Spart Patrick Gijzeis neemt afscheid Hoek kan geen vuist maken Breskens behoudt haar kansen OG< Voor c 370 gi extra Verlies Vogelwaarde in degradatiestrijd Super stu niet meer Ui tgesproken DE! m DE STEM ZEELAND VOETBAL 'Butcher' zet er een punt achter bij voetbalvereniging Sluis Scheveningen straft foutenfestival genadeloos met 3-0 af HOOFDKLASSE A RCS krijgt klop van Moerse Boys Sluiskil heeft in rechtstreeks treffen aan één punt voldoende - VIERDE KLASSE A SPORTNIEUWS KORi VIERDE KLASSE In Voor jaar snot. Maffioso wil alleen met kat de cel in Ritzen wil invloed I I 11111 Door Fred Rabout Sluis - De 'butcher' van de SV Sluis neemt afscheid van het eerste. Patrick Gijzeis, slager van beroep, slager in het veld, kwam afgelopen seizoen door een hardnekkige liesblessure nauwelijks nog aan spelen toe. De man die altijd voorop liep tijdens de trainingen, in het veld altijd de strijd aan ging, heeft zich op 34-jarige leeftijd afgemeld voor het keurkorps van voorzitter Giel van Westen. Gijzeis, mede-directeur van de gelijknamige exportslachterij, was en is een voetbaldier. On danks dat hij een clubman is in hart en nieren kwam hij afgelo pen seizoen maar sporadisch naar de Sluisse Zuiddijkstraat, waar de plaatselijke voetbaltrots al een kwart eeuw de thuisduels pleegt af te werken. De 'butcher' zat in de lappenmand en kon dat emotioneel niet aan. „Dan maak ik me te druk. Zeker als ik de mentaliteit van sommige jongere gasten zie. Dan erger ik me kapot. Ik had misschien wat mindere voetbalkwaliteiten, maar ging wel altijd voorop in de strijd. Hard, maar nooit gemeen. Geen matennaaierij, maar ge woon op de bal. Ik heb ook zelden blessures gehad. Een keer mijn schouderblad gebroken en dan vorig jaar in de slotfase van de competitie die liesblessure tegen Jong Ambon. Er was niemand in de buurt. Ik verstap me, hoor iets 'knakken' en einde bericht. Dit seizoen heb ik steeds met de ge dachte gespeeld mijn rentree te maken. Steeds maar uitgesteld, toch bang voor die blessure. Sa men met mijn broer runnen we een eigen bedrijf. Dan moet je de maandag niet naar de baas bellen met de mededeling dat je niet kunt komen werken omdat je ge blesseerd bent. Ook dat heeft meegespeeld in mijn beslissing." Gijzeis, die op zijn achtste jaar zijn eerste rood-witte tenue van de SV Sluis kreeg aangemeten, maakte op zijn zeventiende zijn entree in het eerste team. „We hadden toen een sterke lichting met onder anderen Raymond Hu- bregtse, Patrick Buijsse, Theo Schram en Raoul du Fossé. Jero me Boerjan was trainer. Sluis was pas overgestapt van het za terdag- naar het zondagvoetbal. Het waren achteraf gezien onder Jerome Boerjan mijn leukste ja ren. Van het woord teambuilding had nog niemand gehoord. Wij deden er aan. Als het een keer een zon dag geen voetbal was gingen we soms al om negen uur ergens trai nen. Een training van een paar uur werd een gehele dag. We had den een vriendenploeg. Gingen ook op stap, net zoals de heden daagse jeugd, maar stonden de andere morgen om negen uur naast ons bed omdat er 's mid dags gevoetbald moest worden. Tegenwoordig moeten ze uitsla pen. Mag je blij zijn dat ze 's mid dags om twee uur wakker zijn. Wij dronken ook wel .eens wat anders dan een appelsapje, maar de andere dag vochten we als leeuwen. Het zal allemaal wel met de tijd te maken hebben." Patrick Gijzeis was verdediger. Links of rechts, dat maakte niet uit. Wie er tegenover hem stond had geen gemakkelijke middag. Kwam nooit voor op de topschut- terslijsten, want in de vijftien jaar (330 wedstrijden) dat hij vrijwel onafgebroken in het eer ste stond scoorde hij slechts twee keer. Maakte aardig wat trainers mee. Begonnen onder Jerome Boerjan passeerden achtereen volgens Jean-Pierre van Kers- schaever, Robby de Clerck, Bibi Heynderikx en Bert Wilting de revue. De beste herinneringen heeft hij aan Jerome Boerjan. Door Rinus Verberkmoes Scheveningen - Scheveningen heeft de kans op de titel warm gehouden door Hoek met 3-0 te verslaan. Samen met FC Lisse blijven de mannen uit het vissersdorp, met nog één duel te gaan, aan de leiding in de hoofdklasse A van het KN- VB-zaterdagvoetbal. Een klasse waarin Hoek tevreden moet zijn met een bescheiden plaats in de middenmoot. „Ik ga er niet veel over zeggen," verzuchtte Johan Ballegeer na de 3-0-nederlaag van zijn equipe op sportpark Houtrust. Evenals de rest wat Hoek heet kijkt hij uit naar het einde van de competitie. Een serie wedstrijden waarin Hoek te weinig uit de verf kwam, omdat het teveel kansen onbenut liet. In Scheveningen was dat niet het geval. Daar kreeg Hoek slechts één dot van een kans. Dit in de 46e minuut toen Jaeky Lambert oog-in-oog kwam te staan met doelman Sander van der Water. De Koewachtenaar besloot met een inzet tegen deze sluitpost, terwijl Benedikt van de Walle vrij liep en de bal wilde hebben. Een foutje dat geen 1-1 betekende en achteraf een dure misser werd, omdat Schevenin gen enkele minuten later 2-0 scoorde toen spits Yurion Girigo- ria vrij op mocht rukken en in- knallen. Deze treffer was cata strofaal voor Hoek, dat voor de thee op 1-0 werd gezet door een inzet van Jerry de Rijk in de 36e minuut. Een terechte voorsprong, omdat het met veel elan spelende Sche veningen tot dan toe de betere ploeg was en spelers als Ron de Jager en Hans Tellier, deze ex- Middelburger was de bedrijvigste speler van het geheel, kansen had zien missen. Wat dat betreft was Scheveningen aardig voor Hoek, dat na tien minuten spelen Kurt Pacqué geblesseerd uit zag vallen. Aangezien doelman André de Terneuzen - In de nacom- petitie van de derde klasse A blijft Moerse Boys in de race voor promotie door RCS uit Oost-Souburg met 2-3 te verslaan. De Sou burgers zijn daarmee uit geschakeld, maar spelen nog wel een rol. Het laatste duel wordt namelijk ver speeld op tweede pinkster dag tussen Middelburg en RCS. Middelburg promo veert bij winst op RCS met een verschil van twee doel punten. RCS kwam goed uit de start blokken en kwam op voor sprong door Onno Doeland. Daarna nam Moerse Boys het initiatief over en kwam in de blessuretijd van de eerste helft in twee minuten door doelpunten van Richard Driessens en Badreh Kossih op voorsprong. In de tweede helft bouwde diezelfde Kos sih de voorsprong uit. Pas in de slotminuten kon Folkert Windt de aansluitingstreffer scoren, maar verder kwam RCS niet. STAND Moerse Boys 2-4, Middelburg 1-1, RCS 1-0. Een Hoek-speler probeert zich tussen twee spelers van Scheveningen door te worstelen. Letter nog geblesseerd was, Pa trick Naudts twee duels geschorst was, Franky Standaert eenzelfde straf kreeg opgelegd en de gebles seerde Frank van Damme als rechterspits node werd gemist, maakte dat Hoek teveel omzettin gen door moest voeren om slag vaardig te kunnen blijven. Prima Angelo Nijskens werd zelf laatste man en deed dat prima. Hij was dan ook de beste speler die Hoek zaterdag in Scheveningen binnen de lijnen had. Ballegeer erkende dat, maar wist tevens dat er weer aanvalskracht was ingeleverd. Temeer daar Benedikt van de Walle niet goed uit de verf kwam en Jacky Lambert eveneens niet verder kwam dan wat hulpeloos zwerven. Dit mede door gebrek aan steun vanuit het achterveld en sterk spel van spelers als Ron Cramer en Frans Danen van de thuisclub. Een gastheer die in Jo hn Blok een behendige spelverde ler had. Hij was het eveneens die in de 83e minuut de basis legde van de 3-0 die Ron de Jager liet noteren door knullig balverlies in de laatste lijn bij de Zeeuws-Vla mingen. Een formatie die in de 75e minuut nog bijna op 4-0 werd gezet. De doellat keerde echter de inzet van Frans Danen en be hoedde de wit-blauwen van een nog grotere afstraffing. Feesten was er dus aan Hoek-zijde niet bij. Bij Scheveningen ook nog niet, want daar kijkt men met angst uit naar de uitwedstrijd te gen Achilles Veen. De titel zou daar wel eens verloren kunnen worden en dan te bedenken dat Scheveningen tijdens de winters top negen punten voorsprong had en gedoodverfd kampioen was. Dat het vertrek van Dick Jol, die als coach opgevolgd werd door zijn broer Cock, daar mede debet aan is, weet elke Scheveninger. Daar wist men tevens dat de 'kampioensploeg' dat predikaat, ondanks de 3-0-zege, zaterdag niet waar maakte. Temeer daar de beste man binnen de lijnen arbi ter Dick Beltman uit Holten was. Een leidsman met een natuurlijk overwicht, die zelf dreigen met 'geel' niet nodig had. Laat staan één gele prent tevoorschijn te ha len. Wat dat betreft een dikke Door Sjaak Begijn St.-Jansteen - In het thuis duel tegen Breskens heeft STEEN de spreekwoordelijke eer gered door met 1-1 gelijk te spelen. Voor de formatie van trainer Jo van Remortele is het seizoen over en uit en STEEN kan zich opmaken voor de klasse waarin het thuishoort, namelijk de vierde klasse. Voor Breskens staat het thuisduel van aanstaande zondag nog voor de boeg. Dan treffen de vissers dorpbewoners namelijk Sluiskil en valt de balans op te maken wie zich de algehele periodekam pioen uit de vierde klasse A mag noemen. De winnaar heeft dan nog een lange weg te gaan met twee wedstrijden voor de boeg te gen de algehele periodekampioe nen uit de twee Brabantse vierde klassen. Trainer Piet Puype van Breskens gaat er in elk geval voor. „We zijn tenslotte niet voor Breskens-aanvaller Serge de Ruysscher (donker shirt) scoort de openingstreffer tegen STEEN. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE niets zover gekomen," gaf hij na afloop aan. „Breskens heeft de ambities voor de derde klasse, maar ik realiseer me dat we geen sponsorgroep achter ons hebben staan om spelers van buitenaf te halen. Als we al promoveren naar de derde klasse, dan zullen we het moeten doen met eigen mate riaal en spelers die uit zichzelf naar Breskens komen." De rekenaars langs de kant wa ren er al snel uit dat bij winst of gelijkspel van STEEN Breskens in elk geval volgende week moet winnen van Sluiskil. De mannen van Piet Puype hebben dus de af loop volledig in eigen hand. Door het gelijke spel is een kleine over winning zelfs voldoende. Dat moeten ook de talrijke aanwezige Sluiskil-spelers zich gerealiseerd hebben. Samen met elftalbegelei der Hans Porrey en trainer Bert Timmers waren zij naar St.-Jan steen gekomen om de afloop van de nacompetitiewedstrijd mee te maken. In de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op. Het enige ge vaar van Breskens-zijde moest komen van doelman Nico Knol, die met verre uittrappen zijn spitsen bereikte. Aan een goede afwerking ontbrak het echter. De beste kans was voor de thuisclub. Wouter de Nijs kwam halverwege de eerste helft oog in oog met Knol, maar hij miste van dichtbij. Na de inbreng van Cisko Os- manovski voor Serge Nothen her leefde Breskens. Koud in het veld legde Osmanovski het leer op het hoofd van Serge de Ruysscher, die doeltreffend afrondde. Piet Puype: „Door de inbreng van Cis ko kwam er meer dreiging en werden er meer acties gemaakt. Maar de onrust in ons spel bleef." Met een schitterende volley be paalde Wouter de Nijs na een kwartier spelen de eindstand op 1-1. MAANDAG 12 MEI 1997 „Zonder de anderen te kort te doen, want zij hadden allen hun eigen specifieke capaciteiten, blijft Boerjan het meest in mijn geheugen gegrift. Misschien ook omdat het mijn eerste trainer bij de senioren was. Het was toen, en dat lag uiteraard niet alleen aan de trainer, een vriendenploeg. Winnen of verliezen, na afloop was er een feestje." Een keer meldde zich voor de staalharde verdediger een ploeg van net over de grens. „Ik ben daar nooit op ingegaan. Ben Slui- zenaar en blijft Sluizenaar. Ik heb een perfecte tijd gehad on danks dat ik weinig kampioens feestjes heb mogen meemaken. Het is bekend, we hebben hier al tijd een uitstekende jeugd, maar zodra ze zestien worden is het ge beurd. Dan moeten de centen voor het 'stappen' verdiend wor den en zijn ze verloren voor het voetbal. Jammer, maar het is een tijdsverschijnsel." De 'butcher' legt de messen neer. FOTO BRAM GEBUiJS pluim voor de man in het zwarte pak, die zijn faam als klasbak zonder meer waarmaakte. SCHEVENINGEN-HOEK 3-0 (1-0) - 36. Jerry de Rijk 1-0, 49. Yurion Girigo- ria 2-0, 70. Ron de Jager 3-0. Scheids rechter: Dick Beltman. Toeschouwers: 2000. SCHEVENINGEN: Sander van der Wa ter, Stephan 't Hart, Frans Danen, Ron Cramer, Albert van Oosten, Marcel Ja ger, Hans Tellier (70. Albert Spaans), Ron de Jager, Yurion Girigoria (65. Reg- gy Martina), John Blok (83. René Roele- veld), Jerry de Rijk. HOEK: Mario Harte, Erwin Dek, Kurt Pacqué (10. Peter Nieskens), Leo Kay- ser, Jos Kayser, Benedikt van de WaÜe (67. Peter Harteveld), Serge van de Wal le, Geert de Poorter, Geertjan de Smet, Angelo Nijskens, Jacky Lambert. Rood Wit door Longa uitgeschakeld Tilburg - Rood Wit heeft de laatste kans op promotie Na eerder tegen Goes met 0-2 verloren te hebben, ging Rood V,- gisteren bij het Tilburgse Longa met 3-0 de boot in. De winst in dit duel kwam verdiend bij Longa terecht. In de tj ste helft was het al de meerdere van het met zes invallers spelend Rood Wit, maar vergat toen de kansjes die het kreeg te verzit ren. Na de hervatting ging dat beter. In de vijftigste minuut tefe de Jeroen van der Voort voor 1-0. Een kwartier voor het einden de definitieve klap toen Nahaison Knel voor 2-0 zorgde. Met n'ji tien minuten te gaan was het Jeffrey Broeken die na het uit1— van een verdediger knap 3-0 scoorde. Dat Niels Hurkens nog voor open doel miste, deed niet meer ter zake. De winst tt binnen en dat houdt in dat Longa op tweede pinksterdag bij Gog aan een gelijk spel genoeg heeft om winnaar van deze nacompe|j. tie te worden. Stand: Longa 1-3 (3-0), Goes 1-3 (2-0), Rood Wit 2-0 (0-5). Biervliet gelijk tegen Noormannen Biervliet - Biervliet en Noormannen zijn in het dorp van de ha- ringkakers hun nacompetitie met uitzicht op promotie, met tg gelijkspel begonnen. In de Geuzenstad werd het 2-2. Voor de thee nam Noormannen een 0-1-voorsprong door Jeroendt Witte. Pal na de rust kwam Biervliet op gelijke hoogte nadat R®. ny Inghels onheus werd aangepakt. De strafschop werd doorPj. cal Wedage onberispelijk ingeschoten: 1-1. Toch was het Noot- mannen dat opnieuw aan de leiding kwam. Bram Faas scoorde 1. 2 en daarmee leek Noormannen, dat de zege door het iets betere spel verdiende, winnaar te worden. Dit feestje ging niet dooro». dat met nog enkele minuten te gaan goaltjesdief Pascal Wedage opnieuw doel trof door een voorzet van rechts in te koppen. Dit betekent tevens dat Biervliet zaterdag naar Zeeland Spoil moet voor het tweede duel in de nacompetitie. Op tweede pink. sterdag volgt dan Noormannen-Zeeland Sport. Stand: Biervliet 1-1 (2-2), Noormannen 1-1 (2-2), Z 0). Zeeland Sport O-O (J. Marc Maes scoort zeven keer Sas van Gent - Mare Maes hield vrijwel in zijn eentje Corn Boysin de vijfde klasse van het KNVB-voetbal op zondag. Zijn team scoorde acht maal (8-1) tegen Achtmaal en daarvan nam Man Maes maar liefst zeven treffers voor zijn rekening. Het begin had nog een evenwichtig karakter, maar een veel schei, per Corn Boys stond al na dertien minuten op 2-0 door treffersvai Marc Maes. Even keerde de spanning terug toen Jean-Pierre a Aert 2-1 scoorde. Daarna nam Corn Boys nog voor de pauze» beslissende 4-1-voorsprong door doelpunten van opnieuw Man Maes. Net voor de pauze moest Achtmaal met tien man verderen dat brak de bezoekers na rust op. Want in die fase liep CornBojs uit naar 8-1 door drie treffers van Mare Maes en een doelpunt™ Pascal van der Vliet. Omdat er in tegenstelling tot eerdere berich ten slechts één van de drie ploegen in de nacompetitie degradeert is Corn Boys vrijwel veilig. Alleen een extreem forse nederlaag tweede pinksterdag tegen OSS kan nog roet in het eten Hontenisse wint ruim van Zeelandia Kloosterzande - Hontenisse is vrijwel zeker van de winst Zeelandia in de nacompetitie voor promotie in de vijfde klasse 1 van het KNVB-zondagvoetbal. De ploeg uit Kloosterzande won met voor zich sprekende 4-1-cij- fers en dat moet voldoende zijn om zaterdag 17 mei om 17.00 uur in Middelburg tegen dezelfde ploeg de totale winst en promotie veilig te stellen. Een feller Hontenisse kwam voor rust nog niet tot scoren, a) ton de Zeelandia-doelman op slag van rust een schot van Wilco de Zwart met moeite keren. Na de pauze sloeg Hontenisse vrij snel toe. In de 49e minuut scoorde Jochem Vervaet 1-0 en vier minuten later liet Edward Tieleman 2-0 noteren. Toen Martijn Bisschop met een fraaie vrije trap in de 75e minuut 3-0 liet aantekenen nis de strijd beslist. Zeelandia kwam nog terug tot 3-1 via Eddy van de Ketterij, maar in blessuretijd werd het zelfs nog 4-1 door Wil co de Zwart op aangeven van Michel van Bunderen. Vosmeer klopt Rimboe Oud-Vossemeer - Na de 2-1-winst van Vosmeer op Bimboendf nacompetitie voor promotie in de zesde klasse B van het KNVB- zondagvoetbal wordt het duel RIA-Vosmeer maandag 19 mei om 14.30 uur in Westdorpe nog zeer interessant. Vosmeer was in dit treffen de meest gevaarlijke ploeg en won op basis van dat gegeven verdiend. Bij rust was het 2-0 door goals van Ad de Jong (strafschop) en John Vroegop (vrije trap). Ih de tweede helft was Rimboe sterker, maar verder dan 2-1 via Com)' Eist kwam die ploeg niet. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Vogelwaarde verloor met 1-0 in Raamsdonksv® van Veerse Boys in de nacompetitie, waarin drie ploegen dient uit te maken wie de laatste degradant wordt naar de vijf® klasse. Door deze nederlaag en het gelijkspel van afgetopt donderdag tegen Alliance lijkt Vogelwaarde het kind van de» kening te worden. Vogelwaarde en Veerse Boys wa ren aan elkaar gewaagd. De mannen van Jan Kolijn had den vooral in de eerste helft een klein veldoverwicht, maar dit re sulteerde niet in echte doelkan sen. In de tweede helft leek dit beeld zich voort te zetten, maar Veerse Boys kwam volstrekt on verwacht op voorsprong door Jo hn Jooren. Een bal in de Vogelwaarde-ver dediging werd niet goed uitver dedigd. Jooren stond met de rug naar het doel en besloot tot een omhaal, die tot ieders verbazir in de kruising van het doel vu dween. Daarna drong Vogelwaarde® wel aan, maar er ontstondenp kansen meer tegen de kopsterr Veerse Boys-verdediging. Omdat de aansluitende ste schoppenserie ook met 4-2 vw ren werd is Vogelwaarde all® gebaat bij een overwinning11 Veerse Boys met meer dan tw doelpunten verschil in het la®1 duel tegen Alliance. STAND Veerse Boys 1-3, Alliance Vogelwaarde 2-1. Voetballer en discotheek-eigenaar Dennis de Nooijer in krant: „Je kon er op wachten, hè. Een voetballer die een dis® theek begint, dat kan natuurlijk helemaal niet. Als je een pa wedstrijden achter elkaar scoort, hoor je niemand, gebeurt o niet dan ben je ineens iemand die niet serieus met zijn vak Voetbaltrainer Huub Stevens in Vrij Nederland: „IK ben zelf zoon van een mijnwerker en zal mijn afkomst nooit verloochen*^ Mijn vader was houwer, het zwaarst denkbare beroep. Ik he" buurman creperend aan zijn eind zien komen. Hij had st°f'onL Ik dacht: dat nooit, nooit die mijn in. Mijn afkomst heeft van een vechter gemaakt. Ik had er alles voor over om te slagen w voetbal." „et Roda JC-supporters na het winnen van de KNVB-beker. sjunste op dr welt, wat dr herrjott hat jemaat, dat is os Roda. det joale maat." SLUIS Grote Markt 7 137e JAARGANG 2 KATERNEN De Rinnenkrant A2 Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Gids RTV-programma s A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 Dl D2 Van onze Haagse redactie Den Haag - Mensen die 65 jaai van dit jaar al rekenen op een gulden. Nu bedraagt de oudere De aanvullende ouderenaftrek (voor alleenstaande AOW'ers), nu 1040 gulden, gaat 158 gulden om hoog. Dat blijkt uit de Voorjaars nota, die minister Zalm van Fi nanciën gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. In de Voorjaarsnota staan de wij zigingen opgesomd in de begro ting voor dit jaar. Door financiële meevallers heeft het kabinet be sloten het extraatje voor 65-plus- sers al voor de helft per 1 juli te la ten ingaan. Per 1 januari gaan bei de aftrekposten nog eens met res pectievelijk 370 en 158 gulden omhoog. Het kabinet heeft ook 290 miljoen gulden extra uitge- Caltanisetta (rtr) - Een maffialid dat tot acht jaar cel is veroor deeld en al drie jaar voortvluch tig is, heeft voorgesteld zich over te geven en zijn straf uit te zitten op voorwaarde dat hij zijn kat Minu mag> meenemen. De advo caat van Mario Milano zegt dat de politie op Sicilië aL contact heeft met zijn cliënt, die in Cana da verblijft. Milano wil verder in een gevangenis in Agrigento in het westen van Sicilië zijn straf uitzitten en met zijn familie kun nen praten. Van onze Haagse redactie Den Haag - Scholieren met c cijfer moeten meteen toegang studentenstop geldt. De rest toelating daalt naarmate het Dit voorstel heeft minister Ritzer van Onderwijs gisteren neerge legd bij de Tweede Kamer. Pro blemen rond de studentensto] doen zich momenteel vooral voo! bij de studie geneeskunde: jaar strijden circa zesduizem vwo-scholieren voor 1750 schikbare plaatsen. Eindexamen-cijfers spelen nu b, loting een minder belangrijke roi waardoor briljante leerlingen d boot kunnen missen. Zo moei v°rig jaar een Rotterdamse schc here met uitzonderlijk hoge ei; Iers niet beginnen aan de stud' Medicijnen, omdat ze was uitgi loot. Als reactie op de discussie d daarop ontbrandde, liet Ritze een commissie onder leiding va de hoogleraar Drenth een studi doen naar een beter selectiesy: teem. Deze commissie vindt dat pe len be I v.m. Pinksteren zijn de L I maandag 19 mei geslot De Stem van dinsdag 20 uur aan te leveren. Advert 20 mei, graag donderdag r

de Stem | 1997 | | pagina 20