mars 4 Op rebellen gaat door' 'Fusie Nederland en België is niet y 4Orga in land bundel 0800-8051 Regel nü alvast je lening, als je meteen wilt toeslaan. tsm Aaiineme Fujimori wil tegenstanders uitschakelen Richting hoofdstad Zaïre Woede om sluiting Turkse imamscholen Vrede Tsjetsjenië onder druk Consultatie snel duidel' •mtrent h VRAAG IK ME INEENS AF...! DE STEM BUITENLAND Paus roept Libanon op tot verzoening DE STEM W*t3ê) COMMENTAAR Import-probleem BUITENLAND KORT 'Nazi's hadden nummerrekeningen' Doden bij bomaanslagen in Algiers Wilt u de brochure? Bel de Postbus 51 infolijn VSB'BANK PfCB-kring Zeel Vouw gewond bij fedrijfsongeval r MAANDAG 12 MEI 1997 Door Frans Lindenkamp Sao Paulo - De Peruaanse president Alberto Fujimori is achter de schermen druk aan het manipuleren om zich te verzekeren van het recht op een tweede herverkiezing. Zijn gestegen roem na de ge slaagde bevrijdingsactie van de gijzelaars in de residentie van de Japanse ambassadeur in Lima moet hem daarbij helpen. Voor het najagen van een derde ambts termijn dient het Congres de grondwet aan te passen, maar vier opperrechters van de Hoge Raad, onder wie de voorzitter, lo pen Fujimori - zo meent het ge prikkelde staatshoofd - daarbij teveel voor de voeten. Daarom probeert Fujimori het viertal uit hun functie te wippen. Het Con gres - waarin Fujimori-gezinde politici ruim in de meerderheid zijn - heeft de vier leden van de Hoge Raad deze week aange klaagd wegens 'illegale wijze van handelen' en 'wederrechterlijke toeëigening van het recht tot oor delen over onderwerpen, die niet tot hun competentie behoren'. Inzet is een voorstel dat de obsta kels in de grondwet uit de weg ruimt voor een derde ambtster mijn. Dat hebben de regeringsge zinde parlementsleden eind vorig jaar ingediend. Volgens vier van de zeven opperrechters is het wij zigingsvoorstel alleen toepasbaar vanaf het volgende mandaat en niet nu al. Zij hebben zich daar mee op glad ijs begeven. Indien de Peruaanse justitie zich ont vankelijk verklaard voor de grie ven van het Congres en het vier tal schuldig acht, kunnen zij ver vangen worden door opperrech ters die Fujimori een warmer hart toedragen. De oppositie noemt het manoe- vreren van het staatshoofd een verkapte staatsgreep. Ook de be volking waardeert Fujimori min der. Zijn doordrijven heeft diens populariteit een lelijke knauw van 17 procent opgeleverd. Die was kort na het gijzeldrama ge stegen tot 67 procent. Ook de wereldvermaarde Peru aanse schrijver Vargas Llosa heeft zich in het koor van critici gemengd. Volgens hem dreigt de 'dictatuur' van Fujimori zich te consolide ren. „Dit regime heeft leger, jus titie, congres en media geheel on der de duim. Er is praktisch geen tegengas of het moeten de bom men zijn van de Tupac Amaru guerrillas," aldus de liberaal Llo sa, die het in 1990 verrassend af legde tegen Fujimori in de strijd om het presidentschap. De auteur, die onlangs na zijn ze ven jaar zelfopgelegde balling schap in Peru terugkeerde, bena drukt dat hij de successen op eco nomisch vlak niet aanvecht. Maar hij stelt dat Fujimori deze aanwendt om zijn alleenheer schappij van een pasteltintje te voorzien. In 1992 ontbond het au toritaire staatshoofd met steun van de strijdkrachten eigenhan dig het Congres, stuurde de rech terlijke macht naar huis en reor ganiseerde die met hem meer welgevallige personen. De pseu- do-democraat Fujimori opende de stembussen pas op een voor hem gunstig tijdstip. Het nieuwe Congres herschreef daarna op zijn commando de grondwet, waarmee de weg werd geplaveid voor een tweede man daat. De macht smaakt nu naar meer. Fujimori wil het hete ijzer nu smeden na zijn slagvaardige optreden in de gij zeikwestie. De fragile democratie wordt opgeof ferd voor een derde regeerperio de. Die moet hem tot 2005 in het zadel houden. Lubumbashi (afp/rtr/anp) - De Zaïrese rebellen zetten hun op mars naar de hoofdstad Kinshasa voort. Ze houden zich niet langer in ten behoeve van het vredesoverleg. Deze boodschap had gisteren de minister van Buitenlandse Zaken van de AFDL, Bizima Karaha. Hij zei in Lubumbashi dat de strijd voortgaat, ondanks eerdere toezeggingen over een gevechts pauze. Karaha stelt dat president Mobutu de macht direct moet overdragen aan AFDL-leider Laurent-Désiré Kabila. Haast is geboden, want Mobutu probeert stiekem zijn strijdkrachten te herstellen, aldus Karah. De aankondiging van Karaha dat de gevechten zijn hervat, is in strijd met een toezegging van Ka bila aan de Zuid-Afrikaanse pre sident Mandela. Hij beloofde zijn strijders niet naar de hoofdstad te laten optrekken in afwachting van verder overleg in Congo. Karaha zei over de komende ont moeting, woensdag op een Zuid- Afrikaans marineschip in Congo, dat Kabila alleen naar het schip kóïht als zekér is dhfMóbutu zelf aanwezig is. De AFDL laat zich niet door de diplomatieke schijn bewegingen van de president en zijn aanhangers van de wijs bren gen. Het idee van een 'tussen paus' na het vertrek van Mobutu is daarom voor de rebellen on aanvaardbaar. Aartsbisschop Laurent Monseng- wo Pasinya werd zaterdag tot parlementsvoorzitter in Zaïre ge kozen. Volgens de grondwet wordt hij interim-president als president Mobutu aftreedt of overlijdt. De 58-jarige priester kan als 'tussenpaus' ervoor zor gen dat Mobutu de vernedering van een rechtsstreekse machts overdracht aan rebellenleider Aartsbisschop Monsengwo foto reuter Laurent-Désiré Kabila bespaard blijft. In zo'n overgangsperiode kan de aartsbisschop zelf een actieve rol spelen. „Wij hopen dat hij als na tionale bemiddelaar alle partijen zal overtuigen een weg te vinden om de democratisering van Zaïre veilig te stellen," aldus Christop- he Lutundula, een van zijn plaatsvervangers. Daarbij kan Monsengwo profite ren van zijn ruime politieke erva ring. In 1991 en '92 was hij voor zitter van de Soevereine Nationa le Conferentie (CNS), een verga dering van 3000 vertegenwoordi gers van de Zaïrese samenleving. Voor een groot deel van de bevol king belichaamde de integere Monsengwo de hoop op democra tisering. Hij hield zich afzijding van Tiet gekonkel van de politieke partijen. Waarnemers in Kinshasa herin neren zich de manier waarop Monsengwo vergaderingen voor zat: met een tolerante geest en te vens ferm, waardoor hij herhaal delijk voorkwam dat de debatten ontaardden in vechtpartijen. Beiroet (dpa/afp/kna) - Paus Johannes Paulus II heeft gis teren onder strenge veilig heidsmaatregelen in een zwaar verwoest deel van Bei roet een mis gevierd. De mis begon een half uur te laat doordat de kogelvrije pausmobiel maar langzaam vooruit kwam door de enthousiaste menigte. Enkele honderdduizenden Liba- nezen woonden de drie uur du rende mis bij. De 76-jarige paus die een fitte indruk maakte, riep op tot verzoening. Het slotdocument van de Libane se bisschoppensynode werd gis teren bekendgemaakt. Hierin liet de paus het na om Israël en Syrië, die beiden militairen in Libanon gestationeerd hebben, bij name te noemen. Wel zei hij dat 'Libanon zijn volledige onafhankelijkheid, souvereiniteit en vrijheid moet terugkrijgen'. Gesluierde islamitische vrouwen zwaaien met Turkse vlaggen, leuzen schreeuwend tegen de op handen zijnde sluiting van imamscholen. foto reuter Door Wierd Duk Moskou - De gijzeling van een ploeg Russische tv-journalisten in Tsjetsjenië dreigt het moei zame vredesproces in de regio te verstoren. Zaterdag werden drie journalisten van het commer ciële Russische tv-station NTV door een groep ge wapende mannen ontvoerd bij het Tsjetsjeense dorpje Samasjki, ongeveer 30 kilometer van de hoofdstad Grozny. Sinds het vertrek van de Russische troepen uit de afvallige deelrepubliek wordt Tsjetsjenië geteisterd door een reeks van ontvoeringen. Vier Russische journalisten worden al meer dan drie maanden ver mist. De sfeer tussen Moskou en Grozny is in de laatste weken verslechterd nadat bij twee bomaan slagen op treinstations in Zuid-Rusland vier men sen werden gedood en een groot aantal gewond. Volgens de Russische minister van Binnenlandse Zaken, Anatoli Koelikov, hebben Tsjetsjeense ter roristen de aanslagen uitgevoerd. De Tsjetsjeense president Asian Maschadov zei gisteren dat minis ter Koelikov achter de gijzelingen en bomaanslagen zit. Koelikov wordt beschouwd als een tegenstander van onderhandelingen met de Tsjetjeense rebellen. Hij zou het vredesproces bewust saboteren. Maschadov hoopt deze maand een ontmoeting te hebben met president Boris Jeltsin. Tijdens die be sprekingen zou een definitieve vredesovereenkomst moeten worden gesloten. Onduidelijk is hoe de Tsjetsjeense eis van volledige onafhankelijheid van Moskou zal worden gehonoreerd. I Door Bert Schampers Brussel - „Pleiten voor een eenheidsstaat van Nederland en Vlaanderen is een onhaal bare kaart. We moeten onze energie niet steken in bijkom stigheden, maar ons richten op heel praktische samenwer king. Het zijn in Vlaanderen slechts enkelingen die dromen van aansluiting bij Neder land. Een hobby in het klein." Wilfried Vandaele is een Vlaams nationalist, die vorig jaar nog een hoge Nederlandse koninklijke onderscheiding kreeg vanwege zijn verdiensten voor de grens overschrijdende samenwerking. Maar in de tien jaar dat hij zich daarvoor nadrukkelijk inspande, is hij volgens eigen zeggen nooit groeperingen tegengekomen die - georganiseerd - zich met de vraag bezighouden of Vlaanderen op een of andere manier moet sa mensmelten met Nederland. Vandaele noemt de enkelingen die daar wel mee bezig zijn, zoals r de Gentse professor Gyssels, hob byisten. In de uitzending van Netwerk deze week verdedigde CDA-senator Andries Postma de stelling dat het in het eigenbe lang is van Nederland en Vlaan deren om in een nieuwe staat kundige structuur samen te wer ken. De Vlaamse socialist en 'orangist' Louis Tobback voorspelde een samengaan in een Europees ver band, omdat België volgens hem de facto leidt tot een scheiding van Wallonië en Vlaanderen. Netwerk nam de kijker ook mee naar een kelder waar het clubje bejaarden van professor Gyssels over het bondsstaat-model droomt. Maar West-Vlaming Wilfried Vandaele, oud-secretaris van het Algemeen Nederlands Congres, gelooft dat het politiek en ge voelsmatig ondenkbaar is dat Vlaanderen, nu het eenmaal zelf bestuur heeft, dat zomaar opgeeft voor een huwelijk met Neder land. „De geesten zijn daar zeker niet rijp voor," is zijn overtuiging. „Ik heb die enkelingen die daarmee bezig zijn, nooit ervaren als een stroming die voldoende krachtig is." Ook in de Vlaamse beweging, waar het extreem-rechtse Vlaams Blok probeert voet aan de grond te krijgen, hoor je volgens Van daele zelden pleiten voor aan hechting bij Nederland. „De veelgehoorde klacht bij rechts is dat de mentaliteit van de Neder landers niet overeenkomt met die van de Vlamingen." Vandaele wijst naar recente uit spraken van CVP-voorzitter Marc Van Peel, die nog liever met twee Marokkanen op een eiland gaat zitten, dan dat hij het gezel schap moet dulden van twee Ne derlanders. Die racistische op merkingen werden de christende mocraat Van Peel ernstig kwalijk genomen. Maar ook in linkse intellectuele kringen in Vlaanderen is het bon ton om af te geven op de Neder landers, die nog steeds als arro gant en betweterig worden afge schilderd. Vandaele: „Vandaar dat ik ervoor pleit om punten te zoeken waarop we wèl samen iets kunnen doen. Dat gaat van hele praktische samenwerking in de grensstreek, een Nederlands- Vlaams huis in Brussel, tot de uitvoering van de waterverdra gen en de aanleg van de HSL. In de toekomst zal dan wel blijken of beide partijen een stap verder willen gaan." De Vlaamse sociologe Denise Van Dam, die aan de universiteit van Namen doceert, zegt verrast te zijn door de uitlatingen van Post ma en Tobback in Netwerk. Uit haar eigen onderzoek onder lei dinggevende Vlamingen en Wa len over de behoefte om wel of geen buren te blijven, bleek vol gens Van Dam geenszins dat in Vlaanderen een voedingsbodem bestaat voor aanhechting bij Ne derland. „Je ziet juist dat de Walen zich heel sterk verbonden voelen met Frankrijk, terwijl dat tussen Vla mingen en Nederlanders hele maal niet het geval is," zegt Van Istanbul (ap) - Zeker hon derdduizend Turken hebben gisteren in Istanbul gedemon streerd tegen pogingen van de strijdkrachten om op islamiti sche leest geschoeide scholen te sluiten. Het was de grootste demonstratie in Turkije van de laatste decen nia. 'Ik wil de koran leren' stond op sommige spandoeken die door jonge kinderen werden meege dragen. „Is dit geen moslimland? Ik wil dat mijn kinderen over hun religie leren wanneer zij onder wijs krijgen," zei Ali Akyar, een schoenmaker die zich met zijn zoon aan de hand een weg baande naar de betoging. De Nationale Veiligheidsraad, een machtig lichaam waarin de Turkse legerleiding is vertegen woordigd, heeft de door de Isla mitische Welzijnspartij geleide regering in februari opgedragen de leerplicht uit te breiden van vijf tot acht jaar. Dat zou het ein de betekenen voor de driejarige religieuze hogere opleidingen die bekend staan als imamscholen. De regering heeft nog geen gevolg gegeven aan de order, maar de voorstanders van de imamscho len vrezen dat de Welzijnspartij, om in de regering te blijven, uit eindelijk toch zal toegeven aan de druk van de militairen. De de monstratie van gisteren was be doeld om de regering te laten zien hoe massaal de weerstand daar tegen is. „Ik waardeer deze scholen zeer. Als ze er niet waren zou mijn fa milie me niet laten studeren," zei de 22-jarige studente Fazilet Cu- cukcu, van top tot^een verborgen onder islamitische kleding. Reli gieuze families sturen hun doch ters het liefst naar imamscholen, omdat het onderwijs er geschei den plaatsvindt. Er zijn 610 imamscholen in Turkije. De Nationale Veiligheidsraad heeft ook aangedrongen op nale ving van de wet die het dragen van islamitische kleding ver biedt. De vrouwen met hun zwar te 'chadors' en mannen in islami tische gewaden vertegenwoordi gen alles waar het seculiere esta blishment in Turkije tegen ge kant is. Sommige demonstranten riepen om het invoeren van een islami tisch regime. 'De islamitische beweging kan niet worden gestopt' schreeuw den enkele demonstranten die met groene vlaggen, het symbool van de islam, zwaaiden. Een an dere veel gebezigde leus was 'Dit is Turkije, niet Israël', waarmee werd verwezen naar de door de Turkse strijdkrachten aange haalde banden met Israël - voor veel islamitische fundamentalis ten een onverteerbare ontwikke ling. DE RAMPZALIGE brand in de Haagse Schilderswijk in maart, waarbij een Turkse moeder en vijf van haar kinderen om het leven kwamen legde een probleem bloot dat al langer speelt in de Turkse gemeen' schap in ons land. De politieke tegenstellingen in Turkije zijn groot. Na. tionalisten, fundamentalisten en leden van de progressieve oppositie bestrijden elkaar met grove middelen. Daarnaast speelt het immense probleem van de Koerden. Turkse Koet- den strijden al tientallen jaren voor onafhankelijkheid. Niet alleen op politiek niveau, maar ook op het militaire vlak. Het Turkse leger en de radicale militante vleugel van de Koerden vechten een smerige oorloa uit, waarbij al talloze doden zijn gevallen. Veel van die conflicten beginnen zich nu te openbaren in Europese lap. den met een grote Turkse gemeenschap. Na de brand in Den Haag laai- den de twisten hoog op. De beschuldigingen vlogen over en weerep de Turkse regering maakte van de drama's in Den Haag en het Duitse Krefeld misbruik door de Nederlandse en Duitse regering in de be klaagdenbank te zetten. Na een massale vechtpartij in Schiedam liet minister van Binnenlandse Zaken Dijkstal weten dat hij zou overgaan tot het nemen van passende maatregelen. Nederland kan niet toestaan dat de politieke problemen van Turkije in Nederland geïmporteerd worden, zo waarschuwde de vi ce-premier. Nu, slechts enkele weken later, is het weer tot een incident gekomen. In Deventer gingen Turken en Koerden elkaar te lijf. Een groep van vijf tig Turken had - zonder daarvoor vergunning aan te vragen - besloten tot een demonstratie bij het Turkse consulaat. Zij raakten slaags met een groep Koerden en met Nederlandse medestanders die met een stand op de markt stonden. De Deventer politie was volledig verrasten moest ijlings de hulp inroepen van korpsen uit de omgeving. Gezien de gebeurtenissen na de Haagse brand en de incidenten in an dere plaatsen in ons land, is het merkwaardig dat de politie-functiona- rissen in Deventer er niet van op de hoogte zijn dat een groep van vijf tig Turken een demonstratie tegen Koerden op touw heeft gezet. Om te voorkomen dat dit soort conflicten regelmatig voorkomt, zal de Ne derlandse overheid de bewegingen van radicale Turkse en Koerdische politieke groeperingen nadrukkelijker moeten volgen. Hoe wil Dijkstal anders zijn aangekondigde maatregelen waarmaken? Zürich - De zakelijke banden tussen de Zwitserse bankiers en de nazi's waren veel nauwer dan tot dusver uit rapporten - zoals dat van de Amerikaanse minister Eizenstat - is gebleken. De Schwei- zerische Kreditanstalt (SKA) wist met wie ze zaken deed toen ze kredieten gaf aan leden van de SS, die ook over nummerrekenin gen konden beschikken. Dit schrijft de Zwitserse zondagskrant SonntagsZeitung. De SKA voerde correspondentie met het kan toor van Heinrich Himmler, de hoogste baas van de SS. Algiers - In de Algerijnse hoofdstad Algiers zijn gistermiddag vier bommen ontploft. De regering zei dat daarbij zes personen om het leven zijn gekomen en meer dan zeventig mensen verwondingen opliepen. Van enkele van de gewonden zou de toestand kritiek zijn. De autoriteiten gaan ervan uit dat de aanslagen het werk zijn van fundamentalistische extremisten. De bloedigste aanslag vond plaats aan het begin van de avond in Bordj el Kiffan, ongeveer tien kilometer van het centrum van de stad. De autobom kostte volgens de eerste berichten zeker vijf mensen het leven. Er vielen meer dan dertiggeWigMéfiLlo f incyio floe n 'OV O.b '1007 (ADVERTENTIES) 3&9¥ »- -v - Volgens de gemeente is mijn huis anderhalve ton waard... I Geldt dat alleen voor gemeentelijke belastingen Of heeft dat ook te maken met andere belastingen ELKE WERKDAG VAN 9 TOT 9 Dam. De Vlamingen hebben zich volgens haar integendeel altijd gedistantieerd van de Nederlan ders. „Het zou kunnen dat in bepaalde intellectuele kringen in Vlaande ren, juist door het ontbreken van een nationale identiteit, er meer behoefte is om zich te organise ren. Zij stellen zich vragen over een Vlaamse onafhankelijkheid. Dat zou kunnen betekenen dat meer naar Nederland wordt ge keken." Een belangrijk element is volgens de sociologe dat de afstand tus sen beide landen de afgelopen de cennia een stuk kleiner is gewor den. „Het overbruggen van de culturele tegenstellingen heeft veel tijd gekost, maar ik denk dat juist de economische en culturele samenwerking veel voordelen op levert. Al blijft er een groot men- taliteitsverschil. Ik denk daarbij alleen nog maar de lage belas- tingmoraal van de Vlamingen. De manier waarop Vlamingen de fis cus weten te omzeilen, zou in Ne derland ondenkbaar zijn." Stel, opeens ziet u een mooi antiek bankje waar u meteen verliefd op wordt. En het prijskaartje valt alleszins mee. Als u van tevoren een VSB Doorlo pend Krediet heeft afgesloten, kunt u meteen toeslaan. Met de bijbehorende pinpas kan dat a la minute. Dus u heeft altijd extra geld ach ter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daad werkelijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de Hef voordelige VSB Doorlopend Krediet mét handige pinpas. 10 gevallen lager dan bij andere krediet- verstrekkers. Wilt u direct een Door lopend Krediet af sluiten? Bel dan gratis met onze leen- adviseurs: 06-0331- Ze zijn 24 uur per dag bereikbaar. Of loop binnen bij één van onze kantoren. U vindt onze kantoren in Breda, Karnemelkstraat 6, Brabantplein 12, Ginnekenweg 310, Heksenakker 102-106; Oosterhout, Heu velstraat 1; Bergen op Zoom, Wasse naarstraat 1; Roosendaal, Markt 72-78, Tholen, Hoogstraat 28. Internet: www.vsb.nl VSB. Daar kom je verder mee. i f/Ortil onderrerrM Va onze verslaggever Tcneuzen - De Zeeuwse aan nemers willlen de provincie optuigen dat er toch ruimte nuet komen voor nieuwbouw Vai woningen op het platte- laid. Hit NOVB-gewest Zeeland, koe- pt van de bouwondernemingen, vudt dat Gedeputeerde Staten dcconsequenties van het provin cie woningbouwprogramma vor de komende tien jaar on- desehat. Nieuwbouw in dorpen Va onze verslaggever Hilst - In de provincie Zeelan buworganisatie komen, waarin VLTO opgaan. „De tijd is er nu soaert van de NCB-kring Zeela Je moeten de zaken dit jaar op oile krijgen, al zal er links en rehts nog wel wat water door de Stielde moeten stromen. Er zijn inmers drie stromingen die hun idntiteit moeten opgeven." Zeiand is de enige provincie war nog drie organisaties actief zin. Over de vorming van één ladbouworganisatie wordt al ge- rune tijd gepraat. Maar tot da da is het tot dusver niet geko- mn, onder meer als gevolg van ientiteitsverschillen en toekom- stge machtsverhoudingen binnen ht nieuwe blok. NCB is katho- lik, GLTO (waarvan de vroegere Zidelijke Landbouw Maat- saappij ZLM deel uitmaakt) en WTO vertegenwoordigt de cristelijke stromingen. ISodzaak Mar om verschillende redenen wrdt de noodzaak van één orga- njatie steeds duidelijker. Voor belden hiervan zijn de daling vn het aantal boeren en de kos- ta om meerdere organisaties in slnd te houden voor dezelfde be- lagenbehartiging. Landelijk zijn eide afgelopen jaren op het boe- rnfront al enkele samenvoegin- gn geweest. ZLM bijvoorbeeld gig eerst op in ZMO, inmiddels heft ZMO alweer een federatie gvormd met LTO MidOost met a. uiteindelijk doel een fusie. Paten boerenbestuurders in Zee- lad al langer over verdergaande V.i onze verslaggever Trneuzen - Het Zeeuws Cons Dugs (ZCAD) in Terneuzen w vn de gemeente omtrent de hisvesting. D zoektocht duurt nu al een Par jaar, maar er is nog steeds gen geschikt nieuw onderkomen gronden. „anwege de onduidelijke toe- stnd „ben ik het zicht totaal f~ijt," zegt directeur Van den Biek. „Onze huidige huisvesting an de Axelsestraat is op zijn Mist gezegd bouwkundig niet rrer zo goed. We hebben nog wel efi dak boven ons hoofd, maar Siis Bij een bedrijfsongeval in etl winkel aan de Kaai in Sluis iseen medewerkster met ver- wndingen overgebracht naar W Antoniusziekenhuis in Oost- brg. D vrouw was in de (goede- Ri)lift gestapt om naar een bo s'- gHegen verdieping te gaan. bft raakte echter los en viel ant meter naar beneden. Ut onderzoek van politie en ar- idsinspectie is gebleken dat de i. zelf gefabriceerd was en niet an de eisen voldeed. 1 verband daarmee is tegen de afenaar van de winkel proces- Vrbaal opgemaakt.

de Stem | 1997 | | pagina 4