uur Ro- uliet 7.00,20.00 en 22.30 uur The ment 7.00, 20.00 en 22.30 uur Mi- n 17.00 uur Meet Wally 7.00, 20.00 en 22.30 uur Re- the Jedi 22.30 uur Unforgettable KE Screens r Donnie Brasco r Romeo and Juliet ur The Fifth Element ur Michael Grootjans met zijn lintje uim 25 jaar inzet voor De 'luut. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE ame het waardevolle boek Den Vier Ambachten, 750 eure en 500 jaar Graafjans- tentoonstellingen, lezingen idere activiteiten zorgde hij natig voor de komst van ve leden. Grootjans zal zijn ie als bestuurslid van De duut neerleggen, tegelijker- net zijn functie als bestuurs- n de Stichting Landschaps- :r Zeeland. ■t goede moment op tafel. Er hier veel te gebeuren, denk iet streekplan en de plannen de herinrichting en Duur- i Veilig. Deze uitkomsten belangrijke richtingwijzers de recreatiesector en o° gemeente. vethouder was het op vee en eens met Allaert, maai bijvoorbeeld de komst van ransferium nog te vroeg. |c dat we beter eerst het aan- larkeerplaatsen kunnen ui - den en dan pas verder kijken belangrijkste vind ik een e /erdere samenwerking tussen rie doelgroepen, een Pr0 de dienstverlening is noo voor onze toekomst, lort roept om uitgewerkt i len en de uitdaging ligter- Boomert stelde dat het ap uitnodigde tot concrete ac- „Ik zie ook de noodzaak va» gezamenlijke holding, °P lanier wordt de toeristen zeker verbeterd en gezien lomstige verslechterde baarheid van dit gebie een noodzaak dat we me a de handen ineen slaa goed beleid op poten g i i i i i DINSDAG 13 MEI 1997 Van onze verslaggeefster Oostburg - Alle raadsfracties van de gemeente Oostburg vinden het ver dwijnen van het speciaal onderwijs uit Oostburg onaanvaardbaar. Het bestuur van het speciaal onderwijs (mik, zmlk en vso) wil per 1 augustus van dit jaar fuseren. Als deze fusie doorgaat, verdwijnt het speciaal onderwijs uit Oostburg en wordt het in Terneuzen of Hulst ondergebracht. Na de ouders van de leerlingen, protesteert nu ook de Oostburgse politiek heftig tegen deze overplaatsing. In een brief vragen D&T, WD, CDA, PvdA en D66 het Oostburgse college van B en W direct actie te onder nemen om de overplaatsing naar Terneu zen of Hulst tegen te houden. „Wij ver wachten van het college dat inspannin gen worden gedaan om deze voorziening voor Oostburg te behouden," aldus de fracties. Het bestuur van het speciaal onderwijs wil fuseren om zo kosten te besparen. Ook wordt gesteld dat grotere groepen leerlingen beter onderwijs garanderen. De ouders schrijven in een brief aan de gemeenteraad dat dit zwakke argumen ten zijn, omdat er geen klachten zijn over het speciaal onderwijs in Oostburg en kleinere groepen ook voordelen hebben. De fusie betekent volgens de ouders wel een kostenbesparing voor het bestuur, maar allerminst voor de gemeente Oost burg. „En wat dacht u van de extra bus jes die ingezet moeten worden, want we praten toch over veertig leerlingen. En omdat het zowel geestelijk als lichame lijk gehandicapten zijn, zullen het ook nog aangepaste busjes met begeleiding moeten zijn," aldus de verontruste ou ders. De ouders vinden het opheffen van het speciaal onderwijs op alle fronten een slechte zaak, omdat dit volgens hen niet in het belang is van het kind door een te lange reistijd (twee uur per dag), weinig contact met leeftijdgenootjes en weinig tijd voor nevenactiviteiten. „Door de lange reistijd ontstaan ruzies en pesterijen, wat juist voor deze leerlin gen funeste psychische gevolgen kan hebben. De reis is tevens onveilig, elke dag op een drukke weg en wie is er aan sprakelijk als er een ongeluk gebeurt? Dit is niet in het belang van de leefbaar heid van Oostburg. Als het speciaal on derwijs verdwijnt, kost dit inwoners." De ouders vragen in de brief om steun van de raad, die dus volledig achter hen staat. „Laat zien dat het bestuur van de gemeente Oostburg meetelt en pak het probleem snel aan, anders hoeft het niet meer." De brief wordt komende donderdag be handeld tijdens de raadsvergadering van de gemeente Oostburg. Het college stelde voor om deze brief voor kennisgeving aan te nemen, maar de gemeenteraad gaat hier niet mee akkoord. Van onze correspondent IJzendijke - De Stichting Wieier- comité IJzendijke pakt zaterdag 17 mei uit met een totaal nieuw evenement. Dan starten er om 19.00 uur solex-wedstrijden. Een voor Zeeuws-Vlaanderen nieuw fenomeen, dat op de Bevelanden erg populair is. Dat betekent dat van de kleine dertig voorinschrij vingen het overgrote deel dan ook uit Zuid-Beveland afkomstig is. „Het schijnt aan de overkant erg populair te zijn, dus verwachten we hier in de straten van IJzen dijke ook spektakel." aldus Alex Claeys, voorzitter van de organi serende stichting die op dinsdag 20 mei haar traditionele wieler wedstrijden houdt. Die beginnen ook om 19.00 uur. IVestdorpe - Het Finse staalbe drijf Outokumpu schakelt voor het verladen van containers naar Rotterdam over van wegtrans port naar vervoer over water. De staalfabrikant heeft daarvoor een contract afgesloten met de containerrederij P O Nedlloyd. Vanaf het fabrieksterrein van Outokumpu op het industrieter rein Axelse Vlakte zijn inmiddels enkele proefvaarten gehouden. De officiële start is op donderdag 29 mei. Volgens woordvoerder H. Hagen van P O Nedlloyd heeft de staalfabrikant voor vervoer over water gekozen om zowel milieu technische als financieel-econo- mische redenen. „Tot voor kort werden alle containers van Outo kumpu via de weg van Westdorpe naar Rotterdam vervoerd. Dit be tekende een belasting voor milieu en snelwegen." Hagen noemt het contract met Outumpu 'een door braak voor de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone'. Van onze correspondente Kloosterzande - De band Nighthawk verzorgt zaterdag 17 mei in rockcafé 't Laantje te Kloosterzande een concert. De band bestaat uit Huub De- wachter (gitaar/zang), Bram Mil- lenaar (basgitaar), Patrick Lock- efeer (toetsen, dwarsfluit), Fonny Sponselee (slagwerk) en Martin Prins (zang). De leden vonden el kaar na 23 jaar terug en begon nen te werken aan een nieuw re pertoire. „We zijn een echte 'mid dle age' groep en we spelen rock muziek zonder pretentie die ech ter bewezen heeft tijdloos te zijn. Het vleugje nostalgie is ruim schoots aanwezig en we brengen nu ook al een reeks eigen num mers," aldus Fonny Sponselee die Nighthawk ook weieens 'survival M the fittest' noemt. Jacco Ricardo trad natuurlijk ook op tijdens de presentatie van zijn debuut-cd in Den Hoekzak in Oostburg. Van onze correspondent Oostburg - jacco Ricardo maakte za terdagavond een geslaagd cd-debuut in cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. De 28-jarige Breskense zanger, geboren en getogen in Oost burg, lijkt daarmee op weg naar een nationale doorbraak. Ricardo presenteerde samen met Piet Brakman zijn debuut-cd 'Sing Me Home'. Het is een country-getinte cd geworden, die hij zaterdag live ten gehore bracht. Er staat een aantal country-klassiekers op en ook wel wat pittigers, zoals Me and Bobby Mcgee, Okie from Muskogee, With een little help from my friends en Yamba- laya. Piet Brakman schreef zeven van de veertien nummers en is voor het overige werk verantwoordelijk voor de jnuzikale arrangementen. Brakman, bekend als de Zeeuws-Vlaamse troubadour, had voor deze avond ook zijn repertoire aangepast. Jacco Ricardo is de artiestennaam voor Jacco Rieteco, van wie de muzikale acti viteiten begonnen bij het kinderkoor van de Oostburgse St.-Bavoschool. Muziek was hem niet onbekend, want opa Riteco was jarenlang met zijn accordeon een be kende verschijning op feesten, kermissen an andere partijen in de regio. Het begon serieus te worden toen Jacco met een re pertoire van Sinatra, Elvis Presley en Simple Minds in het Oostburgse café Markt 15 een karaoke-wedstrijd won. Het leidde tot de oprichting van de Band Nix met ex-nationaal kampioen accor deon Erik Versluys uit Oostburg en Jan Salomé uit Groede. Een band die ter ziele FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ging. Jacco ging twee jaar geleden solo door. De organisator van de Breskense visserijfeesten Lucien van de Broecke haalde hem binnen, om zowel in 1995 als 1996 het voorprogramma te verzorgen. Er volgden tot twee keer toe optredens bij Eddy Wally in zijn 'Las Vegas' in het Bel gische Ertvelde. Of de echte doorbraak er aan zit te ko men? Rieteco: „Ik hoop het uiteraard, maar ik besef dat de weg lang kan zijn en dat er wel wat geluk aan te pas moet ko men." Het programma van eigen num mers en rockgetinte liedjes wordt vanaf 21.30 uur gebracht. De toe- gang is gratis. Van onze verslaggeefster Oostburg - Leerlingen van de St. Bavoschool uit Oostburg krijgen deze week een ander lesprogramma dan normaal. Kinderen van groep 7 en 8 krijgen donderdag les van J. Verwilghen, lid van de werkgroep Mondiaal Beleid Oostburg. Hij vertelt over het leven en schoolgaan van kin deren in Bangladesh. Puttend uit eigen ervarin gen van zijn bezoek aan Bangladesh enkele maan den geleden, vertelt Verwilghen over het land, de politieke opbouw, de natuur en de geografische ligging. Maar hij vertelt vooral over het leven van de kinderen, het grote analfabetisme en de nood zaak van hulp aan die kinderen. Vanuit de werkgroep Mondiaal Beleid Oostburg wordt jaarlijks aan de Oostburgse gemeenteraad voorgesteld enkele goede doelen te ondersteunen. Het gaat hierbij om kleinschalige projecten, zoals dit jaar het scholenproject in Bangladesh. Vaak worden de projecten door de leden van de werk groep zelf bezocht, zodat het beschikbare geld di rect wordt besteed. De verantwoording over dit geld, tienduizend gulden per jaar, ligt bij de werkgroep. Een van de doelstellingen van Mondiaal Beleid Oostburg is het vergroten van de betrokkenheid met de problematiek van ontwikkelingslanden binnen de gemeente Oostburg. Daarom krijgen leerlingen van enkele scholen binnen de gemeente de komende weken les van Verwilghen. Van onze correspondent Biervliet - Ze zijn meer dan tevreden, de organisatoren van de Geuzenfeesten in Biervliet. „Het zijn slopende dagen geweest, maar we kunnen terugkijken op een erg geslaagd feest," aldus secretaris Ronald Lippens van de Stichting Geuzenfeesten. Biervliet was dus drie dagen in de ban van de Geuzenfeesten, een jubileum ditmaal want het was de 25e aflevering. Donderdag al stonden duizenden mensen in het dorp om de histori sche optocht te bewonderen. Maar vrijdag en zaterdag trokken opnieuw veel Zeeuws-Vlamingen en ook toeristen naar het Geu- zendorp. Vrijdag bijvoorbeeld was er veel belangstelling voor de boeren- en Van onze verslaggever Goes - Er is een tijd geweest at Zeeuwse akkers in de zo mermaanden geel kleurden. Ue felgele tinten van kool zaad. Er is een tijd geweest - ,aijg geleden alweer - dat er o net Zeeuwse jaarlijks enke- e nonderden hectares met dit ehoudende gewas werden lngezaaid. Voorbij: wie in de Polders nu nog koolzaad zoekt, vindt dit gewas op nog slechts een handjevol hecta res, Zeg maar: voor de liefheb ber. Gat geldt niet alleen voor Zee- and, ook landelijk is de teelt van *0°lzaad maar mondjesmaat. G. P n O® Schelden, deskundige bij de landbouworganisatie GLTO in Goes, noemt een getal van zeven tot achthonderd hectare. Lande lijk, maar vooral in het noorde lijk kleigebied. Ruim tien jaar ge leden was dat nog zo'n dikke tienduizend hectare, midden ja ren zeventig zelfs bijna vijftien duizend. In Nederland, zegt Van der Schelden, is niet eens meer onderzoek naar koolzaad. Een verloren teelt dus eigenlijk. Maar er gloort enige hoop voor de Zeeuwse landbouwers, sedert jaar en dag op zoek naar het zo genoemde 'vierde' gewas, een teelt naast de grote drie aardap pelen, granen en suikerbieten. Het Zeeuwse CDA-statenlid Ri- nus Stoffels, ook voorzitter van de Zeeuwse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, is in elk geval vast van plan om hernieuw de mogelijkheden voor de teelt van koolzaad in deze provincie - en met name in Zeeuws-Vlaande ren - te onderzoeken. In de pro vinciale politiek, maar vooral ook in euregionaal verband via de zo genaamde 5B-projecten. Want er gloort dus enige hoop. Aan de overkant, in Groot-Brit- tannië, heeft onderzoek aange toond dat koolzaad-olie zeer wel bruikbaar is voor het aanboren van oliebronnen in de Noordzee. Daarvoor worden nu minerale oliën gebruikt. Maar die hebben milieuverontreiniging als neven effect, en ze vernietigen tot in wijde omgeving van de bron le ven op de zeebodem. De plantaardige koolzaad-olie daarentegen is aanmerkelijk vriendelijker voor het milieu, biologisch afbreekbaar ook, al dus een artikel in het weten schappelijk tijdschrift New Scientist. Met deze wetenschap heeft de Britse regering inmiddels ver gunning gegeven om in de Noord zee proefboringen met koolzaad olie te gaan uitvoeren. Als de proef slaagt, biedt de teelt van koolzaad nieuwe toekomst voor landbouwers, aldus New Scientist. Want het gaat om grote getallen. Jaarlijks worden er in de Noordzee minstens vijftig oliebronnen aangeboord. Voor één bron is 250 ton koolzaad-olie nodig: één hectare koolzaad le vert een ton olie op. Stoffels gelooft er in. „We moeten onderzoek opstarten om de mo gelijkheden uit te diepen," zegt hij. „Ik heb inmiddels met enkele landbouwers gesproken en ook die reageren positief." In Goes echter dicht Van der Schelden de teelt van koolzaad in deze provincie aanmerkelijk minder kansen toe. „Want Europees, mondiaal speelt Nederland niet mee. Er staan honderdduizenden hectares met koolzaad. En bovendien: wat le vert het op? Berekeningen gaan nu uit van een saldo van zo'n 1400 gulden per hectare. Dat is zeer mager in vergelijking met bijvoorbeeld wintergranen. Die brengen een dikke twee mille per hectare op. En trouwens: kool zaad is voor enkele andere ge wassen een ziektegevoelige teelt." rommelmarkt, trekkerbehendig- heidswedstrijd en touwtrekwed strijden. De trekkerbehendig heids wedstrijd werd gewonnen door Bram van Gijs, het touwt rekken door de Kapitalendam. En vrijdagavond was het even eens druk bij de Veronica-drive in-show. De laatste dag van het evenement startte al vroeg met een reveille, waarna de watergeuzen weer fa natiek aan de slag gingen, ge volgd door een geuzenmaal voor alle hongerige magen. Zaterdagmiddag was er veel be langstelling voor de historische optocht en de heksenverbran ding. Een druk bezocht geuzen- bal in de feesttent met medewer king van het Scheldekiyartet zorgde voor de afsluiting. Lippens: „We hadden zaterdag gelukkig veel beter weer dan donderdag. Toen gingen veel mensen na de optocht naar huis, zaterdagmiddag nestelden zich velen op de terrassen. De Geu zenfeesten zijn voor ons als orga nisatie erg geslaagd, alles is door gegaan en we hebben niets moe ten uitstellen. Er zijn toch enkele honderden mensen bij de voorbe reidingen betrokken en dan is het toch leuk dat er veel publieke be langstelling is. Het zijn welis waar slopende dagen, maar met veel bewoners in het geuzenkos- tuum tijdens de laatste feest avond hebben we de Geuzenfees ten op passende wijze besloten." HENGELEN - Zeehengelvere- niging De Wielingen houdt zondag 25 mei de derde vis wedstrijd van het seizoen. Een team van De Wielingen nam deel aan de selectiewedstijd kusthengelen rayon zuid. Deze wedstrijd werd gehouden aan het strand tussen Dishoek en Zoutelande. Doel was plaatsing voor het Nederlands kam pioenschap kusthengelen, dat 25 oktober op het strand van Rockanje wordt gehouden. Theo van Broeck uit Clinge en René van Gelder uit Philippine plaatsten zich hiervoor op grond van hun individuele prestaties. Als team kon ZHV De Wielingen zich niet plaat sen. FANCY-FAIR - De oudervere niging van de basisschool De Hoge Plaat houdt zaterdag 7 juni vanaf 10.00 uur voor de zesde keer een grote fancy fair. De opbrengst is voor nieuw speelmateriaal. Bezoekers van de fancy-fair kunnen meedoen aan hoepelen, tollen, hoger/la ger, enveloppen trekken, gaai- bollen, kegelspel, touwtrekken, sjoelen, spijker slaan, baksteen tillen en nog meer spelen. Ook zal de jeugdbrandweer diverse demonstraties geven. JUBILEUM - De Vrije Evange lische Gemeente bestaat 125 jaar. Dit jubileum wordt her dacht in een speciale kerk dienst op zondag 1 juni om 14.30 uur in de SOW-kerk in Breskens. Ds. G. van de Wete ring zal deze dienst voorgaan. Het christelijk gemengd koor 'Looft den Heer' uit Nieuw- vliet, het koor 'God is mijn lied' uit Breskens en Christelijke muziekvereniging Excelsior uit Cadzand zetten de dienst luis ter bij. Er is kinderoppas in de Vrij Evangelische Kerk aan de Papendrecht 4 in Breskens. Tot 10 mei is een expositie te zien in over de Vrije Evangelische Gemeente in Den Hoekzak. NACHTDIERENEXCURSIE - Vrijdag 6 juni houdt het SBB Zeeuws-Vlaanderen om 21.30 uur een nachtdierenexcursie in het bos van Erasmus (de Knok- kert) nabij Nieuwvliet. Deze excursie wordt geleid door bos wachter H. van Hage. De tocht wordt gehouden in het kader van de actie Zeeland Natuur- maand. Tijdens deze excursie zullen onder andere vleermui zen, uilen en boomkikkers te zien zijn. WORKSHOPS - De Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaan- deren houdt 20 mei van 19.30 tot 21.00 uur een workshop driedimensionaal knippen in het gebouw van de stichting aan de Volderstraat 23. Een workshop over voorzitterschap wordt gehouden op 29 mei van 20.00 tot 22.00 uur in hetzelfde gebouw. Opgave vooraf bij Jan Matthijs of Nicole Hoofs. KREKENFIETSTOCHT - Za terdag 7 juni houdt de IVN af deling Zeeuws-Vlaanderen een krekenfietstocht van ongeveer 25 kilometer door het land van Aardenburg. Deze tocht is on derdeel van het landelijk ge organiseerde opstapweekend van de IVN. De aanvang is 13.30 uur op de Markt. VOORJAARSMARKT - In ver zorgingstehuis Rozenoord wordt morgen een voorjaars- markt gehouden met als thema: 'Tuin'. Er zijn verschillende kraampjes met onder meer tuinbeelden, plantjes, kunst werkjes van brooddeeg en met wafels. De markt begint om 14.00 uur en eindigt rond 16.30 uur. BUSHALTE - In verband met de Solex-race op zaterdag 17 mei en wielerwedstrijden op maandag 20 mei is de ZWN- bushalte van de markt tijdelijk verplaatst naar het 17 Okto- berplein. Oostburg - Over belangstelling had de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielin gen voor haar scholierenwed strijden niet te klagen. Met 250 basisschoolleerlingen was het sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg goed bezet. In de morgenuren kwamen de oudste groepen in actie, na de middag de jongste. De estafet tes in beiden dagdelen werden gewonnen door St.-Bavo uit Oostburg. De oudste leeftijds categorie deed dit al voor de derde keer in successie en mag de bokaal dus definitief in de prijzenkast plaatsen. De atle tiekvereniging had op deze dag de medewerking van vele vrij willigers en de SV Oostburg. WINNAARS MEISJES Groep 3 40 meter: Veronique de Milliano. Verspringen: Veronique de Milliano. Balwerpen: Roxanne Thilleman. Groep 4 40 meter: Laurien van de Wouw. Verspringen: Laurien van de Wouw. Balwerpen: Laurien van de Wouw. 1000 meter: Meike Qua- taert. Groep 5 40 meter: Jessica Moer man. Verspringen: Jessica Moer man. Balwerpen: Ria Knetsch. 1000 meter: Jessica Moerman en Ceri-Anne de Geer. Groep 6 Verspringen: Anouska Moerman en Mirjam Meijer. 1000 meter: Cathy de Vries. 60 meter: Cathy de Vries. Balwerpen: Cathy de Vries. Groep 7 hoogspringen: Marita de Waard en Imre van Overloop. 1000 meter: Milou Anthonisse. 60 me ter: Anke de Feyter. Kogelstoten: Anke de Feyter. Groep 8 kogelstoten: Marianne Haak. Hoogspringen: Jolien Stroo. 1000 meter: Jannica Moggre. 80 meter; Marianne Haak. JONGENS Groep 3 40 meter: Koen Hamelin- ck. Verspringen: Koen Hamelinck. Balwerpen: Reinard Knetsch. Groep 4 40 meter: Tijl Tournois. Verspringen: Bart Roose. Balwer pen: Paul Morel. 1000 meter: Ed win Hoste. Groep 5 verspringen: Jasper Quist. Balwerpen: Thijmen Braem. 40 meter: Mike van de Veld. 1000 me ter: Stefan de Ket. Groep 6 verspringen: Erik Manne ke. 1000 meter: Robbert Lauret. 60 meter: Erik Manneke. Balwerpen: Sasan Amizi. Groep 7 hoogspringen: Jack Lute- ijn en Freek Krietsch. 1000 meter: Jack Luteijn. 60 meter: Jack Lute- ijn en Casper Quist. Kogelstoten: Freek Knetsch. Groep 8 hoogspringen: Marin de Feyter. Kogelstoten: Marin de Feyter. 1000 meter: Marin de Fey ter. 80 meter: Marin de Feyter. ESTAFETTES Groep 3/4/5: 1. St.-Bavo 1, 2. St.- Bavo 2, 3. Johan Willem Friso. Groep 6/7/8:1. St.-Bavo 1, 2. Weg wijzer, 3. OBS Oostburg. Sas van Gent - In de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie verstevigde WTC Graauw de leidende positie in het klasse ment. Het won immers ook de tweede sterrit, met TC Sas van Gent als organisator. Het pakte opnieuw ruim zes punten op de gedoodverfde favoriet TC Axel, terwijl Wielertoerist met een derde plaats goed bijbleef. In café 't Schippershuis in Sas van Gent kwamen 101 deelne mers afstempelen. Morgen is men voor het eerst dit seizoen in West-Zeeuws-Vlaanderen te gast. Dan met TIO Oostburg achter de regietafel en café De Tol aan de Nieuwstraat als lo catie, waar gestempeld kan worden. Dit tussen 18.30 en 20.30 uur. UITSLAG 1. WTC Graauw 76,64 punten, 2. TC Axel 59,98, 3. Wielertoerist (Eede) 58,48, 4. TC Westdorpe 51,16, 5. RTC Delta (Terneuzen) 43,32, 6. TC HAS (Sluiskil) 42,30, 7. Freewheel'79 (Schooncüjke) 38,56, 8. TC Breskens 37,60, 9. TC Sas van Gent 34,15,10. TIO (Oost burg) 22,48. STAND NA 2 RITTEN 1. WTC Graauw 136,62 punten, 2. Wielertoerist 110,90, 3. TC Axel 99,38, 4. TC HAS 94,29, 5. TC Westdorpe 90,56, 6. RTC Delta 86,64, 7. TC Breskens 68,30, 8. Freewheel'79 59,27, 9. TIO 47,04, 10. TC Sas van Gent 34,15 punten. Westdorpe - Ondanks dat de kampioen reeds bekend was, gaf de laatste competitieronde van Poolvereniging Kanaalzo ne nog enkele verschuivingen te zien. Zondagsvermaak nestelde zich alsnog op de derde plaats door tegen nummer twee, De Tukker 1, gelijk te spelen. De Roskam 1 werkte zich langs De Gravin in de klassering. Dat gebeurde in een rechtstreeks treffen, dat De Roskam 1 met 5-1 won. Span nend was het treffen tussen La Chouette en De Tukker 2. Maar liefst achttien frames waren nodig om De Tukker 2 de 2-4- zege te bezorgen. Kampioen Emerald 1, die juist de de kaap van 100 wedstrijd- punten niet wist te bereiken, vertegenwoordigt de Poolvere niging Kanaalzone op de natio nale titelstrijd_die zondag 8 ju ni in Dordrecht gehouden wordt. Een dag eerder speelt Emerald voor de titel van de NBP Zuid-Nederland. De Tuk ker 1 mag als tweede uitkomen in de nationale eindstrijd twee de divisie, die zondag 1 juni in Enschede gehouden wordt. UITSLAGEN Zondagsvermaak-De Tukker 1 3- 3, La Chouette-De Tukker 2 2-4, De Roskam 2-Emerald 3 1-5, De Roskam 1-De Gravin 5-1. EINDSTAND 1. Emerald 1 99 punten en 211 fra mes, 2. De Tukker 1 92-206, 3. Zondagsvermaak 86-192, 4. Eme rald 2 84-188, 5. De Pauw 68-166, 6. Dream Team 67-167, 7. Emerald 3 64-136, 8. De Roskam 1 59-138, 9. De Gravin 57-137, 10. La Chouette 47-136, 9. De Tukker 2 44-115, 12. De Roskam 2 19-66.

de Stem | 1997 | | pagina 15