Sas' eikenhout in Dinteloord 'ervoer Zeeuwse jongens Amaai, mijn botten "piee owe de weg Op de kleintjes letten Zonkracht fi UITSLAGEN HE JA, DAT KEN I ZEELAND C5 b/v m/v feurs m/v 'ond in de irvoer van oor het inblikjes m/v AZIJNEN Depri-hour NE MENS VERNEUKEN WAORTIJ BIJSTAOT EEH! R.K.-KERKDIENSTEN P.C.-KERKDIENSTEN PASTORJEDIENSTEN X 92 DB STEM i i 111 ZATERDAG 10 MEI 1997 fcvervoer verzorgt werk Iderenvervoer. |te dienst via de GPdw op zoek naar erde chauffeurs die i zijn van het C- -6 55 52, dert zoeken wij een r twee dagen per >r deze functie dient Enige ervaring met 41 21, fg zoeken wij ervaren ormt een wezenlijk ezit van uw C-E en |16S) 56 55 52, romer zoeken wij Sen conventionele den. Uiteraard dient u Bi, C(E) rijbewijs, in ADR certificaat. Wij i transportbedrijven tien. 076) 520 29 36, Iren trailerchauffeurs hier om pendelwerk jnt werken. Het betreft r u problemen heeft -jbaan voor u zijn. Het de toekomst, el. (076)520 29 36, ft u regelmatig een den vanaf 18.00 uur 's Het betreft hier werk ende locaties in het (076) 520 29 36, i wij op zoek naar een liddeld 10 adressen per 50 uur per week. Deze en op een vast erken verstrekt dat tot (076) 520 29 36, chauffeurs die in het pi vrijdagavond, zaterdag ss. Het gaat hier om j zeer nauwkeurig te liler of een conventionele Tel. (076) 520 29 36, Verkvoorziening in de langepaste werkgele- likt over een Industri- en Tholen. Voor de >or de functie van: Goes omvatten een ten en een expeditie ster geeft leiding aan verkzaamheden onder eel Bedrijf. De admini- nen geautomatiseerd. ndeling van de maga- :aamheden; het creëren van een in het milieu- en arbo- ormatie op het gebied gereed product. nkniveau vereist op mi- azijnbeheer zowel prak ing en/of ervaring; ische vaardigheden; jsvaardigheid; te behalen; irsussen; inloopschaal 6) en maxi' afhankelijk van de mate rtspositieregeling van de ekken met 2 sollicitatie organisatie zijn vertegen it Van de procedure, dhr. S.F. Aarts, coördina- 933, toestel 233. Belang vóór 24 mei I®* Postbus 222, 4460 WEET u nog dat Sas van Gent in het verre Dinteloord nieuw, dat wil zeggen tweedehands, meubi lair had gevonden voor de raads zaal? Burgemeester Van Rest spande zich daar hoogstpersoon lijk voor in. Naar we vernamen is de oor spronkelijk uit Philippine af komstige Ed van Dommelen, toen nog burgemeester van het pittoreske West-Brabantse grensplaatsje Huijbergen, voor haar opgetreden als een soort postillon d'amour. Die polste eind vorig jaar wat collega's in zijn door de gemeentelijke herin deling geteisterde omgeving. En zo kwam de Sasse eerste bur ger uiteindelijk in het suiker- DEZE kroegbaas wil wel 'ns ori gineel zijn. Iets bedenken waar collega's nog niet op zijn geko men. Maar da's makkelijker ge zegd dan gedaan. Verzin maar eens wat dat klanten trekt en een ander niet heeft. Karaoke, flip peren en bingo's, da's vaste prik. En bovendien heeft deze kroeg baas het niet zo op deze -volgens hem dan- bezigheidstherapie in het café. Waar hij ook niet van uit zijn dak gaat, zijn de happy-hours. Vindt ie maar niks, een paar uur per week fikse korting op een pilsje. De kroeg weliswaar vol, bezoe kers die zich in korte tijd volgie ten. En een aantal dat zich onder 'normale' omstandigheden nooit laat zien. Want het is zo'n caféhouder die het liefst zijn vas te klanten aan de toog bedient. Maar van de week had hij het ge vonden. Een tegenhanger van het happy-hour: het depri-hour. In plaats van twee pilsjes voor de prijs van één, één pilsje voor de prijs van twee. Twijfelachtig overigens of dit initiatief een succes zal worden. (SS) stadje aan de Dintel terecht. Waar ze na een 'handjeklap' met de nieuwe burgemeester van Dinteloord, te weten PvdA'er Van Wijk uit Steenbergen, nog wat overbodig geworden eiken hout van de brandstapel wist te redden. Qua klankkleur (klop-klop), zo als wij hier eerder meldden, pas sen die stoelen prima bij de zitjes in de Sasse raadszaal. Even afge zien van het stadswapen van Dinteloord dan. De drie kruisjes met de hoorn op de rugleuning ter hoogte van het achterhoofd moesten aan het zicht worden onttrokken. Door er een plaatje op te lijmen met daarop de Sasse leeuw met attributen. Eind goed, al goed dus? Dat is betrekkelijk. Want laat nu op een boogscheut van het raad huisje in Dinteloord een fabriek staan van de Suiker Unie. De zelfde maatschappij die in 1989 (of was het 1990?) het lot beze gelde van wat een eeuw lang de Eerste Coöperatieve Beetwortel- fabriek uit Sas was. En, o ironie, in de voormalige di rectiekamer van die Dinte- loordse suikerfabriek staat het complete interieur van waaruit ooit voorzitter K.J.A.G. baron Collot d'Escuiy het roemruchte bedrijf in 'Bêêtekoppenstad' bestierde. Met boven aan de rug leuning van de eveneens eiken houten leunstoelen het originele handgesneden wapen van Sas van Gent. Voor liefhebbers van de regionale geschiedenis een stukje Zeeuws-Vlaams erfgoed om van te watertanden. Misschien is dat voor de burge meester wel aanleiding nog eens naar de West-Brabantse polders af te reizen. In een manhaftige poging die meubels van de Sui ker Unie af te troggelen. Stel dat de burgemeester erin slaagt Sas dat stukje van zijn zoete geschie denis terug te geven, dan levert haar dat hier eeuwige roem op. Toch zeker voor de rest van haar bestuurlijk leven.(HB) Zeeuws meisje zie je tegenwoordig overal. Tot in Hilversum is ze doorgedrongen, met haar achteruitkijkspiegels op haar hoofd, de versieringen die in Bevelandse klederdrachttaal 'stikken' heten en die veel mensen spottend achteruitkijkspiegels noemen. Nu heeft de VPRO een tv-serie gemaakt met een Zeeuws meisje waar de stukken ook afvliegen. Ze speelt daarin een soort supervrouw die kan vliegen. Deze jongens kunnen ook vliegen en deze jongens dragen ook 'stikken'. Het zijn helicopterpiloten van de Koninklijke Mari ne in Vlissingen. En anders dan de boerinnen, die hun gouden stikken vroeger als juwelen op het hoofd droegen, dienen de stikken van de piloten als werkelijke achteruitkijkspiegels. Hoeven ze hun hoofd niet telkens te draaien tijdens het vliegen. En dat scheelt een stikje. foto frank viergever/wfa Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dag blad De Stem. Bijdragen deze week van Sanne Schelfaut, Cees Maas, Jeanette Vergouwen, Wim Kooijman en Henk Boot. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen en niet op rijm. Voor tips, op- en/of aanmerkingen belt u: 0115- 645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. Het schijnt, in de wereld der sporthalbeheerders, goed gebruik te zijn om voor het vervoer van allerhande sportattributen in de zaal dankbaar gebruik te maken van één winkelwagentje. Want het gemak dient de mens. En het is bovendien zo simpel: men ne me één piek en men lope naar de dichtstbijzijnde super. Dit is pas echt: Op de kleintjes letten. foto wim kooijman WE hebben respect voor de ouderen en proberen zieken, zwakken en misselijken met zorg te behandelen. Als er een ziekenwagen met loeiende sirene door de straten raast in de echte Scheldestad: Antwerpen, pro beert iedereen ruim baan te ma ken. Een zieke medemens moet tenslotte zo snel mogelijk onder handen genomen worden door het legertje specialisten in het hospitaal. Het is altijd een koddig gezicht om te zien hoe chauffeurs probe ren het dringende 'uit de weg' signaal op te volgen. Als tennis ballen uit een ballenkanon rol len ze over stoepranden en lig gen schots en scheef door de straten. Geen tram komt er nog door, maar de blauw licht ver spreidende ambulance vordert snel... slalommend en vakkun dig. Alles dus in dienst van de zieke die, vastgeriemd op een brancard, ligt te wachten op ver mindering van pijn. Of de pa tiënten snel soelaas krijgen voor hun klachten en ongemakken is de vraag... gelet op het verbods bord dat voor de ingang van het ziekenhuis staat. Onder het ron de bord Verboden te Parkeren staat de volgende zin. „Uitge zonderd het opladen en afladen van zieken." Je zult het maar meemaken... auw mijn botten, zou dit de natuurlijke wijze van bottenkraken zijn? HET regent terwijl ik deze co lumn schrijf; vandaag geen zon kracht-vermelding. Zonkracht! Ik proef het woord, 't Smaakt goed, 't zit vol energie. Als klein meisje was ik al gek op de zon. Tussen mijn kleuterschool en ons huis lag een immens grasveld. Ik zie nog de schaduwen over het groen schieten. En in een poging 'het donker' vóór te blijven, ren de ik op mijn korte beentjes voor de vliegende wolken uit. Altijd tevergeefs natuurlijk. Ik ben heel mijn leven een zon aanbidster geweest. Slechts op zomerse dagen heb ik geen kou de voeten. In het verkeerde land geboren, denk ik weieens. Die zonkrachtvermelding lijkt mij dus een uitkomst; dan kan ik mijn werk binnenshuis optimaal regelen en de dagen waarvoor de meeste zonkracht voorspeld wordt, buiten doorbrengen. Maar dat is geenszins de bedoe ling van de nieuwe service van het KNMI! Hoe hoger de zon kracht, hoe minder wij buiten mogen komen. Ik zie het al vóór me; tijdens prachtige zomerse dagen zijn de Zeeuws-Vlaamse stranden uitgestorven! Bij zon kracht acht waagt niemand zich meer buiten. Niets gezellige ter rassen in de Hulster binnenstad, braderieën worden pas na zons ondergang geopend, grote evene menten worden bij zonnig weer afgelast en openluchtbaden wor den vanaf zonkracht zeven ge sloten! De lelieblanke huid zal weer in de mode komen, parasolletjes zullen niet aan te slepen zijn en het bruin zal worden weggecen- sureerd uit de gezaghebbende bladen. Op den duur zullen on der heel Europa uitgebreide me tronetten worden aangelegd met ondergrondse winkelcentra. La ten we hopen dat dit slechts een science-fictionscenario blijkt, wat nooit hoeft te worden uitge voerd. Natuurlijk is huidkanker een ziekte waarmee rekening gehou den dient te worden. Bescher ming van onze huid is dan ook niet overbodig. Maar ik ben er van overtuigd dat wanneer ik een zonnebad neem met de ge dachte dat het slecht voor me is, dat ongetwijfeld ook zo zal zijn. Waar ik dat op baseer? Niet op dikke rapporten die ik voor het schrijven van dit stukje bestu deerd heb. Want ik pleeg geen onderzoek. Een column schrij ven is niet zo zeer een kwestie van de waarheid zoeken - daar hebben we journalisten voor- maar een spel van associatie. Het koppelen van de herinnering aan de actualiteit, wat vermengd met fantasie, verrassende of absurde beelden kan opleveren. Over zonkracht dit keer. Hoe dan ook; terwijl U dit leest, zit ik met mijn man op een afgelegen Grieks ei land waar ze nog nooit van zon kracht gehoord hebben. Ge keu nie alles weten eeh, da's logies, da weet'm ommerst allemaol. Ik staon kik daor emaol nie vrimd van te kijken, da's toch nie meer as normaal? An kik gene fakman zijn lik as n'n tinnegieter of zo, dan lig 't toch voor d'and, dan kik van al wattij gebruikt d'n naom nie weet! K'én nie van alles verstand. Vïao'kbij zo'n Doe-g't-zelfzaok om oliepinnekes. ,,'n Stik of zes a't kan." „Oliepinnekes? Oliepinnekes? Daor enk nog nooit nie van g'oren," zee tiene man. „Da kan aon mij nie liggen," zeej'k, „geeft'r mij maor zes dan kank vooruit." Hbegost vanjèr. „Oliepinnekes? Wa zijn oliepinnekes? Legta d'eest 's uit." Pinnekes mee wa d'olie aon," zeej'k. „Die verkoopte gulder toch wel eeh?" „Ank z'aoi wel," zeettij, „maor wa bedoelde daor nou eigeluk presies mee?" "vïr ünk ze^' P'rene'ces mee wa d'olie aon, simpeler kan 't toch nie?" „Waor beesde ze voor? 1st om iets te bouwen of messchien voor in massienerie?" „Werkte gij ier al lank?" vroog'k, want kik, dagg 's iets nie weet... eeste klas, "tv°r vra°9 '7 dan eeh. Stao n'n mens nie voor de gek t'ouwen! Da kom nie van pas. „Wa toej'r mee?" woutij weten. Ik leej't nog maor 's uit: „G'è d'ieverast 'n gat, aor moet 'n pinneken in, daor pakt'n oliepinneken voor, da's toch makkeluk zat!" roop zijne maot d'rbij: „Fred...oliepinnekes, daor vraog tiene gast ier naor. ast zeettij, al geen meneer niemeer. „Oliepinnekes? Wacht, 't kom voor makaor!" red trok 'n schuif open, krauwden d'r 's in en zee: „Op. K'èn de leste net verkocht." verneukten mij, da zag'k. IJ wist ook glad nie wa danne kik nou presies zocht. »G oor t, zeeten eesten weer, „op! Verkocht!" IJ lachten mij recht in mijn wezen uit. £j,e s.atm '}n baol in mijnen nek. Die weten nie wa d'ant zijn, da zienk aon ulder snuit, an ennen z't nie, ze zijn te beroerd om 't te vraogen en dan zeeke ze zo in ouw zakken! on grote zaok en dan oliepinnekes! En al mee al enk ze nou nog altijd nie te pakken! A.C»/u—* ai WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aarden burg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 9.30 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zat. 19.00 u. Verrezen Christus: zon. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zond. 9.30 u. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen 19 u. De Vurssche, ds. N. Boot Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.45 u. ds. A. Klap. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. dhr. A. Vercouteren GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. W, Raven. Hoek: 9.30 u. ds. A. Souman, 15. u. ds. L. Leeftink. Terneuzen: 9.30 u. leesdienst, 15 u. ds. A. Kramer. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. A. Souman. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 09.45 en 15.15 u. ds. B. de Romph. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (de Kandelaar) 10 u. dhr. T. Kunst. Hulst: (het Ravelijn) 10 u. K. de Ja ger. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. ds. G. van de We tering. Retranchement: 10 u. geen dienst. Nieuwvliet: 10.30 u. geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. W. Krui denier. Goes: geen dienst. Middelburg: 11 u. ds. P. Messie. Vlissingen: 9.30 u. ds. P. Messie. S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (St.-Baafskerk), 10.30 u. ds. L. de Nood. CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. dhr. J. Kamp. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te be reiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Mathijssen, Hulst, tel. 0114-314440. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. A. de Nijs, tel. 0115-482062 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. E. Erpelinck, tel. 0115-451661. Schietingen Zuiddorpe - Zaal 't Gemeentehuis, tien schutters. Hoge vogel: P. de Coer, eerste zij vogel: R. d'Hondt, tweede zijvogel: R. de Cock, grootste aantal (7): S. Suy. Heikant - 't Heike, 27 schutters, KBQ. Hoge vogel: F. de Nijs, beide zijvogels: R. Schalkens, grootste aan tal (5): L. van Kerkhoven. Koewacht - St.-Sebastiaan, 87 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: L. de Bruyne, tweede hoge vogel: L. Baetens, eerste zijvogel: E. van Steen, tweede zijvogel: A. Laceur, derde zij vogel: W. Ferket, vierde zij vogel: O. van Laere. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Ceulemans, tweede hoge vogel: R. van Hecke, eerste zijvogel: M. Mat- thijs, tweede zijvogel: A. Suy, derde zijvogel: R. Bracke, vierde zijvogel: P. Biddelo. Wip 3: eerste hoge en derde zijvogel: M. Rombout, tweede hoge vogel: W. Thoen, eerste zijvogel: M. TiHeman, tweede zijvogel: R. de Key- zer, vierde zijvogel: P. Ferket. Koewacht - St.-Sebastiaan, 130 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: mevrouw Kant, tweede hoge vogel: J. Weemaes, eerste zijvogel: R. van de Vliet, tweede zijvogel: N. van Daele, derde zijvogel: A. Andries, vierde zij vogel: P. Martens. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Roeland, tweede hoge vo gel: mevrouw Kant, eerste zijvogel: G. de Maayer, tweede zij vogel: H. van Rieth, derde zijvogel: B. Geevers, vierde zijvogel: G. Poppe. Wip 3: eer ste hoge vogel: A. Braekman, tweede hoge vogel: R. Elve, eerste zijvogel: B. Engels, tweede zijvogel: M. Minnaert, derde zijvogel: P. van Vooren, vierde zijvogel: A. Noens. Koewacht - St.-Sebastiaan, 83 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Matthijs, tweede hoge vogel: R. Thijs, eerste zijvogel: W. Ongena, tweede zijvogel: J. Ferket, derde zij vogel: R. van Gaever, vierde zijvogel: P. Martens. Wip 2: eerste hoge vogel: M. de Groote, tweede hoge vogel: A. Vriesakker, eerste zijvogel: R. van Einde, tweede zijvogel: M. Baes, der de zijvogel: R. Hermans, vierde zijvo gel: R. van der Weeken. Wip 3: eerste hoge vogel: R. Wante, tweede hoge vogel: G. Foubert, eerste zijvogel: J. Staal, tweede zijvogel: G. Poppe, der de zij vogel: M. Beyst, vierde zij vogel: R. Thijs. Koersbal Axel - Gregoriuscentrum met 8 per sonen: 1. P. Durinck, 2. H. van Waes, 3.1. Zegers. Aflevering 510 IN AFLEVERING 502 (8 maart jl) namen het het lied 'Histo risch Overzicht' op. Omèr de Wilde uit Clinge liet ons weten dat het betrekking heeft op het huwelijk van Etiënne Amedee Joseph George van Haelst en Martha Maria Ferket. Het hu welijk werd gesloten te Clinge op 16 juli 1940. Hij reageerde eveneens op afle vering 504 (29 maart jl) die handelde over een 'Schrikkelij ke Moord op Clinge'. Die ver liep als volgt: Het was aan de oostelijke kant van de 's-Gra- venstraat, halverwege de Teer ling- en de Voddenstraat (thans de Polenstraat), dat Augustinus Franciscus Huygens en zijn vrouw Rosalia Deyaert beiden in de nacht van 15 juni 1921 door een gewelddadige dood om het leven zijn gekomen. Zo als te doen gebruikelijk in die tijd werd bij een drama al di rect een lied gemaakt, gedrukt en zo vlug mogelijk verspreid. Dagen nadien bleek uit het on derzoek dat de man eerst zijn nvrouw had vermoord en daar na zichzelf van het leven had beroofd, kortom, moord en zelfmoord. Hij en T. d'Haen-Hoefeijzers, ook uit Clinge, bezorgden ons een en ander over een moord die plaatsvond op Kapellebrug. Het liedblad uit die tijd opent met; Berschrijving en Liedje der WREEDE MOORD en zelf moord gepleegd te Kapelle brug. Gebeurd op den 23 Ja- nuari 1888. Op den 23 Januari 1888, is er op de oud Kapellebrug in de her berg het Mandeken, bij Karei Louis Blommaert eene moord begaan op een jonge meid, een allerliefst meisje, zekere Sera- fina van Puyvelde door den persoon Servien Morthier, woonachtig op De Tromp, door de liefde. Serafina verkeerde drie jaren met Servien Mort hier en een andere persoon ze keren De Moor van de Clinge (Zeeland) had ook sedert kor ten tijd kennis met het meisje gemaakt. Die twee minnaars kregen hier door twist op Zon dag 22 Januari en werden door ontzetting gescheiden. Den 23 Januari 's morgens om streeks 7 ure is Servien Mort hier in de herberg gekomen met een kapmes en heeft de schoone Serafina Van Puyvelde een meisje van 18 jaren met een kapmes den hals afgekapt, waarna de moordenaar zijn ei gen den hals afgesneden heeft. Het bloed stroomde door de deur welke op straat liep. Jon gens en meisjes een voorbeeld voor ons allen. Bid God dat die gevallen op u niet toepasselijk zijn. Alle mensen die hier wo nen zijn zeer aangedaan die de beide ongelukkige betreuren. Bid voor hun arme ziel want de liefde is blind. St. Nikolaas, druk. Kockelberg. Volgende keer nemen we het bijpassende lied op. Pegam

de Stem | 1997 | | pagina 27