Bouw sporthal nog lang niet zeker 'Specit Franky Lyseele toont klasse in Hulster koers Enquête onthult veel klachten over Oostburg Nieuwe to DAG KLAPPER DE STEM Kermisvrijmaar geen kermis Positie VW versterken door scholen personeel Alle raadsfractif DE STEM ZEELAND Nog steeds onduidelijkheden over gebruikers en exploitatiekosten complex Kloosterzande Politiek Sas positief over nieuwbouw in Westdorpe VANDAAG in De Stem en de Zeeuws Vlaamse Koerier: Grootjans krijgt onderscheiding pE STEM Solex-races in IJzendijke Outokumpu stapt over op vervoer over water Nighthawk verzorgt concert i i i i i DINSDAG 13 MEI 1997 Van onze verslaggever Kloosterzande - Ook al besluit de Hontenisser gemeenteraad deze maand om 'in principe' voor 1,7 mil joen gulden een sporthal neer te zet ten in Kloosterzande, dan is het nog lang niet zeker dat die er ook komt. Er zijn op dit moment namelijk nog te veel onduidelijkheden over te verwach ten gebruikers en exploitatiekosten, zo bleek gisteren in de commissie Algemeen Maatschappelijke en Bestuurlijke Za ken. Zo liet woordvoerder Van Acker van het gemeenschapscentrum St. Martinus on omwonden weten dat de stichting 'op geen enkele wijze' zal meewerken aan het realiseren van een gebouw op de handbalvelden. En dat terwijl de accom modatie ook mede bedoeld is ter vervan ging van het huidige gemeenschapscen trum. St. Martinus zie wel brood in de eerste plannen, namelijk verbouw en uit breiding van de sportzaal De Hinde. Burgemeester en wethouders zijn daar op advies van de speciale sporthalwerk groep vanaf gestapt. De kosten voor die verbouwing lopen volgens de laatste re kensommetjes al op tot meer dan 1,2 mil joen gulden. Dan, zo vindt het college, kan er voor wat tonnen meer beter iets nieuws komen. Bovendien zijn er op de handbalvelden ook geen parkeerproble men te verwachten. Mevrouw J. Hageman-van Damme (lijst L. Mangnus) voelde gisteren de bui al hangen. „Het kan toch niet zo zijn dat er straks een gebouw staat en dat de vere nigingen het laten afweten betoogde ze. „Het zou jammer zijn dat we nu luchtkastelen bouwen die we later niet kunnen verwezenlijken." „Een voorstel dat eigenlijk niet kan in een tijd waarin de financiële problemen voor de gemeente steeds groter worden," meende F. van Driessche (Algemeen Be lang). „En hoe zwaar weegt de rol van St. Martinus Ook A. Rensen (Progressief Hontenisse) zag de nieuwbouw niet zit ten. „Een overdreven grote sporthal waar niemand op zit te wachten," stelde hij. Verbouwing van De Hinde ziet Progrs- sief Hontenisse wel zitten. Het CDA en de lijst P. Mangnus schaarden zich wel achter het college. Hoewel dus de bouw nog niet zeker is willen B en W wel een definitief einde aan de locatiediscussie. Vandaar het 'principe-voorstel' om de handbalvelden aan te wijzen. Voor de 1,7 miljoen, zo viel uit de woorden van burgemeester Th. Steenkmap te proeven, moet men in Hontenisse niet al te veel verwachten. „Er blijven beperkingen, dus zullen mensen voor sommige sporten naar el ders moeten." Dat geldt bijvoorbeeld voor tennis, tenzij er een flink wat duur dere vloer in komt. Gezien de houding van St. Martinus is er ook over de exploitaitiekosten nog geen zekerheid. B en W gaan uit van een jaar lijks bedrag van 145.000 gulden. Als Martinus medewerking blijft weigeren betekent dat volgens Steenkamp overi gens niet het einde van de plannen. „Dan zeggen wij, oké, dan scheiden daar onze wegen." Van onze verslaggever Sas van Gent - Het plan van B en W in Sas van Gent om wo ningbouw in Westdorpe op korte termijn mogelijk te ma ken, is positief ontvangen door de politiek partijen. De Sasse politiek vindt het echter jammer dat het volledige wo ningbouwplan niet doorgaat. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom). Aan de orde kwam het bestemmings plan Oost-Molenkreek in West dorpe. Dit plan gaat uit van de bouw van 55 woningen oostelijk van de Molenstraat en tussen de Graafjansdijk en de Molenkreek. Het bestemmingsplan lag van vo rig jaar december tot januari dit jaar ter inzage en de gemeente ontving vier bezwaarschriften. Als het huidige plan wordt door gezet, verwacht het college dat de bezwaren blijven bestaan. Daarom stelde burgemeester J. van Rest voor voorlopig maar veertig huizen te bouwen, zodat de gebieden waarover bezwaar is gemaakt niet benut worden. Hierbij gaat het onder meer om het stuk bos en het gebied langs de kreek. Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut, buurtschap Klein Gent, Schuttersvereniging Gilde van St. Sebastiaan en schapen houderij Van Waes hadden be zwaar aangetekend. De eerste twee met name omdat de natuur- landschappelijke waarden van het bos en de weilanden te groot zijn. De Schuttersvereniging en de schapenhouderij zijn in over leg met de gemeente om een op lossing te vinden. Zij maken be zwaar omdat de plannen hun ter reinen doorkruisen. Van Rest toonde zich positief over de uit komst van de gesprekken. Als er een oplossing voor hen is, dan zullen zij instemmen met het plan, stelde ze. De Steltkluut en Klein Gent willen hun verzet echter niet opgeven. Van Rest wees er nogmaals op dat er snel nieuwe huizen bij moeten komen in Westdorpe. Als alles volgens planning verloopt, zijn de eerste woningen volgend jaar klaar. Woningen langs de kreek zullen wellicht pas in de volgende eeuw gerealiseerd kunnen wor den. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bel lezerscontact076-5312312 ma t/m vrij. 8.00 - 17.00 uur zat. 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editie chef), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- zant, Sanne Schelfaut. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel. 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30 - 17.00 uur T i Het rennersveld in de Hulster kermiskoers was goed bezet. Door Eddy de Schrijver Hulst - Franky Lyseele uit het Bel gische Aalter is een klasse apart. In Hulst won hij van Patrick van Rent- erghem en Philippe Guilmaere en staat nu eerste in het Raboklasse- ment. In de A-groep haalden niet minder dan 55 kleppers hun rugnummer af en daarmee kon het wielercomité Hulst, dat voor het eerst op de maandagavond koers had en ook voor het eerst de KNWU buiten de deur hield, tevreden zijn. Eric Vereecken, de plaatselijk favoriet, kreeg weinig of geen vrijheid en moest met de vijfde plaats tevreden zijn. „Er zaten altijd ren ners in mijn wiel als ik sprong," liet een teleurgestelde Vereecken weten. De wedstrijd in Hulst voor vrije liefheb bers en cyclosportieven was er weer een tje om in te lijsten. Patrick van Renterg- hem stak als eerste zijn neus aan het ven ster, maar het was nog te vroeg. Philippe Lampaert, ooit nog lid van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen, reed een uitstekende wedstrijd en ging daarna aan de haal. Maar ook hij kreeg geen ruimte. De pogingen van Vereecken, De Rijcke en Vervecken haalden ook niets uit. Na twintig kilometer wedstrijd gaf Van Renterghem vol gas. Hij kreeg Philippe Guilmaere met zich mee. De beide ren ners reden dertig tellen voor het op hol geslagen peloton waar Wim de Waal een goede vorm etaleerde. Toen iedereen zich met het duo Van Rent erghem en Quilmaere had verzoend, kwam Franky Lyseele in beeld. Op de on gelofelijke '11' stampend overbrugde hij binnen twee rondjes de kloof. In het pelo ton probeerde Vervecken, Vereecken en De Waal het tij nog te keren, maar nie mand kon meer wegblijven. In de kop groep verdeelden de leiders de buit. Ly seele stak de 75 gulden klassementspre mie op zak en de anderen pakten vette premies. In de eindsprint stond er geen maat op Lyseele. Van Renterghem bolde als twee de over de streep. Jan Vervecken soleerde naar de vierde plaats. De spurt van het peloton werd gewonnen door Vereecken. De jury liet ex aequo vanaf de zestiende plaats meerijden. Bij de B/C-renners was er een overwin ning voor Herman de Coen. Hij ver schalkte Van de Struyfte in de sprint. Beide renners waren aan de haal gegaan en werden niet meer teruggepakt. In deze FOTO CAMILE SCHELSTRAETE categorie was Pluvius spelbreker. Ko Harms reed naar de zesde plaats, Kees Beenhakker werd zevende. De uitslagen: vrije liefhebbers/cyclosportie- ven: 1. F. Lyseele (België), 2. P. van Renterg hem (België), 3. P. Guilmaere (België), 5, J., Verveeken (België), 6. E. Vereecken (Hulst), 7. W. de Backer (België), 8. K. Leroy (Bel gië), 9. M. Strait (België), 10. B. Maertens (België), 11. M. Steenbergen (België), 12. J. Weststrate (Goes), 13. R. Rabout (Koe wacht), 14. J. Cornelis (België), 15. P. Lam paert OBelgië, 16. ex aequo de rest van het peloton. B/C-trimmers: 1. H. de Coen (België), 2. F. van de Struyfte (België), 3. C. de Grootte (België), 4. F. Roelekens (België), 5. E. Steyns (België), 6. K. Harms (Axel), 7. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 8. M. Wagenaar (Borssele), 9. F. Martens (Koe wacht), 10. R. Dieleman (Hulst), 11. P. Pica- vet (België), 12. P. Temmerman (België), 13. H. Gijsel (Hulst), 14. E. Keppens (België), 15. H. van Landghem (Overslag). Van onze verslaggever Hulst - Op de Hulster basis school St. Willibrordus is het al jarenlang een goed gebruik om de jongste leerlingen op kermis- dinsdag een middagje vrij te ge ven. Het kroost hoeft dan niet door de drukte en kan met ma ma of papa mee naar de draai molen. De school slaat twee vliegen in één klap, want er wordt meteen voor het onder wijzend personeel een studie middag aan vastgekoppeld. Uiteraard wordt ook dit jaar niet van de traditie afgeweken, zodat er dus voor vandaag een vrije kermismiddag is ingeroos terd. Alleen, het is geen kermis, want die duurde dit keer maar tot en met gisteren. In Hulst is namelijk besloten voortaan de voorjaarskermis te houden van af Hemelvaartsdag tot en met de maandag daarop. „Wij moe ten ons activiteitenplan al in ju ni indienen," zegt directeur E. van Remortel, „maar we hoor den pas veel later dat de voor jaarskermis niet meer op dins dag zou zijn." Of de schuld van deze communicatiestoornis bij de gemeente ligt, was gisteren niet te achterhalen. Alle ambte naren hadden een middagje vrij, vanwege de kermis. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggeefster Oostburg - De gemeente Oost burg scoort niet goed onder haar eigen inwoners. Een groot deel van de bevolking is ontevreden over het openbaar vervoer, het verdwijnen van (centrale) voorzieningen, het beperkt winkelapparaat en de te grote aandacht voor Oost burg ten koste van de kleinere kernen. Dit blijkt uit een marktonder zoek dat de Universiteit Gent in opdracht van de Kust VW Zeeuws-Vlaanderen uitvoerde via tweeduizend enquêtes van eind 1996 tot februari 1997. Volgens de ondervraagden moet heel wat dringend veranderen. Naast de genoemde top drie moe ten het verkeersveiligheidspro- ject Duurzaam Veilig en het ge meentelijk apparaat op korte ter- mijn worden aangepakt. Maar liefst twee op de drie inwoners antwoordden dat de gemeentelij ke politici zich onvoldoende in zetten om de kwaliteit van wonen en werken te verbeteren. Belangrijke kritiekpunten zijn onprofessionele wethouders en te weinig visie. Op de vraag hoe West-Zeeuws-Vlaanderen zich moet ontwikkelen na het schrap pen van de veerverbindingen en de komst van de WOV, worden diverse scenario's aangereikt. Meestgenoemd is een toeristisch- reereatieve invulling. Volgens de inwoners zijn er meer nadelen dan voordelen om in Oostburg te wonen. De belang rijkste voordelen zijn de rust, de ruimte, het groen en de kwaliteit van het winkelapparaat. Opmer kelijk veel mensen vinden dat de gemeente helemaal geen voorde len te bieden heeft. Vanwege de ontwikkeling van de toeristische sector in West- Zeeuws-Vlaanderen is het be langrijk dat 68% van de eigen be volking geen nadelige effecten ondervindt van het toerisme. Van de inwoners die nadelen formule ren, komen de verkeersdrukte, de wachttijden, de te hoge prijzen en de parkeerdrukte het meest voor. Ongeveer zestig procent van de geënqueteerden meent dat er nog plaats is voor bijkomende toeris- tisch-recreatieve projecten. Hoofdplaat, Cadzand-Bad en Breskens hebben de voorkeur. De universiteit hield niet alleen een enquête onder de plaatselijke bevolking, maar ook onder de plaatselijke ondernemers en toe risten. Driehonderd enquêtes werden verstuurd naar onderne mingen met vestigingsplaats Oostburg. Hieruit blijkt dat bij meer dan de helft van de onder nemers zestig procent van de pro ducten wordt afgenomen door vakantiegangers. Bij veertig pro cent van de bedrijven gaat het zelfs om meer dan negentig pro cent. Het imago van het gebied, de be reikbaarheid, het werkklimaat en de aanwezigheid van goed ge schoolde arbeidskrachten zijn de belangrijkste vestigingsfactoren. Uit het onderzoek blijkt dat de helft van de bedrijven uitbrei dingsplannen heeft. Als hoofd voordelen van een bedrijfsvesti ging in Oostburg wordt naar vo ren geschoven: de ligging, het toerisme en het trouw koperspu- bliek. Een op de vier bedrijfslei ders stelt dat er geen voordeel verbonden is aan vestiging in Oostburg. Als nadelig staan ge noteerd de (hoge) gemeentelijke belastingen, het gebrek aan uit breidingsmogelijkheden en het bedrijfsonvriendelijk gemeente lijk beleid. Uit de driehonderd enquêtes on der toeristen (Nederlanders, Bel gen, Duitsers en Luxemburgers) blijkt over het algemeen dat de doorsnee vakantiegangers (zeer) tevreden is over de recreatiemo gelijkheden binnen de gemeente Oostburg. De toerist komt voor de rust en de ruimte, waarbij spe cifiek fiets- en wandelroutes, het groen en de vriendelijkheid van de bevolking wordt gewaardeerd. De toeristen ervaren bijzonder weinig zaken als problematisch. Enkele knelpunten zijn de toena me van hoogbouw en te weinig alleweersvoorzieningen. Ongeveer de helft van de vakan tiegangers heeft nog geen gebruik gemaakt van de diensten van de WV. Het aanbod aan brochures kan voor de meesten nog beter. Volgens de Gentse onderzoekers moet de komende jaren veel aan dacht worden besteed aan de Luxemburgse en (Oost-)Duitse markt. THEATER ANTWERPEN Glowing Icons - Rode zaal Singel - 20.00 uur MIDDELBURG Workshop Flamenco-dans - Elke di 19.30 en 20.30 uur door Roza Martien - Kloveniersdoelen MUZIEK ANTWERPEN Rob de Nijs - Elisabethzaal - 20.30 uur GENT Big Bang - door Willem Breuker Kollektief en Slagwerkgroep Den Haag - Zaal de Vooruit - 20.00 uur DIVERSEN AARDENBURG Smokkelroute - puzzelrit voor au tomobilisten en fietsers, wedstrijd en beginnersklasse - dagelijks - rou- teboeken bij Gasthof De Jonge Leeuw Kaai Aardenburg AXEL Avondvierdaagse - wandelen - 5, 10 en 15 km - Kantine AZW Sport- laan -18.30 uur BRESKENS Avondvierdaagse - wandelen - Wapen van Breskens -18.30 uur BURGH HAAMSTEDE Pijlerklimmen - Werkeiland Neel- tjeJans- 10.00-17.00 uur CLINGE Kaarting - Gouden Kroon - 14.00 uur HULST Avondvierdaagse - wandelen - 5 en 10 kilometer - Gemeenschaps centrum Den Dullaert -19.00 uur LAMSWAARDEN Schieting voor bejaarden - café Lamsoren -13.30 uur MIDDELHARNIS Dino Wonderworld - tentoonstel ling bewegende dinosauriërs - da gelijks 10.00-17.00 uur VEERE 1e Walcherse Puzzelwandeling - ca. 3 km - WV Veere STJANSTEEN Bieden en jokeren - café Zondags Vermaak-14.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur English Patient Podium 't Beest - 20.30 uur Oom aan de rivier HULST Koning van Engeland - 20.00 u» All Stars 20.00 uur One Fine day 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur Devil's Own 20.00 uur Michael MIDDELBURG Cinema Middelburg - 20.30 urn Salut Cousin! VLISSINGEN Alhambra Theater - 20.00 uj( Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur One Fine Day 20.00 uur Karakter BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur Michael 20.00 uur Michael Collins GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 14.30,17.00 en 20.00 uur The Empi re strikes back 17.00, 20.00 en 22.30 uur Turbulen ce 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 u» Dante's Peak 14.30, 20.00 en 22.30 uur The Eng lish Patient 20.00 uur The Fan 22.30 uur Lost Highway 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uurThe Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatians 22.45 uur 2 days in the Valley 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uurThe Fifth Element 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Mi chael 14.30 en 17.00 uur Meet Wall) Sparks 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Re turn of the Jedi 20.00 en 22.30 uur Unforgettable KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur Romeo and Juliet 20.00 uur The Fifth Element 20.00 uur Michael Van onze verslaggever Terneuzen - Vice-voorzitter B. M. Grootjans van Natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut is gisteravond geëerd als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de ze koninklijke onderscheiding omdat hij zich ruim 25 jaar verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van natuur- en milieubescherming. De 56-jarige Grootjans is woon achtig in Terneuzen, en hij was daar tot vorig jaar werlczaam als wacht-chef bij Dow Benelux. Sinds 1971 is Grootjans be stuurslid van De Steltkluut, waarvan hij vanaf 1985 vice- voorzitter is. Grootjans werd geëerd om zijn bijzonder waardevolle bijdragen op het gebied van educatie en pu blic relations. Hij maakte foto's en dia's van vogels en planten in natuurgebieden. Per wintersei zoen verzorgde hij zo'n twaalf tot veertien voorlichtingsbijeenkom sten. Bovendien heeft hij meegewerkt aan streekboeken en fotoboeken, B. Grootjans met zijn linlji voor ruim 25 jaar inzet voor Di Steltkluut. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE met name het waardevolle Over Den Vier Ambachten, 150 jaar Keure en 500 jaar Graafjans dijk. Via tentoonstellingen, lezingen en andere activiteiten zorgde hij regelmatig voor de komst van nieuwe leden. Grootjans zal zijn functie als bestuurslid van De Steltkluut neerleggen, tegelijker tijd met zijn functie als bestuurs lid van de Stichting Landschaps beheer Zeeland. VERVOLG VAN ZEELAND-C1 De positie van de VW moet wor den versterkt door een perma nente scholing van personeel. Ook het verlengen van het toeris tisch seizoen is van belang voor de professionalisering van het toeristisch product. Er moet in. feite een gemeenschappelijke lijn tussen de drie doelgroepen (over heid, bedrijf en bewoners) wor den uitgezet, wil je een optimaal beleid creëren," aldus de profes sor. Volgens hem is het ook belangrijk dat het openbaar vervoer wordt opgewaardeerd en dat er een transferium komt met verkeer sluwe boulevards, tevens moet het groen in de kernen worden uitgebreid en mag de kusthorizon niet doorbroken worden door bij voorbeeld pieren. Dat er iets moet veranderen staat in ieder geval vast, zo bleek ook uit de reacties van wethouder L. Cuelenaere namens de gemeente Oostburg en Boomert namens de recreatiebedrijven. Cuelenaere benadrukte dat er nog veel werk aan de winkel is op weg naar een professionele kwaliteitsverbete ring van het toeristisch product. „Wat dat betreft ligt het rapport op het goede moment op tafel- E: staat hier veel te gebeuren, de® aan het streekplan en de plann® voor de herinrichting en Duur zaam Veilig. Deze uitkomst® zijn belangrijke richtingwijzer voor de recreatiesector en oo onze gemeente. De wethouder was het op punten eens met Allaert, n vond bijvoorbeeld de komst een transferium nog te vroeg. denk dat we beter eerst het aan tal parkeerplaatsen kunnen w breiden en dan pas verder kijk® Het belangrijkste vind ik een een verdere samenwerking tusse de drie doelgroepen, een pro® sionele dienstverlening is n0 zaak voor onze toekomst, rapport roept om uitgewerkt; worden en de uitdaging ligt ei Ook Boomert stelde dat het rap port uitnodigde tot concrete ties. „Ik zie ook de noodzaak v een gezamenlijke holding, °P ze manier wordt de toeristen tor zeker verbeterd en gez'e toekomstige verslechterde reikbaarheid van dit ge"ie het een noodzaak dat we me allen de handen ineen sla een goed beleid op poten f zetten." 1: raadsfracties Van onze verslaggeefster Oostburg - Alle ra£ gemeente Oostburg vinden cl wijnen van het speciaal uit Oostburg onaanvaardbaar. Het bestuur van het speciaal (mik, zmlk en vso) wil per 1 august dit jaar fuseren. Als deze fusie verdwijnt het speciaal onde Oostburg en wordt het in Terneu Hulst ondergebracht. Na de de leerlingen, protesteert Oostburgse politiek heftig V he ond( tar. ond ;ust doe onderwi oude nu o tegen Van onze correspondent IJzendijke - De Stichting Wieler comité IJzendijke pakt zaterdag 17 mei uit met een totaal nieuw evenement. Dan starten er om 19.00 uur solex-wedstrijden. Een voor Zeeuws-Vlaanderen nieuw fenomeen, dat op de Bevelanden erg populair is. Dat betekent dat van de kleine dertig voorinschrij vingen het overgrote deel dan ook uit Zuid-Beveland afkomstig is. „Het schijnt aan de overkant erg populair te zijn, dus verwachten we hier in de straten van IJzen dijke ook spektakel." aldus Alex Claeys, voorzitter van de organi serende stichting die op dinsdag 20 mei haar traditionele wieler wedstrijden houdt. Die beginnen ook om 19.00 uur. Westdorpe - Het Finse staalbe drijf Outokumpu schakelt voor het verladen van containers naar Rotterdam over van wegtrans port naar vervoer over water. De staalfabrikant heeft daarvoor een contract afgesloten met de containerrederij P O Nedlloyd. Vanaf het fabrieksterrein van Outokumpu op het industrieter rein Axelse Vlakte zijn inmiddels enkele proefvaarten gehouden. De officiële start is op donderdag 29 mei. Volgens woordvoerder H. Hagen van P O Nedlloyd heeft de staalfabrikant voor vervoer over water gekozen om zowel milieu technische als financieel-econo- mische redenen. „Tot voor kort werden alle containers van Outo kumpu via de weg van Westdorpe naar Rotterdam vervoerd. Dit be tekende een belasting voor milieu en snelwegen." Hagen noemt het contract met Outumpu 'een door braak voor de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone'. Van onze correspondente Kloosterzande - De band Nighthawk verzorgt zaterdag IV mei in rockcafé 't Laantje te Kloosterzande een concert. De band bestaat uit Huub De- wachter (gitaar/zang), Bram Mil- lenaar (basgitaar), Patrick Lock- efeer (toetsen, dwarsfluit), Fonny Sponselee (slagwerk) en Martin Prins (zang). De leden vonden el kaar na 23 jaar terug en begon nen te werken aan een nieuw re pertoire. „We zijn een echte 'mid dle age' groep en we spelen rock muziek zonder pretentie die ech ter bewezen heeft tijdloos te zijn. Het vleugje nostalgie is ruim schoots aanwezig en we brengen nu ook al een reeks eigen num mers," aldus Fonny Sponselee die Nighthawk ook weieens 'survival of the fittest' noemt. Het programma van eigen num mers en rockgetinte liedjes wordt vanaf 21.30 uur gebracht. De toe gang is gratis. Van onze verslaggever Goes - Er is een tijd geweest dat Zeeuwse akkers in de zo mermaanden geel kleurden. De felgele tinten van kool zaad. Er is een tijd geweest - lang geleden alweer - dat er jn Zeeuwse jaarlijks enke- e honderden hectares met dit oliehoudende gewas werden mgezaaid. Voorbij: wie in de Polders nu nog koolzaad Zi°eu' dit gewas op nog slechts een handjevol hecta res. Zeg maar: voor de liefheb ber. Hat geldt niet alleen voor Zee- nd, ook landelijk is de teelt van Koolzaad maar mondjesmaat. G. r n der Schelden, deskundige bij

de Stem | 1997 | | pagina 14